Wapenzendingen wekken onrust in Groot-Brittannië Frankrijk verbeidt uitslag der verkiezingen met ongeduld Weerbericht Oppositie eist opheldering en officiëel onderzoek Jaarwisseling in Amsterdam rustig; in Den Haag hevige relletjes Haarlems Dagblad Oorlogsmateriaal in Liverpool ingeladen Jei nuttmo oefotei/m vmj! Russische ambassade in Ottawa uitgebrand Het woord is aan. Hagenaars bekogelden agenten met stenen Parijs durft niet op wonderen te hopen Advertentie tarieven Ontdekt Sovjetklachten over de Canadese brandweer Beraad V er klaring Meer dan honderd doden bij gedrang in Japan Eervol ontslag aan mr. J. Th. Bonnerman Vreugdevuren in onrustig Den Haag Minder vuurwerkongevallen dan vorig jaar Nachtvorst Weerrapport 70e JAARGANG No 150 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. A dm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom MAANDAG 2 JANUARI 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 299e JAARGANG No 301 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Van onze correspondent in Londen) Het schandaal van de leveranties van afgedankte Britse legertanks en ander ebruikt oorlogsmateriaal aan het Midden-Oosten via oudroest-handelaren blijft e Britse publieke opinie verontrusten. Men vraagt zich af of het op last van minister-president Sir Anthony Eden afgekondigde uitvoerverbod van overtollig oorlogsmateriaal niet te laat is gekomen om het onheil ongedaan te maken. Aan een verklaring van het Britse ministerie van buitenlandse zaken hieormtrent wordt toegevoegd, dat al verscheidene maanden geen uitvoervergunningen voor belangrijke hoeveelheden overtollig oorlogsmateriaal zijn verstrekt. Een woord voerder ontkende de berichten volgens welke een aantal voormalige Sherman- tanks, waarvan er 450 naar Tanganyika waren verstuurd via België in Egypte zouden zijn terechtgekomen. Toegegeven wordt echter dat de tanks aan de Belgische handelaar Jef Peeters waren verkocht op voorwaarde dat z(j uit sluitend in leden-landen van de Noord- Atlantische Verdragsorganisatie zouden worden gebruikt, voornamelijk voor de Europese zeeweringen. De tanks, die van hun geschut en hun geschuttoren waren ontdaan, zouden bezwaarlijk voor militair gebruik geschikt gemaakt kunnen worden. De Britse regering wist op het ogenblik van de verkoop niets af van de uiteinde lijke bestemming van de ongeveer 190 Valentine-tanks, die naar men gelooft, via Jef Peeters, Egypte hebben bereikt. Militaire deskundigen in Londen trach ten de betekenis van de affaire te kleineren door te verkondigen, dat deze museum stukken van weinig nut zijn voor Egypte omdat dit land weinig „transporteurs" be zit om tanks naar het front te brengen. De verwarring wordt echter vergroot doordat zaterdag in de haven van Liverpool het Egyptische schip „Star of Suez" met 250 ton Brits oorlogsmateriaal werd geladen. Tot de lading zouden onder andere behoren machinegeweren, geschutslopen, munitie, tankkettingen, radio-uitrustingen voor tanks. Op een aantal kisten stond: „Niet openen voordat zulks vereist is". Het ma teriaal is afkomstig van een van de grootste Britse legeropslagplaatsen. De kratten zijn geadresseerd aan de directeur van de Egyp tische legerbevoorradingsdienst te Caïro. Volgens het Britse ministerie van Oorlog is dit een officiële zending, die geheel uit onderdelen voor gevechtswagens bestaat en dat hierbij, voorzover bekend, geen mu nitie en wapens zijn. Het is een normale transactie tussen de Britse en Egyptische regering van materiaal dat verouderde on derdelen van legervoertuigen moet vervan gen en geen overtollig oorlogsmateriaal. Toen de havenarbeiders, die met deze lading bezig waren, de aard er van ont dekten, staakten zij de arbeid en stelden ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 A DAM TEL, 717162 Dames - Heren Suède Jasjes ƒ110.