Winkeliers uit stichting Plein 1945 verontwaardigd over antwoord college Baby Service" Agenda voor Velsen Nylons ZEEMAN CHR. VISMAN Visserij-varia Duizenden jonge Velsenaren zwemmen in het Velserbad naar hun diploma DSS vierde uitbundig feest Weer en industrie beperkten gasschade m If ff, WVp, Schuld van vertraging ligt niet bij ons Sectie muziek V.G. van start Was- en badinrichting aan Snelliusstraat volgende zomer open West-Duitse werven hebben al 243 schepen gebouwd Atlantische Oceaan in een kotter overgestoken Liggeld binnenscheepvaart in Duitsland verhoogd Stop van Ternaaien wordt eindelijk opgeruimd Burgerlijke Stand Velsen Deense bijdrage tot het geophvsische jaar. Brand op de „Amstelbrug" door lasvlammen Vijftien gediplomeerden voor E. H. B. O. Vier avonden Gedegen paedagogiek in het Jeugdhuis Feest voor bejaarden in Beverwijk Kerstwijding van Ned. Christen Vrouwenbond Nieuwe kleuterschool aan de Populierenlaan Jeugd van „Beverwijk" speelde toneel Agenda voor Beverwijk DONDERDAG 8 DECEMBER 195 5 8 Maandag en Dinsdag zal er op grote schaal in het Velserbad worden „afge zwommen'': in totaal komen er 651 jonge Velsenaren op het randje van het bassin om onder het waakzaam oog der instruc teurs te bewyzen, dat zy hun diploma A B of C waard zijn. Als deze toevloed van diploma-candidaten voortduurt, zal er per jaar op 2000 afzwemmers gerekend kunnen worden. De directie der gemeentelijke bad-, was en zweminrichtingen stelt zich voor, drie keer per schooljaar dit gezamenlijk af zwemmen van de schooljeugd te laten ge schieden en aangezien er elke week 3200 jonge zwemklanten in het bad verschijnen BONN (United Press) Gedurende de eerste tien maanden van dit jaar hebben de West-Duitse scheepswerven 243 zee schepen opgeleverd voor een totaal van 692.037 ton. Volgens een publicatie van de regering te Bonn zijn tachtig van de sche pen, met een gemiddelde tonnage van 337.237, aan het buitenland geleverd. COBH (United Press) De Finse zee man Sven Joffs, die op 12 September in de acht ton metende kotter de Atea uit de Ierse haven Cobh is vertrokken, heeft St. Thomas, op de Virgin eilanden in West- Indië, bereikt. Uit een briefkaart die Joffs aan een Ierse vriend heeft geschreven blijkt dat de avontuurlijke zeeman en zijn enige medeopvarende een kalme reis heb ben gehad vanaf de Canarische eilanden BONN (DPA) Het West-Duitse mini sterie van verkeer heeft Woensdag met on middellijke ingang tot en met 31 Januari 1956 de liggelden voor de binnenscheep vaart met honderd percent verhoogd. Tankschepen en het verkeer op de Donau vallen niet onder de verhoging, die moet bijdragen tot een bespoediging van de om loop. Men heeft zich daarbij gebaseerd op de ervaringen van de West-Duitse spoor wegautoriteiten in de onlangs ingevoerde verhoging van de staangelden bij goederen vervoer. BRUSSEL (ANP) De Belgische minis ter van Openbare Werken, Vanaudenhoven heeft in de kamercommissie van Financiën bevestigd dat de Stop van Ternaaien vol gend jaar zal worden opgeruimd. De mi nister stelt voor het uitgetrokken crediet voor het kanaal GentTerneuzen van fr. 100 millioen op fr. 150 millioen te brengen. Het kamerlid Schot merkte op, dat de afschaffing van de Stop van Ternaaien ten nadele zou zijn van Antwerpen en van het Belgische bedrijfsleven in het algemeen. De minister antwoordde dat de afschaffing van de Stop van Ternaaien de verbinding van Luik met het Ruhr-gebied zal ver gemakkelijken. Het Julianakanaal is thans te zwaar belast. De opruiming van de Stop geschiedt met toestemming van de minister van Buitenlandse Zaken. Antwerpen zou daarvan geen nadeel ondervinden. De Stop van Ternaaien is een kunst matige