Standpunt van O VB: varen op oude CAO, daarna onderhandelen Verenigingsvaria Ook op het Noordzeekanaal een zicht-berichtendienst Agenda voor Velsen N. Molenaar won voor een jaar zilveren zweef vliegtuig 11 Jaarvergadering van Ouden van Dagen Roodvinzalm zag terug op goed verenigingsjaar Forensen gaan kienen Bridgeclub „Sans-Atout" I uj{ IJmond VARA-tournee in Beverwijk Uitvoering van „Kindergeluk" Feestavond van drankbestrij ders Klaverjassen in „De Zon" Aquarianen gaan huis kamer bijeenkomsten organiseren Dit jaar geen culturele boerendag Meer dan duizend starts in 1955 Amsterdammer kreeg bij benzolfabriek hete stoom over de voeten Dynastie-Adenauer in de karikatuur Aanslag op aartsbisschop Montini van Milaan „Concordia" met „De held van het westen" Scheepvaart VRIJDAG 6 JANUARI 1956 MET DE TWEEDE openbare vergadering in het vooruitzicht heeft het Onafhankelijk Vakverbond van Bedrijfsverenigingen ons bij monde van zijn bestuurder J. Roos gisteravond meegedeeld, dat het O.V.B. op het standpunt staat, dat onder de voor waarden van de oude C.A.O. gemonsterd mag worden. Daarna dient onderhandeld te worden met de IJmuidense reders over een nieuwe C.A.O., waarin de vaste gages zijn gehandhaafd en verbeteringen zijn aangebracht. Op onze vraag, wat het O.V.B. nu verder van plan was in de loop van vrijdag te doen, antwoordde de heer Roos: „Niet het O.V.B., maar de vissers zelf zullen onder leiding van hun comité van zeven vertrouwensmannen zaterdagmorgen tijdens de tweede openbare vergadering een besluit moeten nemen, of er gevaren moet worden". Persoonlijk was hij van mening, dat de vloot maandag weer naar zee gaat. Inmiddels is aan de IJmuidense haven kant in de loop van donderdag een vreem de situatie ontstaan. Het is daarbij opgeval len, dat het bestuur van de Centrale van Zeevarenden en de leden van die Centrale ten aanzien van de besprekingen op de twee vergaderingen te IJmuiden en op de de vergaderingen van woensdagmiddag te Katwijk en woensdagavond te Egmond aan Zee van elkaar afwijkende meningen heb ben, temeer daar de bereidheid tot varen te Katwijk slechts aanwezig was onder negen mannen, om de eenvoudige reden, dat slechts negen vissers ter vergadering bijeen waren. Wel machtiging In een gesprek met de heer A. de Boon, hoofdbestuurder van de Centrale van Zee varenden heeft deze ons gistermiddag mee gedeeld, dat de verklaring van de bestuur der van de Centrale, als zouden de leden van de Centrale op beide vergaderingen te IJmuiden en op die te Katwijk en te Eg- mond machtiging hebben verleend aan het bestuur van de Centrale om met de reders te onderhandelen over het nieuwe loon systeem, pertinent juist is. Ook de door deze bestuurder gesignaleerde bereidheid in Katwijk en Egmond om naar zee te gaan en de Centrale te verzoeken een eind aan de thans bestaande onhoudbare toestand te maken, werd door de heer De Boon ten volle onderschreven. De 66 man, die te Eg mond ter vergadering aanwezig waren, wil den allen naar zee. Van stakerszijde vernamen wij vervol gens, dat in de loop van vandaag een ver klaring zou worden uitgegeven, waarin vis sers en leden van de Centrale van Zee arenden, die bijeen zijn geweest op de vier bedoelde vergaderingen van de Centrale, meedelen, dat geen machtiging aan het be stuur is verleend om te onderhandelen met De afdeling Velsen-Noord van de Alge mene Bond van Ouden van Dagen zal woensdagmiddag 18 januari om half drie haar jaarlijkse ledenvergadering houden in het St. Jozeph-huis aan de Banjaert- straat. In deze bijeenkomst zullen de ge bruikelijke verslagen worden uitgebracht en een bestuursverkiezing worden gehou den. Periodiek treden af de heren IJ. Lut- tik, penningmeester; G. van Dijk, tweede