Vishandelaar, verdacht van inbraak: ik ben onschuldig Juist op tijd Havenberichten P. de Groot mm Geen vermakelijkheidsbelasting meer voor de sport- en toneelverenigingen „Uitbreiding van binnenkort te vacantieregeling verwachten" Officier eiste een jaar; rechtbank gelastte invrijheidstelling DCIJ II kampioen 2e klasse Beverwijk Cl RAAD HEEMSKERK Twee ton voor Lagere Tuinbouwschool FABLO OVERHEMDEN ZELFBINDERS Willem v. d. Veer vijftig jaar bij het toneel VTG I won overtuigend NCR V-avond in Rex de Kennemer^damtitel Onze keuze in HORLOGES is geweldig. Verkoopmiddag in de Doopsgezinde kerkekamer Avond voor gerepatrieerden „Gietelingen" zagen Philips op de film Lezing over het kerkelijk leven in Rusland ontbijllakens ii j a Scheepvaart Drs. D. Roemers voor B.B.IJ. DONDERDAG 1 DECEMBER 1955 „Ik sta met een blij gevoel voor deze rechtbank, want ik weet dat ik deze keer onschuldig ben", zoo verklaarde" Woens dag een 44-jarige vishandelaar uit IJmuiden voor de Haarlemse rechtbank, verdacht van twee inbraken in de nacht van 2 op 3 Augustus. „U heeft anders al 16 keer voor een rechtbank gestaan", aldus de president, mr. E. Top. En de officier van Justitie, mr. dr. R. W. II. Pitlo, eiste een jaar gevangenis straf. Ilij achtte het bewijs geleverd, dat echter naar de mening van de raadsman zó zwak was, dat deze vrijspraak en on middellijke invrijheidstelling vroeg. De officier verzette zich daartegen, doch de rechtbank gelastte deze invrijheidstel ling na zich in raadkamer te hebben terug, getrokken. De twee inbraken waren geschied in de nacht van 2 op 3 Aug. tijdens de Sant- poortse kermisweek. In de avond daarvoor had de verdachte zich in het café De Weyman bevonden, waar hij volgens de verklaringen van een hulp-kellner tegen half één vandaan was gegaan en omstreeks kwart over twee weer onder een zonne scherm van De Weyman was gaan zitten om beschutting te vinden tegen de regen. De caféhouder had de politie opgebeld om hem te doen verwijderen en dat was omstreeks drie uur geschied. De man had daarop beschutting in een portiek gezocht. Toen de beide inbraken in een meubel fabriek in de Uitendaalstraat en in een woning aan de Van Dalenlaan bekend wer. den, liet de politie onmiddellijk de reeds in Amsterdam vertoevende vishandelaar arresteren, hem ervan verdenkende, dat hij in de uren die hij niet in en voor .,De Wey man" doorbracht, deze inbraken zou heb ben gepleegd. Er waren toen onvoldoende aanwijzigingen om hem vast te houden en daarom had men hem weer laten gaan. De vishande laar was daarna naar Den Haag gegaan ADVERTENTIE ontvingen wij de nieuwste II fabelachtig mooi van 10.95 tot 26.50 Keus uit meer dan 500 gratis luxe verpakking van 1.75 tot 7.50 Kcnnemtrlaan 6t Umuideo TeleL 5134 Huldiging tijdens CMB-avond „Christelijk Sociaal - Nu! was het motto, dat gisteravond in het Hervormd Jeugdge- bouw werd behandeld door de heer H. Rij ker, hoofdbestuurder van de Christelijke Metaalbewerkersbond. In ons blad van gis teren werd hierover een verslag opgenomen toen het in Beverwijk voor de Christelijke Besturenbond werd behandeld door de heer M. Rupert. Het optreden van „De Hooger Geest Ghe- sellen" met de klucht „Mijn vriend Leo nard" mocht dan succes oogsten, het stuk werd deze avond niet zo overtuigend ge bracht en vermeldenswaard is ditmaal al leen de heer C. de Jong, die van zijn rol van Thomas Reuzel een kostelijke creatie wist te maken. Als extra „programma-onderdeel" werd Willem van der Veer, de regisseur van „De Hooger Geest Ghesellen" in het zonnetje gezet door een der leden, De heer Van der Veer viert namelijk dezer dagen zijn 50- jarige toneelloopbaan en met een vlot speechje werd hieraan aandacht besteed. Een mooie grote kabeljauw, leuk opge maakt, was de verrassing van de vereniging, waarvoor de jubilaris hartelijk dankte. Hij memoreerde enkele hoogtepunten uit zijn toneelloopbaan. Hoewel hij niet meer als speler op de planken staat, heeft hij in vroeger jaren nog bij de Bouwmeesters ge speeld en volgens zijn zeggen is er geen plekje in de wereld waar olie wordt gevon den, waar hij niet op de planken heeft ge staan. De heer Van der Veer heeft voor de BPM, als leider van een troep artisten de halve