VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE Korting 10 tot 40% Luidspreker! ^Eaians-OpiuimuiQ Veren igingsva ria Speciaalzaken Plaats 'n COUPONS en RESTANTEN tegen SPOTPRIJZE Havenberichten WONINGINRICHTING DAMESMODEHUIS HERENSPECIAALZAAK Geleide projectielen naar West-Duitsland Kleine inbrekertjes op „herhalingsoefening' uit de IJ mond Onze eerste in ons nieuwe bedrijf is niet te evenaren en overtreft alles 13 Amerikaans leger bestelt twaalf luchtfietsen België staat vrije handel in goud in 1956 weer toe Inbraak in Beverwijk Burgerlijke Stand van Beverwijk Inbraken aan Zuidzij opgehelderd Bridgeclub „Sans Atout" Twaalfuurtje bereikte bestemming niet Vijf ongelukken in Velsens verkeer Kerstboomverbranding in Beverwijk Scheepvaart VRIJDAG 30 DECEMBER 1955 WASHINGTON (A.F.P.) In de loop van de eerste vier maanden van 1956 zul len zes batterijen geleide projectielen, die een reikwijdte hebben van 80 km en een snelheid giroter dan die van het geluid, naar West-Duitsland gezonden worden, al dus is Donderdag uit gezaghebbende bron in Washington vernomen. Voorts is vernomen, dat rondom de grote Amerikaanse centra in Duitsland afvuur - inrichtingen voor luchtdoeLraketten van het type „Nike" worden aangelegd. Deze in richtingen worden ook geïnstalleerd in Alaska en op Okinawa. Later zullen deze raketten ook voor het West-Duitse leger beschikbaar komen. De „Nike" kan een snelheid van meer dan 2600 km bereiken. De raket heeft een „electronisch brein", waarmee zij zeil het vijandige vliegtuig op zoekt. De reikwijdte is 48 km. In West-Duitsland zijn reeds verscheide ne bataljons die zijn uitgerust met geleide projectielen. Bovendien zijn in West-Duits land twee eskaders met circa 75 beman- ningsloze vliegtuigen van het type „B-61 Matador", een wapen dat ontwikkeld is uit de vroegere Duitse V-wapens, gelegerd. WASHINGTON (Reuter). Het Ame rikaanse leger heeft twaalf eenpersoons vliegmachines, „luchtfietsen", gekocht, waarmee de infanterie proeven zal nemen. Iemand kan in twintig minuten leren vliegen met dit toestel, dat een snelheid van 105 km. per uur kan halen en dat een reikwijdte heeft van 250 km. De „luchtfiets" is een kruising tussen een klein hefschroefvliegtuig en de „vliegende vlonder" van de Amerikaanse marine. De vlieger staat op een vlonder boven de schroef en stuurt de luchtfiets, die 90 kg. weegt, door te leunen in de richting die hij uit wil. De snelheid wordt geregeld door een gasmanette op een stuur als bij een motor. BRUSSEL (Belga). De Nationale Bank van België krijgt met ingang van Nieuw jaar een algemene machtiging, waarbij de vrije handel en de in- en uitvoer van goud in muntstukken en in staven hersteld wordt. Deze maatregelen maken de goud-trans acties in België volledig vrij en verlenen tevens de vrijheid om goud, onverschillig op welke wijze, zonder beperking in en uit te voeren, en dit zowel door alle Bel gische als buitenlandse personen. Betalingen, voortvloeiend uit transacties in goud met buitenlanders, kunnen uitge voerd worden hetzij in