VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE In elk huis een radio van Pruis BERTUS PRUIS van oer 9 KAAS v. d. Boogaard ELECTRALASCH Bronchicum Elixir „SILENE" Radiotoestellen met Visserijband Aan elke stekker een Radio van BECKER WINKELHUIS KAPSTER VOORMAN-BAAS „De Reisduif" en „de Atoom exposeren samen KOUSENREPARATIE Commissaris J. P. Weijburg („over de grens") kreeg 2e keer NOC-diploma Luidsprekers P. J. Nachtsgeller v.a. f 80. Hardnekkige hoest? A. v. d. Laan J. STOLK Kousen reparatrice gevraagd ie, 2e of aank. ZATERDAG 7 JANUARI 1956 Vanmorgen heeft burgemeester mr. M. M. Kwint het uitgereikt Moskou en Peking wisselen industriële gegevens uit Beker bij de Beverzvijkers teruggekeerd Sluiswachter C. Lokkerbol met pensioen Brand op de Klaas Wijker Medische diensten tijdens het weekeinde Burgerlijke Stand Heemskerk Wethouder H. de Boer spreekt voor P.v.d.A.- vrouwen Scheepvaart Voor het front van een gedeelte zijner mensen heeft commissaris J. P. Weijburg, de korpschef der Velsense politie, vanmor gen in de turnzaal van het politiebureau uit handen van burgemeester mr. M. M. Kwint het N.O.C.-diploma ontvangen het begeerde papier, dat diegenen verwer ven, die een aantal opmerkelijke sport prestaties hebben volbracht. De burgemeester noemde het speciaal in het geval van de commissaris een opmer kelijk feit, omdat de heer Weijburg „de fatale leeftijdsgrens" al voorbij is, maar niettemin met vlag en wimpel èn heel goede resultaten het diploma binnenhaalde, daarmee vele jongeren een les gevend: de eerste keer haalde de heer Weijburg dit zwaar-bevochten diploma in 1932. Twee dames, mevrouw Klaver-Buddingh en mej. A. E. Rosendahl werden daarna met het diploma bekroond, dat zij eveneens voor de tweede maal verwierven en de hoofdinspecteur J. van Buuren mocht het voor de eerste keer het zijne noemen. Vervolgens werd het uitgereikt aan de hoofdagenten C. M. van Heiningen en C. C. Dekker en aan de „veteranen" agent J. J. P. J. Bronsveld (al voor de negende keer), agent K. Wielinga, inspecteur P. Lanzaat, hoofdagent H. Slings en het diploma voor harmonische lichaamsontwikkeling kreeg hoofdinspecteur G. Timmermans. Aan het eind van de korte plechtigheid overhandigde de burgemeester aan agent H. E. de Jong de zilveren médaille van de Maatschappij tot Redding van Drenke lingen „ter beloning van de op 23 augustus 1955 getoonde bijzondere verdienste bij het weder opwekken der levensgeesten van iemand, die in levensgevaar verkeerde", zoals de inscriptie luidt. Dit was voor de heer De Jong de honorering van een feit, dat een 5-jarig kind het leven redde. (Van de 174 candidaten zijn er slechts 97 TOKIO (United Press) De Sovjet- Unie en communistisch China hebben over eenstemming bereikt over een uitgebreid wetenschappelijk uitwisselingsprogram en samenwerking op technisch gebied. Volgens radio-Peking zal de Sovjet-Unie China ontwerpen en gegevens verschaffen voor ondernemingen ter verwerking van non-ferrometalen, van de mijnindustrie en ter constructie van spoorweggebouwen. China zal voorts blauwdrukken voor ver schillende Typen machinerieën plus indu striële uitrusting en technische gegevens voor de vervaardiging van verfstoffen en andere chemische producten leveren. China zal de Sovjet-Unie technische ge gevens verschaffen voor de fabricage van bepaalde chemische produkten en medicij nen. Het zal blauwdrukken sturen voor de vervaardiging van bepaalde machinerieën en uitrusting, die gebruikt worden in de textiel- en tabaksindustrie en de bouwnij verheid. De Sovjet-Unie