wereld afgereisd, zodat hij over ge noeg herinneringen beschikt. Op de gebruikelijke wijze werd deze avond geopend en het slotwoord werd door ds. Diepersloot gesproken naar aanleiding van een tekst uit Deuterononium 6. T a feitennis VTC 1 besloot zijn uitwedstrijd tegen Oranje Zwart 5 met een 91 overwinning. Van Hal en Peek haalden de volle winst binnen, doch Voogt moest één partij afstaan. De belangrijkste wedstrijd van het tweede team tegen CSV 3 in Castricum werd dooi de VTC'ers verloren met 7—3. Slechts tegen Goyarts wisten Keemel, Snelders en Dijk huizen één punt te bemachtigen. Hierdoor is VTC 2 van de top naar de tweede plaats verwezen. VTC 3 had met 't Spinneweb 3 niet de minste moeite. Met 100 behaalden De Waal c.s. de overwinning. VTC 4 behaalde zijn vierde overwinning in successie en steeg hierdoor naar de derde plaats op de ranglijst. Togido 10 werd met 9—1 verslagen. De Boer en Saris bleven zonder verlies en Cooke behaalde twee overwinningen uit drie partijen. w Het vijfde team kwam uit tegen t Spinne web 2 en bleef ook thans zonder winst. Met 9—1 werd verloren. De dames blijven het goed doen. Thans werden de dames van Johez 5 met 10—0 verslagen. waar hij met hulp van iemand van het consultatiebureau voor alcoholisten een goede marktplaats kreeg. Maar op 12 Sep tember was hij opnieuw gearresteerd en toen had men hem onderworpen aan een „selectieproef" van een politiehond. Men had namelijk een opengescheurd spaar- doosje bij het perceel aan de Van Dalen- laan gevonden en de hond bespeurde de lucht daarvan aan een sleutel, die in de zak van de verdachte had gezeten. Deze uitslag van de selectieproef waarbij de hond uit verscheidene sleutels, die met dezelfde lucht als die van het doosje ap porteerde, achtte de officier samen mét de aanwijzingen, die de caféhouder en de hulpkellner verstrekt hadden, voldoende voor de bewijsvoering. De raadsman, mr. J. H. Junge, achttte het bewijs echter ten enen male onvol doende voor een veroordeling. Deze berust helemaal op de proef met. de hond, die ten eerste plaats had vijf a zes weken na de inbraak, en ten tweede tot onderwerp had een doosje, dat de inbreker maar enkele minuten in zijn handen heeft gehad. Het Rex-theater herbergde gisteren (al weer zonder goede versterkerinstallatie) een NCRV-steravond, waaraan zowel van het toneel af als uit de zaal werd meege werkt. Behalve het „Vrij en Blij"-parade- paardje met Henk Dorel werden er een paar films vertoond, die bij de aanwezigen blijkens de reacties zeer in de smaak vielen. Het aandeel dat door de zaal werd gele verd bestond uit medewerking aan diverse spelletjes, zoals „kwartetten" en „Vier te gen vier". In beide gevallen werd er, on danks de herhaalde verzoeken, steeds voor gezegd, wat de feestvreugde echter alleen maar kon verhogen. De dames-ploeg was bij „vier tegen vier" de meest pientere, zo dat die met de prijzen ging strijken. De te genpartij die uit vier heren bestond was het daar unaniem mee eens, zodat er geen représaille-maatregelen tegen de uit twee dames en een heer gevormde jury gevreesd hoeven te worden. „Vrij en Blij" onder leiding van Wesse' Dekker was ditmaal versterkt met enkele blaasinstrumenten, dat het geheel nog aan trekkelijker maakte. Henk Dorel, die met de trekkers-, lente- en Zuid-Afrikaanse liedjes dapper mee zong, kreeg natuurlijk dankbare applausjes te verwerken, waar aan het feit dat hij gisteren zijn verjaardag vierde echt niet debet was. Een aardige werk-film was de NCRV- film „De radio kreeg een gezicht" waarin de opname-methoden en bedoelingen van de NCRV-televisie werden belicht. De raadselfilm „Ziet u er wat in" gaf de zaal gelegenheid vijf beelden te ontmaskeren, die van zeer dichtbij genomen waren. Er was maar één meisje, dat alle antwoorden juist had, namelijk Lineke van Gelder uit de Waalstraat. Met een fraai theeblad werd zij beloond. Ds. J. van Wijngaarden dankte de NCRV- spelers voor hun goede avond en met het zingen van „Mijn schilt ende betrouwen" werd de avond besloten. Haarlemmers van KNC kregen klop Met het kleinst mogelijk verschil is het DCIJ 2 gelukt de dammers uit Haarlem Noord (KNC) te verslaan. De 119 over winning was net voldoende om de DCIJ- reserves