Veren igi ngsva ria In de groeiende IJmond liggen de ge meenschapsproblemen het moeilijkst Ruw weer op het IJselmeer „Humber" werd een begrip in het sleepbedrijf van L. Smit Kennemer Lantaarn Drie maal uitslaande brand*met permissie Grondy water en huizen domineren in de materiële sector Old Clothes New Sterke schepen met modern nieuw geslachtals laatste in de reeks uit de IJmond Helft van de competitie houdt er de moed in Jaarwisselingsbijeenkomst P.v.d.A. DRY CLEANING ONLY WEEKOVERZICHT VISSERIJ Aanvragen voor industriële uitbreidingen „Clash by Night" in Thalia LANGS SLUIZEN EN HAVENS Bridgeclub De Kennemers en de bondswedstrijd Velser Tafeltennisclub WOENSDAG 4 JANUARI 1956 De jaarwisselingsbijeenkomst van de afdeling Velsen-Noord van de Party van de Arbeid, die dinsdagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepen straat is gehouden en waaraan medewerkten mevr. Kuiper als declamatrice en het mandoline-ensemble „Excelsior" uit IJmuiden, heeft de aanwezigen door een gloed volle rede van de heer J. Harmsen uit Velsen, lid van de Provinciale Staten van Noordholland, nader in kennis gebracht met de geweldige ontwikkeling van de „IJmond" en van de daaraan vastzittende vraagstukken, die de toekomst inhoudt. In zijn openingswoord vond de heer E. Sanders, voorzitter, bij de terugblik of. 1955 weinig redenen tot juichen omdat men er niet in geslaagd is de spanning uit de wereld weg te nemen. Door de ontwik keling van de waterstofbom wordt de we reld nog altoos beheerst door een koude oorlog en er is buitendien nog diepe el lende en armoede; als men denkt aan de 15 miljoen mensen in Russische concen tratiekampen is er bovenal nog veel barre wanhoop. Maar naast de materiële is er bovendien een geestelijke armoede. Hier ligt nog een machtige taak voor de socialisten; een taak, die dit jaar wegens de verkiezingen uitermate zwaar zal zijn. Daarom hoopte de voorzitter, dat de rede van de heer Harmsen mede de kracht en energie zou stimuleren om de wachtende taak te kunnen volbrengen. In het begin van zijn rede merkte de heer Harmsen op, dat de huidige jaarwis selingsbijeenkomsten een goede traditie in de Partij van de Arbeid gaan worden, waar men kan verwijlen bij de positie van de Partij en uit kan zien naar de toekomst. Naar aanleiding van het streekplan IJmond-Noord, dat de vormgeving en de ontwikkeling van de te verwachten stad ten noorden van het Noordzeekanaal inhoudt, noemde de spreker de groei hier uniek. Binnen vijfentwintig jaar denkt men een stad van 120 duizend inwoners te moeten bouwen; een vraagstuk, dat nog sterker spreekt dan de ontwikkeling van b.v. Eind hoven; Hier betreffen de problemen in hoofdzaak de grond wegens de intensieve bevolkingsaanwas. De woningbouw vraagt grond, die nodig is om werkkrachten voor de industrialisatie te kunnen aantrekken, hoewel de handel in ons land een zeer be langrijke plaats inneemt. Daarnaast moet er grond zijn om de landbouw te kunnen blijven uitoefenen („zonder grond geen eten") en als recreatiegebied. Hoogovens en drinkwater In toegespitste vorm doen deze vraag stukken zich nu voor in de IJmond-Noord. Volgens de spreker ligt het Hoogovenbe- drijf voor het reeds „dichte" Westen zeer ongunstig, doch anderijds is dit te begrij pen, aangezien èn de bodem èn de water wegen voor aan- en