en China zullen tevens deskundigen uitwisselen voor de uitvoering van dit program. geslaagd over het hele land tussen 1 juli 1954 tot 30 juni 1955. Dit deelde de heer Beijen mee tijdens een kleine nabespre king, waar onder meer Velsen het compli ment kreeg, dat de gemeente wat de NOC- diploma's betreft, onder de 10 beste van Nederland op sportief gebied gerangschikt kan worden). Het programma voor het 18e Hoogoven- schaaktournooi ziet er voor de komende dagen aantrekkelijk genoeg uit, hoewel niet steeds de aandacht op het schaken zelf zal blijven gericht. Maandagavond begint om 8 uur een gong wedstrijd, die een enigszins ontspannend karakter zal dragen. Een werkelijke ontspanningsavond wordt dinsdagavond in het Kennemer Theater gehouden waar met gezelschaps spelletjes de schaaksfeer wel even zal wor den vergeten. Donderdagavond brengt de heer R. J. Veldhuis met het HTC Cabaret „De Pion nen" een bonte avond ten tonele, waaraan ook Roemer's band en de dansmeester John Stoll zullen medewerken. Als sluitstuk worden op zondag 15 janu ari in het restaurant W.O. de prijzen be kend gemaakt tijdens de gebruikelijke snertmaaltijd. Aanstaande zondag krijgen de schakers een diner aangeboden door de Hoogoven directie. Ir. P. van Delden, directeur, zal als tafelpraeses fungeren. De sfeer in het keurig verbouwde Ken- nemer Theater deed ook gisteren weer rustig aan, al kan niet iedereen de span ning aanvaarden en liep Bouwmeester nog al eens van zijn bord weg om bij de an dere borden poolshoogte te nemen, terwijl Roessel zich steeds maar nadenkend over achterhoofd en nek zat te strijken; „de wandelende Zweed" Stahlberg werd onge durig van het lange zitten. Men fluistert, dat hij in geheel Beverwijk al wandelend werd geobserveerd. In deze stilte trachtte de Portugees Durao, aan de bar gezeten (hij komt van daag pas achter 't bord), een Hollandse krant te lezen, daarbij dapper geassisteerd door de barkeeper en een Spaanse schaak meester. Een dappere en echt niet nerveuze jonge mevrouw E. RijkelverBienefeld trachtte uit al de geheimzinnige tekens en cijfers, die de weergave vormen van een gespeelde partij, enigermate thuis te geraken en ging met vlugge vingers over de toetsen van een super de luxe electrische schrijf machine, om het volgende schaak-bulletin „persklaar" te maken. Zij deed dit voor de eerste maal en het voldeed haar ten zeerste. Achter al deze organisatorische zaken stond het rustige optreden van de heer P. A. Veldheer, die voor iedereen een vriendelijk woord had en dat, terwijl on ophoudelijk de telefoon rinkelde en er werd omgeroepen „telefoon voor meneer Veldheer!" Eén van de hoogtepunten in het bestaan van de ware duivenliefhebbers is ongetwij feld de jaarlijks terugkerende tentoonstel ling, georganiseerd door de Beverwijkse posthoudersvereniging „De Reisduif" in sa- Bij de Rijkswaterstaat te IJmuiden heeft vanmorgen de heer C. Lokkerbol afscheid genomen uit zijn werkkring. Deeze tweeën- zestigjarige sluiswachter, die achttien jaar op de IJmuidense sluizen heeft gewerkt, is op advies van de artsen met vervroegd pen sioen gegaan. De heer C. Lokkerbol kwam op der tienjarige leeftijd in Rotterdam als dek- knecht bij de sleepdienst van Piet Smit om op de havensleepboot „Piccolo" te varen. Als vijftienjarige ging hij in de functie van messroomjongen met de „Ariadne" van Willem Ruys een Middellandse zeeboot naar zee; na twee reizen ging hij over naar de Rotterdamse Lloyd om als koks maat in de eerste klasse-keuken terecht te komen op de op Indië varende „Kawi". Hij is