hindernis in de Maas nabij Luik, die slechts schepen met een bepaalde ton- nenmaat doorlaat en de grotere schepen dwingt over Antwerpen te varen. ADVERTENTIE HET IS EEN PUBLIEK GEHEIM dat U voor een KINDERWAGEN bij de 99 Edlsonstraat 9 IJmuiden moet zijn. Tel. 5283 GEBOREN: J. M. MartensGroeneveld. z„ Wijkerstraatweg 116, Velsen-N.; H. Vegter Smid, d„ Vechtstraat 175, IJmuiden: J. Wij- kerFennema, z., Maasstraat 59, IJmuiden; H. A. E. VeldmanPostma, z„ Wijk aan Zeeërweg 63, IJmuiden-O.; B. W. Witte broodPuts, d., Bonairestraat 38, Santpoort; Chr. A. OudendijkKoks, z„ Paramaribo- straat 32, Santpoort; B. van Dijkvan Unen, d., Vechtstraat 15, IJmuiden. OVERLEDEN: L. Brederode, 66 j., echt genote van A. Willems, de Lethstraat 15, Velsen-N.; L. van Buuren. 57 j„ weduwnaar van A. van der Plas, Kortenaerstraat 36, IJmuiden-O.; P. Pruissers, 54 j., echtgenoot van A. Snijders, Oosterduinweg 7, IJmui- den-O.: G. Wezelman, 64 j., echtgenoot van M. Post, Warmenhovenstraat 92, IJmuiden; H. Handgraaf, 54 j., echtgenoot van J. M. Vermeer, Hagelingerweg 43, Santpoort; J. Mekking, 78 j., weduwnaar van C. P. Smo- renburg, Kanaalstraat 236, IJmuiden. DONDERDAG 8 DECEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „08/15 de Kazerne". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. Sectie Zang Velser Gemeenschap, 20 uur, zaal Abelenstraat, voordrachtsavond. VELSEN-NOORD NVV Jonge Strijd, zaal van Diepenstraat, instuifavond. VRIJDAG 9 DECEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Ook de besten kunnen vallen". Rex, geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum, als Donderdag. Nutsbibliotheek, Heidestraat, open van 1921.30 uur. SANTPOORT Jeugdhuis, Burg. Enschedelaan, 20 uur, Henk du Mée over „Corsica". VELSEN Raadhuis, 10.3011.30 uur, spreekuur wethouder van financiën. en de statistieken uitwijzen dat haast de volle honderd percent der candidaten voor het diploma A slaagt, kan het Velserbad op deze wijze een grote bijdrage leveren tot de verwezenlijking van de toekomst droom: „Iedere Velsenaar een zwemmer". Maandag verschijnen voor diploma A 203 jongens, voor B 106 jongens en voor C 22 knapen. Dinsdag komen voor diploma A 137 meisjes aan bod, voor B 118 meisjes en voor C 29. Eerst slopen, dan bouwen Inmiddels is aannemer Rolvink begon nen met de voorbereidende werkzaam heden voor de bouw van de nieuwe was- en badinrichting aan de Snelliusstraat te IJmuiden, voornamelijk bestaande uit het slopen der onbruikbare gedeelten van het pand. Er is een ingrijpende verandering nodig, maar niettemin hoopt men de in richting in het midden van de volgende zomer voor het publiek open te kunnen stellen. KOPENHAGEN (Reuter) De Deense bijdrage aan het internationale geophysi- sche jaar 1957/1958 zal, blijkens een me dedeling van het Deense organisatiecomi té op een bijeenkomst van het Koninklijke Deense aardrijkskundige genootschap te Kopenhagen, de volgende zijn: In Zuid-Groenland zal. een speciaal weer kundig station worden ingericht, waar men de magnetische pool zal bestuderen en een onderzoek zal instellen naar aardbevingen, die hun oorsprong hebben in het Noord poolgebied. Er zal een studie worden gemaakt van het Noorderlicht. Dit heeft invloed op de electriciteitsverschijnselen in de hoogste luchtlagen en daardoor ook op radiover bindingen, een der voornaamste onderwer pen van onderzoek in het geophysische jaar. Deense geleerden zullen gletscherforma- ties in Oost- en West-Groenland bestude ren, teneinde na te gaan welk verband er bestaat tussen hun groei en veranderingen in het klimaat. Met een minuut stilte'ter nagedachtenis van de onlangs overleden voorzitter, de heer M. Broek, werd de