Agenda voor Velsen Havenberichten Sint Nicolaas bezocht Zaterdag honderden Velsense kinderen Plaatwellers hielpen Sint voor kinderhuis „Oost er weide" Beverwijk uitgeschakeld; VKD en 't Oosten moeten om de titel kampen Autokaravaan doorzocht Kennemerland en automobilisten lieten zich beetnemen Per bromfiets in Suomi-feestzaal V olkshogeschool- dagen voor de visserij Strawberries verloor van Zandvoort Wijk aan Zee Beverwijk 6 Sinterklaas-puzzlerit van VZV Te Bergen op 27 en 28 Januari Om de damtitel van Kennemerland Wethouder Albarda over gemeentepolitiek Markthandelaren in feeststemming Hockey in Kennemerland De Pion won van Schaakmat Bevestiging en intrede van ds. J. Eekhof Vissen de dupe van de doorzetters Agenda voor Beverwijk M A A N D A G 5 DECEMBER 195 5 Zo'n vijftig auto's met bijna vier maal zoveel inzittenden doorkruisten gistermiddag de mooi droge straten van de gemeente Velsen. In alle richtingen reden zij, die wagens, alhoewel er toch echt maar één route-opdracht voor de puzzle-rit was uitge geven. Het nijvere VZV-comité, bestaande uit de heren J. G. Swier en J. C. de Maijer had alle eer van zijn werk, want het was niet zo gemakkelijk, maar toch erg vermake lijk. Nog nooit hadden de meeste deelnemers ontdekt, dat er zoveel hoekjes en gaatjes met nummers en aanduidingen in IJmuiden waren. Een verkeerde uitleg werd dan ook prompt gevolgd door een verkeerde route met onvermijdelijk een aantal strafpunten voor gemiste of van de verkeerde kant binnengereden controleposten. Het gemiddel de, dat op 24 km was gesteld, scheen aanvankelijk laag, maar later bleek wel, dat op sommige trajecten moest worden „gescheurd" om de reeds opgelopen achterstand iets in te lopen. Een aardige gedachte was het, om het gebied van de Zuidzij nu eens onderhanden t:e nemen, dat bij de meeste deelnemers volkomen onbekend bleek te zijn. Hier werden dan ook de meeste strafpunten uit gedeeld, hoewel de indicatie „VZV-pijl vol gen" ook door een zeer grote percentage niet kon worden opgevolgd, omdat dat bordje op een onmogelijke plaats hing. Zo hadden de heer en mevrouw De Ja ger met hun passagier hier ook veel na righeid mee. Het bordje hing namelijk aan een fabrieksgevel aan de Strandweg, maar er werd gezocht langs deze weg, de Julia- nakade en, ómdat toen nog niets werd ont dekt, langs de gehele IJmuider straatweg, die echter geen van beide hun geheimen (die niet bestonden) blootgaven. De beste oplossing is in zo'n geval: omkeren! De heer De Jager, die in de afgelopen week ..pas" 2000 km had afgelegd, meende, dat dit dan maar snel moest gebeuren en met een de daad bij 't woord voegende, kreeg hij zijn ega tegen zich, die steeds maar zei: „Je rijdt veel harder dan 24 km!" Deze ge hele weg werd driemaal afgelegd en toch werd dat nare bordje „VZV pijl" niet ge vonden. „Dan maar gokken", zei de heer De Jager en reed een controlepost binnen, die bij de Watertoren aan de Vissershaven stond opgesteld en waarbij een paar kleu mende mannen een stempeltje op de rou tekaart gaven, maar dan met de betekenis „van de verkeerde richting binnen geko men". „Scherend mannetje" Het echtpaar had het geluk, dat zij bij hun zoeken „het scherend mannetje met hoedje" hadden ontdekt, zodat de tocht van daar uit kon worden vervolgd. Na „verboden in te halen" zwenkte de wagen rechts af en daar stond weer een van de elf controleposten, zo maar, onopgemerkt als men niet precies de voorschriften had opgevolgd, want dat „rechtsaf na verbo den in te halen" is het weggetje, dat on der het spoorviaduct bij IJmuiden-Oost direct naar de Velserbeek-ingang van het station voert en veel chauffeurs realiseer den zich dat niet, gingen dus de volgende laan in, hetgeen niet zo snel werd bemerkt. Achter Velserbeek om ging de rit door Driehuis naar Santpoort, dat ook in talrijke richtingen werd doorsneden. Het moeilijke hoekje in de buurt van de Duinlustweg was een ideaal struikelblokje en menig goed voornemen bleek hier een „weg naar de hel" te zijn. Met de gedachte „in Santpoort