Regeringspartij PRN veroorzaakt crisis voor kabinet-Harahap Zware sneeuwval in W.-Europa Weerbericht Ontploffing Haarlems Dagblad Nieuw Jordaans kabinet wil buiten nieuwe pacten blijven Scheepsramp in bij Den de sneeuwjacht Helder Zwakke onderhandelingsbasis van Genève-delegatie nu manifest Stormen in de Verenigde Staten en een hittegolf in Brazilië Londen zal geen druk uitoefenen ten behoeve van het pact van Bagdad Zo IJmuiden Ongekend zware H-hom- explosie verwacht Noors schip overvaren, slechts drie geredden Miljoenenschade bij brand in Hoogeveen Het woord is aan r Zo Haarlem 70e JAARGANG No 157 DINSDAG 10 JANUARI 1956 EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 300e JAARGANG No 2 Gezamenlijke nota van NU en PSII Twee Londense dagbladen trekken partij voor Eden Miljard rupiah tekort op Indonesische begroting Kind speelde met vuur; woonkamer uitgebrand Geheim overleg op Cyprus Congreskring spreekt van twee proefnemingen op Eniwetok Opslagplaats met suiker en conserven verwoest Auto tegen boom; bestuurder gedood Vorst brengt sneeuw Weerrapport Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm.5437, na 5 uur voor kfachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 0 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman NOG MAAR KORT GELEDEN is waar genomen, dat de Russen een enorme water stofbom-explosie hebben verwekt. Natuur lijk kan het antwoord daarop niet uitblij ven: Washington heeft medegedeeld dat het, dit voorjaar nog, op zijn beurt een kolossale ontploffing ten beste zal geven. Het is nog een tikje gereserveerd, want het zegt dat het „wellicht" de krachtigste ex plosie zal veroorzaken, die zich tot dusver bij zulke proefnemingen heeft voorgedaan. Maar men hoopt er kennelijk op. Weer moet het experiment zich voltrekken in de Stille Oceaan, nabij Eniwetok, en het zal ditmaal dubbel zijn. Vorige malen heeft men een waterstofbom alleen maar op de grond kunnen laten ontploffen. Het ding moest door middel van een atoombom tot explosie worden gebracht, en deze appara tuur bleek ongeschikt voor vervoer per vliegtuig. Nu denkt men het evenwel zover te kunnen brengen, met een nieuw type waterstofbom, dat de atoombom buiten spel kan blijven. Het plan is daarom nu, één explosie op de grond en de andere uit een vliegtuig te doen knallen. Sommi gen zullen dat waterstofbomgeknal uit een vliegtuig een vooruitgang noemen, of een verbetering. Ik doe dit niet. Men moet mij dat niet kwalijk nemen: ik ben er niet toe in staat. Ik heb nieuwe ontwikkeling van oorlogswapens altijd als een verergering en een verslechtering in de toestand der mensheid en dus als het tegendeel van ver betering en vooruitgang beschouwd. Deze bittere overtuiging is versterkt sinds men zover gegaan is, dat men wapens heeft ge construeerd welker gebruik in oorlogstijd tot totale vernietiging der mensheid zou leiden. Prof. Einstein heeft dat gezegd, toen de waterstofbom was uitgevonden. Hij is niet meer van deze wereld; zijn laatste uit spraken zijn wel waarschuwingen geweest. Waarschuwingen! Zelden is een geleerde op deze Aarde zozeer geprezen en in de hoogte gestoken als hij. Maar nu is hij dood; zou men nog naar zijn waarschuwingen behoeven te luisteren? Toch hebben ook anderen krach tig gewaarschuwd. Het zou, volgens hen, immers in ieder geval mogelijk zijn om tenminste de proefnemingen met dat af grijselijke wapentuig te staken. Die proef nemingen leveren immers volgens vele ge leerden al grote gevaren op voor vergifti ging der atmosfeer, en men zag aankomen dat zij steeds in kracht zouden toenemen. Menig lezer zal zich herinneren, dat over dit onderwerp op deze plaats, nu omtrent een jaar geleden, bij herhaling geschreven is. Ik meende inderdaad ook, dat een over eenkomst tot staken van de bomproeven een Russisch-Amerikaanse overeenkomst dus heel wel mogelijk zou zijn. Controle op de naleving zou eenvoudig zijn, omdat men met de tegenwoordige waarnemings apparaten