VELSEN KAN BERYL HOREN Verenigi ngsvaria „Kunst en sport" tesamengevloeid in tentoonstelling bij de Hoogovens Havenberichten r Kerkdiensten Vaders auto staakte het werk Drie aanrijdingen in Velsen Met been bekneld in lus sleeptros J uit de IJmond Nederlandse walvisvaart had geen goed seizoen Britse Pool-expeditie heden in Uruguay Beverwijk „Olympische" expositie morgen voor publiek open LAAT UW VEROUDERDE BRILLEGLAZEN VERVANGEN J. DE BOER Mr. Opticien R. DE BOER Jr. Leids Opticien Burgerlijke Stand Velsen Auto zwaar gedeukt; scholier kreeg hersenschudding Wedstrijdprogramma van Stormvogels GESPREKJES OVER DE CULTUUR N- Activiteiten van de Bestuurdersbond IJmuiden Land- en Tuinbouwjongeren bijeen TAXI NODIG? BEL 5000 V erlovingsringen P. DE GROOT De elftallen van „Noord" Walvisvlees voor de Samojeden van de Russische expeditie Lanae Nïeuwströö «jmuimm Nog geen köu, maar wel vraag naar boerenkool Z A r ii R DAG 10 DECEMBER 1955 De nieuwe tentoonstelling van kunstwerken, welke a.s. Zondag tussen 2 en 5 uur voor het publiek geopend zal zijn, omvat ditmaal de werken welke door verschillen de kunstenaars zijn ingezonden om mede te dingen naar de f 1000.,prijs, uitgeloofd door het Prins Bernhard Fonds. de tentoonstelling bij de Hoogovens te zien. Het zijn werken in verschillende technie ken en stijlen, waarbij het opvalt, dat er door de betreffende kunstenaars vaak ge tracht is eerder een beeld te geven van de bewegingen, de omgeving en de sfeer in de betreffende tak van sport, dan aan het ele ment van krachtmeting. Het werk, dat de prijs van 1000,ver wierf „Wielrijders" door F. Lensvelt is op de'tentoonstelling te zien, en ook twee eervolle vermeldingen: „Wielrijders" door Vaarzon Morel en „Roeiwedstrijd" door Freek van den Berg. De overige inzenders zijn: J. Mertens, K. Heynsius, A. Buytendijk, Jean Th. Nies, M. Sérac van Laatum, H. F. Bielding, Aart Komink, Jan Besemer, E. W. de F roe en Jan Batterm an. In totaal 22 werken over de bekendste takken van sport zijn er te bezichtigen in het restaurant van Hoogovens op Zondag, 11 December tussen 2 en 5 uur. Bij de Olympische Spelen wordt telken male in het betreffende land een tentoon stelling van kunstwerken gehouden onder het motto: „Kunst en Sport". Aangezien de Nederlandse inzendingen op deze tentoonstellingen verre van be vredigend waren, trachtte het Nederlands Olympisch Comité in deze situatie bevredi ging te brengen door de Stichting „Kunst en Sport" in het leven te roepen, doch deze poging liep helaas op niets uit. Daarop wendde het N.O.C. zich tot het Prins Bern- hard Fonds, dat overging tot het vormen van een „opdrachten commissie", zodat men dus trachtte door middel van gehono reerde opdrachten aan geselecteerde kun stenaars, en in nauw overleg met het N.O.C. tot betere resultaten te komen. Om naast en in samenhang met de op drachtencommissie ook een breder contact tussen kunst en sport teweeg te brengen, is er bovendien besloten een geldprijs van voorlopig 1000,ter beschikking te stel len voor het beste kunstwerk op sport ge in spireerd. De schilderstukken en grafische werken, die voor mededinging naar de Duizend Gul den Prijs aan het Stedelijk Museum te Am sterdam werden ingezonden, zijn thans op