kampioen van de tweede klasse te maken. Door dit resultaat is het tweede DCIJ-tiental na een verblijf van een jaar opnieuw teruggekeerd in de eerste klasse van Kennemerland omdat er automatische promotie plaats vindt. Beide tientallen waren geheel volledig en de spanning was groot. KNC en DCI.J waren twee ploegen welke nog geen enkel verliespunt kregen. Voor deze gelegenheid was hei dan ook een versterking, dat de militair Tielrooy juist verlof had en dus voor het tweede tiental kon uitkomen. Dooi de overwinning aan dit bord is het hoofd zakelijk te danken dat de weegschaal ten gunste van DCIJ oversloeg. Opvallend was de nederlaag van George Postma tegen v. d. Heyde. Ir. Krijgsman en K. de Jong waren de andere DCIJ-over- winnaars. Lodder is er dit seizoen niet erg in. De overige partijen eindigden in remise. De uitslag is als volgt. DCIJ II KNC I G. Postmav. d. Heide 02 Ir. M. KrijgsmanS. B. ten Hoek 20 K. de JongE. van Leuffen20 J. v. StratenJ. Dijkslag 11 C. Lodder—Th. Weiland0—2 G. v. BakkumM. v. Leeuwen 11 D. Ott—K. Jotten 1—1 W. v. WortJ. Visser 11 T. Tielrooyv. d. Jagt 20 J. Waal—J. Dienske 1—1 Totaal 119 voor DCIJ. Om de persoonlijke Kennemer damtitel Er bestaat gelegenheid tot deelneming in verschillende klassen om de persoonlijke damtitels van Kennemerland. Het tournooi wordt in de maanden van Januari en Fe bruari te Haarlem, Beverwijk, Santpoort en IJmuiden gespeeld. Op Woensdag kwamen in IJmuiden binnen: Amstelstad van Antwerpen. Ponza van Urviken. Nobistar van Bremen. Argo van Skogala. Sigvard van Ronneby. Grampian Coast van Boston. Levenpool van Lagoulette. Nestor van Le Havre. Berkelstroom van Londen. Cevan van Archangel. Rudolf van Otterbacken, Anna Sylvia van Londen. Sun- nanvik van Halmstad. Daniël van Silloth. Grootekerk van Antwerpen. Egce van Caen. Norrland van Dakar. Rolf van Christina- ham. Automedon van Liverpool. Eben Haë- zer van Londen. Theano van Rotterdam. Rumskar van Rotterdam. Vertrokken zijn: Brit Mary naar Lyth- köping. Ringstein naar Rotterdam. Archa- nac naar U.S.A. Herman Lithmeier naar Hirshals, Oranjefontein naar Hamburg. Itros naar Southampton. Stanloch naar Per zische Golf. Amstelvliet naar Bolivia. Eras mus naar Rotterdam. Lijnbaansgracht naar Koge. Bittern naar Rotterdam. Schippers- gracht naar Antwerp en. Rotti naar Houston. Temapalm naar Brake. Heerengracht naar Rotterdam. Larenberg naar Barbados. Sig- varad naar Londen. Louga naar Le Havre. Lovisse Gorton naar Magarira. Draco naar Hamburg. Marianne naar Rouen. Afina naar Svendsborg. ADVERTENTIE en voor Uw jongen het oersterke Horloger In de kerkekamer van de Doopsgezinde gemeente aan de Meerstraat werd Woens dagmiddag een verkoopmiddag gehouden door de Doopsgezinde Zusterkring, waar goederen zijn verkocht, die door de dames leden werden vervaardigd op hun weke lijkse bijeenkomsten. Er lag een grote voor raad goederen ten toon gespreid en over klanten had men niet te klagen, want in minder dan geen tijd was alles aan de „vrouw" gebracht. Het geld, dat hierdoor bijeengebracht is, zal worden gebruikt voor diegenen die in minder prettige materiële omstandigheden verkeren. „De kerk is altijd uw thuis" In een feestelijk versierde Irenekapel te Beverwijk, kwamen gisteravond de gere patrieerde hervormden uit wijk I bij el kaar om te luisteren naar ds. Zijlstra. Er zijn situaties in het leven waarin een mens hulp nodig heeft, van anderen om de weg naar de kerk terug te kunnen vinden, zo begon spreker zijn gemoedelijk praatje. Velen van u zijn nog nooit in Nederland geweest, of hebben slechts hun verlof hier door gebracht en zijn dan meestal niet ver der gekomen dan Den Haag. Zij bekijken de dingen hier critisch en kunnen zich daar door moeilijk in de mentaliteit van de Nederlander verplaatsen. In Indonesië zijn de mensen vaak veel gemoedelijker. In ons land zijn de huizen dicht en afgesloten en het ligt misschien voor de hand dat ook de Nederlander zelf geslotener is. Er is j een plek waar men echter altijd thuis is en dit is de kerk, merkte de predikant op: j er wordt voor u veel gedaan. Om de 14 dagen zijn er instuif avonden, ook zijn er dameskransjes, terwijl de jeugd niet wordt vergeten. Hij wekte zijn