op de grootste afstanden derge lijke ontploffingen kan registreren. Er werd sterk voor afschaffing der expe rimenten geageerd. De staat India deed zelfs een voorstel in de UNO, dat niet vol doende steun kreeg. Het is altijd veel makkelijker om conformist te zijn. Grote geleerden, manner? als de Nobelprijs-win naars de Broglie en Russell, hadden zich al doen horen. De Japanse professor Nishi- waki schreef zijn betoog over de gevolgen der proeven met waterstofbommen. Japan had wel bijzondere reden om zich met de zaak te bemoeien, vanwege de vergiftiging van visvangsten die zich al als gevolg van een vroegere explosie had voorgedaan. Welnu, het hielp allemaal niets. Men ging lustig door met zijn knallen en doet dat nog. Straks melden de Russen misschien dat zij allang waterstofbommen uit vlieg tuigen kunnen loslaten. Zeker zullen zij, eer dit jaar uit is, Eniwetok met een nieu we explosie hebben beantwoord; die zal dan natuurlijk weer krachtiger moeten zijn. En niettemin is men gewaarschuwd! De Russen zijn gewaarschuwd en de Amerika nen zijn gewaarschuwd, door geleerden, door deskundigen. Andere geleerden heb ben dat niet onderschreven. Dat gebeurt vaak met deskundige opinies. In zulk geval ontstaat twijfel. In dergelijk geval, als zulke dingen op het spel staan, onthoudt men zich. Wie dat niet doet, wie niet alles poogt wat in zijn vermogen is om de roe keloze gokkerij te stuiten, voert een on verantwoordelijk beleid. R. P. DJAKARTA (A.N.P.) - Nieuwe complicaties voor de Indonesische regering, die te Genève besprekingen met Nederland voert, zijn ontstaan na een resolutie van de Nationale Volkspartij (P.R.N.), waarin het kabinet verzocht wordt binnen een week zijn mandaat aan president Sukarno terug te geven. Deze partij neemt deel aan het kabinet met de ministers van Agrarische Zaken en Verbindingen. Maandag werd haar partijcongres gesloten. Verklaard werd dat de partij geen vertrouwen heeft in de regering, wier koers volgens het congres de staat niet tot voordeel strekt. De door het congres aanvaarde resolutie zegt, dat de partij haar ministers in het kabinet zou opdragen zich terug te trekken, indien het kabinet niet binnen de vastgestelde termijn is afgetreden. Indien de ministers van deze partij deze opdracht niet zouden opvolgen, zullen zij van het lid maatschap worden uitgesloten. Het congres benoemde voorts de vroegere minister van Justitie Djody Gondokusumo weer als algemeen voorzitter. Vorige week werd Djody veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf voor het misbruiken van zijn gezag als minister in het vorige kabinet. Twee andere regeringspartijen, de Mos lim-groepen Nahdatul IJIama en P.S.I.I., hebben na een gezamenlijke bijeenkomst te Djakarta besloten een gezamenlijke nota aan de regering te zenden. De woordvoer der van deze bijeenkomst was niet bereid de inhoud van de nota mede te delen, doch hij bevestigde, dat een nota tot terugroe ping van de Indonesische delegatie in Ge nève, die kort geleden door de P.S.I.I. was ingediend, was besproken. Hij voegde er aan toe, dat het standpunt van de N.U. vele punten van overeenkomst heeft met dat van de P.S.I.I. Hij weigerde een definitief antwoord op de vraag of de N.U. instemde met de nota van de andere partij^ Hij zei slechts, dat de twee partijen in de toe komst gemeenschappelijk zullen optreden. De zwakke positie van het kabinet- Harahap is nu manifest geworden. Die zwakheid heeft een belangrijke rol ge speeld aan de conferentietafel te Genève, waar de Nederlanders met uiterste voor zichtigheid moesten onderhandelen zon der namelijk openlijk die zwakheid een rol te laten spelen bij beslissingen. Hun Indonesische collega's blijken nu te hebben gesproken voor een regering, waarvan drie deelnemende partijen tegen het regerings beleid zijn. Die zwakke onderhandelings basis kan nu niet meer in het vage gehou den worden. Zii is onmiskenbaar en open lijk geworden. De huidige ontwikkeling in