eerste bijeenkomst in dit seizoen van de buurt- en speeltuin vereniging D.S.S. gisteravond in Thalia geopend. Met het gezelschap Berry Kievits en Gerard Walden was een fleurige avond gewaarborgd en de aanwezigen staken hun instemming met het gebodene niet onder stoelen of banken. De stemming was er al direct, toen Gerald Walden en Berry Kie vits, later bijgestaan door Harry Boda, naar zij zeiden in navolging van wat men in Amerika doet, de zaal in kwamen en verschillende aanwezigen op een tractatie onthaalden. Er werden sigaren en bonbons rondgedeeld, één heer kreeg zelfs een glaasje, terwijl een ander die kennelijk niet geschoren was, wel eventjes onder handen genomen zou worden. Dit bleef echter onder grote hilariteit bij inzepen en een scheerzoentje. De parodist Harry Woodson, bijgestaan door The Wembley Sisters, gaven vervol gens een dol nummertje weg, dat luide bijval ontketende. De vocalisten Coby Beek en John van Heumen hebben deze avond uitgebreid gezongen, Naar onze mening kwam het Italiaanse genre beter tot zijn recht dan het Franse: Hun werkelijk goede stemmen liggen voor chansons wel iets te hoog. Met het tableau „Capri" verwierven zij met enkele Italiaanse liederen een dank baar applaus, waarbij Mitzy Tieland hen op uitstekende wijze bijstond. Het „el Bayon" had echter wel met wat meer vuur gezongen kunnen worden. De schetsjes hadden, zoals dit over het algemeen het geval is, alle succes, waarbij de lachsalvo's niet van de lucht waren. Nick Godart, een zeer muzikaal heer, bracht met zijn op de accordeon gespeelde liedjes de zaal aan het zingen. Voor zijn begeleiding op het electronische orgel ook niet dan lof. Met deze avond heeft D.S.S. zijn leden zeker niet teleurgesteld. Watervrienden vieren een natte Sinterklaas Zondag 11 December zal er door de Sportbond IJmuiden, afdeling „Water vrienden" een St. Nicolaasfeest in het Vel serbad gegeven worden. Tevens wordt er door een aantal jeugdleden afgezwommen. Tijdens de Woensdagavond gehouden vergadering van de Beverwijkse afdeling van de Kon. Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur heeft de voorzitter, de heer C. B. Broeze meegedeeld, dat er dit jaar lang zo veel gasschade aan de bol gewassen niet is geweest als in 1954. Dit verheugende verschijnsel heeft men niet alleen te danken aan de gunstiger weers gesteldheden maar ook aan de buitenge wone medewerking van de industrie die alles in het werk stellen om de schade zo laag mogelijk te houden. Zoals steeds heeft de heer Broeze een kort overzicht gegeven over het afgelopen seizoen, dat voor de bloembollenkwekers gunstig is verlopen, hoewel de hyacinten en gladiolen nu geen reden tot juichen gaven. De beschrijvingsbrief voor de komende algemene vergadering gaf niet veel stof tot spreken; de heren H. Duin en C. Broeze zullen de afdeling Maandag vertegenwoor digen. In 1957 bestaat de plaatselijke af deling 75 jaar, men wil dit op een feeste lijke wijze vieren; er werd een commissie benoemd die dit jubileum op passende wijze zal voorbereiden. In deze commissie werden benoemd de heren A. Priester, H. Duin, R. Hommes, G. Tabak, P. Amse en B. Bakkum. p 1M»|-WK J v- - m J m jfc t -flti ïcfi4: 1 De „Aegir", een schip van de IJslandse kustwacht, gefotografeerd bij het passeren van een enorme ijsberg. Sommige van deze ijsbergen bereiken boven water een hoogte van wel 30 meter. Onder het wateroppervlak is vaak een ijsmassa van honderden meters verscholen. Welk gevaar dit voor de scheepvaart oplevert laat zich gemakkelijk raden. Het is dan ook de taak van de „Aegir" de positie van dergelijke ijsbergen aan de scheepvaart op te geven. ADVERTENTIE 99 99 M.H. Hiermede hebben wij