VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE Snelle wieken een weekeind lang ingetoomd in de zaal Zomerlust' O.V.B. organiseert Zaterdag tweede openbare vergadering Agenda voor Haarlem Bereidheid tot varen Ontploffing op het nieuwe visserij-inspectievaartuig IsifrapSii! 5 „GEEN COMMENTAAR" VAN DE REDERS „De Valreep" met politiek cabaret „Natura" vierde Nieuwjaar Tijdens laswerkzaamheden op de werf te Woubrugge Groninger kustvaarder op Schelde aangevaren Radio-activiteit op Brits lesrooster voorgesteld Huishoudelijke- en gezinsvoorlichting Vijftienhonderd Belgische cipiers in staking Vergaderzaal der Eerste Kamer wordt opgeknapt Griekse premier sticht eigen conservatieve unie Amerikaanse luchtvaart maatschappij neemt optie op zes Fokker-Friendships Scheepvaart DONDERDAG 5 JANUARI 1956 IN ELK GEVAL niet voor volgende week maandag zal de IJmuidense trawlervloot naar zee kunnen vertrekken, want het besluit om weer te gaan varen zou pas zater dagmorgen na elf uur genomen kunnen worden op de tweede openbare vergadering, die het OVB het niet erkend Onafhankelijke Verbond van Bedrijfsverenigingen heeft uitgeschreven voor alle trawlervissers van de vloot. Men zal zich dan beraden over de wijze, waarop de strüd eventueel verder zal worden gevoerd. De toestand aan de IJmuidense haven is gisteren zeer rustig geweest. Uitsluitend enige tientallen opvarenden van de vloot, die woonachtig zijn in IJimuiden, waren aan de kant en vormden kleine discussie groepjes in de buurt van het gebouw van de „Centrale vopr Zeevarenden", die de staking blijft veroordelen. Gerucht rond „Medan" Er is gisteren geen trawler naar zee ver trokken. Het gerucht ging dat de trawler „Medan" IJM 57 van de rederij „Medan- Batavia" die ochtend naar zee zou gaan, maar bevestiging van dit voornemen heb ben we niet kunnen krijgen. In ieder ge val lag het schip vanmorgen nog aan de kant. De trawler zou vertrekken onder nieuwe CAO-voorwaarden; 17.50 van elke 1000.besomming en een garantie loon va-n 350.per maand. En rond de „Norma" Evenals rond de „Medan" deed vanmor gen aan de vissershaven het sterke gerucht de ronde, dat de trawler „Norma Maria" IJM 6 op de oude voorwaarden naar zee zou gaan. De bemanning zou compleet zijn. Katwijkers: „Staking is zinloos" De Katwijkse vissers, aangesloten bij de Jaarwisselingsbijeenkomst P.v.d.A. Na het openingswoord van de voorzitter van de Partij van de Arbeid, afdeling IJmuiden, vertoonde het Politiek-leken cabaret „De Valreep" woensdagavond in de geheel gevulde Van Rijswijkzaal in het Cultureel Centrum zijn programma. On danks het provisorisch toneel, dat voor de spelers noga^eens moeilijkheden oplever de, vertoonde het gezelschap op geestige wijze de samenwerking, die door de leden van de Partij van de Arbeid moet worden betracht om de verkiezing van de Tweede Kamer in juni goed te dioen slagen. Als spreker trad die avond op de heer M. Sluizer, die een kort overzicht gaf van de ontwikkeling van het socialisme, dat groeide van arbeiderssocialisme tot „volks- socialisme." Vele lagen van de bevolking werdten hierdoor aangetrokken, waaruit in 1946 de Partij van de Arbeid voortkwam. Deze partij is steeds meer gegroeid, hetgeen bij de laatste „doorbraak" tot uiting kwam. Vervolgens liet spreker een propagandis tisch woord horen om door algemene samenwerking van de leden de komende verkiezingen weer gunstig voor de Partij van de Arbeid te laten worden, waardoor aangetoond wordt dat de „doorbraak" nog steeds van kracht is. Hiertoe zal het nodig zijn dat de leden bij ieder gesprek een goed woord voor hun partij doen horen, terwijl de afdeling nog huisbezoekers nodig heeft. Tevens verwachtte hij^bij ieder lid een verkiezingsplaat voor het raam te zullen eien. Hij verklapte reeds dat het propaganda materiaal prachtig en geheel nieuw zal zijn. Dat dit grote sommen geld vergt, zal iedereen