Djakarta maakt beslissingen op de confe- LONDEN (Reuter). Na de critiek op Sir Anthony Eden en diens conservatieve regering in de Britse pers hebben ver scheidene bladen het voor de premier op genomen. Lord Beaverbrook's „London Evening Standard" schreef, dat „er geen waarheid schuilt" in de veronderstelling dat Sir Anthony's gezondheidstoestand slecht zou zijn of dat hij op het punt zou staan af te treden. Het blad verheelt niet, dat sommige conservatieven ontevreden zijn over het leiderschap van de premier, doch „zelfs op Sir Winston Churchill werd wel critiek geuit". Het liberale Londense blad „The Star" verklaart, dat de berichten over bntevre- denheid in de conservatieve partij over dreven zijn en dat er zeer zeker geen ern stige samenzwering tegen Edens premier schap bestaat. rentie te Gnèvee onmogelijk, voorzover die zouden moeten worden genomen over kwesties, die hu de aanleiding zijn voor de innnerlijke verdeeldheid der Indonesische regering. DJAKARTA, (ANP) Het tekort op de Indonesische staatsbegroting voor dit jaar bedraagt één miljard rupiah, een half mil jard minder dan in 1955. In een toelichting op deze begroting aan het parlement heeft de minister van Financiën, prof. Sumitro, verklaard, dat hij voornemens is het innen van directe belastingen te intensiveren door herziening van de basis en de wijze van inning. Men hoopt dat de belastingop brengsten een miljard hoger zullen ziin dan die van het afgelopen jaar. De douanerech ten en extra-heffingen op de invoer wor den in totaal geschat op respectievelijk 950 miljoen en 4.100 miljoen rupiah. In het huis van de familie S. in de Dreb- belstraat te 's Gravenhage is brand uitge broken tengevolge waarvan een woon kamer is uitgebrand. De schade wordt ge schat op 2000. De brand is ontstaan door dat het vierjarig zoontje van de familie, dat alleen thuis was, de van zijn dertien jarig zusje geleerde kunst van het kaarsjes aansteken in praktijk bracht. LONDEN (United Press) Grote delen van West-Europa en Noord-Amerika heb ben te kampen met zware sneeuwval die het spoor- en wegverkeer ernstig vertraagt. In de Verenigde Staten kostte de hevige sneeuwval verscheidene mensen het leven. In Groot-Brittannië brachten militaire vliegtuigen levensmiddelen naar van de buitenwereld afgesneden plaatsen. Een groot deel van Europa, van het Noorden van Schotland tot het doorgaans zonnige Spanje en het uiterste Zuiden van Italië ondervindt hinder van de hevigste sneeuw storm van deze winter. In Canada en een groot deel van de Verenigde Staten heeft de sneeuwval het verkeer ontwricht. Gis teren viel de eerste sneeuw van deze winter in Parijs, Londen en Madrid. In andere delen van het Iberisch schier eiland was het over het algemeen koud. In d'e Pyreneeën viel voortdurend veel sneeuw. In Malaga, de ha-ven en badiplaats aan de zuid-oost kust van Spanje wees de ther mometer echter zeventien graden aan. Een sneeuwstorm trof Engeland va-n het Westen uit tot Midden- en Zuid-Wales en het zuidwesten van Engeland, waar deze winter nog geen sneeuw -gevallen was. De Royal Automobile Club meldde zware sneeuwval in Noord-Devon. Te Hull in Yorkshire had het treinver keer uren-lange vertraging doordat de storm telegraafpalen op verscheidene plaatsen over de spoorbaan smeet. Sneeuw die op de neon-buitenverlichtin-g van een winkel in Lincoln viel, veroorzaakte kort sluiting, waardoor brand ontstond. Sneeuwploegen probeerden de voornaam ste routes berijdbaar te houden, maar ver scheidene dorpen -geraakten in de loop van de nacht afgesneden. In het oostelijk deel van de Verenigde Staten, van Maine tot Florida, heeft d'e zwaarste storm van de laatste zeven jaar gewoed. De storm ging vergezeld van regen en sneeuw. IJzel maakte de straten van New York tot spiegelgladde ijsvloeren. Het luchtverkeer werd- lamgelegd. Autoverkeer AMMAN (Reuter/AFP) De nieuwe premier van Jordanië Samir Rifai heeft verklaard, dat de politiek van zijn rege ring niet