VANMORGEN IN DE VISUAL EN OP ZEE Havenberichten Agenda voor Velsen Kort en bondig Jaarwisseling met ongelukken en wraakoefening in Velsen Na 43 jaar gemeentedienst met pensioen Suomi-atleten in ongewoon costuum Gemeentebestuur en personeel nam afscheid van de heer N. A. van Lunen Brood ingaande vandaag 1 cent goedkoper Drukbezochte Nieuwjaarsreceptie van Beverwijks burgervader Hartelijk afscheid van de heer E. J. Polderman Loods Hopman gaat heen „Moedercursus" te IJmuiden Agenda voor Beverwijk „Het schoolleven van vijftig jaar geleden" Op „Watervliet" was het te nat voor sport Kennemerland nam luid- j ruchtig afscheid van 1955 j Dronken automobilist reed motor in tweeën Baret, haarwol en zijkammen Scheepvaart Amsterdams belang bij Hoogovens Twee inbraken aan de Zandvoortselaan MAANDAG 2 JANUARI 1956 5 In de kring van vele vertrouwde vrienden en collegae heeft de heer E. J. Polderman, technisch ambtenaar B bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht van Openbare Wer ken, zaterdagmiddag in de theeschenkerij in „Velserbeek" afscheid genomen van zijn dienstbetrekking bij de gemeente Velsen, die hij niet minder dan 43 jaar trouw heeft gediend om van een welverdiend pensioen te gaan genieten. De heer Polderman, die vergezeld was van zijn familie, werd op de laatste dag van het oude jaar begroet door de heer G. Jantjes, die de wethouder van Openbare Werken, de heer R. Verbeek inleidde voor een hartelijke afscheidstoespraak namens het gemeentebestuur. De heer Verbeek vond het geen gemak kelijke taak om na drie maanden wethou derschap de scheidende functionaris te moeten toespreken. Hij kende de heer Pol derman echter al van de schoolbanken en bovendien van de gezamenlijke militaire diensttijd af. De wethouder herinnerde er aan, dat in beider levens gedurende de voorbije jaren, die de heer Polderman in Velsen heeft „gestaan" vele belangrijke ge beurtenissen zijn voorgekomen. Daar waren de eerste opbouw van Velsen in 1914-1918, de dwaze vernietiging in de tweede wereld oorlog van grote delen van de gemeente en de heropbouw en uitbreiding van de laat ste jaren, die verheuging en teleurstelling in zich hielden. Voor de collegae was de scheidende ambtenaar een goed kameraad, maar ook als bouwkundige had de heer Polderman zijn grote verdiensten, waar voor de wethouder de dank van het ge meentebestuur overbracht. De heer Ver beek, die bij dit afscheid sigaren aanbood, hoopte, dat de scheidende ambtenaar met evenveel voldoening op de afgelegde baan zou mogen terugzien als hijzelf. Trouw aan Velsen Directeur ir. D. N. Dammers van Open bare Werken liet de gehele carrière van de heer Polderman de revue passeren, spe ciaal ten aanzien van de afdeling Bouw en Woningtoezicht. De taak, die de heer Polderman in de moeilijke en dynamische ontwikkeling van Velsen heeft gehad, was tot ieders tevredenheid vervuld. Na de oorlog werkte de heer Polderman veel in Velsen-Noord en hij deed dit evenzeer nauwgezet. De heer Dammers verklapte, dat de scheidende ambtenaar nog een hob by heeft, houtbewerker, zodat hij zich in de komende jaren niet hoeft te vervelen. Ir. Dammers bood een infrafillamp aan. Hierna ging de directe chef, de heer H. van 't Hag, nog eens dieper in op de langdurige trouw aan Velsen, waar de heer Polderman als eenvoudig timmerman in gemeente dienst kwam en de hoogste ambtenaarsrang De ÏJmuidense vereniging Loodsen-So- ciëteit „Recht door Zee" zal tijdens een re ceptie afscheid nemen van de zeeloods der 1 klasse A. J. Hopman wegens het verlaten van de dienst in verband met pensionne ring. Deze receptie zal gehouden worden op zaterdag 7 januari 1956 van 10.30—12.30 in de sociëteitszaal in het gebouw van het Loodswezen, Kanaaldijk 241 te IJmuiden. Dezelfde avond wordt in deze zaal een feestavond gegeven, opgedragen aan de heer A. J. Hopman. Deze avond zal ver zorgd worden door een beroepsgezelschap. Van donderdag 12 januari af zal de afde ling Velsen van „Het Witte Kruis" een moedercursus houden in het wijk,gebouw aan de Kennemerlaan 143 te IJmuiden. De cursus is toegankelijk voor dames boven de achttien jaar en zal worden geleid door zuster Nieuwpoort, docente van de Stichting voor Moederschapszorg en Kin- derhygiëne in Noordholland. Op zaterdag (oudejaarsdag) kwamen in IJmuiden binnen: Saarpe van Bascelot. Cito van Krefeld. Hestia van Rotterdam. Panaos van