afvoer nabij IJmuiden de enige plaats gaf om dit machtige be drijf te stichten. Bovendien baart de wa terhuishouding ernstige zorgen, waarom men bezig is hierin te voorzien door de aanleg van de Lekwaterleiding. Vele tie-' langen, zei spreker, botsen in deze streek op elkander. Het „omleggingsplan" geeft voor Velsen-Noord nog een bijzonder as pect wegens de ligging van dit IJmond- deel. Gemeenschapsleven Beducht was de heer Harmsen voor het gemeenschapsleven in de „stad", die wat Beverwijk en Heemskerk betreft met thans ongeveer 46.000 inwoners straks in 1980 niet minder dan 120.000 mensen zal moeten gaan herbergen. Het gemeenschapsleven staat dan wegens het aantrekken van vtele niet-streekgenoten bloot aan grote gevaren en daarom acht te de spreker een van de eerste taken zich nu reeds in te stellen op de toekomstige grote stadsontwikkeling, waarin de kerken en verenigingen als voorbeeld werd de Velser Gemeenschap genoemd een grote bijdrage kunnen leveren ten einde de ge meenschapsgedachte zo goed mogelijk tot zijn recht te laten komen. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 De laatste week van 1955 liep de visserij op het IJselmeer tegen, gezien het ruwe stormachtig weer. Vandaar dat de staand- netvissers de beug maar 2 etmaal in zee konden brengen, sommigen zelfs maar een maal. De staandnetvissers maakten per et maal vangsten tot 40 pond snoekbaars; 22 pond rode baars en 250 pond blei en voorn. In het begin der week begon de snoek baars met een prijs van f 0,84. In het laatst van de week liep deze op tot f 1,01 per pond. De prijs der rode baars was van 70 tot 77 cent; blei en voorn 8 tot 11 cent; karper 25 tot 28 cent. zalm f 1,07—f3,40 per pond. De sleepnetvis-ers hadden vangsten snoek baars tot 400 pond; rode baars tot 70 pond en blei en voorn tot 500 pond per etmaal. De weekbesommingen van de staandnet vissers waren van f 30 tot f 100 per vaartuig. De sleepnetvissers van f300 tot f900 per span (2 vaartuigen). De vorige week voer onze Noordzee vloot niet uit en was de gehele week gemeerd in de haven. Bij Breskens werd ook niet gevist op haring. De vorige week (26 tot 31 Dec. 1955) werd aangevoerd: 4595 pond snoekbaars voor 1 4394,85; 890 pond rode baars voor f658,76; 2398 pond blei voor f 240,22; 48 pond karper voor f 12,23 en 5 pond zalm voor f 11,00. De totale omzet aan de gemeentelijke vis- afslag bedroeg de laatste week in 1955 f 5317,11. De laatste week in 1954 was de omzet f 1996,12. BEROEP AANGENOMEN Door ds. C. den Hertog, Christ. Geref. predikant te Huizen (N.-H.) heeft het be roep naar IJmuiden aangenomen. Ds. Den Hertog is 36 jaar en is geboren te Mij drecht. In 1951 werd hij op Urk, zijn eerste gemeente, in het ambtswerk bevestigd. Deze gemeente heeft hij gediend tot 1953, waarna hij vertrok naar Huizen N.-H. Doch ook heeft het nationale element zijn betekenis, waarin behalve tekortko mingen ook vele gelukkige dingen zijn aan te wijzen. De heer Harmsen stelde de hui dige werkgelegenheid voor ieder als zeer goed. Het loonpeil is gestegen en dank zij de grondlegger van de nationale financiële politiek, prof. Lieftinck, kent Nederland een gelukkige situatie in de welvaartsont wikkeling. Hij noemde het een gelukkig moment om in 1945 de Partij van de Arbeid te hebben gesticht, die er in geslaagd is de politieke