Verkeersovertreding te IJmuiden met een droevig einde Nieuwe Britse troepenzending naar het eiland Cyprus VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE Haarlems kantongerecht Voor „IJmond" handbal volledig programma Beverwijk Rooms Katholieke lees zaal bestaat één jaar Prof. dr. J. H. Boeke te Leiden overleden Het bezoek van Anak Agung aan Engeland Strategische mobiele reserve wordt in de buurt van Jordanië gebracht 8 Groninger kustvaarder licht beschadigd Raad donderdag 19 januari bijeen „Detective- of oorlogsromans in trek" „Mandy" voor de R.K. Tunnelboys Kwestie Nw-Guinea ter sprake gekomen in Londen Vechtpartij in stalling in Hillegom Brand in kolenzakken Scheepvaart DONDERDAG 12 JANUARI 1956 Voor het kantongerecht te Haarlem dien de woensdagmiddag een zaak van een ver keersovertreding, welke overtreding voor een dame een droevig einde heeft gehad. Op zaterdag 2 juli is een mevrouw onder een vrachtauto geraakt en later is zij aan de gevolgen overleden. Op dé Dokweg in IJmuiden reden in de richting van de steenfabriek twee dames per fiets en zij werden ingehaald door een vierendertigjarige los werkman uit IJmui den, die een vrachtauto bestuurde. Links van de weg stond een auto geparkeerd en uit tegenovergestelde richting naderde een andere vrachtauto, bestuurd door een chauffeur uit Oegstgeest. Toen de dames en de bestuurders van de vrachtauto's de stilstaande auto waren genaderd, passeerde de los werkman de dames; dezen schrok ken en doordat de sturen der fietsen ver ward raakten, viel de dame, die links reed, zodanig, dat het achterwiel van de vracht auto over haar lichaam kwam. Later is zij overleden. De los werkman bleek niet in het bezit te zijn van het vereiste rijbewijs en voorts had de ambtenaar van het openbaar minis terie hem het maken van een verkeersfout ten laste gelegd. De chauffeur uit Oegst geest werd er van beschuldigd, dat hij op het linker deel van de weg had gereden. Uit de getuigenverklaringen was niet duidelijk geworden waar de chauffeur zich bevond, toen het ongeluk gebeurde; daar om vroeg de ambtenaar vrijspraak. Volgens de ambtenaar had de los werkman moeten stoppen en eiste wegens het niet bezitten van een rijbewijs een geldboete van 25, en wegens de verkeersovertreding een geldboete van 150 en intrekking van het rijbewijs gedurende zes maanden. De kan tonrechter sprak de chauffeur uit Oegst geest vrij en veroordeelde de los werkman tot geldboetes van 25 en 150 en intrek king van het rijbewijs gedurende vier maanden. Hij was van mening, dat de ver dachte door zijn onverschillig rijden de dames in een angstpsychose heeft gebracht. Weg overgestoken Op vrijdag 1 juli kwam een tweeënder- tigjarige bewoner uit IJmuiden-Oost van de Parkweg te Velsen en wilde de rijksweg Haarlempont oprijden. Er naderde in de verte uit de richting Haarlem in snelle vaart een vrachtauto, en de autobestuurder meende nog te kunnen oversteken. Dat lukte hem wel, maar de chauffeur van de vrachtauto, een vijfendertigjarige Haar lemmer, raakte toch met zijn wagen het spatbord van de auto. De IJmuidenaar had zich te verantwoor den wegens het oversteken van een voor- rangsweg bij het naderen van een auto en werd veroordeeld tot een geldboete van 30, subsidiair zes dagen hechtenis. De chauffeur was roekeloos rijden ten laste gelegd. Toen hij bemerkte, dat de auto de weg overstak, had hij geremd, was uitgeweken en doorgereden. Bij de pont hoorde hij van de IJmuidenaar, dat hij de auto had geraakt. De ambtenaar van het openbaar minis terie merkte op, dat verdachte een nood- manoeuvre heeft moeten maken of hij heeft een ernstige verkeersfout gemaakt, waar door hij. tot de wegpiraten gerekend moet worden. Spreker had de indruk van het laatste gekregen en eiste een hechtenisstraf Voor de handbalvereniging „IJmond", waarvan de afgelopen zondag het eerste damesteam een vergeefse reis naar het Haarlemse Concordia maakte, staat de ko mende zondag een voltallig competitie programma te wachten. Dit betekent, dat de IJmond I dames in het nieuwe jaar nu pas haar eerste wed strijd tegemoet gaan en wel tegen Zand- voortmeeuwen I dames in een uitwedstrijd. De IJmondsen, die nog steeds de tweede plaats innemen na HOC kunnen met wat geluk mogelijk nog een fraaie kans maken om HOC te verdringen, maar dan zal er in Zand voort flink aangepakt moeten worden. IJmond I heeft een homogene ploeg, die zowel over een vlotte aanval als een goede verdediging beschikt. Verwacht mag wor den, dat de beide punten naar Velsen ko men. IJmond 2 (dames) speelt eveneens uit tegen THB en voor zover te verwachten is moeten de gasten alles op alles zetten om voor een overwinningsverrassing te zorgen. Een kans om een betere plaats te bezetten is er. Voor het eerste herenteam, dat in het RAI-gebouw in Amsterdam de zaalhand balcompetitie voortzet tegen de sterke APGS-ploeg zal het een moeilijke strijd worden. Nu de IJmuiders er na enige wedstrijden wat meer routine hebben op gedaan behoeft de nederlaag niet groot te zijn. Misschien komt ook hier een verras sing en wint IJmond-heren zelfs. De herenteams IJmond 2 en 3 spelen op „Watervliet" respectievelijk tegen De Blin- kert 2 en HOC. Na de succesvolle verrich tingen van het laatste weekeinde mag ver wacht worden, dat deze twee wedstrijden, vooral op eigen veld, tweemaal twee pun ten zullen opleveren. Het jeugdprogramma is voorts: Zaalhand bal Zaterdagmiddag in Haarlem: Meisjes junioren: Concordia-IJmond en Jongens junioren: De Blinkert-IJmond. De aspiran ten meisjes spelen in Haarlem: Concordia 2 IJmond I en Concordia IIJmond 2. De opstellingen zijn: Dames IJmond I: M. Klesser, L. Mossel, B. Schoon, K. Beers, J. Woudsma, R. v. Buuren, T. Schuit, G. Slatman, H. Venus, D. Marckelbach. T. Jak. Heren IJmond I: K. de Groot, W. Rey- mer, W. Siebers, P. Siebers, J. v. Buuren, J. Wolters, W. Vrenegoor, J. Molenaar, H. Boom, E. Sauer. De Groninger kustvaarder „Manta" van Dorremans Scheepvaartbedrijf te Gronin gen is met beschadigingen de haven van Esbjerg binnengelopen. Het vaartuig was onderweg van Huil naar Gothenburg met een lading kolen. Op de Noordzee kreeg het te kampen met slecht weer. Door de zware golven werden stuurhuis en com mandobrug beschadigd en begon de lading te schuiven. In Esbjerg zullen reparaties worden verricht. van twee weken en intrekking van het rij bewijs gedurende twee jaar. Mr. Van der Voort, die als verdediger optrad, was van mening, dat de gang van tachtig kilometer op de voorrangsweg niet overdreven genoemd kan worden. Ver dachte werd verrast, omdat onverwacht van links een auto op de weg kwam. Er kan gerust gesproken worden van een noodmanoeuvre, want de chauffeur heeft zijn uiterste best gedaan, om een aanrijding te voorkomen. Hij vroeg vrijspraak, omdat hij de overtreding niet bewezen achtte. De kantonrechter stelde de zaak voor on bepaalde tijd uit voor het horen van een deskundige. Geen voorzorgsmaatregelen Een aannemer van sloopwerkzaamheden uit IJmuiden was ten laste gelegd, dat hij onvoldoende voorzorgsmaatregelen had ge troffen, toen hij bezig was een boom om te hakken in de Kanaalstraat te IJmuiden. Een vijfentwintigjarige timmerman uit Haarlem, die passeerde, heeft een tak van een boom op zijn hoofd gekregen. De amb tenaar van het openbaar ministerie sprak van een nonchalante manier van optreden en eiste de maximum boete, namelijk 50, subsidiair 10 dagen hechtenis. Overeen komstig de eis werd hij veroordeeld. Geen voorrang verleend Een vishandelaar uit IJmuiden, die op 20 juli als bestuurder van een auto geen voor rang had verleend nabij de Julianakade te IJmuiden