Oud Internationals kwamen in echt „Hollands kwartiertje op 3-2 winst ^JÉÉÈ NACHT- HOEST! Toen uithoudingsvermogen doorslag moest geven faalden de HFC'ers Onverwachte zege van Cardiff City op Wolverhampton: 0-2 Rotterdamse semi-profs gaven Amsterdam een lesje: acht-twee Doelpunten van Brandes, Roozen en Biesbrouck Voetbal in Engeland Hoofdstedelijke defensie stortte na rust in Hongarije en Luxemburg naar Olympische Spelen Goede start van Aas in Oslo Roozenburg en Laros niet van de partij Engelsman Norris won St. Syivester-loop V/ICKS Hsss-ss Beslissing De semi-projs het komende weekeinde Gegund Nederlandse jeugd te sterk voor 't Gooi (0-1) ff B wgïïWW&ÊÊËBBÊfêK 1' - r ',/v. j. Schaatsenrijden Russische kunstrijders naar kampioenschappen Ericsson verbeterde Zweeds record 5000 m. Wielrennen Strehler verbeterde wereld record op tien kilometer SHS verloor kansloos van Wacker: nuldrie Wielrenners speelden weer voetbal Om de nationale damtitel Sportclub „Haarlem" komt uit tegen Rapiditas '31 Buitenlandse kampioenen komen naar Haarlem V MEDICINALE De testmatch tussen India en Nieuw-Zeeland MAANDAG 2 JANUARI 1956 (Van onze sportredacteur) Andermaal is bewezen dat het weer niet zo slecht kan zijn, of de traditionele Nieuwjaarswedstrijd tussen HFC en Oud Internationals beantwoordt aan de verwachtingen. Dat was gisteren. Ondanks de striemende regenvlagen en de weinig aantrekkelijke temperatuur kwamen ruim drieduizend mensen gister middag naar de Spanjaardslaan in Haarlem om de oud-oranjegarde aan het werk te zien. En men zal er geen spijt van hebben gehad. Vooral niet omdat de voetballers, van wie men dacht dat ze wel adem te kort zouden komen tegen de enthousiaste jeugd, juist in het laatste „Hollandse kwartiertje" een twee-nul achterstand omzetten in een drie-twee voorsprong. Hetgeen een alleszins verdiende beloning was voor twee speelhelften met de leeftijd in aanmerking genomen technisch voortreffelijk voetbal en een bewonderens waardig uithoudingsvermogen. Het publiek was dan ook niet karig met al even hartelijke als verdiende applausjes. Een beeld van de verwoede strijd in de tweede helft. De HFC'ers hebben juist een aanval van de oud-internationals afgesla gen. Van links naar rechts ziet men keeper Van der Lee, Kick Smit, Molijn, Brandes en Van Schouwenburg. Het leek wel weer of leeftijd geen rol speelt bij voetbal. Want men zal het als „veteraan" te doen krijgen in totaal an derhalf uur rond te lopen in een door regen doorweekt veld, dat naar mate de wed strijd vorderde steeds meer op een grote modderbak begon te lijken. Men zal het te doen krijgen om op „gevorderde (voet bal) leeftijd" de stuk voor stuk veel jon gere tegenstanders bij te houden. Men zal het te doen krijgen om juist als oudere een twee-nul achterstand in een drie-twee voorsprong om te zettenEn toch ge beurde het. En niemand die kon beweren dat het niet verdiend was. Brandes en Van der Lee in de modder. Het was zelfs zo dat de HFC-ers de handen mochten dichtknijpen met de een-nul voorsprong bij de rust. De Oud- Internationals toch waren vrijwel de ge hele drie kwartier en dat nog wel tegen de wind in in de aanval. En met wat voor voetbal! Halle al na twee minuten door een misverstand tussen hem en De Vroet verslagen waardoor Wijkhuizen kon scoren beukte er een paar harde scho ten uit, en Pellikaan zowel als Schijvenaar voor hem stuurden niet zelden de enthou siast attaquerende voortwaartsen van HFC van het kastje naar de muur. En Paauwe zowel als De Vroet gaven nog ter dege blijk dat zij het voetbalspel