Woningbouw-vooruitzichten voor '56 in Velsen niet gunstig; trouwlustigen 3 jaar op wachtlijst Vraag en antwoord over begroting Schetsplan voor Velsens nieuwe raadhuis wordt nader uitgewerkt Kleuteronderwijs: boete op voort varendheid of premie op laksheid Joh. Meyer en Zoon Voetgangerstunnel tussen Gilden en Schulpen? Agenda voor Velsen WAARDEVOL GESCHENK Th. v. Kampen 7 Samenwerkings-schema Twaalf avonden van de kunstkring Toegang tot recreatie gebied Velsen heeft kampioen schap voor het grijpen Ontwerp voor centraal sociaalgebouw in Velsen Noord in voorbereiding Agenda voor Beverwijk Opening tunnel - aandacht op Velsen Schaakclub „Weenink" DONDERDAG 1 DECEMBER 1955 IIET RAPPORT uit de raadsafdelingen met de antwoorden van het college van burgemeester en wethouders der ge meente Velsen over de begroting 1956 wordt in grote lijnen gekarakteriseerd door een tevredenheid uit de gekozenen ten aanzien van het beleid van het dagelijks bestuur der gemeente, hoewel er op vele ondergeschikte punten ver schillen aan de dag treden. Zo is er veel gevraagd over de woningsituatie. Over de zinsnede in het voorwoord dat het gemeentelijk budget met moeite sluitend is gekregen heelt een der raadsleden een uitvoerige beschouwing ten beste gegeven, waarin hij zich aansluit bij de opvatting van het college dat een beroep op het Rijk zo lang mogelijk ver meden moet worden. Voorts werd bij B. en W. weerklank gevonden voor een populair boekje over de begroting, zoals ook in andere gemeenten ten dienste van het belangstellend publiek wordt uitgegeven en er is eveneens uit de raad ge vraagd, op welke wijze op de uitgaven is besnoeid om een sluitende begroting te krijgen: het college heeft hierop ge antwoord, dat niet alles op de uitgaven werd bezuinigd, maar dat ook de inkomsten verhoogd werden: een bedrag van 130.000 als rijksbijdrage in de kosten der rijkspolitie was aanvankelijk niet geraamd. Wanneer er echter geen extra-agenten mogen worden aangesteld, zal deze 130.000 ook niet worden uitgegeven. Dat er 52.000 minder is ge raamd voor de uitgaven voor boventallige onderwijskrach ten is niet een gevolg van het hanteren van „het domme potlood", zoals uit de raad min of meer critisch werd ge opperd, maar zuiver een kwestie van gebrek aan school lokalen: de gemeente kan de nodige boventalligen toch niet allemaal plaatsen. Een nieuw urgentieplan voor de zich nog steeds uitbreidende gemeente zal niet lang meer op zich laten wachten, werd een nieuwsgierig raadslid meegedeeld: binnenkort wordt de commissie, die het tweede urgentie plan moet opstellen bijeengeroepen; de gegevens zijn bijna volledig. Uiteraard zijn ook ln dit spel van vraag en antwoord enige „urgente" gemeentelijke problemen aan de orde gekomen: het raadhuis, Beeckesteijn en de begraafplaatsplan nen in Driehuis. Over de raa-dhuisplanncn deelde het college mee dat de architect W. M. D u d o k opdracht heeft gekregen het schetsplan nader uit te werken en een definitief plan met begroting in te dienen; de aanvraag om bouwvolume ligt ter be slissing bij hogere autoriteiten. Plannen, om Beverwijk te bewegen, mee te werken aan de totstandkoming van een IJmond-slachthuis hebben tot dusverre niet het ge wenste resultaat gehad. De plannen van beide gemeenten berusten inmiddels nog bij Gedeputeerden het definitieve oordeel van het college over de indeling en opzet van het centrale kantorenpand aan het Marktplein is bijna „voldragen" en kan bin nenkort aan de raad worden voorgelegd in onderzoek is, welke gemeentelijke diensten uiteindelijk in het nieuwe gebouw moeten worden ondergebracht. Géén oordeel heeft het college over de definitieve bestemming van „Beeckesteijn", zodat er ook nog niets te zeggen valt over de uiteindelijke restauratie. Aangaande de samenwerking in de IJ mond werd desgevraagd meegedeeld, dat een ontwerp voor een schema bij B. en W. in behandeling is, welk ontwerp - al of niet gewijzigd - het onderwerp van besprekingen tussen de drie gemeente besturen kan vormen, waarna het bij overeenstemming aan de openbaarheid zal worden prijsgegeven. Een der leden, vroeg, of burgemeester en wethouders van oordeel zijn, dat een tege moetkoming in de gemaakte kosten ver strekt wordt aan de vrijgesprokenen in de zogenaamde Velser-affaire, waarop het col lege antwoordde, dat een aanvraag om een schadeloosstelling aan de betrokkenen bij B. en W. nog in overweging is. Daarnaast wordt onderzocht of wellicht hier een taak voor het rijk aanwezig is. Stagnatie in woningbouw Vele leden bespraken de moeilijkheden, die de woningbouw ondervindt, waarbij het verschil tussen het geschatte en het werkelijke aantal inwoners als oorzaak van de stagnatie werd gesteld het ant woord echter stelde deze groep gerust: de moeilijkheden liggen uitsluitend bij de hoge bouwkosten van de laatste 2 jaar. Bij de afdeling Velsen van de N.V. Bouw- kas Nederlandse Gemeenten zijn 26 spaar ders ingeschreven, t.w.: 9 voor het com plex nabij de Kerkweg te Santpoort; 10 voor het complex in Duinwijk; 7 spaarders hebben nog niet opgegeven waar zij zullen bouwen. Bij de bouw van woningwetwoningen door woningbouwcorporaties en de ge meente is en wordt zoveel mogelijk reke ning gehouden met de behoeften van grote gezinnen. Het percentage is bij de huidige stand 5%, hetgeen als zodanig voldoende is voor het bestaande aantal grote gezinnen. In Duinwijk en Santpoort zijn tal van bouwplannen in de particuliere sector in de afgelopen jaren tot uitvoering, dan wel in vergaande staat van voorbereiding geko men. Slóop in oud-IJmuiden en nieuwe woonruimte Bovendien bieden de uitbreidingsplannen van Driehuis en Santpoort-Noord nog nieuwe gelegenheden voor verdere particu liere bouw. De ontsluiting van de benodig de terreinen wordt voortdurend nage streefd, aldus het college. Men vroeg uit de ;p0O^O^rOCOC»D3OCCCCCCOCOCCOCO»:< >CCCCCO"CCCCOCCOCCCC©-> 8 Een der Velsense raadsleden vroeg hoe-ï veel avonden de gesubsidieerde vereni- 8 gingen en de kunstkring „Voor Allen" x organiseren. 8 Het aantal voorstellingen, uitvoerin-'- gen of avonden, welke de gesubsidieer- x de verenigingen geven is naar de aard van de vereniging zeer verschillend, aldus het college. Bij de muziek-, to- j neel- en zangverenigingen varieert dit van 4 tot 3 voorstellingen of uitvoerin- g gen per seizoen. Bovendien werken de 8 meeste zang- en muziekverenigingen mee aan de openluchtconcerten. De 8 volksontwikkelingsverenigingen organi- 8 seren cursusseji, lezingen en/of exposi- y: ties. De Velser kunstkring „Voor Allen" or ganiseert. per seizoen 8 avondvoorstel- 8 lingen in het Re v Theater, G wijkvoor- stellingen, waarvan 3 te Velsen-Noord en 3 te Santpoort en 3 jeugdvoorstel- g lingen, waaraan ongeveer 1800 leerlin gen per voorstelling van het voortgezet en hoger onderwijs deelnemen. Gezien de grote belangstelling voor het abon nement ligt het in de bedoeling voor het seizoen 1956-1957 12 avondvoorstellingen in het Re.r Theater te geven. De subsidie aan de culturele verenigin gen is echter niet alleen van betekenis voor het aantal te geven uitvoeringen, doch ook een belangrijke tegemoetko ming aan zaalhuur voor repetitie en andere verenigingskosten, teneinde een juiste besteding van de vrije tijd daar mede te bevorderen. >öcooocxxx>?c<x>oooooooooooo^ooaxxx>oc>Dcoo^cc<>coco. ococooo: ^CCOOCX>COCOCOCCOOCOCCOCOOCOCOD<Xk"XXOCOOCOCCOCOCCCOCXXXCC