Rotterdam. Castor van Antwerpen. Am- stelstroom van Londen. Ab Dodero van Hamburg. Gervis van Porsgrun. Makkum van Karlstad. Puck van Bremen. June van Londen. Apollo van Middlesborough. Admi ral Courbet van Stallerholmer. Vertrokken: Endsei naar Stettin. Witte- kind naar Gothenburg. Dortmund naar Hamburg. Heriot naar Leith. Andrea Parodi naar Hampton Roads. Saint Jacques naar Duinkerken. Heinrich Lorenz naar Ham burg. Dearne naar Rotterdam. Lochsee naar Rotterdam. Tom naar Oxelosund. Ophir n. Savilla. Ophala naar Rotterdam. Saint Marc naar Le Havre. Santa Margarita naar Hull. Westerdok naar Londen, Baltara n. Rouen. Greenfinch naar Londen. Zaanstroom naar Londen. Ilmenau naar aHmburg. Op nieuwjaarsdag kwamen binnen: Kathe Hamm van Halmstad! Wurtsburg van Sunds- vall. Dualta van Hamburg. Vecht van Lon den. Lingestroom van Londen. Ootmarsum van Le Havre. Cazinda van Le Havre. Ne therlands Coast van Newcastle. Plover van Rotterdam. Brazilia van Las Palmas. Joost van Karimin. Medon van Bremen. Berkel- stroom van Hull. Vertrokken zijn: Rijnland naar Buenos Aires. Angolakust naar Dakar. Leopolds- kerk naar Wasa. Er lagen gisteravond elf bijleggers in de haven, die beter weer afwachtten. MAANDAG 2 DECEMBER Thalia: 20 uur, Zeven broers zoeken zeven meisjes. Rex: geen opgaaf bekend. DINSDAG 3 DECEMBER Stratingplantsoen, Marktplein en Kerkweg, 19 uur: kertsbomen-brand. Thalia: ais maandag. MAANDAG 2 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Mambo". Luxor Theater, 19.15 uur: „Gejaagd door de wind". W.B.-Theater, 20 u.: „Aasgieren op Texas". Openbare leeszaal, geopend van 1517 en van 1920 uur. R.K. Leeszaal: uitleenbibliotheek van 15 18 uur; lees- en studiezaal van 1518 en 19—21.30 uur. DINSDAG 3 JANUARI Kennemer- en Luxor Theater, bioscopen als Maandag. KSA, Winkeliersvereniging „Plan West", feestavond. Kennemer Theater, Start hoofdgroep Hoogoven-schaaktournooi. mocht bereiken, om thans met een uitste kende herinnering aan het bedrijf dit te gaan verlaten. Namens de collegae wer den een handboormachine en sigaren aan geboden. Voor de bond van technische ambtenaren bood de heer A. Jansen even eens sigaren aan, waarna de oud-collega de heer F. D. Raadman, die veertig jaren met de scheidende ambtenaar samenwerk te, met hartelijke woorden teruggreep op de gegroeide vriendschap. De heer Polderman dankte tenslotte voor de tot hem gerichte woorden van erkente lijkheid en voor de ontvangen geschenken. Mevrouw A. Surink-Groen uit Driehuis houdt op dinsdag 3 januari des middags van 2 tot 2.20 uur voor de AVRO-microfoon een causerie over „Het schoolleven van vijftig jaar geleden". Het bestuur en de feestcommissie van de Kennemer-Staten Athletiekvereniging Suo- mi hadden voor de leden ter gelegenheid van de nieuwjaarsdag bij wijze van expe riment een gezellige bijeenkomst in het sportpaviljoen „Watervliet", waar de leden in vreemde costumes waren gestoken. Er was namelijk gisteravond een bal-masqué, dat een frote belangstelling trok en waar voor de deelnemers(sters) zich veel moeite en kosten hadden getroost. Uiteraard waren er „huur"-costumes te bewonderen van Turken en Volendammers, maar onder de eigen costumes waren er met frisse ideeën. Vooral het Chinese meisje, een domino, een verschijning als het boerenkool-met-worst meisje en de Odysseus waren bewijzen van originaliteit. Het was dan ook geen wonder, dat de beide laatste costumes de eerste prijzen kregen toegewezen. De avond werd doorgebracht met dans, zang en spel. In zijn begroetingswoord wenste de heer H. J. Klaver de leden en de vereniging een voorspoedig jaar. Hij hoopte, dat het nieu we seizoen vele goede resultaten voor de leden en voor „Suomi" zou opleveren. De trainer, de heer H. v. d. Tuuk, die pas in het huwelijk is getreden, kreeg een cadeau in enveloppe. Aangezien de trainer wegens studie deze taak niet langer kan vervullen, dankte hij voor de prettige omgang en vooral voor de prettige geest, die hij in „Suomi" heeft mogen ervaren. Het gemeentebestuur en voltallig perso neel van de binnen- en buitendienst van de gemeente Castricum heeft zaterdagmorgen om elf uur in de raadzaal afscheid genomen van de gemeente-secretaris, de heer N. A. van Lunen, die met ingang van het nieuwe jaar de dienst met pensioen heeft verlaten na een ambtsperiode van bijna 36 jaren. De scheidende gemeente-secretaris, die