staat toch geen controle, dus dat hadden we gewoon links kunnen laten liggen" werd even ge speeld, tot aan de controle nèt op de grens tussen Driehuis en Santpoort, toen bleek, dat de heren Swier en De Mayer dit tocht je wel heel spits hadden uitgekiend. Het plateau bij het strand is tijdens dit winterseizoen nog niet zo vol geweest en ook de beide paviljoens aan de pier kregen alle deelnemers in huis, waar de warme snert er in ging als gesneden koek. De prij zen, die ter beschikking waren gesteld door handelaren op velerlei gebied, oogstten al ler bewondering. Behalve deze mooie prij zen, als een auto-accu, ruitensproeier en vele andere accessoires, taarten, aanstekers enzovoorts, hadden de organisatoren bij enkele contröle-posten kleine presentjes klaar gelegd voor elke wagen die die post aandeed. Zij varieerden van blikjes vis tot een complete wegenkaart. De spanning over de behaalde resultaten werd nog bijna twee keer op de proef ge steld, terwijl de rekenaars en controleurs in provisorisch verwarmde zomerhuisjes zich uitsloofden zo snel mogelijk de uit slagen uit te rekenen. Pum Swier kon toen meedelen, dat ieder een het leuk en fijn had gevonden (en dat was waar, er werd geen wanklank ge hoord!) en dat het moeilijk was geweest, hetgeen wel bleek uit de ritsen opgelopen strafpunten. Hij dankte alle controleurs voor hun „pool-ontberingen" en beloofde een volgend ritje in een warmer jaargetij de te doen plaatsvinden. Traditiegetrouw werd eerst de poedelprijs uitgereikt in de vorm van twee taarten aan de heer J. van Aast, die „maar" 249 strafpunten had. Acht rijders waren gediskwalificeerd omdat ze meer dan drie gemiste controles hadden. De overige uitslagen waren: 1. Frans Kwak (midvoor van tweede ze vental VZV) en a.s. echtgenote, die be halve de accu en een banketletter 2 bekers kregen die door IJmuidens Bloei ter be schikking waren gesteld en een wisselbe ker. Zij hadden 37 strafpunten opgelopen. 2. J. van GelderJ. van Splunter met 51 strafpnt. 3. J. Rietveld, 70 strafpnt. (nog nooit gereden, maar in één slag verliefd op puzzle-ritten"). 4. Jac. v. d. Horst, 71 strafpnt. 5. C. Paay, 86 strafpnt. 6. P. Brun- ting, 87 strafpnt. 7. J. Allon, 87 sftrafpnt. 8. H. Zwart, 90 strafpnt. H. v. Westerhoven, 90 strafpnt. 10. L. Gouda, 91 strafpnt. 11. J. Muster, 92 strafpnt. 12. L. Glas, 93 strafpnt. 13. P. Hordijk, 97 strafpnt. 14. T. van Oosten, 97 strafpnt. 15. J. Huisman, 101 strafpnt. Het echtpaar De Jager kreeg wel een vermelding met 103 strafpnt. maar viel buiten de prijzen. (Hadden ze maar geen onenigheid moeten maken). MAANDAG 5 DECEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Ruiters van de nacht". Rex (officieuze opgave), 20 uur: „El tigre, de vurige". Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. Nutsbibliotheek, Heidestraat, open van 1921.30 uur. DINSDAG 6 DECEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Ruiters van de nacht". Pieter Vermeulen Museum: als Maandag. O.T. „Kennemerland", 19.30 uur, Patro- naatsgeboiiw, „Roderick de tovenaar". to»>xxx>x>xx>xocodococ<x>ccooco»coccococ<x>xccccccccco: Een meneer, die als controleur fungeer- 8 de bij de VZV-puzzlerit en daartoe er- 8 gens in de Middenhavenstraat stond opgesteld, vond op een stoep een mooie 8 sleutel, die op de deur van het kantoor- i gebouw paste waarvoor hij op wacht o H stond. Inplaats van de gehele inventaris t inclusief brandkasten en schrijfmachines g in deze geld-arme Sinterklaastijd uit te* delen, heeft hij er een papiertje aan', bevestigd met de woorden „voortaant beter sleutel opbergen" en daarna die i sleutel weer neergelegd. Eerlijke- controleurs hebben ze daar bij VZV! >OOXOOCX»OX>OCCCOD:0005X*X>COOK)OOKXX>OC«»3CXX>OCOCXXXX' Zaterdag kwamen in IJmuiden binnen: Manto van Gdynia. Geo Wil'ka van Bouchy. Maasland van Hamburg. Trudek van IJstad. Green feld van New Port. Vliestroom van Londen. Ellewoutsdijk van Port Talbot. Gordias van Rotterdam. Birknack van Ca nada. Jan van Grangemouth. Eagle van Swansea. Anny