begrijpen. Om hierin tegemoet te komen is een spaarbusjesactie georgani seerd en spreker beval iedereen aan, hier aan daadwerkelijk mee te werken en de achterstand weg te werken. IJmuiden be hoeft zeker geen lelijk figuur te slaan bij de inzameling van de miljoen gulden, die er moet komen. Spreker deelde nog mede, dat 6 februari een jubileumcongres wordt georganiseerd, waarop rekenschap wordt gegeven van het geen in de tien jaren met de doorbraak is bereikt. Want ieder lid behoort een over zicht te krijgen van alles" wat hij met col porteren, vergaderen, besturen enz. heeft bereikt. Na het jubileumcongres volgt er een ver kiezingscongres voor het vaststellen van de te. volgen politiek in de komende vier jaren. Spreker eindigde met een beroep op alle leden zoveel mogelijk propaganda te ma ken, teneinde een gunstige verkiezingsuit slag te bewerkstelligen. In de daarop volgende pauze werden gratis oliebollen en chocolademelk ver strekt. Na de pauze ging het cabaretgezelschap voort met het op humoristische wijze be krachtigen van de woorden van de heer Sluizer. Aan het begin en aan het eind van deze avond liet de Stem des Volks enige liede ren horen, welke door de aanwezigen wer den meegezongen. De Partij van de Arbeid, afdeling IJmui den, kan terugzien op een in de beste stemming geslaagde jaarwisselingsbijeen komst. In het wijkgebouw aan de Deken Waa restraat, kwamen gisteravond de leden van de toeristenvereniging „Natura" bijeen voor een nieuwjaarsvergadering. Wegens ziekte van de voorzitter, de heer Commies, heette de pas kort geleden afge treden secretaris-penningmeester de heer W. F. van Oostveen, de aanwezigen harte lijk welkom. Hij deelde de leden mede, dat op 12 januari begonnen zal worden met een klaverjasconcours en dat de prijsuitrei king op 22 maart zal plaats hebben. Een filmavond,georganiseerd door het hoofd bestuur, zal wederom in het Centrum on derdak worden gebracht en wel op 22 fe bruari. Uit de vergadering werd een voor stel ter tafel gebracht om de contributie met een kwartje te verhogen om de onkos ten van de verenigingsavonden te bestrij den. Het bestuur kon dit voorstel niet steu nen, maar verzocht de indiener dit plan met andere leden te bespreken om tot een resultaat te geraken. De avond werd besloten met het houden van een sjoel wedstrijd. Duivenhouders bijeen De Beverwijkse postduivenhoudersver- eniging „Ons Genoegen" houdt op vrijdag 6 januari in huize „Roky" een ledenverga dering. De dag daarna vindt op dezelfde plaats een contactavond plaats. Centrale Koopvaardij- en Visserijbond (C.K.V.) zijn woensdagmiddag in hun woonplaats in vergadering bijeengeweest ter bespreking van de in IJmuiden uitge broken staking in de trawlvisserij. De hoofdbestuurder van de C.K.V., de heer Hartman uit IJmuiden, was ter vergade ring aanwezig. Na een bespreking kwamen de Katwijkse vissers tot de conclusie dat het zinloos is de staking voort te zetten. Zij zullen dan ook een afwachtende houding aannemen, aangezien zij wel willen, doch met kunnen uitvaren. De trawlers hebben namelijk in vele gevallen een gemengde bemanning, bestaande uit Katwijkers en IJmuidenaren. Hedenmorgen bestond er een bepaalde geneigdheid, vooral onder de leden van de Centrale voor Zeevarenden, om een einde aan het loon-conflict te maken en dus naar zee te vertrekken. Het OVB heeft 'hier ech ter scherp stelling tegen genomen. Er lagen vanmorgen om 10 uur 5 schepen varensrêe: de An-tje, Eveline, Norma Maria, Thorina en Caroline, maar de bemanningen waren nog niet compleet. Ook i-n Egimond is onder auspiciën van de Centrale voor Zeevarenden vergaderd: de ongeveer 80 aanwezigen wild-en una niem naar zee vertrekken en ter vergade ring rees het verzoek een ei-nde te maken aan de thans ontstane „onhoudbare toe stand". Inmiddels zijn hedenmorgen d-e IJmui dense trawlerreders voor de tweede keer voor een bespreking