vergezeld was van zijn echtgenote en kin deren, werd allereerst toegesproken door burgemeester C. F. Smeets, die het goede en vele werk van de heer Van Lunen, dat dikwijls onder zeer moeilijke omstandig heden geschiedde, naar voren bracht. Een speciaal woord van grote waardering richtte de eerste burger tot mevrouw Van Lunen, welke in de 36-jarige ambtsperiode van haar man zo'n grote steun voor deze is geweest. Namens het gemeentebestuur bood de magistraat de heer Van Lunen een tuin- ameublement aan en mevrouw Van Lunen een bouquet. De nieuwe gemeente-secretaris, de heer G. Louter, sprak over de prettige samen werking tussen de heer Van Lunen en het personeel op de secretarie en liet zijn woorden, namens dat personeel, vergezeld gaan van een radiotafe! Oud-wethouder P. de Vries bracht de vertrekkende ambtenaar hartelijk dank voor diens voorlichting in de tijd, dat hij, wethouder van Openbare Werken en loco burgemeester zijnde, de burgemeester moest vervangen en tenslotte hield de heer Na langdurige besprekingen hebben de plaatselijke bakkers besloten, gezien het advies van de rayonale bakkerijcommis sie, de broodprijs met ingang van vandaag 2 janari met één cent per brood van 800 gram te verlagen. Dit besluit is gevallen in afwachting van de kentering op de tarwemarkt, die deze prijsverlaging thans toestaat. Het is ech ter mogelijk dat bij een wijziging van de tarwemarkt de prijsverlaging niet gehand haafd zal kunnen blijven, zo deelde men ons van bevoegde zijde mede. In elk geval wilde men nu de consument van de gewij zigde omstandigheden mee laten profi teren. De voorgenomen wedstrijden, die op het sportpark „Watervliet" zouden worden ge speeld zijn zondagmiddag niet doorgegaan. De bijzonder slechte weersomstandighe den van de nieuwjaarsdag waren oorzaak van het afgelasten van de voetbalwedstrijd tussen de elftallen VVB I en WB-Dyna- mo's en van de onderlinge voetbal- en handbalwedstrijden van de Kennemer Sta ten Athletiekvereniging „Suomi". BINNENLAND Secretaris. De raad der gemeente Woensdrecht heeft tot gemeentesecretaris benoemd de heer C. van Kaam, thans com mies ter secretarie te Oudenbosch. Gedu rende ongeveer 30 jaar is in Woensdrecht het ambt van burgemeester en secretaris verenigd geweest. Ereburger. Aan Ir. P. F. S. Otten, voor zitter van het praesidlum van de raad van bestuur van de n.v. Philip's Gloeilampen fabrieken te Eindhoven, is zaterdag, op zijn zestigste verjaardag, de gouden medaille van de stad Eindhoven toegekend. Hierdoor is de heer Otten de vijfde ereburger van de stad geworden. De eerste, aan wie deze onderscheiding te beurt viel, was dr. A. F. Melkprjjs. De regering heeft enkele lagen geleden mededelingen gedaan over de vaststelling van de garantieprijs voor de melk. Aan deze mededelingen werd de con clusie verbonden dat er voor verhoging van de consumentenprijs geen aanleiding be staat. Deze regeringsmededeling hield geen verband met de verhoging van de melkprijs, die op 25 december plaats vond. Onderscheiding. Vice-admiraal b. d. J. W. G. van Hengel, aan wie eervol ontslag is verleend als voorzitter van de commissie voor georganiseerd overleg bij de zeemacht, is benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Naar Nieuw Guinea. Op 1 februari zal de torpedo boot jager „Kortenaer" onder be vel van kapitein-luitenant ter zee P. Cool uit Den Helder vertrekken naar Nieuw Guinea ter aflossing van de torpedoboot- jager „Piet Hein". HAARLEM EN OMGEVING Late kerstviering. De afdeling Heem stede van die Katholieke Bond voor Bejaar den en Gepensionneerden houdt qp donder dagmiddag 5 januari een kerstbijeenkomst in het r.-k. jeugdhuis aan de Herenweg. Th. Berlee uit naam van alle raadsleden een afscheidsspeech. Het dankwoord van de heer Van Lunen was kort en krachtig; vooral voor de woor den van de burgemeester tot zijn echtge note toonde de heer Van Lunen zich zeer dankbaar. Men heeft zaterdagmorgen afscheid ge nomen van een g&meente-secretaris, die zich immer de juiste man op de juiste plaats heeft getoond. S Op luidruchtige wijze heeft Kenne- 5 merland zaterdagnacht afscheid ge- nomen van het jaar 1955. Al ver voor het middernachtelijk uur ontploften hier en daar voetzoekers, doch om klokslag twaalf begon het lieve leven eerst goed: de explosies waren niet van de lucht en er zijn vele vreugdevuren opgelaaid. De meest