voorziet in aansluiting bij nieu we allianties. Hij betuigde zijn leedwe zen over de jongste ongeregeldheden bij betogingen tegen het militaire verdrag van Bagdad en vroeg de bevolking mee te werken bij het herstel van de veilig heid en de terugkeer tot het normale le ven. „Wij zullen de goede en broederlijke betrekkingen met alle Arabische staten blijven versterken, aangezien de eenheid der Arabische landen de grondslag van ons leven en de veiligheid van ons be staan is", aldus de premier. Koning Hoessein heeft de nieuwe rege ring verzocht goede betrekkingen met de Arabische staten en andere bevriende en verbonden staten te onderhouden en vrede en rust in het land te herstellen. Volgens diplomatieke kringen in Lon den zal Groot-Brittannië geen druk op de nieuwe Jordaanse regering uitoefenen om toe te treden tot het verdrag van Bagdad. Dit besluit zou vorige week op een con ferentie zijn genomen. Waarnemers zien in de nieuwe Jordaanse regering een centrum-kabinet, dat waarschijnlijk de traditionele buitenlandse politiek van Jordanië van evenwicht tussen de extre misten en de Arabische wereld zal voort zetten. Rustig In Amman was het maandag rustig. Het uitgaansverbod, dat daar evenals in het Jordaanse deel van Jeruzalem van kracht is, werd gedurende twee uur opge heven om de bewoners gelegenheid te geven inkopen te doen. Militaire patrouil les trokken door de straten van de hoofdstad. Buitenlandse ambassades en kantoren stonden onder strenge bewa king. De vliegvelden van Amman en Je ruzalem zijn voor alle verkeer gesloten. Een vliegtuig van een Jordaanse maat schappij, dat bij Beiroet was opgeste gen, mocht niet te Amman landen. Te Je ruzalem, waar het toen landde, moest het onmiddellijk weer vertrekken. Volgens de bemanning van het toestel wordt op de twee vliegvelden gestaakt. Volgens radio-Jeruzalem (Israel) zijn bij de ongeregeldheden in de oude stad van Jeruzalem en in Amman elf personen om het leven gekomen en 38 zwaar ge wond. Er zouden meer dan 300 licht ge wonden zijn. De Jordaans-Syrische grens is gesloten. Syriërs mogen Jordanië niet binnenkomen. Bundeling Deskundigen, die de vijf aangesloten landen van het defensieverdrag van Bag dad voor het Midden-Oosten Groot-Brit tannië, Irak, Turkije, Pakistan en Perzië vertegenwoordigen, hebben de besprekin gen beëindigd over het bundelen van de economische hulpbronnen van het mid den-Oosten. Hun rapporten zullen van daag aan de economische raad van het verdrag worden voorgelegd. Er is een rapport bij over het vreedzame gebruik van kernenergie. De andere rapporten hebben betrekking op gemeenschappe lijke projecten voor bevloeiing, land bouw, verbindingen en technische scho ling, alsmede op de vrijere handel tus sen de aangesloten landen. NICOSIA (Reuter) De gouverneur van Cyprus, Sir John Harding, heeft maan dagavond een geheime bespreking gehad met de leider van de Cypriotische bewe ging die aansluiting van Cyprus bij Grie kenland voorstaat, aartsbisschop Maka- rios. De bespreking werd gehouden in een huis naast de Engelse kerk te Nicosia. Alle straten naar de kerk waren kort voor het begin van de bespreking afgezet met prik keldraadversperringen. Op het kerkhof stonden Britse troepen op wacht. In een officiële verklaring werd gezegd dat Sir John en Makarios na een gedach- tenwisseling over de politieke en staats rechtelijke toekomst van Cyprus zijn over eengekomen binnenkort verdere bespre kingen te houden. was slechts mogelijk met snelheden van mindter d&n vijftig kilometer. Een bommen werper van het type B-26 verongelukte op een vlucht van Miami naar een vliegveld bij Brooklyn. Naar de bemanning, die uit ten minste tvyee koppen bestond, wordt nog gezocht. De storm begon zondagavond met een ijskoude mist, die voorruiten en brillen met een laag ijs bedekte. Hij was tijdens het spitsuur op Maandagochtend op zijn hevigst. Busdiensten werden drastisch be perkt wegens de gevaarlijke wegen. Vele scholen