verhoudingen in ons land weer vloeibaar te hebben gemaakt. Het zal er nu op aan komen, de bres, die in 1952 is ge slagen in de politieke verstarring in 1956 te behouden. Spreker was er echter van overtuigd, dat dit moeilijk zal zijn, reden waarom hij de KVP critiseerde en ver oordeelde wegens haar zeer zwakke mo tieven in de kampanje tegen de PvdA, onder andere door het mandement. Hij wekte daarom op tot de „goede strijd" om niet terug te vallen in de politieke ver starring van 19301940; de crisisperiode op elk gebied. Er moet naar gestreefd wor den het ideaal van de doorbraak te kunnen verwezenlijken. De heer Harmsen betreurde het dat men er op internationaal gebied, ondanks de welvaart, niet in geslaagd is in Europa een grotere en beter samenwerking op te bou wen. Dit is politiek niet gebeurd maar evenmin economisch. Ook hier, zei spre ker, is voor de socialisten een grote taak weggelegd. De heer Harmsen wekte ten slotte op, zich op deze bijzondere grote en moeilijke taken wel te bezinnen om de verdere groei van het democratisch socia lisme te kunnen verwezenlijken. De met grote aandacht gevolgde rede, die veel waardering kreeg, werd op uit stekende wijze omlijnd met muziek van het mandoline-ensemble „Excelsior" en met overgave voorgedragen declamaties van mevr. Kuiper, die haar gedichten wonderwel had aangepast aan het ge sprokene. Burgemeester en Wethouders van Vel sen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretaris (4e afdeling) ter in zage liggen de volgende, van de vereiste bijlagen voorziene verzoeken om vergun ning ingevolge de hinderwet van: 1. J. van Zwieten te Driehuis, tot het wijzigen en uitbreiden van de visconser- venfabriek in de percelen Industriestraat Pos. 2830 te IJmuiden; 2. de n.v. smederij bedrijf voorheen A. M. Bak te Velsen-Noord, tot het uitbreiden van de smederij in 'h perceel Wijkerstraat- weg no. 201 te Velsen-Noord; 3. de firma Welgraaf te IJmuiden, tot het oprichten van een lasinrichting in het perceel Annastraat no. 35 te IJmuiden. Op Donderdag 19 Januari 1956, te elf uur, zal ten gemeentehuize, ten overstaan van het gemeentebestuur, één of meer van zijn leden, aan een ieder gelegenheid worden gegeven om mondeling bezwaren tegen inwilliging van deze verzoeken in te brengen. UTD IN ONDERLINGE STRIJD I De bridgeclub UTD speelde voor de onder linge competitie. De uitslagen luidden: Groep B: 1. KlinkenbergKorver 69.04 2. Prins en echtg. 67.46 3. SchoenKoe- lemey '56.31 4. PieterseWesterop 48.41 dames VerhorstSlaats 45.23 7. Ten 5. dames SchoenKoelemey 48.41 6. BroekeHandgraaf 38.38 8. Roelofs Kuipers 26.19 Groep B: 1. GrentziusJonker 65.87 2. GomesLeenders 51.58 3. MullerVan Olst 50.79 4. Snel en echtg. 50 5. Muis en echtg. 49.20 6. Rob en echtg. 47.61 7. Van BurkVisser 44.44 8. Mevr. Pie terseGroot 40.17 Gontactavond rennersclub De Beverwijkse rennersclub „Kennemer- land" orgamiseeert zaterdag 7 januari voor haar leden en donateurs een contactavond in zaal „Langedijk". Nederlandse reis door de bioscopen de wei- De film „Clash by Night" heeft op zijn nig verheffende titel „Botsende hartstoch ten" meegekregen en is daarmee verlaagd tot grovere tendenzen, dan haar toekomt. Dit knappe stuk cinematografie, dat uit Fritz Langs meesterhand kwam, gaat Don derdag in speciale voorstelling in het