karakteristieke jaarwisseling was die in de haven van IJmuiden: op de j straffe wind is een ware kakofonie van klanken van de verschillende schepen tot ver in de omtrek uitgedragen. De jaarwisseling is in Velsen niet zon der brokken verlopen: er deden zich enige verkeersongelukken voor waarbij een aan tal lichtgewonden te betreuren waren. Zaterdagmiddag begon het op de Rijks weg Haarlem-Velsen bij het benzine station van v. Bugnum, waar een met grote snelheid uit Haarlem komende personen auto (naar de verklaring van de bestuur der reed hij 85 km) in de sloot slipte. De auto zou, zo deelde de chauffeur mee, door een rukwind opzij geworpen zijn en belandde in de bermsloot. De wagen werd beschadigd en moest worden weggesleept; de bestuurder kwam met de schrik vrij. Dronkenschap Om zeven uur 's-avonds moest de politie komen helpen op het station Velsen-IJmui- den-oost, waar een recalcitrante visserman uit Den Haag lastig werd, zodat drie man van de N.S. hem nauwelijks baas konden. De man, die later ter ontnuchtering is op gesloten, had het eerst de reizigers in de trein van IJmuiden al lastig gemaakt en haalde daarna de „aardigheid" uit vlak na het vertrek van de trein te fluiten, zodat de wagenvoerder, denkende dat er iets ge beurd was, aan de noodrem trok en de trein met een schok tot stilstand kwam. Beschonken was eveneens de ÏJmui dense bestuurder van een personenauto, die op het kruispunt Grahamstraat-Radar- straat-Planetenweg een motorrijder aan reed. Het ongeluk gebeurde omstreeks kwart over twee, 's-nachts en de chauffeur, die geheel links reed, vloqg pardoes tegen een tegemoetkomende motor met zijspan aan, met het gevolg, dat de motor bijna van het zijspan gescheiden werd. Later heeft de politie de zaak dan ook moeten demon teren. De motorrijder heeft nog geprobeerd uit te wijken voor de onverantwoordelijke automobilist, die even te voren door een, eveneens lichtelijk onder de invloed ver kerende passagiere was afgelost, maar het stuur toch maar weer van haar had over genomen, omdat het niet zo best ging. De vrouw van de uit Beverwijk afkomstige motorrijder, is in overspannen toestand en met een wond aan het rechterbeen plus pijn in de borst naar het zizekenhuis ge- Prijzen van zaterdag. Gr. tong 6,50; grm. tong 5,805,70; kim. tong 5,004,60; kl. tong 1 4,60; kl. tong II 4,10; tarbot I 3,60 3,50, per kg. Tarbot II 150; tarbot III 108; tarbot IV 8360; gr. schol 47; grm. schol 64; kim. schol 67; kl. schol I 77; kl. schol II 8071; wijting 26; kl. haai 41, per 50 kg. Gr. kabeljauw 224. Aanvoer van zaterdag: 27 kisten tong en tarbot, 26 kisten schol, 5 kisten wijting, 3 kisten kabeljauw en gul, 2 kisten haai, 7 kisten diversen. Totaal 70 kisten. Besommingen van zaterdag. KW 76 f 8560. .^Ai. iiOiIHOhj Wat er vandaag was Van de trawlervloot waren vandaag dé „Postboy" (van 18 dec.) en de „Soerabaia" (van 18 dec.) aan de afslag. De „Postboy" loste 495 kisten, waarvan 135 gestripte schelvis, 60 dichte schelvis, 50 makreel, 75 open wijting, 10 dichte wijting, 150 kleine koolvis zwart, 15 gul en leng en voorts 30 stuks stijve kabeljauwen en de „Soerabaia" 525 kisten, waarvan 180 schelvis, 40 ma kreel, 90 wijting, 160 dichte wijting, 45 gul, kabeljauw en koolvis en 10 diversen. De KW 135 „Emma Wilhelmina" (van 19 dec.) loste verder 800 kisten, waarvan 700 schel vis, 50 wijting, 50 kabeljauw en gul en 100 stuks stijve kabeljauwen en als enige log ger was de KW 85 binnen met 300 kg. ton gen, 15 kisten schol, 5 tarbot en wijting en 10 stuks stijve kabeljauwen. Oudste boten Oudste trawlers zijn thans de „Elie", „Bergen", „Wiron 2" en KW 81 „Albertha Hendirika" (van 27 dec.). Binnengekomen KW 85 en KW 135. Er vertrokken geen schepen. Voor de export De export kocht vandaag de regels ka beljauw voor 186 tot 152, kleine regels voor 72 tot 82, een kist kabeljauw voor 268 en de kisten koolvis voor 114 tot 104. Ook grote schelvis was voor het bui tenland bestemd en maakte 60 tot 65. Binnenland in Binnenland kocht leng voor 92 tot 106, zwarte koolvis voor 92 tot 110, grote gul voor 67 tot 72, middel voor 47 tot 51, torguilen voor 39 tot 34, wijting voor 33 tot 28. Grootmiddel schelvis ging weg voor 56 tot 60, klein- middel schelvis voor 43 tot 57, pennen voor 40 tot 50, braadschelvis voor 39 tot 31. De makreel noteerde van 37 voor de goede tot 17 voor de slechtere kwali teit. Haring ging van de hand voor 24 tot 20.