en niet in het bezit was van een rijbewijs, werd veroordeeld tot twee geld boetes van vijftig gulden, subsidiair twee maal tien dagen hechtenis. Nieuwjaarsrede en interpellatie Op de donderdag 19 januari te houden gemeenteraadsvergadering zal de burge meester mr. H. J. J. Scholtens zijn gebrui kelijke nieuwjaarsoverzicht uitspreken en na enkele benoemingen komt de interpel latie van de heer S. Coelingh (Arb.) aan de orde. Verder prijkt op de agenda een voorstel inzake overneming van het beheer en het onderhoud van de Pruimedijk. Pre-ad- viezen naar aanleiding van een ingekomen verzoek om verlaging van het tarief der vermakelijkheidsbelasting en verzoeken in gevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet en tot slot vraagt het college kredieten voor de aanschaffing van leerboeken ten be hoeve van de openbare school voor u.l.o. en een krediet voor verbetering van de straatverlichting. Het is vandaag (donderdag) één jaar geleden dat de rooms-katholieke leeszaal in Beverwijk is opgericht. Financiëel was het resultaat van dat eerste jaar niet slecht Het aantal leden neemt steeds toe en mr. J. F. M. Homulle vermoedt, dat de tijd niet meer veraf is dat men 12 1300 leden telt. Er bestaat een grote vraag naar studie boeken: vijf en twintig percent van het aantal gevraagde deelen. In totaal zijn in dit eerste jaar 31589 boeken uitgeleend, waarvan 3252 in de badplaats Wijk aan Zee. Vooral in de maand augustus is de vraag naar boeken daar groot. Het zaalbezoek is meegevallen, zei de heer Homulle. Er kwamen in het afgelopen jaar 4014 bezoekers in de lees- en studiezaal, waarvan 897 dames. Ook kin deren kunnen in deze leeszaal veel van hun gading vinden, daar men de beschik king heeft over meer dan 2000 kinderboe ken. De dames vragen meestal streekromans en de heren detectiveverhalen of oorlogs romans, is gebleken. Niet minder dan 95 verschillende tijd schriften zijn aanwezig de handelingen van de Tweede Kamer zijn met een uit gebreid „dossier" over alle IJmond-publi- catiës aanwezig. Het leeszaalbestuur doet alle mogelijke moeite om de aanvragers tevreden te stellen. Zo is er ook een regeling getroffen; waardoor men boeken kan laten komen uit het gehele land. De samenwer king met de reeds vele jaren bestaande Openbare Leeszaal is uitstekend en weder zijds wordt vaak hulp verschaft. Inmiddels is het noodzakelijk dat er een nieuw gebouw komt, al is men wel van mening dat de plaats heel goed gekozen is. De leiding wordt vaak opgebeld met de mededeling: „De helpsters gaan geregeld naar de kroeg." Op zichzelf lijkt dat niet zo mooi, doch het is jammer genoeg steeds nodig. Het komt meermalen voor dat de meisjes die zich bezig houden met de ad ministratie, zich met de leiding moeten verstaan. En dan moeten de dames zich naar het café tegenover de leeszaal be geven, want de vele malen dat van het instituut zelf om aansluiting op het tele foonnet is verzocht, hebben tot dusver nog geen resultaat gehad. Onder auspiciën van de R.K. jeugdorga nisatie „De Tunnelboys" hebben vele jon gens en meisjes woensdagavond in een eerste voorstelling in het R.K. St. Joseph- huis aan de Banjaertstraat de speelfilm „Mandy" kunnen zien, zoals dit in een latere voorstelling voor de ouderen het geval was. Met intense aandacht werd het ontroerende verhaal van het doofstom geboren meisje „Mandy" gevolgd. De ver toning geschiedde door de heer P. Borst met het projectieapparaat van de Velser Gemeenschap. Evenals de jeugd, genoten de ouderen. De heer G. de Reus opende beide keren met een kort gebed en kape laan Meyer hield een korte toespraak. „Klavierschippers" spelen voor goed doel Het Beverwijkse show-accordeonorkest „De Klavierschippers" geeft vanavond (donderdag) een concert in het KSA-ge- bouw. De baten hiervan komen ten goede aan