Een week lang: de dood aan de ratten Verenigingsvaria Strawberries speelde - onder protest - met Amersfoort: één-één gelijk Castricums raad begon vanmorgen aan een financieel debat Foto- en smalfilmclub Castricum opgericht Visserij-varia Havenberichten Agenda voor Velsen „Artistiek" Hockey in Kennemerland Tekort van f 164.000 op de begroting 1956 door onderwijsuitgaven en rioolwaterzuivering Crediet voor aanleg tennisbanen uit de IJmond Heemskerk Beverwijk 9 WaterlooDIO 3-2 Directeur Loodswezen nam afscheid Kunst- en Fotohandel SVIJ deelde de punten met Nieuw Vennep Liberiaans schip aan de grond bij Gibraltar Velsen zet zich tot het jaarlijks offensief met scilla-koekjes en oplettendheid Noors schip stuurloos in storm bij Ierland IJmond I heren verloren op het nippertje Landarbeiders vieren feest V.V.V.-leden bijeen ter jaarvergadering Klassensteiseï op de Alg. begraafplaatsen Begroting 1956 Woensdag in Heemskerks raad Vergoeding voor handwerkonderwijzeres Concours begint in Januari weer te Beverwijk Tulpen in de kou DINSDAG 13 DECEMBER 1955 Strawberries heren heeft Zondag het succes geboekt van een gelijk spel (één één) bij de tegen Amersfoort gespeelde ont moeting voor de competitie in de Over gangsklasse B. Van de overige acht ont moetingen voor de Kennemer hockeyclub Strawberries werd die van het eerste da mesteam afgelast. Twee overwinningen, een gelijk spel en vier nederlagen waren de resultaten van de andere wedstrijden. Bij Eechtrop werden maar vier van de vastge stelde acht ontmoetingen gespeeld. Hieruit haalden de hockeysters uit Beverwijk een gewonnen wedstrijd en een gelijk spel; de heren verloren beide competitiewedstrijden. Het gelijke spel tussen Amersfoort en Strawberries kan misschien nog op een overwinning van één-nul van de hockeyërs uit Velsen uitlopen als het door aanvoerder Otto ingediende protest wordt toegewezen. Strawberries was het namelijk niet eens met de scheidsrechter, die in de laatste mi nuut voor het eindsignaal klonk Amers foort een doelpunt toekende. De scheids rechter erkende later dat dit doelpunt door Amersfoort in buitenspel-positie was ge maakt. Strawberries had reeds kort na het begin de leiding genomen door Schols bij een uitval van de ploeg van de gasten, die zich overigens gedurende de tweemaal vijf endertig minuten in de verdediging hadden teruggetrokken. In het veld was de thuis club onbetwist de meerdere van de gasten. Met zeven punten uit negen wedstrijden behoudt Strawberries dus voorlopig de zesde plaats op de ranglijst in de Over gangsklasse B, die alsvolgt luidt: Kampong 9—14 BMHC II 9— 8 HDM 812 Strawberries 97 HGC 10—11 SCHCII 10—6 Amersfoort 810 Pinoké 72 Het resei-veteam van Strawberries ver loor voor de competitie in de tweede klasse in Amstelveen met één-nul van AMVJ. Alle overige wedstrijden in deze afdeling werden afgelast. De rust gaf reeds de eind stand van één-nul in het voordeel van de thuisclub aan. Ook hier verschilde men van mening of de maker van het doelpunt al dan niet buitenspel stond. Hurley kon wegens afkeuring van de velden Eechtrop II niet ontvangen voor de ontmoeting in de derde klasse D. Wel speel den in deze afdeling Strawberries III en Randwijck II tegen elkaar in Velsen. De ontmoeting eindigde met een verdeling dei- punten (vier-vier). Voor de rust scoorde Rijkeboer voor de thuisclub eenmaal tegen drie doelpunten van Randwijck. Deze ach terstand werd in de tweede speelhelft door Strawberries omgezet in een voorsprong door Wedemeyer, Van Randtwijk en Rijke boer, waarna de gasten met een doelpunt konden gelijk maken. In Beverwijk ontving Eechtrop III de ploeg van Alkmaar III voor de competitie in de vierde klasse. De bezoekers zegevier den met twee-één. Eechtrop was voort durend in de aanval en nam de leiding door Schaap. Voor de rust maakte Alkmaar ge lijk. In de tweede speelhelft werd het voor