—. Ingetrokken De waarschuwing voor noordwester storm is vanmorgen ingetrokken. Alleen de loodsdienst te Hoek van Holland was van morgen nog gestaakt. Record gebroken De record-jaaromzet van het Staatsvis- sershavenbedrijf over 1954 is gebroken. Werd toen een omzet van 32.278.820,63 bereikt, vorig jaar kwam men aan een om zet van 34.700.313,33 toe, wat dus onge veer 2.4 millioen gulden meer is. 110.000 minder De totaal-aanvoer van kantjes gezouten De volgende gevonden voorwerpen zijn van 23 tot 30 december bij de Velsense po litie binnengebracht. Inlichtingen zijn te krijgen aan het hoofdbureau van politie, Tiberiusplein no. 1, kamer 4, uitsluitend op iedere werkdag van 11 tot 12 en van 16 tot 17 uur, met uitzondering van zaterdagmiddag. (Telefonisch geen inlichtingen) Handschoen, jongenspet, ceintuur, sjaal, damestas, haarrol en zijkammen, hoofddoek, das, portemonnee, militaire baret, nieuwe band, sleutelbos, jongensjack, oorbel, want, damesschoen, paar handschoenen, 3 gulden, kindertasje, vulpen, passer, autoped, rozen krans, sleutel, wandelstok, portefeuille, muts, kinderschoen, damesrijwiel, jutezak met meel, paar wanten, wieldop (auto), regenjas (camouflage), zakhorloge, over hemd (jongen), boodschappentas, bril, paraplu. bracht; de passagiere van de auto, een huishoudster, liep letsel aan een been en het hoofd op en moest eveneens naar het Antonius ziekenhuis worden gebracht. Na de aanrijding heeft de beschonken autobestuurder, een visserman uit IJmui den, nog geprobeerd te ontkomen, maar er was snel politie-assistentie ter plaatse om dit snode voornemen te verijdelen. Levensgevaarlijk vuurwerk In Santpoort hield een surveillerende agent op oudejaarsavond twee jongens van 17 en 18 jaar aan, die met behulp van eigengemaakte explosieven stalen buizen in levensgevaarlijke projectielen hadden veranderd. De agent kon erger verhoeden en vond in totaal bij de knapen 21 holle stalen pijpen van 15 centimeter lengte, die bij ontploffing zeker doden hadden gekost. Tenslotte is er op een ongebruikelijke manier een Santpoortse vete uitgevochten tussen twee buren. De ene buurman wilde op oudejaarsavond wraak nemen en plaatste bij de ander voor het huis een bus met gaten, waarin zich een onwelriekende walm ontwikkelde, waarna hij aanbelde. De jaarwisseling is voor de ander minder prettig verlopen: hij heeft het hele huis moeten luchten haring door de loggers van Scheveningen, IJmuiden, Katwijk en Vlaardingen, die in 1954 1.027.132 kantjes bedroeg, heeft in 1955 914.798 kantjes bedragen. Ruim 110.000 kantjes minder! De aanvoercijfers in de verschillende havens waren over 1955 (tussen haakjes de cijfers van 1954) IJmuiden 24.143 kantjes (35,505); Vlaardingen 161.775 kantjes (174.024); Katwijk 230.581 kantjes (277.239) en Scheveningen 497.299 kantjes (540.364). Was de uitvoer in 1955 JS32.650 kantjes groot, in 1954 waren dit 386.649 kantjes. Visafslag op Urk. Vrijdag werd door 26 'vaartuigen aangevoerd: 1659 pond snoek baars, f 0,98f 1,01, 548 pond rode baars j 7275 cent, 1388 pond blei, 811 cent, 26 pond karper 28 cent en 5 pond zalm, f 1,75 f 4,00 alles per pond. De gemeenteraad van Amsterdam heeft het voorstel ontvangen deel te nemen voor 4150 gewone aandelen van 600, 3 ge wone aandelen van 100, 14 certificaten van 600 en 1 certificaat van 100 in het door de Koninklijke Nederlandsehe Hoog ovens en Staalfabrieken tegen de koers van 100 pet. uit te geven kapitaal. De gemeente Amsterdam bezit 4.997.600 aandelen en certificaten Hoogovens. B. en W. zijn van oordeel, dat er voor Amster dam aanleiding is zijn belangen bij het hoogovenbedrijf te handhaven. Voorgesteld wordt hiervoor een krediet van 2.498.800 beschikbaar te stellen. Hout uit Finland Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is zaterdagmorgen aangekomen het Finse s.s. „Sarpen", dat van de Finse haven Mantyluoto een lading van 900 vadem pa pierhout aanvoerde. Ongewenste gasten hebben op oude jaarsnacht de Zandvoortselaan uitgekozen om in een tweetal percelen een bezoek te brengen. De heer A., bewoner van een der percelen, bemerkte bij zijn thuiskomst na elders oud-en-nieuw te hebben ge vierd dat in zijn woning alles onderste boven was gehaald; men had zich toegang verschaft door verbreking van een raam in de keukendeur. Er wordt f 150 vermist. Een soortgelijke