daarna op de „Cindoro" van dezelfde maatschappij gekomen en bleef er tot 1914 in de keuken. Na afgekeurd te zijn voor de zeevaart, ging hij vrijwillig in militaire dienst en diende tot 1925 bij de kustartillerie, onder meer te Hoek van Holland. Als gevolg van de inkrimping van de dienst in die tijd, moest ook hij als korporaal de dienst ver laten en werd op 1 januari 1926 geplaatst als sluisknecht bij de nieuwe sluis te Heem- vliet bij Brielle. Tien jaar vond hij hier zijn werk aan het Voornse Kanaal, toen maakte hij promotie en kwam als pont- wachter naar de Hembrug bij Zaandam. Na een ongeval bij de Hembrug twee jaar na de aanstelling aldaar werd de heer Lokkerbol overgeplaatst naar IJmui den als sluisknecht. In 1952 werd hij ver volgens sluiswachter. Vanmorgen om half elf heeft hij ten kantore van de Rijkswater staat afscheid genomen en vanmiddag is er tussen twee en vier uur gelegenheid bij hem thuis, Sluisplein 18, om de scheidende de hand te drukken. menwerking met „De Atoom" te Velsen- Noord. Nu is het dan weer zover en als van avond de deuren van ,,'t Centrum opengaan zal deze zaal zijn omgetoverd in één grote duiventil. De gehele week werd reeds koortsachtig gewerkt om de zaak tijdig in kannen en kruiken te hebben. Zonder de anderen hierbij tekort te willen doen ver dient de voorzitter van „De Reisduif" de heer G. v. d. Winden wel een bijzondere vermelding. Met een bewonderenswaardige élan weet deze vele moeilijkheden uit de weg te ruimen, waarmee zijn jarenlang voorzitterschap van deze vereniging dan ook wel verklaard is. In totaal 200 duiven Om op deze expositie terug te komen: van beide verenigingen nemen in total vijftig leden deel, die elk vier twee oude en twee jonge duiven hebben ingezonden. Tweehonderd dieren zullen ongetwijfeld door vele belangstellenden bewonderd worden. Voor de keurmeester de heer C. Bekker uit Zaandam voorwaar geen een voudige taak om hieruit de mooiste te zoe ken. Er zijn vele prijzen beschikbaar gesteld zowel persoonlijke als voor groepen: vele bekers en medailles zijn te verdienen. Als prettige bijzonderheid van deze tentoon stelling is te vermelden, dat de Jan Hoef- akker-beker bij „De Reisduif" is terug gekeerd. Deze beker was in het bezit van de heer H. v. d. Pieterman uit IJmuiden, die hem thans weer bij de Beverwijkers heeft doen terugkeren. Een zeer sympa thiek gebaar! De heer v. d. Pieterman heeft deze beker enige jaren geleden veroverd in de tijd dat de IJmuidense- en de Beverwijks vereni ging nog samen tentoonstellingen organi seerden. Later is een andere districtsinde ling gekomen, waardoor het contact tussen deze beide clubs op lossere schroeven is komen te staan. Een bezoek aan deze expositie zal de moeite dubbel en dwars waard blijken te zijn. De entree hoeft geen bezwaar te zijn, die is namelijk kosteloos. Vanmorgen omstreeks halfelf brak als gevolg van een wegspattende lasvonk, die in een olieplas op de vloer van de motor kamer van de trawler „Klaas Wijker" (IJm. 85) terecht kwam, brand uit. De brandweer heeft het vuur met mist- blussers bestreden en was het kort na het alarm zo goed als meester. De zondagsdienst artsen in Castricum wordt van zaterdagmiddag 14 uur tot maan dagmorgen 8 uur waargenomen door arts H. Wieringa. Schiegeeststraat 31, telefoon 289. Voor hetzelfde tijdvak is de wijk- en kraamverpleging in handen van zuster Beers, Koningin Julianastraat 14, tele foon 544. GEBOREN: Maria A., d. van G. van Dui venvoorde en A. M. Jak; Cornelis J. z. van J. Koopman en A. C. Kraakman; Robertus A. z. van