het tbc-fonds „Draagt Elkanders Las ten". Op 71-jarige leeftijd is in het Diacones- senhuis te Leiden maandag overleden prof. dr. J. H. Boeke, oud-hoogleraar in de Oos terse Economie aan de Leidse universiteit. J. H. Boeke werd geboren te Wormerveer op 15 november 1884. Na een litteraire stu die in Amsterdam volgde hij de juridische studie aan de Leidse universiteit, welke hij op 26-jarige leeftijd bekroonde met een promotie. Na zijn promotie vertrok prof. Boekfe naar Nederlands-Indië, waar hij in diverse functies werkzaam was, tot hij in 1924 het buitengewoon hoogleraarschap in de staathuishoudkunde en statistiek aan de Juridische Hogeschool te Batavia aan vaardde. In 1930 verwisselde hij deze post voor een professoraat in de Tropisch-Koloniale Staathuishoudkunde aan de Leidse univer siteit. De veranderde staatsrechtelijke en poli tieke verhoudingen in Indonesië brachtén met zich mede, dat na de bevrijding zijn vankelijke leeropdracht van Tropisch-Ko loniale Staathuishoudkunde werd omgezet in Oosterse Economie. De geleidelijke be ëindiging in de studie-mogelijkheden in het Indonesisch recht aan de Nederlandse uni versiteiten beroofde hem enerzijds van een belangrijk deel van de hem opgelegde on derwijstaak, doch gaf tevens gelegenheid zijn wetenschappelijke gaven in dienst van een breder onderwijsgebied te stellen. De kwestie Westelijk Nieuw-Guinea is b(j het eerste onderhoud, dat de Indonesi sche minister van Buitenlandse Zaken, Anak Agung Gde Agung, met de Britse leiders heeft gehad, ter sprake gekomen, aldus meent men in gezaghebbende kringen te weten. In de loop van het onderhoud, dat Anak Agung Gde Agung dinsdag met de minister van Staat, lord Reading en de onderstaatssecretaris Dodds-Parker heeft gehad, heeft de Indonesische minister hen op de hoogte gebracht van de ontwikke lingen van de Nederlands-Indonesische be sprekingen. Naar men meent te weten hebben de Engelse diplomaten zich slechts beperkt tot het aanhoren van het Indonesische stand punt, zonder een aanwijzing te geven over de mogelijkheid van Britse bemiddeling in deze kwestie. Tijdens het mderhoud van Anak Agung met lord Reading en Dodds-Parker zijn voorts culturele kwesties ter sprake ge komen, zoals die over het onderwijs van Engels in Indonesië. Woensdag bracht Anak Agung een bezoek aan Oxford. Later op de dag keerde hij naar Londen terug en woonde een receptie bij, die te zijner ere door de Britse rege ring werd gegeven. Dr. Supomo, de ambassadeur van Indo nesië in Londen, heeft ter ere van Anak Agung een diner gegeven. De Indone sische minister van Buitenlandse Zaken heeft het voornemen vrijdagavond naar Genève te vertrekken. Deze vier foto's laten de werking zien van een klein weer-station, ontworpen voor de operatie „Diepvries" aan de Zuidpool. Het apparaat weegt 200 pond en het wordt vanuit een vliegtuig neergelaten. Op de bovenste foto (links) ligt het zoals het is neergekomen. Daarna opent het zich automatisch (rechts boven), richt zich vanzelf op (links onder) en treedt in werking (rechts onder). Het begint met zijn observaties en zet deze automatisch om in een morse-code, die het daarna via de radio uitzendt. Het doet waarnemingen omtrent windsnelheid, windrichting, temperatuur, barometerdruk en vochtigheid. (Van onze correspondent in Londen) Het Britse ministerie van Oorlog heeit bekend gemaakt, dat er met het oog op de verwarde toestand in het Midden-Oosten twee duizend man nieuwe troepen per vliegtuig naar Cyprus zullen worden ge bracht „als voorzorgsmaatregel ter bescher ming van Britse onderdanen in dit gebied' De nieuwe troepen, waaronder afdelingen parachutisten, worden als reserve ter be schikking gesteld aan generaal Sir Charles Keightley, de Britse opperbevelhebber van de landstrijdkrachten in het Midden- Oosten. Psychologisch