Zestien nieuwe leden tot de UNO toegelaten Weerbericht Buiten -Mo 11 go iië en Japan zijn buiten blijven staan Snelheid van bromfietsen wordt beperkt tot 40 kilometer per uur Haarlems Dagblad Gaitskell opvolger van Attlee als leider van de oppositie Na verrassend Russisch compromis-voorstel Herbert Morrison trekt zich terug als plaatsvervangend leider De handel is bereid binnenkort geen snellere „brommers" meer aan de markt te brengen Valse bankbiljetten van tien gulden in omloop Het woord is aan Aanleg van haven voor Katwijk opnieuw in studie 70e JAARGANG No 136 DONDERDAG 15 DECEMBER 1955 EDITIE VOOR VELSEN-1JMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 299e JAARGANG No 287 Voldoening Onthoudingen Koningin ontvangt leden Indonesische delegatie Bonn bestelt zijn eerste militaire voertuigen Milliard dollar meer voor Amerikaanse defensie Minister Algera: Baanbrekend werk Indonesië brengt aanspraak op Nw. Guinea te berde tijdens Overleg Minister Algera: Weer geen voorrang verleend Zacht weer Weerrapport Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm.5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Van onze correspondent in Washington) De Veiligheidsraad heeft alsnog zestien landen tot de UNO toegelaten. In plaats van zestig staten zullen voortaan zes en zeventig leden zitting hebben in de wereld-organisatie. Dit is het resultaat van drie bewogen zittingen van de Veiligheidsraad. Eindelijk is er een eind gemaakt van het gebrek aan universaliteit van de UNO. Hoewel de oplossing niet volmaakt is en het resultaat stellig niet op geheel bevredigende wijze verkregen werd, stemt het toch tot voldoening, dat de UNO is uitgebreid. De stemming in de UNO was na de afwijzing der achttien candidaten zeer gedrukt. De ontstemming richtte zich uiteraard grotendeels tegen nationalistisch China, dat officieel nog altijd door gaat als „grote mogendheid", met daaraan verbonden het recht van veto in de Veiligheidsraad, doch in feite slechts gezag uitoefent over het eiland Formosa. Er was echter ook, en niet alleen onder de communisten, wrevel over het gedrag der Verenigde Staten. Waarom, zo vroeg menigeen zich af, heeft Washington het Chinese veto niet voorkomen?In de Veilig heidsraad hebben de Russen gezegd, dat Washington de toelating van de groep van achttien landen opzettelijk had getorpe deerd. President Eisenhower heeft er ech ter tot tweemaal toe bij Tsjang Kai Tsjek op aangedrongen een veto achterwege te laten. Tsjang Kai Tsjek en de zijnen heb ben zich er weinig om bekommerd, dat zij zich in de samenleving van de UNO vol komen onmogelijk hebben gemaakt. De Amerikaanse delegatie was echter niet on verdeeld geestdriftig voor de toelating van de groep van achttien landen. De lauwheid, die uit de Amerikaanse houding sprak, bleek het resultaat te zijn van een zekere verdeeldheid in de republikeinse partij, over de toelating van méér satellieten van de Sovjet-Unie. Vrijwel niemand verwachtte, dat de Sovjet-Unie voor een verrassing zou zor gen. Die verrassing was tevens een handige zet. De Russen gingen over tot een slimme ruil op het wereld-schaakbord: de pion Buiten-Mongolië werd geruild tegen de toren Japan. De Russen bleken bereid de toelating van Buiten-Mongolië uit te stel len, indien de vrije wereld Japan voorlopig op de wachtlijst liet staan. Aan het Chinese veto is het te wijten, dat niet alleen Bui ten-Mongolië, doch ook het belangrijke Japan buiten bleef staan. Niettemin geeft liet resultaat reden tot voldoening. De UNO is representatiever geworden voor de wereldopinie. Denkt men aan de zijdelingse invloed, die de debatten in de UNO op het wereld-gebeuren uit oefenen, dan betekent de aanwas met zes tien nieuwe leden een zekere machtsver schuiving in de organisatie en in de wereld. Tot de zestien staten behoren vier satel lieten van de