Belgische of bui tenlandse bankbiljetten, hetzij via de vrije wisselmarkt of via de financiële rekenin gen, geopend op naam van buitenlanders. Anderzijds zijn de Belgische en Luxem burgse ingezetenen gemachtigd vrij te be schikken over het monetaire goud, dat zij in het buitenland bezitten. Een werkster van mevr. wed. T. aan de Vondellaan 12 te Beverwijk constateerde Donderdag dat onbevoegden zich toegang hadden verschaft tot genoemd perceel. Door het verbreken van een ruit van het achterbalcon is men de slaapkamer bin nengedrongen en heeft daar en ook elders alles overhoop gehaald. De politie heeft de eigenares, die met vacantie is, verzocht zo spoedig mogelijk thuis te komen, waarna kan worden nage gaan wat er ontvreemd is. GEBOORTEN: Johannes C., z.. van C. Kok en E. Roemer: Petronella J. M„ d. van B. A. Rutten en C. P. M. Niesten; Harold H. J„ z. van H. de Weers en T. Pompert: WPhel- mina J., d. van J. C. Heijveldt en W. J. Kefpe: Giovanni B. M„ z. van J. M. van den Elzen en M. J. A. D. van der Linden; Johan nes, z. van J. W. Zonneveld en C. C. van Balen; Wilhelmina M., d. H. Brasser en A. A. Kuil, wonende te Heemskerk: Harrij P. A., z. van D. van Veen en E. Heek. ONDERTROUWD: T. J. Janssen en F. M. M. Versteege; P. L. Visser en E. J. Feij; J. J. M. Hendriks en J. A. de Ruiter. GETROUWD: J. M. Post en E. Thiery; C. Naaktgeboren en E. J. van der Werff; J. P. A. Huijbens en M. C. Welp: J. van der Veer en W. van Wilgenburg; H. M. P. Schram en E. J. van Gaaien; T. N. Smit en J. C. M. Beentjes; A. L. de Bot en T. Hendrikse; E. Koning en W. Broeze. OVERLEDEN: W. S. G. Dikkers, 85 j.; C. Kraakman, 77 j„ geh. met W. van Beusekom; E. A. S. Buijs, 85 j., weduwe van A. F. de Wit; M. W. C. Werner, 90 jaar. Vandaag twee trawlers Er verschenen vandaag maar twee traw lers aan de IJmuidense markt, die na een bijzonder onstuimige reis met geringe vangsten thuisvoeren. De Norma Maria had 220 kisten schelvis, 100 varia, 70 ma kreel, 20 radio, 60 open en 110 dichte wij ting, 130 kool en gul, J0 heek en 40 haai en rog plus 80 stuks stijve kabeljauwen (van 17 Dec.). Voorts was de Thorina ter markt, eveneens van 17 December met slechts 200 kisten schelvis, 40 makreel, 200 open en 158 dichte wijting, 80 gul en kool- vis, 10 varia en 40 stuk stijve. Stil oudjaar De oudejaarsmarkt zal stil zijn in IJmui- den: de logger KW 76, die met twee mand jes van een moeilijke reis terugkwam, is vanmorgen onmiddellijk aan de Zuidzij gemeerd en ook de Claesje, die het geheel vergeefs in het Kanaal op de haring heeft geprobeerd schoot direct naar de Zuidzij - lossen was niet eens de moeite waard. De schippers klagen algemeen over het bij zonder slechte weer van de laatste dagen en de zware zeeën. Fantastische prijzen Mede met het oog op het feit, dat er vol gende week zo goed als geen vis te ver wachten is, waren de prijzen deze Vrijdag fantastisch hoog. De export nam de grote heek bijvoorbeeld af tegen f 324 de 125 kilo en de grootmiddelheek bracht f 268 op. terwijl de kleinmiddel per 50 kilo met f 84 