niet al leen nog maar doorzien, maar ook nog kunnen handelen. Twintig minuten voor het einde namelijk bracht HFC's midvoor Sander de stand op twee-nul en dat zou dan wel de genade slag betekenen. Ook al in verband met het uithoudingsvermogen en zo. Maar niets daarvan. Vlak na HFC's treffer was het na een sublieme kopbal van Brandes uit een cor ner van Roozen twee-een en nauwelijks waren de HFC-ers van de schrik bekomen of nummer twee lag in het doel van HFC. Uit een corner van Mijnders had Roozen de bal vallende tussen een kluwen van spelers hoog in het net gekopt. Een ouder wets doelpunt. Maar daarmede was de strijd nog niet gestreden. Nog lang niet. Onder groot enthousiasme van de zeker niet neutrale publieke schare en tussen het knallen van bommetjes en rotjes door ook dat wordt een traditie tijdens de Nieuwsjaarswed strijd sloegen de Oranjeveteranen an dermaal een beleg voor de veste van HFC. En met succes. Bierbrouck bekroonde het taaie volhouden volkomen verdiend met een hard schot dat Van der Lee te mach tig was. En enkele seconden over tijd trof nóg een schot van de RCH-er doel; die telde niet meer en bovendien had Bies brouck de bal in buitenspel positie ge kregen. Waarmede de Oud-Internationals dus weer eens een resultaat behaalden waar op zij terecht trots konden zijn. En de nog altijd ongekend populaire Leo-De- Leeuw-Van-Deventer eigenlijk wel het meest. Voor zijn manmoedig werk ook al kreeg hij minder gelegenheid zijn kun nen te tonen dan andere jaren kreeg hij na afloop dan ook het meest hartelijke applaus. De tevredenheid was groot. Bij de Oud- Internationals en bij het publiek. En ook dat begint langzamerhand traditie te wor den. Een schone traditie overigens. De stand van de tussen HFC en Oud- Internatiöïfals ges|?ëdldëN)We'dsfa-ijiden is na de ontmoeting van gisteren: HFC 26 14 3 9 107— 97 Oud Intem. 26 9 3 14 97—107 Het KNVB-programma voor de semi- profs voor het komende weekeinde luidt: S Hoofdklasse A: StormvogelsAjax, ADONOAD, ExcelsiorHVC, Eindho- j venRigtersbleek, FortunaEBOH, Roda SportVitesse, LimburgiaSparta, DOS i NAC. AmsterdamVVV. Hoofdklasse B: SVV—EDO, DFC— Elinkwijk, FeijenoordGVAV, De Graaf- schapRapid, EnschedéSittardio, Alk- j maar—PSV, Willem II—MVV, Emma— SHS, De VolewijckersBW. jj Eerste klasse A: RCHPEC, Ensche- dese BoysVSV. Eerste klasse B: HaarlemHDVS. I Kerstmis 1955 geen wedstrijd op eigen ter rein had verloren, verloor op Oudejaarsdag van het laaggeklasseerde Cardiff City met nul-twee. Cardiff City was in goede vorm en de zege was alleszins verdiend. De jonge ploeg- van Manchester United besloot het jaar goed door een prachtige overwinning op Manchester City (twee één). Met vier punten voorsprong op Blackpool, bezet Manchester United de eerste plaats in de eerste divisie. Niet min der dan 60.956 toeschouwers woonden deze plaatselijke ontmoeting bij, een aantal dat bij thuiswedstrijden van Manchester Uni ted na de oorlog nog niet eerder was be reikt. Dyson, die in de zomermaanden voor Lancashire cricket, gaf Manchester City de leiding in de eerste helft. Manchester Uni ted bracht het in de tweede helft door doelpunten van Taylor en Viollet tot een zege. Met 34 punten uit 26 wedstrijden heeft de ploeg de leiding vóór Blackpool. Blackpool behield de tweede plaats. Tegen Sunderland kwam deze club niet verder dan een doelpuntloos gelijk spel. Voor Fleming, rechtsbirtrien van Blackpool, was het een sombere dag. In de laatste minuut va'n de ontmoeting moest hij een strafschop nemen. Zijn schot was wel hard doch onzuiver en de