voorzitter en L. v. d. Wal eerste secretaris, Aangezien de heer Luttik voor een her verkiezing niet in aanmerking wenst te ko men, werden voor deze vacature door het bestuur candidaat gesteld de heren G. W. Jimmink en B. Lute. Voorts worden in de ze vergadering van bestuurszijde enige mededelingen gedaan. De Caistrieumse aquarium-vereniging Roodvinzalm heeft donderdag in hotel De Rustende Jager haar jaarvergadering ge houden. Uit de verslagen van de secretaris en de penningmeester, alsmede uit het openings woord van de heer S. Boer, voorzitter, is gebleken, dat Roodvinzalm er uitstekend voorstaat en met vertrouwen de toekomst tegemoet kan zien. Volgens de secretaris, de heer N. de Zeeuw, was het ledental, na een teruggang in het begin van 1955, weer stijgende en de penningmeester, de heer N. Hopman, sloot het verenigingsjaar af met een batig saldo van rond 200. Het bestuur werd uitgebreid met de heren J. Klaasse en J. Westmaas; de commissarissen, de heren J. van Griethuizen en P. Wouters, werden met algemene stemmen herkozen en ook de voorzitter en de penningmeester, die even eens periodiek aftredend waren, zagen zich opnieuw benoemd. Na de vergadering heeft de heer J. D. Kok, uit Zaandam, een lezing gehouden over plantengroepering in het aquarium. De Nederlandse Vereniging van Foren sen te Castricum heeft voor zaterdag 14 januari een kienavond georganiseerd welke in hotel De Rustende Jager wordt gehou den. Op deze bijeenkomst zal ook de enige tijd geleden opgerichte toneelgroep van de vereniging optreden; onder leiding van de heer J. Duin worden enkele sketches naar voren gebracht. De aanvang van de avond is op 20 uur bepaald. de reders. Zoveel mogelijk handtekeningen zou men trachten te verzamelen. Aldus deelde de heer J. Roos, bestuurder van het OVB ons gisteravond ook nog eens mee. Dat de bereidheid om te varen er is, al dus deelde de heer A. de Boon, hoofdbe stuurder van de Centrale van Zeevarenden ons nog mee, is bewezen door het feit, dat vele opvarenden van de „Norma Maria", de „Thorina", „Caroline" en „Eveline" zich donderdagmorgen bij hun rederijen hebben gemeld. „Antje" naar zee Gistermiddag omstreeks drie uur is de motortrawler „Antje" RO 15 van de Rotter damse rederij Piscator naar zee vertrokken om ter visserij te gaan. In dikke mist schoof het schip onder be vel van schipper Jan Bakker de Vissers- haven uit, geen duimbreed in de weg ge legd door een eventuele actie van stakers. Aan boord bevonden zich negen man. De stakers hebben ons gisteravond meegedeeld, dat men de „Antje" geen moeilijkheden in de weg heeft willen leggen, omdat dit schip met goedvinden van de Centrale van Zee varenden op kotterregeling vaart. De „Antje" een trawler van minder dan 200 ton heeft de laatste tijd zeer slechte bedrijfsuitkomsten gehad in de trawlvisse- rij-regeling en het moest dan ook verant woord worden genoemd het schip onder de kottervoorwaarden naar zee te laten gaan. Het uitvaren van de „Antje" is daarom niet belemmerd. De bemanning zou 25 procent van de besomming genieten. Eerste bespreking Nader vernamen wij van de heer A. de Boon, hoofdbestuurder van de Centrale van Zeevarenden, dat de eerste bespreking over een eventuele verandering van het loon systeem voor de trawlvisserij, met de reders zal worden gehouden op vrijdag 20 januari. De datum moest zo ver weg worden vast gesteld, daar tal van stukken voor deze vergadering nog niet gereed zijn. Voorts vernamen wij van de heer A. de Boon, dat overwogen wordt in IJmuiden een zelfde vergadering te houden, als woensdag te Katwijk en Egmond. Ook is de organisatie van een openbare vergadering, uitgeschreven door de Centrale van Zee varenden, in overweging. In de thans