betaald is. De ene haai van de Norma haalde f 202 voor export en de regels ka beljauwen werden gehonoreerd met f 162 tot f 138. En dat op Vrijdag! Kleine regels deden f 69 en kisten grote kabeljauw f 200, terwijl voor de kisten kleine kabeljauwen f 170 betaald werd. Witte kool ging even eens de grens over en haalde f 114 en de grote jumbo's maakten liefst f 36. Binnenland betaalde eveneens veel Ook de binnenlandse markt betaalde deze Vrijdag hoge koereen en de zwarte koolvis ging voor 78,tot 84,van de hand terwijl de lengen 79,— tot 86,— op brachten en er voor grote gul 48,kwam. De middelgul maakte 37,a 34,en de torren deden 22,per kist. Grove schelvis haalde 35,tot 32,middel en kleinmiddel 27,— tot 33,evenate de pennen en de braadjes zijn voor 25, tot 32,in andere handen overgegaan. Gestripte wijting deed 20,— tot 22,— en makreel maakte 24,tot 26,terwijil een paar kistjes haring voor 20,van de hand gedaan werden. Oudste boten De oudste schepen worden nu de Soera- baya en de Postboy (19 Dec.), de Emma Wilhelmina (20 Dec.) en de Bergen, de Wiron II, Elie, Albertha Hendrika (27 Dec.). Het blijft stormen De weerberichten voor de Noordzee blij ven slecht: Dover en Oostelijk deel van het Kanaal storm met windkrachten rond de 8 uit NW ten N. Districten Vikingbank, Oos telijke Fladen, Z. Theems alle waarschu wingen ingetrokken. Overige districten geen waarschuwingen. Maandag de Postboy De eerste trawler van het nieuwe jaar wordt de Postboy, die van 19 Dec. 500 kis ten vis ving, waarvan 135 schelvis, 150 kool, 15 gul en leng, 75 gestripte en 10 Donderdag kwamen in IJmuiden binnen: Adriaan van Antwerpen. Rien Telkman van Gdynia. Boreas van Leith. Editie van Londen. Deo Favente van Leicester. Aeneas van Rotterdam. Vertrokken zijn Talisse naar Bona. Keiles naar Rotterdam. Manto naar Gdynia. Waal naar Algiers. Cameroenkunst naar Hamburg. Niobe naar Antwerpen. Vechtstroom naar Cardiff. In de nacht van 20 December en tijdens de Kerstdagen werd ingebroken in de win kel van de shipchandler P. aan de IJmui dense Zuidzjj, waarbij enige snoeperijen en kruidenierswaren ontvreemd werden. De Velsense recherche heeft gisteren na lang zoeken drie jongens van 13 tot 11 jaar in de kraag gevat, die bekenden de inbraken te hebben gepleegd. Het blek'en dezelfde knapen te zijn, die indertijd de consump tiekiosk op het sportveld „Schoonenberg" plunderden. De jongens afkomstig uit IJmuiden-Oost hebben na een verhoor bekend de inbra ken te hebben gepleegd. Zij waren door het uitsnijden van een ruitje binnengedrongen en maakten zich daarna meester van wat snoepgoed en rookartikelen. De knapen zullen aan de kinderpolitie worden over gegeven. De bridgeclub „Sans Atout" heeft, deze week een drive gehouden, welke in de vol gende uitslag eindigde. Groep I: 1 J. Boom-N. Hendriks 39 mp.; 2 mevr. v. Essen- G. de Boer 37 mp.; 3 K. v. d. Zon-C. Hoogeboom 33 mp.; 4. mevr. Reymers-G. Zoontjes 32V2 mP-> 5 J. Krab* G. Zwaneveld 30V2 mP-'> 6 G. C. Tabak-A. Worst jf. 30 mp.; 7 mevr. Tabak-W. de Boer 28V2 mp.; T