Egmondse vissers solidair met reeds stakende collega 's ,,,T1 vanderW Agenda voor Velsen ffmjj Visserij-varia a Volslagen rijwielhersteller b. Etaleur, KAPPER BOON GLASPLATEN DE STAKING IN DE TRAWLVISSERIJ „Centrale van zeevarenden" vergadert woensdag in ijmuiden - r;i llilÉk- DINSDAG 10 JANUARI 1956 Zichtberichtendienst Noordzeekanaal Vanmorgen in de Vishal en op zee Goederen omslag in Hamburg op vooroorlogs peil Slippen in de sneeuw pü Beroepsfotograaf hield lezing voor foto- en smalfilmclub Scheepvaart Wij handhaven de lage prijzen (Van een verslaggever) DAAR ZOWEL DE EGMONDSE als de Katwijkse trawlervissers zich gisteravond in een openbare vergadering als één man acht er het stakingscomité hebben gesteld en heb ben toegezegd vandaag hun plunje van boord der trawlers te halen, is de staking op de IJmuldense trawlervloot thans volledig geworden. Na een inleiding door de voor zitter van het comité hebben de ruim zeventig Egmondse trawlervissers voor het merendeel leden van de Centrale van Zeevarendengeluisterd naar de OVB-hoofd- bestuurder J. Koning, die evenals op de openbare vergaderingen te IJmuiden, heeft uiteengezet waarom de Centrale van Zeevarenden nimmer onderhandelingen met de IJmuidense reders mag beginnen over een nieuw loonsysteem, waarbij garantieloon en een deel van de besomming voor de bemanning worden vastgesteld. De vaste gage, die de vissers thans hebben, moet vastgehouden worden en verhoogd en daarnaast moeten tal van verbeteringen in de CAO vooral ten aanzien van voeding, kleding en smees worden opgenomen. Van varen is gisteren ook niets gekomen. De opgeroepen vissers van tal van trawlers, zoals de Allanwater, Herman, Vios, Haar lem en Norma Maria waren aan de Zuidizij verschenen en 's middags kwamen ook die van de Medan en Soerabaia havenwaarts, maar voor het grootste gedeelte haalden de mannen bun eigendommen van boord en gingen weer naar huis. Hier en daar heb ben enige vissers, die wel willen varen zich gemeld. Hoge prijzen De visprijzen zijn inmiddels zeer hoog ge worden in IJmuiden. Zo kon de „Bergen" een reis maken van 38.000, terwijl de KW 81 32.000 wist te besommen. De beman ning van de „Bergen" gaat ook niet meer naar zee en herinnerde dadelijk aan de reis, die zij nu achter de rug heeft. „Nu heb je wat verdiend, maar het weegt niet op tegen vijf dagen stormweer om de noord achter elkaar en oud op nieuw niet thuis", aldus een van de opvarenden. Terugwerkende kracht De rederij „Medan-Batavia" heeft gister middag een ernstige poging ondernomen om haar beide schepen „Medan" en „Soera baia" naar zee te krijgen. Het aanibod1 van een garantieloon van 360,en 17. voor elke 1000 besomming, dat vorige week was geboden en waarop de beman ningen niet ingingen, werd niet langer ge handhaafd. Daarvoor in de plaats kwam de rederij „Medan-Batavia" met het voorstel bij de bemanningen, om op de oude CAO naar zee te gaan. Mocht dan strafe een nieuwe CAO van kracht worden, dan zou de rederij „Medan-Batavia" haar personeel van terugwerkende kracht tot 1 januari uitbetalen. De woordvoerder namens de re derij verklaarde duidelijk, dat men het be drijf rendabel wilde houden en de schepen beslist naar zee wilde hebben. Hij wees er op, dat de rederij uitstekende voeding en volledig smeesgeld geeft. De bemanningen zeiden echter „neen", op een van de ruim dertig opvarenden uitgezonderd. Vergadering Centrale Bij de Centrale van Zeevarenden heeft men zich gisteren over de thans ontstane