ADVERTENTIE raad eveneens, of in verband met de hui dige situatie ter plaatse, niet kan worden overgegaan tot onbewoonbaarverklaring van woningen in Oud-IJmuiden. Het col lege repliceerde, d'at er stelselmatig wordt overgegaan tot het slopen van in slechte staat verkerende panden in Oud-IJmuiden. Nauwkeurig is onderzocht, welke panden i.v.m. de realisering van het herbouwplan Oud-IJmuiden nog zullen moeten worden gesloopt en nagegaan wordt, in hoeverre voor bewoners van dergelijke slechte pan den andere woonruimte kan worden ge vonden: dit blijkt erg moeilijk te zijn. Als langs deze weg opruiming van slech te woningen geschiedt, wordt zulks op de snelste wijze bereikt. Daarmee wordt dan de langdurige procedure van onbewoon baarverklaring ontgaan. Er viel voorts een vraag of in de „Gil den" ook eengezinswoningen kunnen wor den gebouwd voor predikanten, artsen, ambtenaren enz., waarop het' college mee deelde, dat het de opzet is van het uitbrei dingsplan „De Gilden", woonruimte te ver schaffen voor dat deel van het personeel van de grote bedrijven, dat noodzakelijker wijs zo dicht mogelijk daarbij moet zijn ge huisvest. Deze bedoeling moet zoveel mo gelijk worden nagestreefd, zodat het in principe niet gewenst is om woningen in dit plan voor andere categorieën bewoners ter beschikking te stellen. In incidentele gevallen kunnen B. en W. nader nagaan in hoeverre voor de genoemde belanghebben den van het principe kan word.tn afgewe ken. De vraag, of er meer met systeem bouw gedaan kan worden, zulks met het oog op de faciliteiten, die Amsterdam, Rot terdam en Den Haag genieten, werd door B. en W. beantwoord met het volgende: „Tegen overweging om tot meer systeem bouw over te gaan bestaat geen enkel be zwaar en dat gebeurt ook steeds, maar de ervaringen met systeembouw zijn van dien aard, dat grote voorzichtigheid geboden is. De faciliteiten welke aan Amsterdam, Rotterdam en Den Haag worden geboden moeten al? een ernstige poging om, ge bruikmakende van grote projecten, tot systeembouw te komen, worden gezien." Behoed oud-Veisen! Krotopruiming rond het raadhuis er kwam ook een vraag over zal het ka rakter van Oud-Velsen in aanmerkelijke mate aantasten. Zulks zal echter op de lan ge duur niet kunnen worden ontgaan, maar het ligt in de bedoeling, een verantwoord uitbreidingsplan te maken, meldt het col lege. Op de vraag hoeveel woningen gereed zijn gekomen in 1954 en 1955, zowel wo ningwetwoningen als door particuliere ge bouwde woningen, hoe de verwachtingen voor 1956 zijn en hoe groot het bouwvolu me is, waarover de gemeente momenteel beschikt en welk gedeelte daarvan is be stemd voor particuliere bouw, antwoordde het college: In 1954 en 1955 t/m October zijn gereed gekomen 1954 1955 (t/m Oct.) particuliere woningen 299 247 woningwetwoningen 381 186 Intussen hebben B. en W. reeds besloten te doen nagaan in hoeverre een verant woorde verlichting van eisen zou kunnen worden ingevoerd. In antwoord op een serie, eveneens op de woningbouw betrekking hebbende vra gen, kwamen, samengevat, de volgende antwoorden: De woningnood in deze gemeente is nog van dien aard, dat aan het ont-duplexen van woningen voorlopig niet kan worden gedacht en dat de particulieren alle arm slagen hebben die zij behoeven. Ook besteedden vele leden aandacht aan de problemen der huisvesting. Het college deelde mee, dat de namen van de bewoners van de af te breken woningen in Oud- IJmuiden op een voorrangslijst staan en, zo mogelijk, met voorrang worden gehol pen. Aan personeelsleden van de Hoogovens werden, voor zelfstandige woonruimte to taal verstrekt 210 vergunningen. Aan per soneelsleden van Van Gelder Zonen