Sovjet-Unie, alsmede zes Afro-Aziatische landen en Finland tot een zekere neutraliteit geneigd zal zijn. Her haaldelijk, met name wanneer koloniale of semi-koloniale kwesties aan de orde komen, gaat de Bandung-groep samen met de com munisten en voor een land als Nederland wordt de situatie, wanneer bijvoorbeeld de kwestie Nieuw-Guinea opnieuw aan de orde zou komen, moeilijker. Vijf staten van de zestien nieuwe leden Ierland, Portugal, Italië, Oostenrijk en Spanje behoren, politiek bezien, tot de groep, waarin Nederland zich doorgaans zal bevinden. Ook in Nederlandse kring heerst een zekere verdeeldheid in de vol doening omtrent het resultaat Het gebeurt zelden, dat het publiek op de UNO-tï'ibunes instemming of afkeuring laat bemerken. Officieel is dit niet geoor loofd. Toen echter de vertegenwoordiger van nationalistisch China Dinsdag zijn veto uitsprak, ging een gemompel van veront waardiging op. Toen daarentegen gisteren de groep van zestien haar fiat kreeg, weer klonk van de publieke tribune een luid applaus. Officieel worden staten pas lid van de UNO, wanneer de Assemblée, op aanbe veling van de Veiligheidsraad, te hunnen gunste hebben gestemd. De Algemene Ver gadering heeft reeds gisteravond alle zes tien aanbevolen staten officieel in de UNO opgenomen. Het merendeel der zestien nieuwe leden werd met algemene stemmen aanvaard; de satelliet-landen hadden China en Cuba tegen zich. Doorgaans onthielden viif landen zich van stemming over hen. De staten, die zich in deze gevallen ont hielden van stemming, waren Nederland, de Verenigde Staten, Griekenland, de Phi- lippijnen en de Dominicaanse republiek. Spanje kreeg geen enkele stem tegen, doch België en Mexico onthielden zich van stemming. Toen de stemming voorbij was, brak een langdurig applaus los, waaraan zowel de afvaardigingen als de journalis ten en het publiek deelnamen. Een belangrijke bijdrage tot dit succes heeft Canada geleverd, dat in de Algemene Vergadering het initiatief heeft genomen tot aanvaarding van een groot aantal nieu we leden en-bloc. De Veiligheidsraad was kennelijk onder de indruk gekomen van het collectieve gezag der 52 landen, die zich voorstanders toonden van het Cana dese streven. Het prestige van de UNO is door deze uitbreiding van het ledental on tegenzeggelijk verhoogd. H.M. de Koningin heeft vanochtend ten paleize aan het Voorhout te 's-Gravenhage ontvangen drie leden van de Indonesische delegatie voor de besprekingen op ministe- riëel niveau met Nederland, de heren Anak Agung, voorzitter der delegatie, mr. Moh. Roem en mr. Utoyo Ramelan. De nieuwe leider van de Labour-partij Hugh Gaitskell, gefotografeerd bij zijn aankomst in Londen ter bijwoning der vergadering, waarop zijn verkiezing een feit werd. BONN (AFP) De West-Duitse minis ter van Defensie, Blank, heeft besloten bij Groot-Brittannië een eerste order voor militair materiaal te plaatsen. Het is een bestelling van driehonderd gepantserde in- fanterievoertuigen voor een bedrag van 2.500.000 gulden. Binnenkort zal de West-Duitse regering bij de West-Duitse Porschefabriek 113 jeeps bestellen. WASHINGTON (United Press) Presi dent Eisenhower heeft om congressionele steun gevraagd voor zijn nieuw program voor de nationale veiligheid met een mili taire begroting van 35.500 millioen dollar, hetgeen een verhoging van ruim een mil liard dollar is. Eisenhower legde zijn be grotingsplannen voor het volgend jaar voor aan republikeinse en democratische Congresleiders die daarvoor op het Witte Huis waren ontboden. Naar verluidt zal 2670 millioen dollar be stemd zijn voor nieuwe hulpfondsen ten behoeve van het buitenland en een uitge breider inlichtingendienst om de nieuwe Russische strategie in de koude oorlog te bestrijden. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S De minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera, is van oordeel, dat hoewel de verkeersonveiligheid reden tot grote zorg geeft, er geen aanleiding bestaat voor een al te alarmerende voorstelling van zaken, al komt men uiteraard diep onder de indruk van het op zichzelf grote aantal slachtoffers. In 1953 waren er 1390 doden en 26.945 gewonden bij 86.778 verkeersongevallen. Voor 1954 waren deze cijfers respectievelijk 1524 doden, 30436 gewonden, 101.260 ongelukken en voor 1955 (tot en met September): 1068 doden, 25.273 gewonden, 83.176 ongelukken. De minister is van oordeel dat maatregelen tegen bromfietsen niet achterwege kun nen blijven wat beperking van de snelheid betreft. Na overleg met het bestuur van de Rijwiel en Auto-Industrie (R.A.I.) hebben de leden van deze vereniging zich bereid verklaard na een overgangstijd geen rijwielen met hulpmotorcn aan de markt te brengen die sneller dan 40 kilometer per uur kunnen rijden. Daar echter ook buiten deze vereniging om bromfietsen in de handel worden gebracht wil de minister de maximumsnelheid voor bromfietsen wettelijk op 40 kilometer per uur vaststellen. Voorts wil de minister overwegen even tueel door middel van een wettelijk voor schrift waarborgen te scheppen, dat in de toekomst door het bedrijfsleven geen rij wielen met hulpmotor worden afgeleverd, welke een hogere snelheid bereiken dan 40 kilometer per uur. Hoewel op goede gronden kan worden aangenomen, dat bij vele bromfietsers de kennis van de verkeersregels te wensen laat meent de minister, nu alleszins te waarderen samenwerking met het bedrijfs leven is bereikt, beter te doen eerst het resultaat daarvan en van de voorgenomen invoering van een maximumsnelheid voor bromfietsen af te wachten, alvorens ver dergaande maatregelen in de vorm van een verplicht verkeersexamen voor bromfiet sers in overweging te nemen. Bovendien zou, wil een dergelijk examen werkelijke waarde hebben, het in betrekkelijk kleine groepen moeten worden afgenomen. Bij een aantal bromfietsen van vermoedelijk 7 a 800.000 zou het afnemen van een dergelijk Met meewarige blik zullen de getrouwen van Bello deze afbeelding bekijken, die oiis de laatste wagon laat zien, welke op het traject Bergen-Bergen aan zee rijdt. Bello's rails worden thans opgebroken en - contradictio in terminis - over Bello's rails vervoerd. Voor alle vacantiegangers naar Bergen is dit het verwerpelijkste baanbrekend werk ooit in deze omgeving uitgevoerd. examen een enorme arbeid en een om vangrijke administratie vergen. Mocht ech ter blijken, dat de voorgenomen maatrege len niet het verwachte effect hebben, dan zal het instellen van een verplicht examen in overweging worden genomen. De minister, die dit mededeelt in zijn memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over de begroting voor 1956, zegt voorts, dat de laatste jaren het peil van de rijbewijs-examens aanmerkelijk is verbe terd. Naar verdere verbetering daarvan wordt gestreefd. Ten aanzien van een systeem, waarbij veroordelingen wegens verkeersovertredin gen in het rijbewijs worden aangetekend, is de minister met zijn ambtgenoot van Justitie van mening, dat dit hier te lande niet nodig is, omdat de recidive de rechter altijd bekend is. De kwestie van de wenselijkheid en mo gelijkheid van een wettelijke regeling in zake auto-rijscholen is ter bestudering voorgelegd aan de commissie Veiligheid Wegverkeer. De resultaten van de rij-examens wetti gen inderdaad het vermoeden, dat zich on der rij-instructeurs mensen bevinden, die daartoe minder geschikt zijn. Het onder zoek naar ernst en omvang van dit ver schijnsel is echter nog niet voltooid. (Van onze correspondent in Londen) Hugh Gaitskell is als nieuwe leider van de Labour-oppositie in het Lagerhuis ge kozen. Overeenkomstig de verwachting is de 49-jarige, gewezen minister van Finan ciën, in de laatste Labourregering, de