toestand beraden. De hoofdbestuurder A. de Boon was opnieuw te IJmuidien en deel de ons in de namiddag mee, dat de Cen trale van zeevarenden woensdagmiddag een vergadering zal beleggen, uitsluitend be stemd voor leden van de Centrale. Vermoe delijk wordt deze vergadering gehouden in „Het Witte Gebouw" aan de Trawlerkade. Alle leden-trawlersvissers uit IJmuiden, Katwijk, Egmond en Scheveningen zullen voor deze (besloten) vergadering worden uitgenodigd. Het standpunt van de Centrale, aldus de heer A. de Boon, blijft ongewij zigd. We veroordelen de staking. Reders wachten af Ook die reders, aangesloten bij de „Ver eniging van reders van vissersvaartuigen" te IJmuiden, zijn maandagmiddag bijeen geweest. Zij vergaderden in een lokaal van de machinefabriek „Hera". Zij besloten om de uitslag van een uit te schrijven verga dering van de Centrale van Zeevarenden af te wachten. Voorts zouden de bemanningen van trawlers, die maandag nog niet waren op geroepen, een telegram thuis krijgen met de oproep om vanmorgen te varen. Ontsla gen zijn de bemanningen nog niet; nog nimmer js dit tijdens een staking te IJmui den op de trawlvissersvloot zo laat gebeurd. En in Egmond De Egmondse trawlervissers, die volgens de bestuurders van de Centrale van Zee varenden bereidheid tot varen hadden ge toond, kwamen gisteravond in een Egmond se zaal bij elkaar om te luisteren naar het stakingscomité uit IJmuiden. Er waren ruim zeventig vissers, waaronder veel leden van de Centrale van Zeevarenden. De heer J. Koning heeft de gehele ont stane situatie rond de staking toegelicht en wij menen te kunnen volstaan met te ver wijzen naar het verslag van de zaterdag gehouden vergadering te IJmuiden in de editie van maandag. Adviseerde hij de vis sers in IJmuiden echter om de Centrale vain Zeevarenden tot de fundering af te breken, hier stelde hij dat de vissers in alle rust lid kunnen blijven van de Centrale van Zeevarenden. Ook riep hij niet op om het IJmuidense trawlervisserijbedrijf te verlaten. Al in juli De heer Koning heeft duidelijk uiteen gezet hoe de reders en de Centrale van Zeevarenden al in juli van vorig jaar met elkaar in onderhandeling waren over een nieuwe loonopbouw voor het trawlvisserij- bedrijf. De reder B. Vrolijk te IJmuiden had het de bestuurder Koning die maand toevertrouwd, toen de heer Koning hem benaderde over een bepaalde kwestie in het bedrijf van de rederij Vrolijk te IJmuiden. De heer Vrolijk heeft toen gezegd: „We zullen nu monsteren op contract van de drijfnetvisserij, maar binnenkort wordt het een nieuw contract. Er komt een CAO hij is nog niet klaar waar alle vissers voordeel bij hebben. Er wordt een vaste LOGDSDIENSTEN GESTAAKT De loodsdienst in de Wielingen is van ochtend om half tien gestaakt voor alle schepen. Loodsdienst Oostgat gedeelte lijk gestaakt De loodsdienst in het Oostgat is van ochtend om tien over half tien gestaakt voor kleine schepen. regeling samengesteld, waar alle trawlers van Nederland onder vallen". Dat de bestuurders van de Centrale van Zeevarenden, de heren Boon en Verbaan, thans ontkennen, dat op de vergaderingen met de leden is gesproken over te openen onderhandelingen met de reders over een loonsysteem met garantieloon in plaats van vaste gage, vond de heer Koning treurig. Een lid van de centrale zei in dit geval: „M'n gezicht gaat het begeven, maar m'n gehoor niet." De heer Koning was van mening, dat de staking in elk geval tot en met 20 januari moet duren, wanneer