ont stane situatie van de staking zouden de par tijen er dan misschien goed aan doen, een zo groot mogelijke openbaarheid' aan hun meningen te geven. Het zou veel verwar ring kunnen wegwerken en nog voorkomen. In de promotie- en degradatie-competitie van de Beverwijkse bridgeclub „Sans- Atout" werden de volgende resultaten be haald: Groep A: 1. W. en G. de Boer 42 m.p.; 2. G. Plooy-J. Groot 36m.p.; 3. J. Krab 39'/2 m.p.; 4. J. Blom-J. Nijman 20 m.p.; 5. G. Tabak-L. Kleyn 26 m.p.; 6. C. Spruit-Th. Bakker 25Vs m.p.; 7. J. Berlee- C. Hoogeboom 23 m.p. Groep B: 1. J. Blorn- G. Zoontjes 41 m.p.; 2. J. v. Zutphen-G. Klesser 33K m.p.; 3. heer en mevr. Vol- laerts 33 m.p.; 4. K. Wegman-A. Worst 32 m.p.; 5. C. Hart-J. de Jong 32 m.p.; 6. C. Luttik-D. Hoogeboom 29>/2 m.p.; 7. K. v. d. Wal-Ph. v. Groningen 26 m.p.; 8. J. Groen- R. Oosterhout 25 m.p. Groep C: 1. W. Dijk- hof-A. v. Groningen 35l/2 m.p.; 2. N. Hen- driks-J. Koopmanschap 34)4 m.p.; 3. K. v. d. Zon-B. Groot 32Vs m.p.; 4. heer en mevr. v. Aalst 32 m.p.; 5. heer en mevr. Luyen- dijk 30'/2 m.p.; 6. heer en mevr. Tand 29 m.p.; 7. J. Stals-J. de Lalijne 29 m.p.; 8. A. Worst-G. Tabak 28 m.p. Groep D: mej. v. Klaveren-H. Oosterveen 47 m.p.; 2. da mes Reymers-Kleyn 41 m.p.; 3. dames Bel termanTabak 3% m.p.; 4. heer en mevr. Zwaneveld 30'/i m.p.; 5. B. Admiraal-F. Korte 29 m.p.; 6. dames Kok-Tabak 2712 m.p.; 7. R. Hoen-J. Kerkhof 16 m.p. Schaakclub „Pat-Mat" achter de borden De uitslagen van de in de onderlinge com petitie gespeelde partijen van de Kennemer Schaakclub „Pat-Mat" zijn: Afd. I: A. P. de Bruin-M. P. Suiker 01; W. Steeman-J. Zoontjes 01. Afd. II: M. Soeteman-B. de Heer remise; K. Comis-J. Sonneveld re mise. Afd. Ill: ir. E. de Vries-J. Sauer 0 1; T. Jippes-ir. E. de Vries 01; ir. J. M. Nijhoff-C. D. Affourtit 1—0. Afd. IV: J. F. Dingerdis-G. v. d. Berg 1—0; A. J. Ban- nenberg-T.. Bruinzeel 10: ing. J. J. Sehrö- der-J.. v. d. Wijngaard 10; ir. A. W. Fal ter-W. P. v. d. Lely 10; A. Steeman-A. W. Lubert 10; J. v. d. Struys-W. Buist remise. Na denken komt zetten De resultaten van de deze week gespeel de partijen van de Wijk aan Zeese damclub „Denk en Zet" zijn: Groep A: N. Struwe-N. de Boer 20; F. v. Son-G. Scheeper 20; F. v. Woensel-B. Zuiderduin 11. Groep B: W. v. Klaveren-M. Klein 2—0; R. Mahl- berg-J. Langewis 02. „De held van het westen" in „Concordia" De toneelvereniging „Concordia" zal op zaterdag 7 en 14 januari in het gebouw „Concordia" haar eerste uitvoeringen van dit seizoen geven. Opgevoerd wordt het blijspel in drie bedrijven door John M. Synge „De held van het westen" onder regie van de heer L. W. Boeree. Klaverjasclub „P. W. boys" In het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat is de klaverjas club „P.W.-boys" van de N.V. de Plaat- wellerij gestart met de onderlinge wed strijden. De uitslag van de eerste ronde werd: 1. Steenbeek 4758; 2. Broek 4653; 3. mevr. Dekker 4462; 4. Mooy 4343; 5. Piek 4154; 6. B. C. Dekker 4144; 7. mej. Veer 4024; 8. P. F. Dekker; 9. Beek 3850; 10. Dragstra 3739; 11. Wouter 3070 en 12. C. Druiven 3054 punten. IN SAMENWERKING met de havenmeesters van het Noordzeekanaal en van Amster dam heeft het Loodswezen per 1 januari een berichtendienst ingesteld betreffende het zicht op de vaarweg van IJmuiden naar Amsterdam. Hiervoor zijn zeven posten opgericht: bij het Havenkantoor te Amsterdam, de Hembrug, het zijkanaal C, de waarschuwingspost voor de Velsertunnelbouw, de Velserbrug, het havenkantoor te IJmuiden en bij de Semafoor (buitenwaarneming). Dit laatstgenoemde station vangt met de berichtgeving aan als het zicht 4000 m of minder is en wel aan de sluis, de loodsboot en de loodsenwacht te Amsterdam. De overige posten beginnen