Tha- lia-theater en wié nog eens de kans wil hebben de'klare en meeslepende filmtaal van deze matador onder de regisseurs te zien en te voelen, kan dus bij dit felle lief desdrama terecht. Het verhaal heeft de geur der verboden vrucht, maar door een bijzonder knappe ensènering heeft Lang de homogeniteit met de moraal weten te bewaren. Dank zij Barbara Stanwyck, die niet alleen rijk, maar ook echt wel talentvol is, Paul Dou glas en Marilyn Monroe bereikt het ver baal diverse hoogtepunten en loopt ten slotte' uit op een happy-ending, dat be paald minder gewild en zoet is als men van deze verhalen gewend is. DE NAAM HUMBER voor een sleepboot kwam bij de Internationale Sleepdienst Maatschappij N.V. voor het eerst voor in het jaar 1919. Dit schip vond zijn einde in Kiel als gevolg van een oorlogshandeling. Er is inmiddels alweer een nieuwe „Humber" voor in de plaats gekomen, een moderne motorsleepboot, die hiernaast is afgebeeld, varende in de haven van Maassluis, de thuishaven der slepers van L. Smit Co, terwijl de haven van registratie Rotterdam is. Deze nieuwe „Humber" is van dezelfde klasse als de „Loire" en de „Tyne", dat wil zeggen te beschikken over een motorvermogen van 1350 pk. De „Humber" kwam in 1948 gereed op de bekende sleepbootwerf van L. Smit en Zoon te Kinderdijk, meet 387 reg. ton bruto, is 40,41 m lang, 8,25 m breed en 4,05 m diep. Het vermogen van 1350 pk wordt opgewekt door een 7 cyl. 2 takt Burmeister Wain motor. De vorige sleepboot „Humber" heeft zijn jonge jaren doorgebracht in IJmuiden, toe behorende aan A. D. C. E. Zurmuhlen, eigenaren van de Amsterdam Tug Sal vage Co. Het vaartuig heette bij deze maatschappij „Atlas" en was in 1910, toen de rederij 5 sleepboten telde, de jongste aanwinst. De vier andere boten waren de in 1877 gebouwde „Hercules", de in 1894 gebouwde „Titan", de in 1898 gebouwde „Cyclop" en de in 1904 gebouwde „Pluto". De „Atlas" was een sleepboot met twee schoorstenen, werd in 1907 gebouwd bij de N.V. Rijkee Co te Rotterdam en mat 519 bruto reg. ton. De machine ontwikkel de 1200 ipk. Naar Rotterdam In 1919 is de „Atlas" naar de Internatio nale Sleepdienst Mij. overgegaan en „Hum ber" geworden. Onder meer heeft deze oude „Humber" van zich doen spreken met de „Roode Zee", „Zwarte Zee", „Pool- zee" en „Schelde" bij het transport van het 30.704 ton metende passagiersstoom schip „Mauretania" van de Cunard Line in Liverpool. Dit was in 1924, het passagiers schip was te Southampton in reparatie, maar daar er tengevolge van de toenmalige staking niet meer aan werd gewerkt, had de directie van de scheepvaartmaatschap pij besloten het schip naar Cherbourg te doen transporteren, alwaar dan de repa raties zouden worden afgewerkt. Met Smit werd een contract afgesloten en op 11 april 1924 vertrokken de vijf sleepboten, waaronder de oude „Humber" van Southampton naar Cherbourg met de „Mauretania" op sleeptouw. Het transport stond onder commando van kapitein H. Persson, gezagvoerder van de „Roode Zee". Men stelde zich voor de reis Southamp tonCherbourg in 24 uur af te leggen en het vertrek van het transport werd be gunstigd door goed weer. Toen men echter eenmaal goed op weg was, stak er zulk een zware storm op, dat men nauwelijks het gevaarte, dat zelf niet over stoomkracht beschikte, in bedwang kon houden. Be- Nieuwjaarsdrive