de reders en de Cen trale van Zeevarenden bij elkaar komen om te onderhandelen. Reisgeld en voorschot Omtrent het aanbod van verschillende rederijen om op deze maandag zelfs reis geld uit te keren (ook aan de bemanningen, die weigerden naar zee te gaan) en ook voorschotten uit te betalen, merkte de heer Koning op, dat de reders hun personeel zo lang mogelijk willen vasthouden. En ddt terwijl volop wordt gestaakt. Als parool voor de woensdag door de Centrale van Zeevarenden uit te schrijven vergadering gaf hij aan: vast houden aan de vaste gage en uitsluitend machtiging verlenen om in dit verband tot verhogingen van het loon te komen. Een van de Egmonders heeft nog het woord gevoerd en daarna stelden alle Eg mondse vissers zich unaniem achter het stakingscomité. Namens de EVC heeft de heer Scheringa uit IJmuiden het al door ons gepubliceerde standpunt van zijn bond meegedeeld. Tenslotte werd te Egmond1 een plaatselijk comité opgericht en werden de stakende vissers ingeschreven. Een Eg mondse visser kreeg zitting in het stakings- comité. De Katwijkse stemming Vijfendertig Katwijkse trawlervissers, zowel leden van de Centrale voor zeeva renden, van de Chr. bedrijfsgroepencentra le als van het O.V.B. hebben gisteravond in zaal Haasnoot te Katwijk aan Zee ver gaderd onder leiding van de heer J. v. d. Niet, hoofdbestuurslid van de Bedrijfsor ganisatie van zeevarenden, aangesloten bij het O.V.B. Hij zette nogmaals uiteen op welke wijze het conflict met de reders zich had ontwikkeld. De voorstellen, van re derszijde gedaan, komen erop neer, zo ver klaarde hij, dat de klok vijftig jaar wordt teruggezet. Het is kennelijk de bedoeling het bedrijfsrisico van de rederij af te wen telen op de ruggen der vissers. Maar de vissers zullen de vaste gage niet laten val len, zo ging hij voort. Hij noemde nog eens de drie voornaamste wensen der vissers, Ten behoeve van de scheepvaart is, naar Rijkswaterstaat meedeelt, ingesteld de „Zichtberichtendienst Noordeeekanaal." Zichtgegevens worden op geregelde tijden verzameld door zeven waarnemings posten. De zichtberichtendienst treedt in werking zodra op een dezer waarnemings posten het zicht is afgenomen tot minder dan 1000 m. (voor de semafoor tot minder dan 4000 m.). Embarkerende loodsen zijn steeds van het laatste zichtbericht op de hoogte. Schepen welke IJmuiden aanlopen kunnen radiotelefonisch aan IJmuiden- radar het laatste zichtbericht opvragen. VEILIN GBERICHT Andijvie 4359; waspeen 1828; witlof 2339; prei 1429; boerenkool 619; groene kool 815; rode kool 58: spruiten 2367. f: te weten verhoging van de vaste gage, le ver en kuit voor de vissers en verbetering van de voeding. Deze wensen waren door het O.V.B. aan de reders kenbaar gemaakt. Volgens onze inlichtingen zijn alle 55 Katwijkse trawlervissers in staking ge gaan, ook de leden van de Centrale voor zeevarenden en die van de Chr. bedrijfs- grocpencentrale, de laatsten dus tegen het advies van hun besturen in. Vandaag: import Vandaag was er enige import uit De nemarken en Duitsland. Verder was er geen aanvoer van de IJmuidense- of Kat wijkse vloot. Voor Woensdag Morgen lossen dus de laatste trawlers, die nog op zee zijn, de „Elie" (van 27 Dec.) en de „Wiron 2" (van 27 Dec.) De „Elie" lost 1270 kisten, waarvan 420 gestripte schelvis, 280 dichte piepers, 400 dichte wijting, 15 gestripte wijting, 15 makreel, 140 koolvis, gul en kabeljauw en 180 stuk stijve kabeljauwen. De „Wiron 2" brengt 700 