A. A. v. d. Ven en A. M. A. Portegies; Paula J. d. van G. Kamps en A. v. d. Kom mer; Henk M. z. van H. T. W. Wessel en M. Busch; Elisabeth d. van P. v. d. Outenaar en G. M. C. Vel; Maria E. d. van J. Beentjes en A. M. Commandeur; Klasina M. d. van P. A. Duin en I. Bootsma; Petrus F. A. z. van P. H. Gooyer en A. M. Klos; Pieter J. M. z. van J. J. Koper en A. A. Adrichem. De afdeling Velsen-Noord van de Vrou wenbond van de Partij van de Arbeid zal dinsdagavond 10 januari in het gemeente lijk ontspanningslokaal aan de Van Diepen straat een vergadering houden, waarin wet houder H. de Boer van Velsen zal spreken over de toekomstplannen voor de IJmond. Binnengekomen schepen IJM19 Mercator, 205 203 241 249 213 8 52 4 11 5 218 3 204; KW38 Bertha, KW84 Jan, KW5 Fierman Eduard, KW108 Ge broeders, KW147 Wilhelmina 3, KW16- Katwijk 3, KW155 Arie, KW105 Jacoba, 77 21 165 79 30 128 88 68 56 27 60 94; UK85 174 14 69 70 94 115 99 76 176 118. Vertrokken schepen HD4 135; AM16 17 18; BU33; WR34; R029. Dagvangsten van de kotters Tiny geen vangst; Victoria 2 m. vis, geen tong; Stern 6 m. vis en V2 m. zw. vis; Cor nelia Adriana 40 kg. tong en 4 m. vis en 1 m. tarbot; Trijntje 3 m„ geen tong; Willy Alida 2 m., geen tong; Albatros 5 m. en 1 m. zw. vis; Gerda Marianne 4 m„ geen tong; Johanne Cornelia 5 m., geen tong; Zee arend 6 m., geen tong; Willem 4 m., geen tong; Wiron 1 IV2 m. in een trek; Jacoba 20 kg. tong, 8 m. vis, 1 m. tarbot, 2 kab. en 1 m. rog; Kon. Juliana 3 m. in een trek; Jana 2 m„ geen tong; Hendrikje 4 m. en 2 m. tarbot; Hoop 1 weinig vangst; Hoop 2 2 m. in een trek; Vios 4 m., geen tong; Ne- him 1 60 kg. tong, 7 m. vis en 1 m. tarbot; Nehim 3 6 m., geen tong; Magda 8 m„ geen tong; Klaas Jr. 20 kg. tong en 3 m.; Vier Gebroeders 2 m„ geen tong; Tiny Dieuw 1 m., geen tong; Emisel 4 m. en V2 m. tar bot; Flevo 2 m. en V2 m. tarbot en 2 kab.; Internos 1 m„ geen tong. Wat er komt De trawlers, die nog op zee zijn; de „Bergen", „Elie" en „Wiron 2". Ook de KW81 is nog buiten. Van deze schepen zouden de „Bergen" en KW81 voor de Maandagmarkt komen en de „Elie" en „Wiron 2" voor de Woensdag- markt. De „Bergen" heeft als vangst 900 kisten, waarvan 600 schelvis en piepers, 60 gul, kabeljauw en koolvis, 15 gestripte wijting, 175 dichte wijting, 50 radio en 175 stuks stijve kabeljauwen. De „Elie" had gisteravond 850 kisten aan boord, waarvan 350 schelvis, 15 makreel, 15 ge stripte wijting, 280 dichte wijting, 70 dichte piepers, 120 gul, kabeljauw en koolvis en 100 stuks stijve kabeljauwen. Staking Over de vijfde stakingsdag is weinig te melden. Vandaag vergaderen de vissers in het gebouw voor Christelijke Belangen en in het begin van hedenmiddag zal daar on getwijfeld de beslissing vallen: maandag naar zee of volhouden. De reders van IJmuiden hebben vrijdag morgen vergaderd en besloten voorlopig geen telegrammen aan opvarenden weg te sturen, dat gevaren kan worden. De sche pen lagen dan ook vanmorgen niet onder stoom. Urker gestrand De nieuwe Urker kotter UK. 244 „Piet" van L. Bos op Urk is gisteren tegen de avond in de mist bij Breskens gestrand. De kotter verloor de schroef, maar de rederij- genoot UK. 243 „Vertrouwen" is in de buurt om hulp en sleepassistentie te ver lenen. Schipper Bos verwachtte bij hoog water vlot te komen om de vangst (40 kis ten haring) nog in Breskens aan land te brengen. Vandaag binnen Vanmorgen waren aan de afslag 30 log gers en kotters met 15.000 kg. tongen en 600 kisten schol. Zeven spannetjes voerden 1500 kisten Breskens haring aan. Marktoverzicht De export kocht