- OTTAWA (Reuter) In het gebouw van de Russische ambassade te Ottawa (Canada) is op Nieuwsjaarsdag brand uit gebroken, waardoor ernstige schade werd aangericht. De brand brak uit op de bovenste verdieping en een harde wind verspreidde het vuur zo snel dat korte tijd later het dak instortte. De brandweer die het vuur met twaalf motorspuiten bestreed, kon niet verhinderen dat het gebouw bijna geheel werd verwoest. Het ambassadeper soneel sloeg alle waarschuwingen in de wind en bracht met levensgevaar een grote hoeveelheid documenten in veiligheid. Er vielen geen slachtoffers. Het ambassade-gebouw, waar ongeveer 25 personen woonden, was tien jaar geleden het centrum van de grote Russische spion- nageorganisatie, die werd ontdekt nadat de coderingsambtenaar, Igor Gouzenko, zich met documenten bij de Canadese politie had gemeld. De burgemeester van Ottawa, mevrouw Charlotte Whitton, heeft verklaard dat de Russen pas toestonden dat de brandweer materiaal in het gebouw bracht, toen het te laat was. Volgens onbevestigde berich ten is het hoofd van de brandweer door een Russische functionaris geslagen. De brandweerlieden gingen het gebouw bin nen nadat juridisch advies aan het Cana dese departement van Buitenlandse Zaken was gevraagd. Volgens het departement kon men de diplomatieke onschendbaar heid negeren als er gevaar voor aangren zende gebouwen bestond naar de mening van de burgemeester en het hoofd van de brandweer. Russische functionarissen gin gen tot het laatst toe het gebouw in om vrachten documenten in veiligheid te brengen. De Russische ambassadeur, Dmitri Tsjoe- vahin, zei dat er niet genoeg blusmateriaal ter plaats was, een bewering die de brand weer heeft tegengesproken. Russische func tionarissen zeicen dat de brandweerlieden te langzaam waren en dat er niet genoeg water was. De schade wordt op een kwart millioen dollar geraamd. Exchange, mevrouw Bessie Braddock, op de hoogte, die een onderzoek kwam instel len en zich in verbinding stelde met Hugh Gaitskell, de leider van de Labour-fractie in het Lagerhuis, die op zijn beurt Sir An thony Eden verzocht de uitvoer van oor logsmateriaal stop te zetten. De verklaring van regeringszijde wordt hoogst onbevredigend geacht. Het is huichelachtig om tanks onder het mom van tractors uit te voeren, zoals gebeurd is. Men vraagt zich in Lagerhuis-kringen af of er soms corruptie gepleegd is. Er wordt een onderzoek ingesteld naar een vroegere Britse ambtenaar, die onlangs Brussel heeft bezocht. Het verdachte mate riaal schijnt onderhands te zijn verkocht en niet via openbare veilingen, zoals de gewoonte is wanneer het Britse ministerie van Oorlog oud materiaal van de hand doet. Het officiële Britse standpunt is dat de toestand gevaarlijker wordt als het Westen een bewapeningswedloop tussen Egypte en Israel zou toelaten. Thans bestaat de kans dat Britse troepen in een strijd Britse tanks zouden ontmoeten. Voor Engeland is dit uiterst pijnlijk, omdat het meer dan enig ander land verantwoordelijk is voor de handhaving van de vrede in het Mid den-Oosten. Sir Anthony Eden zal vanavond met Gaitskell en Robens de kwestie van de wapenleveranties naar het Midden-Oosten bespreken. Gaitskell zal ook worden ver gezeld door Kenneth Younger, die vroeger onder-minister van buitenlandse zaken was. Waarschijnlijk zal de nieuwe minister van buitenlandse zaken, Selwyn Lloyd, bij de besprekingen aanwezig zijn. Van Labourzijde eist men een duidelijker regeringsverklaring over de verstrekking van wapens aan het Midden-Oosten en een onderzoek naar de verkoop van afgedankt oorlogsmateriaal. Eden's beslissing om de uitvoer van gebruikt oorlogstuig te ver bieden, volgde op een daartoe strekkend verzoek van de oppositie. Het kabinet zal zich morgen over de situatie beraden. Alfred Robens, die belast is met de be handeling van de buitenlandse politiek in het socialistische schaduwkabinet, zal on middellijk na de conferentie met Eden naar het Midden-Oosten vliegen, waar hij voor