kisten vis, de Sch. 7 en 135 tezamen 2400 kg. tong, 400 kg. zwartvis, 140 kisten schol, 30 wij ting, 20 diversen en 50 stuks stijve kabel jauwen. Oudste boten: geen. Binnengekomen schepen IJm. 226, H.D. 89, U.K. 264. Vertrokken schepen IJm. 19 Mercator, 204 Verwachting, 210 Wiron 1, 7 Marianne, 45 Hoop, 249, 206, 226, 202, 241, 205, 318, 239, 4, 11, 8, 5, 3, 218, 59, 27, 31, 78, 272, 52, 283,, 22; TX. 14; AM. 26, 17, 18, 16; UK. 3, 115, 99, 7, 194; WR. 34, 33, 50, 49; VD. 9; HD. 125 Samen werking, 37, 74; RO. 2 Dolfijn, 29; BU. 33; KW. 37 Nederland 6, 155 Arie, 169 Aleida, 84 Jan, 166 Gebroeders, 73 Maria Jacoba, 64 Elizabeth, 105 Jacoba, 114 Avontuur. 24 Cornelis, 107 Jacoba, 17 Arie Nico, 5 Fierman Eduard, 23 Volharding, 57 Dina Marie, 47 Noordzee, 65 Willy Alida, 127 Borneo, 125 Petronella, 51 Prinses Mar griet, 26 Concordia, 15 Rijnmond 4, 2S Verwachting, 126 Agatha Arie, 97 Ella Christina, 75 Doggersbank, 41 Aafje Ja coba, 59 Flori.s 147 Wilhelmina 3, 91 Alida, 168 Eendracht, 48 Cornelis Mari- nus, 39 Helena, 165, 62, 88, 27, 12, 133, 35, 210, 56, 128, 77, 60, 21, 92, 36, 71, 58, 34, 72, 79, 36, 178. Nachtvangsten van de loggers Mairianne, 30 kg en 2 m. vis in een trek; Arie Nico, 15 kg en 1 m. vis; Cornelis, 60 kg en 4 m. vis en 1 m. tarbot; Concor dia, 20 kg en 3 m. vis in een trek; Ver wachting, 15 kg en 2 m. vis; Floris, weinig vangst; Elizabeth, 40 kg en 5 m. vis; Jan, 50 kg en 7 m. vis; Willempje, 60 kg en 6 m. vis en 1 m. tafbot; Jacoba, 00 kg' en' 7'rh: vis; Avontuur, 60 kg en 4 m. vis en 1/2 m. tarbot; Petronella, 30 kg en 3 m. vis; Agatha Arie, weinig vangst; Arie, 40 kg en 2 m. vis, in een trek; Vier Gezusters, 50 kg en 4 m. vis; Aleida, 50 kg en 7 m. vis; Ver wachting, IJM. 204, 80 kg en 10 m. vis en 3 roggen; Coen Bot, 70 kg en 7 m. vis; Excelsior, 200 kg en 8 m. vis, 2 m. tarbot en 2 kab.; Alida, weinig vangst, pech ge had; Dolfijn, 20 kg en 2 m. vis. Nachtvangsten van de kotters Leendert Jacoba, 50 kg en 7 m. vis; Arendje Jacoba, 40 kg en 6 m. vis; Anne Marie, 50 kg en 8 m. vis; Rein, 40 kg en 7 m. vis; Tiny, 40 kg en 2 m. vis; Victoria, 50 kg en 2 m. vis; Cornelia Adriana, 25 kg en 2 m. vis en 1/2 m. tarbot; Trijntje, geen vangst, pech gehad; Alice, 40 kg en 7 m. vis; Willy Alida, 25 kg en 5 m. vis; Stern, 40 kg en 6 m. vis; Albatros, 40 kg en 6 m. vis; Gerda Marianne, weinig vangst; Twee Gezusters, weinig vangst, ligt te steken; Johanna Cornelia, 60 kg en 6 m. vis; Adriana Catharina, weinig vangst; Wiron 1, 50 kg en 3 m. vis en 1 m. tarbot; Jana, 40 kg en 2 m. vis; Pieter Jacob, 50 kg en 2 m. vis; Hendrikje, weinig vangst; Twee Gebroeders, geen vangst; Emisel, 30 kg en 6 m. vis en 3 kab.; Hoop 1, 30 kg en 4 m. vis; Hoop 2, 50 kg en 8 m. vis; Vios, 15 kg en 4 m. vis; Magda, 40 kg en 6 m. vis; Nehim 1, 2 kg en 1 m. vis, in een trek; Nehim 3, 40 kg en 6 m. vis; Klaas jr, 35 kg en 8 m. vis; Vier Gebroeders, 25 kg en 6 m. vis; Tiny Dieuw, 25 kg en 2 m. vis; Jan Willem, 40 kg en 5 m. vis; Internos, 10 kg en 11/2 m. vis, in een trek; Flevo, 25 kg en 5 m. vis. Bij een scheepsbouwindustrie en metaalwarenfabriek in Aalsmeer is de eerste geheel uit aluminium vervaardigde reddingvlet in aanbouw, welke bestemd is voor de Koninklijke Noord- en Zuid-Hollandse Reddingmaatschappij. Het bootje zal de naam krijgen van „Christiaan Huygens" en wordt in Den Helder gestationeerd. Het is een geschenk van een Amsterdamse levensverzekeringmaatschappij. We zien hier op de voorgrond de nieuwe