vanmorgen tong en grove- en middelschol. Grote tong maakte f4.10f3,50, grootmiddel f3.90f3.50, kleinmiddel f 3.60f 3.70, tong I f 3.80f 4, slips f 3.30f 3.50, grote schol noteerde f 38-f 42, middel f 40-f 45, zetschol f 54 f 58 en schol I f 45—f 52. Er blijft dus voor het binnenland niet veel over: de haring deed f 16f 17, de re gels kabeljauw f 100f 120 en kleine re gels f 48—f 56. Binnenland kocht schol 2 voor f 38f 42 en schol 3 voor f 20f 24. Abbekerk, 6 te Suez. Amerskerk, 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Alpherat, 5 v. New York n. Trinidad. Amsteldijk, 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Almkerk, 7 te Genua. Appingedijk, 6 te Buenos Aires. Atje Ray S, 6 v. Baltimore n. Rotterdam. Averdijk, 7 te Rotterdam. Adrian, pass. 5 Finisterre n. Las Palmas. Algenib, 5 te Amsterdam. Arendskerk, 5 v. Barcelona n. Antwerpen. Amstelstad, 5 v. Philadelphia n. Nederland. Aalsdijk, 6 te Boston. Agamemnon, 6 te Aruba. Albireo, 8 te Montevideo verw. Artemis, 6 te New Orleans. Aalsum, 6 440 m. w. Laccadiven Arch. Alwaki, 6 420 m. no. Madras. Amor, 5 v. Lissabon n. Rotterdam. Boskoop, 8 te Antofagasta verwacht. Bawean, 6 te Manilla n. Singapore. Bussum, 90 m. zw. Ras Fartak. Beninkust, 5 v. Hamburg n. Dakar. Blitar, 6 v Hamburg n. Bremen. Breda, 5 270 m. n. Sombrero eil. Bintang, 6 te Basrah. Bacchus, 5 v. Trinidad n. Rotterdam. Blommersdijk, 6 te Paramaribo. Boskoop, 5 v. Matarani n. Arica. Caltex The Hague, 5 te Rotterdam. Castor, 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Cradle of Liberty, 6 te Mena el Ahmadi. Caltex Pernis, 6 te Rotterdam. Camerounkust, 6 v. Hamburg n. Amsterdam. Coryda, 17 te Stanlow verw. n. Ardrossan. Crania, 14 te Birkenhead verwacht n. Stanlow Barton. Daphnis, 6 te Willemstad. Dongedijk, 6 v. Bremen n. Hambrug. Dordrecht, 6 v. Hamburg n. Rotterdam. Dorestad, 4 v. Groton n. Curagao. Esso Rotterdam, pass. 6 Gibraltar n. Sidon. Ena, 7 te Rotterdam. Ena, verm. 6 v. Thameshaven n. Rotterdam. Erinna, 6 Port Darwin verw. n.Balikpapan. Eemdijk, 6 250 m. z. Bermuda. Fairsea, 4 te Fremantle. Friesland (SSM), pass. 6 Brunsbüttel n. Londen. Guineekust, 4 te Lagos. Ganymedes, 6 te Ciudad Trujillo. Hydra, 5 te Ciudad Trujillo. Ivoorkust, 5 v. Abidjan n. Freetown. Jagersfontein, 5 v. Hamburg n. Antwerpen. Kota Agoeng, 5 v. Genua n. Port Said. Kalydon, 9 Curagao verw. n. Engeland. Loppersum, pass. 6 Kp. Finisterre n. Almeria. Lekkerkerk, pass. 6 Kiel Holtenau n. Hamburg. Mijdrecht, 6 te Coryton. Kellia, 6 in Kielerkanaal verw. n. Turku. Kieldrecht, 6 te Bremen. Kryptos, 6 220 m. z.zw. Adelaide. Kermia, 6 Abadan verw. n. Mena el Ahmadi. Kameroenkust, 6 v. Hamburg n. Amsterdam. Lindekerk, pass. 6 Perim n. Damman. Maasdam, 5 v. New York n. Port au Prince. Mataram, pass. 6 Kp. Finisterre n. Tj. Priok. Modjokerto, 6 Tjilatjap verwacht. Merwede, 6 te Hamburg. Malea, 6 Kobe verw. n. Miri. Marpessa, 9 Puerto La Cruz verw. n. Curagao. Murena, 8 te Miri verw n. Shimotsu. Metula, 6 v. Miri n. Kawasaki. Madoera, 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Nias, 4 v. Seatle n. Bombay. Notos, pass. 5 Bougaroni n. Rotterdam. Nias, 1 te Seattle. Oldekerk, 6 v. Genua n. Port Said. Ootmarsum, 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Overijsel, 6 te Amsterdam. Oranjestad, 6 v. Trinidad n. La Guaira. Orestes, 7 te Sint Thomas. Ondina, 6 te Singapore. Prins Fred. Willem, 7 te Rotterdam. UITEINDELIJK IS het ideale voedsel om uw vitaminetekort aan te vullen Want kaas i s rijk aan vita minen en.voor een goed en smakelijk stukje