met de berichtendienst bij een zicht van 1000 m of minder aan de Semafoor, de loodsboot, de sluis te IJmuiden en de loodsenwacht te Amsterdam. De grootste afstand tussen de posten on derling bedraagt 7800 m.: tussen de post Hembrug en het havenkantoor aan de Prins Hendrikkade te Amsterdam. De loodsen die in de Noordzee aan boord komen van de voor het Noordzeekanaal be stemde schepen, zijn dus op de hoogte van het zicht over de gehele vaarroute. Hetzelf de geldt voor de loodsen van de vertrekken de schepen. Vaartuigen, die niet beloodst zijn, kunnen via Scheveningen Radio aan IJmuiden Ra dar radiotelefonisch vragen hoe het zicht is. Wijzigingen in het zicht kunnen binnen komende schepen vernemen in de sluis te IJmuiden en bij het passeren van de Hem brug, terwijl uitgaande schepen te IJmui den kunnen informeren naar het zicht op zee. Aan de hulpmiddelen die de vaart naar Amsterdam en de overige plaatsen aan het bij nacht verlichte Noordzeekanaal verge makkelijken, zoals de havenradar-installa tie te IJmuiden, de zware mistlampen in de Velserkom, in de haven van Amsterdam en aan de spoorbruggen, welke bovendien voorzien zijn van loudhailers, is dus thans deze zicht-berichtendienst toegevoegd. De VARA-jubileumtournee zal op don derdag 19 januari een bezoek brengen aan Beverwijk. In het Luxor-theater zal optre den het gezelschap Adri van Oorschot met medewerking van Rudi West, Tineke van Leer, Olga Lowina, Justus Jesayes en de twee Pico's. Als spreker zal optreden de heer J. B. Broeksz. De geheelonthouderskinderclub „Kin dergeluk" te Beverwijk geeft op dinsdag 17 januari in het KSA-gebouw een opvoe ring van het zangspel „De Vrouwe van Stavoren". Voorafgaande hieraan zal de kleinste afdeling spelen het sprookje „Hans en Grietje". De Beverwijkse afdelingen van de A.N. G.O.B. en de A.N.J.O. houden op zaterdag 21 januari een kien- en sjoelavond in de zaal van gebouw „Nieuw Leven" aan de Baanstraat. Voor de winnaars zijn prijzen beschikbaar gesteld. In zaal Dam heeft de Heemskerkse kla verjasclub „De Zon" een onderlinge wed strijd gehouden, die in de volgende uitslag eindigde: 1. K. Winter 4898 pnt. 2. J. Koedijk 4819 pnt. 3. G. Kunnen 4713 pnt. 4. G. Beentjes 4582 pnt. 5. J. Meiland 4252 pnt. Contactavond van ADO Donderdag heeft de Heemskerkse sport vereniging ADO in het K.S.A.-gebouw een contactavond gehouden, die zich in een grote belangstelling mocht verheugen. De voorzitter, de heer J. Bekker heette een flink aantal leden en donateurs welkom en sprak de wens uit dat het komende jaar veel goeds voor de vereniging zal brengen. Op prettige wijze werd de tijd doorge bracht met klaverjassen en joelen en veel te vroeg werd het einde van deze bijeen komst aangekondigd. De prijzen van het klaverjassen werden gewonnen door: 1. H. Welboren 5159 pnt. 2. G. de Boer 5056 pnt. 3. C. v. d. Kolk 4949 pnt. 4. G. Roling 4923 pnt. 5. J. de Boer 4846 pnt. Het laagst aantal punten werd behaald door K. v. d. Son, die hiervoor een troost prijs ontving. Met de beste wensen voor het nieuwe jaar heette de voorzitter de heer H. Klaver de leden van de Kennemer Aquarium Ver eniging te Beverwijk gisteravond welkom in de zaal van hotel Parkzicht. Daar de secretaris ziek was geworden, werden de notulen van de vorige vergadering niet voorgelezen, doch deelde de voorzitter mede, dat de eerstvolgende vergadering op 3 februari zal plaats vinden in IJmuiden- Oost, in het Patronaat. Daar de diverse verlotingen een batig saldo van ruim 100 hadden opgeleverd, kon de bibliotheek wederom met vijf nieuwe werken worden uitgebreid, waaronder een tweedelig werk over fauna en flora der zeeën. Gezien de geringe opkomst bij de vergaderingen had het bestuur een voorstel