Alkmaar winnende doelpunt uit een door braak gescoord. Alkmaar wierp als kop loper met deze zege zijn naaste concurrent Eechtrop van zich af. Uit negen wedstrij den hebben deze elftallen vijftien, respec tievelijk twaalf punten. Dames In Rotterdam waren eveneens veel vel den afgekeurd, zodat het bezoek van Strawberries aan Leonidas werd uitgesteld. Strawberries II zegevierde met één-nul over het bezoekende team van Hermes. De eindstand was ook reeds de ruststand, waarbij het enige doelpunt werd gemaakt door mejuffrouw Laguna. Zij was de enige speelster die uit een sterk overwicht van de speelsters uit Velsen kon scoren. In dezelf de afdeling, de derde klasse D, won Eech trop op eigen terrein met drie-één van de plaatsgenoten van DEM II. De thuisclub speelde al dadelijk een zeer enthousiaste partij hockey, waarbij de voorsprong bij de rust van drie-nul werd verkregen door doelpunten van mejuffrouw Tabak. In de tweede speelhelft scoorde DEM tegen de verhouding in het enige tegenpunt. Voor Strawberries eindigden de twee Waterloo heeft Zondag een benauwde overwinnr.lg op een goed spelend DIO be haald. Gedurende r eerste helft heeft Wa terloo de toon aangegeven, maar men wist dit niet in meer dan één doelpunt uit te drukken Er werden prachtige combinaties opgebouwd, maar voor het doel werd te weinig geschoten. Na twintig minuten spelen wist Broek zijn club de leiding te geven, met welke stand ook gerust werd. Na de rust waren de rollen omgekeerd; nu was het DIO, dat domineerde, maar ondanks een technisch- en veldoverwicht slaagde zij er niet in meer dan twee doelpunten te scoren. Toen een ieder de gelijkmaker verwachte, scoorde Post het tweede doelpunt voor de IJmuidenaren. DIO behield het boste spel en met een fraai doelpunt werd de achterstand verkleind, direct gevolgd door een doelpunt van v. d. Klooster (31). Met deze voorsprong waande Waterloo zich veilig. Men ging het rustig aan doen, maar de Haarlemmers dachter er anders over en tien minuten voor het einde kopte do DIO-midvoor in via de handen van doelman Kok. Het offensief dat DIO inzette in de laatste tien minuten werd krachtig door Schaap c.s. afgeslagen. Kapitein ter zee H. Tichelman, directeur van het Loodswezen, in het derde district te Amsterdam, heeft wegens zijn benoe ming tot Directeur-Generaal van het Loodswezen, waarbij hij per 1 Januari a.s. bevorderd is tot Schout-bij-Nacht, op 9 December afscheid genomen van de haven gebruikers en autoriteiten in dit district. Kolonel Tichelman werd achtereenvol gens toegesproken door de heer A. P. Suter van het Loodsenkantoor, de Commissa rissen van het Loodswezen te Amsterdam en IJmuiden en de havenmeester van Zaandam als gedelegeerde van het Loods wezen aldaar. Ter receptie waren ondermeer aanwezig vertegenwoordigers van de gemeente Am sterdam, de secretaris van de Kamer van Koophandel, directieleden van scheep- vaartmijen en aanverwante bedrijven, de secretaris van de Raad voor de Scheep vaart, de voorzitter en het dagelijks be stuur van de Ver. De Amsterdamsche Ha ven, de directeur van Havens en Handels inrichtingen, de havenmeester van IJmui den en vele andere vooraanstaande figuren uit haven- ei; handelskringen. (Dagbl. Scheepvaart) wedstrijden in de competitie van de vierde klasse beide in een nederlaag. Strawber ries III verloor in Velsen met vier-één van Leiden II; Strawberries IV, eveneens op eigen terrein, met twee-nul van Alkmaar II. Eechtrop II speelde gelijk tegen HIC III, twee-twee. In de eerste speelhelft open de HIC de score en behield de voorsprong van twee-nul geruime tijd. Eechtrop, dat met twee invalsters speelde, kwam er steeds beter in en liep na de rust de achterstand is door mejuffrouw Nel Amse, direct na het begin van de tweede helft, en mejuffrouw De Vries ongeveer twintig minuten later. Competitie Onderbond De voor Eechtrop in de competitie