bleven gesloten. Duizenden arbei ders kwamen laat of in het geheel niet op hun werk. In Washington mochten alle ambtenaren twee uur vroeger naar huis. T egenstellingen In de noordelijke staten werd de storm gevolgd door een warmtefront, waardoor weer veel van de sneeuw en het ijs ver dween. In het gewoonlijk winterse Denver in Colorado kreeg het weer een lente- karakter. De duizenden toeristen daaren tegen die veertig dollar per dag betalen om op het strand van Miami de winter te ont lopen, kregen geen waar voor hun geld. De winkelwijken waren vol auto's en in over jassen gedoken winkelende mensen. Honderden mensen zijn dakloos gewor den en duizenden zijn verstoken van licht, verwarming en drinkwater als gevolg van overstromingen in Nieuw-Schotland en Prins Edward eiland (Canada). De over stromingen zijn veroorzaakt door regen, sneeuw en onverwachte dooi. De schade be loopt miljoenen dollars. In Rio de Janeiro steeg de temperatuur gisteren tot 101 graden Fahrenheit. Twee personen overleden aan zonnesteek. Tal van mensen werden door de warmte bevangen. WASHINGTON (Reuter/AFP). De Verenigde Staten zullen in het voorjaar in de omgeving van het atol Eniwetok in de Stille Oceaan een waterstofbom tot ontploffing brengen, die wellicht de krachtigste werking te zien zal geven sinds de proefnemingen met de atoom bommen zijn begonnen. De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft nog geen bijzonderheden bekend gemaakt over de aanstaande proeven, maar in de kring van het Amerikaanse Congres verluidt dat de Verenigde Staten dit jaar waar schijnlijk twee waterstofbommen in het gebied van de Stille Oceaan tot ontplof fing zullen brengen. Tenminste een van deze bommen zou uit de lucht afgeworpen worden en waarschijnlijk de grootste ont ploffing teweeg brengen, die tot dusver door mensen is ontketend. De in 1952 en 1954 op Eniwetok tot ont ploffing gebrachte waterstofbommen wa ren te groot voor vervoer door een vlieg tuig. Thans zouden de Verenigde Staten een wapen van ongekende kracht ver vaardigd hebben, dat klein genoeg is voor vervoer door moderne atoombommen werpers, aldus genoemde kringen. Een woordvoerder van de Amerikaanse com missie voor atoomenergie heeft geweigerd zich uit te laten over de uit congreskrin gen afkomstige berichten. In wetenschappelijke kringen te Wash ington is gesproken over de ontwikkeling van een nieuw waterstofwapen waarbij niet langer een atoombom als ontsteking gebruikt behoeft te worden. Hedenmorgen om tien minuten over half twaalf is het Noorse motorschip „Sirabuen" voor de Nederlandse kust, op ongeveer 15 mijl N. W. uit Den Helder overvaren door het Venezolaanse stoomschip „Loide Vene zuela". De Loide heeft geseind dat de Sirabuen gezonken is en dat men niet meer dan één opvarende heeft kunnen, redden. De ge- Vanmorgen tegen half zes is een felle brand uitgebroken in het opslagbedrijf van de heer A. te Velde te Hoogeveen, in het zogenaamde Haagje. De brand werd zeer kort na het uitbreken ontdekt door de eige. naar van een naast de opslagplaats gelegen conservenfabriek, zodat de brandweer spoedig ter plaatse was. De brand, die vermoedelijk is begonnen in het ketelhuis, had zich inmiddels al uitgebreid tot de op geslagen voorraden conserven en suiker. Ongeveer om half negen was de brand weer het vuur zover meester, dat voor uit breiding niet meer hoefde te worden ge vreesd en tegen elf uur waren de vlammen geheel gedoofd. De nablussing zal echter nog wel enige dagen duren, omdat het vrijwel onmogelijk is door te dringen tus sen de nu vloeiende voorraden Deze voor raden omvatten onder meer 50Ó0 ton suiker van de Centrale Suikermaatschappij, an derhalf miljoen blikjes conserven en grote hoeveelheden meel en acht ton blik voor verpakking. De schade loopt waarschijnlijk in de miljoenen. Het bedrijf is verzekerd. redde is de koopvaardijofficier Bjerne Nil- sen. De Loide heeft nog geruime tijd ge zocht naar overlevenden. De reddingsboot