ADVERTENTIE Bij verouderde bolle glazen werd de krom ming slechts experimenteel vastgesteld. De krommingen van VISTASAN Punctual Corrected Brllleglazen berusten echter op wetenschappelijke bere keningen. Deze garanderen een volkomen zuiver beeld; zelfs tot de uiterste rand van het grootste brilleglas. Uitsluitend verkrijgbaar bij de erkende vakopticien LANGE NIEUWSTRAAT 789 LANGE NIEUWSTRAAT 413 CENTRUM GALERIJ - Tel. 6321 GEBOREN: A. C. Vink—Heijnis, z.,' Ir. Krijgerstraat 31, Velsen-N. E. J. Admiraal Vaupell, d., Olmenstraat 10, Haarlem; W. M. A. G. Plugvan der Kuijl, d., Reggestraat 82, IJmuiden; J. MakBakkeren, z., Rus- burglaan 5, Santpoort; Th. M. den Heijer de Rijck, d„ Tuindersstraat 96, IJmuiden-O.; N. M. C. DoornenbalKorver, z., Uranus- straat 9, IJmuiden; M. Stokervan Tunen, d., Schulpweg 105, Velsen-N.; M. M. Dekker Marks, z„ Gladiolenstraat 2, Santpoort; J. van der PuttenSaya, z., Kanaalstraat 5, IJmuiden. OVERLEDEN: S. M. van der Son, 71 j„ echtgenote van A. Braam, Fultonstraat 4, IJmuiden; H. Hartemberg, 18 j„ Oosterduin- plein 12, IJmuiden-O.; M. A. Rijnders, 70 j„ echtgenote van J. P. Duijn, Koningstraat 97, Beverwijk; H. Braams, 84 j., weduwe van A. B. van Vuuren. Trompstraat 97, IJmui- den-O.; J. Pleijt, 87 j., weduwnaar van T. van 't Veer, M. K. Hofstedestraat 34, IJmuiden. ONDERTROUWD: J. Bakker, Passtoors- straat 25. Santpoort en J. H. Helemingh, Pres. Steijnstraat 27, IJmuiden: A. Duine- veld. Zeeuwstraat 13, Velsen-N. en S. A. van Loon, IJmuiderstraatweg 136, IJmuiden-O, t. a. Torenstraat 24, Velsen; G. Molenkamp, Kerkweg 56,.Santpoort en J. M. E. de Haas, Cedei-straat 15, IJmuiden-O., t. a. Ger. Dou- straat 29, IJmuiden-O.; P. Ch. Vogelij, Weth. Kampstraat 153, Hengelo en A. W. M. Roe per, Kanaaalstra;.t 58, IJmuiden; D. J. A. Vend rig, Velserduinweg 184, IJmuiden-O. en J. Nijssen, Eyndenhoefflaan 12, Sant poort; S. N. de Graaf, Dirk Hartoghstraat 72, IJmuiden en M. J. Zuurbier, Tuinders straat 126, IJmuiden-O.; t. a. Van Ostadestraat 13 IV, IJmuiden-O.; J. A. Bierboom, Klop persingel 181, Haarlem en N. J. Neugebauer, Biallosterskilaan 14 a, Santpoort; R. J. L. Cordia, Wijk aan Zeeërweg 176, IJmuiden en Ch. E. de Valk, Tulpenstraat 26, Sant poort; W. Koomen, Berkenstraat 7, IJmui- den-O. en G de Zeeuw, De Weerdstx-aat 10, IJmuiden-O.; L. van der Lugt, Wijk aan Zeeëx-weg 3, IJmuiden-O.; T. van Manen, Wijk aan Zeeëx-weg 3, IJmuiden-O.. t. a. Eikensti-aat 26, IJmuidne-O.; C. de Smit, de Lethstraat 11, Velsen-N. en A. J. Heilig, Neptunusstraat 32, IJmuiden, t. a. Neptunus- sti-aat 32, IJmuiden; G. A. van Diex-en, Obi- straat 4, Haaxdem en J. M. Wassenaar, Gij- zenveltplantsoen 143, IJmuiden; D. Dijkstra, IJmuidei-straatweg 56, IJmuiden-O. en W. M C. Siewertsen, Atjehstraat 65, Haarlem, t. a. Waalstx-aat 17 bv., IJmuiden. GEHUWD: F. Kwak en Th. de Waard, van Lenneplaan 46, Driehuis; G. P. van der Veer en E .M. Snoek, Breedstraat 25, Alkmaar; P. J. de Groot en Chr. F. I-Ieeremans, Beek- vlietstraat 6, Santpoort; J. H. van Eerden en M. J. Th. Osenda.rp, de Ruyterstraat 80, IJmuiden-O.; G. J. H. Holtkamp en J. H. Kx-amex-s, Barendsestraat 9 zw, Haarlem; J. H. Holtkamp en C. M. Uijtendaal, Tromp straat 25, IJmuiden-O.; K. Vex-steeg en