A. Worst-mevr. Tabak AIV2 mp. Groep II: 1 Ph. v. Groningen-G. Klesser 36I/2 mp,: 2 mevr. Belterman-K. Wegman 341/2 mP-: 3 A- Tervoort-F. Korte 32J/2 mp.; 4 mevr. Tabak-J. Blom 31V2 mp.; 5 R. Oos terhout-A. v. Groningen 31 mp.; 6 mevr. Tand-Th. Bakker 29'/2 mp.; 7 J. Vollaerts- B. Groot 281/2 mp.; 8 H. Luyendijk-J. de Jong 28 mp. Groep III: 1 mevr. Zwaneveld-J. Bloe- mendaal 33i/2 mp.; 2 mevr. Vollaerts-A. Tand 34i/2 mp.; 3 mevr. Luyendijk-G Plooij 33V2 mp.; 4 D. Biben-G. Tabak 33Vs> mp.: 5 mevr. Kleyn-J. Bos 33 mp.; 6 mej. v. Klaveren-C. Spruit 27V2 mp.; 7 J. de Le- njne-K. v. d. Wal 261A mp.; 8 J. Winkel-J. Hamers 25 mp. Groep IV- B. Admiraal-J. Groot 37i/2 mp.; 2 A. v. Balen-J. Koopmanschap 36 mp.; 3 mevr. Kok-D. Hogeboom 34 mp.; 4 J. Nijman-H. Oosterveen 32i/2 mp.; 5 W. Dijkhof-J. Berlee 32 mp.; 6 R. Hoen-C. Hart 28y2 mp.; J. Kerknof-J. v. Zutphen 26 V2 mp.F B T. Koudijs-C. Luttik 25 mp. Op het politie-bureau te Bevex-wijk wer den de volgende gevonden voorwerpen gedeponeerd: Vulpotlood, knipmes, gebi'eid petje, ro zenkrans, actetas inh. brood en thermosfles, gebreide handschoen, winterjas (heren),, leesboek, muntbiljet, gebreide das, ge bloemde hoofddoek, een paar gebreide wanten, rijwielpompje, wol en breipennen, E.H.B.O.-boekje van Oranje Kruis, munt biljet, motorbril, portemonnaie inh. bonnen, bruine ceintuur, portefeuille, muntbiljet, glacé herenhandschoenen, glacé heren handschoen, rode kinderwant, heren arm bandhorloge, grijs-groene want, dames polshorloge, kinderarmbandje, herenhand schoen, kassabon van De Gx-uyter, jongens petje. contactsleutel, een paar glacé hand schoenen, wit kinderwantje, kettingarm- bandje, rijwielslot, jongensjasje, zadel- dekje, damesarmbandhorloge, glacé heren handschoen. Inlichtingen uitsluitend op Maandag van 17-19 uur en Zaterdag van 15-18 uur. dichte wijting, 50 makreel, 60 dichte schel vis, 5 varia en 80 stuks kabeljauwen. De Emma Wilhelmina (KW 85) stoomt even eens op de Maandag. Vertrokken KW 101 naar Katwijk, KW 43 Rijnmond naar Katwijk, KW 121, UK 194 en 70 naar Urk. Binnengekomen IJM 6, IJM 33, SCH 153 en HD 87 (man vermist). Batavia wordt volgend jaar Caroline Als de VEM-trawler „Batavia" het vol gend jaar weer uitvaart, zal de naam op boeg en brug veranderd zijn in „Caroline". Deze naam, die ook voor de oorlog onder de VEM-trawlei-s voorkwam komt dus nu terug in de visserij, terwijl ook het merk IJM. 26, waax-onder de vorige Caroline voer en in marinedienst gedurende de oorlog ten onder ging, terug komt: van IJM. 99 wordt het dus nu IJM. 26. Donderdag leverde het snelverkeer in Velsen weer vyf ongelukken op, die geen zwaar lichamelijk letsel, maar wel veel schade veroorzaakten. Op de kruising Prins Hendrikstraat Visseringstraat botsten twee personen auto's tegen elkaar, omdat de ene be stuurder zijn van rechts komende collega geen voorrang gaf. Beide wagens moeten naar de plaatwerker, evenals de personen auto, die op de hoek van de kompasstraat en de Grahamstraat tegen een vrachtauto vloog, welke laatste van rechts kwam. De