Sylvia van Londen. Möwe van Antwerpen. Mario van Bucku. Op Zondag kwamen binnen: Hampshire Coast van Newcastle. Jonan van Perkington. Joost van Geffle. Madjoe v. Swansea. Geffle van Rouen. Amstelstroom van Londen. Pandora van Norrköping. Fal con van Londen. Netherlands Coast van Newcastle. Zaanstroom van Hull. Margriet L van Londen. Tawali van Indonesië. Haarlem van Cuba. Eboe van Tacoradi. Missouri van Fovvey. Alfred van Hamburg. Spaarnestroom van Fowey. Ivan Kondrup van Kopenhagen, Harö van Rotterdam. Luciana van Narmova. IJstroom van Fowey. Op Zaterdag vertrokken: Norrland naar Hamburg. Peperkust naar Dakar. Rönnskar naar Stockholm. Ponza naar Tohattan, Levenpool naar Rotterdam. Wegro naar Gent. Ansgaritor naar Narvik. Kaap St. Vincent naar Gent. Grootekerk naar Las Palmas. Eemstroom naar Huil. Agememnon naar Hamburg. Nerissa naar Abö. Greenfinch naar Londen. Corona naar Rotterdam. Artic naar Londen. Hebble naar Rotterdam. Bur gemeester Sparrenburg naar Antwerpen. Westerdok naar Londen. Lingestroom naar Huil. Rijnstroom naar Londen. Nilsture naar Geffle. Op Zondag zijn vertrokken: Nerwestad n. Rotterdam. Ingrid Leonhard naar Kirkeness. Ransel naar Hull. Johannes naar Malmö. Guilia naar Hampton Roads. Geffle naar Stockholm. Nestor naar Paramaribo. President Eisenhower heeft Sir Winston Churchill op zijn verjaardag een brief gestuurd met een speciale medaille. Uit naam van de president heeft de Amerikaanse ambassadeur in Engeland het geschenk overhandigd. De medaille is 7,62 cm. groot en vervaardigd van goud. De hoofd-graveur van de munterij van de Verenigde Staten, Gilroy P^oberts, heeft het ontwerp ervoor gemaakt. De ene kant (rechts op de foto) draagt de beeldenaar van Churchill, naar een foto, die de president van hem heeft genomen. De andere zijde is voorzien van een tekst, die de vriendschap en bewondering van het hele Amerikaanse volk voor Churchill uitdrukt: aange boden aan Sir Winston Churchill door president Divight D. Eisenhower, uit naam van de millioenen vrienden in de Verenigde Staten, die hem bewonderen en een warm hart toedragen". Verder wordt in de tekst nog melding gemaakt van de grote daden van de politicus. Twee handen, geflankeerd door de wapens van de beide landen, symboliseren de vriendschap. DE ZATERDAGMIDDAG werd voor enige honderden speeltuinkinderen van de Noord- Velsense speeltuinverenigingen beheerst door het hoge bezoek van de bisschop van Myra. Het meest spectaculaire bezoek betrof de speeltuinvereniging „Da Costa", waar de ontvangst gepaard ging met een muzikale rondgang, waaraan de R.K. Har monie „St. Caecilia" met tamboerscorps meewerkte. Een honderdtal kinderen van „Da Costa", getooid met vlaggetjes, wachtte om half drie aan de Van Rijswijkstraat op de hoge bezoeker, die vergezeld van zijn knecht, in een auto arriveerde. Hoewel St. Caecilia op zich liet wachten en de organisatie in de war dreigde te stu ren totdat er onderweg werd „aangehaakt", kreeg de vrolijke stoet van het begin af veel belangstelling bij de rondgang door Velsen-Noord. Alweer jammer was het, dat de stoet met volle muziek langs de Van Diepenstraat trok, waar net óók een St. Nicolaasfeest werd gevierd en de aandacht van de hier aanwezige kinderschare dus werd afgeleid. Na de tocht, die met een muzikale rond gang door het noodwoningendorp werd be sloten, in welke tijd de kinderen inmiddels het jeugdhonk aan de Noorderlaan bevolk ten, werd de ontvangst een ware ovatie. De heer Bijtenhoorn begroette de Sint en zijn knecht en de bisschop wist vervolgens op onderhoudende wijze tot het gemoed van de kinderen door te dringen, waarbij voor al met klem werd verzocht de speeltuin en de speelwerktuigen te ontzien. De paedo- gogische Sint betrok in zijn toespraak tevens de vele ouders, van wie hij vroeg verdraagzaamheid als grote deugd te be trachten om hierdoor de kinderen een voorbeeld te zijn. Het kinderfeest was zeer goed verzorgd: alle kinderen ontvingen geschenken en snoep, waarna een filmvertoning dit blijde feest