aluminium vlet. Op de achtergrond een nieuwe reddingboot, bestemd voor de „Nieuw Amsterdam". HAMBURG (DPA) De goederenom slag in de haven van Hamburg heeft in 1955 voor het eerst sedert de oorlog het volume van het jaar 1936 overtroffen. Er werden in het afgelopen jaar 23.9 miljoen ton goederen omgeslagen, waarvan 16.5 miljoen ton werden aangevoerd en 7.4 mil joen ton werden verzonden. In vergelij king met 1954 was dit een stijging van 3.2 miljoen ton. In 1936 bedroeg de goederen omslag 22 miljoen ton. Auto in de sloot in Veisen De hevige sneeuwval en de gladde wegen hebben gisteren menige autorijder ook in Velsen parten gespeeld. Al werd er over het algemeen uitermate voorzichtig gereden, de wagens waren, wanneer er ge remd moest worden, meestal niet meer te houden en zo kon het gebeuren, dat om streeks half vijf op de Rijksweg 9 een personenauto haar eigen weg zocht en in een bermsloot dook. Twee auto's, die er achter kwam, werden er de dupe van, want de bestuurder van de eerste wilde een passerende agent attenderen op de zojuist gebeurde slipper, gleed zelf ook weg en werd van achteren aangereden door zijn collega. Op de hoek van de Wijk aan Zeeërweg en de Reinier Claeszenstraat gleed een auto tegen een boom met het gevolg, dat de wagen schade opliep. De inzittenden, ■die blijkbaar haast hadden, gingen op eigen gelegenheid verder naar Egmond, zo dat er nogal wat vertraging ontstond in het politieonderzoek. De-. 53-jarige IJmuidense mej. M. B. viel door de gladheid op het Marktplein en brak een enkel. Zij moest per zieken auto naar het Antonius Ziekenhuis wor den overgebracht. Een tweede gewonde viel op de Rijksweg 9' een motorrijder moest inhouden, slipte en botste achterop een voorliggende vrachtauto. Hij kreeg een lichte hersen schudding. IJselmeervisserij. Zaterdag werd door 30 vaartuigen op Urk aangevoerd: 4051 pond snoekbaars, prijs f 1,08f 1,14; 1134 pond rode baars, prijs f 0,68f 0,75 en 4060 pond blei, prijs f 0,09f 0.12, alles p. pond, DINSDAG 10 JANUARI IJMUIDEN: Thalia, 20 uur, „De indringer". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. Filmliga Velsen, 20 uur, Rex, filmavond. VELSEN-NOORD: Vrouwengroep P.v.d.A., 20 uur, bijeen komst in zaal v. Diepenstraat. WOENSDAG 11 JANUARI IJMUIDEN: Thalia, 20 uur, „De indringer". Pieter Vermeulenmuseum, als dinsdag. VELSEN: Raadhuis, 1012 uur, spreekuur wet der van Sociale Zaken, C. P. J. Maas. üil l>: - 5 >^J ■ÉMPH**: 1 X> f V 1 -V:-ï v£r; r 'fff .V" v- .'V'1V -. Nv.-. .V; w "a Rp Almelo is een 6000 m2 grote fabriekshal „onder zeil gegaan". Om ook bij win ters weer door te kunnen gaan met bouwen, heeft men om het bouwwerk heen een tent opgezet, die van binnen door middel van oliestook- en cokes-kachel op tempe ratuur wordt gehouden. De hal is bestemd voor een weverij en wordt voor een groot deel uit beton opgetrokken Het dak wordt gedragen door vier betonnen liggers van 120 meter lengte, die een breedte hebben van twee meter bij een hoogte van 2,20 meter. Deze gevaarten worden ter plaatse gestort. De foto toont de enorme tentwaaronder het bouwwerk verscholen gaat. De Limmer beroepsfotograaf de heer G. J. de Rooy heeft maandagavond in hotel De Rustende Jager voor de leden van de „Foto- en Smalfilmclub Castricum" een lezing gehouden. Het is een interessante avond geworden, vooral voor hen, die met een boxje werken en sinds kort van de kunst van het foto graferen hun hobby hebben gemaakt. Want de heer De Rooy haalde uit zijn 