de Labourfractie een onderzoek zal instel len in Israel, Egypte en Jordanië. Hij zal terugkeren voordat het parlement weer op 24 januari bijeenkomt. Het ligt op het ogen blik niet in de bedoeling van de leiders der oppositie om een vervroegde bijeenroeping van het parlement te eisen. Gaitskell verklaarde gisteren dat het te betreuren was dat het uitvoerverbod niet eerder was gekomen. Verder gaf hij te ken nen dat de Britse regering diende aan te knopen bij Boelganin's verklaring dat het in 1956 tot een verdere internationale ont spanning diende te komen. Daarom, zo zei Gaitskell, moeten de Westelijke mogend heden het formele verzoek tot de Sovjet- Unie richten om samen met hen de vrede in Israel en de Arabische staten te hand haven. De driemogendheden verklaring van 1950, waarbij Groot-Brittannië, Frank rijk en de Verenigde Staten een aangeval lene hulp toezeggen, acht de oppositie op het ogenblik nog een onontbeerlijk instru ment om oorlog in het Midden-Oosten te voorkomen. De oppositie vraagt zich echter af of het evenwicht tussen Israel en de Arabische landen niet is verstoord door Britse wapenleveranties aan Egypte en Jordanië, volgende op de leveranties van afgedankt oorlogsmateriaal door slopers firma's. TOKIO (AFP-Reuter) Volgens de Japanse politie zijn zondag in de vroege ochtenduren 124 personen omgekomen en 63 gewond in een gedrang bij een Sjinto- heiligdom te Jasoeko bij Niigata (Noord- Japan). Het gedrang ontstond, toen een aantal personen op een steile, naar het heiligdom leidende trap, naar voren drong om de rijstkoeken op te vangen, die pries ters, volgens een Iraditioneel gebruik, naar beneden wierpen. Onder hun gewicht be zweek een drie meter hoge muur, waarop mensen en stenen omlaag stortten. De naar schatting 35.000 tot 40.000 aan wezigen wilden vóór het aanbreken van de dag de traditionele eer bewijzen ter ge legenheid van de jaarwisseling. De rijst koeken worden verondersteld geluk te brengen in 't nieuwe jaar. De meeste mensen werden begraven onder andere mensen die in steeds nieuwe golven van de terp wer den gedrukt, de duisternis in. Ontsnapping via de trap was onmogelijk, daar de men sen in drommen probeerden de trap naar het tempelterrein te beklimmen. Met ingang van 1 januari 1956 iis eervol ontslag verleend aan mr. J. Th. Boonerman als secretarisgeneraal van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning, onder dankbetuiging voor de in die functie bewezen diensten. Een van de vele brandjes in Den Haag van oud op nieuw. Autobanden, matrassen, meubelstukken en kerstbomen zorgden voor een „vreugdevuur" in de Westerbaanstraat. De brandweer maakte er een eind aan. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Laurillard Gij kunt de vriend uws vaders worden - van uw moeder blijft ge steeds een kind. Was de jaarwisseling in Amsterdam een rustige, in Den Haag werd zij gekenmerkt door vele ongeregeldheden, die de politie enkele malen dwongen krachtdadig in te grijpen. De Haagse politie had uit voorzorg reeds vijftig manschappen en negen jeeps boven de normale bezetting in actieve dienst, maar dat was nauwelijks genoeg voor de honderddrie verzoeken om assisten tie, kerstboombranden, vechtpartijen, op loopjes en relletjes.Talrijk waren de klach ten over het gevaarlijk afsteken van vuur werk. (Van onze correspondent in Parijs) Bijna 27 miljoen Fransen, onder wie een meerderheid van vrouwen, hebben vandaag een nieuw parlement gekozen: de derde Nationale Vergadering sedert de oprichting van de vierde republiek, waarin voor een periode van vijf jaren het „souvereine volk" vertegenwoordigd zal worden. De betekenis van deze verkiezingen kan nauwe lijks te hoog worden aangeslagen. Het nieuwe parlement zal aanstonds voor bijzonder gewichtige beslissingen worden gesteld en daarbij staat de toekomst van Algerije en van Frankrijk in Noord-Afrika misschien nog wel op de eerste plaats. De