besloot. In ontspanningszaal Dat het de besturen van de speeltuin verenigingen „Schulpen" en „de Meer- weiden" mogelijk is geweest om in twee bijeenkomsten in het gemeentelijk ont spanningslokaal aan de Van Diepenstraat zevenhonderd kinderen een bijzonder pret tig St. Nicolaasfeest te geven, is op zichzelf al een opmerkelijke prestatie. Tweemaal 350 kinderen hebben een luisterrijke ont moeting met St. Nicolaas en zijn twee fac totums gehad. De „strafexpeditie" beteken de voor enige jongens en zelfs een ouder meisje een verblijf in de zak, hetgeen uiter aard grote hilariteit veroorzaakte. Het op treden van twee meisjes met gitaren vorm de een prettige afwisseling van het pro gramma, waarin de kinderen een persoon lijke audiëntie en een geschenk ten deel viel. Met grote belangstelling hebben de kin deren en vele ouders het toneelspel gevolgd van „Floris, de jonker, die niet lachen kon". Dit spel, waarin de jeugdige jonker (A. Marcus) in gezelschap van de gravin (mevr. Hoogeweg), de graaf (de heer J. C. v. Rumpt) en de professor (de heer Katte- staart) op kostelijk komische manier werd geconfronteerd met een grote mate van zotternijen, vond een uitstekende uitvoe ring, die kundig door mevr. Hoogeweg was geregisseerd. In de „Instuif" Ook de „Instuif" der N.H. Gemeente te IJmuiden-Oost vierde Zaterdagavond Sint Nicolaas-feest. De „Jeugdzorg" stond blijk baar sterk in de belangstelling van de goed-heilig-man en zijn zwarte knecht, want zij hebben het feest, dat te zijner ere in het vergaderlokaal aan de Oosterduin weg werd gehouden, de gehele avond bij gewoond. De oude baas had voor elke be zoeker een presentje meegebracht, terwijl Piet dapper op pepernoten tracteerde. Sint Nicolaas wist van elk der „Jeugdzorg"- vrienden wel het een en ander uit het grote boek te vertellen en sommigen moesten soms met schaamrode wangen bekennen, dat ze „dat nooit meer zouden doen". Ge lukkig hadden de buitenlandse bezoekers er aan gedacht dat de avond niet alleen mét vermaningen kon worden gevuld, zo dat er een gezellige stemming kwam door touwtrekken, koek-happen (of zeep!), to- neel-sketches, pantomimes, „trek aan de bel" enzovoorts. Vanzelfsprekend'deden de beide predikanten, ds. De Roest en ds. Dickhout ook mee en zij hielden een wed strijd in het „zwijgend fotograferen". De inwendige mens werd eveneens op goed peil gehouden, alhoewel Sinterklaas en Piet hieraan niet konden meedoen, Sint had last van baardgroei naar binnen en zwarte Piet hield niet van zwarte koekjes. Het was al laat geworden toen beiden werden nagezongen met „Dag Sinterklaas je, dagVolgend jaar hoopt Sint Nico laas terug te komen in een werkelijk „eigen gebouw", want Bischoff wordt afgebroken en hoe moet dat dan met „Jeugdzorg"? De actie voor St. Nicolaas-kinderspeelgoed, waarin aan de personeelsvereniging „De Plaatwellerij" het kinderhuis „Oosterweide" in Zaandam was toegewezen, heeft in dit tehuis zelf Zaterdagavond op werkelijk vaak ontroerende wijze haar bekroning gevon den met de uitreiking van de honderden geschenken, die door het Plaatwellerij-per- soneel waren gemaakt en verzameld. Om half vijf Zaterdagmiddag trok de „Velsense" karavaan, waarbij Sint Nicolaas en zijn twee knechten in hun auto werden gevolgd door een grote vrachtauto, volgeladen met de cadeaux op weg. Precies om vijf uur arriveerde de stoet, enthousiast toege zongen door de kinderen, die vol spanning de goede Sint afwachtten. In de tijd. nodig voor de geschenken uit de auto te laden, hield de bisschop een korte toespraak om vervolgens met zijn plezierige taak te beginnen. Kind na kind kreeg met een compliment of een kleine aanmerking een door de twee Pieten naar binnen gebracht pak; de een begon voor zichtig pakje voor pakje uit de grote doos te openen, de ander deed het in snel tempo maar ze vonden een prechitge wieg met pop, poppenkamer, fietsje, auto met gara ge, autopeds en ander speelgoed, waarbij luid gejuich van vreugde het enthousiasme en de blijdschap duidelijk aantoonden. Zo gauw