30-jarige praktijk geconstateerde fouten van de be ginnende amateurs aan, die bij beter op letten voorkomen hadden kunnen worden. Daarnaast wees de spreker er op hoe het wel moest. Overigens kwamen de meer gerouti neerde leden en bezitters(sters) van 6x8 camera's of andere toestellen ook aan bod en tenslotte volgde een leerzame uitwisse ling van gedachten en ondervindingen die niet zullen nalaten hun stempel op het werk van de leden te drukken. Na de pauze heeft de heer De Rooy een serie kleurendia's vertoond, waarbij het hem er voornamelijk om te doen was de amateurs op de mooie plekjes in eigen om geving opmerkzaam te maken. „U behoeft voor mooie opnamen niet altijd naar het buitenland te gaan," zei de heer De Rooy en van dit gezegde getuigden ook zijn dia's. Amor, 9 te Rotterdam. Aalsdtjk, 7 v. Boston n. Philadelphia. Aardijk, 7 te Houston. AbbeKerk, 8 v. Alexandrië n. Genua. Alamak, 9 rede Damman Altair, 8 v. Victoria n. Ilheos. Ampenan, 8 v. Sungeigerong te Surabaja. Andijk, 9 te Tampa. Annenkerk, 9 te Dar es Salaam. Antonia, 9 te Balipapan. Arendsdijk; 8 te Norfolk. J' Artemis, pass. 8 Cuba n. Curagao. Attis, 9 te Guanta. Alkaid, 9 Las Palmas. Axeldrjk, 9 v. Victoria n. Santos. Askot, 9 te Valencia. Bonaire, 9 te Georgetown. Boskoop, 8 v. Antofagasta n. Coquimbo. Beninkust, pass. 7 Galloper n. Dakar. Blitar, 6 te Bremerhaven. Banka, 10 Tj. Priok. Bussum, il te Fao verwacht. Blommersdijk, pass. 9 Vlissingen n. New York. Camerounkust, 7 te Amsterdam. Caltex Leiden, pass. 9 Finistehhe n. Sidon. Castor, 7 v. Hamburg n. Antwerpen. Diemerdijk, 9 Southampton Dorestad, 8 240 m n.t.w. Mona eil. Drente, 9 v. Singapore te Port Swettenham. Eemland, 9 te Rio Grande do Sul. Ena, 8 v. Rotterdam n. Hammerfest. Esso Amsterdam, pass. 8 Kp. de Gata n. Antw. Esso Den Haag, pass. 9 Malta n. Antwerpen. Eendracht, pass. 9 Burlings n. Bremen. Farmsum, 9 te Amsterdam. Friesland (KRL), 10 Semarang. Gadila, 8 v. Cairns n. Balikpapan. Ganymedes, 8 te Pto Plata. Graveland, 8 60 m. o. Kp. Verd. eil. Guineekust, 8 v. Lagos n. Matadi. Gouwe, 9 v. Takoradi n. Portgentil. Haulerwijk, 8 ten anker Hampton Roads. Heemskerk, v. Tsingtao n. Shanghai. Hermes, 8 v. Amapala n. Cristobal. Hersilia, 7 te Maracaibo. Houtman, 8 v. Mah en. Mombasa. Hydra, 8 te Guanta. Helicon, 9 te Gonaives. Hoogkerk, 9 te Hongkong. Ilos, 7 v. Amsterdam n. Gothenburg. IvoorKust, 18 te Amsterdam verwacht. Jupiter, 9 te Istanboel. Kabylia, 8 v. Harburg n. Mena el Ahmadi. Kalinga, pass. 8 Azoren n. Curagao. Kermia, 9 v. Mena el Ahmadi n. Geelong. Kota Gede, 9 Philadelphia. Karossa, 9 v. Singapore n. Belawan. Korovina, pass. 9 Bornholm n. Stockholm. Laagkerk, pass. 8 Gibraltar n. Genua. Lekkerkerk, 9 te Rotterdam. Leuvekerk, 9 te Port Said. Loenerkerk, pass. 8 Str. Messina n. Genua. Loppersum, 9 Almeria. Larenberg verm. 9 v Willemstad n. La Guaria, Limburg, 9 te Port Swettenham. Langleeclyde, 9 v. Antwerpen n. A'dam. Maasdam, 9 te Port au Prince. Maasland, 9 te Montevideo. Marisa, 8 v. Marseille n. Vado. Maas, 7 v. Amsterdam n. Middellandse Zee. Manoeran, 7 v. Amsterdam n. Antwerpen. Mapia, pass. 9 Kp. Guardafui n. Massawa. Modjokerto, 9 v. Tjilatjap n. Singapore. Murena, 9 v. Miri n. Shimotsu. Markelo, pass. 9 Ouessant n. Dover. Nestor, 7 te Houston. Nias, 5 te Vancouver. Notos, 8 100 m. ozo. Kp. Vincent. Oldekerk, 9 te Port Said. Ovula, 8 te Pladju. Oberon, 9 te Antwerpen. Orion, 9 te Tunis. Oranjefontein, 7 te Port Elizabeth. Poseidon, 7 v. New