Na een lange tijd van onzekerheid, die Morgen vertrekken de eerste eenheden uitza' voortduren zolang er geen vaste Brits- Engeland. Op Cyprus ligt reeds een garni zoen van tienduizend man. Cypriotische verzetslieden hebben van daag te Paphos een Turkse politiesergeant doodgeschoten. Cyprus wordt thans voor de eerste maal gebruikt voor het doel, waarvoor het eiland na de Britse ontruiming van Suez bestemd was, namelijk om te dienen als legerplaats voor de strategische bewegelijke reserve voor het gehele gebied van het Midden- Oosten. De officiële verklaring over de troepenzending is opzettelijk vaag gehou den. De troepenzendingen houden een waarschuwing in voor Jordanië en ook voor Israel. Zij zijn niet bestemd om dienst te doen op Cyprus, waar de handhaving van Amerikaanse politiek voor het Midden- Oosten bestaat, heeft Groot-Brittannië een voorzorgsmaatregel genomen die, naar men in Londen hoopt, psychologisch van belang is. Groot-Brittannië geeft hier mee te ken nen dat het niet lijdzaam kan blijven toe zien, daar de spanning steeds toeneemt. De maatregel wordt in politieke kringen in Londen uitgelegd als een poging om de wankele troon van de twintigjarige ko ning Hoessein van Jordanië te schragen, die bedreigd wordt geacht door communis ten en door Saoedi-Arabië, die de Britse invloed in Jordanië willen breken. Saoedi-Arabië is niet communistisch ge zind maar het is tegen het Bagdad-pact, omdat het, evenals Egypte, gelooft dat dit de Arabische volken tegenover Israel ver Dagvangsten van de loggers Marianne, 30 kg en 1/2 mand vis; Arie Nico geen vangst; Cornelis, 20 kg en 4 m.; Concordia, 25 kg en 5 m.; Verwachting, 25 kg en 3 m.; Floris, geen vangst; Eliza beth, ligt nog te steken; Jan, 10 kg en 2 m. en 1/2 m. tarbot; Willempje, 2 kg en 2 m.; Alida, 15 kg en 2 m.; Jacoba, geen vangst; Avontuur, 20 kg en 2 m.; Agatha Arie, 15 kg en 2 m.; Arie, geen vangst; Vier Ge zusters, liggen steken; Verwachting, 40 kg en 2 m.; Coen Bot, 40 kg en 2 1/2 m.; Wiron 3, thuisvarende; Dina Marie, moet nog halen. De kotters hebben gisteren liggen steken. Nachtvangsten van de kotters Anne Marie, 15 kg en 3 m.; Stern, 30 kg en 2 m. en 2 kab.; Adriana Catharina, 70 kg en 8 m. en 3 kab.; Albatros, weinig vangst; Prinses Beatrix, 40 kg en 5 m.; Johanna Cornelia, 10 kg eri 4 m.; Zeearend, 40 kg en 3 m.; Jacoba, 70 kg en 8 m. en 1 m. kab.; Wiron 1, 80 kg en 5 m.; Jana, 40 kg en 2 m.; Hendrikje, geen vangst; Pieter Jacob, 70 kg en 4 m.; Hoop 1, 100 kg en 8 m.; Hoop 2, 25 kg en 2 m.; Magda, 40 kg en 3 m.; Nehim 1, 50 kg en 3 m. en 2 kab.; Nehim 3, 40 kg en 2 1/2 m.; Klaas Jr, 40 kg en 7 m.; Tiny Dieuw, 70 kg en 2 m.; Jan Willem, 70 kg en 8 m. en 2 kab.; Internos, 25 kg en 6 m. en 1/2 m. tarbot, 1 kab. Voor Vrijdag Voor de vrijdag is alleen de „Annie" be kend met 400 k. vis, waarvan 100 gestripte schelvis, 260 dichte schelvis, 40 diversen en 50 stuks kabeljauwen. Binnengekomen schepen IJM. 221 Wiron 3, 272; SCH. 135 Cornelia Maria, 7 Willy; KW. 70 Nelly Marie. Vertrokken schepen IJM. 272, 59, 53; KW. 40 Everhard Chris tina, 70 Nelly Marie, 159 Java, 129 Balie, 140 Voorwaarts, 81 Albertha Hendrika, 45 Neptunus, 10 Adrianus, 108 Gebroeders, 74 Hette Margaretha, 36, 210, 12, 34, 27, 88; AM. 18, 16; BU. 33. Wat er vandaag was De SCH 135 loste vandaag 80 kisten schol en 1600 kg tongen en de SCH 7 60 kisten schol en 800 kg tongen. De Wiron-kotter IJM 221 was er met 70 kisten schol en 1800 kg tong. Verder was er import van zeevis uit Dene marken; schelvis, kabeljauw en gul. Wat de vis opbracht De grote schol haalde voor export 33 tot 37, middel 36 tot 37, zetschol 52 Burgerlijke Stand van Castricum GEBOORTEN: Rudolfus Gerardus Johan nes, z. van G. Schermer en J. M. Hollander; Margaretha Anna Maria, d. van J. W. Glorie en