het genoegen U te kunnen berichten, dat met ingang van Vrijdag 9 December a.s. onze zaak verplaatst wordt van WIJK a. ZEEëRWEG 4 naar MARKTPLEIN 22, eveneens te IJmuiden. Door het ter beschikking krijgen van meer toon- en bedrijfsruimte zijn wij in staat voor zeer vlotte service te kunnen zorgdragen. Hoogachtend, NAAI- EN KANTOORMACHINEHANDEL KANTOORMEUBELEN (in staal en hout) IJmuiden, Marktplein 22, Telefoon 4619 Naar wy vernemen is uit het bestuur van de „Winkelstichting Plein 1945" een scherpe reactie losgekomen op het antwoord, dat het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Velsen gaf op de vragen uit de gemeenteraad naar aanleiding van de nog steeds stagnerende winkelbouw rond het komende raadhuis op genoemd plein. In deze reactie, die aan enige raadsleden werd kenbaar gemaakt, klinkt een gemeen de verontwaardiging door over dit antwoord, dat onder meer stelt, dat de verhoging van de huren voor de winkelpanden met de bovenwoningen in laatste instantie het hele project wederom heeft gestagneerd. De winkelstichting verwerpt deze argumen tatie met grote beslistheid: doordat het plan zo lang stagneerde, zijn de huren ge stegen tegelijk met de bouwprijzen (het oorspronkelijke, door G.S. goedgekeurde cre diet van f 1.800.000,was te kort, naarmate de bouwprijs opliep, zodat er tenslotte een acht ton moest worden aangezuiverd, waarvoor de hogere huren deels zouden moeten dienen), zodat het argument net andersom gezien moet worden. Raad voor de Scheepvaart De Raad voor de Scheepvaart heeft enige uren gewijd aan het openbare onderzoek naar de oorzaak van de brand op het mo torschip „Amstelbrug" van de N.V. Rederij Amsterdam". Op 13 October is op dit schip tijdens reparatiewerkzaamheden brand ontstaan in de locker van ruim 3. Het schip was gemeerd in de Maashaven te Rotterdam om een lading tarwe uit Quebec te lossen. Voor de reparatiewerkzaamheden was het nodig een gat in het dek te branden. Hoewel de lassers dachten, dat zij boven het ruim 3 uitkwamen, bleek later, dat zij een gat hadden gebrand in het dek boven de locker, waarin ruim 2000 rietmatten waren opgeborgen. De matten vatten vlam en pas na vele uren kon de brandweer het vuur meester worden. Een deel van de la ding liep daarbij waterschade op. Als getuige werd gehoord de havenstuur man A. S. uit Boskoop. Hij verklaarde of ficieel niet op de hoogte te zijn geweest van de werkzaamheden. Wel hadden de werklieden van de firma, die de reparatie uitvoerde, hem gevraagd de matten op te ruimen, maar men had daarbij niet gezegd1 wanneer men ging branden. Toen de las sers met hun werkzaamheden begonnen, waren de matten nog ter plaatse. De in specteur-generaal voor de scheepvaart, de heer J. Metz, zei, dat er blijkbaar weinig coördinatie is geweest tussen de technische dienst en de nautische dienst van de maat schappij. Hij ach te in het algemeen de rederij verantwoordelijk. De Raad voor de Scheepvaart zal nader schriftelijk zijn mening bekend maken. In totaal hebben 15 personen examen ge daan voor E.H.B.O. Alle vijftien zijn ge slaagd; de cursus werd gegeven door de Kon. Ned. Ver „Eerste Hulp Bij Ongeluk ken", onder leiding van dokter J. J. Wuite, het examen werd afgenomen door dokter T. Th. P. Ferwerda te Driehuis. De namen der geslaagden zijn: mevr. M. van BavickhovenBaggerman; mevr. C. .VisNoordzij; mej. A. de Waard; de heren Th. Bakker; P. A. v. d. Berg; J. J. Erkamp; A. v. d. Doel Jr.; J. J. Hiemstra; W. v. d. Meulen; W. J. G. Mulders; S. Pranger; P. Pastoor; W. Sander; F. D. v. d. Werff; W. Zeeuw. Nog meer hout uit Canada Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Woensdagmorgen opnieuw een lading papierhout uit