alle kinderen hun geschenken hadden ontvangen, werd het in de grote zaal een krioelende schare, die de gekregen geschenken „probleerden", waarbij twee kleinsten in hun nieuwe hobbelpaard ver wonderd toekeken. Een meisje vroeg na elk pakje aan Sint of het voor haar was en gaf telkens weer de bisschop vriendelijk de hand om te bedanken. Een knaap be schermde zijn nieuwe bezit als een adelaar. En een derde gaf zijn dank te kennen door Sint en Piet vriendelijk een snoepje in de mond te steken. Na de avondboterham moesten het stich- tigsbestuur, directrice en personeel even het veld ruimen om rappe handen gele genheid te geven de overige cadeaux bin nen te brengen: complete kinderameuble menten, stoeltjes en tafeltjes stonden er voor de dreumesen, die gewoonlijk aan grote tafels en op banken moeten eten. Een bijzonder mooie huifkar, waarvoor de heer Jan de Graaf alle hulde toekomt, stond er bij, compleet met kussens en afneembare huif; een slee, kruiwagen, schoolborden, twee kapitale ophaalbruggen, een prachtige hijskraan, fraai aangeklede poppen, een keur van nieuwgebreide onder- en boven kleding en een stapel boeken kon de voor zitter van de personeelsvereniging, de heer C. Luttik, aan het stichtingsbestuur en de directrice, zuster Boerma voor algemeen gebruik aanbieden. Ontroerd bedankte de voorzitter van de stichting, de heer Kok, voor deze geweldige overvloed van ge schenken en allen, die er aan medewerk ten, mede namens alle kinderen en het personeel. De gewoonte getrouw hield de Kenmemer- staten At.hletiekvereniging „Suomi" Zondag avond na haar traditionele St. Nicolaas- veldlopen in het park „Westerhout" voor de leden de feestavond in het sportpaviljoen „Watervliet" waar vele leden bijeen waren in afwachting van het hoge bezoek van Myra's bisschop. De Sint zorgde voor een eriginele verrassing; hij kwam per bromfiets met Piet op de duo de zaal binnenrijden om onder grote hilariteit 'n ereronde te ma ken, hartelijk begroet door de athletiek- vrienden en niet in het minst door voorzitter H. J. Klaver. Vooraf was de leden chocolade en een speculaaspop door het bestuur aan geboden. De heer Klaver merkte op, dat in „Suomi" een prima clubgeest heerst, de prestaties zeker niet slecht zijn en het de vereniging goed gaat. Alleen het laatste was voor Sint aanleiding op te merken met de zelfwerkzaaheid wat meer activiteit aan de dag te leggen en in het nieuwe voorjaar flink aan te pakken. Dit komt „Suomi" in haar kas ten goede en kweekt gemeenschaps zin. Vervolgens werden de prijzen van de veldlopen uitgereikt en was de goede Sint tussenpersoon bij de uitwisseling van de surprises van de leden. Met dans en muziek bleef men gezellig bijeen. Evenals vorige jaren zullen ook deze winter bijeenkomsten op de volkshoge scholen worden gehouden, die in het bij zonder voor de visserij zijn bestemd. Van de volgende bijeenkomsten staan de data al vast: Bergen (N.H.) V.H.S. „De Zand- hoeve": Vrijdag 27 en Zaterdag 28 Januari; Bakkeveen (Fr.), V.H.S. „Allardsoog": Vrij dag 10 en Zaterdag 11 Februari. Over de volkshogeschooldagen voor de Zeeuwse vis sers, de binnenvissers en de vishandel zijn nog besprekingen gaande. Binnenkort zul len de programma's, die weer zeer aantrek kelijk zijn, worden gepubliceerd. Met nog een ronde in de eerste klasse der Kennemer damcompetitie in het voor uitzicht is komen vast te staan, dat de strijd om de kampioenstitel van Kenne merland alleen nog tussen de Haarlemse tientallen van 't Oosten en de Verenigde Katholieke dammers gaat. Daar in de laatste ronde deze twee tien tallen op 14 December tegen elkaar in het clublokaal van 't Oosten moeten spelen, ziet dammend Haarlem met spanning de derby tegemoet. Beslist teleurstellend is het spel van damclub Beverwijk in deze competitie. Elk De leden van de Beverwijkse Vrouwen groep van de Partij van de Arbeid komen op Dinsdag 6 December in de Zeewijk- school bijeen om te luisteren naar een le zing van wethouder W. Albarda over de gemeentepolitiek. Op Dinsdag 6 December