van bridgeclub De bridgeclub „Wij'k aan Zee" heeft een Nieuwjaiarsdirdve gehouden, welke in de volgende uitslag eindigde: Groep A: 1. v. d. Aarmej. Handgraaf 23; 2. DobberHandgraaf 19; 3. Schave- makerGrapendaal 19; 4. mevr. v. Son Handgraaf Jr. 18; 5. mej. v. d. Puttev. d. Geer 16 6. mevr. BolDe Greef 15 V21 7. dames v. d. AarGeudeke 14,5. Groep B: 1. SchoosGertcnbach 38 tn.p.; 2. mevr. DobberGeudeke 36; 3. v. Son—v. d. Aar 36; 4. mevr. Gertenbachv. d. Elzen 34, 5. Minne boov. Klaveren 31; 6. Dik- kenbergDuinmeyer 28; 7. mevr. Schaa- perPirovano 27. Klaverjassen in „De Zon" De Heemskerkse Klaverjasclub „De Zon" heeft een onderlinge najaarscompetitie ge houden die in de volgende uitslag eindigde: 1. R. Burger 29.139 pnt.; 2. P. Groot 28.393 pnt.; 3. A. Beentjes 28.775 pnt.; 4. A. Blanke- daal 28.435 pnt.; 5. S. Rumping 28.306 pnt.; 6. G. Pekel 28.126 pnt.; 7. N. Winter 28.098 pnt.; 8. H. Bruin 27.799 pnt.; 9. G. Beentjes 27.513 pnt.; 10 M. Kunnen 27.124 pnt. Die Lange Nieuwstraat De droeve ervaring heeft eer- gisteren weer eens geleerd, dat ons aller Lange Nieuwstraat in wezen een onding is. De drukte, die in het hart van de Lange Nieuwstraat meesten tijds heerst wegens winkels en markt, wordt nog eens nood lottig voor degenen, die daar in het groot gewoel uit de bus komen. Die bushalte kan het best ver plaatst worden, lijkt mij. Evenals de stopplaats, die in zuidelijke contreien dezer ge meente vele gevaren oplevert: de halte aan de Rijksweg bij de Slaperdijk. Degenen, die uit Santpoort daar ter busse wil len gaan, moeten altoos de ra zende bandjir van de Rijksweg oversteken en wie daar levend overkomt, mag elke reis weer van geluk spreken. Zou het niet het beste zijn, deze bus halte maar geheel uit te roeien en desnoods de mensen maar een vijf minuutjes langer te laten wandelen naar de naast- bijzijnde haltepaal in het dorp? Voorrang! De kruising Driehuizerkerk- wegParkweg is sinds enkele dagen voorrangs-kruispunt. Dat wil dus zeggen, dat er fraaie borden werden geplant met de bekende driehoek-op- de-punt in de rode cirkel en het dwingende woord „Stop". Dwingend, inderdaad, want ge moet daar aan gevolg geven, ook als er geen ver keer over de Parkweg komt, wilt ge geen bekeuring ris keren. Even afbreken, heren Na de fraaie brand op ons helicopter vliegveld, gister- avond, heeft de liéue jeugd, roezig geworden door de op laaiende vlammen, eventjes gauw de hand geslagen aan de onbewaakte keet, die sinds jaar en dag op de Glashoek van het Marktplein prijkt en indertijd door de aannemende eigenaar naar een speeltuin vereniging werd verkocht maar niet verhuisde. Er is héél wat afgegaan, in een half uur tje, zodat de politie tenslotte maar op zoek ging naar de eigenaar, om te posten, want anders was het daar toch een keet geworden MET DE KINDERS van IJmuiden, Santpoort en Velsen-Noórd op de eerste rang en duizenden er omheen hebben in deze veste gisteravond de eerste wettelijk-geoorloofde en zelfs offi- cieel-aangestichte branden der Velsense historie gewoed: acht duizend drie en tachtig onttakelde kerstbomen vonden tussen zeven en half acht een roemloze edoch ten zeerste toegejuichte dood in een hemelhoge brandstapel. Het enige jammere mag heten, dat het zo kórt duurde, want kerstbomen branden best, tesamen en in vereniging. Nademaal