wer den, voor zelfstandige woonruimte totaal verstrekt 42 vergunningen. Aan personeels leden van de „klein"-industrieën werden, voor zelfstandige woonruimte verstrekt 66 vergunningen, aan personeelsleden van de visserij werden, voor zelfstandige woon ruimte verstrekt 71 vergunningen. Drie jaar voor jongelui Meer woonruimte aan de werkers in de visserij ter beschikking te stellen is vrijwel niet mogelijk. Voor zover zij plaatsgenoten zijn, wordt hun op normale wijze woon ruimte verschaft. De buiten de gemeente wonenden worden geval voor geval bezien. Slechts aan de noodzakelijke gevallen van buiten de gemeente wonenden wordt thans woonruimte in de door de gemeente gebouwde woningen ter beschikking ge steld, zodat een zo groot mogelijk aantal in woners uit deze gemeente wordt gehuis- est. Een jong paar dient thans te rekenen op een wachttijd van ten minste drie jaren. Totaal 680 433 De verwachtingen voor 1956 zijn, wat het gereedkomen van woningen betreft, niet gunstiger, tenzij op korte termijn vele plannen, die gereed liggen, tot aanvang kunnen worden gebracht, waaromtrent B. en W. uiteraard tot het uiterste diligent zijn. Momenteel is een nog niet gerealiseerd bouwvolume aanwezig voor plm. 500 wo ningen. De verwachting is echter gewettigd, dat met de realisering spoedig wordt be gonnen. Meer woningen door minder gestrengheid De raad vroeg voorts, of verlichting van de strenge bouwvoorschriften mogelijk zou zijn, zonder dat daardoor de kwaliteit van1 ren wensten ingelicht de woningen wordt aangetast en op deze worden in hoeverre belangrijke en ook binnenskamers meer malen gesproken kwestie repliceerde het college, dat elke verlichting van de overi gens bepaald niet overmatig strenge bouw voorschriften een vermindering van de kwaliteit van de woningen betekent. Op ondergeschikte punten is herziening van de bouwvoorschriften wel mogelijk. In den lande is echter nog bij lange na geen overeenstemming bereikt over toepassing en overname van de door een Staats commissie opgestelde in een modelbouw- verordening vervatte voorschriften. Critiek op verdeling Een der leden achtte de gevolgde werk wijze bij de verdeling van woonruimte, on juist. Wellicht is het beter de adviescom missie op een andere wijze samen te stellen dan than? geschiedt. Is het momenteel zo. dat een lid van de adviescommissie, tevens vakbondsbestuur der, aan de gegadigden vraagt, of zij lid van een vakorganisatie zijn? Zonder dat wordt aangegeven in hoever re de thans gevolgde werkwijze bij de ver deling van woonruimte onjuist is, is het moeilijk voor ons op deze opmerkingen in te gaan, antwoordde het college de ad viescommissie, die tevens commissie van advies bij voorgenomen vordering van woonruimte is, is samengesteld aan de hand van door een hogere instantie gegeven voorschriften. Dat een vraag aan gegadigden zou wor den gesteld, als in het slot van de opmer king bedoeld, is niet bekend. B. en W. moesten deze verdachtmaking dan ook ge heel voor rekening van het betrokken raadslid laiten. Plein 1945 en winkelbouw Verschillende leden informeerden naar de stand van zaken bij de winkelbouw op het Plein 1945. Een lid vroeg, of de vertraging is ont staan door maatregelen van de gemeente en of hierdoor nadeel is ontstaan voor de betrokken winkeliers; een ander wees er op, dat er zich onder de gegadigden ver schillende oorlogsslachtoffers bevinden; hetzelfde lid informeerde naar de ontrui ming van de nood winkels aan de Ooster duinweg. Bij het onderzoek naar de Velsense be-X groting 1956 kwam uit de raad de/ 8 vraag, of het niet mogelijk is, dat de1 0 particuliere recreatiegebieden voor het 8 - publiek worden opengesteld - het col- 