van de Onderbond Noordholland vastgestelde wed strijd tegen Alkmaar werd afgelast. Rood Wit ging op bezoek bij Strawberries V en kon met een grote overwinning (acht-nul) naar Heemstede terugkeren. De plaatse lijke ontmoeting tussen de vijfde elftallen van Strawberries en van Eechtrop eindigde in een overwinning van vier-nul voor de thuisclub. ADVERTENTIE (Sinds 1930) Kennemerlaan 5 (bij de brug) Telefoon 5705 - IJmuiden SPECIAAL ADRES voor het INLIJSTEN van schilderstukken Foto's - Plaatwerk enz. GOED en VOORDELIG IJmuidenaren handhaafden top-positie In een spannend en sportief gevecht heeft SVIJ kans gezien Nieuw-Vennep in eigen huis een punt te ontnemen, waar door SVIJ nog steeds bovenaan staat. Zo als te verwachten was, was het veld moei lijk bespeelbaar en zeer effectvol. Toch heeft SVIJ over het geheel de beste kan sen gehad, die echter vooral voor de rust om zeep werden gebracht door onoordeel kundig schieten. Doch ook het SVIJ-doel ontsnapte een paar maal aan een doorbo ring, door actief ingrijpen van Verschoor en Den Dikken, die gebruik maakten van twijfelen der Nieuw-Vennepers. Na de rust ontketende Nieuw-Vennep een offen sief, dat na 20 min. in een doelpunt resul teerde. Even lieten de SVIJ-ers het hoofd hangen, maar in het slotoffensief ontkwam het Nieuw-Vennepdoel enige malen aan een doelpunt door moedig ingrijpen van de doelman. Een halve minuut voor tijd moest hij echter zwichten voor een prach tige kopbal van Boon, die de derde achter elkaar genomen corner van Kroone feil loos langs de wanhopig grijpende keeper kopte. Overigens een zeer verdiend doel punt voor een over het algemeen wel wat beter SVIJ. Het Liberiaanse vrachtschip „Pleiades" (7253 ton) is ten Westen van de Spaanse stad Tarifa in de Straat van Gibraltar aan de grond gelopen. Het vaartuig bevindt zich door ruwe zee in een gevaarlijke po sitie. Er werd dringend sleepboothulp ver zocht. De „Pleiades" maakt water in de schroefastunnel. Het 527 ton Zweedse bergingsvaartuig „Herakles" is op weg naar het vaartuig. Een aanbod van het Nederlandse vracht schip „Borneo" (9506) ton te hulp te ko men werd als „onnodig" van de hand ge wezen. In de tijd, dat de bruine rat zijn schuilplaatsen op het land, waar het voedsel schaar ser en de winter harder wordt verlaat, om in de bewoonde wereld naar voedzamer en veiliger onderkomens te gaan zoeken, ontketent de overheid elk jaar een offen sief tegen deze schadelijke veelvraat. Millioenen schade richt het beest met zijn grote kinderschare 261 telgen per jaar is voor een rat geen overdreven groot gezin aan, daar waar afval blijft liggen of voedsel op zijn weg komt. De rat is een intelli gente roofridder, want als het levensonderhoud hem wordt bemoeilijkt, zal hij langs sluipwegen proberen het benodigde voedsel te bemachtigen: een legsel eieren wordt desnoods onder het oog van moeder-kip vandaan „gerold" en dan mag de kippen houder nog blij zijn, dat moeder-zélf er nietChet leven bij ingeschoten is. DE RAAD VAN de gemeente Castricum is vanmorgen begonnen aan de behande ling van de begroting voor het dienstjaar 1956, welke begroting, naar burgemeester C. F. Smeets in de raadsvergadering van 8 November van dit jaar reeds mede deelde, een tekort aantoont van f 164.389,39. Dit tekort is in hoofdzaak ontstaan door de beschikbaarstelling van wettelijk ver plichte credieten op grond van de Lager Onderwijswet voor onderwijsdoeleinden en wel voor de bouw van een openbare ULO-school met gymnastieklokaal; een bijzondere school voor gewoon lager onderwijs en een bijzondere school voor ULO, alsmede door de noodzakelijke uitgaaf, verbonden aan de uitbreiding van de zuiveringsinstallatie met afvoer van het rioolwater naar het Alkmaardermeer. De rente en afschrijving voor deze objecten, waarvan de voorbereiding in een zeer ver stadium verkeert, vragen echter zulke grote bedragen, dat