bijeengekomen. Aan boord van het visserij-inspectie vaartuig „Willem Beukelsz", dat op de scheepswerf „De Dageraad" te Woubrugge voor de wal ligt, heeft zich een butagasont- pioffing voorgedaan in een der vier offi ciershutten benedendeks in het achterschip, waardoor een grote ravage ontstond in deze reeds geheel geïnstalleerde hutten. Een las ser liep bij de explosie hoofdwonden op. Na in het Academisch Ziekenhuis te Leiden te zijn verbonden is hij naar zijn woning vervoerd. Het ongeluk geschiedde doordat een gas fles of slang heeft gelekt. Toen een stukje gloeiend metaal bij het lassen op de grond viel ontploften de op de bodem opgehoopte gassen met een hevige knal. Door de explo sie werden deuren en schotten ontzet. Lei dingen scheurden en het meubilair werd ernstig beschadigd. Twee schilders die in de officiershut aan het werk waren, bleven ongedeerd. Ondanks deze tegenslag hoopt de directie van de werf dit voor de Nederlandse visse rij zo belangrijke vaartuig toch nog op de vastgestelde datum, 14 februari, gereed te krijgen. Schade geraamd op een ton De Groninger kustvaarder ,Henriette", een schip van 230 ton d.w. ïyn de heer E. Eerkens uit Groningen, heeft woensdag een aanvaring gehad op de Schelde. Het schip is aangevaren door twee Franse mo- torbinnenschepen toen het voor anker lag op de Schelde. De „Henriette" is zwaar be schadigd en wordt naar Antwerpen ge sleept. De schade wordt geschat op 100.000 gulden. LONDEN (ANP) Het is mogelijk, dat de bestudering van radioactieve isotopen op' het lesrooster van de Britse scholen zal worden geplaatst. Op een vergadering van leraren in de natuurwetenschappen te Londen gehouden was een tentoonstelling van nieuwe instrumenten voor schoolla- boratoria ingericht, welke onder meer be trekking had op radio-isotopen. De voor zitter, de heer W. G. Rhodes, zei dat radio isotopen op zo grote schaal in de industrie, de toegepaste wetenschappen en op de me dische afdelingen van de universiteiten worden gebruikt „dat het een dwingende noodzaak is geworden onze leerlingen in de gelegenheid te stellen, proeven met ra dio-actieve isotopen te doen". DONDERDAG 5 JANUARI Luxor: „De prairie verdwijnt", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „The tall men", 14 jaar, 6.45 en 9.15 uur. Roxy: „Bestem ming Mars", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rem brandt: „Oh, Rosalinda", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Napoleon", 14 jaar, 8.15 uur. Studio: „Penny Whistle Blues", alle leeft,, 7 en 9.15 uur. Lido: „Brokkenpiloten", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het eeuwige verlangen", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: 20 uur. Charlotte Kohier in „Frasquita". Gebouw Sint BavO: 20 uur. Filmavond over Australië, Amerika en Ca nada. Zuiderkapel: 20 uur, De heer J. A. Bruyn spreek over „De zilveren bazuinen". Ged. Oude Gracht 47, 20 uur, Gem. van Christus, Bijbellezing. VRIJDAG 6 JANUARI Cinema Palace: „Marty", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Het laatste vuurge vecht", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rem brandt: „The seven year itch", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Het oerwoud monster", 14 jaar, 8.15 uur. Studio: „Heuvel 24 antwoordt niet", 14 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Doctor at sea", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „A prize of gold", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De prairie verdwijnt", alle leeft., 2, 7 en 9.15 uur. Minerva Theater, Heemstede: (Boven zaal) 8.15 uur: Marijke van Raephorst houdt een lezing over Kathleen Ferrier waarbij gramofoonplaten gedraaid zullen worden. Wilhelminastraat 22: 8.15 uur, Ver. van Spir. „Het Licht", bloemenséance. Nassauplein 8: 20 uur, Theosofische vereniging. Ir. A. J. H. van Leeuwen spreekt over „Het boek Job als inwijdingsmysterie". ADVERTENTIE Spierrheumatiek met Philips „Infraphil ook bij: verstuikingen, verwon dingen, steenpuisten, verkoud heid, winterhanden en winter voeten. Raadpleeg Uw dokter. '•V.