York n. Curagao. Prins Philips Willem, 8 te Rotterdam. Prins Willem IV. 9 rede Burriana. Pieter S, verm. 10 v. Swansea n. Amstredam. Prins W. George Fred., pass. 9 Finisterre n. Cadiz Prins Willem II. 9 te Frederikstad. Prins Willem III, 9 v. Bolnes te Rotterdam. c Prijzen van maandag. Heilbot 2,70 2,50; gr. tong 3,50—3,00; grm. tong 3,40—2,95; kim. tong 3,703,15; kl. tong I 3,703,15; kl. tong II 3,00—2,70; tarbot I 3.10—2,60, per kg. Tarbot II 130—102; tarbot III 8580; tarbot IV 71—42; gr. schol 37—34; grm. schol 4442; kim. schol 5850; kl. schol I 5440; kl. schol I 46—22; schar 38—25; bot 26—16; v. haring 25; makreel 6248; gr. schelvis 7370; grm. schelvis 7054; kim. schelvis 60—54; kl. schelvis I 60—.50; kl. schelvis II 46—27; wijting 48—24; kl. gul 40—27; kl. haai 38—20; poontjes 29—20; kl. koolvis zw. 34; kl. koolvis wit 5234, per 50 kg. Gr. kabeljauw 280—180; gr. koolvis zw. 100—80; gr. koolvis wit 140—122, per 125 kg. Aanvoer van maandag. 725 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 1430 kisten schol, 60 kisten schar, 100 kisten bot, 2 kisten ha ring, 2 kisten makreel, 1410 kisten schelvis, 550 kisten wijting, 195 kisten kabeljauw en gul, 18 kisten haai, 45 kisten poon, 120 kisten koolvis, 22 kisten diversen. Totaal 4680 kisten. Besommingen van maandag. IJM 16 Bergen f38.300; KW 81 f30.310; KW 127 f4730; KW 39 f5410; KW 40 f8270; KW 159 f5530; KW 45 f5250; KW 48 f 4580; KW 129 f5520; KW 37 f 4580; KW 15 f2610; KW 107 f3140; KW 114 f3090; KW 64 f2850; KW 24 f 4550; KW 17 f 3260; KW 169 f 1350; KW 26 f2800; KW 125 f4150; KW 51 f3530; KW 47 f2570; KW 65 f 2460; KW 28 f3790; KW 97 f2360; KW 57 f1130; KW 126 f 3960; KW 59 f3160: KW 140 f4370; IJM 53 f 860; RO 2 f 4270; KW 36 f 4300; KW 34 f960; KW 71 f2080; KW 210 f3390; KW 72 f2970; KW 12 f910; KW 133 f1290; KW 77 f760; KW 178 f2520; KW 58 f3070; AM 16 f5240; UK 3 f1670; WR 50 f 4530; WR 49 f4780; WR 33 f1090; TX 14 f140; IJM 78 f 2060; IJM 45 f3470; IJM 210 f 1000; IJM 7 f4420; IJM 22 f4480; IJM 31 f3600. Ruys, 9 te Montevideo. Schie, 9 te Amsterdam. Salland, 10 te Las Palmas verwacht. Stad Leiden, 8 v. Bremen n. Narvik. Scherpendrecht, 9 v. Curagao n. Zuidpool. Sibajak, 10 Fremantle. Sliedrecht, pass. 9 Minikoy n. Kwinana. Stad Arnhem, pass. 9 Madeira n. Buenos Aires. Salawati, pass. 9 Aden n. Suez. Sheratan, 9 te Santos verwacht. Sibajak, 10 Fremantle verwacht. Stan vac Djirak, 10 te Sungeigerong verw. Straat Banka, 9 te Aleppey verwacht. Swartenhondt, 9 te Toli Toli. Tarakan, 8 te Southampton. Telamon, 8 v. Pta Cabello n. Oranjestad. Ternate, 8 v. Hamburg n. Rotterdam. Teucer, 8 te Cheribon. Tiberius, 6 v. Savannah n. Tampa. Tomori, 8 v. Genua n. Barcelona. Triton, 7 v. Brigton n. Philadelphia. Tjisadane, 9 v. Singapore n. Hongkong. Talisse, verm. 9 v. Algiers n. Bona. Tank haven II, 10 te Saigon verw. Tjipondok, 9 te Surabaja. Utrecht, 9 v. Suez n. Djeddah. Van Spilbergen, 8 te Amsterdam. W. Alton Jones, 9 v. Mena el Ahmadi n. Suez. Westland, 9 te Santos. Willemstad, 9 te Plymouth. Waterland, 8 te Amsterdam. Westerdam, 7 v. New York n. Rotterdam. IJsel, pass. 9 Ouessant n. Tunis. Zuiderkruis, 7 te Amsterdam. KLEINE VAART Ali S, 9 30 m. w. Beachyhead n. Gent. Aloht, 9 dwars n. Huil. Audacia, 9 dwars Eddystone n. Cardiff. Att S, verm. 9 v. Rotterdam n. Antwerpen. Alcetas, 7 v. Rotterdam n. Barcelona. Adm. Nelson, 10 te Liverpool verw. Anna B, verm. 9 v. Civita Vecchia n. Propriano Appingedam, 8 v. Lissabon te Jersey