een goed vriend mijnerzijds in zijn bloedeigen vuil nisauto slechts acht hele IJmuidense kerstbomen ter belt heeft vervoerd (en het in Santpoort en Velsen-Noord navenant is geweest), kunt gij, die dit vurig feest hebt gemist en het mag u spijten, want alleen al de duizenden gezichtjes in de rosse gloed waren de moeite van het aanzien waard wel afleiden, hoeveel sparregroen er tot een pracht van een open bare „fik" werd opgetast. Vooral in IJmuiden, nevens het Marktplein. In Santpoort is het spül een beetje te vroeg van stapel ge gleden, maar elke boom, die bovenop de gloeiende resten harer overleden vriendinnen terecht kwam, werd aanleiding tot een luide vreugdehuil en de kinderen hebben achter af betreurd, dat ze wat on deugend vooraf een paar keer clandestien de rode haan had den laten kraaien op het veldje naast de Kerklaan. Volgend jaar wat grootser en wat meer geduld! In Velsen-Noord is het alle maal wel wat gunstiger verlopen met de kerstbomen fik: heerlijk hoge vlammen en een kostelijk roosterend vuur tje. Alleen de brandweer verscheen wel stipt te zeven uur, maar de politie was zeker aangehouden voor heur ach terlicht en aangezien de politie de brand er in moest jagen, duurde het tien minuten vol trappelens en popelens aan het Stratingplantsoen. Daarna was het echter goed raak, verzekert mijn noordelijke dienaar plechtig. En we doen tiet volgend jaar vast weer. In 11Jmuiden zeker. Daar was de brandstapel het hoogst en het vuur het heetst jon gens, wat was dat heet gister avond. Niemand had er op gerekend, anders was er zeker een goed afzetgebied voor zonnebrand olie en -brillen te vinden ge weest. Slechts Simon-met-de- patates zag wat in de uit slaande brand en gooide er te zijner profijte een kilo of wat aardappels tegen aan. Of hij ze op kerstbomen heeft gaar ge kregen, is me niet bekend, maar ze gingen er prima in. Ze werden ver voor zevenen uit alle IJmuidense hoeken aangesleept die bomen dan. Achter en op de fiets, op de autoped en te voet hele aanplanten tegelijk. Met forse zwaaien hebben de volgelingschap van Her mandad en de reinigingslieden plus de brandweer het voedsel ter stapel gemikt, die als maar hoger groeide om tenslotte mét het allerlaatste kerstboompje uit de Hunzestraat en het al- ler-allerlaatste sprietje spar uit de Radarstraat-drie-hoog vijf meter acht-en-tachtig te meten en voldoende brandstof op te leveren voor een lekkere uitslaande reuzenfik van een móórdbrand. Hetgeen aldus geschiedde: met doodgewone lucifers en een paar papiertjes aan de voet. De stalles deinsde al ras achteruit toen er een paar kanjers van oranje wolken likkers uit de stapel opvlogen. Het eerst aan de oostkant, maar daarna aan alle kanten tegelijk. Met een vonkenregen over het hele Marktplein en glinsterende jongensogen rond om. Eentje uitte de smartekreet: „Zo kenne wij het niet... Maar verzonk nadien weer in de eindeloze bewondering, die het jonge mensje (en laten we eerlijk blijven, ook het oude) voor de vuurgod opbrengt. En toen was het zomaar ge daan met al die kamersparre tjes, die het engelenhaar en de zilverlametten nog in de kroes- «kop droegen en fier ten onder gingen in de wetenschap, dat deze vuurdood heel wat meer plezier opleverde dan het ver pulveren op vuilnisbelten. Dat doen we wéér mannen, maar dan toch