&G -"W-cc De commissie voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting te Beverwijk organi seert op dinsdag 17 januari in het „Cen trum" een bijeenkomst, waarop een de monstratie zal worden gehouden door de Nederlandse Zuivelbond. (Van onze correspondent in Brussel) Vandaag zijn vijftienhonderd Belgische gevangenbewakers in staking gegaan. Zij eisen een verhoging van hun salaris tot op het peil van de lonen der postboden. De vergoeding voor nachtwaken zou van drie op meer dan vijf gulden per nacht moeten worden gebracht. Daar er te weinig perso neel is in de Belgische gevangenissen, eisen zij de aanstelling van een kleine honderd nieuwe cipiers. De socialistische vakbond doet niet aan de staking mee zodat er geen gevaar is dat alle gevangenen de plaat poetsen. Een Belgische gevangenisbewaker heeft momenteel een aanvangssalaris van f 3600 per jaar met verhogingen tot een maximum van f 5300. „De heren van het parlement verdienen 16.000 per jaar", aldus zeiden de onte vreden cipiers op een vergadering, „en zij werken slechts drie en een halve dag per week". Men is thans begonnen met de restaura tie van de vergaderzaal der Eerste Kamer. Er zal onder meer een nieuwe vloer worden gelegd. Toen de arbeiders de oude vloer hadden»weggebroken en de balkenlaag te voorschijn kwam, bleek dat bij een voor gaande restauratie geen lange balken ge bruikt zijn maar korte, die vrij primitief aan elkaar verbonden werden. Het vloerkleed moet vernieuwd worden en een firma in Moordrecht heeft opdracht gekregen een nieuw tapijt te vervaardigen. Het oude echter was niet overal versleten en de nog goede stukken zullen vermaakt worden tot kleinere kleedjes, die dan weer jarenlang dienst kunnen doen. Het oude kleed heeft het veertig jaar uitgehouden. Ook de banken van de leden worden ver nieuwd. De oude banken waren vrij onge makkelijk. De nieuwe krijgen armleunin gen, maar worden iets korter, omdat mis schien in 1957 het aantal senatoren met 25 wordt vermeerderd. Besteld zijn die extra banken nog niet, maar wel wordt met de plaatsing in de zaal rekening gehouden. Ook de geluidsinstallatie in de zaal, die verouderd en slecht was, zal worden ver beterd. En tenslotte komt er een verande ring, die helaas geen verfraaiing zal bete kenen. de tribunes komen amfitheatersge- wijs, ten voordele van de pers en het pu bliek, die dan een beter overzicht over de zaal krijgen, maar ten nadele van de bij zonder fraaie schouwen, die hierdoor vrij wel aan het oog onttrokken zullen worden. Vier maanden zullen de werkzaamheden duren en dan kunnen de leden der Eerste Kamer, die nu wat onwennig en verloren in de grote Ridderzaal vergaderen, weer „thuis" komen. ATHENE (Reuter/UP) De Griekse concentratie, die vijf jaar geleden door wijlen veldmaarschalk Papagos werd ge sticht, is in feite ontbonden. Premier Kara- manlis heeft bekend gemaakt, een eigen politieke partij te hebben opgericht. De concentratie van premier Papagos heeft de afgelopen drie jaar het bewind in handen gehad. Zij veroverde bij de algemene ver kiezingen van 1952 240 van de driehonderd zetels in het parlement. De nieuwe partij de Nationale Radi cale Unie zal de belangrijkste conserva tieve partij zijn bij de algemene verkiezin gen die op 19 Februari zullen worden ge houden. Karamanlis zal als lijstaanvoerder van zijn eigen partij aan de verkiezingen deelnemen. SEATTLE (United Press). De West Coast Airlines is de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die een optie heeft genomen op zes van de eerste passagiers vliegtuigen van 't type Fokker F-27, die ..Friendship" die de Fairchild-fabrieken in licentie zullen vervaardigen. Een F-27 van Fairchild zal