vrachtwagen kwam ongedeerd uit de strijd. Op het Marktplein fietste een 14-jarige scholier tegen een 25-jarige wandelaarster aan met het gevolg, dat zij, mej. J. W. v. d. B. per ziekenauto naar huis moest worden vervoerd. De dame klaagde over pijn in het hoofd. Op het fietspad bezijden de Wenckebach- straat mislukte een inhaalmanoeuvre van een bromfietser, doordat de ingehaalde brommer naar links week: beiden vielen, maar de een liep een serie schaafwonden, letsel aan de mond en pols en schade aan de bril op. De ander kwam er met een beschadigde bromfiets af, ook de inhalen de bromfiets werd gedeukt. De gewonde is ter observatie naar het Beverwijkse Rode Kruis ziekenhuis overgebracht. Op de pont reed tenslotte een vracht wagen, waarvan de remmen niet waren vastgetrokken, tegen een personenauto aan, toen de pont afmeerde. De auto liep daar door aan de achterkant schade op. De directeur van Openbare Werken te Beverwijk, de heer Stoelinga, heeft ons verzocht bekend te willen maken dat de bezitters van kerstbomen in de gelegenheid worden gesteld deze bomen tussen 2 en 6 uur Zaterdagmiddag te komen brengen op het terrein van het Gemeentelijk Sport park of op een bouwterrein bezuiden de Arendsweg. Na 6 uur zullen deze bomen onder toezicht van de brandweer vernie tigd worden. Alhena, 29 Rosario. Alphacca, zy Santos. Alpherat. 29 Baltimore. Altair. 29 v. Buenos Aires n. Montevideo. Amstelland. pass. 28 Madeira n. St. Vincent. Arendsdijk, 28 v. New York n. Boston. Alioth, 29 v. Rotterdam n. Hamburg. Ampenan, 29 v. Surabaja n. Sungeigerong. Antonia, 29 v. Biak n. Hollandia. Aalsum, 2y Colombo. Adrian, 29 te Amsterdam. Arendskerk, 28 te Genua. Aagtekerk, 28 Galveston. Aludra, 29 rede Calicut. Arnedijk, 28 Londen. Abbekerk, pass. 30 Minikoy n. Aden. Arkeldijk, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Aalsdijk, 30 New York. Aalsum, 30 Aleppey. Agamemnon, 30 La Guaira. Alchiba, 29 v. Norfolk n. Rotterdam. Aldabi, 30 Rotterdam. Amstelkroon, 30 Rotterdam. Argos, 29 Valencia. Artemis. 29 v. Caracol n. Houston. Averdijk, 30 v. Rotterdam n. Bremen. Axeldijk, 30 Montevideo. Baarn, 28 v. Rotterdam n. Delfzijl. Blijdendijk, 29 Baltimore. Bussum, 30 te» Port Said verwacht. Blitar, 29 v. Rotterdam n. Antwerpen. Borneo, 29 te New York. Britsum, 28 600 m. O.NO. Pto Rico. Beninkust, 29 v. Amsterdam n. Antwerpen. Boschfontein, 30 v. Aden n. Suez en Port Said. Blommersdijk, 30 Rotterdam. Cradle of Liberty, 29 v. Suez n. Mena el Ahamadi Celebes, 29 420 m W. Sabang n. Belawan. Caltex Pernis, pass. 29 Malta n. Rotterdam. Charis, 29 te New York. Clavella, 29 v. Abadan n. Rastanura. Cottica, pas. 29 t.h.v. Fayal n. Plymouth. Camitia, 29 Cristobal verwacht. Castor (KNSM), pass. 28 Lizardhead n. Antw. Camitia, 29 v. Balboa n. Brisbane. Caltex Leiden, pass. 30 Algiers n. Rotterdam. Ceronia, pass. 30 Muscat n. Lorenzo Marquez. Crania, 29 v. Pta Cardon n. Liverpool. Delfshaven, 28 laat Buenos Aires. Dorestad, 28 v. Curasao n. Groton. Dordrecht, pass. 29 Scilly's n. Londen. Dalerdijk, 28 v. Curacao