8 lege van B. en W. was het in principe 8 8 met deze vraagsteller eens en deelde8 mee, dat het geval de aandacht heeft 8 x van het dagelijks bestuur der gemeente. X R DODOOOCOOODOCOCOOOCXX«»GCOOCaXXXX>:<X>OOCCCOXXXX>OCCCC03 Op deze informatie deelde het college mee, dat er nieuwe pogingen in het werk worden gesteld alsnog tot de bouw te ge raken. Het vastlopen van de plannen is een ge volg van het feit, dat de betrokkenen de noodzakelijke huren niet konden opbren gen. Door de gemeente zijn geen maatrege len getroffen, waardoor vertraging zou zijn opgetreden. De stagnatie heeft uiteraard voor alle daarbij 1 jetrokkenen nadeel opge leverd. Het feit dat hierbij oorlogsslachtoffers zijn betrokken was voor de gemeente aan leiding voor deze bouw interesse aan de dag te leggen. In het complex noodwinkels aan de Oos terduinweg bevinden zich nog enige van de oorspronkelijke gebruikers-oorlogs slachtoffers. Het is de bedoeling, dat dezen te zijner tijd een plaats vinden in even tueel te bouwen winkels aan het Plein 1945. Zolang deze bouw nog niet tot stand is ge komen menen wij dat verhuur aan de oorspronkelijke gebruikers voorlopig ge handhaafd kan blijven. Ten aanzien van de overige huurders wordt ernstig overwogen de huurovereen komst binnen afzienbare tijd te doen be ëindigen opdat dit deel van het complex kan worden afgebroken. Winkelbouw in het algemeen Enige leden bespraken de winkelbouw in de gemeente. Zij vroegen zich af, of er niet té veel winkels komen en bepleitten het instellen van een onderzoek ter beantwoor ding van deze vraag door het Nederlandsch Economisch Instituut. B. en W. verklaar den dat zij deze gedachte gaarne tot de hunne maakten. Een der andere leden had vernomen dat een tweetal winkeliers in het gedeelte van de Kennemerlaan tussen de Julianabrug en de Houtmanstraat een afwijzende beschik king heeft ontvangen op het verzoek tot het verbouwen van het woon- tot winkel pand. Het leek hem juist het karakter van dit gedeelte als winkelstraat mee te doen uit komen. Het college vertelde, dat het zijn beleid is geweest om op schriftelijke verzoeken tot medewerking aan verbouwing van wo ningen tot winkel woningen in het hier be doelde gedeelte van de Kennemerlaan mee te delen, dat aan die verbouwing geen medewerking zou kunnen worden verleend. Dit beleid vindt zijn oorzaak Ln de over weging, dat de winkels behoren te worden gebouwd op de plaatsen, door het wederop- bouwplan aangegeven. Gemeentelijkewinkelpanden Een eerder aan het woord geweest zijnd lid vroeg of de gemeente van plan is nog meer winkelpanden voor eigen rekening te gaan bouwen en welke methode vervolgens bij de verhuurtoewijzing hiervan wordt ge volgd. B. en W. zeiden, dat in het kader van de opzet en de prognose van het stedebouw- kundige plan der gemeente in de woning complexen buurtwinkeis worden opgeno men. De methode van verhuur hiervan wordt in elk geval afzonderlijk bepaald. Een ander lid informeerde of het juist is, dat er geen gegadigden zijn voor win kelbouw in Oud-IJmuiden en dat de bouw maatschappij, welke het voornemen had in Oud-IJmuiden woningen te bouwen door gebrek aan geïnteresseerden voorshands geen voortgang met haar plannen zal kun nen maken. Hierop deelde het college mee, dat er een bouwplan binnengekomen is voor de bouw langs de Oranjestraat in Oud-IJmuiden. De betrokken onderneming heeft het Rijk verzocht om verlenging van de geldigheidsduur van de bouwpremie, terwijl zij heeft gevraagd om de desbetref fende grond alsnog te harer beschikking te laten en de nodige medewerking te ver lenen aan het verkrijgen van verlenging van de geldigheidsduur. Een onderhoud over deze zaak zal dezer 1 dagen