A. M. Lammerse, Overamstelstx-aat 18 a III, Am sterdam; F. Tjepkema en M. Boonstra, A. Bellstraat 45, IJmuiden; W. Verhoeven en L. van Sikkelerus, Antoniusstraat 55, Haarlem. Bij het opduwen van een ontvreemde, auto werden Donderdagavond door de po litie op de Haringkade enige IJmuidendse jongelieden beneden de achttien jaar (dus zonder rijbewijs) betrapt. Eén van de knapen had de wagen tij dens afwezigheid van zijn vader in bezit genomen en was er met vx-ienden op uit getrokken om de woonplaats bij avond te verkennen. Op de Haringkade vertikte de wagen het verder. De politie heeft de auto meegenomen naar het Velsense hoofd bureau van politie, daar de vader om elf uur nog niet thuis was. Gisteren is hij de wagen komen afhalen. Op de Seinpostweg te IJmuiden kwamen Donderdag een personenauto en een bestel auto met elkaar in botsing, doordat de chauffeur van de bestelauto naar hij ver klaarde, vei-blind zou zijn door de zon en de tegemoetkomende personenwagen daar door niet had zien naderen. De gehele linkerkant van de personenauto werd in elkaar gedrukt. De vrachtauto werd licht beschadigd. Op de x-olbrug over de kleine sluis werd een voetganger, die een fiets aan de hand hield, Donderdag aangereden door een wielrijder, die te veel links had ge houden. Een bak met timmergereedschap viel van de „lopende fietser", waarbij een grote zaag te water ging en verloren ging. Op de splitsing van de Driehuizerkerk- weg en de Zeeweg verleende een fietser de Santpoortse scholier E. M. Vrijdag morgen geen voorrang aan een bromfiets- bei-ijder. De scholier kwam te vallen en moest met een hersenschudding naar huis worden ovex-gebracht. Het wedstrijdprogramma voor Zondag 11 December van „Stormvogels" is als volgt: Stormvogels I—NAC I, aanvang 14.30 uur, tei-rein Schoonenberg; Stormvogels II ZFC II, aanvang 12.30 uur, terrein Schoo nenberg (hoofdveld); Stormvogels IIIDe Spartaan III, aanvang 12.30 uux-, terrein Schoonenbei-g (bijveld); Stormvogels IV Wijk aan Zee II, aanvang 12.30 uux-, terrein Schoonenberg (bijveld); Stormvogels V Onze Gezellen II, aanvang 12.30 uur, ter rein Schoonenberg (bijveld); Stormvogels VIDEM IV, aanvang 12.30 uur, terrein Schoonenberg (bijveld); Bloemendaal VII Stormvogels VII, aanvang 9.45 uur, terx-ein Bloemendaal. Stormvogels I komt uit met: N. A. de Graaf: B. Freriks en C. Post; Fr. Venus, H. J. Snoeks en J. Tol; H. M. Janssen, J. P. Snoeks, J. H. Janssen, A. de Boer en C. Stelling. Reserve's zijn: J. Venus, J. Veld man en L. J. v. d. Steen. Stormvogels II speelt met: J. Venus; Cees Zwemmer en J. van Es; A. L. Effern, P. Heilig en J. de Bie; H. L. Lindenberg, L. Nicolai, G. v. d. Meer, J. J. v. d. Stelt en A. van Onselen. Reserve is: B. Dijkhuizen. Donderdagavond heeft zich aan boord van de motorsleepboot „Hendrik" in de Noordelijke haven van de tunnelbouw te Velsen een ernstig ongeval voorgedaan. Toen de „Hendrik" omstreeks half elf een schip uit deze haven zbu wegslepen, slipte de stalen sleepdraad bij het vastleg gen op de sleepbeting. De 15-jarige dek- knecht G. F. uit Amsterdam raakte met het rechterbeen in een lus van de staaldraad bekneld en moest met een gecompliceerde onderbeenbreuk naar het Antioniuszieken- huis te IJmuiden worden