ingediend, waarbij de leden in kleine groepjes bij elkaar komen, onder deskundige leiding, ten huize van een hunner, en dit bij toerbeurt. Dit voorstel werd aangenomen en velen gaven zich hiervoor op. Vervolgens besprak de voorzitter een lezing van de heer Meincke voor de Duitse zuster-organisatie gehou den, die hierbij een poging ondernam om de kloof tussen aquarium-liefhebbers, kwe kers en handelaren te overbruggen, door de standpunten van ieder dezer groepen nader te belichten. Deze lezing gaf een verhel derend inzicht over vele verschillen die er onderling heersen en werd met veel inte resse gevolgd. Na de pauze werden nog enkele huishoudelijke punten behandeld, waarna de voorzitter de vergadering na de rondvraag sloot. Rattenbestrijding Eenenzestig bedrijven in Heemskerk heb ben deelgenomen aan de rattenbestrijding Er werden tweeduizend porties rattenver gif uitgereikt. De culturele boerendag die telkenjare in Heemskerk wordt georganiseerd door de L.T.B. zal dit jaar geen doorgang vinden in verband met de aanstaande viering van het veertigjarig bestaan van deze vereni ging. KAB-kindermiddag De kinderen van de Castricumse leden van de Katholieke Arbeiders Beweging wacht een feestelijke bijeenkomst in het „Corso"-theater. Op woensdag 11 januari zulllen zij namelijk in dat theater een film voorstelling voorgezet krijgen; voor de KAB-jeugd uit Bak'kum begint de voor stelling om half 2 en voor die uit Castri cum twee uren later. De heer N. Molenaar uit Badhoevedorp, lid van de Eerste Zaanse Zweefvliegtuig; Club, heeft voor een jaar het zilveren zweefvliegtuig van de club in de wacht gesleept. Dit kostbare kleinood, dat door de leden is vervaardigd, wordt aan dat lid van de E.Z.Z.C. toegekend, die tijdens het zweef- vliegseizoen het grootste aantal punten be haalt; met 644,5 punten klasseerde de heer Molenaar zich als eerste. De heer J. Bouwknegt uit Krommenie werd tweede met 570 punten; derde werd de heer E. L. Sanders uit Heemstede met 439 punten; 4. Dick Vet, Krommenie, 376 punten; 5. J. Molenaar, Zaandam, 188 pun ten; 6. K. Krom, Zaandam, 142 punten; 7. P. Booy, Krommenie, 123 punten; 8. J. G. Schenk, Doetinchem, 44 punten; 9. H. van Oosten, Haarlem, 42,5 punten en 10 P. Lodder, Amsterdam, 3 punten. De vlucht die de heer P. Booy tijdens het Pinksterkamp van de EZZC te Teriet, naar Gent in België maakte, is ongetwij feld de beste prestatie geweest. Deze vlucht telde echter niet voor de clubcompetitie mee, daar niet aan een belangrijke factor der clubinstructies was voldaan. Was dit wel zo geweest dan had deze vlucht van 171 km op circa 2500 meter hoogte de heer Booy 584 punten opgeleverd. Record aantal starts De EZZC heeft het afgelopen seizoen een record aantal starts gemaakt. Op het zweefvliegterrein De Brabantse Landbouw, gelegen in de duinen nabij Castricum, heb ben de EZZC-ers in totaal 1004 starts ge maakt. Bij werkzaamheden in de nieuwe benzol- fabriek stapte de arbeider van de Kooks- ovens J. K. uit Amsterdam vrijdagmiddag omstreeks half twee op een stoomslang, waardoor deze van de stoomleiding af sprong. De hete stoom blies over K.'s voe ten, die daardoor met brandwonden aan beide voeten in het Rode Kruis ziekenhuis moest worden opgenomen. VRIJDA£ 6 JANUARI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Magdalena de zondares". Rex, geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. Nutsbibliotheek, Heidestraat, open van 19—21.30 uur. ZATERDAG 7 JANUARI IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15, „Magdalena de zon dares". Rex, geen oipgave ontvangen. Visserij Ver. „Samenwerking", 20 uur, Patronaatsgebouw, feestavond. Pieter Vermeulenmuseum, als Vrijdag. SANTPOORT IJmuider