plaats hebben. Voorts wordt er op gewezen, dat nog tal van winkelbedrijven, gelegen in het herbouwplan Oud-IJmuiden, te zijner tijd elders een winkelpand meet betrekken. Het is than? nog niet mogelijk aan te geven waar deze winkeliers zich zullen willen vestigen. VEILIN GBERICHT 30 November Sla 49; andijvie 1746; spruiten 2663; bospeen 1626; waspeen 817; prei 921; knollen 1223; boerenkool 1223; groene kool 914; rode kool 612. Vele raadsleden bespraken in het rapport over de begro ting 1956 de gevolgen van de nieuwe wet op het kleuter onderwijs. In tegenstelling me* een dezer leden, die de uitdrukking in het voorwoord gebezigd: „premie op nala tigheid" wel wat cru vond, waren de overige leden van mening, dat in casu sprake is van een „voortvarendheids boete". Een dezer leden drong er op aan om in de toe komst meer te onderzoeken of financiële risico's kunnen ontstaan bij het vervullen van taken, die later door de Rijksoverheid ter hand zullen worden genomen: enige le den drongen aan op een duidelijke uitspraak van de Raad in deze kwestie. Alle leden achtten goed kleuteronderwijs in onzp gemeente noodzakelijk en betuigden instemming met het verantwoordelijkheids besef van burgemeester en wethouders in deze. Ande- te in hoeverre de rijksregeling afwijkt van de gemeentelijke en welke na dere financiële consequen ties dit voor de gemeente zal opleveren. Enigen hunner vroeger naar de positie van help sters, waarover de wet niet spreekt. Hoewel B. en W. niet konden ontkennen, dat de term „voortvarendheids boete" een elegante uit drukking is, moesten zij er toch op wijzen, dat dit we zenlijk op hetzelfde neer komt als de door hen gebe zigde. vervuld. En die noodzaak is in dit geval door alle le den erkend. Rijksregeling en gemeen telijke regeling wijken o.a. hierin van elkaar af, dat eerstgenoemde geen help sters kent en per 40 leerlin gen een onderwijskracht. De gemeentelijke regeling kent wel helpsters en stelt per 34 leerlingen een on derwijskracht. Thans is in onderzoek, welke de ver schillen in onderdelen zijn tussen de vergoeding van het Rijk en de raming in be begroting. De uitkomst van Vast staat dat de ge- jit onderzoek zal tevens ge meente, indien zij de be schikbare middelen voor een ander object dan voor het kleuteronderwijs had legenheid bieden na te gaan, in hoeverre eventueel de in de begroting geraam de bedragen wijziging be- aangewend, zich thans geen hoeven. Dat hangt echter korting zou zien opgelegd. En afgezien van de omstan digheid, of de gemeente gewaar zou kunnen worden of bepaalde taken door de Rijksoverheid ter hand zul len worden genomen, staat de gemeente dan toch zelf standig voor de beslissing, of de bedoelde taak, gelet op de noodzaak, zal worden mede af van nog niet ver schenen algemene maatre gelen van bestuur, welke ook in ontwerp niet bekend zijn. Intussen hebben B. en W. een regeling getroffen, vol gens welke de helpsters in de loop van 1956 zullen af vloeien. 1 paar voor 2 paar 3 paar voor In de kleuren lichtgrijs, middengrij», anthr. grijs, RAF. beige en zwart Kennemerlaan 36 Telefoon 4453 IJmuiden Maatkleermakers Modes - Confectie LET OP HET JUISTE ADRES Zaterdag werd door de Velsense badmin tonners de strijd aangebonden met de Pla fond-Meppers II en deze werden met een 61 nederlaag naar huis gestuurd. Hun enige winstpunt werd dat uit het dames enkel S. VerhoefA. Peyster en hier moest nog in drie games voor gevochten worden. De uitslagen waren. Ie heren enkel L. Rodher—v. d. Mark 1—0; 2e heren enkel J. MengerJ. Heyman 10; le dames enkel S. Verhoef—A. Peyster 0—1; 2e dames enkel N. Verbaanv. d. Mark 10; le mixed Verhoef en RodherPeyster en Hilbers 10; 2e mixed