op volger van Attlee geworden. Gaitskell kreeg 157 stemmen, Aneurin Bevan, de aan voerder van de linkervleugel, zeventig en Herbert Morrison, de plaatsvervanger van Attlee, veertig. De overweldigende meer derheid voor Gaitskell en de povere aan hang van Morrison waren de verrassing in deze uitslag. De socialistische Lagerhuis- fractie sprak zich op overtuigende wijze voor Gaitskell uit, omdat zij een einde wil maken aan de onderlinge strijd om het leiderschap, die de partij de laatste jaren zoveel schade heeft berokkend. Bevan maakte geen kans, maar hij had gehoopt dat Gaitskell het leiderschap zou worden onthouden om later in de gelegen heid te zijn hem met meer kans te bevech ten. Bevan's aanzien heeft door zijn be denkelijke handelwijze opnieuw geleden. Hij had Morrison, die hij in het verleden bij herhaling zwart heeft gemaakt, tegen Gaitskell willen steunen. Het lijkt ondenk baar dat Bevan plaatsvervangend leider wordt, want hij is Gaitskell's tegenvoeter. Over deze functie zal na Kerstmis wor den gestemd. De algemeen geziene James Griffiths, de laatste der veteranen in de partijleiding maakt een goede kans omdat de partij zich nauwelijks veroorloven kan zich van de gehele oude garde te ontdoen. Gaitskell had er, nadat het verkiezings resultaat bekend gemaakt was, bij Morri son op aangedrongen plaatsvervangend lei der te blijven. Morrison weigerde echter uit prestige-overwegingen. Hij verdwijnt automatisch ook uit het nationale partij bestuur. Voor Morrison was het een zwarte dag. Hij meende, na alles wat hij voor de partij in de afgelopen jaren gedaan had, voor de hoogste partijpost en daarmede voor het eventuele minister-presidentschap in aanmerking te komen. Gaitskell bracht hulde aan- Morrison die in het begin van de dertiger jaren toen de partij in het parlement faalde, de grondlegger is ge weest van Labour's nog steeds sterke po sitie in de Londense graafschapsx-aad de grootste gemeenteraad ter wereld. Neergang Op de binnenlandse politiek der laatste tientallen jaren heeft niemand een groter invloed uitgeoefend dan Morrison. Hij leg de de grondslag van Labour's verkiezings zege van 1945. Morrison schittei'de als lei der van het Lagerhuis die verantwoorde lijk is voor de indeling der parlementaire werkzaamheden, niet te verwarren met de speaker (voorzitter). Had de partij zes jaar later naar zijn waarschuwende stem ge luisterd toen Morrison zich tegen verdere nationalisaties uitsprak, zolang de proef neming met de eerste nog gaande was, dan was Labour waarschijnlijk nog steeds aan het bewind geweest. Morrison wilde vooral de zwevende mid den groepen onder de kiezers door een ge matigde politiek ontzien, waai-bij hij Bevan tegenover zich vond. MoiTison, die alge- De Nedei-landse Bank N.V. maakt be kend dat van het bankbiljet van 10. gedateerd 4 Maart 1949, valse exemplaren in omloop blijken te zijn gebracht. De valse biljetten onderscheiden zich van de echte biljetten door gladder en iets dikker papier; de blauwe kleur wijkt enigszins af; de beeltenis van koning Willem I op de voox-zijde is opvallend slecht uitgevoerd; de blauwe achtergrond rond de beeltenis is groter dan op de echte bankbiljetten; het watermerk is op grove wijze nagebootst; de in de echte biljetten aanwezige veiligheids draad is in het falsificaat nagebootst. Deze nabootsing is niet, zoals een echte veilig- heidsdi'aad, voelbaar, doch alleen zichtbaar als het falsificaat tegen het licht wordt ge houden. De afbeelding in het midden van de achterzijde (de molen van Ruijsdael) is zeer slecht uitgevoerd. Men wordt verzocht bij ontvangst van een vals biljet als bovenomschreven ter stond de plaatselijke politie op de hoogte te stellen, aldus deze bekendmaking. meen geprezen werd om zijn gezonde ver stand en ruimdenkendheid, is een groot parlementariër en een nationale figuur