overgebracht. Op Vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Rijnstroom van Londen, Eemstroom van Grangemouth, Bonaire van Paramaribo, Hathor van Emden, Ameintas van Napels, Atlantic van Fowey. Ardeas van Antwerpen, Deo Favente van Oporto, Saint Jean van Hamburg, Michael Svenden van Swansea, Gaasterland van Tyne, Brouwersgracht van Mantyluoto, Saint Catharina van Londen, Altho van Fowey, Bierum van Londen, Springdale van Riga, Siak van Gotenburg, Lisa Esbergen van Hamburg. Vertrokken zijn: Stockvick naar Duinker ken, Texelstroom naar Manchester, Lou Ot- tens naar Kopenhagen, Automedon naar Port Said, Harö naar Malmö, Maasland naar Las Palmas, Rolf naar Gotenburg, Ransel naar Rotterdam, Roland Russ naar Liberville, Kaap St. Vincent naar Stockholm, Netty naar Antwerpen, Eilen naar Gotenburg, Yapeya naar Vaigo, Monica Wiards naar Huctva, Mangen naar Otterbacken, Gabonkust naar Dakar, Draco naar Kopenhagen, Gaasterland naar Harlingen. EEN VAN DE meest geestdriftige spruiten van de Velser Ge meenschap, die zich bepaaldelijk niet dooi de ongunst der tijden heeft laten terneer drukken, is de Velser Jazz Society het groepje voornamelijk jongeren, dat zich in ernst en toewijding beijvert voor de moderne muziek in soms haar meest exti-eme uitingsvormen. Een groepje dus, dat de „ongunst" vaak moet ervaren van degenen, die als gevolg van onkunde of simpele onwil de moderne muziek verguizen en tot een cacophonie stempelen, waarmee het probleem beslist niet is opgelost, noch benaderd. Vrijdag 16 December onderneemt deze VJS bij de gratie van haar doorzettingsvermogen een nieuwe stap, om de afkerige harten open te bi-eken: Beryl Bryden komt in het Jeugdgebouw zingen, samen met „The Dixieland Pipers". Wie Beryl ziet „first lady of song" wordt deze gezellige tante onder haar Engelse vrinden genoemd zou haar aan vankelijk met gemak kunnen rangschikken onder de wat ge- exalteerde jazz-juffrouwen met een wat hese stem wie haar beter gaat kennen, ziet achter deze stevige Britse dochter de liefde tot de authentieke negermuziek, tot de blues, maar vooral tot de voornaamste tendenz van deze muziek: het rhythme. Toen Beryl Bryden in Januari 1945 in aanraking kwam met de toen nieuwe stroming in de muzikale uitingen der jeugd, de „revival" jazz, toen zij voor het eerst zong op een nachtconcert voor een liefdadig doel, bleek het talent ontdekt, te zijn: de BBC gaf haar een plaatsje in de wekelijkse jazz-uitzending, samen met „George Webb's Pioneer Revival Band". Er kwam een uitgebreid tournée van en de voormalige secretaresse van een Londense Jazz Club kwam daarna met een eigen groep „Beryl's Backroom Boys", die echter maar een kort leven be schoren was, omdat deze levendige vocaliste niet aan één band gebonden wilde zijn, maar overal haar gevoel voor de span ningen in de negermuzikaliteit te bevredigen zocht. Het werd een lange lijst: Eric Silk, Mike Daniëls, Cy Laurie en Humphry Littleton ook met het Dutch Swing College en met Ruffie Huetings Down Town Jazzband. DEZE WONDERLIJK beweeglijke vrouw, die als zij in een zaal de muziek hoort die haar boeit met geen mogelijkheid stil kan blijven toeluisteren, maar naar het podium toe-i-ékt, is moeilijk te rangschikken onder