ontdekking deed de heer P., bewoner van het andere perceel: ook hier dezelfde situatie en dezelfde wijze van binnenkomen. Hij mist een bedrag van f 40. Albireo, pass. 30 Fern. Noronha n. Montevideo. Amerskerk, 30 v. Bilbao n. Rotterdam. Annenkerk, 31 Lorenzo Marquez. Aagtedijk, 30 v. Galveston n. Brownsville. Abbedijk, 31 v. Londen n. Cristobal. Alphacca, 30 v. Santos n. Rio de Janeiro Adonis, 30 v. Amsterdam n. La Guaira. Aalsum, 1 te Cochin. Aardijk, 2 te Havana. Altair, 31 v. Montevideo n. Santos. Amstelbrug, 31 v. Aden n. Penang. Amsteldijk, pass. 1 Startpoint n. Antwerpen. Amstelland, 1 te St. Vincent. Andijk, 2 te Houston. Arendsdijk, 1 te Marseille. Attis, pass. 31 Flores n. Guanta. Alblasserdijk, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Algenib, 31 Antwerpen verwacht. Alwaki, 31 nog Chittagong. Averdijk, 31 Bremen. Amsteldiep, pass. 31 Khorya Morya eil. naar Muscat. Ampenan, 31 te Sungeigerong. Bantam, 30 v. Singapore n. Zamboanga. Beninkust, 31 v. Antwerpen n. Hamburg. Bali, 30 v. New York n. Alexandrië. Bloemfontein, 31 v. Kaapstad n. Las Palmas. Blijdendijk, 1 te New York. Bussum, 1 v. Suez n. Perz. Golf. Bontekoe, 31 v. Menado n. Makassar. Breda, pass. 31 Azoren n. Pta Cardon. Britsum, 30 75 m. o.t.n. St. Maarten. Celebes, 31 rede Belawan. Caltex Delft, 31 Sidon verw. Callisto, 31 v. Baltimore n. Rotterdam. Caltex Pernis, pass. 1 Gibraltar n. Rotterdam. Cinulia, 31 te Curagao. Clavella, 31 v. Rastanura n. Madras. Corvda, 1 v. Pta Cardon n. Stanlow. Caltex Leiden, pass. 31 Kp. de Gata n. R'dam. Castor, 31 Amsterdam. Corilla, pass. 31 Recife n. Curagao. Camerounkust, 31 te Hamburg. Dalerdijk, 30 in Panamakanaal n. Los Angeles. Duivendijk, 30 Rotterdam. Delft, 31 Santiago de Cuba. Dongedijk, 30 v. Rotterdam n. Bremen. Dorestad, 30 600 m. z.zw. Bermuda. Delfland, 31 Bremen. Elizabeth B, 30 v Port Said n. New York. Esso Amsterdam, 30 Kp. Bougie gep. n. Sidon. Etrema, 31 v. Curagao n. Stanlow. Eendracht, pass. 31 Malta n. Esbjerg. Gaasterkerk, 31 v. Singapore n. Ilo Ilo. Gouwe, 29 v. Dakar n. Monrovia. Gadilla, 1 Gladstone verw. Houtman. 30 v. „Singapore n. Mahe. Hestia, 3(j v. Rotterdam 31 Amsterdam. Hector, 2 te Napels. Hilversum, pass. 1 Finisterre n. Mena el Ahmadi Hoogkerk, 2 te Manilla. Hoogkerk, 31 75 m. o. Formosa. Indrapoera, 31 Surabaja. Isis, 31 Liverpool. Kota In ten, 31 Rotterdam. Keizerswaard, 1 Curagao verwacht. Korenria, 31 v. Pto La Cruz n. Curagao. Kabylia, pass. 31 Gibraltar n. Harburg. Karimata, 1 te Suez. Keizerswaard, 1 te Curagao. Kenia, pass. 1 Ouessant n. Curagao. Kertosono, 31 v. Los Angeles n. Balboa. Kieldrecht, 1 te Rotterdam. Kota Agoeng, 1 te Genua. Lindekerk, 31 Port Said. Lombok, pass. 30 Kp. Elatteras n. Colon. Laertes, pass. 1 Gibraltar n. Liverpool. Loosdrecht, 31 Koewait. Leersum, 31 v. Mobile n. Savanna. Limburg, 31 v. Rangoon n. Belawan. Loppersum, 1 te Port Talbot. Lemsterkerk, 31 150 m. zo. Muscat. Lawak, 31 Kaapstad verwacht. Markelo, pass. 30 Finisterre n. Leixoes. Marpessa, 30 v. Dakar n. Curagao. Maureen, 31 Philadelphia verwacht. Mentoi. 30 v. Amsterdam n. Paramaribo. Murena, 31 v Shimotsu n. Miri. Maas, 31 te Rotterdam. Maureen, 1 te Philadelphia. Meerkerk, pass 31 Gibraltar n. Antwerpen. Modjokerto, 31 te Tj. Priok. Molenkerk, 1 v. Port Said n. Genua. Muiderkerk, 1 te Aden. Maasland, 31 Rio de Janeiro verwacht. Nigerstroom, 30 v. Dakar n. Freetown. Noordam, 30 500 m. W. Scilly's. Notos, 30 v. Kavalla n. Rotterdam. Oranje, pass. 31 Gibraltar n. Port Said. Orion, 30 v. Rotterdam n. Oran. Oldekerk, pass, 31 Gibraltar n. Marseille. Oranjefontein, 2 te Kaapstad. Ouwerkerk, 1 v. Port Said n. Genua. Ondina, 31 Tarakan. Omala, 31 te Volo. Prins Philips Willem IV. pass. 31 Ouessant n. Malaga. Perna, 30 v. Port of Spain n. Tripolis. Polydorus, 30 v. New Orleans n. Newport News. Prins Joh. W. Friso, pass. 1 Ouessant n. Leixoes. Prins Willem IV, pass. 1 Finisterre n. Malaga. Prins W. v Oranje, 31 v. Hamburg n. Halifax. Pieter S, 31 Newport Mon. Prins Willem van Oranje, 31 v. Hamburg naar Halifax en St. John. Peperkust, 31 nog Port Harcourt. Phrontis, 31 Hamburg. Ridderkerk, 31 Tanga. Roggeveen, 30 v. Kobe n. Hongkong. Rondo, pass. 31 Ceylon n. Belawan. Raki, 31 v. Bombay n. Vizagapatam. Riouw, 1 te Honolulu. Rotti, 31 te New York. Scherpendrecht, 31 t.h.v. Flores verwacht. Stad Haarlem, 30 Immingham. Sumatra, 30 v. Alexandarië n. Halifax. Straat Bali, 31 Buenos Aires. Tabian, 30 v. Beyrouth n. Port Said Sliedrecht, 1 te Mena el Ahmadi. Sommelsdijk, pass. 1 Startpoint n. New York. Stad Schiedam, 1 te Savono. Schelpwijk, 31 50 m. nw. Kp. Leeuwin. Stentor, 31 v. Georgetown n. Wageningen. Salland, 31 200 m. no. Bahia. Sirrah, 31 Brisbane verwacht. Stan vac Ogan, 31 te Tj. Uban. Stanvac Pendopo, 1 Sungeigerong verw. Tegelberg, 3 Ov. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Tiberius, 28 v. Ciudad Trujillo n. Jacksonville. Trompenberg, 30 Bermuda. Tamo, 1 te Rio de Janeiro. DE LAATSTE WEEK VAN HET OUDE JAAR is er een van bijzonder slecht weer op zee geweest en dat is ook de voornaam ste reden, dat zovele schepen, die anders nog wel door hadden willen vissen, de be schutte haven hebben opgezocht en dat de vangsten opvallend gering zijn geworden, zodat de eerste week van januari geken merkt zal worden door geringe aanvoeren en dus naar alle waarschijnlijkheid door een voortzetting van de reeds tot exhorbi- tante hoogte gestegen koersen van de na dagen van 1955. De buit, die er verleden week nog mee naar huis is genomen, bestond uit veel wij ting, zowel dicht als gestript. Maar de bin nenlandse vraag naar dit goed is niet erg stevig geweest en woensdag zakte de markt dan ook bedenkelijk naar de f 8. Tot de eenden de zaak redden en de wijting voor voer uit de markt ging. Donderdag echter liep de markt bij een grote schaarste met sprangen op en aan het eind van de afslag leefde de wijting haar herenleventje van f 15 de 50 kilo, terwijl de gestripte echt een fijn visje werd, waarvoor f 22 betaald moest worden, wilde men in aanmerking komein. De piepers deden aan dit spelletje trouw mee en vrijdag werd er royaal f 22 tot f 33 voor de braadjes betaald, waarvan dan een groot deel voor deze week gereserveerd werd, omdat iedereen het zwerk wel zag hangen. Drie schepen met samen 2000 kilo in deze eerste dagen zullen zeker geen hoorn des overvloeds opleveren. Platvis komt er ook heel mondjesmaat en het was dus geenszins een wonder, dat zaterdag de lappen voor f 6 en meer de kilo aan de man werden gebracht, terwijl de grootmiddel tong ruim de f 5.50 haalde en de halfpond- jes f 4.50 deden met zelfs een uitzonderlijke f 4. Die paar kistjes schol twee voor f 80 de 50 kilo waren ook wel tekenend voor de verhoudingen van dit moment en de KW76, die daar zo heerlijk van profiteerde, ging dan ook met een mooie nieuwjaarscent naar huis. Breskens heeft het erg rustig gehad. Wei nig haring en goede prijzen. Overigens is het ook daar een mis haringseizoen ge weest, net als voor de trawlers op de Noordzee. Gedeelde smart moge halve smart zijn, maar het is voor geen van beide partijen een plezierige herinnering gewor den. België kocht eveneens erg rustig; niet omdat er geen trek was bij de zuiderburen, maar meer omdat IJmuiden niets had aan te bieden de paar kabeljauwen, die er waren zijn prompt voor hoge prijzen van de hand gegaan. En de luttele kisten hake van de Norma Maria zijn eveneens goud gaan opbrengen, al hadden twee handela ren er blijkbaar een afspraakje over ge maakt, dat weinig effect sorteerde. De noordwester is dan vandaag in de loop van de dag wel wat geluwd, maar veel zal er toch nog niet op zee zijn, als de eerste dag van het nieuwe jaar ten einde is. Naar uit kringen van de centrale band verluidt, le vert de c.a.o. dit jaar niet die grootse strub belingen op, welke er vorige jaren rond de jaarwisseling uit voortkwamen, zodat het weer voorlopig de enige factor blijft, die een wat overvloediger aanvoer tegenhoudt. Maar als dat dan ook wat beter wordt, zal de uittocht massaal kunnen zijn. Ondanks het slechte weer hebben zeer velen zondag een gang naar het gemeente huis te Beverwijk ge-maakt, om de eerste burger van de gemeente, mr. H. J. J. Schol- tens, door middel van een handdruk het beste toe te wensen voor het komende jaar, wat zowel persoonlijk a-ls voor de ge-meente bedoeld was. Tal van burgerlijke en kerkelijke auto riteiten waren naar Scheybeeck getogen, anderen kwamen namens een vereniging of uit het zakenleven. Zo waren o.a. aan wezig ir. A. H. Ingen H-ousz, pres. directeur van de K.N.H.S., mr. J. F. M. Hamulle, di recteur R.K. Leeszaal en Bibliotheek, d'e predikanten W. Oorthuys en J. A. Eekhof, R. J. Vos, directeur van de gemeentelijke