toehoorders op om hun critisch standpunt te laten varen en trouwe bezoekers van de kerk te wor den. Na zijn praatje bleef men nog lang bijeen om onder het genot van een kopje chocolade nader met elkaar kennis te ma ken. De goede samenwerking lussen twee machtige bedrijven in ons land., de Hoog ovens en Philips, heeft tot gevolg gehad, dat Woensdagavond in de grote veilinghal van Kennemerland aan de Breestraat te Beverwijk de leden van ..De Gieteling" enkele uren hebben kunnen genieten van een serie bijzondere films' over het 'ÉïÊ'd- hovense licht- en wetenschapscentrum, datkjng kunnen maken dat zij voor deze ver- In het Verenigingsgebouw aan de Popu lierenlaan te Beverwijk heeft dr. E. Em- men, secretaris van de Generale Synode der Kerken, gesproken over de reis naar Rusland, welke hij met nog drie anderen heeft gemaakt en die bedoeld was als een studiereis. Men wilde namelijk gaarne op de hoogte komen van het kerkelijk leven in dat grote land van de dictatuur. Mo menteel vertoeven buiten Rusland onge veer 40 millioen mensen die vrijwel het zelfde Grieks-Orthodoxe geloof hebben, en de vraag werd dan ook opgeworpen: „Wat is er terecht gekomen van het kerkelijk leven en van de belijders van onszelfde geloof dat tijdens het regiem van de Czaar verbreid was over dat werelddeel". De heer Emmen vertelde dat in 1917 alle kerken moesten worden gesloten. Het nieu we regiem, .onder leiding van Lenin, wen ste geen kerkelijk leven en als men de kerken sloot, zo meende hij, d^n zou de religie verslappen en uitsterven. Hoe geheel anders is alles uitgekomen, aldus de heer Emmen. Toen men jaren later toestemming gaf tot het bezoeken van de kerk, stroomde het volk er naar toe. En dan is het heel anders dan in de Westerse landen, zo ging de heer Emmen voort. De dienst duurt daar minstens drie uur en gedurende die tijd moet een ieder staan. Stoelen zijn er niet in de kerken, waar vaak 5000 personen gelijk de dienst kunnen volgen. Men heeft het later waarschijnlijk beter gevonden om deze mensen niet van hun godsdienst te beroven en zo besloot men grote groepen geestelijken op te leiden. De vorm van Godsdienst is echter nog van zeer oude oorsprong. De lithurgie van 375 jaar v. Chr. is nog altijd in gebruik in dit land, waar men op ander gebied echter mee gaat met de Westerse beschaving. Hierbij wees de heer Emmen op het grote Universiteitsgebouw in Moskou. dat 30 verdiepingen bevat en waar mensen wor den opgeleid op elk gebied. Ds. W. Oorthuys. die ook een openings woord had gesproken was zeker de tolk van alle aanwezigen, toen hi.i dr. Emmen dankte voor zijn boeiende uiteenzetting. ADVERTENTIE OOCXX>XOC<>OOOOOCOCOCC<XX>XC<XX>33COOLOCCCOCQXCC<X>20GCOCOOOOOCCOOC^ grote sortering voorgetekende exclusieve en moderne dessins M AftCTPlElN X<XXX)COOOOOC>DOOOOCOOCOCOOOOOOCOO(>OOOOOOCX>JCOOOOCOCOOOOOOCCCC<XOOCCCCC OOOOOOOOOCOOCXOCCXXCO^COOCCOOCOCCCOG De vroedschap van Heemskerk heeft zich Woensdagavond bezig gehouden met een agenda, samengesteld uit onderwerpen van zeer uiteenlopende aard. De leden hadden blijkbaar tevoren flink wat spraakwater ingenomen, waardoor de behandeling van verscheidene punten nogal wat tijd vergde. Vooral het voorstel tot vrijstelling van vermakelijkheidsbelasting voor sport- en toneelverenigingen, maakte de tongen los. Een ,.honds"-debat volgde bij het voorstel tot het instellen van een verordening betreffende het houden van waakhonden. Tussen de bedrijven door ging de raad nog een half uur in besloten zitting. De heffing van de straatbelasting werd verlengd. Dit deed de heer Beentjes (K.V.P.) opmerken dat naar aanleiding van het gestelde in het prae-advies dat deze gelden worden gebruikt voor aanleg en on derhoud der wegen en verlichting daarvan, de" béworiers der „buitenwijken" de opmer- over de hele wereld een naam heeft. De heer G. A. van de Molen gaf eerst een korte uiteenzetting van de films en daarna zagen de belangstellende Hoogovenaren hoe het bedrijf van Philins in Eindhoven een groot gedeelte van de stad inneemt, maar tevens er voor zorgt, dat er plaats is voor ontspanning. Ook de binnenkomst der fabrieken werd getoond: het werken met tiende- en honderdste millimeters dik te. het ontstaan van de