vorige kamer, die einde november door de regering-Faure werd ontbonden, werd beheerst door het zogenaamde rechtse centrum van Faure, Pinay en Teitgen, dat door inner lijke verdeeldheid op vrjjwel alle gebieden heeft gefaald. Het is de grote en beslis sende vraag of het Franse volk in meerderheid zijn vertrouwen in dat conservatieve blok nu niettemin bestendigen zal. De leider van de oppositie, Mendès-France, heeft zijn landgenoten voor de laatste maal met een hartstochtelijk beroep opgewekt met hun stembiljetten Frankrijk een „goed nieuwjaar" toe te wensen. Een goed nieuwjaar waarin de mogelijkheid van een herstel der Franse republiek zal zijn besloten. In heel Frankrijk wordt met het oog op de verkiezingen, die anders op zondag worden gehouden, vandaag niet gewerkt. Er zijn 544 zetels te verdelen onder de liefhebbers, die ongeveer het tienvoud van dat aantal vormen. De voltallige Nationaie Vergadering bestaat uit 625 leden, maar in Algerije, dat recht op 81 afgevaardigden heeft, kan niet worden gestemd vanwege de vijandelijkheden die daar nog altijd woeden en die juist met nieuwe felheid schijnen te zijn ontbrand. Sommige stem lokalen worden pas om 9 uur in de avond gesloten en de volledige resultaten van deze Franse verkiezingen zullen vermoe delijk niet bekend zijn vóór morgenmid dag. Van 6 uur vanavond af zullen de eer ste uitslagen via alle Franse radio-stations en op de verkiezingsborden van de grote dagbladbedrijven bekend worden gemaakt. Wisselvallig Op die resultaten vooruit te lopen zou niet alleen voorbarig zijn doch ook onvoor zichtig. Alle waarnemers zijn het er over eens dat er in het spel zoveel onbekende en wisselvallige kaarten steken dat aan geen enkele voorspelling veel waarde kan worden toegekend. Het Franse ministerie van binnenlandse zaken verwacht niettemin een belangrijke zetelwinst van dertig tot veertig stuks voor de communisten en verlies voor de ra dicalen en socialisten. De regeringspartijen zouden eveneens winsten boeken, vooral ten koste van de vroegere Gaullisten. Het is niet uitgesloten dat deze officiële voor spellingen zullen uitkomen, maar het is waarschijnlijker, tenminste wat de neder laag van het Republikeinse Front van Mendès-France betreft, dat bij deze voor spellingen de wens de vader van de ge dachte is geweest. Zonder gevaar kan men er op rekenen dat de communisten, zo niet met hun stemmen, dan toch met hun ze tels, aanzienlijk vooruit zullen gaan, door dat het stelsel van de lijstkoppelingen veel minder effect zal sorteren dan in 1951. Tengevolge van het grote aantal ingediende lijsten, zullen de communisten ongetwijfeld een aantal zetels verkrijgen dat in een re delijker verhouding staat tot hun werkelij ke getalssterkte. Tengevolge van het inge wikkelde kiesstelsel zullen daarentegen de radicalen, en vooral de Poujadisten ver moedelijk worden benadeeld. Officieel werden Poujade, die op zijn aller minst een miljoen stemmen waard is, niet meer dan tien tot vijftien zetels in het vooruitzicht gesteld. In de verkiezingswedloop zijn een drie tal onbekende factoren: a. De aanhang van Poujade en de kracht van het herboren fascisme in Frankrijk, b. De sterkte van het republikeinse front waarin de socia listen, de radicalen van P.M.F. en de linkse Gaullisten zijn verenigd, c. De politieke voorkeur, die de bijna twee en een half miljoen kiezers in de uitslag tot uitdruk king zullen brengen. Men verwacht dat er ditmaal veel minder stemonthoudingen zullen zijn dan in 1951 toen bijna twintig percent van het electoraat zich afzijdig hield. Op de kiezersaanwas, die vooral uit jongeren bestaat, heeft vooral het Repu blikeinse Front van Mendès-France zijn hoop gevestigd. Uitgesloten mag worden geacht dat een der drie grote groepen - communisten, repu blikeinse front en rechtse regeringsblok - een volstrekte meerderheid zal bereiken. Aangezien verder kan worden aangenomen dat de