een stapel.tot de dakgoten. LAMPENIER 'V. halve dat van enige sleepboten de trossen braken, deden er zich op de sleepboten geen verdere incidenten voor en arriveer de het transport op 13 april 's middags behouden op de rede van Cherbourg, dus circa dertig uur later dan eerst veronder steld. Tijdens dit transport stond de „Hum ber" onder commando van kapitein H. van der Hoeven. Zoals gezegd is er voor de oude stoom- De „Humber" van heden. sleepboot „Humber", ex „Atlas", een mo derne motorsleper in de plaats gekomen. Deze nieuwe, die nu zeven jaar in de vaart is, heeft alweer heel wat belangrijke sleeptransporten op zijn naam staan. ARIE VAN DER VEER (Nadruk verboden) Aan de door de Nederlandse bridgeclub uitgeschreven biedwedstrijd is ook door De Kennemers deelgenomen. De resultaten waren: bondswedstrijd: 1. heren Mulder en Kruisman 1230 pnt.; 2/3. heren Rietdijk en Paats 1070, 2/3. heren Kleefstra en Flaschaert 1070; 4. heren Steinberg en An gela 1040; 5. heren Seegers en v. Munster ■80Ö; 6. heren Bode en Koster 600. clubwedstrijd: heer en mevrouw Kroone 1350 pnt.; 2. heren Kost en Bodewes 1280; 3. dames Andela en v. Munster 1110; 4. heer en mevrouw Estié 920; 5. dames Nieu- wenhoff en Klein 810; 6. mevrouw Top en heer Witmond 620; 7. heren Vrolijk en Oosterhout 600; 8. heer en mevrouw Vader 510. Howell-wedstrijd: 1. dames Nieuwen- hoff en Klein 43 m.p.; 2. heren Steinberg en Andela 41 'A; 3/4. heer en mevrouw Es tié 37Vi\ 3/4. heer en mevrouw Top 37'A; 5. heren Kleefstra en Witmond 37; 6. heren Vrolijk en Oosterhuis 35'A; 7. heren Kost en Bodewes 35; 8/9. dames Andela en v. Munster 31%; 8/9. heren Bode en Koster 31A; 10. heer en mevrouw Vader 30. Om de Lamersbeker In het clublokaal van de Beverwijkse biljartvereniging „Excelsior" is de eerste barragewedstrijd gespeeld om de Lamers beker. De strijd ging ditmaal tussen de Beverwijkse vereniging ,,'t Vosje" en „Park-Soeieteit" uit Haarlem. De uitslag werd een 4-6 overwinning voor laatstge noemde vereniging. Persoonlijke uitslagen waren: G. Mosk (V) 93 93 29 12 3,20 2 C. Schreuder (P) 98 47 29 7 1,62 0 H. Kranenburg 30 21 35 4 0,60 0 J. Zwanenburg 23 23 35 4 0,65 2 J. Johansen 72 72 27 7 2,66 2 C. v. d. Broek 42 34 27 5 1,25 0 P. Baltus 67 30 37 5 0,81 0 P. v. Baringen 39 39 37 8 1.05 2 J. Dekker 117 83 28 12 2,96 0 D. Kroon 153 153 28 23 5,46 2 Bridgeclub „De Oranjeboom" In café „De Oranjeboom" heeft de Heemskerkse bridgeclub van deze naam een drive gehouden die in de volgende uit slag eindigde: Groep A. 1. v.d. Wel Jr.-Tabak 4D/2 pnt: 2. Koopman-v. d. Lee 351/2 pnt.; 3. de heer en mevrouw Koopman 34 pnt.; 4. Spijker- Flentge 3OV2 pnt.; 5. Groot-Adrichem 30 pnt.; 6. de heer en mevrouw v. d. Jagt 29% pnt.; 7. Koopman-de Vries 28 pnt.; 8. me vrouw Tabak-v. d. Wel Sr. 23 pnt. Groep B. 1. dames Bleijendaal 45 pnt.; 2. dames Modoo-v. d. Wel 40 pnt.: 3. Beentjes- Belleman 34 pnt.; 4. dames Spijker-Flentge 28% pnt.; 5 en 6. Adrichem-Cornelisse en de heer en mevrouw Scholts 28 pnt.; 7. Kerklaan-Wentink 27 pnt.; 8. mevrouw Koopman-de heer Grapendaal 23 pnt. „Strandmeeuwen" telden de punten De Wijk aan Zeese klaverjasclub „De Strandmeeuwen" heeft een bekerwedstrijd gehouden die als volgt eindigde: 1. J. Schel- levis 4756 pnt; 2. mej. G. v. d. Mey 4551 pnt; 3. A. de Blok 4422 pnt; 4. L. Scheïlevis 