houdt de Bever wijkse afdeling van de R.K. bond van Markt-, Straat- en Rivierhandelaren een feestavond in café Langendijk. St. Nicolaas werd uitgenodigd om dit feest bij te wonen. jaar waren de BDC-ers ernstige kam- pioenscandidaten. Door de laatste twee wedstrijden gelyk te spelen hebben de mannen van H. Diederiks slechts vyf pun ten uit vijf wedstrijden en zyn voor de kampioenstitel dit jaar uitgeschakeld. Sportief verloor de uitwedstrijd van VKD met 128, doch daar ook Halfweg een 155 nederlaag kreeg van 't Oosten, moet Halfweg degraderen. De uitslagen in de eerste klasse luiden: VKDHillegom 911; HalfwegHet Oos ten 515; VKDSportief 128; Haarlem OosterkwartierHaarlemse damclub 2 15—5. Stand met nog een ronde te spelen is als volgt: Het Oosten 6 9 71-49 VKD 6 9 70-50 Haarlem Oosterkwartier 6 9 72-48 Haarlemse damclub 2 6 7 64-56 Beverwijk 5 5 49-51 Hillegom 5 4 40-60 Sportief 6 4 58-62 Halfweg 6 0 36-84 DCIJ 2 is kampioen en promoveert In de tweede klasse wist het tweede tien tal van DCIJ de damclub KNC met 119 te kloppen. Door dit resultaat promoveren de DCIJ-ers na een jaar weer naar de le klasse terug. De uitslagen van de afge lopen week luiden: Haarlemse damclub 3 KNC 1 9—9 afgebroken. DCIJ 2—Zand- voort 15—5. VKD 2—Cruquius 12—8. St. Bavo 2—Zandvoort 7—13. In kleine kring bedacht de Sint boven dien nog eens extra de directrice en haar personeelsleden, waarna pas om half elf de terugtocht na een blijde avond kon worden aanvaard, een avond vol van ver rassingen en dankbaarheid, die tussen het kinderhuis „Oosterweide" en de perso neelsvereniging „De Plaatwellerij" een hechte band van vriendschap heeft gelegd, welke zeker nog lang zal blijven bestaan Een gering aantal beker-, competitie- en vriendschappelijke wedstrijden vormden het hockey programma voor afgelopen Zon dag van de verenigingen van boven en on der het Noordzeekanaal. Strawberries ver loor op eigen terrein de vriendschappelijke wedstrijd tegen de promotieklasser Zand voort met tweenul. De doelpunten werden gelijk over beide speelhelften verdeeld. Jac. Lodder opende de score voor Zandvoort, waarna in de tweede speelhelft het doelpunt werd ge maakt door de Strawberries-speler Fred Pronk, die als elfde man bij het team van de Zandvoortse hockeyclub in viel. Hij zag zijn kans schoon, toen een door Van Pagee gestopte en ingeschoten korte hoekslag langs het door Wcnsink verdedigde doel dreigde te gaan. Beide elftallen speelden met enige invallers. Hoewel de thuisclub een sterker overwicht had dan de gasten, was het hen niet mogelijk tot het door Balledux verde digde Zandvooi-tse doel door te dringen. Alle overige elftallen van Strawberries (heren) speelden Zondag niet. Bij de dames moest het eerste elftal het opnemen tegen het junior-jongens A-elftal van deze vereniging. De jeugd won van de senior-James met niet minder dan zeven een, waarbij echter met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid dient te wor den aangenomen, dat drie van de zeven doelpunten als buitenspel hadden moeten worden afgekeuid Voor de Amsteraambeker speelden de tweede damese'ft.illen van HGC en Straw berries in Den Haag tegen elkaar. Het eind resultaat was een overwinning voor d° met negen hockeysters spelende gasten van een nul, zodat Strawberries daarmede in de volgende bekerronde komt. Mevr. Van den Hof-Van Malsen scoorde het enige doelpunt in deze ontmoeting. Voor de competitie in de Onderbond Noordholland won HBS III in Bloemendaal met drienul van het bezoekende Straw berries V. Vriendschappelijk werd nog ge speeld tussen de dames van Strawberries IV en Zandvoort I, welke ontmoeting eindigde in een gelijk spel van "ééneen. Her was een wedstrijd van teams van tien speelsters, waarbij de ploeg van de badplaatsbewoners nog met twee speelsters van Strawberries diende te worden aangevuld, omdat enige speelsters van de gasten op het laatste ogen blik verstek hadden laten gaan: Het eerste dameselftal van Eechtrop speelde in Beverwijk tegen Alkmaar III, welke ontmoeting