anti-democratische krachten - com munisten en Poujadisten - hun vertegen woordiging aanmerkelijk zullen versterken, lijkt het niet gewaagd al bij voorbaat de conclusie te trekken dat de nieuwe Franse Kamer nog moeilijker te regeren zal zijn dan het parlement c'at de vier en een half afgelopen jaren aan de macht is geweest. Het is daarom verstandig van de uitslag voor de toekomst en de restauratie van Frankrijk geen wonderen te verwachten. Na de uitzonderlijk felle verkiezingscam pagne zal spoedig een brug tussen de kam pen van links en rechts - het republikein se front en het rechtse centrum - moeten worden geslagen. Het zal daarom nodig zijn heel veel olie te werpen op c'e poli tieke golven die de laatste weken in Frank rijk zo hoog zijn opgeslagen. In de ether De resultaten van de Franse Kamerver kiezingen zullen niet voor 22 uur vanavond - en dan nog fragmentarisch - bekend worden. Voor degenen die lust en gelegenheid hebben de verkiezingsuitslagen te volgen geven wij een overzicht van de radio-uit zendingen welke aan deze politieke ge beurtenissen zijn gewijd. Een eerste beknopt overzicht wordt om 22 uur gegeven over de zenders van het Parijse programma. Een uur later volgt een tweede overzicht over Paris-Inter en het net van het Parijse programma. Van mid dernacht af volgt een onafgebroken pro gramma van verkiezingsresultaten afge wisseld met muziek over Paris-Inter, het Parijse programmanet en een drietal zen ders van het nationale programma. De in Nederland het best te ontvangen zenders zijn Paris-Inter (250 kw) 1829 meter, Rijs- sel (100 kw) 218 meter, Parijs II (100 kw) 280 meter, Straatsburg I (150 kw) 258 me ter, Straatsburg II (150 kw) 235 meter, Lyon (150 kw) 498 meter. Nancy (100 kw) 358 meter en Marseile (100 kw) 422 meter. Ook Radio-Luxemburg (1293 meter, 500 kw) en Radio-Europa (1647 meter, 400 kw) hebben verkiezingsdiensten georganiseerd. Een 29-jarige juffrouw kreeg een ont ploffend rotje in haar nek. Zij kreeg twee brandwonden. Een 29-jarige loswerkman liep, misleid door zijn beneveld brein, par does in een brandende stapel kerstbomen, nadat hij eerst door een ruit getuimeld was. Toen de 21-jarige sergeant-adelborst J. H. V. H. de brandweer bij een „fikkie" in de Westerbaanstraat wilde helpen, gre pen onbekenden uit het rumoerige publiek hem in de nek en takelden hem zodanig toe, dat een zijner mondhoeken uitscheur de. De politie werd herhaaldelijk ook uit ramen en van daken met stenen en straat- vuil bekogeld. Een agent kreeg een klinker op het hoofd en ligt nu met een wonde en een lichte hersenschudding te bed. Twee slachtoffers zijn er van sabelprik- ken; een hunner, die een brandslang pro beerde door te snijden, moest zich dronken en wel onder geneeskundige behandeling stellen voor een beenwond. De ander liep een wonde op, toen hij trachtte een politie- sabel machtig te worden. Bij een nachte lijke charge werd een man onder de voet gelopen en gewond. In de Gouverneurlaan en de Westerbaan straat moest de politie een paar keer char ges uitvoeren en waarschuwingsschoten lossen om de roerige menigte te versprei den. Een 18-jarige jongen, die met straat- vuil politiejeeps bekogelde, werd opgepakt en later door zijn vader afgehaald. In de brievenbussen van twee woningen aan de Vondelstraat is door vuurwerk brand ge sticht, waardoor de post verbrandde. In Amsterdam is de jaarwisseling op merkelijk rustig verlopen; alleen de brand weer heeft het wat drukker gehad dan normaal het geval is op deze avond en nacht. De maatregelen tegen de verkoop van ondeugdelijk vuurwerk hebben hun doel niet gemist. Bij de politie werd, in tegenstelling tot de vorige jaarwisseling, maar één ongeval als gevolg van het af steken van vuurwerk gemeld. Een 14-jarige knaap liep bij het afsteken van een rotje een slagaderlijke bloeding aan zijn rechter dijbeen op. Hij moest in het ziekenhuis worden opgenomen. In ruim anderhalf uur