de authentieke blues-zangeressen. In dit opzicht is zij zeker niet de vrouwelijke evenknie van de grote Big Bill Broonzy, want zulk een evenknie bezit deze eenzame neger niet. Bessie Smith nee, ook deze stijl is niet de hare: Beryl weet té goed, waar haar beperkingen liggen. Zij is niet van het gekleurde ras, dat zij inmiddels bijzonder ap precieert en zonder enige reserve bewondert zij ként echter wel de problemen van de negers en probeert deze in de ver tolking van hun muziek tot uiting te brengen. Vooral door met het simpelste aller instrumenten, het „washboard", een ordinair wasboi-d, bespeeld met vingerhoeden aan de vingers, haar mede-musici op te jagen tot het knallend enthousiasme, waaruit tenslotte de negermuziek ten dele werd geboren. Haar stem gevoileerd en melancholiek, sarcastisch soms en venijnig zal de 16e December ongetwijfeld even een stilte veroorzaken. Dat hóórt bij dit geluid. HaF De plaatselijke centrale van het Neder lands Verbond van Vakverenigingen, de Bestuurdersbond IJmuiden, heeft voor de komende weken een actie-programma vast gesteld voor de leden, die hierin gelegen heid krijgen om enige cursusavonden te volgen en tevens een ontspanning kunnen vinden. Dinsdagavond wordt in het Cultureel Centrum de eerste cursusavond gehouden waarop de heer Van Noi-den uit Amsterdam zal spreken over „Het Nederlandse huis houdboekje". Ter gelegenheid van het vijftigjarig be staan van het NVV wordt op 29 December in het Hervormd Jeugdhuis te IJmuiden- Oost een filmmiddag gehouden (aanvang twee uur) voor de jeugd met de vertoning van „Abeltje". Aan de kindei-en wordt een tractatie uitgedeeld. Eveneens in het Hei-vormd Jeugdhuis zal er op 24 Januai'i een cabaretrevue „Hol lands Glorie" worden opgevoerd door het gezelschap „Fantasto". Deze avondvoor stelling is uitsluitend bestemd voor dames bezoeksters. In het Cultureel Centrum volgt op 7 Februai-i opnieuw een cursusavond met als spreker de heer Pop uit Amsterdam over het onderwerp: „Het afbetalingssysteem". Nieuw bestuur van supportersvereniging Vrijdagavond heeft de supportersvereni ging „Blauw Wit" in het KSA-gebouw te Heemskerk een ledenvergadering gehou den, onder voorzitterschap van de heer Jac. Veldhuis. Deze deelde mede dat het oude bestuur en bloc heeft bedankt. Er is echter een commissie gevox-md die tot de overtuiging is gekomen dat deze vereniging xnoet blij ven bestaan. De leden van deze commissie 'nebbexi zich bereid verklaard in het nieuwe bestuur zitting te nemen. Gekozen werden de hex-en G. Bruins, J. Bruin, N. Rozing, Th. Schouws en J. Meel. Tot voorzitter wei"d benoemd de heer G. Bruins, deze wekte de leden op er voor te ijveren dat de vereniging weer nieuw leven wordt ingeblazen. De leden van de LTJ te Heemskerk zijn uitgenodigd tot het bijwonen van een ver gadering in het KSA-gebouw op Donder dag 15 December. Hier zullen belangrijke mededelingen worden gedaan. ADVERTENTIE VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA ADVERTENTIE Bridgeclub „Wijk aan Zee" In de promotie en degradatiewedstrijden van de bridgeclub „Wijk aan Zee" werden de volgende resultaten behaald: Groep A: 1. Dikkenberg-v. d. Geer 24; 2. v. Klaveren-Handgraaf 22; 3. heer en mevrouw Geudeke 18; 