ongeveer 500.000 dollar per stuk kosten, reserve-onderdelen en radio apparaten niet meegerekend. De WCA die evenals vele andere bin nenlandse Amerikaanse luchtvaartmaat schappijen vliegt met toestellen van het type DC-3, beschouwt de F-27 als een toe stel dat het tegen de DC-3 kan opnemen. De F27 heeft ruimte voor 40 passagiers. Er zijn in Nederland tien geslaagde proef vluchten mee gemaakt sedert 24 november 1955. De nuttige last van de F-27 is twee maal zo groot als die van de DC-3. „Pro Juventute" gaat later feestvieren De door het bestuur van de afdeling Be verwijk van „Pro Juventute" op 4 januari vastgestelde feestavond in hei Centrum, werd wegens omstandigheden afgelast en zal nu op een later bekend te maken da tum worden vastgesteld. Jan Lammers doet gooi naar de zilveren waag De Beverwijkse biljarter Jan Lammers zal deelnemen aan het eerste klas biljart- tournooi, dat van 12 tot 15 januari in Alk- maar wordt gehouden met als inzet de „zil veren waag". Nachtvangsten van de kotters Gerda Marianne, 50 kg. tong en 6 m. vis; Johanna Cornelia, 60 kg. en 6 m.; Wi- ron 1, 80 kg. en 3 m.; Kon. Juliana, 60 kg. en 5 m.; Jana, 120 kg. en 8 m.; Hendrikje, 70 kg. en 5 m.; Prinses Beatrix, 100 kg. en 7 m.; Pieter Jacob, 60 kg. en 5 m„ een trek kwijt; Twee Gebroeders, 40 kg. en 4 m.; Emisel, 70 kg. en 5 m.; Corry, 70 kg. en 4 m„ een trek kwijt; Hoop 1, 90 kg. en 4 m.; Hoop 2, 120 kg. en 8 m.; Vios, 80 kg. en 14 m.; Heemstede, 70 kg. en 5 m.; Mag- da, 70 kg. en 8 m.; Nehim 1, 80 kg. en 4 m. en een trek kwijt; Nehim 3, 70 kg. en 4 m„ pech gehad; Klaas Jr., 70 kg. en 4 m.; Vier Gebroeders, 70 kg. en 4 m.; Stern, 80 kg. en 5 m.; Jan Willem, 70 kg. en 4 m.; Flevo, 140 kg. en 10 m.; Albatros, 70 kg. en 8 m. vis; Willy Alida, 70 kg. en 4 m.; Trijntje, 25 kg. en 3 m., een trek kwijt: Rein, 50 kg. en 8 m.; Cornelia Adriana, weinig vangst; Jacoba, 100 kg. en 6 m.; Leendert Jacoba, 60 kg. en 7 m. Nachtvangsten van de loggers Marianne, 70 kg tong en 10 m vis. Cor nells, 100 kg en 5 m. Concordia, 120 kg en 6 m en 2 kab. Verwachting, 80 kg en 5 m een trek kwijt. "Prnises Margriet, 100 kg en 5 m. Elizabeth, 80 kg en 7 m. Gebroeders, 90 kg en 6 m en 2 kab. Saturnus, 80 kg en 6 m en 1 m tarbot. Jan, 80 kg en 8 m. Wil- lempje, 70 kg en 6 m. Jacoba. 60 kg en 6 m. Avontuur, 120 kg en 8 m. Petronella, 130 kg en 6 m en 1 m tarbot. Agatha Arie, 40 kg en 7 m. Arie, 70 kg en 7 m en 3 kab. Vier Gezusters, 50 kg en 8 m. Aleida, 100 kg en 6 m. Verwachting, 70 kg en 8 m. Floris, 80 kg en 6 m en 1 m tarbot. Excel sior 3, 120 kg en 6 m en 1 m tarbot. Dina Marie, 120 kg en 10 m. Arie Nico, 80 kg en 8 m. Dagvangsten van de loggers Marianne, 20 kg tong en 2 m vis en 2 kab, Concordia, 15 kg en 2 m, pech gehad. Cornelis, 25 kg en 3 m. Verwachting, 30 kg en 4 m. Prinses Margriet, weinig vangst. Elizabeth, 15 kg en 5 m. in twee trekken. Saturnus, 40 kg en 3 m en 1 m tarbot. Jan, 20 kg en 4 m. Avontuur, 15 kg en 4 m. Gebroeders, 20 kg en 4 m en 3 kab. Petronella, 50 kg en 3 m en y2 m tarbot. Agatha Arie, 10 kg en 4 m. Arie, 15 kg en 4 m. Vier Gezusters, 15 kg en 5 m en 10 kab. Aleida, 15 kg en 4 m. Coen Bot, 25 kg en 4 m. Verwachting, moet nog halen. Floris, 50 kg en 2 m, 2 m. wijting en y2 m tarbot. Excelsior, 30 kg en 2 m en 2 kab. Dina Marie, weinig vangst. Wat er vandaag was Zes kotters waren vandaag binnen met 2000 kg. tong en 150 kisten schol. Binnenland kocht grote schol voor f 6f 6.10, gr.middel tong voor f 6.20f 4.70, de export kleiin- middel tong voor f 3.90f 4.20, tong 1 voor f 4f 3.90, slips voor f 3.40f 3.50. De ex port kocht verder grote schol voor f 52 f 55, middel voor f 56f 65, zetschol voor f 74f 62 en binnenland schol 1 voor f 80 f 56, schol 2 voor f 84f 62 en schol 3 voor f 54—f 43. Prijzen van woensdag Er waren gisteren 10 kotters met 40 kis ten yis aan de afslag. Hierbij waren 11 kis ten schol, 14 schar, 12 bot en 3 diversen. De prijzen waren: kleine schol 2 f 44, schar f 41—f 33 en bot f 57—f 40. De besommingen van woensdag: IJM318 f 98, 226 f61, 213 f 42, 202 f80, 241 f71, 205 f 75, 239 f 70, 249 f 47, 218 f 188, KW128 f266. Binnengekomen schepen KW27 35 79 62 92; R029; UK3. Vertrokken schepen IJM204 Verwachting, 249 202 205 213 241 226 239 318 218 272; SCH153 Onderne ming 4: KW110 Rijnmond 5 (paar binnen). 