bal ging over de lat. De opmars van Luton Town werd, al thans voorlopig, gestuit. Wel behield Luton de derde plaats met. één punt achterstand op Blackpool. Het gelijke spel, dat de spelers uit Luton tegen Everton bereikten (twee-twee) was niet geheel verdiend. Tottenham Hotspur is door de onverwachte twee-één zege op Charlton Athletic enigs zins uit de moeilijkheden geraakt. Charl ton verspeelde hierdoor de vierde plaats aan Burnley. Ook Newcastle United, houder van de Engelse cup en de enige club die in het kerstprogramma zes punten veroverde, deed niet wat verwacht werd. Met drie-één werd van Burnley verloren. De ploeg uit Newcastle speelde in de tweede helft echter met tien man doordat Batty wegens een knieblessure het veld moest verlaten. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Engelse league, luiden: Eerste divisie: ArsenalBolton Wande rers 31; Aston VillaHuddersfield Town 30; BurnleyNewcastle United 31; Charlton AthleticTottenham Hot spur 12; Luton TownEverton 22; Manchester UnitedManchester City 21; PortsmouthChelsea 44; Preston North EndBirmingham City 11; Sheffield UnitedWest Bromwich Albion 22; Sun derlandBlackpool 00; Wolverhampton WanderersCardiff City 02. Tweede divisie: Bristol RoversShef field Wednesday 42; BuryBarnsley 30; FulhamMiddlesbrough 41; Leeds UnitedBristol City 21; Leicester City Lincoln City 40; LiverpoolBlackburn Rovers 12; Notts CountyWest Ham United 01; Plymouth ArgyleHull City 11; Rotherham UnitedDoncaster Ro vers 33; Stoke CityNottingham Forest 11; Swansea TownPort Vale 00. ADVERTENTIE SNELSCHEERCREME ZONDER WATER ZONDER KWAST luUW] Dat er desondanks geen doelpunten kwa men lag overigens waarschijnlijk niet aan een gebrek aan begrip tussen de vleugels MijndersSmit of BrandesBiesbrouck, maar aan het stugge verdedigen van de HFC-ers en het meer dan voortreffelijke doelverdedigen van Van der Lee. Iedereen had de Oranje-hemden graag een of meer doelpunten gegund, maar het kwam er niet van. Die doelpunten kwamen pas in een periode dat iedereen dacht dat het nu wel gedaan zou zijn met die oud-topvoetballers. Het Nederlands jeugdelftal heeft op een spekglad veld in het Hilversumse sportpark voor 1500 toeschouwers een magere één nul zege behaald op de eerste klasser 't Gooi. De Hilversumse ploeg was ver sterkt met de PSVer en oud-Hilversummer Wiersrna, die op de spilplaats speelde en wel zodanig dat hij het veld doorlopend be heerste. De aanvallen van de jeugd, vooral op rechts, waren dikwijls aardig en snel van opzet, maar voor het Gooise doel begon men aan combinaties, die veel te veel tijd eisten. Aan de andere kant had Rapid-doelman Cox het niet druk. Als hij moest ingrijpen, deed hij het uitstekend. Het meeste gevaar in de verdediging van de jeugdploeg ont stond overigens door eigen fouten. Toen de machteloosheid van de Gooise voorhoede was gebleken, wilde men het in de verde diging van de jeugd te mooi doen en enkele malen speelde bijvoorbeeld Kraay van DOS te nonchalant terug. De strijd bleef beperkt tot één doelpunt, dat reeds negen minuten na het begin werd gescoord. Rechtsbuiten Vreeken van Haar lem had zich goed vrij'gespeeld en zond een hard schot in, dat voor het doel door Bosse- laar van richting werd veranderd, zodat doelman Bekkering kansloos was. Op een doorweekt Spartaveld, voor slechts een paar duizend toeschouwers hebben de betaalde voetballers van Rotterdam hun Amsterdamse tegenstanders met niet min der dan acht-twee verslagen. Bij de rust was de stand twee-één. Uit deze cijfers blijkt duidelijk, dat de