werd acht keer de hulp van brandweer en politie voor straat brandjes ingeroepen. Kerstbomen en ander materiaal werden door de jeugd als vreug devuren ontstoken, die vaak ook het asfalt van het wegdek vlam deden vatten. Met ingang van het nieuwe jaar is er een wijziging gekomen in de advertentie tarieven van de IJmuider Courant. Thans is de prijs voor losse plaatsingen gewor den 12 cent per m.m., voor contracten van 1200 m.m. te verbruiken in een termijn van 12 maanden 9 cent per m.m. De kleine ad vertenties onder de naam Luidsprekers kosten voortaan 9 cent per m.m., de zoge naamde Zakenluidsprekers 12 cent per m.m. De mogelijkheid tot plaatsing van adver tenties (Ingezonden Mededelingen) tussen de redactionele tekst is nu uitgebreid tot plaatsing ook op de titelpagina, een rege ling die ook vóór de laatste oorlog bestond. Het tarief hiervoor is vijfmaal de prijs van de gewone advertenties en deze berekening wordt ook op contracten voor gewone ad vertenties toegepast. De plaatsingen op de titelpagina zijn gebonden aan een maxi mum van 100 m.m. per plaatsing en per dag. Ook op het gecombineerd adverteren in Haarlem Dagblad-Oprechte Haarlemsche Courant en in IJmuider Courant is de ta riefsverhoging van 2 cent per m.m. toege past. DE BILT: De depressie, die zondag ver gezeld van regen en wind over de Noord zee naar het zuid-oosten trok begon, boven Duitsland aangekomen, snel op te vullen. Aan de achterzijde van de kern transpor teerden noord-oostelijke winden koudere en drogere, uit Scandinavië afkomstige lucht, naar onze omgeving: De depressie wordt gevolgd door een rug van hoge luchtdruk welke zich in betekenis toe nemend naar West-Europa beweegt. Langs IJsland is een nieuw storingsgebied in de richting van Noorwegen getrokken, terwijl op de oceaan nog meer storingen in aan tocht zijn. Deze zullen zich later ook over het Noordzeegebied gaan uitbreiden. De invloed er van zal echter dinsdag pas latei- op de dag merkbaar worden, zodat een etmaal met vrij rustig weer verwacht mag worden waarbij de temperatuur in het binnenland in de nacht tot enkele graden onder het vriespunt zal dalen. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Rome Wenen Innsbruck sneeuw sneeuw onbewolkt zwaar bew onbewolkt onbewolkt regen geneel bew. geheel bew licht bew. zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. regen iegen regen geheel bew. sneeuw licht bew. zwaar bew nevel zwaar bew. c3 - CJ Sr ono n n no nw wnw in li nw nw nnw windstil nw zzo zzw wzw windstil no windstil zzo zw w DO - e "I zB -1 5 -2 1 -10 0 -1 0 2 4 7 5 4 8 0 8 4 2 9 -0 0 6 0 -1 0 -1 0 Den Helder zwaar bew. harde nno 6 6 Ypenburg geheel bew. vrij kr. n 6 7 Vlissingen geheel bew. vr. kr. nno 7 9 Eelde geheel bew. vr. kr. nno 4 9 De Bilt lichte regen vrij kr. n 5 4 Twente geheel bew. matige n 5 8 Eindhoven regenbui vrij kr. n 5 11 VI. Z.-Limb. zwaar bew. zwakke w 6 8 Neerslag laatste 24 uur OOOOOOOOOOOOOOOOfVXYXDtXTOO X XXXXXXX~XXXXXJOOOOOOOCOC.Ol oc<x KOUDERE NACHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maan dagavond tot dinsdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Aanvankelijk opklaringen, later weer toenemende bewolking maar geen neerslag van betekenis. Overwegend matige naar west tot zuid-west krim pende wind. Vannacht in het binnen land plaatselijk lichte vorst, morgen middag ongeveer dezelfde temperatu ren als vandaag. 3 januari Zon op 8.50 uur, onder 16.42 uur. Maan op uur, onder» 11.10 uur. Maanstanden 4 jan. 23.41 uur: laatste kwartier 13 jan. 4.01 uur: nieuwe maan 20 jan. 23.58 uur: eerste kwartier 27 jan. 15.40 uur: volle maan Maandag 2 januari Hoog water: 6.38 en 18.57 uur. Laas water: 2.17 en 14.39 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 3 januari Hoog water: 7.25 en 19.47 uur. Laag water: 2.59 en 15.26 uur. ^xcooo^xxxxxioowooooooooooaxxxxxxxxxxx*»

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1