gloeilamp, de ra dio. het scheerapparant, het televisieappa raat aan de lonende band en daarna ook ,,d° televisie" in bredere zin. Het opnemen van het een of andere pro gramma, het werk van de regisseur en de eigenlijke uitzending in technische zin vormden samen een bezienswaardig en in teressant geheel. Een der aardigste onderdelen was het maken van het draad, dat heel dun wordt ..getrokken" om later voor allerlei doel einden geschikt te ziin. Er werd bij ver teld. dat de productie van één dag van dit draad zo groot was, dat men een draad zou kunnen spannen van de aarde tot de maan. En aan al dit werk zijn dagelijks 50.000 arbeiders bezig, om te zorgen dat aan de vele aanvragen uit binnen- en bui tenland kan worden voldaan. lichting dan wel niets behoeven te betalen. (Gezien de slechte staat waarin deze ver lichting zich in Heemskerks „buitenwijken" bevindt.) De voorzitter, burgemeester H. N i e 1 e n kon hierop alleen maar antwoorden: „Waarom zou men boos zijn indien men voor anderen goed is." De heer W e n t i n k (Chr.) meende een compliment te moeten maken over het feit dat ondanks de gestegen onkosten de straatbelasting op gelijke hoogte is geble ven. Hetgeen niet inhield dat hij het hef fingspercentage graag hoger gesteld zag. Het verlenen van vrijstelling van ver makelijkheidsbelasting ontmoette bij de diverse afgevaardigden warme instemming. Lang en uitvoerig werd gesproken over de normen die hiervoor moeten worden aan gelegd, voor de raad het voorstel accep teerde. Demontabele kleuterschoolïokalen Nadat de zitting was heropend werd be sloten ten behoeve van het kleuteronder wijs een tweetal demontabele lokalen in te richten. Evenals in andere gemeenten bestaat ook hier een gebrek aan doelmatige en aan de eisen voldoende kleuterscholen. De R.K. kleuterschool en de kleuterschool „Marquette" hebben lokalen in huur van lagere scholen. Op korte termijn is echter te verwachten dat deze lokalen nodig zullen zijn voor het lager onderwijs, terwijl bovendien voor het geven van verantwoord kleuteronderwijs de huidige lokalen als onvoldoende moeten worden aangemerkt. Om deze redenen is getracht het noodzakelijke bouwvolume te verkrijgen voor de bouw van twee kleuter scholen. De vooruitzichten hiervoor zijn niet ongunstig ten aanzien van één daar van. Om ook voor de andere kleuterschool een oplossing te kunnen verkrijgen is na overleg met de inspectrice van het Rijks- schooltoezicht op het Kleuteronderwijs te Amsterdam van deze toestemming verkre gen-tot het oprichten van twee demontabele lokalen. Deze oplossing is echter van tijdelijke aard. Zo spoedig mogelijk zal bouwvolume moeten worden verkregen voor de bouw van permanente gebouwen. Het voornemen is om deze uitneembare kleuterschool te plaatsen bij de openbare lagere school aan de Oosterstreng en deze te verhuren aan de kleuterschoolvereniging „Marquette". Zo dra de permanente school daar zal zijn gebouwd kan de uitneembare school ver plaatst worden naar een plaats bij een ander schoolgebouw, waar in de toekomst ook ruimtegebrek zal ontstaan. „Niet ongunstig" en „gunstig" De heer Beentjes (K.V.P.) zou gaarne nadere uitleg willen ontvangen over het verschil tussen „niet ongunstig" en „gun stig", in verband met de kansen van het verkrijgen van het noodzakelijke bouw volume voor de bouw van twee scholen. De voorzitter merkte op dat gehoopt wordt in 1956 een dergelijke toewijzing te mogen ontvangen. Dit moet echter afge wacht worden en in verband hiermee kan de urgentieverklaring die men hiervoor heeft de doorslag geven. De kansen zijn echter niet ongunstig, zei de heer Nielen. Stichting R.K. tuinbouwschool Binnen afzienbare tijd zal aan de Kerk- weg een R.K. lagere tuinbouwschool wor den gesticht. De bouw- en grondkosten In het Cultureel Centrum te IJmuiden hield de NVV Bestuurdersbond afdeling: IJmui den (B.B.IJ.) Woensdagavond een bijeenkomst, waarbij het woord werd gevoerd door het Tweede Kamerlid en NVV-secretaris, de heer drs. D. Roemers. Aanvankelijk lag hiervan zullen bedrag-en 200.637, welk be llet in de bedoeling dat de heer Ad Vermeulen deze avond het woord zou voeren, drag de raad voteerde. in ae DeaüeilIIK uav uc Deze stichting is zeer urgent