ondanks het feit, dat alle belastingen tot het maximum zijn opgevoerd, hiervoor geen dekkingsmiddelen aanwezig zijn. Zonder deze jaarlijkse extra-uitgaven zou de begroting vrijwel sluitend kunnen worden gemaakt, daar de verhoging van de onderhoudsposten grotendeels wordt opgevangen door de meerdere belastingopbrengst. De landelijke actie, die elk jaar om deze tijd tegen de ratten gevoerd wordt, vindt ook dit keer weer haar weerklank in de gemeente Velsen, waar de reinigings- en ontsmettingsdienst zich met deze nuttige taak op houdt. Gelukkig wordt er in Vel sen het hele jaar door intensief aandacht besteed aan de rattenplaag, waaruit dan ook al verscheidene succesjes voortkwa men, maar niettemin haakt de overheid met genoegen in op de landelijke organisa tie. Er werden bijvoorbeeld 5000 lokaas porties bestelt, die 5000 schadelijke ratten het leven moeten kosten, daar waar de slanke rovers zich ondanks alle tegenoffen sieven van de mens nog steeds ophouden. Dat de mens niet alleen tegen de rat, maar in zijn domheid er ook vaak vóór is zij het dan meestal onbewust blijkt uit de vele plekken in Velsen, die nog altijd niet rat-vrij zijn. Daar, waar namelijk achteloos afval blijft slingeren en toegangen tot ge bouwen, die als opslagplaats voor levens middelen dienen niet voldoende werden af gedicht, weet de rat zich koning. Aan be ton heeft hij een hekel, maar een gaatje hoeft maar heel klein te zijn, of het beest komt er door. Met alle gevolgen voor een feestmaal en gezinsuitbreiding van dien. Aan de Zuidzij, vroeger een geliefkoosd operatieterrein voor de ratten, is veel ver beterd, maar in woonblokken door de hele gemeente heen blijft de rat toch nog een „huisdier", dat niet geduld kan worden en dan ook tussen 14 en 21 December fel ach ter de staart gezeten zal worden. Op alle bedreigde plaatsen zullen de giftige scilla- koekjes uitgelegd worden, die voor huis dieren of kinderen niet gevaarlijk, maar voor alle ratten dodelijk zijn. De dieren sterven er vrij snel aan, al vindt men zel den lijken. Direct melden! De millioenenschade per jaar kan deels worden voorkomen, als er in de komende week, die morgen ingaat, onmiddellijk meldingen bij de reinigingsdienst binnen komen (telefoon 5181 IJmuiden) over ge signaleerde ratten: er zal dan voor ge zorgd worden, dat de aangegeven plekken, die dank zij uitwerpselen of looppaadjes makkelijk te herkennen zijn, bestrooid worden. Bovendien moet het slordig omspringen met afval tot alle prijs voorkomen worden, omdat dan de basis voor een nieuwe rat- tenkolonie al heel gauw gelegd is. Een ander belangrijk punt van bespre king door de raad is het voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van een crediet, benodigd voor de aanleg van ten nisbanen. De enige tennisbaan die Castricum rijk is bevindt zich op het terrein van het provinciaal ziekenhuis Duinenbosch; de baan staat het personeel van deze inrich ting ten dienste en al jaren lang wordt er ook gebruik van gemaakt door de plaatse lijke lawntennisclub Bakkum. Met ingang van 1956 zal deze baan echter niet meer voor het gebruik door derden beschikbaar worden gesteld en in hun toelichting op het voorstel delen B. en W. mede, dat het aantal beoefenaren van de tennissport een stijgende lijn vertoont en dat de lawn tennisclub Bakkum momenteel 150 leden heeft. Begraafplaats bood uitkomst Bij het speuren naar een plaats, voor banen geschikt, hadden B. en W. hun oog laten vallen op een gedeelte van de grond, welke werd aangekocht voor de begraaf plaats „Onderlangs". Dit gedeelte grond werd bij de eerste aanleg niet benut, maar gereserveerd voor uitbreiding in de verre Het Noorse vrachtschip Reiaas (1262 ton) van „Skibs a/s Birholt" in Oslo, drijft met een gebroken roerkoppeling in een harde storm stuurloos rond op de Atlan tische Oceaan ten Westen van Ierland. Het vaartuig heeft