hoofdstedelingen na de hervatting volledig hebben gefaald. Zij konden het tempo niet meer volgen. Niets had er tevoren op ge wezen, dat de Amsterdammers zo'n smadelijke nederlaag tegemoet zouden gaan. In tegendeel kort na het beginsignaal trokken zij er tussenuit en uit een pass van Vonhoff (Amsterdam) loste Van der Kuil (Ajax) een hard, diagonaal schot in de bovenhoek, waar Sparta's doelman Van Dijk tevergeefs naar sprong. En kort hierna verwierf Van Lent (Blauw Wit) zich een vrije kans, welke door hoog overschieten echter verloren ging. Verhoeven, een van de vier Sparta-voorwaartsen, deed het aan de andere zijde beter. Zijn harde schot was voor Pieters Graafland onhoudbaar. Dit was de vrij opwindende opening van deze wedstrijd, want de stand één-één was na twee minuten spelen al bereikt. Schoten over of naast het doel waren het enige resultaat van de volgende veertig mi nuten, waarin het Amsterdamse spel de voorkeur verdiende. De Maasstedelingen lieten aanvankelijk het middenveld te veel vrij, zodat de gasten meer tijd en ruimte kregen om hun aanvallen op te bouwen. Nadien kwam Rotterdam er beter in en de rustige en technisch goede aanvallen verg den veel van Boskamp (Amsterdam) en Van der Klink (Blauw Wit). Met spil Elzer van Ajax konden zij voorlopig hun taak aan. In laatste instantie wekte Pie ters Graafland vertrouwen door goed in grijpen. Twee minuten voor de rust moest hij echter zwichten voor een schot van Van Ede (twee-één). Na de rust veranderde de stand binnen twee minuten in drie-één, doordat Schou ten een voortreffelijke combinatie tussen Van Ede en Verhoeven met een goed schot afrondde. Moeite De Amsterdamse achterhoede kreeg steeds meer moeite met de telkens van plaats verwisselende gastheren Na 25 mi nuten trof Verhoeven doel (vier-één). Bij een der laatste hoofdstedelijke po gingen kon Den Edel de bal met een strak schot langs de binnenkant van de paal ja gen. Maar tevoren hadden Verhoeven en Schouten in de 23ste en 33ste minuut de score al tot zes-één opgevoerd. Na 39 mi nuten schoot Schouten nog eens raak en dezelfde speler bracht drie minuten later de eindstand op acht-twee door omspelen van Pieters Graafland. Het Hongaars Olympisch Comité heeft besloten een ploeg af te vaardigen naar de Olympische winterspelen in Cortina en naar de zomerspelen in Melbourne. In Cor tina zal Hongarije vertegenwoordigd wor den bij het hardrijden, het kunstrijden en enkele skinummers. Voor Melbourne is be sloten uitsluitend athleten af te vaardigen, die kans hebben op een médaille. Men wil Hongaren laten deelnemen in de volgende takken van sport: Athletiek, Kano, Worste len, Boksen, Vijfkamp, Voetbal, Schieten, Turnen, Zwemmen, Waterpolo en Scher men. Ook naar de ruiterwedstrijden in Stockholm zullen vertegenwoordigers wor den gezonden. Het nationale Olympisch Comité heeft een beroep gedaan op alle sportliefhebbers in Hongarije om met vrijwillige bijdragen in de hoge reiskosten bij te dragen. Na langdurige onderhandelingen is een overeenkomst gesloten tussen het Luxem burgs Olympisch Comité en de Luxem burgse sportbonden enerzijds en de zuid westelijke Duitse voetbal-totomaatschap pij. Deze komt hierop neer, dat voor elk invulformulier van deze Duitse totalisator, dat in het groothertogdom wordt verkocht, een franc (ruim zeven cent) toeslag van de deelnemer zal worden gevraagd. Dit geld wordt gestort in een Luxemburgs Olym pisch fonds. Men rekent op een maande lijks bedrag van 4500 tot 6300 gulden. De totalisator-maatschappij zal bovendien een bedrag van 20.000 mark (ongeveer 