Verbaan, en Menger— v. d Mark en v. d. Mark 10; le mixed Verhoef en Rodher—Peyster en Hilvers 1—0; 2e mixed Verbaan en Menger— v. d. Mark en v. d. Mark 1—0; heren dubbel Rodher en Menger—Hilbers en Heyman 1—0. Na deze overwinning kan het kampioen schap Velsen I practisch niet meer ontgaan. De stand in deze afdeling is Velsen I 8 pnt.; PI. Meppers II 4 pnt.; Herst. Bank I 2 pnt. en PTT II 0 pnt. Velsen II speelde Dinsdag in Rijswijk en moest met een kleine nederlaag genoegen nemen 34. De mooiste partij van de avond werd het tweede heren enkel W. Menger met de 36-jarige J. v. d. Sman. Hij moest na drie spannende games de eer laten aan de jeugd. De uitslagen waren hier: le heren enkel A. Wijker—Seth. Paul 0—1; 2e heren enkel W. MengerJ. v. d. Sman 01; le demes enkel W. RietveldD. Matla 01; 2e dames enkel R. HoekA. Hasken 10; le mixed iRetveld en Rietveldv. Mill en Matla 10; 2e mixed Hoek en MengerSeth. Paul en Hesken 0—1; heren dubbel Rietveld en Wijkerv. Mill en v. d. Sman 10. Ook Velsen II heeft nog redelijke kansen op de bovenste plaats. Als het er in slaagt het sterke VEDO II uit Den Haag 2 x te verslaan. Het programma voor deze week is: Vel sen I—PAA II; Duinwyck 6Velsen II en Chanddelle 4Velsen III. Houtstof aangevoerd In de papierfabriek Van Gelder Zonen is Woensdagmorgen aangekomen het Noorse ss „Solskin" met een lading van 1100 ton houtstof uit de Noorse haven Sande. DE VERMEENDE al dan niet op reële gronden berustende „achteruitstelling" van Velsen-Noord heeft in de schriftelijke discussie tussen B. en W. en de gemeente raad een diepgaand punt van overweging uitgemaakt. De raad bepleitte onder meer: Een voetgangerstunnel tussen de wijken De Gilden en Schulpen, opdat de bevolking haar inkopen kan doen in Velsen-Noord. Een verenigingsgebouw annex sociaal-medisch centrum inplaats van het gemeentelijk Ontspanningslokaal, waarin thans een openbare kleuterschool is gevestigd. Uitbreiding van de winkelgalerij aan de Wijkerstraatweg voordat toestemming wordt gegeven voor verdere winkelbouw in andere straten. Verschillende leden spraken van een achterstelling van dit deel der gemeente, het geen andere leden ontkenden en een lid vroeg zich af, of, zo er al geld voor beschik baar is, er geen andere plaatsen in de gemeente zijn, waar een tunnel meer nood zakelijk is dan in Velsen-Noord. Het college van B. en W. repliceerde het volgende: Met de N.V. Nederlandsche Spoorwegen is de aanleg van een voetgangerstunnel tussen de wijken „De Gilden" en „Schul pen" besproken. De gemeente zal zich tot de Spoorwegen wenden, met het verzoek de aanleg van deze tunnel te willen voor bereiden. De ter visieligging van het streekplan IJmond-Noord heeft het duide lijk gemaakt, dat thans aanleg van deze tunnel inderdaad noodzakelijk is. Bij het bedrijf Openbare Werken is in voorbereiding een ontwerp voor een ge meentelijk gebouw in Velsen-Noord, waar in zullen worden ondergebracht: le. accommodatie voor een dépendance van de gemeentelijke geneeskundige- en gezondheidsdienst; 2e. huisvesting voor een dépendance van de dienst van sociale zaken; 3e. een badhuis; 4e. een filiaal van de gemeentelijke open bare leeszaal; 5e. zaalruimte voor vergaderingen. Buurtwinkeis In de wijk „Schulpen" kunnen practisch alleen nog in de winkelgalerij aan de DONDERDAG 1 DECEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Vergeef mij". „De Stormvogel", gewijzigde aanvangs tijd: 19.30 uur, Rex, Jubileumviering sup portersvereniging m.m.v. Johny Jordaan. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, 20 uur, zaal Abelenstraat, voordracht van A. Viruly. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw: open van 9.3012 en 1416.30 u. Chr. Besturenbond, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw: propaganda-avond. OTV „Kennemerland", 14.30 uur: Patro naatsgebouw. Toneeluitvoering. Ned. Ver. v. Huisvrouwen, 19.30 uur, Pa tronaatsgebouw, Sint Nicolaasavond. VRIJDAG 2 DECEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „3 Ring Circus". Rex, geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum, als Donder dag. Nutsbibliotheek, Heidestraat, open van 1921.30 uur. Volksuniversiteit Velsen, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, openingsavond. VELSEN Raadhuis, 10.3011.30 uur: Spreekuur wethouder van Financiën, J. C. Aschoff. DONDERDAG 1 DECEMBER Groetenbeurs, 14.30 uur: Vereniging voor Bloemencultuur, De Tulp. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek en lees- en studiezaal, van 1013 uur. VRIJDAG 2 DECEMBER Kennemer Theater, Modern Times, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater, 19 en 21 uur: Meisjes voor Tanger. W.B. Theater, 20 uur: Hel in de havenwijk. Openbare Leeszaal, geopend van 1517 en 1920 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek: 1518 en 1921 uur; lees- en studiezaal, 1013, 15—18 en 19—21.30 uur. Kennemer Theater, 14 uur: St. Nicolaas voor kinderen van politiepersoneel. Wijkerstraatweg nieuwe winkelpanden worden bijgebouwd. Ten behoeve van de wijk „De Gilden" wordt onderzocht de mo gelijkheid van bouw van winkels met een verzorgend karakter (buurtwinkeis). Ten aanzien van de overige vragen wordt opgemerkt, dat het niet duidelijk is, in hoeverre van achterstelling van dit deel der gemeente sprake zou kunnen zijn. Wat betreft de vraag, of, zo er al geld beschikbaar is, er geen andere plaatsen in de gemeente zijn waar een tunnel meer noodzakelijk is dan in Velsen-Noord, wordt er op gewezen, dat de behoefte van een tunnel tussen „De Gilden" en „Schulpen" onmiskenbaar vaststaat, doch dat overigens uiteraard vernieuwing van de tunnels tus sen de Stationsweg en het Brinioplein dringend noodzakelijk is. Tal van moeilijk heden beletten op het ogenblik nog aan vatting van het laatstgenoemde tunnel project. Een ander lid was het opgevallen, dat het hulppostkantoor zeer druk wordt be zocht, ook zelfs door inwoners van een naburige gemeente. Willen burgemeester en wethouders er bij PTT op aandringen dat maatregelen worden genomen om de situatie bij dit kantoor gunstiger te maken dan zij thans is, zodat de wachttijden worden bekort het antwoord luidde be vestigend. Bij het begrotingsonderzoek kwam de vraag naar voren, of en hoe het mogelijk zou zijn, bij de opening van de tunnel in 1957 de aandacht op de gemeente Velsen te vestigen. Al was het dan geen vraag, die over het begrotingsjaar 1956 handelt, het college zegde toe te zullen bezien op welke wijze de aandacht op de gemeente kan worden gericht. ADVERTENTIE Tot en met 6 December ontvangt iedere koper naar gelang van het bestede bedrag een Dit geldt voor ALLE ARTIKELEN, uitgezonderd GERO. In onze rijk voorziene etalage vindt U alles op het gebied van UURWERKEN, GOUD, ZILVER, DOUBLé enz. Da Costalaan 3 - Driehuis - Tel. 4909 Bovendien nog IJmondzegels! Afd. Ill B: In de onderlinge competitie van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" werden deze week de volgende resultaten behaald: Afd. I: Muyende Boer 10; v. Vuuren Siebers 1—0; KoomenSlings 1—0; Bakker Gigengack 10. Afd. II: Duinmeijer—v. Versseveldt afg.; Nijmanv. d. Does remise; De KoterPiët 0—1. Afd. Ill A: Beekhoven—Vloemans 10; De Langev. Nimnewegen 01; DuinVer duit 1—0. Afd. Ill B: Meyer Sr.Zuiderdorp 10; HoogStoker 1—0; Beltermanv. Leeuwen remise; Lammen—Thuis 1—0.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3