Concourscommissie, Postdui- vententoonstelling, zaal Zomerlu-t, 1722 uur. VELSEN-NOORD Toneelver. „Concordia", 20 uur, zaal Con- cord'ia, toneeluitvoering. (Van onze correspondent in Bonn) In alle Westduitse kranten kan men vandaag karikaturen van de tachtigjarige bondskanselier aantreffen. Op één van die tekeningen ziet men Adenauer en zijn zeven zoons en dochters op een lange rij naast elkaar lopend afgebeeld. Allen in uniform. Het is een nabootsing van een bekende foto van keizer Wilhelm II en zijn zoons, zoals deze zich op 1 januari 1912 in larade-uniformen naar een feestelijkheid in Berlijn begeven hebben. Op de oorspron kelijke prent schrijdt in het midden een van de zoons van de keizer in een donker marine-uniform met een ordekruis om de hals. Zijn plaats wordt thans ingenomen door Adenauer's lange zoon Paul in zijn donkere kapelaansdracht, waarop boven aan een kruis is te zien. pOjtAjU Dr. Konrad Adenauer Deze karikatuur heeft een bijzondere be tekenis. Men spreekt vaak over de „dynas- tie-Adenauer", omdat de familie vooral in Keulen en in het Rijnland grote invloed bezit. Adenauer's oudste zoon Konrad, ook wel Koko genoemd, is directeur van het lijnlands-Westfaalse elektriciteitsbedrijf in Keulen. Zijn zoon Max is „Oberstadtdirek- tor" in Keulen, zijn zoon George, die in 1931 geboren werd, studeert nog in de rechten aan de Keulse universiteit. Hij heeft zich kort geleden met een rijk Zweeds meisje verloofd. Een van Adenauers doch ters is met een miljonair in het Rijnland getrouwd en ook de andere tvee hebben goede huwelijken gedaan. Een paar honderd karikaturen van Ade nauer zijn kort geleden gebundeld ver schenen. MILAAN (Reuter/UP) In Milaan is in de afgelopen nacht een zware zelfge maakte bom op een vensterbank van het paleis van aartsbisschop Montini ontploft. Er werd ernstige schade aangericht doch niemand werd gewond. Aartsbisschop Montini was vroeger een van de naaste medewerkers van de Paus. Zijn gevolmachtigde voor de rooms-katho- lieke actie, monseigneur Carlo Martani, werd uit zijn bed geslingerd, doch niet ge wond. De aartsbisschop, die uit zijn stu deervertrek kwam toesnellen, hielp hem op de been. De politie zette onmiddellijk de straten in de omgeving af. Het aartsbisschoppelijk paleis ligt vlak bij de dom. De bom kwam tot ontploffing aan de achterkant van het gebouw in een steegje, de Palazzo-Reale-straat, waar tientallen ruiten sneuvelden. Enkele uren voor de ontploffing zich voordeed was kardinaal Lercaro, de aarts bisschop van Bologna, bij mgr. Montini op bezoek geweest. Mgr. Montini en mgr. Lercaro zijn felle bestrijders van het communisme in No.ord- Italië. Mgr. Montini is pro-secretaris van staat van het Vaticaan geweest. Hij keerde zich onlangs fel tegen het hand over hand toenemende ongeloof. Mgr. Montini werd een jaar geleden benoemd als aartsbisschop van Milaan. Volgens United Press was het klaar blijkelijk doel de twee leidende figuren uit de strijd tegen het communisme hetzij te doden, hetzij schrik aan te jagen. Beide prelaten worden genoemd als mogelijke opvolgers van de Paus. Aartsbisschop Montini was vroeger de onofficiële „mi nister van Buitenlandse Zaken" van het Vaticaan. Dagbladen achten communisten verantwoordelijk. Zij schrijven, dat blijk baar de Franse communistische successen de Italiaanse communisten overmoedig ge maakt hebben. In Maastricht vond woensdagmiddag de overdracht plaats van het commando over het regiment infanterie „Menno van Coehoorn". De plechtigheid geschiedde op het terrein van de Tapijnkazerne. We zien op deze foto: links de nieuwe commandant, majoor L. M. H. J. van Loon met het regimentsvaandel, dat hem zojuist door de scheidende commandant overste J. C. Zuidema is