Lichtbed-rijven, ir. J. Stoelinga, directeur van Openbare Werken, de heer J. H. Naafs, directeur van het Openbaar Slachthuis, ver schillende R.K. geestelijken, artsen en de heer L. H. Molenaar, hoofdinspecteur van politie en vele particulieren. De heer Scholtens ontving de dames en heren in zijn werkkamer en hij onderhield zich gedurende enige tijd met hen, waarna men zich naar de raadszaal begaf, teneinde de goede wentsen uit te wisselen. Ternate, 1 te Rotterdam. Tiba, 1 te Rosario. Tomori, 1 v. Port Said n. Genua. Themisto, 5 Houston verw. Tibia, 31 180 m. n. Brisbane n. Miri. Tjisadane, 31 590 m. z.t.o. Colombo. Triton, 31 La Guaira. Trajanus, 30 1160 m. no. Paramaribo. Tankhaven III, 31 te Sungeigerong. Tomori, 31 Suez verwacht. Waterman, 30 Aden. Willemstad, 30 380 m. NO. Barbados. Waterman, 31 v. Aden n. Port Said. Westertoren, 31 Curagao. Wonorato, 30 v. New York n. Beyrouth. Wieldrecht, 31 v. Bayonne n. Covenas. Willem Ruys, pass. 31 Perim n. Suez. Woensdrecht, 31 v. Chittagong n. Abadan. Wonosari, 1 v. Madras n. Calcutta. W. Alton Jones, 31 150 ¥n. w. Sabang. Zeeland (KRL), 31 Halifax. Zeeland (SSM), 2 Grangemouth verwacht. Zuiderzee, 30 600 m. z.zo. Kp. Race. KLEINE VAART Albergen, 31 v. Requejada te Terneuzen. Ali S, verm. 31 v. Humbeeck n. Cardiff. Anna, 1 Spezia verwacht. Annie, 31 v. Antwerpen te Vlissingen. Appingedam, 31 v. Rotterdam te Lissabon. Audacia, verm. 31 v. Gent n Boston. Algarve, 31 v. Rotterdam n. Cardiff. Att S. 30 v Antwerpen te Wicklow. Betty, 31 v. Amsterdam te Antwerpen. Bab T, 28 te Bayonne. Bernard John, verm. 31 v. Marseille n. Burriana. Betty Anne S, verm. 31 v. Guernsey. Bill S, verm. 31 v. Avonmouth n. Swansea. Cornelis Houtman, 31 te Rendsburg. Castor, 31 te Amsterdam. Cito, 31 v. Dordt te Amsterdam. Domburgh, pass. 30 Ouessant n. Casablanca. Deni, 31 v. Zeebrugge te Portsmouth. Elsenburgh, 31 v. Londen te Rotterdam. Flevo (B), 29 v. Hango n. Belfast. Fiducia, 31 v. Middelharnis n. Londen. Frans v. Seumeren. 31 v Vlissingen te Shorebam Frans Bohmer, 31 v. Huil n. Rotterdam. Gerrie S, 30 v. Rotterdam te Newport Mon. Gaasterland, 31 v. Rotterdam n. Kingslynn. Gelfle, 1 v. Rouaan n. Stockholm. Hydra, 30 v. Londen te Rotterdam. Henrica, verm. 31 v. Treport n. Liverpool. Haskerland, 31 v. Harlingen n. Goole. Harold, verm. 31 v. Antwerpen n. Helsinki. Ilias, pass. 29 Gibraltar n. Tripoli. Ingeborg, verm. 1 v. Zwijndrecht n. Helsinki. John M, 31 v. Visby n. Kalmar. Jonan, 31 v. Stockholm te Rotterdam. Julia Mary, 28 v. Leizoes te Manchester. Joost, 29 v. Kalmar n. Zaandam. Kemphaan, verm. 31 v. Bordeaux n. Casablanca Kaap Falga, 30 te Gefle. Kaap St. Vincent, 28 te Cuxhafen. Kirsten, 31 v. Hansweert n. Klintehamn. Leendert B, 31 v. Sarpsborg te Huil verw. Midsland, 31 a. d. Hoek v. Holland verw. naar Rotterdam. Marianne, 30 v. Gothenburg n. Rouaan. Midas, 30 te Leusis n. Mostaganem. Marcella, 31 v Dieppe te Londen. Matthew, 31 v. Gent n. Rotterdam. Marietje Bohmer, 30 pass. Kp. Vilano n. Hamburg May Mere, 31 v. Londen te Antwerpen verw. Nederland, 31 v. Delfzijl te Rotterdam. Nieuwland, 31 v. Rotterdam n. Grangemouth. Nigeria, 31 v. Lissabon n. Oporto. Nyenburgh, 30 v. Norrkoping te Stockholm. Noorderlicht, verm. 1 v. Rotterdam n. Donse. Nottingham, 1 te Harlingen verw. Nero, 31 v. Aarhus n. Amsterdam. Notos, 30 v. Cavalla n. Rotterdam. Noorderhaven, 31 Dordt verw. Oosterburgh, 30 v. Stockholm te Oscarshamn. Olivier van Noort, 2 v. Hansweert n. Gothen burg. Perregaux, 30 v. Bordeau n. Casablanca. Poortvliet N, 1 Antwerpen verw. Plato, 31 v. Rotterdam n. Lissabon. Ponza, 30 te Rotterdam. Rera, verm. 2 v. Rotterdam n. Gent. Ransel, 31 v. IJmuiden te Amsterdam. Sonsbeek, verm. 1 v. La Coruna n. Leixoes. Spolanda, 31 v. Londen te Rotterdam. Spurt, 31 v. Antwerpen te Londen. Theano. verm. 31 v. Rotterdam n. Dublin. Ton S, verma 31 v. Rotterdam n. Newport. Tilly, 28 te Wifstavarf. Veenenburgh, 31 v. Middlesbro te Rotterdam. Westereems, 31 v. Antwerpen te Rotterdam. Zeehaan, 31 te Amsterdam. SLEEPVAART Blankenburgh, 31 v. Rotterdam te Dover met lichter Gele Zee, 30 130 m. no. Algiers met 2 zuigers. Humber, 30 v. Port Said te Izmir. Oceaan, 30 v. Orange n. Lassalinas met 2 boor- pontons. Oostzee, 30 850 m. o. Guardafui met zuiger. Tyne, 30 900 m. o.no. Bermuda met Letizia Mon- tanarl.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7