Canada aangekomen. Het Deense s.s. „Birgitte Toft" voerde van de haven Bridgewater een hoeveelheid van bijna 2000 cords hout aan. Als eerste avond van de nieuwe sectie muziek die uitgaat van de „Stichting Vel ser Gemeenschap", zal op 19 December in samenwerking met de Haarlemse toonkun stenaar Jos de Klerk in het Hervormd jeugdgebouw een ontwikkelingsavond worden gegeven. Blijkens een enquête on der de bij de sectie muziek aangesloten verenigingen bestaat er een grote belang stelling voor dit soort avonden, zodat men blijkbaar behoefte gevoelt aan een gefun deerde muziekpaedagogiek op theoretisch gebied een zaak, waarvoor op de repe titie-avonden de tijd meestal ontbreekt. Na afloop van de vier eerste avonden, die dus Maandag 19 December beginnen, zal wor den bekeken, of het werk op deze manier wordt voortgezet. De eerste lezing wordt besteed aan een algemene inleiding over muziekbegrip, de synthese tussen natuurelementen en cul tuur in de muziek, waarbij de inleider zich zal bezighouden met het rhythme en de melodie: het rhythme, zoals het in het ar beidslied groeide en de magische kracht van dat rhythme; de melodie in haar ver scheidenheid van grondtoon, boventonen en sympathische tonen, de melodische cul tuur en de oude instrumenten. Deze avond wordt na de pauze tevens het muzikaal ge hoor onder de loupe genomen, waarbij de verschillende samenklanken aan de orde komen, het contrapunt en de becijferde bas en de melodie, gecombineerd met het rhythme zullen worden behandeld. De tweede lezing wordt gewijd aan het muziekschrift, het metrum, de nieuwe in strumenten, de fanfarebezetting en de Jazz met de exotismen. Lezing nummer drie gaat over de pro grammamuziek en de absolute muizek de opera komt onder het mes alsmede de torenmuziek en de kamermuziek, de mo derne muziek en haar rhythmen alsmede de frazering en de articulatie, de dansen en de verschillende liedvormen. Deze belangwekkende cyclus wordt op een vierde Maandagavond afgesloten met een causerie over de verschillende muzi kale stijlen in de historie, de individuele uitingen en een muzikaal panorama over de verschillende grote componisten. Alle lezingen denkt de heer De Klerk toe te lichten met „echte" of gramofoonmuziek. GESLAAGD Voor het kantoordiploma machineschrij- ven slaagden de dames T. M. Engelhart en F. Klut te IJmuiden, Voorts wordt er met grote nadruk op gewezen, dat door de jarenlange stagnatie in de bouw grote schade voor de 22 betrok kenen is ontstaan, zodat enigen hunner zelfs aan de rand van de zakelijke afgrond zijn komen te staan. Er wordt uiteraard op spoed aangedron gen, wat de realisering van de plannen be treft, omdat diverse belanghebbende Vel- sense middenstanders door hun achteruit- gestelde positie niet hebben kunnen mee komen in de forse ontwikkeling van de gehele middenstand en zich steeds meer be dreigd voelen in hun concurrentiepositie. Opzet en uitwerking Indertijd is het plan opgezet als een semi- speeulatiebouw door de overheid, die ten bate van een groep bona-fide Velsense win keliers op het Plein 1945 een complex za ken zou bouwen, om ze te verhuren aan deze middenstanders, zulks met het duide lijke en verantwoorde oogmerk de archi tectuur van het centrale plein van het nieuwe IJmuiden in eigen hand te kunnen honden. Architect W. M. Dudok, de voor malige stedelijke supervisor van Velsen, zou het frontale aanzicht der panden voor zijn rekening nemen, aangepast bij het nieuwe raadhuis. Dit met uitzondering van het hoekpand, dat een verdergaande re presentatieve functie zou moeten krijgen en dat dan vermoedelijk ook door een bank in gebruik zou worden genomen. Moraal De gemeente zag van meet af aan