n. Cristobal. Duivendijk, 29 Antwerpen. Delfland, 30 v. Amsterdam n. Hamburg. Eemdijk, 28 v. Lissabon n. Havana. Esso Amsterdam, pass. 28 v. Oran n. Sidon. Eendracht, pass. 29 Kp. Matapan n. Esbjerg. Esso Den Haag, pass. 29 Str. Ormoes n. Antw. Esso Rotterdam, 29 60 m. Z. Startpoint. Esso Amsterdam, pass. 29 Algiers n. Sidon. Friesland (SSM), 28 v. Kopenhagen n. Gdynia Gabonkust, 28 Accra. Ganymedes, 28 v. Aueeayes n. Port au Prince. Groote Beer, pass. 29 Gibraltar n. Rotterdam. Groote Kerk, 30 te East London. Gordias, 30 Famagusta. Graveland, 30 Ilheos. Guineekust, 30 Freetown. Hector, 29 v. Istanboel n. Napels. Heemskerk, 29 v. Shanghai n. Takubar. Hersilia, 29 te Curagao. Helicon, 29 Pto Limon. Hersilia, 29 Curagao verwacht. Holland, pass. 29 Mozambique n. Zanzibar. Heerengracht, 29 te Rotterdam. Hathor, 29 v. Malta n. Alexandrië. Hestia, 29 v. Shanghai n. Manilla. Hydra, 28 v. New York n. Port au Prince. Isis, pass. 29 Lands End n. Liverpool. Java, 29 Belawan verwacht. Kenia, 28 Rotterdam. Kieldrecht, 28 Duinkerken. Korovina, 29 te Stockholm. Kalianget, 29 te Makassar. Kola Gede, 30 te New York. Kota Inten, 31 Rotterdam verwacht. Kota Agoeng, 30 Marseille. Kylix, 30 Rotterdam. Kertosono, 30 Los Angeles. Korenia, 29 Pto La Cruz. Lemsterkerk, 28 v. Bushire n. Port Said. Leuvekerk, 29 Marseille. Loppersum, 28 pass. Finisterre n. Port Talbot. Lankoeas, pass. 28 Flores n. Houston. Laurenskerk, pass. 29 Kiel Holtenau n. Hamburg Lekkerkerk, 28 v. Le Havre n. Aarhus. Leopoldskerk, 28 Amsterdam. Lindekeik, 29 150 m. W.ZW. Kreta. Laertes, pass. 29 Aden n. Philadelphia. Laagkerk, 29 Rotterdam. Lekhaven, 30 Buenos Aires. Leto, 29 v. Avonmouth n. Key West. Lombok, 29 v. New York n. Los Angeles. Lutterkerk, pass. 29 Suez n. Dubai. Meliskerk, 29 Port Said. Meerkerk, 29 v. Genua n. Antwerpen. Muiderkerk, 29 v. Suez n. Aden. Malvina, 29 v. Surabaja n. Balikpapan. Mirza, 28 v. Singapore n. Aden. Modjokerto, 29 v. Semarang n. Cheribon. Maasdam, 29 Kingston verw. Maureen, 31 Philadelphia verw. Meliskerk, 30 v. Suez n. Djibouti. Noordam, 29 950 m. W. Scilly's n. Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 30 Havana. Oranjestad, 28 v. Madeira n. Trinidad. Osiris, 28 v Houston n. New Orleans. Ovula, 29 v. Makassar n. Balikpapan. Oranjefontein, 28 380 m. NO. St.. Helena. Oranje, 28 v. Southampton n. Port Said. Ouwerkerk, 31 Suez verwacht. Oldekerk, 30 Lissabon. Prins Alexander, 28 v. Leixoes n Reggio. Prins Casimir, 29 Rotterdam. Prins Willem II, 28 v Leixoes n. Moss. Prins Willem IV, pass. 29 Dover n. Malaga. Purfina Nederland II, 29 Port Said. Peperkust, 28 v. Lagos n. Port Harcourt. Prins Willem IV, pass. 29 Vlissingen n. Malaga. Prins Willem v. Oranje, 29 te Hamburg. Poiydorus, 30 v. Port Soedan n. Djiboumi. Poseidon, 29 v. Aruba n. Baltimore. Ridderkerk, 29 te Zanzibar. Rijndam, 29 v. Le Havre n. Southampton. Rondo, 28 470 m. W. Minikoy. Sioterdijk, 29 Belawan. Straat Bali. 29 Montevideo. Schouten, pass. 29 Zuidp. Formosa n. Kobe. Straat Banka, 30 te Bombay. Salawati, 28 te