Prins Hendrik is terstond uit Den Helder vertrokken. De ramp moet gebeurd zijn op een plek, 250, N.W. uit Den Helder in de dichte sneeuwjacht en bij slecht zicht. Latere radio-telefonische berichten maken melding van drie geredden, waarmee de Loide, die onderweg was van Bremen naar Rotterdam, is doorgestoomd naar Rotterdam, waar het schip om 4 uur hedenmiddag wordt ver wacht. Acht man aan boord? De „Sirabuen" is een scheepje van 288 bruto registerton, de ex „Vestland", (ex „Osdorf", ex „Rensburg") en werd gebouwd in 1921, eigendom van Trygve Kloving te Haugesund. De totale bemanning wordt op 8 koppen geschat. De „Loide" meet 5408 ton en komt uit Rio de Janeiro. ADVERTENTIE BARTELJ0 RISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A DAM TEL. 717162 I Scooter - Bromfietskleding De 62-jarige heer H. A. A. R. Jonkers uit Groningen is maandagmiddag met zijn auto tussen Annen en Eext in Drente te gen een boom gereden. Vermoedelijk is de auto geslipt De heer Jonkers was op slag dood. Hij was directeur van een instituut voor redekunst en persoonlijkheidsvor ming te Groningen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Blaise Pascal: Naarmate men zelf meer geest heeft, vindt men dat er meer originele mensen zijn. Alledaagse mensen vinden alle mensen het zelfde. De sneeuw kan de naaktheid niet verhullen van dit gezicht op de vuurtoren te IJmui den, die triest oprijst aan de havenmond, maar een tegenwicht vinden we in het Kenaupark te Haarlem, waar het naakt in een contrastrijke werking met een handvol sneeuw een stemmig effect krijgt, geens zins triest van aanblik. DE BILT: Ten westen van Ierland ligt een zeer diepe depressie waarvan de kern- druk in de nacht van maandag op dinsdag ongeveer 950 mb bedroeg. Het front ervan is over de Britse Eilanden en West-Frank rijk doorgedrongen, voorafgegaan door een zóne met sneeuw of regen. Aan de Kanaalkust is plaatselijk onge veer 20 mm neerslag gevallen Aan de achterzijde komt dooi voor. Het front drong dinsdagmorgen in vertraagd tempo naar onze omgeving op, waarbij een sneeuw- zöne zich snel over Nederland uitbreidde. Het ziet er naar uit, dat het front tijde lijk een deel van ons land zal passeren, maar in het grootste deel van het land zal de vorst aanhouden. De neerslagkansen blijven groot. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Rome sneeuw sneeuw sneeuw sneeuw hagelbui geheel bew. regen geheel bew. half bew. half bew. zwaar bew. nevel regen sneeuw half bew. geheel bew. nevel sneeuw sneeuw geheel bew. zwaar bew. tU) Neerslag in mm. wind' richti temp. OZO -7 i o o z nnw w z zzo zzo z z windstil nw zzo zw ozo nnw windstil windstil o zzo -0 1 2 1 0,1 2 6 8 -2 0 -6 2 4 -2 -1 -1 5 0 10 -1 9 5 32 -2 0,4 -1 0,2 -3 0 -3 0,1 -1 14 0 59 -1 0 10 2 Den Helder licht bew. vrij kr. z 1 3 Ypenbung geheel bew. kr. zzo -0 4 VJissingen geheel bew. kr. zzo 0 1 Eelde licht bew. matige z -2 2 De Bilt onbewolkt kr. z -2 3 Twente onbewolkt matige z -1 3 Eindhoven zwaar bew. vrij kr. z -2 9 Vlv. Z.-Limb. onbewolkt vrij kr. z -1 1 Neerslag laatste 24 uur. 5«xxxxxxx)000000000000000000000cxx3000000000000000000000c AFNEMENDE WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.MJ. in De Bilt, geldig van dins dagavond tot woensdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Overwegend zwaar bewolkt met plaat selijk enige sneeuw of regen. Aanvan kelijk stormachtige tot krachtige, later krachtige tot matige wind, in hoofd zaak tussen zuid en oost. Over het al gemeen lichte vorst, maar in het zuid westen van het land mogelijk tijdelijk dooi. 11 januari Zon op 8.47 uur, onder 16.53 uur Maan op 7.31 uur, onder 15.35 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 10 januari Hoog water: 2.04 en 14.20 uur. Laag water: 9.57 en 22.16 uur. Woensdag 11 januari Hoog water: 2.49 en 15.01 uur. Laag water: 10.48 en 23.02 uur. x»ouxxxxx*x«c*xx»a30ooooo<joa;«Kxxxjooo:»

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1