128; UK194 70. Oudste schepen Bergen, Elie, Wiron 2, Albertha Hendrika (van 27 december). Pech De KW85 heeft motorpech en keert terug naar IJmuiden. Het schip zou vanmorgen om 12 uur binnenlopen. De „Bergen" De „Bergen" (van 27 dec.) komt nog niet thuisstomen. Het schip heeft 600 kisten vis aan boord. De visserij is slecht; de trawler heeft drie dagen liggen steken. Vermoede lijk komt de „Bergen" nu voor de maan- dagmarkt. Dagvangsten van de kotters Leendert Jacoba 5 m. vis en weinig tong; Anne Marie 50 kg. tong en 2V2 m. vis; Rein 4 m. en weinig tong; Victoria 2 m., geen tong, een trek kwijt; Stern 30 kg. en 2 m.; Cornelia Adriana 1 kg. en IV» m.; Trijntje 2 m., geen tong; Elice 5 m., geen tong; Willy Alida 15 kg. en 2 m.; Albatros 10 kg. en 5 m.; Gerda Marianne 4 m., geen tong; Prin ses Beatrix 15 kg. en 4 m.; Twee Gezusters 2 kg. en 2 m.; Willem 10 kg. en 2 m.; Wiron 1 20 kg. en 4 m.; Kon. Juliana 30 kg. en 2 m.; Jana 30 kg. en 4 m., V2 m. zw. vis en 1 kab.; Hendrikje 20 kg. en 3 m.; Twee Ge broeders 4 m., weinig tong; Emisel 10 kg. en 5 m.; Corry 10 kg. en 3 m.; Hoop 1 10 kg. en 3 m.; Vios 2 m., geen tong; Pieter Jacob 2 m., weinig tong; Nehim 1 40 kg. en 5 m.; Nehim 3 15 kg. en 1 m„ pech gehad; Klaas Jr. 15 kg. en 3 m.; Vier Gebroeders 10 kg. en 3 m.; Tiny Dieuw 45 kg. en 3 m.; Jan Willem 40 kg. en 4 m.; Internos 10 kg. en 5 m.; Flevo geen vangst, pech gehad. Jaarvergadering Politiebond De Beverwijkse afdeling van de R.K. politiebond houdt vanavond (donderdag) in het KSA-gebouw haar jaarvergadering. Naast de behandeling der jaarverslagen meldt de agenda o.a. een bestuursverkie zing. DE BLAUW- EN ZWART krassen, de blauwbanden, de roden en de valen zullen het komende weekeinde oppermachtig zijn in de zaal van het Santpoortse „Zomerlust", als daar zaterdagmid dag om vijf uur de feestelijke opening is geschied van de 550 „kooien" grote duivenshow der „IJmuidense-Concours Commis sie". Deze vier Velsense duivensport-organisaties omvattende vereniging gaat namelijk morgenavond de koerende menigte, die des zomers zoveel spanning en ook wel eens een aardig prijsje binnenbrengt, aan de Hoofdstraat uitstallen en daarmee het hoogtepunt van het winterseizoen inluiden. Hetgeen een om vangrijk werk mag heten, want 550 kostbare oude en jonge dui ven en doffers zo ophokken in een vreemde omgeving, dat de beesten het tot zondagmiddag na de prijsuitreiking en vóór de klap-op-de-vuurpijl uithouden, is een secure arbeid. Velsens „duivenmelkers", om dit oneerbiedige begrip met begrip van de eerbied, die zij hun sport toedragen te han teren, vormen tezamen een klein part van dat grote, 50.000 vrouw en man sterke leger der N.P.O., de Neder landse Postduivenhouders Or ganisatie, die over het land gezien uiteenvalt in een serie gewestelijke, regionale en plaatselijke bonden waar van de Haarlemse een stevige deelgenoot is. En de IJ.C.C. hoort weer onder die Haar lemse bond, samen met 27 an dere verenigingen. Keurmeesters Wolkers (uit Amsterdam), Wester (Leiden) en Passchier (uit Noordwijk) zullen het in Santpoort niet makkelijk hebben, als zij daar zaterdagochtend en -middag ter keuring tijgen, want wie wel eens zulk een duiven-ar biter bezig heeft gezien, weet dat elke inzending pijnloos, maar op de fijnste keper wordt beschouwd. Die 550 te keuren „kooien" bevatten liefst achttien ver schillende klassen, want in de duivensport zit genoeg varia tie: de oude doffers en duiven hebben er al vier naar