onmiddellijk assistentie ver zocht. Uit de noodseinen blijkt dat de kop peling onder de heersende weersomstan digheden niet kan worden hersteld. Het Britse vrachtschip „King City" (5593 ton) is op weg naar de „Reiaas". De „King City" eigendom van de „Leeds Shipping Company Ltd" te Bideford vaart in ballast. Uit de Noord-Ierse haven Londonderry is het Britse marinefregat „Loch Ruthvent" ter assistentie uitgevaren. Volgens radio- Vigo (Spanje) bevinden zich enige Spaanse treillers in de buurt van de „Reiaas". Canadees hout aangevoerd Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Maandagmorgen aangekomen het Zweed se s.s. „Frans Gorthon", dat van de Cana dese haven Souris een lading van 964 vadem papierhout aanvoerde. Van het IJmond-handbalprogramma werden twee competitiewedstrijden afge voerd. De dameswedstrijd Rapiditas I IJmond I ging wegens terreinafkeuring niet door en voor de wedstrijd IJmond 3Zand- voortmeeuwen 3 (heren) lieten de gasten verstek gaan. In de zaaihandibalcompetitie speelde IJmond 1 heren de derde wedstrijd. Tegen Aalsmeer 2 speelden de Velsense handbal lers heel wat beter dan in de beide voor gaande wedstrijden, waarbij de aanval en de verdediging het vlotte spel volkomen beheersten. Dit vond uitdrukking in de 30 voorsprong die met de rust werd bereikt. Na de hervatting daalde het tempo bij IJmond aanmerkelijk, waardoor Aalsmeer zich betere kansen kon scheppen en gele genheid kreeg de achterstand geheel weg te werken (33). Tenslotte was het buiten de verhouding, dat het Aalsmeer 2 gelukte nog eens te doelpunten, doch dit gebeurde door een grove overtreding (lopen met de bal) hetgeen de scheidsrechter ontging en IJmond dus met 43 verloor. De heren van IJmond 2 heten in de wed strijd tegen Zandvoortmeeuwen duidelijk merken, dat de nederlaag van vorige week een schromelijke vergissing is geweest. De IJmonders waren over alle linies sterker en bovendien waren de doelpunten alle van goed gehalte. Zandvoortmeeuwen werd met 113 verslagen. De nederlaag van IJmond 2 dames tegen HOC 2 (31) had zeker voorkomen kun nen worden indien het samenspel beter was verzorgd geweest door alle speelsters er in te betrekken. Het combineren liet daarom ook véél te wensen. Van de adspiranten-meisjes verloor IJ mond 1 met 90 van Concordia 2 en IJ mond 2 won met 32 van Zandvoort meeuwen 3. Filmavond ver. Nederland-U.S.S.R. De vereniging NederlandUSSR organi seert op Donderdag 22 December in het Beverwijkse Luxor-theater een filmavond, vvaarop zal worden vertoond de kleuren film „Sportparade 1954" die bestaat uit op namen van een sportmanifestatie in het Dynamo-stadion te Moskou. De Heemskerkse leden van de R.K. Land- arbeidersbond komen op Donderdag 15 De cember in zaal Nijman bijeen ter viering van de jaarlijkse feestavond. Het program ma zal geheel door plaatselijke krachten worden verzorgd. Bridgen in „De Oranjeboom" In café ,,De Oranjeboom" heeft de Heems kerkse bridgeclub van deze naam een drive gehouden die in de volgende uitslag ein digde: Groep A: 1. v. d. Wel Jr.Tabak 41% pnt.; 2. Koopmanv. d. Lee 35% pnt.; 3. de heer en mevrouw Koopman 34 pnt.; 4. Spijker— Flentge 30% pnt.; 5. GrootAdrichem 30 pnt.; 6. de heer en mevrouw v. d. Jagt 29% pnt.; 7 Koopmande Vries 28 pnt.; 8. me vrouw Tabakde heer v. d. Wel Sr. 23 pnt. Groep B: 1. dames Bleyendaal 45 pnt.; 2. dames Modoov. d. Wel 40 pnt.; 3. Been tjesBelleman 34 pnt.; 4. dames Spijker— Flentge 28% pnt.; 5. en 6. AdrichemCor- nelissen en de heer en mevrouw Scholts 28 pnt.; 7. KerklaanWentink 27 pnt.; 8. mevrouw Koopmande heer Grapendaal 23 punten. Oprichtingsvergadering K, A. V. In café „De Zon" te Wijk aan Zee vindt vanavond (Dinsdag! een oprichtingsverga dering plaats van een afdeling van de Ka tholieke Arbeidersvrouwen. Schutters in de roos De wekelijkse oefenavond van de Wijk aan Zeese schietvereniging „Onder Ons" had