4410 pnt; 5. P. de Boer 4392 pnt; 6. J. v. d. Mey 4378 pnt; 7. mevr. Bol 4371 pnt; 8. A. Brasser 4262 pnt; 9. mevr. Seysener 4222 pnt; 10. mej. M. Paap 4138 pnt; 11. C. A-ar- denburg 4000 pnt; 12. mej. L. Paap 3920 pnt; 13. mevr. v. d. Mey 3905 pnt; 14. C. de Boer 3719 pnt; 15. mevr. de Boer 3561 pnt; 16. G. Postrna 3557 pnt; 17. B. Groosjohan 3458 pnt. Contactavond van A.D.O. De Heemskerkse sportvereniging ADO houdt op donderdag 5 januari in het KSA- gebouw haar maandelijke contactavond. I Bridgeclub „Never Down" De stand na de elfde ronde in de winter competitie van de R.K. bridgeclub „Never - Down" is: 1. FluitmanBeerman 629,56; 2. W. GroenTervoort 628,81 3. mevr. Groen J. Schaaper 589,47; 4. Sehuyt Sr.Hoog land 577,74; 5. SchramKuys 569,16; 6. mevr. BeermanEggermont 563,48; 7. v. KampenSehuyt Jr. 560,63; 8. Gebr. Zwa ger -559,72; 9. H. SchmidtTesselaar 559,23; 10. mevr. KramerKorsman 556,16; 11. J. HulsJ. Hamers 555,71; 12. G. Schaper G. Groen 552,'29;13. heer en mevr. Braun 551,22; 14. DuinPoncin 550,34; 15. Mothr— Vendel 550,07; 16. MaksC. Poncin 547,22; 17. HoogerheideWitlox 546,48; 18. Admi raalKramer 541,75; 19. mevr. Schaap mevr. Schaaper 537,77; 20. P. Schmitt Frankemolle 531,48; 21. HeyneEyking 525,50; 22. dr. Vos—dr. Verselewei 519.90; 23. heer en mevr. Bolliger 508,67; 24. Kor teGerritse 507,23; 25. BoerlageBoer lage 477,58; 26. TimmerWillems 470,50. De eerste helft van de tafeltenniscompe- titie is nu achter de rug. De laatste wed strijden zijn voor VTC niet ongunstig ver lopen. Zo won VTC 1 met 91 van Te Zaanen 3, hoewel het met een invaller voor Peek, die voortaan niet meer voor VTC kan uitkomen, moest aantreden. Van Hal en Snelders wonnen alle partijen, alleen Voogt leed een nederlaag. VTC 3 won op 't nippertje van Columbia ■3 (64). Hier bleef Van Weelderen onge slagen, terwijl Van Schadewijk één en De Waal twee partijen verloor. Het damesteam behaalde drie punten uit twee wedstrijden. Eerst werd met 55 tegen Oranje Zwart gelijk gespeeld, waarna met 100 van TIJBB 3 gewonnen werd. Zowel het tweede als het derde team hebben in hun afdeling twee punten ach terstand op de leiders respectievelijk CSV 3 en Togido 9, zodat zij het kampioenschap theoretisch nog in eigen hand hebben. Ook VTC 4 neemt een goede plaats in, maar het vijfde team staat onderaan op de ranglijst. Het damesteam heeft een behoorlijke plaats bereikt. Wanneer nog wat meer er varing is opgedaan, kan nog wel één of twee plaatsen gestegen worden op de rang lijst. 3 C: Togido 4 10 19 Hotac 3 10 15 Rapidity 4 10 13 VTC 1 10 12 HBC 4 10 i 1 Johez 2 10 10 Columbia 1 10 9 Te Zaanen 3 10 3 VGZ 2 10 8 GTTC 6 10 5 Or. Zwart 5 10 0 4 E: CSV 3 8 16 VTC 2 8 14 Hotac 4 8 11 Heemskerk 1 8 9 Pl.wellerif 2 8 8 RK TVU 2 8 8 CTTC 2 8 4 RK TVU 3 8 2 Rapidity 6 8 0 4 D: Togido 9 9 17 VTC 3 9 15 Ready 1 9 14 DIOS 4 9 13 Columbia 3 9 11 DSB 3 9 7 DOKO 2 9 7 't Spinnew. 3 9 0 DSB 5 9 2 Te Zaanen 5 9 2 4 C: Togido 7 DSB 1 VTC 4 Prowano 4 Boru 1 Johez 4 Rytelbi 1 Togido 10 DIOS 5 't Spinnew. 4 B: Togido 8 TIJBB 4 Heemstede 5 TOG 5 DSB 2 Columbia 2 't Spinnew. 2 9 Ready 2 9 TZB 2 9 VTC 5 9 Dames 4 A: Hotac 1 't Spinnew. 1 Or. Zwart 2 VTC 1 CSV 2 Togido 2 TIJBB 3 Johez 5 17 17 14 9 9 7 7 5 5 0 17 15 14 11 10 8 7 4 3 1 14 12 9

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9