kaas kunt u het beste terecht bij KENNEMERLAAN 177 Gevr.: ENGELSE LERAAR voor clubje van acht perso nen, aan huis. Br. met prijs opgaaf L 4966. NET MEISJE gevr. voor de morgenuren. Mevr. Rietdijk Edisonstraat 13. NET MEISJE v. d. huish. ge vr. Zwanenburg, L. Nieuw- straat 505. WERKSTER gevr. voor het schoonhouden v. de P. Ver- meulenschool. Aanmelden: Kennemerlaan 188. VERLOREN: portemonnaie met inh. gaande van Anto- nius-Ziekenhuis naar de J. P. Coenstraat. Verliezer zw. ged. Ter. te bez. J. P. Coen straat 51. SPOED!! Modevakschool zkt. ruimte te koop of te huur b.v. winkel gesch. om als les lokaal in te richten. Cen trum IJm-O. Br. L 4961 A. Wie heeft de V.S.V.-DAS v. Piet gevonden? Mevr. Zee- gers, Meeuwenlaan 11. Gevraagd: le, 2e of AANK. KAPSTER. Maison „Anny", L. Nieuwstraat 381-385. Tel. 5672. Mevr. Hoppenbrouwer, Troel- stralaan 37, Amstelveen, tel K 2964 - 4367, vraagt voor spoedige indiensttr. v.d.e.n. een erv. R.K. HULP in de HUISH., v.g.g.v. Hoog loon. Werkster aanw. Mevr. Veldkamp-Olie, Wij- noldy Daniëlslaan 28 te Santpoort-station, vraagt v. de woensdag een zeer flinke WERKSTER. PERSERS en leerling persers gevraagd. De Ruyterstr. 142. Telefoon 4170. VERLOREN: een glacé he renhandschoen. Ter. te bez. tegen beloning Platanenstr. 6 ALLE MERKEN STOFZUI GERS f 2.50 p. week, zonder vooruitbetaling. Hartendorp, Gen( Cronjéstr. 43, H'lem, Kruidbergerweg 51 Sant poort (d.) GLASVERZEKERING. Alle ruiten in uw woonhuis slechts f 1.50 per kamer, di rect hersteld uit voorraad. Makelaar C. Visser Hzn., Maasstraat 1, tel. 4830. LUXE VERHUUR zonder chauffeur. Tel. 6186. Kenne merlaan 130 Tel 4457. Vel- serduinweg 200. LOMPEN, OUD IJZER, OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij u gehaald door Fa. Max Gosschalk, Kanaalstraat 48. Tel. 5852. COSTUUMS, regenjassen, regenmantels, demi's, win termantels, mantelcostuums f 10.maandelijks. Schrijf aan Super Standing, Staten- laan 41, Arnhem. Kleur en maat vermelden. Speciale aanbieding luxe MANCH. BROEKEN met goudstempel, leder en ritssl. afgew. in 4 kleuren f 19.50 (alleen in de maand januari tegen inlevering dezer adv. voor f 18.50). Chris Duin, Kloosterstraat 35. WIJ VERHUREN voor elke gelegenheid tafels, stoelen, glaswerk, porcelein, electr. gramofoon met platen, lucht bedden, ledikanten en de kens. Eerste IJmuider Ver- huurinr'ichting Trompstraat 35. Tel. 4273, IJmuiden. MET EEN „VELO" kan zelfs een kind de was doen. Fil. Velo, Trompstraat 68, IJm. Grote sortering WRINGERS ACME nu f 66.65. Fil. Velo, Trompstr. 68, IJm., Tel. 5198 Peperkust, 5 v. Takoradi n. Monrovia. Peperkust, pass. 6 Kp. Palmas. Prins W. George Fred., 6 op Nieuwe Waterweg naar Cadiz. Prins Willem George Fred., 6 v. Rotterdam naar Cadiz. Rijnland, 6 130 m. w. Lissabon n. St. Vincent. Raki, 4 te Visagupatnam. Sumatra, pass. 5 Gibraltar n. Halifax. Stentor; 3 v. Paramaribo n. Amsterdam. Siberoet, 6 te Singapora. Sarangan, 6 Hamburg. Salawati, 6 480 m. o. ten z. Kp. Guardafui. Scherpendrecht, pass. 6 Sombrero eil. n. Curagao Stad Breda, 7 te Newport News. Schie, 6 te Bremen. Stad Haarlem, verm. 6 v. Immingham n. Hamp ton Roads. Stad Schiedam, 6 v. Savona n. Bona. Stad Vlaardingen, verm. 5 v. Philadelphia naar Rotterdam. Tibia, 5 80 m. z. Frederik Hendrik eil. Themisto, 5 te Houston. Tjipanas, 6 te Lorenzo Marquez. Talisse, 5 te Algiers n. Bona. Lemsterkerk, pass. 6 Port Soedan n. Port Said. Ternate, 6 te Hamburg. Tero, 6 te Hamburg. Tomocyclus, 6 te Curagao. Triton, 6 te Port af Spain. Tara, 5 v. New Orleans n. Antwerpen. Taria, 6 360 