Colombo n. Suez. Sumatra, 28 te Suez n. Port Said. Schelpwijk, 29 420 m. O.ZO. Esperance. Sinabang, 29 v. Sydney n. Hollandia. Sibigo, 29 te Singapore. Stanvac Pendopo, 29 te Penang. Stad Amsterdam, 29 IJmuinden. Stad Leiden, 30 Rotterdam. Salland, 29 v. Bahia n. Amsterdam. Sarangan, 29 Rotterdam. Schie, 29 Rotterdam. Sheratan, pass 29 Kp. de Goede Hoop n. Santos. Stad Arnhem, 29 Rotterdam. Stad Haarlem, 29 Immingham. Straat Soenda, 30 Singapore. Taria, 28 Port Said. Tegelberg. 29 Rio de Janeiro Tomini, 29 v. Belawan n. Colombo. Ternate. 1 Jan Rotterdam verwacht. Tabian, 28 te Beiroet n. Port Said. Tibia, pass. 29 eil. Lord Howe n. Miri. Tankhaven III, 31 Sungeigerong verw. Tjipondok, 29 te Tj. Priok. Trajanus, 28 1000 m. ZW. Funchal. Trompenberg, 30 te St. George verwacht. Talisse, 29 v. Amsterdam n. Bona, Port Said en Indonesië. Tara, 30 Houston. Tero, 30 Rotterdam. Utrecht, 29 v. Rotterdam n. Southampton. Van Noort, 30 Brisbane verwacht. Van Waerwijck, 29 te Beira. Van Cloon, 30 te Singapore. Van Linschoten, 29 v. Lobito n. Novoredondo. W. Alton Jones, 29 v. Pulu Sambu n. Mena el Ahmadi. Willem Ruys, 29 720 m. O.t.Z. Kp Guardaful. Waterland, pass. 29 Madeira n. Emden. Waal, 29 v. Amsterdam n. Midd. Zee. Westland, 30 Montevideo. Willemstad, 29 75 m. NO. Barbados. IJsel, 29 v. Hamburg n. Bremen. Zuiderzee, 28 460 m. Z.ZW. Kp. St. Vincent. Zijpenberg. 28 v. Piombino n. Bona. Zeeland (KRL), 30 Halifax. KLEINE VAART Arnoudspolder, verm. 29 v. Maassluis n. R'dam. Atlas. 29 v. La Pallice te Rotterdam. Alcetas, 28 te Hamburg n. Kopenhagen. Boreas, 29 te Amsterdam. Bab T, 26 te Santander. Bierum, 29 te Middlesborough. Batavier III, 28 v. Casablanca n. Bordeaux. Castor, 28 v. Hansweert te Rotterdam. Condor, 29 v. Antwerpen te Vlissingen. Casana, 28 v. Korsor n. Malmö. Draco, 28 v. Pasajes n. Bilbao. Daje Bohmer, 1 Jan. v, Triëst te Ryeka verw. Domburgh, pass. 29 Wight n. Casablanca. Duurt, 29 v. Amsterdam n. Rotterdam. Elsenburgh, 28 op Theems n. Londen. Ella, 1 Jan. te Rouaan verw. Escaut, 28 v. Rouen n. Rotterdam. Frans Bohmer, 29 v. Londen te Hull. Frans van seumeren, verm. 30 v. Vlissingen n. Shoreham. Fiducia, verm. 29 v. Londen n. Maassluis. Flevo. 20 v. Fowey te Hango. Gaasterland, 28 v. Harlingen te Goole. daaksbergen, verm. 29 v. Antwerpen n. Rotterdam Harold, 29 v. Helsinki te Baesrode. Harold, 28 v. Helsinki te Baesrode. Ilias, 28 v. Cadiz n. Ceuta. Jaba, 28 v. Rotterdam te Middelharnis. Kaap St. Vincent, 28 Kiel gepass. n. Rotterdam. Lijnbaan, verm. 30 v. Rotterdam n. Liverpool. Maasym N, 29 v. Montevideo te Pto Alegre. Marcella, 29 v. Rotterdam te Dieppe verw. Marne, 29 v. Rouen n. Parijs. Matthew, 29 v. Terneuzen n. Rotterdam. Merwehaven, 28 v. Casablanca n. Port Lyautey. Merwestad. 