M. Weel; Maria Catharina Geertruida Elisabeth, d. van Th. C. Laan en M. G. Al: ONDERTROUWD: S. A. Baas, won. te Utrecht en F. C. Stet, won. te Castricum; G. Doesburg wonende te Uitgeest en T. M. Groentjes, wonende te Castricum. GEHUWD: W. P. Glorie en J. T. J. Poel; M. P. de Graaf en G. M. Beekmans; W. van Loenen, won. te Bodegraven en M. van Zeegen, won. te Castricum. OVERLEDEN: Gerardus Jozef van Velzen, 4 weken, z. van J. Th. van Velzen en G. M. Dirkson; Trijntjes Groen, 87 j„ wed. van E. van 't Veer; Columba Nijman, 62 j„ wed. van A. Lute; Tjiske Berkenbosch, 55 j., geh. met C. Wasterval. de orde is opgedragen aan zeven bataljons, zwakt. Jordanië is de belangrijkste Britse bondgenoot in het Midden-Oosten. Het land wordt militair en economisch door Groot-Brittannië op de been gehouden. Het Arabische Legioen wordt dooi*'Britse officieren aangevoerd! Een Brits tank-regi ment is blijvend aan de Rode Zee gelegerd in Akaba, waar ook afdelingen reserve op Cyprus dient als afschrikwekkend mid del tegen verdere onlusten in Jordanië en tegen incidenten in het grensgebied met Israel. Oorspronkelijk schijnt het de bedoe ling geweest te zijn, Britse troepen naar de basis van de Britse luchtmacht bij Amman te zenden om de Jordaanse hoofd stad te bezetten. Groot-Brittannië heeft evenwel geen verdragsrecht om troepen naar Jordanië over te brengen. Mogelijk zal de Britse maatregel een gunstige in vloed uitoefenen op de toestand in Jorda nië hoewel het niet uitgesloten is dat de uitwerking averechts zal zijn. Arabieren en communisten kunnen er politieke munt uit proberen te slaan. De troepenzending heeft mede ten doel de verzwakte positie van Sir Anthony Eden te versterken, vooral tegenover de critici in zijn eigen partij. Eden is tevens bespre kingen begonnen over verlaging van de kosten van levensonderhoud in Groot- Brittannië. tot 55, schol 1/60 tot 47 en schol 2/52 tot 42..De grote tong haalde 3.30 tot 3.10, grootmiddel 3.30 tot 3.15, klein- middel 3.30 tot 3.10, tong I 3.50 tot 3.90 oplopend en slips 3.tot 3.40 op lopend. Een enkele regel kabeljauw maak te 100 tot 120.Binnenland kocht 6chol 2 voor 52 tot 42 en schol 3/25 tot, 35. Toch verse vis? Nu de trawlers niet de Noord zijn inge trokken om op verse vis te gaan, bestaat bij de Nederlandse vishandel de verwachting, dat de grote loggers zo ver mogelijk de noord zullen intrekken om de plaats van de trawlers in te nemen. In dit verband worden de KW 135, KW 81, Antje, Annie en de Vrolijk-boten genoemd. Nachtvangsten van de loggers Marianne, 30 kg tong en" 5 m. vis. Prin ses Margriet, 80 kg en 8 m. Floris, 60 kg en 10 m. Elizabeth, 50 kg en 7 m. Jan, 80 kg en 8 m. Jacoba, 40 kg en 10 m. Willempje, 50 kg en 5 m. Gebroeders, 15 kg en 3 m. Avon tuur, 70 kg en 7 m. en 1 m. tarbot. Petro- nella, 50 kg en 5 m. Agatha Arie, 100 kg en 7 m. Arie, 60 kg. en 6 m. en y2 m. tar bot. Vier Gezusters, 40 kg en. 3 m. Ver wachting, 40 kg en 4 m. Aleida, 40 kg en 3 m. Coen Bot, 90 kg en 10 m. Excelsior 3, 40 kg en 3 m. pech gehad. Dina Marie, 100 kg en 6 m. Dolfijn 70 kg en 7 m. Arie Nico, 50 kg en 8 m. Hof Amsterdam Tegen foeragehandelaar twee maanden geëist Een dansavondje op 29 November 1954 in Hillegom heeft wel een bijzonder triest slot gekregen. Na afloop ontstond in een als rijwielstalling ingerichte stal een kleine vechtpartij tussen de bewaker van de rij wielen, de 58-jarige H. E. en een 24-jarige foeragehandelaar uit Nieuw Vennep. De bewaker kreeg een stomp tegen het rech teroog waarbij glasscherven in het oog drongen. Tengevolge hiervan is hij thans blind aan dit oog. Door de Haarlemse rechtbank was de foeragehandelaar wegens dit feit veroor deeld tot zes maanden gevangenisstraf. De procureur-generaal bij het Amsterdamse gerechtsof, mr. J. F. Hoeffelman, eiste dinsdag bij de