m. n.no. Socotra. Utrecht, 7 te Port Said. Van Spilbergen, 6 Antwerpen verwacht. Van Cloon, 6 te Balikpapan. Van Neck, 6 te Zanzibar. Van Spilbergen, 7 te Antwerpen. Westertoren, 5 v. Punta Cardon n. Rotterdam. Wonorato, pass. 5 St. Maria n. Beyrouth. Westland, 6 v. Montevideo n. Santos. Willem Ruys, 6 v. Napels n. Gibraltar. Woensdrecht, 6 340 m. w. ten z. Bombay. W. Alton Jones, pass. 5 Ras al Hadd n. Mena el Ahmadi. IJsel, 6 v. Rotterdam te Amsterdam. Zonnewijk, 6 te Venetië. Zuiderzee, 3 te Sydney. KLEINE VAART Alcetas, 5 te Rotterdam n. Barcelona. Atlas, 5 te Rotterdam n. Savona. Aco, 6 v. Oostende te Norresundby verw. Algarve, verm. 5 v. Cardiff n. Rotterdam. Att S, 5 v. Wicklow te Swansea. Aurora, 6 v. Groningen n. Delfzijl. Arnoudspolder, 8 v. Antw. te Lissabon verw. Audacia, 6 Vlissingen ten anker. Anna Syvia, verm. 5 v. Londen n. IJmuiden. Amstelstroom, 6 op Thames n. Amsterdam. Anna B, 6 v. La Spezia te Civita Vecchia verw. Boreas, 5 v. Hamburg n. Amsterdam. Betty Anne S, 5 v. Guernsey te Honfleur verw. Bab T, 5 te Great Yarmouth. Bergsingel, verm. 6 v. Antwerpen n. Garston. Bestevaer, 6 rede Esbjerg n. Hansweert. Batavier III, pass. 6 lie de Jeu n. Rotterdam. Beekbergen, verm. 6 v. Barry n. St. Nazaire. Castor, 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Concepcion, 5 100 m. zo. Rio de Janeiro. Coolhaven, verm. 7 v. Casablanca n. Rouaan. Draco, 4 v. Oporto n. Amsterdam. Da Capo, verm. 6 v. Rotterdam n. Antwerpen. Erasmus, 6 in Wielingen n. Antwerpen. Eibergen, 6 v. Sharpness te Swansea. Elisabeth Roorda, 7 v. Bremen te Middlesbro verwacht. Ferocia, 6 voor Hoek v. Holl. n. Rotterdam. Geeststroom, 6 dwars Smithknoll n. Maassluis. Gerrie S, verm. 5 v. Swansea n. Velzen. Greta, 6 v. Groningen n. Vlissingen. Henrica, verm. 5 v. Liverpool n. Swansea. Hydra, pass. 4 Dover n. Sharpness. Henrica B, 5 v. Cork te Dublin verw. Heemraadsingel, 6 v. Barrydock te La Rochelle Ida D, verm. 6 v. Rostock n. Amsterdam. Import, 6 40 m. zw. Beachyhead n. Antw. Ilias, 4 v. Catania n. Messina. Jaba, 6 te Terneuzen n. Londen. Joost, 5 te Goole. Kenitra, 6 30 m. no. Dublin. Kaap Falga, 4 te Amsterdam. Kaap St. Vincent, 4 te Rotterdam. Larix, 3 v. Vestervik n. Zaandam. Lindesingel, 6 v. Barry n. Nantes. Midas, 6 dwars Kp. Tenez n. Mostaganem. Menkar N, pass. 6 Ouessant n. Casablanca. Maasym N, verm. 6 v. Rio de Janeiro n. Victoria Marcella, 6 v. Rotterdam te Aarhus. Markab, nacht 6-7 v. Piraeus te Londen verw. Maratnon, 5 v Shorehamn n. Rotterdam. Nero, 5 te Rotterdam n. Bilbao. Noorderlicht, 5 v. Rotterdam te Odense verw. Neptunus, 6 dwars Goeree n. Antwerpen. Oosterdok, 6 v. Amsterdam te Bremen. Pirola, 6 dwars Lizard n. Drogheda. Pavo, 4 te Goole. Phidias, 5 te Rotterdam n. Genua. Plato, 5 te Lissabon n. Tanger. Rema, 6 op Elbe n. Stockholm. Sagitta, 5 v. Amsterdam n. Antwerpen. Start, 6 v. Norwich n. Rotterdam. Spoorhaven, pass. 6 Kp. Finisterre n. Bristol. Spoorhaven, 6 15 m. nw. Kp. Vilano. Sporota, 6 dwars Lands End n. Liverpool. Tempo, 6 v. Amsterdam n. Duinkerken. Thaletas, 6 v. Rotterdam te Amsterdam. Tilly, 5 v. Zaandam te Amsterdam. Taormina, 6 v. Gothenburg te Amsterdam. Westereems, verm. 6 v. Maassluis n. Stockholm. Westersingel, verm. 6 v. Barrydock n. Tonnay- charente. Westpolder, 6 nog te Antwerpen. Zwaantiena, 6 v. Rotterdam te Bremen verw. SLEEPVAART Blankenburgh 5 v. Torbaai te Southampton. Gele Zee, pass. 5 Kp. St. Vincent n. Rotterdam met twee zuigers. Humber, 5 v. Mersin n. Piraeus. Oceaan, 5 100 m. o.zo. Kp. San Antonio met twee boorpontons. Rode Zee, 5 v. Santander te Pasajes. Tyne, 5 160 m. o. ten n. Bermuda met Letizia Montanari. Vervaardigen van kunstledematen, Orthop instrumenten, Corsetten en Bandages Alle soorten steunzolen Elastieken kousen, alle artikelen vooi invaliden, loopsteunen krukken, invalide- wagens, enz. Gedipl. Pedicure Gasthuisvest 17a19 Haarlem Tel.