kleur, de „jonge" duiven, dieren dus van het broed 1955 voor de dames- en de herenduiven nog weer eens vier per geslacht en dan is er nog een damesklasse, waarin de vrouwen van de duivenhouders elkaar de eer gaan betwisten met doffers en duiven, oud en jong en alle kleuren dooreen en tenslotte die Derby Orléans, als u be grijpt, wat zij bedoelen. De Derby-Orléans is een klasse apart met jonge dui ven, die uit Orléans, een be kende losplaats voor Neder landse vogels, hebben meege- vlogen en waarvan alle kleu ren mogen meedoen.. Zelfs die éne van het bestuurslid, die gisteren eindelijk het IJ muidense hok terugvond, na op 28 augustus uit Orléans te zijn vertrokken de tentoon stelling ging blijkbaar bo,'en de Franse doffer. Zondagmiddag is de.tentoon stelling van 9 tot 4 uur open. Maar in de loop van de och tend gaat de tentoonstellings commissie een serie goede ga ven aan de man brengen, die menig melkershart sneller zullen doen kloppen. Om de nogal hoge onkosten van een expositie als deze enigszins goed te maken, worden er na melijk bij opbod bonnen ver- tocht, die recht geven op jon ge duiven en eieren van de grootste „brammen" op dui- /ensportgebied in Nederland. Meneer J. v. d. Outenaar, die wel wat van duiven afweet en zich met recht en reden dank zij deze wetenschap kampioen van Haarlem mag noemen, meneer J. Reusing, de favoriet van Boxmeer en nog een paar van deze hoogwaardigheidsbe kleders uit de wereld van fok kers en spelers, liefhebbers en kampioenen, hebben voor de kopers van deze bonnen béste spullen afgestaan. Na de prijsuitreiking om 4 uur in de zondagmiddag wordt de zaal haast je-rep je ge transformeerd in een feestzaal, want des avonds sluit het weekeinde met een feestavond door de Truxini's, Jan Boeree, de Benato's en het „ïJmond quintet" met bal toe. AagteKerK 4 v. Aden n. Genua. Aalsum 3 v. Cochin n. Aden. Albireo 4 te Santos. Amsteldijk 4 te Rotterdam. Amstelkroon 3 v. Rotterdam n. Veracruz. Amstelvaart 3 v. Rotterdam n. Roads. Appingedijk 3 v. Rio de Janeiro n. Buenos Aires Arnedijk 3 v. Londen te Rotterdam. Alderamin, 3 v. Bombay n. Colombo. Angelakust, pass. 4 Finisterre n. Dakar. Alioth, 3 v. Hamburg n. Antwerpen. Alamak, 4 te Koewait. Boskoop 3 v. Callao n. Mollendo. Britsum 3 te Carthagena Col. Bonaire, 4 v. Trinidad n. Paramaribo. Boschfontein, 4 v. Port Said n. Genua. Bussum, 4 130 m. nw. Perim. Blitar, 4 te Hamburg. Breda, 3 800 m. o.zo. Bermuda. Caltex Delft, pass. 4 Kp. Bon n. Rotterdam. Caltex Pernis, 6 Rotterdam verw. Caltex Leiden, pass. 4 Casquets n. Rotteradm. Celebes, 4 v. Penang te Belawan. Duivendijk, pass. 4 Graves End n. Londen. Eos, pass. 4 Kp. St. Vincent n. Alexandrië. Esso Den Haag, pass. 4 Dadalusrif n. Suez. Esso Rotterdam, 4 130 m. zw. Ouessant. Ena, 4 te Thameshaven. Friesland (KRL), 3 v. Singapore n. Soerabaja Friesland (SSM), 4 v. Gdynia n. Londen. Graveland 3 v. Recife n. Las Palmas. Gadila, 4 v. Gladstone n. Cairns. Haulerwijk, 4 te Hampton roads. Hector, 3 v. Napels n. Burriana. Indrapoera, 4 v. Surabaja n. Semarang. Isis, 4 nog rede Liverpool. Jason, 4 te Fort Liberte. Kabylia p. 3 Ouessant n. Harburg. Keizerwaard 3 v Willemstad n. New York. Korovina 4 te Rotterdam. Karimata 4 te Napels Karimun, 4 v. Amsterdam n. Hamburg. Kenia, pass. 4 Azoren n. Curagao. Kellia, pass. 4 Wight n. Helsinki. Karimata, 3 60 m. z.zw. Matapan. Kaloekoe, 4 te Sorong. Laagkerk 3 v. Rotterdam n. Calcutta. Lombok 4 te Cristobal. Leuvekerk 4 v. Genua n. Port Said. Laertes, 4 te Liverpool. Lemsterkerk, pass. 4 Perim n. Port Said. Limburg, 5 te Belawan. Loppersum, 4 v. Port Talbot n. Almeria. Mataram 3 v Rotterdam n. Tj. Priok. Maasdam 3 te New York. Meerkerk 4 te Antwerpen. Musi, 4 te Singapore. Maetsuycker, 4 te Tj. Priok. Macoma, 4 te Mena el Ahmadi. Mijdrecht, 4 100 m. z.zw. Ouessant. Maureen, verm. 4 v. Philadelphia n. New York. Mariekerk, 5 te