18.000 gulden) ineens in het fonds storten. Daar mee zouden praktisch alle geldzorgen van Luxemburg met het oog op de uitzending van sportlieden naar Melbourne van de baan zijn. AFGELAST. De voetbalwedstrijd tus sen amateurploegen van Amsterdam en Rot terdam, die op nieuwjaarsdag op het WA- terrein in Amsterdam gespeeld zou worden, is wegens het slechte weer afgelast. +'i Het regende zondagmiddag behalve water per Pieters Graafland voor de vierde maal ook doelpunten tijdens de wedstrijd Rot- wordt gepasseerd. Van links naar rechts: terdam-Amsterdam. Op de foto ziet men Van der Klink, Verhoeven, Van der Gijp, het moment waarop de Amsterdamse kee- Elzer, Pieters Graafland en Dahrs. Voor een uitverkocht Bislet-stadion zijn in Oslo de eerste grote nationale wedstrij den in het hardrijden gehouden, waarbij alle Noorse rijders aan de start versche nen. Over het algemeen werden goede prestaties geleverd, hoewel het ijs traag was (temperatuur om het vriespunt) en bijzonder snelle tijden niet mogelijk wa ren. Er werden twee soorten wedstrijden gehouden: een 500 en 5000 meter voor de klassementsrijders en een 500 meter voor de sprintspecialisten. Bij de klassement- rijders ging de grote strijd tussen Aas en de nationale kampioen Johannesen. Aas kan met voldoening op zijn debuut in dit seizoen terugzien, want in het klassement over beide afstanden versloeg hij zijn te genstander met 0.040 punten. Op de 500 meter noteerden beide con currenten dezelfde tijd, 44.8 sec., waarmede zij de derde en vierde plaats innamen ach ter Elvenes (44 sec) en Strandvik (44.4 sec). Maar op de 5000 meter versloeg Aas zijn jongere langenoot met 0.4 sec. Aas won dit nummer in 8 min 21.3 sec. De win naar van de 500 meter Elvenes, was op de vijf kilometer minder succesvol. Ook nu viel Andersen weer tegen. Op de 500 meter bezette hij met 46.8 sec de 23ste plaats, op de 5000 meter moest hij met 8 min 33.7 met de zevende plaats ge noegen nemen. Bij de specialisten op de 500 meter ze gevierde Soefteland in 43.5 sec voor Hodt, die 43.8 sec. liet afdrukken. De Franse ijsbond heeft uit Moskou be richt ontvangen, dat drie Russische rijders en twee paren zullen deelnemen aan de Furopese kampioenschappen kunstrijden, die van 19 januari in de Franse hoofdstad worden gehouden. Dit zal de eerste maal zijn, dat Rusland in deze kampioenschappen is vertegen woordigd. Voor de Zweedse candidaten voor de Olympische schaatswedstrijden zijn in Oestersund selectiewedstrijden gehouden. Wereld- en Europees kampioen Ericsson toonde daarbij zijn klasse door het natio nale record op de 5000 meter te verbete ren. Hij won dit nummer in 8 min. 17.9 sec. Zijn persoonlijk record had hij welis waar in het vorig seizoen reeds op 8 min. 6.6 gebracht, maar deze prestatie werd in Oslo geleverd, zodat die niet voor natio naal record in aanmerking kwam. Zijn tijd van 8.17.9 is de beste ooit in Zweden door een Zweed gemaakt. Ook op de 500 meter had Ericsson de snelste tijd,, 44.3 sec., laten afdrukken, een prestatie welke door zijn landgenoot Eng werd geëvenaard. Dahl- berg bezette de derde plaats met 44.6 sec., waarmede hij 0.2 sec. beneden zijn per soonlijk record bleef. Op de 5000 meter eindigde Dahlberg als tweede met 8 min. 33.5 sec. De Zwitserse wielrenner Strehler heeft in Zürich het wereldrecord tien kilometer op overdekte banen voor professionals ver beterd en gebracht op 12 min. 39.6 sec. Het oude record stond sedert 28 November 1954, op naam van de Italiaan Messina met 12 min. 51.8 sec. in Parijs gemaakt. Zoals be kend had