de morele achtergrond van deze op- Prijzen van Woensdag. Heilbot 3,20— 2,25; gr. tong 4,80-^,50; grm. tong 4,20—3,80; kim. tong 3,80—3,50; kl. tong I 3,10—2,95; kl. tong II 2,20—2,08; tarbot I 2,80—2,40, per kg. Tarbot IV 54; schartong 4537; kl. schol I 6460; kl. schol II 45—21; v. haring 24—16; makreel 35—16; gr. schelvis 43—21; grm. schelvis 36—20; kim. schelvis 31—17; kl. schelvis I 27—17; kl. schelvis II 26—16; wij ting 2511; gr. gul 5449; midd. gul 4035; kl. gul 38—20; kl. haai 34—29; ham 92—68; poontjes 1611,50; kl. koolvis zw. 1816; kl. koolvis wit 38—37, per 50 kg. Gr. kabel jauw 300150; gr. koolvis zw. 6957; gr. koolvis wit 98—90; gr. leng 9476, per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 40 kisten tong en tarbot, 4 kisten heilbot, 64 kisten schol, 152 kisten haring, 750 kisten makreel, 1670 kisten schelvis, 675 kisten wijting, 155 kisten kabeljauw en gul, 20 kisten leng, 13 kisten haai, 10 kisten ham, 50 kisten poon, 350 kisten koolvis, 7 kisten tongschar, 30 kisten diversen. Totaal 3990 kisten. Besommingen van Woensdag. IJM 16 Bergen f25.280; RO 46 Claesje f 19.430; VL 77 Abraham f30.330; HD 87 f 10.810; IJM 7 f 3240. zet, die een aantal oorlogsslachtoffers onder de Velsense middenstanders weer in het zadel zou kunnen helpen. Er kwamen echter moeilijkheden, die er toe leidden, dat de stichtingsvorm de bes te oplossing zou zijn; de stichting trok her- bouwplichten aan, en het crediet der over heid vormde de financiële basis, waarop het winkelcomplex zich zou kunnen ont wikkelen. Sindsdien is het echter een sle pende affaire geworden, waarin de ver wijten zowel aan de kant der gemeente als aan de kant der middenstanders menigvul dig waren. Tekort Het eind van het lied werd, dat er na al deze stremmingen een tekort van acht ton op de begroting prijkte, mede als ge volg van het feit, dat er niet voldoende herbouwplichten beschikbaar waren, al was de bouw op dat moment reeds aanbe steed en zelfs mondeling gegund. Onder linge onderhandelingen konden de kloof evenwel niet overbruggen. De bejaarden van Beverwijk hebben Dinsdagmiddag in „Het Groene Huis" een sjoel-middag gehouden, maar het is meer een feestelijke Sint-Nicolaasmiddag ge worden. Door ruim 250 dames en heren is aan dit feest deelgenomen en door de verlok kende tonen van de piano, bespeeld door mevrouw Wagter, was de stemming er heel spoedig in. Er waagden zich zelfs een paar oudjes aan een dansje! Toen de Sint kwam met zijn twee „Pieten" werd staande het aloude „Ziet ginds komt gezongen en de oude heilige liet enkele van de oudjes bij zich komen; de een kwam wel eens te laat thuis en een ander kreeg een pluim voor het vele werk dat hij deed voor de „ouden van dagen". Een liedje zingen was de straf en mevrouw Dibbits, die géén straf had verdiend, zong de Sint toe in een door haar zelf gemaakt gedicht, wat zeer in de smaak viel. De voorzitter van de afdeling Beverwijk, de heer J. de Wit, heeft na afloop de Sint met zijn knechten bedankt en daarna nog een propagandistisch woord gesproken. De sjoelwedstrijd had het volgende re sultaat: J. Versluis, C. v. d. Wal, Neeft en Van der Heuvel, allen een eerste prijs (IV2 pond speculaas); B. Woortman, mevr. Tee ling, Lubbers en Theodora van der Wal tweede prijs (een heel pond speculaas) en Pletting Offerhaus, Stroet en Posthuma derde prijs (een half pond speculaas). Alle andere deelnemers ontvingen een stuk koek. VEILINGBERICHT 7 December Sla 7—10; andijvie 2753; bloemkool 2156; bospeen 1629; waspeen 320; prei 918; knollen 1226; boerenkool 714; groene kool 712; rode kool 610; peen 78. De acute verontwaardiging van de win kelstichting richt zich thans echter op de