wegens de maar de voorzitter, de heer J. H. Wijnberg, deelde m zijn openingswoord mede, j onmogelijkheid om langer de beschikking de heer Vermeulen door zijn benoeming als verbindingsman tussen de directie en de te houden over de door de gemeente Bever- Europese vakbeweging bij het Europese Productiviteitsagentschap te Parijs uiteraard verhinderd was zijn spreekbeurt in IJmuiden te vervullen. De heer Roemers, die des middags nog in de Tweede Kamer de debatten over de begroting van economische zaken volgde, sprak echter over hetzelfde onderwerp: „De loon- en prijspolitiek'. Spreker was van oordeel, dat men de loon- en prijspolitiek moest zien in het licht van de tegenwoordig economisch gunstige situatie in Nederland. Het ging goed in ons land, zó goed zelfs, dat het NW hierin ver leden jaar aanleiding vond om te eisen, dat de werknemers als groep een aandeel zou den krijgen in de stijging van het wel vaartspeil. Er kwamen diverse voor de werknemers gunstige wetten de noodwet ouderdoms voorziening, de kinderbijslagwet en de wachtgeld- en werkloosheidswet de lo nen stegen, maar toch namen de spannin gen tussen deze lonen en de prijzen in steeds groter mate toe. De regering meende daarom, aldus spre ker, dat het overgaan tot stabilisatie van de lonen uitkomst zou brengen, maar met deze zienswijze was het NVV het in het ge heel niet eens. Het NVV heeft daarom in Februari van dit jaar drie punten aan de orde gesteld, waarin in de eerste plaats aangedrongen werd op verbetering van de vacantierech- ten. Voorts werd er een onderzoek aanbe volen naar het instellen van werktijd-ver korting en het derde voorstel luidde: bij stijgende welvaart een groter aandeel voor de arbeiders. Na te zijn ingegaan op de organisatie van de loonpolitiek, daarbij onder meer aan dacht schenkend aan het college van Rijks bemiddelaars, stelde drs. Roemers vast, dat het NVV in de nabije toekomst zeker op de hoogte gehouden wil worden van de plan nen van de regering om over te gaan tot differentiatie van de lonen. Het NW wil namelijk, aldus spreker, consequent blijven strijden voor de verge ten groepen, die niet van de stijging van het welvaartspeil zullen profiteren, waar mee, zo besloot de heer Roemers, de solida- riteitspolitiek van het NVV overduidelijk is gebleken. Ten aanzien van de verbetering van de vacantierechten voor de werknemers deel de spreker tenslotte mede, dat de uitbrei ding van de vacantieregeling met drie extra-dagen waarschijnlijk zeer binnenkort aanvaard zal worden. Na de korte pauze kregen de ongeveer veertig aanwezigen de gelegenheid om vra gen te stellen. wiik in gebruik gegeven localiteiten. De burgemeester deelde mede dat deze onderwijs-inrichting aangepast zal zijn aan de nieuwste methoden. Deze school zal in Heemskerk heel goed oo haar plaats zijn: in het centrum van de landbouw van Ken nemerland. Ook de gemeenteraad van Be- verwijk is deze mening toegedaan. De heer Muven (P.v.d.A.) informeerde of bij deze school ook een tuin aanwezig zal ziin. Het is niet alleen theoretisch- maar ook nractisch onderwijs dat hier gegeven wordt De heer Nielen kon hem dienaangaan de gerust stellen, de school zal aan de nraktiik worden aangepast. De leden toon den zteh overigens enthousiast over het voorstel. „Honds" debat Ook de vrolijke noot ontbrak or> deze avond niet. De heer B e e n t i e s (K.V.P.) vond het voorstel van B. en W. aangaande het vaststellen van een verordening betref fende het houden van waakhonden nogal vérgaand. Hij vond de hierin geste'de be palingen lichtelijk overdreven. Hierdoor stelt men een dier nog hoger dan een mens volgens hem en hij vroeg of het niet aan beveling zou verdienen om naast een drink en voederbak ook nog de aanwezigheid van een nachtspiegel voor te schrijven. Deze bepalingen zijn niet op te volgen, aldus de heer Boent ie* en elke da* kan wel proces- verbaal ongemaakt woeden. Deze voor- schriften vragen erom om ontdoken te wor den, was sprekers mening. De heer De Graaf (P.v.d.A.) was een tegengestelde mening toegedaan, hij vond het heel goed dat nu eens paal en perk wordt gesteld aan daden van niet-bonafide hondenhouders. De heer W e n t i n k (Chr.) zou graag zien dat ook wordt gelet