Strehler veertien dagen geleden ook het wereldrecord op de 5 kilometer op zijn naam gebracht, eveneens in Zürich. De Weense voetballers van „Wacker" hebben het betrekkelijk geringe aantal toe schouwers, dat op Houtrust het slechte weeu. trotseerde, duidelijk getoond, dat er nog een belangrijk kwaliteitsverschil bestaat tussen het Oostenrijkse en het Nederlandse club- voetbal. Als de Oostenrijkse voorhoede niet vaak net zo lang had gecombineerd tot de SHS- defensie gelegenheid tot ingrijpen kreeg, dan zou de nieuwjaarsdag voor Schevenin- gen Holland Sport een nog slechter begin van 1956 zijn geweest dan reeds het geval was. De SHS-voorhoede bracht er weinig van terecht. Direct na het begin schiep de Weense rechtervleugel tal van moeilijke situaties voor Landman's doel. Toch duurde het 26 minuten voordat rechtsbuiten Kaubec uit een vrije schop een overtreding van de SHS-verdediging met een doelpunt af strafte (nuléén). Al hielden de Weners ook na de rust de bal geen seconde langer dan strikt noodza kelijk was in hun bezit, ondanks de SHS- fouten bleef het scoren beperkt. In de der de minuut zette rechtsbinnen Bronsek een simpele trekbal van linksbuiten Haurnmers in een doelpunt om (nultwee). Precies een half uur later sprong linksbinnen Koz- liczek jr. resoluut op een slechte uittrap van Landman af en het was nuldrie. De weinige serieuze schoten van SHS vonden bij de uitstekende doelman Pelikan geen genade. De voetbalwedstrijden tussen wielerclubs op nieuwjaarsdag in het Noorder-sport park in Haarlem beginnen zo langzamer hand een traditie te worden. Want ook zondag hebben de wielersportbeoefenaren op een der bijvelden van hoofdklasser EDO weer naar hartelust achter de voet bal gedraafd. Het Haarlemse „De Kam pioen" won met zeven-drie van Olympia (Amsterdam) door doelpunten van Vaars (4 x), Adrie en Wim Voorting en Mathot. Doordat „De Bataaf" (Halfweg) met twee één de baas bleef over de andere Amster damse club „Olympia", zullen de Haarlem se en Halfwegse renners elkaar nog een maal in een voetbalwedstrijd ontmoeten om uit te maken wie het meeste recht heeft op de wisselbeker. Deze finale wordt op een nader te bepalen datum in Halfweg gespeeld. Tijdens c'e gezamenlijke snertfuif in „Du Nord", die op de voetbalwedstrijden volg de, bedankte de voorzitter van „De Kam pioen", de heer J. Engel, scheidsrechter Braakman voor zijn prima leiding en bood hem namens de wielerverenigingen een taart aan. Voor het eerst na 26 jaar zal DCIJ geen vertegenwoordiger kunnen zenden naar de strijd om de nationale damtitel. De enige gerechtigde H. Laros heeft voor de uitno diging voor de komende strijd om het kam pioenschap van Nederland bedankt om stu dieredenen. De vier eerstaankomenden mogen uitkomen in het wereldkampioen schap dammen, welke wedstrijd in novem ber 1956 zal worden gespeeld. Ook wereld kampioen Roozenburg heeft om dezelfde redenen bedankt. De volgende spelers zullen wel uit komen: H. J. Beeke, W. H. Beeke, P. van Heerden, R. C. Keiler, allen te Amsterdam, ir. Van Dijk, Wageningen; W. Roozenburg en F. Gordijn, Den Haag, A. J. Bom en Kinneging, Rotterdam, W. de Jong, Haar lem, W. Huisman, Leiden; J. Eddink, Vee- nendaal. De wedstrijd zal op zaterdag 14 januari in Utrecht aanvangen. D 24-jarige Britse athleet Norris heeft de jaarlijkse St. Sylvesterloop in Sao Paolo gewonnen met gering verschil op de Joego- slaviër Stritof. Norris zegevierde met slechts 5,4 seconden verschil op Stritof in de tijd van 22 min. 18,2 sec. Na zijn over winning verklaarde hij dan ook dat het de zwaarste