argumentatie van het dagelijks bestuur der gemeente, dat de schuld op de winkeliers schuift, hetgeen deze groep onverdiend acht, verwijzende naar het heleid in het verleden aangaande deze winkelbouw. Nog steeds belangstelling Er wordt in het verband dezer argumen tatie te hoge huren als oorzaak van het oponthoud op gewezen, dat onder de thans geldende voorwaarden tóch nog ver scheidene belanghebbenden bereid zijn hun aandeel in dit complex te leveren, ook al zijn de huren naar veler mening zo lang zamerhand onbetaalbaar hoog geworden en ook al zal het tekort, dat hierdoor op de individuele exploitaties der winkeliers gaat verschijnen (mede door de achter uitgang hunner bedrijven in de tien jaar, dat zij achterbleven bij de overige winke liers, die om een of andere reden wel kon den bouwen) bijkans ondraaglijk worden. ADVERTENTIE FANTASIEHIEL 2.98 ENKALON 15 denier2.98 30 denier 2.98 BLOEMSTRAAT 70 IJMUIDEN Een hartelijke verwelkoming viel dr. Paz, directeur-hoofdredacteur van het Argen tijnse blad „La Prensa", ten deel toen hij onlangs te Buenos Aires terugkeerde. Onder Perón was „La Prensa" onteigend en dr. Paz in ballingschap gegaan. Men ziet dr. Paz in het midden van een groep geestdriftige geestverwanten. Het bestuur van de afdeling Velsen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond heeft zijn leden uitgenodigd om op Maan dagavond, 12 December bijeen te komen in de Da Costaschool aan de Noorderlaan. Hoewel vroeger dan gewoonlijk zullen da dames deze avond haar gebruikelijke Kerst wijding houden. Op de Woensdagavond gehouden leden vergadering van de Christelijke Fröbel school hebben de aanwezigen met belang stelling de maquette kunnen bewonderen van de nieuw te bouwen kleuterschool die in het plan Arendsweg Zuid zal komen. De architect de heer Graaff was aan wezig om enige toelichting te geven; de school komt in de omgeving van de Popu lierenlaan ongeveer ter hoogte van het huidige pompstation voor de rioolwater zuiveringsinstallatie. Men hoopt spoedig met de bouw te kunnen beginnen, want er is een dringende behoefte aan deze school. Tijdens het huishoudelijk gedeelte der ver gadering werd het bestuur uitgebreid met de benoeming van mevrouw Van Nessen en de heren Müller en De Wijs. De heer Th. Kohier had als bestuurslid bedankt; hem werd lof toegezwaaid voor alle arbeid in het belang van de school gedaan. In zaal Langendijk vond Woensdag de maandelijkse contactavond plaats van de sportvereniging „Beverwijk." De voorzitter, de heer N. G. Grapendaal, verheugde zich in de grote belangstelling. Ook de jeugd werd uitgenodigd en deze was in grote getale opgekomen. De jongelui toonden, op deze avond dat ze nog meer in hun mars hebben dan alleen voetballen. Onder leiding van de voorzitter van de jeugdcommissie, de heer J. Wijnberg, wer den tal van toneelstukjes opgevoerd. Ter afwisseling vond op het witte doek de ver toning plaats van enkele tekenfilms. De heer Grapendaal wekte tot slot de leden op de propaganda ter hand te nemen teneinde de vereniging nog groter te maken. DONDERDAG 8 DECEMBER Luxor Theater: Hoogoven Cabaret. Kennemer Theater, 20 uur: Uitvoering Arbeiders Toneelfonds. 't Centrum, 16—19 uur: A.N.V.V. VRIJDAG 9 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Satans Paradijs." Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Haven der begeerte." Colonne gebouw, Reeckzanglaan, 20 uur: ledenvergadering Ned. Rode Kruis, 't Centrum, 20 uur: Chr. B.B. Openbare Leeszaal, geopend van 1517 en 1920 uur. R.K. Leeszaal, geopend van 1518 en 1921 uur: Uitleenbibliotheek en lees- en studiezaal; 10—13, 15—18 en 19—21.30 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 8