het volgende resultaat: 1. P. Schelvis 50 pnt.; 2. J. Valkhoff 48 pnt.; 3. C. War- menhoven 46 pnt.; 4. S. IJpma 46 pnt.; 5. W. Snijders 46 pnt. De Wijk aan Zeese vereniging voor Vreem delingenverkeer houdt op Woensdag 14 December in hotel „Sonnevanck" haar jaar vergadering. Van het bestuur treden af maar stellen zich herkiesbaar de heren J. G. J. van Ben- nekom, B. Suyk en P. den Hartog. Voorts zal een bestuursvoorstel aangaande verkoop van het tegenwoordige kantoor gebouwtje worden behandeld. Schaakclub „Weenink" In de onderlinge competitie van de Bever wijkse schaakclub „Weenink" werden de volgende resultaten behaald: Afd. I: D. v. VuurenH. Duisenberg 01; J. Muyen—H. Slings 1—6; C. Koomen—Ph. Bakker 01; L. SiebersC. Duisenberg afg. Afd. II: Hoogvorst—Boonstra afg.; Nij- kampv. d. Does 01; De KoterDuin- meyer afg.; Hoogvorstv. Versseveld afg.; NijmanPiët 01. Afd. Ill A: Duinde Vries 10; Duin- meyer—de Lange 1—0; R. Meyer—Zoonjes 10; BeekhovenVerduit 1—0; Vessiesv. Nimwegen 10. Afd. Ill B: MooyHoppen 10; Hoogvorst Mooy 01; BeltermanHoppen 10; Sto kerJ. Meyer 01; Mooyv. Leeuwen afg. Opbrengst collecte De in Heemskerk gehouden collecte ten bate van het „Kanunnik van Schaikfonds" heeft opgeleverd een bedrag van f600,75. Dit is ruim tachtig gulden meer dan ver leden jaar. Tentoonstelling van handwerken De Heemskerkse handwerkvereniging onder leiding van mevrouw Kluft-Korving heeft een tentoonstelling van zelf vervaar digde artikelen gehouden, waarbij het de bedoeling was om deze zaken aan de vrouw te brengen. Hierin is men wonderwel ge slaagd, zodat de dames nu weer vol goede moed aan het maken van een nieuwe col lectie kunnen beginnen. toekomst. De begraafplaats zal echter in de huidige grootte zeker 40 jaren voldoende ruimte bieden. Het stuk grond, dat B. en W. op het oog hebben, is in gebruik als volkstuinen, hoe wel het daar niet bijster voor geschikt is: de grond ligt hoog en is daardoor droog, doch in vochtige jaren wel te betelen. Bij normale zomers is de grond, volgens een deskundig lid van de commissie voor ge meentewerken, van geen waarde. B. en W. hebben voor de volkstuinders nog geen vervangende grond. Om de ge bruikers teleurstelling te besparen heeft het college hen tijdig op een mogelijke be ëindiging van het gebruik voorbereid. De commissie voor gemeentewerken was van mening dat de exploitatie van de ba nen in handen van de plaatselijke vereni ging dient te komen, nadat de aanleg door de gemeente is geschied. Tot de aanleg zou pas dan overgegaan mogen worden als Bakkum in staat is een sluitende begroting te verkrijgen. Een dergelijke exploitatie, gedragen door het enthousiasme van particulieren, leek B. en W. aanbevelenswaardig. B. en W. hebben daarom met het bestuur van de tennisclub enige besprekingen gehad. De vereniging is bereid om f 2300 huur per jaar te betalen voor de drie banen, als mede de exploitatie voor haar rekening te nemen. Het regelmatig onderhoud der ba nen wordt door de vereniging verricht, maar het grote onderhoud dient voor reke ning van de gemeente te geschieden. Ver der dient het park het gehele jaar ter be schikking van de tennisclub Bakkum te blijven. Op deze basis zal de exploitatie van de banen rendabel zijn en is derhalve, volgens B. en W., de aanleg verantwoord. B. en W. stelden de raad voor op boven genoemde basis tot de aanleg van drie tennisbanen over te gaan en hen daarvoor een crediet te verlenen van f 27.000. Bij het ter perse gaan van dit nummer had de raad dit punt nog niet in behande ling genomen. De Nationale raad voor het onderlinge Uitvaartwezen heeft aan de gemeenteraad van Heemstede het verzoek gedaan om in overweging te willen nemen maatregelen te treffen - voor zover nodig - om te ko men tot afschaffing van het klassensteiseï op de algemene begraafplaatsen in de ge meente. B. en W. hebben ten aanzien daarvan