behandeling in hoger be roep twee maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. J. van der Plas uit Den Haag, vroeg het gerechtshof een voor waardelijke straf te willen opleggen, om dat de foeragehandelaar veel spijt heeft van het gebeurde, na de dood van zijn vader de zaak drijft, waarvan een gezin van elf personen bestaat en nog nooit met de politie in aanraking is geweest. Mr. Van der Plas deelde mede, dat de gedupeerde een eis van 10.000.smartegeld heeft ingediend. „Dit bedrag zal door zijn cliënt betaald worden, hoe moeilijk het ook voor hem zal zijn het op te brengen". Het gerechtshof zal in deze zaak op 24 januari arrest wijzen. Vanmorgen omstreeks negen uur brak brand uit in het kantoortje van een kolen handelaar in de Frogerstraat te IJmuiden, waar een aantal kolenzakken, die rond de brandende kachel te drogen hingen, vlam vatten. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, deponeerde de kachel op straat en bluste het begin van brand in het kantoortje, waar de schade beperkt bleef. »OCÖOOCÖOCOOCXX»CXXXXXXXXXXOOOOOOCOOOOOOOCXX)OOOOOOOOOOOC WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE xxoooooooooooooooooooooooooooüooaoooooooooooooooooooooóc Amerskerk, 11 v. Hamburg n. Rotterdam. Agamemnon, 10 v. Maracaibo n. Houston. Alioth, 10 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alnati, 10 v. Rio de Janeiro n. Santos. Alpherat, 10 te Trinidad. Altair, 11 te Bahia. Amstelland, pass. 10 Victoria n. Montevideo. Abbekerk, 12 Genua verwacht. Arendskerk, 11 te Antwerpen. Aalsdijk, 10 te Baltimore. Alblasserdijk, 10 te Bremen. Arendsdijk, 10 te New York. Aalsum, 11 te Aden verwacht. Boskoop, 11 te Valparaiso. Bussum, 11 te Abadan. Boschfontein, 11 Marseille. Caltex Delft, 11 te Rotterdam. Caltex Utrecht, 10 v. Rotterdam n. Sidon. Castor, 11 te Rotterdam. Caltex Leiden, pass. 11 Oran n. Sidon. Caltex Pernis, pass. 11 Kp. St. Vincent n. Sidon Caltex The Hague, 11 pass. Gibraltar n. Sidon. Cradle of Liberty, 15 te Suez verw. n. Phila delphia. Calisto, 14 te Rotterdam. Delfland, 11 Amsterdam verwacht. Dordrecht, 28 te Houston. Duivendrecht, 16 te Goodhope verwacht. Duivendijk, 10 v. Londen n. Bremen. Eendracht, pass. 11 Finisterre n. Bremen. Esso Den Haag, pass. 11 Algiers 16 Antw. verw. Esso Rotterdam 12 te Sidon verw. Erinna, pass. 10 Oostp. Timor n. Balikpapan. Falco, 10 v. Vlaardingen te Rotterdam. Fairsea, 9 v. Adelaide n. Melbourne. Felipes, 11 te Pladju. Gabonkust, 10 nog rede Accra. Ganymedes, 10 v. Pto Plata n. Le Havre. Gooiland, 11 te Paranagua. Gaasterkerk, 12 Hongkong. Gadila, 11 500 m. W. Thursday eil. Helicon, 10 v. Cap. Haitien n. Europa. Hilversum, 11 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Hector, pass. 11 Gibraltar n. Rotterdam. Hera, pass. 10 ten o. v. Pto Rico. Houtman, 11 te Zanzibar verwacht. Java, pass. 11 Socotra n. Suez. Joh. v. Oldenbarnevelt, 11 v. Amsterdam n. Fre- mantle. Karimata, 10 v. Marseille n. Amsterdam. Kertosono, 10 v. Colon n. Trinidad. Kellia, 11 v. Abo n. Rotterdam. Katelysia, 11 v. Miri n. Rotterdam. Kieldrecht, verm. 11 v. Hamburg n. Bremen. Lissekerk, 11 v. Basrah n. Khorramshar. Laurenskerk, 11 v. Antwerpen n. Hamburg. Leuvekerk, 11 v. Suez n. Aden. Loppersum, 11 v. Almeria n. Port Talbot. Luna, 11 te Ceuta. Liberty Bell, 16 te Port Said verw. Lindekerk, pass, 11 Muscat n. Damman. Marpessa, 11 te Curagao. Maasdam, 11 te Carthagena. Meerkerk, 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Maashaven, pass. 11 Kp. St. Vincent n. Melilla. Maaskerk, 11 Antwerpen. Mapia, 11 Massawa. Muiderkerk, 12 Bombay. Moordrecht, verm. 12 v. Mena el Ahmadi naar Napels. Marisa, 11 v. Vado n. Napels. Nieuw Amsterdam, 11 te La Guaira. Nieuw Holland, 11 v. Priok n. Brisbane. Notos, 10 70 m. zw. Oporto n. Rotterdam. Oberon, 18 te Rotterdam. Orestes, 