29 v. Harlingen te Amsterdam. Marianne, 21 .v Rouen n. Gothenburg. Midas, 28 v. Limasol n. Elusis. Marietje Bohmer, 4 Jan. te Hamburg verw. Meuse, 29 v. Antwerpen te Vlissingen. Mirzam N, 29 v. Rouaan n. Loctudy. Nero, 28 te Kopenhagen n. Aalborg. Notos, 28 v. Carlovassi n. Cavalla. Neeltje B, 29 v. Teignmouth n. Civita Vecchia. Nautic, verm 29 v. Greenock n. Rotterdam. Nieuvvland, 28 v. Grangemouth n. Rotterdam. Nyenburgh, 28 v. Karlshamn teNorrkoping. Odile R, 29 v. Antwerpen te Vlissingen. Plato, 29 te IJmuiden n. Rotterdam. Procyon, 29 v. Amsterdam n. Londen. Perregaux, verm. 29 v. Bordeaux n. Casablanca. Paloma. 28 nog bij Kalmar schuilen. Rien Teekman, 29 v. Algiers te Liverpool verw. Spurt, 29 v. Londen n. Vlissingen. Spoorhaven, 28 v. Leixoes n. Port Lyautey. Tilly, 28 v. Sundsvall n. Wifstavarf. Vechtstroom, 29 v. Amsterdam n. Portsmouth. Westerhorn. 31 v. Rotterdam te Liverpool verw. Zevenbergen, 29 v. Livorno te Bristol. SLEEPVAART Rode Zee, 28 200 m. N.NW. Bilbao met tanker Bente Maersk. Tyne, 28 1050 m. O.NO. Bermuda met Letizia Montanari. Zwarte Zee, 29 v. Genua te Maassluis. Dit zijn koopjes in onze Ziet de etalages unie MARKTPLEIN Zoekt U een motor in prima staat? Prima Machinegaren wit en zwart 0.39 100 gr. knotten ongebl. katoen 0.69 Prima Jaeger wol 100 gr. knot 1.19 Links geminderde Dameskousen 1.39 Gemind. Nylons met zw. naad 2.59 Alpino's in vele kleuren 0.98 Gekleurde Kinderzakdoeken Grote gele flanel Stofdoeken. Mooie zware keuken Baddoeken Pr. zware Twentse Theedoeken Prachtige moderne Baddoeken Prima wit flanel, 70 breed Effen keperflanel in vele kleuren Gebloemd keperflanel 1.19 Gebl. keperflanel, 80 cm breed 1.39 Zwaar manchester voor werkkl. Wit laken flanel, 150 cm breed Wit laken flanel, 180 cm breed Interlock Dames nachthemden Keperflanel Dames nachthemden Keperflanel Dames pyama's Fant. tricot Dames camisoles Fant. tricot Dames directoires Interlock Dames camisoles Interlock Dames directoires Pracht collectie Dames sjaals Warme Kinder joppers, vanaf 0.13 0.19 1.19 0.69 1.39 0.98 1.19 3.90 1.98 2.49 4.98 4.98 6.90 1.88 0.98 1.49 1.69 0.98 7.98 4.90 3.90 2.98 2.59 8.90 12.90 0.59 0.59 0.98 7.98 enz. enz. Heren overhemden met losse boorden Heren overhemden met vaste boord Sterke Werkoverhemden, thans Mooie heren Zeifbinders0.39 Elastieken Heren bretels 0.69 Heren alpino's met leren band Wollen Herenvesten, thans Zuiver wollen Herentruien Mooie heren Anklets, vanaf Sterke fantasie Herensokken Wollen Heren sjaals, grote keus Pracht keperflan. heren Pyama's Prima halfwollen heren ondergoed voor de helft van de prijs. Sterke Sajet werksokken1.78 Prima Heren zakdoeken 0.29 Gemoltonneerde Jongens trainingspakken, ca. 10 jaar Afdeling CONFECTIE Zuiver wollen Damestruitjes v.a. Mooie Dames blouses in vele kleuren Prachtige Dames rokken, vanaf Zuiver woll. Jersey Ds. japonnen 39.00 Jersey Dames deux-pieces 32.90 Wollen Meisjes vesten en truitjes 4.90 Dames Parapluies, zeer mooi 5.90 Nylon Dames blouses, vanaf4.90 Op alle Dames Confectie 10% Korting 3.98 6.90 2.98 9.90 Dames Onderjurken, kl. maten, v.a. 0.98 - grotere maten vanaf 1.98 IN ALLE AFDELINGEN: ZIET VOORAL ONZE ETALAGES GLAS CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwstraat - Marktplein Telefoon 5205

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3