overwogen, dat de op 24 Juni j.l. door de raad vastgestelde verordening regelende de heffing en invordering van rechten voor het gebruik der algemene begraaf plaats, zodanige tarieven vermeldt, dat van enig voordeel voor de gemeente niet kan worden gesproken, integendeel, de opzet daarvan is zodanig, dat de financiële ver schillen slechts betrekkelijk zijn en dat mede tengevolge van de uitgaven der laatste jaren van een nadelig saldo sprake is. Zou men dus aan het verzoek van de Nationale Raad bovengenoemd willen vol doen. dan zouden de laagste tarieven zo danig moeten worden verhoogd dat het mogelijk zou zijn door verlaging van de hogere tarieven tot gelijke inkomsten te komen, waardoor juist de minst-draag- krachtigen zouden worden getroffen. Het college is dan ook van mening dat een en ander wel van belang kan zijn voor de grote gemeenten, doch niet voor Heems kerk, en het adviseert de raadsleden dan ook de huidige tarieven te handhaven. De leden van de gemeenteraad van Heemskerk zijn uitgenodigd tot het bijwo nen van een openbare vergadering die wordt gehouden op Woensdag 14 Decem ber 's avonds om zeven uur. De hoofdschotel wordt gevormd door de behandeling van de begroting voor 1956. Voorts staat nog op de agenda: Voorstel tot het verlenen van een vergoeding ten behoeve van een vakonderwijzeres hand werken; voorstel tot inbrenging van enkele percelen grond in het grondbedrijf; voor stel tot het toekennen van een vergoeding wegens ontruiming aan de heer J. J. Schuyt te Heemskerk. VEILINGBERICHT 12 December Sla 813; andijvie 3768: bospeen 1940; waspeen 821; spruiten 2864; prei 926; knollen 1227; boerenkool 1427; groene kool 815; rode kool 510; peen 58. In hotel De Rustende Ja- M. van Dijk, Ant. M. Hol- De twintig aanwezigen ger te Castricum is Maan- landers, B. Duppen en H meldden zich terstond aan dag een foto- en smalfilm- Markx. Van dit groepje als lid; voorlopig zal de club opgericht. Men heeft amateurs werden de de he- contributie f 1.50 per maand een voorlopig bestuur geko- ren Hollanders als voorzit- bedragen, zen en tevens besloten iedere ter, H. Markx als secreta- Maandag bijeen te komen ris, B. Duppen penning- teneinde elkanders ervarin- meester en M. van Dijk als materiaal commissaris ge- Prijzen van Maandag. Heilbot 3,202,30; gr. tong 5,004,50; grm. tong 4,203,70; kim. tong 3,80—3,50; kl. tong I 3,30—3,10; kl. tong II 2,66—2,40; tarbot I 3,20—2,60, per kg. Tarbot II 134—112; tarbot IV 65—45; kl. griet 45; schartong 5743; gr. schol 5443; grm. schol 5750; kim. schol 7060; kl. schol I 7360; kl. schol II 6035; schar 4338; v. haring 2314; makreel 3018; gr. schelvis 7862; grm. schelvis 7354; kim. schelvis 5036; kl. schelvis I 4432; kl. schelvis II 3831; wijting 3316; gr. gul 59—51; midd. gul 3834: kl. gul 2520; kl. haai 45—35; poontjes 33; kl. koolvis zw. 2520; kl. kool- vis wit 4340, per 50 kg. Gr. kabeljauw 304164; gr. koolvis zw. 5949; gr. koolvis wit 10288; gr. leng 11090; gr. hake 366, per 125 kg. Aanvoer van Maandag. 340 kisten tong en tarbot, 3 kisten heilbot, 5 kisten griet, 8'kisten tongschar en schartong, 419 kisten schol, 16 kisten schar, 2420 kisten haring, 555 kisten makreel, 880 kisten schelvis, 880 kisten wijting, 380 kisten kabeljauw en gul, 15' kisten leng, 10 kisten haai, 4 kisten hake, 5 kisten poon, 630 kisten koolvis, 30 kisten diversen. Totaal 6600 kisten. Besommingen van Maandag. Deining ƒ25.630; Vikingbank ƒ25.450; Vios I ƒ36.300: Voorts vernamen we in de hal, dat de „Me- dan" IJM 57 f25.000 gemaakt zou hebben. De besommingen waren verder: SCH 153 f5640; SCH 171 f 18.850; KW 101 f8460; KW 73 f3660; KW 39 f1280; KW 24 f3600; KW 126 f4180; KW 104 f2750; KW 114 f2600; KW 28 f4000; KW 17 f3520; KW 125 f3500; KW 108 f3500; KW 10 f2750; KW 162 f3770; KW 59 f2690; KW 91 f2700; KW 64 f2420; KW 69 f2820; KW 84 f1260; KW 133 f2520; KW 68 f960; KW 98 f1190; KW 