op honden die een gevaar voor de omgeving vormen. De voorzitter wees erop, dat deze verordening ook wil optreden tegen hou ders van kettinghonden en diverse eisen zijn ook voor deze mensen van toepassing. Zonder stemming verenigde de raad zich tenslotte met dit voorstel. Zo ook ging het met reeds gepubliceerde voorstellen, doch niet nadat over de wijzigingen in de Alge mene Politieverordening en in het Wegen verkeersreglement nog diverse mogelijk heden besproken werden. Ondanks deze breedvoerieg beschouwingen kwam deze raadsvergadering tenslotte toch tot een einde. ALLEEN GOEDE MERKEN KIENZLE-horloge vanaf 19.20 Kennemerlaan 30 - IJmuiden - Tel. 4127 Aagtekerk, 29 v. Brisbane n. Newcastle. Abbedijk, pass. 29 Lizard n. Antwerpen. Almkerk, pass. 30 Ouessant n. Antwerpen. Almdijk. 29 te Lissabon. Alpherat, 29 v. Victoria n. Santos. Aalsum. 30 rede Madras. Argos. 30 v. Valencia n. Rotterdam. Abbedijk. 30 Antwerpen. Algenib, 30 v. St. Vincent n. Kiel. Amor, pass. 30 Kp. St. Vincent n. Tunis. Amstelvliet, 30 v. Amsterdam n. Indonesië. Annenkerk, 1 Dec. Las Palmas. Alhena, 30 te Las Palmas verwacht. Alioth, 30 te llheos. Altair, 30 v. Rio de Janeiro n. Santos. Amstelstad. 30 te Amsterdam. Banka, pass. 29 Minikoy n. Belawan. Blitar, 30 te Aden. Baurumun, 4 Dec. v. Singapore te Timordilly verwacht. Bintang, 30 140 m. ZO. Str. Ormoeas. Cleodora, 30 Calcutta. Caltex Delft. pass. 30 Ouessant n. Sidon. Caltex Pernis. pass. 30 Pantellaria n. Flaxenvik Camphuys, 30 180 m. Z.ZW. Kp. Cambodja. Castor. 29 te Guanta. Caltex Leiden, pass. 30 Kp. Bon n. Sidon. Cibao, 29 400 m. W. Finisterre n. Bremen. Dordrecht. 30 te Houston. Dalerdijk, 30 te Hamburg verwacht. Esso Den Haag. pass 29 Kp. Bon n. Antwerpen Elizabeth B. 29 Port Said verwacht Esso Amsterdam. 30 v. Antwerpen n. Sidon. Esso Rotterdam, pass. 30 ten N. v. Malta n. Antw. Eos. pass. 30 Malta n. Burriana. Falco, 30 Triest. Farmsum. 1 Dec. te Houston verwacht. Falco. 30 te Triest. Gadilla, 30 te Adelaide. Gouwe. 29 te Rotterdam. Gaasterland. pass. 30 Gibraltar n. Genua. Groote Kerk. pass. 30 Vlissingen n. A'dam. Hector. 30 v. Rotterdam n. Lissabon. Hilversum. 30 v. Mena el Ahmadi n. Lands Ends Isis. 30 Laguaira. Japara (KUL), pass 29 Gibraltar n. Beyrouth. Keizerswaard. 30 Pta Cardon. Kola Gede. 29 Rotterdam. Kalydon. 29 v. Pta Cardon n. Rotterdam. Kopionella, 29 te Rotterdam. Kota Agoeng. 30 te Genua. Kota Baroe, 30 Port Said. Kaloekoe, 1 Dec. Kaimana verwacht. Kenia, 30 Miri. Lekhaven, pass. 29 Finisterre n. St. Vincent. Liberty Bell, 29 Cadiz. Lieve Vrouwekerk, 30 te Koewait. Lmdekerk. 30 te Bremen verwacht. Leopoldskerk. 30 v. Vlissingen n. Hamburg. Leersum, pass. 30 Flores n. Hamilton. Madoera, 29 v. Colombo n. Suez. Mataram, 30 te Rotterdam. Mitra, 1 Dec. Sydney verwacht. Muiderkerk. 30 v. Bremen n. Hamburg. Maureen. 30 250 m. N.NW. Perim. Mentor, pass. 30 Trinidad n. Demerara. Meerkerk, 30 Madras Malea, 30 te Sydney. Orestes, 30 Rotterdam. Oranje, pass. 30 Minikoy n. Suez. Oranjefontein. 30 v Amsterdam n. Hamburg. Oostkerk, pass. 30 Finisterre n. Marseille. Prins fred. Hendrik, 29 v. Hamilton naar Mon treal. Prins Fred. Willem, pass. 29 Kp. Ray n. Cher bourg. Rempang, .29 Fremantle. Rotula, pass. 29 Malta n. Curagao. Rijnkerk, 29 Marseihe Radja, pass. 30 Algiers n. Port Said. Riouw. 30 Penang. Raki. 30 nog te Khorramshar. Ronao, pass. 29 Vlissingen n. Londen. Sloterdijk, 30 Bangkok. Stad Alkmaar. 30 Narvik. Statue of Liberty, pass. 29 Gibraltar n. Port Said Schouten, 29 v. Mombasa n. Sechellen. Sheratan, pass. 29 Port Elizabeth n. Durban. Stad Dordrecht. 29 v Napels n. Bona Stad Haarlem, 30 te Kirkeness. Soestdijk, pass. 30 Gibraltar n. Alexandrië. Stad Leiden. 30 v. Abadan n. Port Said. Sumatra. 30 Singapore. Tawali, 29 v Valencia n. Amsterdam. Tabian, 30 te Baltimore. Tomocyclus. 29 v. Rotterdam n. Curagao. Tabinta, 1 Dec te Suez verwacht. Themisto, 3 Dec. te Birkenhead verw. Tiberius, 29 480 m. Z. Flores. Triton, 30 te Fort de France. Tankhaven I, 30 Sungeigerong. Tjipondok. 30 Meji. Van Cloon, 30 Mombasa. Van Riemsdijk. 30 Rangoon. Van Noort, 30 te Singapore. W. Alton Jones. 30 Rastanura. Westertoren. 29 Curagao. Woensdrecht, 30 110 m. W. Sharksbay. Waterman. 