4. Dobber-Pix-ovaixo 16i/2; 5. de heer en mevrouw v. Son 16%; 6. heer en mevrouw v. d. Aar 16; 7. Schave-* maker-de Greef 12. Groep B: 1. Doeve-Zijmers 33; 2. dames Schaaper-Handgraaf 27V21 3. mevrouw Dobber-v. d. Elzen 26; 4. Vooren-Miuneboo i 24%; 5. dames Bol-de Waard 23; 6. Bol- Handgraaf 2iy2; 7. heer en mevi'ouw Ger- tenbach 18%. GEWELDIGE SORTERING in alle maten en prijzen. Juwelier - Horloger XENNEMERLAAN 30 - TEL. 4127 Hoewel de prijzen voor traan en sperm- olie beter waren dan in 1953/54, heeft de totale opbrengst van de productie der „Wil lem Barendsz" in het vorige seizoen (boek jaar lopende van 1 Juli 1954 tot 30 Juni 1955) door de teleurstellende vangst slechts f 9.904.498 bedragen tegenover f 13.387.284 in het voorafgaande seizoen. Hiertegenover staat een daling van de bedrijfskosten met ruim f 1 millioen. Het bedrijfsoverschot bedroeg f 980.059. Op grond hiervan, aldus het jaarverslag, zal de Staat der Nederlanden, volgens de bestaande overeenkomst, f 6.123.620 in het tekort bijdragen. Hiermede heeft de Ne derlandse Maatschappij voor de Walvis vaart N.V. van de Staat over vier boek jaren in totaal aan uitkering ontvangen f 17.013.891. Besloten is f 5.168.256 af te schrijven op de bestaande en in aanbouw zijnde vloot. De winst- en verliesrekening sluit met een voordelig saldo van f 832.369 (vorig jaar f 1.063.138). Voorgesteld wordt 4 percent dividend (onv.) uit te keren op de prefe rente en 5 percent (vorig jaar 6 percent) op de gewone aandelen. Zaandijk-VVB (te Zaandijk 14.30 uur): WB: A. Nieuwenhuys; A. v. d. Schans en F. Bleeker; F. Bruinzeel, A. Both en J. Kersbergen; G. Steinvoort, F. Kooimans, F. Boevink, J. v. d. Linde en C. Luntz. Kinheim-Vitesse '22 (op „Rooswijk" 14.30 uur): Kinheim: Th. Keirsgieter; A. Paap en W. Gi-oeneveld; J. v. Hesselingen, W. Mol en S. de Vi-ies; W. Boei-en, J. Star- reveld, C. v. Hesselingen, N. van Domse- laar en A. Eijke. Vliegende Vogels-IEV (te Haarlem, 14.30 uur): IEV: H. Alkemade; J. v. d. Vlies en P. Persijn; A. Leering, G. v. Berneveld en C. Schoot; H. Boot, W. Buur, W. Castricum, H. Duin en J. Schavenmaker. BUENOS AIRE (United Press) De Britse expeditie die op weg is naar het Zuidpool-continent, wordt vandaag in Mon tevideo verwacht. Sir Edmund Hillary, de bedwinger van de Mount Everest, zal zich daar bij de expeditie aansluiten. Hij komt uit Buenos Aires naar Montevideo aan de La Plata-idvier, waar hij via Honoloeloe, Vancouver en Lima uit Nieuw Zeeland aan gekomen is. Het eerste deel van de Britse expeditie zal van Montevideo naar de Weddell-zee varen aan boord van een Canadees schip. Daar zal een basis worden ingericht aan de Vahsell-baai, dicht bij de Ax-gentijse basis van genei-aal San Martin. Het hoofddoel van de Britse expeditie is een tocht dwars over het Zuidpoolcontinent naar de Ross- zee. Tien leden van de groep zullen aan de Zuidpool blijven. Hillary en de overige le den zullen omstx-eeks 1 Maart terugkeren. Tegen het einde van 1956 zal Hillary een nieuwe expeditie leiden van de Ross-zee terug naar de andere kant van het continent. Roeischip Een Russisch koelschip, dat in de haven van Riga (Estland) voorraden inlaadt voor de eex-ste Russische Zuidpool-expeditie, zal in de Zuidelijke