72 f1130; KW 88 f1460; IJM 45 f2690; IJM 4 f 1080; IJM 7 f2210; IJM 31 f1070; IJM 5 f 1060; AM 18 f3730; BU 33 f890; UK 3 f4130. gen uit te wisselen. De bijeenkomst had plaats op initiatief van de heren Volgende week Maandag komt men voor de eerste keer bijeen. Ieder lid zal vijf foto's met de negatie- kozen; het is een voorlo- ven meenemen, die op kwa- pig bestuur dat over drie liteit zullen worden beoor- maanden zal aftreden. deelt. Het bestuur van de Nederlands Her vormde schoolvereniging heeft de gemeen teraad van Heemskerk een verzoek gedaan om in aanmerking te komen voor vergoe ding voor een vakonderwijzeres voor het onderdeel handwerken. Als motivering van dit verzoek wordt aangevoerd dat per 1 September 1955 me juffrouw M. Faams met pensioen is gegaan en dat onder de sollicitanten voor de te vervullen betrekking geen onderwijzeres sen waren, zodat uiteindelijk in de vaca ture is voorzien door benoeming van een onderwijzer. Het leervak nuttige handwerken voor meisjes behoort tot de verplichte school vakken. In verband daarmede is het be stuur genoodzaakt om een vakonderwijze res voor dit onderdeel aan te stellen. De Inspecteur voor het Lager Onderwijs in de Inspectie Alkmaar heeft medegedeeld dat hij het verzoek van voormeld school bestuur volledig onderschrijft. Het totaal aantal lesuren bedraagt twee per week en de te maken kosten (inclusief sociale lasten) zullen bedragen f 285.22 per jaar. B. en W. stellen de gemeenteraad voor dit bedrag als vergoeding te verlenen. Op de Maandagavond in „De Groenten- beurs" te Beverwijk gehouden vergadering van de verschillende kappers werden de werkstukken van de vorige bijeenkomst in Haarlem druk besproken en in dit verband deelde de voorzitter, de heer Buitenhuis, mede, dat hij juist bericht had ontvangen dat de eerste ronde van het dames- en he renkappersconcours weer in Beverwijk zal worden gehouden en wel op Dinsdag 17 Januari in het Kennemer Theater. De tweede ronde wordt in Alkmaar gehouden op Dinsdag 7 Februari en de finale op een nader te bepalen dag in Amsterdam. Maandag werden door de firma Nijssen uit Santpoort de eerste tulpen aangevoerd op de Beverwijkse markt. Het waren Kre- lage Triumph, die 16 cent per stuk op brachten. Vorig jaar kwam deze primeur op 3 December van dezelfde firma. Op Maandag kwamen in IJmuiden bin nen: Larix van Stocka. Johanna te Velde van Colchester. Duiveland van Sunderland. Heriot van Leith. Manta van Kopenhagen. Oceaan van Gothenburg. Roelf van Gdynia. Bittern van Liverpool. Brinio van Hernö- sand. Paul Hoop van Hamburg. Grim van Sandane. Zanzibar van Fowey, Schokland van Hernösand. John M. van Brunsbüttel. Ariadne van Hamburg. Ioya Kosmode Mianskaya van Archangel. Admiraal de Ruyter. van Skogal, Kaap Folga v. Runsvik. Cariba van Norrköping. Sigvard van Hel- singborg. Vertrokken zijn: Baltijsk naar Noordzee. Nottingham naar Harlingen. Birknak naar Emden, Visten naar Otterbacken. Fidra naar Huil. Rombus naar Londen. Netherlands Coast naar Rotterdam. Daje Böhmer naar Rotterdam. DINSDAG 13 DECEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Stalag 17". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Gebouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. BB, 20 uur, Patronaatsgebouw, bin dingsavond. I.v.A.O., 20 uur, Cultureel Gebouw, le zing met film over IJsland en BBIJ, 20 uur, Cultureel Gebouw „Het Neder landse huishoudboekje". Coöp. Ver. v. Uitvaart Verz. „Velsen- IJmuidcn", 20 uur, Cultureel Gebouw, vergadering. WOENSDAG 14 DECEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Stalag 17". Pieter Vermeulenmuseum, als Dinsdag. P.v.d.A. afdeling IJmuiden, 20 uur, Cul tureel Gebouw, jaarvergadering. BB, 20 uur, Patronaatsgebouw, bin avond. VELSEN Raadhuis, 1012 uur, spreekuur wethou der C. P. J. Maas, sociale zaken.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7