die onlangs nog een standaardwerk over het Britse parlement voltooid heeft. Als schep per van het Britse „Festival"-1951 ver wierf hij nieuwe populariteit. Hij is altijd de volksjongen met de typisch Londense humor gebleven. Zijn optreden miste daar door vaak waardigheid. Dit werd hem ook in eigen kring kwalijk genomen. Zijn te kortkomingen werden hem noodlottig toen hij na de dood van Ernest Bevin minister van Buitenlandse Zaken werd. Het liep hem tegen want hij trad op midden in de oliecrisis van Abadan en na vijf maanden in functie te zijn geweest werd Labour van de macht beroofd. De laatste jaren miste Morrison's optreden in het Lagerhuis de oude zwier en zijn vaak gewilde grappen hadden meestal een averechtse uitwerking. Morrison was kennelijk op de terugweg. Labour, wil na de neergang sinds 1951 de weg vrij maken naar een nieuwe overwin ning. Attlee heeft Morrison door heen te gaan op het voor Morrison meest ongun stige ogenblik terwille van de partij een dolksteek in de rug gegeven. De overigens zwijgzame Attlee maakte het voor zijn af treden duidelijk dat hij Morrison niet als opvolger wenste. De bekwame Gaitskell zal de door in nerlijke strijd vermoeide partij opnieuw moeten bezielen. Nu de kwestie van het leiderschap is beslecht beseft Labour dat persoonlijke conflicten voorgoed naar de achtergrond moeten worden geschoven, wil de partij in de toekomst niet opnieuw alle kansen verspelen. Gaitskell, die de steun heeft van de machtige vakbonden zal echter het ver trouwen moeten winnen van de plaatse lijke partij afdelingen wiens woordvoerder Bevan is. Bevan heeft Gaitskell gedood- vei-fd als een dorre rekenmachine. Gaits kell is wel econoom maar als hij met zijn vurige persoonlijkheid de partij-massa kan pakken dan is het waarschijnlijk met Be van's populariteit gedaan. Gaitskell is een helder-methodisch en gemanierd spreker, die in een record-tempo de top heeft bereikt. Hij komt uit een ge slacht van hoge ambtenaren. Zijn vader bekleedde een hoge functie in India. Even als Attlee is ook Gaitskell een pi-oduct van de Engelse publieke school en van Oxford. Tijdens de oorlog was hij assistent van de minister voor Economische Oorlogvoering, zijn leermeester Dalton, die hij ook naar het ministerie van Handel volgde. In de Labourregering onderscheidde hij zich eerst als minister van Brandstoffenvoor- ziening en later van Economische Zaken. Hij volgde Sir Staffoi'd Cripps na diens dood op als minister van Financiën. Verklaring van premier Harahap DJAKARTA (United Press) Premier Burhanuddin Harahap van Indonesië heeft tegenover de pers verklaard, dat Indonesië zijn aanspraken op West-Irian (Westelijk Nieuw-Guinea) te berde wil brengen tij dens de Indonesisch-Nederlandse onder handelingen, welke reeds enige dagen in Den Haag aan de gang zijn. De premier zei: „Mijn regering wenst en zal trachten de status van West-Irian te bespreken". Hij zei voorts, dat zijn rege ring er op vertrouwt, dat de kwestie West- Irian elk gewenst ogenblik in de toekomst voor de UNO zou kunnen worden gebracht, daar het een omsti-eden gebied is zoals ver vat in de resolutie welke als hamerstuk door de eerste politieke commissie van de UNO is aangenomen. Harahap zei ver heugd te zijn dat Nederland nu bereid was gebleken over West-Irian te spreken. Hij vex-klaarde dat zijn land hoopt, dat over elk agendapunt „afzonderlijk" overeen stemming zal worden bereikt zonder dat deze punten onderling afhankelijk van elkaar gemaakt worden. De Indonesisch-Nedei'landse conferentie zal Vrijdag te Genève worden voortgezet in het Palais Electoral dat tijdens de con ferentie van regeringsleiders van de vier grote mogendheden dienst deed als pers centrum. Deze plaats van samenkomst is gekozen door Nederlandse en Indonesische vertegenwoordigers. IHosea Ballou: Haat is zelfkastijding. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera, deelt aan de Tweede Kamer omtrent de bij het rijk in beheer en onder houd zijnde buitenhaven van Scheveningen mee, dat, nadat in 1951 door de i-egei-ing is beslist, dat er onvoldoende aanleiding be staat tot verbetering van deze haven over te gaan, de gemeente 's-Gravenhage enige tijd geleden andermaal met klem heeft vei-zocht een verbetering daarvan in over weging te willen nemen. Dit verzoek heeft de minister aanleiding gegeven omtrent dit vraagstuk nogmaals in oveitLg te treden met zijn ambtgenoten van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening, van Oorlog en van Marine. Het ligt voorts in zijn bedoe ling binnenkort omtrent dit vraagstuk het ooi-deel in te winnen van de Raad van de Waterstaat. Hoewel de regering enige jaren geleden ook ten aanzien van de plannen tot aanleg van een haven te Katwijk heeft beslist, dat in deze geen medewerking van het rijk kan worden verleend, zijn de conclusies van een onlangs aan hem ter kennis gebracht rapport voor hem aanleiding geweest, dit vraagstuk opnieuw in studie te nemen. In afwachting van het resultaat daarvan is het hem niet mogelijk thans hierover na dere mededelingen te doen. Een bromfietser, die op de hoek van de van Beemlaan en de Wüstelaan in Sant poort een automobilist geen voorrang gaf, werd daar gistermiddag de dupe van: zijn voertuigje werd geheel vernield. De auto liep eveneens schade op, maar persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. DE BILT: Vergezeld van flinke regenval is gisteravond zeer zachte lucht ons land binnengestroomd met het gevolg dat de temperaturen vannacht op de meeste plaat sen hoger waren dan gisteren overdag. Hier en daar wees de thermometer van nacht 10 gx-aden aan. De zachte luchtstro ming strekt zich uit van het zeegebied bij de Azoren via de Golf van Biscaye en Frankrijk tot aan de kust van Denemar ken, boven Scandinavië handhaafde zich de vorst. In de zachte lucht ontwikkelde zich vanmorgen boven de Golf van Biscaye een nieuwe actieve storing, waarvan het regengebied zich snel in de richting van ons land uitbreidde. Het weer blijft dus onbestendig en zacht. (van hedenmorgen 7 uur) weers- 60 •O'S a toestand c ra T* S is* O zB Helsinki onbewolkt N -28 0 Stockholm sneeuw ONO -5 0,7 Oslo sneeuw NO -8 0,1 Kopenhagen sneeuw ozo 0 3 Aberdeen regen Z 7 15 Dublin onbewolkt Z 9 12 Londen onbewolkt ZZW 8 15 Amsterdam regen ZZW 9 7 Brussel onbewolkt z 10 4 Parijs regen z 11 1 Bordeaux regen z 11 3 Grenoble mist windstil 4 13 Nice regen WNW 10 40 Berlijn regen Z 1 1 Frankfort mist w 1 1 München ij zei ZW 4 0,1 Zürich geheel bew. O 3 7 Genève mist windstil 4 24 Locarno geheel bew. windstil 2 16 Wenen motregen Z 0 0,1 Innsbruck geheel bew. W 2 0 Rome zwaar bew. z 14 10 Den Helder half bew. kr. ZZW 8 7 Ypenburg zwaar bew. matige Z 9 5 Vlissingen onbewolkt mat. ZZW 9 11 Eelde geheel bew. mat. ZW 8 11 De Bilt lichte regen mat. ZZW 9 8 Twente zwaar bew. mat. ZZW 9 7 Eindhoven onbewolkt kr. ZZW 8 5 VI. Z.-Limb. licht bew. mat. ZZW 8 3 Neerslag laatste 24 uur. oax>^xxxxxxwxxocw-«ccccccccc AANHOUDEND ZACHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Vanavond en vannacht regen, morgen opklaringen en plaatselijk enkele buien. Matige tot krachtige en aan de kust tijdelijk harde wind ruimend van Zuid-Oost naar Zuid-West. 16 December Zon op 8.44 uur, onder 16.31 uur. Maan op 10.05 uur, onder 18.45 uur. Maanstanden 14 Dec. 8.07 uur: Nieuwe maan 22 Dec. 10.39 uur: Eerste kwartier 29 Dec. 4.44 uur: Volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 15 December Hoog water: 4.22 en 16.32 uur. Laag water: 12.18 en uur. Vrijdag 16 December Hoog water: 4.56 en 17.06 uur. Laag water: 0.34 en 12.53 uur. XXXXXXXXXXXXXXXXXXQOC>JüOOCCOOUOCXXXXX«xxyx>:i(»<YYVYv>x^'

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1