Calcutta. Notos, 3 75 m. o. Pantellaria. Oldekerk 4 te Genua. Oranje, 4 v. Port Said n. Suez. Overijsel, 4 v. Hamburg n. Amsterdam. Ondina, 6 te Singapore verw. Prins Frederik Willem p. 3 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Pieter S, 5 te Amsterdam verwacht. Poseidon, 4 te Baltimore. Polydorus, 4 300 m. o. Socotra. Rempang, 4 v. Newcastle News n. Brisbane. R.aki, 4 te Vizagapatam. Roebiah, 4 te Dar es Salaam. Rita, 4 te Telokanson. Sarangan 3 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Schiedijk, 4 te Le Havre. Salawati, 4 220 m. w. ten n. Minikoy. Stad Maassluis, 4 te Amsterdam. Stad Maassluis, 4 te Amsterdam verw. Stanvac Djirak, 4 te Belawan. Swartenhondt, 5 te Makassar verw. Titus, pass. 4 Finisterre n. Rotterdam. Tibia, pass. 4 Thursday eil. n. Miri. Tamo, 4 te Santos. Tiberius, 4 te Savannah. Tjipondok, 4 te Semarang. Van Cloon, 4 te Probolingo. Vasum, 4 te Suez. Waal, pass. 4 Gibraltar n. Algiers. Woensdrecht., 4 dwars Aleppey n. Abadan. Willem Ruys 4 te Port Said. IJssel 4 te Rotterdam. Zuiderkruis, 7 v. Amsterdam verw. KLEINE VAART Algarve, verm. 5 v. Cardiff n. Nederland. Albergen, verm. 4 v. Antw. n. Ipswich. Adm. Courbet, 4 v. IJmuiden te Waterford. Adm. De Ruyter, 5 v. Goole te Esbjerg verw. Appingedam, verm. 4 v. Lissabon n. Jersey. Audacia, xerm. 4 v. Boston n. Gent. Arnoudspolder, pass. 4 Vlissingen n. Lissabon Aruba, pass. 4 Vlissingen n. Ballina. Bill S, 5 v. Swansea te Rotteradm verwacht. Bierum, 4 v. Duinkerken n. Huil. Betty Anne S, verm. 4 v. Guernsey n. Honfleur Bab T, 1 v. Bayonne n. Great Yarmouth. Bestevaer, 4 v. Rotterdam te Esbjerg verw. I Bergsingel, 4 v. Aalborg te Antwerpen. Batavier, 4 v. Ornskoldsvik te Rotterdam. Betty, 5 v. Antwerpen te Swansea verw. Daniel, 4 te Rostock. Draco, 2 v. Bilbao te Oporto. Da Capo, 5 v. Lissabon te Maassluis verwacht. Duurt, 4 v. Savona n. Gibraltar. Diligentia, verm. 4 v. Kiel n. Isle of Grain. De Ruyter, pass. 4 Vlissingen n. Manchester. Ellewoutsdijk, 4 v. Vlaardingen te Esbjerg verw. Eljo, 2 v. Torbaai n. Genua. Elisabeth Roorda, verm. 4 v. Bremen n. Midd- lesbro. Fieucia, verm. 4 v. Middelharnis n. Londen. Gerrie S, verm. 4 v. Newport Mon n. Swansea. Henrica B, 4 v. Rotterdam te Cork verw. Hydra, 3 v. Rotterdam n. Sharpness. Ilias, 2 v. Tripoli n. Catania. Tda D, pass. 4 Kiel Holtenau n. Rostock. Ingeborg, pass. 4 Brunsbüttel n. Helsinki. Ibis, 4 Vlissingen n. Londen. Joost, 3 v. Zaandam n. Goole. Jaba, 4 v. Boston te Gent. John M, 4 v. Karlshamn te Kalmar. Kaap St. Vihcent, 4 v. Skutskar te Rotterdam. Leendert B, verm. 5 v. Hull n. Rotterdam. May Mere, 4 v. Vlissingen n. Londen. Marian, 4 v. Gothenburg te Amsterdam. Matthew, 4 Gent te Rotterdam. Marcella, pass. 4 Brunsbüttel n. Aarhus. Matthew, verm. 4 v. Rotterdam n. Gent. Noordstad, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Nijenstein, pass. 4 Vlissingen n. Goole. Curagao, 4 v. Londen te Rotterdam. Plato, 2 v. Torbaai n. Lissabon. Paloma, 4 v. Kotka te Gent. Peter Swenden, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Santa Lucia, 4 v. Duinkerken n. Aarhus. Spurt, 4 v. Duinkerken n. Helsingborg. Soemba, verm. 4 v. Rotterdam n. Shoreham. Tilly, 3 Brunsbüttel gep. n. Zaandam. Teun, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Theano. 4 v. Dublin te Belfast. Tempo, 4 v. Kopenhagen te Amsterdam. Taormina, pass. 4 Kiel Holtenau n. Amsterdam. Westpolder, 4 v. Oporto te Antwerpen. Westerdok, verm. 3 v. Londen n. Amsterdam. Zeehaan, 4 v. Rotterdam n. Bilbao. Zevenbergen, 5 v. Cardiff te Whitehaven verw. SLEEPVAART Blankenburgh, 3 v. Dover n. Maracaibo met een lichter. Ebro, 3 v. d. Waterweg n. Lissabon. Humber, 3 95 m. O.NO. Cyprus. Thames, 1 v. Fayal. Tyne, 3 480 m. o ten n. Bermuda met Letizia Montanari. Witte Zee, 3 v. Brunsbüttel te Cuxhaven met baggermolen n. Tj. Priok.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7