Poolzee van het moeder schip van een Russische walvisvloot een gTote hoeveelheid walvisvlees overnemen,, dat bestemd is voor de honden voii-na- melijk Samojeden van de expeditie, zo meldt x-adio-Moskou. Onder meer zijn der tig duizend kilo ganzen, eenden en piepkui kens. dx-ie-en-twintig duizend kilo vers vlees, tienduizend eieren, zes duizend ci troenen, wijn en andere levensmiddelen in geladen. Het koelschip zal de twee met dieselmo- toi-en uitgeruste Russische expeditieschepen Ob en Lena later nabij de „Knox"-kust ontmoeten, aldus radio-Moskou. ADVERTENTIE De tweede Fokker S-14, het trainingstoestel van Fokker voor straaljagerpiloten, is de tocht naar de nieuwe wereld be gonnen. Bij de Fokker-fabriek op Schiphol werd de gedeeltelijk gedemonteerde machine op een kleine dekschuit geladen. Daarna voer dit vaartuig naar de Amsterdamse Minerva-haven, waar de S-14 op een groter schip werd geplaatst voor de tocht naar Rotterdam, waar de reis over zee begint. Deze foto toont het transport midden in Amsterdam in de Houtmankade VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR Ondanks het feit dat er nog een grote aanvoer van divei'se soorten gi-oenten op de markt is, waren de prijzen over het alge meen niet slecht. Het was vooral de andij vie, die flink in prijs opliep en voor 67 cent per kilo verkocht werd. Bospeen bracht het tot 39 cent per bos, terwijl de waspeen van 8 tot 10 cent per kilo noteerde. Bloemkool is nog altoos ruim vertegenwoordigd en er is van 19 tot 66 cent per stuk voor gegeven. De aanvoer van tomaten is klein, de goede kwaliteit woi'dt nog met 1,36 per kilo ge honoreerd. Er was een ruim aanbod van spruiten, die van 23 tot 83 cent per kilo haalden. Prei ging deze week ook in prijs omhoog en wel tot 22 cent per kilo. Selde rijknollen gaan grif weg voor 26 cent per stuk. Boerenkool is ondanks het zachte weer goed te vex-kopen en er werd tot 23 cent per kilo voor betaald; x-ode- en groene kool draaiden rond de 10 cent per kilo. Soep groente varieerde van 6 tot 14 cent per bosje. Op de bloemenveiling zijn deze week enige bolgewassen aangevoerd, hetgeen een welkome afwisseling werd van de chrysanten, waarvan er maar heel weinig meer over zijn. Blauwe druifjes brachten 56 cent per bosje op; hyacinten 11 cent per stuk. De troschrysanten gingen tot een gulden per bos; cyclame-bloemen noteer den 119 cent per bosje. Bij de potplanten varieerde de cyclamen van 35 tot 200 cent per stuk. Zondag 11 December IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: dis. J. v. d. Berg, Bed. H. Doop; 19 uur: ds. D. C. v. Wijngaarden, adventszang- d'ienst, medewerking kerkkoor. Ned. Herv. Kerk, Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: de heer P. Verschoor. Geref. Kerk, Icht'nuskeik, 9 en 10.45 uur: ds. W. Diepei-sloot 15 en 17 uur: d's. J. v. Leeuwen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 16.30 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, geen opgave ontvangen. Gemeente Gods, 10 uur: Cultureel Ge bouw, bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, geen opgave ontvangen. Oud-Katholieke Kerk, Zondag 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Ves pers. Woensdag, Donderdag en Vrijdag (Quater Temperdagen); 9 uur: Heilige Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingsdienst; 15.30 uur: Zanguitvoering van de Zang- brigade uit Haaiiem; 19 uur: Openlucht- samenkomst op de Kennemerlaan; 20 u urV er lossingssamen komst. Baptiste Gemeente, IJmuiden (Cultureel geb., Plein Moerbergplantsoen), ds. J. W. Weenink. IJMÜID EN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. S. de Roest, 19 uur: ds. J. H. V/. Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur, ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrjjz. Ilerv., 10.30 uur: ds. J. Dik- boom van Alkmaar. Evang. Ver. „Elon", Kapel Varenius- straat, 10 uur: E. W. Pera van Den Haag 19.30 uur: Jb. Kleyn-Haneveld van Bo degraven Woensdag 19.45 uur: J. A. Visser van Amstei-dam (bijbelbespre king). Vergadering van Gelovigen, De Ruyter straat 73, Zondag 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Lutlx. Gem., kapel Westerveld, 10.15 uur: ds. Smit Duyzendkunst van Amstei-dam. VELSEN Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink, 19 uur: Oecumenische Adventsdienst, voorgangers ds. J. A. Ros kam, Luth. pred. en ds. L. Brink, Herv. pi-ed. Wijkgebouw Torenstraat 2, 10 uur: Jeugdkapel, voorg. mr. F. L. S. F. baron van Tuyll van Serooskerken. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man 19 uur: Jeugddienst ds. F. C. Willekes van Beverwijk. Geref. Kerk, geen opgave ontvangen. Vrije Evangelisatie „Emanuël", Zaterdag 19.30 uur: openluchtsamenkomst Zon dag 10 uur: de heer W. F. Kloos van Gouda Donderdag 20 uur: de heer N. Esmeijer van Amsterdam. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O: Norel; 19 uur: ds. H. Huis man van Velsen (N.). Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenlaan, 10.30 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel, Groe ne Huis, 10 uur: de heer E. W. Rosie. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. A. Noorman van Zaandam. Vrije Evangelisatie „Maranatlxa", 10 en 19 uur: J. Dammuller van Alkmaar Dinsdag 20 uur: bijbelbespreking. Evangelisch-Lutherse Gemeente, 10.30 uur: ds. J. A. Roskam (doopdienst). Leger des Heils, 10 uur: Heiligingssamen komst in veilingsgebouw aan Breesti-aat, 19.30 uur: Verlossingssamenkomst in Ver enigingsgebouw aan Schans; 12 uur: Zon dagsschool, Jan Alsweg 32. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eëkhof. CASTRICUM: Ned. Herv. Gemeente, 9 uur: ds. W. Oort huys, van Beverwijk. Gereformeerde Kerk, 9 uur, 10.30 uur en 17 uur: ds. A. A. Leenhouts. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. D. Visser van Zaandam; 19 uur: ds. D. ter Steege, Kerstzangdienst. „De Toorts", 9 uur: ds. G. Ph. Scheers van Haarlem-N. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. Chr. Geref. Kerk, 15.30 uur: dis. J. C. Maris. <XXXXX300COOX»OOCCCCOOOCCCCCCOKXCaX.OOOOCeOCCCCCCCOOCCi Vrij regelmatig dienen we bij enige kerkgenootschappen te vermelden „geen p opgave ontvangen". Indien voortaan c; vóór Donderdagavond 7 uur de predik- beurten niet bij ons ter redactie liggen, zijn we genoodzaakt de betreffende kerkgenootschappen uit deze rubriek te schrappen. REDACTIE IJ.C. >i "^O^OCOOOOOO^OOOCOCOOOOOCOCX>^DCOOOOOOOOOOODOOOOCCOOODCOc

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7