- 18505 Blaupunkt Erres - Philips NU tegen verlaagde prijzen Graetz - Grondig Koopt Uw TELEVISIE-TOESTEL bij de zaak met de grootste en langdurigste ervaring. Dan voorkomt U teleurstelling en krijgt U de beste waarborg voor perfecte ontvangst. Voorts Radiotafels - Scheerapparaten (Philips en Braun) Wasmachines v.a198.— Stofzuigers, alle bekende merken Ruton v.a. 119. Zaklantaarns - Electr strijkbouten - Melkkokers Philips Infraphil en Hoogtezon. ƒ198. ƒ76.50 Alleen Kennemerlaan 106 - Tel. 5726 Betaling ook in overleg. Een dubbelkops SCHEER- APP. PHILISHAVE nu f 39.75 Fil. Velo, Trompstr. 68, IJm. Tel. 5198. EEN BETERE ONTVANGST met een Wisi-antenne f 6.10, geplaatst f 8.10. Fil. Velo, Trompstraat 68, IJm. Telef. no. 5198. Te huur aangeb. v. j.dame en ged. gem. KAMER. Brieven L 4968. Gevraagd: ZIT- en SLAAPK. met gebruik van keuken d. jong echtp. Brieven L 4967 WONINGRUIL. Aangeboden flat nieuwbouw te IJm.-O. bev. grote woon-eetkamer, 2 slaapkamers, badcel, keuken, waranda, voor en achter. Ge vraagd: vrij huis met ten minste 3 slaapkamers in Santpoort, Driehuis of IJm. Br. L 4969. BOEKEN te koop gevraagd. Klauwershoek 4, Zaandam. Van part. te koop: VAUX- HALL 47-48, met kent.bew., gek. lampen, kachel, ruit- verw., spotlight, klok enz. Goed onderhouden wagen. Rijnstraat 50, IJmuiden. Te koop i. g. st. z. SINGER TRAPNAAIMACHINE Zout manstraat 1. Na 6 uur. Te koop z. g. a. n. VLEES- SNIJMACH. G. Hemken, Stationsweg 69. Te koop: 4 WIELTJES op luchtb. Krugerstraat 41. TE KOOP: een norm. film en smalfilmapp. m. films. Moerbergplants. 125. Te koop een z.g.a.n. TROUW- JAPON m. 40. Annastraat 26 TE KOOP Norton 500 c.c. z.k. '47 f 225, Triumph 350 c.c. k.k. '46 f 300 met kent. bewijzen. Tuindershofje 12, IJmuiden-Oost. TE KOOP: pr. el. wasmach. (Erres) m. wringer, prijs f 35. de Roemerstr. 11. TE KOOP: h. 1. kachel z. g. a. n. f 50. Sparrenstr. 6 IJm.. Oost. Kogel- en rollagers „S T E Y R" uit voorraad leverbaar DEPOT SPIEGELSTRAAT 16 HAARLEM - TEL. 21194 Prikkel- en kramphoest? Nacht- en rokershoest? helpt snel en zeker. Drogisterij KENNEMERLAAN 39 Tel. 4703 IJmuiden. BOUWBEDRIJF Driehuis-Westerveld Gewapend Betonbouw Nieuw- en Verbouw Tel. K 25504951. TROMPSTRAAT 10 IJMUIDEN ZO JUIST ONTVANGEN een uitgebreide collectie Verkoop Philips - Erres Blaupunkt - Graetz Radiotoestellen Ook inbouwen van Visserijband. TRAWLERKADE 44 - TEL. 6490 - IJMUIDEN Te huur winkelhuis met wo ning te Velsen Noord, be gin April leeg te aanvaarden in ruil voor woning in IJm. Brieven no. IJ 81. zelfstandig kunnende wer ken. Ook genegen voor het aannemen van reparaties. Fa. 3. H. OESTERHOLT Driehuizerkerkweg 94 Tel. 5084. Driehuis RECTIFICATIE. In de advertentie van Rijwielspeciaalzaak VAN DER WERF Kennemerlaan 19 - IJmuiden - Tel. 6317 staat de prijs van een KETTING verkeerd vermeld. Deze moet zijn 1.69 GEVRAAGD TELEFOON 5672 MAISON „ANNY" LANGE NIEUWSTRAAT 381—385 GEVRAAGD in kleine reparatiewerkplaats te IJmuiden een goed bekend met motoren en stoommachines, tevens be kwaam draaier. Brieven met opgave van leeftijd, tegenw. en vroegere werkkring, event, diploma's en verlangd salaris onder no. 1411 aan het bureau van dit blad.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3