met zeseen door de thuisclub werd gewonnen. De Castricumse schaakclub De Pion heeft de bcndscompetitie-wedstrijd tegen Schaak mat met een voorlopige stand van 3,5—2.5 in haar voordeel beëindigd. Er waren een paar partijen die werden afgebroken en waarover nog arbitrair beslist moet worden. De onderlinge wedstrijden in hotel Meijer aan de Dorpsstraat hebben de volgende uit slagen opgeleverd. Afdeling a: Th. de SmalenJ. Rozing, remise: Werner UhlP. Beekman 10; J. de LiefdeWalter Uhl 01. Afdeling b: J. BosP. Zwart 10: A. KortekaasA. de Wit 01; D. KeetbaasJ. Schürmann 10; J. Schmidtdr. A. P. W. A. M. de Jongh 10; P. ZwartJ. Bos, remise, Aldeling c: P. v. d. Bos 10; P. StreutgersG. Kors 10. In de oude dorpskerk van Wijk aan Zee hebben Zondagmiddag de bevestiging en intrede plaats gehad van ds. J. Eekhof als predikant der Nederlands Hervormde ge meente aldaar. Er bestond voor deze plech tigheid grote belangstelling; naast de plaat selijke predikanten waren er velen uit de omtrek naar Wijk aan Zee gekomen. Onder de aanwezigen bevond zich voorts mr. H. J. J. Scholtens, burgemeester van Beverwijk. Ds. J. O. Norel had als tekst voor de be vestigingspredikatie gekozen Lucas 9 10- 17. De predikant herinnerde aan de won derbaarlijke spijziging en richtte zich hier bij tot de nieuwe ambtsdrager, zeggende: geef hun te eten, want Christus diende de mens zo heer zo knecht. Zo Jezus gaf zo moogt ook gij geven, opdat er een over vloed kome. Ds. J. Eekhof hield hierna zijn intree- predicatie en ontleende zijn tekstwoord aan Corinthen 4:7-15. Hij wees hierbij op de Bijbel, die tussen hem en de gemeente lag. Veel is er door de jaren heen gebeurd, maar de Bijbel heeft steeds het woord Gods ver kondigd. Hij nam daarbij de apostel Paulus tot voorbeeld, omdat deze apostel wist dat hij fouten maakte. Maar Paulus wilde zijn taak volbrengen in het belang van het Koninkrijk Gods. Onze „verdiensten" be staan slechts hieruit, dat wij van binnen hol zijn, maar God kan deze leegte dienst baar maken, het is in Zijn naam dat wij mogen arbeiden. Na afloop van de dienst maakten velen van de gelegenheid gebruik om de jonge predikant geluk te wensen met zijn ambts aanvaarding. Mevrouw De Bock over „geven en ontvangen" Mevrouw N. de Bock-Luiting uit Bever wijk spreekt vanmiddag (Maandag) in het programma „Tussen de bedrijven door" van de NCRV over het onderwerp: „Een feest van geven en ontvangen". t EEOATYK ET DE WEEK VOOR SINTERKLAAS is voor menige vishandelaar een verrassing geworden - niet zozeer uit een oogpunt van de simpele schoen-onder-de-schoor steen, hoewel ook die in de huiselijke kring wel zijn gevolgen zal hebben gehad, maar als consequentie van een prijsverloop in de vis, dat bijster ongewoon was: nimmer tevoren is er in deze terecht gevreesde dagen, als menig huishoudbudget zich te buiten gaat aan chocolade en marsepein, zo goed verkocht en zijn de koersen voor alle visserijproducten zo mooi hoog geble ven. Nu waren de schollen en de tongen tengevolge van het slechte weer van de voorgaande week tóch wel gepeperd, maar dat er voor f45 nog een markt te vinden was voor een kistje schol drie, mag wel tot de opmerkelijke feiten gerekend wor den. Waardoor de tweeën haast vanzelf bij de'f60 terecht kwamen en daar tot en met Donderdag stevig bleven zitten. Slechts voor de Zaterdagmarkt, toen er een lading van 25000 kilo fijnvis tegelijk kwam, moest de prijs een stukje vallen, maar niettemin was er tegen het eind van de markt toch nog wel zoveel vraag, dat de kiloprijzen stuk voor stuk een twintig cent opliepen. De slips eindigden daardoor op f 2.20 de kilo, de tongen I en kleinmid- del stegen tot even boven de f 3 en de grootmiddel tipte aan de vier gulden met f 4.50 voor de lappen. Zaterdag is zelfs de twee-schol goeddeels naar de overkant gegaan, doordat Enge land weer betere prijzen kon betalen en de grove soorten belandden alle boven de f 50 de kist - België deed mee in de alge mene hausse en betaalde Donderdag voor de zogenaamde kopregels