strijd van zijn athletiekcarrière was geweest De traditionele wedstrijd waaraan athle ten uit twaalf landen deelnamen, had als gewoonlijk weer een enorme belangstelling. Norris nam van het begin af de leiding, welke hij niet meer afstond, ondanks ver woede pogingen van Stritof. Na vijf kilo meter verhoogde Stritof het tempo en hij slaagde er in zich bij de Brit te voegen. Norris moest zich tot het uiterste inspan nen om de leiding niet te verliezen. Op de laatste meters verzekerde een outsider, de Braziliaan Gonzaga, zich van de derde plaats. De basketbalcompetitie Gedurende de maand januari zal de Haarlemse basketbalcompetitie ook op de maandagavonden in het Krelagehuis wor den gespeeld en reeds voor hedenavond is een programma vastgesteld. Behalve de teams van Sportclub Haarlem en Rapiditas '31,welke ploegen in de dames eerste klasse de strijd aanbinden, staan bovendien een tweetal spannende herenontmoetingen in de tweede klasse op het programma, waar bij de meeste belangstelling zal uitgaan naar de wedstrijd tussen het nog ongesla gen ZBVS uit Santpoort en Typhoons 2. In de derde klasse heren heeft Aurora de leiding met een gelijk aantal punten als de HOC-reserves, waarbij de Old Boys echter uitstekend volgt met een geringer aantal gespeelde wedstrijden. Het volledige programma voor vanavond luidt: Dames: Tram vogels—IHJ 2; SC Haarlem 2—White Stars 2; Rapiditas '31—SC Haar lem; Typhoons 3Aurora. Heren: Antilopen 3—HOC 3; Exercitia 2 ZBVS 2; ZBVSTyphoons 2; Old Boys Aurora. Met het oog op de komende voorjaars- beurs voor de vrouw in het Krelagehuis aan de Leidsevaart zal de Haarlemse bas ketbalcompetitie van 27 februari tot en met 10 maart stilstaan, aangezien de grote zaal dan voor de sport niet beschikbaar zal zijn. Het ziet er echter wel naar uit, dat de hervatting van de Haarlemse bas ketbalcompetitie bijzonder interessant zal zijn, want het ligt in de bedoeling de com petitie weer met enkele interessante bas ketbalwedstrijden te hervatten. Op uitnodiging van de Amsterdamse ver eniging The Blue Stars zullen de kam pioensteams van Oostenrijk (B.C. „Union" uit Salzburg) en Israël naar Nederland komen voor het spelen van wedstrijden tegen de 512th Sabres uit Soesterberg en het team van de organiserende vereniging The Blue Stars. Het Haarlemse basketbaldistrict zal ver moedelijk de primeur krijgen van deze basketbalontmoeting, want het ligt in de bedoeling dat deze teams reeds op vrijdag 16 maart in het Haarlemse Krelagehuis aan de start verschijnen, waarna op zater dag 17 maart gespeeld wordt in de Haagse Houtrusthallen en besloten wordt met wed strijden op zondag 18 maart in de Apollo- hal in Amsterdam. ADVERTENTIE Ze verzachten met beproefde medicinale be standdelen van het wereldberoem de middel tegen verkoudheden Vicks VapuRub l HeerlijkDoel treffend1 Probeer ze! H0ESTB0NB0NS vï\c*£' Op de derde dag van de vierde test match tegen India brachten de Nieuw- Zeelanders hun totaal voor de eerste in nings op 336. India, dat daarna aan bat kwam, stond aan het eind van de dag op 107 voor het verlies van één wicket in de tweede in nings. De eerste had 132 runs opgeleverd zodat de gastheren, met nog twee dagen voor de boeg, nog 97 runs achter waren. India heeft de eerste testmatch van deze reeks gewonnen, maar de beide volgende eindigden in een draw. Op de vierde dag kwam India tot 301 runs voor het verlies van vier wickets in de tweede innings. India scoorde in de eerste innings 132 runs en Nieuw-Zee land 336.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 5