11 te La Guaira. Omala, 11 v. Spezia n. Saloniki. Ondina, 11 v. Singapore n. Geelong. Oranje, 11 v. Colombo n. Belawan. Peperkust, 10 v. Freetown n. Dakar. Prins Willem George Fred., 11 te Cadiz. Prins Fred. Willem, 11 v. Rotterdam n. Taragona Papendrecht, 25 v. Aruba te Rotterdam. Pieter S, verm. 11 v. Swansea n. Amsterdam. Ruys, 11 te Buenos Aires. Rijnland, 11 St. Vincent. Salland, 10 v. Las Palmas n. Amsterdam. Scherpendrecht, 11 te Cristobal. Stad Schiedam, 10 v. Bona n. Rotterdam. Soestdijk, 11 v. Belawan n. Tj. Priok. Stad Maassluis, 11 v. Amsterdam n. Narvik. Straat Banka, 12 Colombo. Sinabang, 11 Sorong. Stanvac Talang Akar, 9 v. Sungeigerong naar Bangkok. Sliedrecht, 19 te Kwinana verwahct. Statue of Liberty, 17 te Port Said verw. Stad Maassluis, verm. 11 v. Amsterdam n. Nar vik. Sarangan, 11 te Bremen. Sigli, pass. 11 Sibutu Passage n. Shanghai. Stad Alkmaar, verm. 11 v. Narvik n. R'dam. Tegelberg, 11 te East London. Tjitjalengka, 11 te Mauritius. Tjisadane, 11 320 m. NO. Singapore. Tomocyclus, 11 v. Pta Cardon n. Curacao. Tankhaven II, 11 te Saigon. Tjiluwah, 11 te Hongkong. Tankhaven III, 11 Sungeigerong verw. Teiresiaè', 11 Penang. Tjibadak, 11 Makassar. Tero, 11 te Bremen verwacht. Tomori, 10 v. Barcelona n. Rotterdam. Utrecht, 11 te Djeddah. Van Linschoten, pass. 11 Kp. Palmas n. Freetown Westland, 11 te Rio de Janeiro. Willem Ruys, pass. 10 Ouessant n. Southampton. Wonogiri, 11 te Suez. Waterman, pass. 11 Finisterre n .Rotterdam. Willemstad, 11 Amsterdam. Wonosobo, 11 v. Colombo n. Aden. W. Alton Jones, 16 te Suez verw. Wieldrecht, 12 te Paulsboro verwacht. Woensdrecht, 11 te Mena el Ahmadi verw. KLEINE VAART Albergen, pass. 11 Vlissingen. Algarve, verm. 11 v. Rotterdam n. Engeland. Arctic, 11 v. Londen te Rotterdam. Anja, 11 v. Amsterdam n. Londen. Arnoudspolder, 11 v. Lissabon te Oporto verw Atlas, pas. 8 Ouessant n. Savona. Beekbergen, 11 v. St. Nazaire n. Marans. Batavier I, pass. 11 Kp. St. Vincent n. Bordeaux Calvijn, 11 v. Kingslynn te Wemeldinge verw. Castor, 10 v. Antwerpen n. Rotterdam Cinderella, 11 rede Duinkerken n. Rotterdam. Da Capo, verm. 11 v. Rotterdam n. Lissabon. Deni, 11 v. Portsmouth te Zeebrugge. Driebergen, 11 v. Sables d'Olonne n. Avonmouth. Domburgh, pass. 11 Casquets n. Rotterdam. Elisabeth Roorda ,11 v. Middlesbro n. Huelva. Erkalin, 11 v. Middlesbro n. Rotterdam. Flevo, 10 v. Tarragona n. Valencia. Fiducia, 11 v. Middelharnis te Londen verw. Frans van Seumeren, 11 v. Esbjerg te Fawley. Gerrie S, pass. 11 Vlissingen. Henrica, verm. 11 v. Rotterdam n. Antwerpen. Hilda, 11 v. Den Bommel n. Londen. Hoe Vinces, verm. 11 v. Rotterdam n. Grimsby. Import, 11 v. Antwerpen te Rotterdam. Joost, 10 v. Goole n. Aviles. Kaap Falga, 9 te Amsterdam. Kirsten, 11 nog te Kiel Holtenau. Lindesingel, verm. 12 v. Nantes n. Preston. Lingestroom, 11 v. Amsterdam n. Huil. Marietje Bohmer, 11 v. Rotterdam n. Algiers. Mynelis, 11 dwars Elbe n. Vejle. Mypuck, verm. 11 v. Boston n. Maassluis. Matthew, verm. 11 v Gent n. Rotterdam. Nassauhaven, 11 v. Helsingborg te Antwerpen. Noorderlicht, 11 te Cuxhaven n. Sluiskil. Olivier van Noort, 11 v. Porsgrunn n. Arendal. Pavo, 8 v. Goole n. Gyon Musell. Ransel, 11 v. Amsterdam n. Hul. Spaarnestroom, 11 v. Duinkerken te Amsterdam. Stella Maris, 12 v. d. Tyne te Horsens verw. Trito, 11 v Dublin te Belfast. Tilly, 8 te Rotteradm Volharding, 11 v. Algiers te Toulon. Westereems, 11 v. Maassluis te Stockholm verw. Westpolder, 11 v. Rotterdam n. Lissabon. Westerhorn, verm. 11 v. Ellesmereport n. R'dam Ook Frans Afrika stemde. Deze foto laat zien hoe de leider van de democratische partij van de Ivoor Kust, temidden van een groepje geïnteresseerde kiezers uit zijn gebied, zijn stem uitbrengt.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 10