kabeljauw een grootse f 238, terwijl de gewone regels rond de f200 zwierven. En de kisten grote ka beljauwen kwamen rond de f250 terecht - bedragen, die de Hollandse markt nu een maal niet kan geven. Aan dit fluwelen koordje werden de gullen mee omhoog getrokken: tot f60 de kist. Braad begon rustig, maar zette in de loop van de week ook alle zeilen bij. waar door de koers Donderdag al op de f 35 per kist was aangekomen en pennen en klein- middel rond de f 40 golden. Daar deden de grovere soorten, die de hele week ook voor België uit de markt verdwenen, braaf aan mee en Woensdag haalde de grote schelvis zelfs een koninklijke f75 per kist met f60 voor de grootmiddel. Ondanks de kleine aanvoeren hebben de meeste schepen dus redelijke reizen gemaakt, met een enkele uitschieter naar een bijzonder mooie be somming. En dat terwijl het weer de week ervoor toch maar bar slecht was. In schril le tegenstelling stonden de haringboten daar tegenover. Zowel de Gelria, de Allan- water als de Dirkje en de, Evelije zochten van pure ellende andere gewesten op dan het grillige Kanaal, dat zich dit jaar de haring niet wil laten afsmeken en de traw lers met geringe tot zelfs zeer benepen aanvoeren naar IJmuiden terug liet sto men. Dat het ditkeer geen kwestie van nationaliteit is geweest, werd bewezen door verscheidene Duitse trawlers, die eveneens gestopt zijn met de haringvisse rij. Breskens heeft het inmiddels niet slecht gedaan - na een geringe aanvoer van Maandag en Dinsdag werd het Woens dag stukken beter met een 10.000 kisten in de mijn. maar Vrijdag zat er weer de klad in: 6000 kisten. Dat de prijs op deze manier goed blijft, is weinig verwonder- lenk - slechts een enkel partijtje ijle gaat een paar centen goedkoper dan f 0.23 tot f 0.25 de kilo - maar dan moet het ook wel volledig - ijle haring wezen. De twee spannetjes, die Zaterdag in IJmuiden aan de hal verschenen maakten hier tenminste ook het mooie bedrag van f 18 voor de mooiste en f 14 voor de mindere haring. De Beverwijkse hengelsportvereniging „De IJzeren Voorn" hield Zondag in Mid- denmeer een onderlinge wedstrijd. Tijdens voor hengelen ideale weersomstandigheden werden 357 bovenmaatse vissen gevangen. De voornaamste uitslagen zijn: 1. J. van Capelle met 49 stuks; 2. v. d. Lely met 36; 3. T. Engelhart met 35; 4. M. van Veen met 34; 5. B. Sondorp met 30; 6. T. Brands met 30; 7. J. van Kempen met 29; 8. A. Steen bakker met 15; 9. G. Kuiper met 15; 10. M. Alderlieste met 10. ,,'t Karpertje" Ook de leden van ..'t Karpertje" hebben hun geluk beproefd. Met negen en twintig deelnemers werd gevist in Wieringermeer en 145 vissen werden op het droge ge bracht. De prijswinnaars waren: 1. J. Pools 31 st.; 2. J. van Zutphen 20; 3. J. Beentjes 14; 4. L. Jansen 12; 5. H. Kranendonk 10; 6. A. Post 10; 7. J. Straat 7; 8. C. Jongbloed 7; 9. B. Jongerie 6; 10. W. v. d. Lelij 6. Cycle-cross van rennersclub Zondagmorgen heeft de Beverwijkse ren nersclub „Kennemerland" een St. Nicolaas- cycle-cross gehouden. Enige uitslagen zijn: A-klasse: 1. H. Kuitwaard; 2. C. Stroo- mer; 3. C. Niesten; 4. C. de Nijs. B-klasse: 1. H. van Duin; 2. M. v. d. Bos; 3. A. Zwart. C-klasse: 1. H. Oldenburg; 2. C. Lute; 3. R. v. d. Bos; 4. L. Kops; 5. H. Komen. Junioren: 1. G. Lute; 2. J. Jachtenberg; 3. J. Timmer; 4. A. Put; 5. W. Krijger. Sjoelmiddag voor bejaarden De afdeling Beverwijk van de Algemene Bond van Ouden van dagen houdt morgen (Dinsdag) in het Groene Huis een sjoel middag. Het hoogtepunt zal worden gevormd door het bezoek van St. Nicolaas. MAANDAG 5 DECEMBER Kennemer Theater, 19 uur: „Modern Times". DINSDAG 6 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De Hel in de havenwijk". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De Trou badour". 't Centrum, 20 uur: Feestavond Metaal gieterij „Kennemerland". „De Groentenbeurs", 20 uur: Vergadering kleinhandel. Zeewijkschool, 19.45 uur: Vergadering Vrouwengroep van de Partij v. d. Arbeid.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 8