verw. Bernard John, 9 dwars Gibraltar n. Rotterdam. Betty Anne S, verm. 9 v. Honfleur n. Birkenhead Bab T, 5 v. Bayonne te Great Yarmouth. Beekbergen, 9 v. Barry te St. Nazaire. Coolhaven, 8 v. Casablancq n. Rouaan, Cinderella, 9 v. Rotterdam te Boulogne. Concepcion, 8 70 m. o. Victoria. Crescendo, 9 v. Hamburg te Rotterdam. Draco, 8 te Amsterdam. Da Capo, verm. 9 v. Antwerpen n. Rotterdam. Diligentia, 9 v. Ipswich. Eljo, pass. 9 Barcelona n. Genua. Eibergen, 9 te Sables d'Olonne. Erasmus, 9 v. Antwerpen te Boulogne. Erkalin, 9 v. Hamburg te West Hartlepool verw. Fiducia, 9 v. Londen te Middelharnis. Flevo, 8 v. Algiers te Barcelona. Gaasterland, pass. 9 Spurn n. Goole. Gerrie S, verm. 9 v. Velsen n. Antw. Herman Buisman, 9 dwars Humber n. Huil. Hoogezand, 9 dwars Texel n. Eiterheim. Henrica, 10 v. Swansea te Rotterdam venv. Hontestroom, 9 v. Teignmouth te Amsterdam. Harold, 10 v. Helsinki te Frederikstad verw. Henrica B, verm. 9 v. Dublin n. Ardrossan. Hoflaan, pass. 9 Holtenau n. Kopenhagen. Helvetia, pass. 9 Lizard Head n. Palnackie. Ilias, 8 v. Messina te Venetië. Ingeborg, 10 v. Zwijndrecht te Helsinki verw. Joost, 5 v. Zaandam op Huil. Josef Swenden, pass. 9 Vlissingen n. Antw. Kaap Falga, 4 v. Gefle n. Amsterdam. Kaap St. Vincent, 4 v. Skutskaer te Rotterdam. Larix, 6 v. Vestervik te Zaandam. Leendert B, verm. 9 v. Rotterdam n. Runcorn. Leuvehaven, 10 v. Kopenhagen te R'dam verw. Muphrid N, 9 dwars Startpoint n. Nantes. Midas, 7 v. Mostaganem n. Ceuta. Marcella, 9 te Rotterdam. Markab N, 9 te Rotterdam. Matthew, verm. 9 v. Gent n. Rotterdam. Muphrid N, 10 te Nantes verw. Maartje, pass. 9 Vlissingen n. Bremen. Netta, 9 40 m. o.zo. Lizard. Nassauhaven, 10 te Antwerpen verw. Navis, pass. 9 Vlissingen n. Plymouth. Nieuwehaven, 9 te Malmö. Noorderlicht, verm. 10 v. Odense n. Luiskil. Oceaan, 9 50 m. n. Texel n. Amsterdam. Oosterburgh, pass. 9 Kiel n. Stockholm. Pavo, 9 dwars Royal Sovereign n. Gyon. Plato, 8 v. Tanger n. Gibraltar. Rijnhaven, pass. 9 Ouessant n. Casablanca. Reliable, 9 v. Bordeaux te Bayonne. Spurt, 9 te Helsingborg. Spoorhaven, 9 te Bristol verwacht. Stientje Mensinga, 9 100 m. zw. Ouessant. Trim, 9 dwars Moen n. Kopenhagen. Tyro, 9 v. Belfast te Rotterdam verw Ton S, verm. 9 v. Swansea n. Rotterdam. Tilly, 7 v. Amsterdam n. Rotterdam. Tukker, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Westerdok. 7 v. Londen te Amsterdam. Westersingel, 10 v. Barrydock te Tonnaycharente verwacht. Wickenburgh, 9 te Rotterdam. Zaanstroom, 9 100 m. w. Ouessant. Zevenbergen, 9 100 m. w. Ouessant. SLEEPVAART Blankenburgh, 8 te Maassluis. Ebro, 9 te Lissabon. Gele Zee, 8 dwars Finisterre n. Rotterdam met twee zuigers. Goeree, 9 sleep Noordzee vastgemaakt. Humber, 8 te Piraeus. Noordholland, 8 1140 m. o.no. Santa Lucia. Noordzee, 8 20 m. zo. Wight met August Bolten Oceaan, 8 dwars Jamaica n. La Salinas met twee boorpontons. Poolzee, 7 60 m. w.z.w Kp. Palmas met 2 pontons Rode Zee, 8 v. Ferrol n. Maracaibo met lichter Tyne, 8 75 m. n. Bermuda zonder sleep. Witte Zee, 8 dwars Wight n. Tj. Priok met bag- gemolen. GEVRAAGD: Hoog loon die 1 x per 14 dagen etalage kan verzorgen. Herenknippen 65 Scheren 25 Kinderen knippen 50 en 65 J P. Coenstraat 22. IJmuiden Zaterdags geen kinderen knippen. RIJWIEL- HMjB, SPECIAALZAAK Kennemerlaan 19 - IJmuiden E - HF Tel. 6317 in alle maten SABELIS KERREBIJN Anthoniestr. 19-31 Haarlem. Tel. 11898

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3