overhandigd. De toneelvereniging „Concordia" te Vel sen-Noord geeft op zaterdag 7 januari in gebouw Concordia een uitvoering van „De held van het westen". De regie is in han den van de heer L. W. Boeree. Aagtedljk, 4 v. Brownsville n. Le Havre. Aardijk, 4 v. Havana n. Houston. Alwaki 5 Chittagong n. Madras. Alblasserdijk, 5 te Rotterdam. Algenib, 5 te Amsterdam. Amerskerk, 4 v. Rotterdam n. Hamburg. Alphard, 4 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Almkerk, 5 Marseille verwacht. Amerskerk, 5 te Amsterdam. Axeldijk, 5 Victoria. Alioth, 5 v. Hamburg te Antwerpen. Amstelbrug, 5 310 m. w. ten n. Minikoy. Amerskerk, 5 v. Rotterdam te Amsterdam. Beninkust, 5 v. Hamburg n. Dakar. Boskoop, a te Matarani. Bussum, pass. 5 Aden n. Perz. Golf. Borneo, 5 v. New York n. Baltimore. Blijdendijk, 5 v. New York n. Antwerpen. Bawean, 6 te Manilla verwacht. Bontekoe, 5 te Surabaja. Caltex Leiden, 5 te Rotterdam. Cinuna, 4 v. Pta Cardon n. Rotterdam. Cottica, 5 te Amsterdam. Campnuys, 5 Menado Cleodora, 5 te Singapore. Cottica, 5 v. Paramaribo te Amsterdam. Duivendijk, 4 te Londen. Enggano, 5 v. Tjilatjap n. Balikpapan. Eendracht, 5 te Gibraltar. Esso Rotterdam, 5 50 m. w. Oporto. Eos, pass. 5 Gibraltar n. Alexandrië. Esso Den Haag, 5 te Suez. Eemland, 4 Rio de Janeiro. Farmsum, 6 te Le Havre. Friesland (KRL), 6 te Surabaja. Gooiland 5 Rio Grande do Sul. Gaasterkerk, 5 te Manilla. Gadilla, 6 te Cairns. Ganymedes, 5 Barahona Haarlem, pass. 5 Flores. Hecuba, 5 New York. Hydra, 3 v. Port au Prince n. Ciudad Trujillo. Hector, 6 Burriana verw. Isis, 5 nog steeds rede Liverpool, lssis, 5 te Liverpool. Kaiinga, 4 v. Rotterdam n. Curasao. Kieldrecht, 4 v. Rotterdam n. Bremen. Kabylia, 5 te Hamburg verm. n. Fao. Kopionella, 5 te Gothenburg. Koratia. 5 Curasao. Korenia, 5 v. Pta Cardon n. Heysham. Karimata, 6 Genua verwacht. Karimun, 5 v. Amsterdam te Hamburg verw. Langkoeas, 6 Houston verwacht. Lawak, 5 Port Elizabeth. Leersum, 4 Savannah. Loenerkerk, 4 v. Port Said n. Genua. Lombok, 4 v. Balboa n. Los Angeles. Lekkerkerk, 4 v. Kopenhagen n. Hamburg. Lindekerk, pass. 5 Farsan eil. n. Damman. Limburg, 6 te Belawan. Maas, 5 v. Rotterdam te Amsterdam. Madoera, 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Molenkerk, 5 te Genua. Muiderkerk, 6 te Karachi. Murena, 8 te Miri verwacht. Maureen. 4 v. Philadelphia n. New York. Mijdrecht, pass. 5 Dungeness n. Londen. Noordzee, 4 v. Liverpool n. Norfolk. Notos, pass. 4 Bizerta n. Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 7 San Juan verwacht. Oranje, 4 v. Suez n. Colombo. Oberon, 5 v. Puerto Ordaz te Rotterdam. Oranjestad, 5 Trinidad. 'Ouwerkerk, 5 Genua. Omala, 5 te Berre daarna Spezia. Pieter S, 5 v. Newport Mon te Amsterdam verw. Folydorus, 5 400 m. w. Minikoy. Peperkust, 5 v. Takoradi n. Monrovia. Pieter S, 5 te Amsterdam. Poelau Laut, pass. 5 Malta n. Port Said. Rijndam, 4 Kp. Race gepass n. Halifax. Rondo, 5 te Singapore Rempang, 4 v Newcastle te Brisbane. Rijnland, pass. 5 Kp Finisterre n. St. Vincent. Sloterdijk, 4 v. Belawan n. Colomobo. Sommelsdijk, 4 600 m. n. Azoren. Stad Dordrecht, 5 Genua. Salawati, 5 520 m. w. ten n. Minikoy. Straat Malakka, 5 v. Hobart n. Melbourne. Statue of Liberty, 4 v. Philadelphia n. Port Said Saidia, 5 te Pladju. Sigli,' 5 te Surabaja. Stanvac Talang Akar, 4 v. Sungeigerong n. Tj. Uban. Swartenhondt, 5 rede Makassar. Soestdijk, 6 te Belawan. Stad Alkmaar, 6 te Narvik verw. Sumatra, pass. 5 Gibraltar n. Halifax. Trompenberg, 3 v. Bermuda n. Houston. Ternate, 4 v. Rotterdam n. Hamburg. Tero, 4 v. Rotterdam n. Hamburg. Tomori, pass. 5 Str. Messina n. Genua. Tiba, 5 Buenos Aires. Tankhaven III, 5 te Bangkok. Tjiluwah, 5 te Singapore. Tibia, 5 80 