30 v. Willington n. Melbourne. Willemstad, 30 v. Madeira n. Trinidad. IJsel, 30 te Izmir. Zonnewijk, pass. 30 Panamakan. n. Curagao. KLEINE VAART A dm Nelson. 30 v. Londen n. Antwerpen. AJgarve, pass. 30 Vlissingen n. Antw. Appingedam. pass. 29 Vliss. n. Antwerpen. Argo, 30 v. Skoaghah te Amsterdam. Arnoudspolder. pass. 30 Casquets n. Antwerpen Alcetas. 29 te Triest n. Rijeka. Avontuur, pass. 30 Vlissingen n. Londen. Adm. Courbet 29 v. Glassondock te Rotterdam. Adm. De Ruyter, 30 v. Seaham n. Mideelfart. Ala S. 30 v. Rotterdam n. Antwerpen. Alpha. verm. 29 v. Londen n. Crefled. Arienoldus G. 29 v. Waya te Gravelines. Audacia. 30 v. Blyth te Hambrug. Bab T. 29 v. Malmö n. Stockholm. Bernard John, 30 v. Antwerpen te Rotterdam. Batavier III, 29 v. Guernsey te Bordeaux. Bill S. pass. 30 Vlissingen n. Boston. Badzo, 29 v. Londen te Rotterdam. Barbara. 29 v. Rotterdam n. IJstad. Rorculo. 29 v. Middlesbro te Rotterdam. Bree Helle. 29 v. Rotterdam n. Londen. Barendsz, 29 v. Antwerpen te Foynes. Casana, 29 v. Gothenburg n. Kopenhagen. Curagao, pass. 30 Vlissingen n. Londen. Dollard. 30 v. Skulskaer te Rotterdam. Dcni, 29 v. Hamburg n. Antwerpen. Dinkel, verm. 29 v. Londen n. d. Tees. Duurt, verm. 29 v. Londen n. d. Tees. Erasmus. 30 v. Amsterdam te Rotterdam. Fscaut, 29 v. Londen te Rotterdam. Fen, verm. 29 v. Londen n. Gravelines. Frans v. Seumeren, verm. 30 v. Lulea n. Stock holm. Flevo, 29 te Genua n. Livorno. Glory, 30 v. Ipswich te Rotterdam. Haaksbergen. 30 v. Rochefort te Marans. Harold. 1 Dec. v. Danzig te Vlaardingcn verw. Hilda, verm. 29 v. Londen n. d. Tese. Ingeborg, verm. 30 v. Sandefiord n. Gdynia. Jaba. 30 v. Kopenhagen te Fur. Julia Mary. 30 Vlissingen n. Manchester. Jell. verm. 29 v. Londen n. Crefled. Joost. 28 v. Gefle n. Zaandam. Kaap Falga, 26 Kiel gep. n. Dornsjo. Kaap St. Vincent, 29 Brunsbüttel gepass. Lauwersborg. 29 v. Rolterdam n. Frederikshavn Lindesingel. 29 v. Waterford n. Foweey. Larix, 27 Kiel gepass. n. Domsjo. Mado II, pass. 30 Vlissingen n. Gent. Marianne. 29 v. Gothenburg te Amsterdam. Markab N, 30 Southampton verwacht. Matthew, pass. 30 Vlissingen n. Gent. Megrez N, 30 te Paranagua verwacht. Marie Christine. 29 v Rotterdam n. Helsinki. Marie Louise. 30 v. Amsterdam te Rotterdam. Middsland, 29 v Rotterdam n. Leith. Mulan. 30 v. Hull te Rotterdam. Marcella, 29 v. Faroer te Vlaardingen. Matthew. 30 v. Rotterdam n. Gent. Monica. 29 v. Varberg n. Kopenhagen. Nassauhaven. 30 v. Halmstad te Gothenburg. Neeltje B. 30 v. Gent n. Cardiff. Necton, 29 v Rotterdam n. Londen. Oosterdok. 29 v. Rotterdam n. Zeebrupge. Oosterburgh, pass. 30 Brunsbüttel n. Rotterdam. Oleum. 29 v. Gothenburg n. Malmö. Pavo, 28 Kiel gepass. n. Domsjo. Ponza. 28 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Plato. 29 te Amsterdam. Paul Westers, 30 v. Zaandam te Rotterdam. Hydra, pass. 27 Lizard n. Schotland. Rose Marie, pass. 30 Brunsbüttel n. Rotterdam. Repeto, pass. 30 Vlissingen n. Irvine. Sonsbeek, pass. 30 Kiel n. Kopenhagen. Timo, 30 v. Londen te Rotterdam. Trompenburgh. 29 v. Rotterdam n. Kingslynn. Trlto, 29 v. Dublin te Belfast. Tyro, 29 v. Dublin n. Rotterdam. Tromp. 29 v. Hartlepool te Blyth. Veenenburgh, 30 v. Middlesbro te Rotterdam. Veritas, verm 29 v. Londen n. Duinkerken. Vrijburgh. 29 v. Duinkerken te Londen. Vrede. 29 v. Fowey te Kopenhagen. Westerdok, verm. 29 v. Londen n. A'dam. Willem Barendsz. pass. 30 Vlissingen n. Middel- fart. Wickenburgh. 29 v. Rouaan te Casablanca. Westersingel. 30 v. St. Malo n. Avonmouth. Wickenburgh. pass. 30 Ouessant n. Casablanca. Wim. 29 v. Swansea te Antwerpen. Walenburgh, 29 v. Rouaan n. Bordeaux. Zwaantiena. 30 v. Esbjerg te Rotterdam. SLEEPVAART Gele Zee. 29 780 m. O.t.Z. Kp. Guardafui met twee zuigers. Hudson. 29 150 m. Z.t.W. Ouessant met zuiger. Humoer. 29 tc Aden n. Goa met twee bakken. Loire, pass. 29 ell. Bengkalis n. Colombo. Noordholland. 29 65 m. ZO. Dungeness. Noordzee. 29 220 m. Z.t.O. Nantucket zonder sleep Poolzee, 29 120 m. Z.t.W. Kp. St. Mary. Rode Zee. 29 v. Burnt Island te Hamburg. Thames .29 400 m. W. Kp. Finisterre met Cibao. Zwarte Zee. 29 115 m. N.NO. Massawa met tanker

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 15