m. z. Frederik Hendrik eil. Van Noort, 5 v. Sydney n. Melbourne. Wonosari, 4 te Calcutta. W. Alton Jones, 4 500 m. zo. Ras al Hadd. Wieldrecht, 5 Covenas. Waterland, 5 te Emden. Willemstad, pass. 5 Flores n. Plymouth. Waterman, 4 v. Port Said n. Rotterdam. Zuiderkruis, pas. 5 Kp. Finisterre n. Amsterdam Zeeland (KRL), 4 v. Halifax n. Boston. KLEINE VAART Alcetas, 5 v. Amsterdam te Rotterdam. Anda, 5 v. Karlshamn te Rotterdam. Atias, 5 v. Amsterdam te Rotterdam. Albergen, 5 v. Antwerpen n. Ipswich. Appingedam, 4 v. Lissabon n. Jersey. Audacia, 4 v. Boston n. Gent. Bill S, 5 v. Swansea te Rotterdam. Reliable, verm. 5 v. Sharpness n. Bordeaux. Boreas, 3 v. Amsterdam te Hamburg. Bonaire, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Bestevaer, 4 v. Rotterdam te Esbjerg. Borneo, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Cinderella, 5 v. Duinkerken te Rotterdam. Concepcion, 4 130 m. z.t.o. Rio de Janeiro. Da Capo, 5 v. Oporto te Rotterdam. Duiveland, 5 v. Dover te Rotterdam. Deni, 4 v. Zeebrugge te Londen. Diligentia, pass. Brunsbüttel n. Isle of Grain. Driebergen, vrem. 5 v. Swansea naar Tonnay Charente. Eibergen, verm. 5 v. Swansea n. Les Sables d'Olonne. Elisabeth Roorda, 4 v. Bremen n. Middlesbro. Elsenburgh, pass. 5 Ouessant n. Casablanca. Erasmus, verm. 5 v. Boulogne n. Antwerpen. Erkalin, verm. 5 v. Hamburg n. West Hartlepool Ferocia, verm. 5 v. Lowestoft n. Rotterdam. Fiducia, 4 v. Middelharnis n. Londen. Frans v. Seumeren, 4 v. Nantes n. Southampton. Flevo, 3 pass. Gibraltar n. Algiers. Hoc Vinces, verm. 5 v. Grimsby n. Rotterdam. Holland, pass. 5 Vlissingen n. Londen. Hada, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Heemraadsingel, 4 v. Barrydock n. La Rochelle. Ida D, 4 v. Rotterdam te Rostock. Johannes, 5 v. Amsterdam te Rotterdam. John M, 5 v. Kalmar te Stockholm verw. Kitty H, 5 v. Eastham te Rotterdam. Kroonborg, pass. 5 Vlissingen n. Gent. Lindekerk, 4 v. Dublin n. Cardiff. Lydia (W), pass. 4 Vlissingen n. nAtwerpen. Leuvehaven, 5 v. Gothenburg te Kopenhagen. Maartje, 5 v. Par te Antwerpen. Marcella, 5 v. Rotterdam te Aarhus verw. Matthew, verm. 5 v. Gent n. Rotterdam. Mypuck 5 Boston verwacht. Nieuwland, 5 v. Grangemouth n. Rotterdam. Nero, 5 v. Amsterdam te Rotterdam. Nassauhaven, 4 v. Kopenhagen te Hogenaes. Netta, 4 v. Belfast te Liverpool. Nieuwehaven, verm. 6 v. Rotterdam n. Malmö. Oostzee, 5 v. Middlesbro te Rotterdam. Oosterburgh, 5 v. Rotterdam te Antwerpen. Phidias, 5 v. Amsterdam te Rotterdam. Poortvliet, verm. 5 v. Antwerpen n. Rotterdam. Rijnhaven, 5 v. Swansea te Rouaan verw. Sonsbeek, 5 v. La Coruna te Leixoes. Spoorhaven, pass. Kp. St. Vincent n. Bristol. Spurt, 5 v. Londen te Duinkerken. Stella Maris, 4 v. Gothenburg n. IJmuiden. Theano, 5 v. Belfast te Drogheda. Tilly, 4 v. Sundsvall te Zaandam. Tine pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Trio, pass. 5 Vlissingen n. Gent. Vindicat Atque Polit, verm. 5 v. Le Treport n. Gateshead. Violette Erica, 5 v. Bayonne te Rotterdam. Vrijburgh, 5 v. Londen te Rotterdam. Westersingel, 5 v. Esbjerg te Cardiff. Westpolder, 5 v. Antwerpen n. Rotterdam. Zaanstroom, 5 v. Londen te Amsterdam. Zevenbergen, 5 v. Cardiff te Whitehaven. Zwaantiena, 5 v. Rotterdam n. Bremen. SLEEPVAART Blankenburgh, 4 v. Torbaai n. Falmouth zonder lichter. Ebro, 4 met liheter van de Blankenburgh van de Torbaai n. Lissabon. Humber, 5 v. Goa te Izmir. Noordholland, 4 1160 m. w.zw. Madeira. Noordzee, 4 210 m. w. ten z. Ouessant met August Bolten. Poolzee, 4 150 m. w.zw. Takoradi met twee pontons. Tyne, 4 300 m. o. ten n. Bermuda met Letizia Montanari n. d. Bermuda. Rode Zee, 4 v. Santander n. Paajes.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7