Conflict in trawlvissersfedrij f nog niet dichter bij oplossing Bestuur doet beroep op gezond verstand van vissers Verenigi ngsva Agenda r>oor Velsen Pers geen toegang BIMIJ-1956 heeft misschien extra tentruimte nodig Haveri berichten Na vergadering Centrale van Zeevarenden „BABY SERVICE" uit de IJ mond Jas tricu m Beverwijk Uoemskerk Vanmorgen weer een stakersvergadering Burgerlijke Stand Velsen „De Reisduif" reikt de prijzen uit Langedijker-cabaret voor R.K. Vrouwengilde „Havenkwartier" viert tweede lustrum Filmvoorstelling voor NVV-kinderen Nieuwe exposantenvele aanmeldingen Benoemingen voor diverse onderwijscolleges Tentoonstelling van „De Vredesduif" KAB-kinderen hadden prettige middag Plannen voor Westduitse passagiersschepen Problematiek van Noord bij het college om advies DONDERDAG 12 JANUARI 1956 •"5 (Van een onzer verslaggevers) DE VISGRONDEN OM DE NOORD zullen voorlopig dit jaar nog niet door de IJmuidense trawlervloot, waarvan thans na binnenkomst van de „Elie" IJM 32 in totaal 24 schepen aan de zuidzij liggen, worden opgezocht. De voor zitter van de Centrale van Zeevarenden, de heer P. de Vries, heeft ons namelijk na afloop van de huishoudelijke vergadering meegedeeld, dat onder de onge veer honderd ter vergadering aanwezige leden-trawlervissers van de Centrale wel in bepaalde mate een bereidwilligheid om naar zee te gaan was waarge nomen, maar dat men nu eenmaal in een havenplaats als IJmuiden met d mentaliteit heeft te maken, die er toe leidt, dat een trawler niet met een incor plete bemanning kan varen. Daar de reders in de huidige constellatie zeker iu zullen onderhandelen, zolang wordt gestaakt, heeft de Centrale van Zeevar11" den een ernstig beroep op het gezonde verstand van alle vissers gedaan. APen door gestadige opbouwende arbeid, aldus een aan de vissers verstrekt ma^est van de Centrale, kunnen verbeteringen tot stand worden gebracht. De CetTa'e van Zeevarenden blijft de staking veroordelen, stelt de kas voor geen enel hd open en zal de reders verzoeken de vissers, die wel naar zee willen, in F wal- bedrijf van de rederij in dienst te nemen en uit te betalen. De Centra] ]S van mening, dat het in dienst houden van dit personeel met het oog op de,)recaire personeelsvoorziening op de trawlervloot, van het grootste belang is. In ieder geval menen wij te mogen stel len dat de IJmuidense trawlervloot voor lopig nog niet naar zee zal vertrekken. Bij het uitgaan van de vergadering was name lijk als algemene stemming onder de leden te peilen, dat de vissers niet naar zee wen sen te gaan, alvorens zij zekerheid hebben, dat wel over een nieuwe CAO (met vaste gage), met de reders wordt gesproken maar in geen geval over een nieuwe loonopbouw met garantieloon, aldus onze eigen waar neming na gesprekken met ruim 15 vissers. De reders wensen echter alleen te vergade ren, wanneer ook over de nieuwe loon opbouw wordt vergaderd en hieraan houdt het hoofdbestuur van de Centrale van Zee varenden vast. Manifest CKV Het manifest van de Centrale van Zee varenden aan de opvarenden van de IJmui dense trawlervloot zegt, dat de verantwoor delijkheid van de Centrale, waaraan hon derden vissers de behartiging van hun be langen hebben toevertrouwd, het bestuur heeft geboden een ernstige waarschuwing tot de vissers te richten tegen de onverant woordelijke actie van het OVB. Hierdoor, aldus gaat het manifest verder, worden de vissers in een zinloze actie gedreven. Het bestuur zegt verder in dit manifest: „De reders zouden plannen hebben om de bemanningen der trawlers met twee man te verminderen. Voorts zou onze Centrale van Zeevarenden tezamen met de reders verslechteringen in de collectieve arbeids overeenkomst voorbereiden. Het een is even belachelijk als het andere. De bemannings sterkte is voorgeschreven in de collectieve arbeidsovereenkomst. Geen reder is 'in staat daarin eigenmachtig verandering te bren gen. Zulks zou alleen door wijziging van de c.a.o. kunnen geschieden. Wijzigingen van de c.a.o. komen echter niet zonder overleg met en goedkeuring van onze leden tot stand. De vrees dat de reders op dat punt maatregelen zouden kunnen nemen is dus volkomen ongegrond. De leugen, dat onize Centrale tezamen met de reders ver slechteringen voorbereidt, is zo dwaas, dat zij nauwelijks weerlegging behoeft. Op 27 om alleen door geschreeuwian kant enige verbetering te bereike opzet is duidelijk; de toorn van he O.V.B. richt zich niet tegen de reders, d011 tegen onee organisatie, die volgens de 'VB-bestuurder Koning „tot de fundament'1 toe moet wor den afgebroken". te vergadering Volgens de heer P. t Vries, i'oorzitter van de Centrale van pevarendën, op de persconferentie, bestas er een grote mate van misverstand over'e feitelijke situatie, waarin men zich tha.r bevindt. Terwijl er bij de ledien van de «ntrale een bepaalde mate van bereidwiigheid bestaat om te varen, zijn andere v>sers de mening toege daan, dat zij niet a'der de tegenwoordige CAO naar zee kdnen gaan. Als gevolg daarvan kunnen ék de goedwillende vis sers niet vertrek!111- De bezwaren an de stakers, aldus de heer De Vries, jchten zich tegen de voor stellen van de eders in de loonsector. Er bestaan echter een voorstellen op dit punt. Wel bestonden-1" bij de Centrale bepaalde wensen ten afzien van <^e secundaire ar beidsvoorwaarden, zoals lever- en kuitgeld, voeding, vac^tiogeW en kledinggeld, zeke re verlangen» É>e reders waren bereid hier over te pratn, maar stelden van hun kant voor om da>r°°k eens overeen andere loon opbouw tespreken. De machtiging om de onderihandlingen te openen is door de leden var de Centrale verleend. Het ver vangen vb. de vaste gage door een garan tieloon, ?dus de heer De Vries, is thans niet aan de rde. De mogelijkheid ten aanzien van dez vervanging kan .er echter wei zijn bij deilbdeys, meende de heer De Vries verder. Het gaat in deze, kwestie dus niet om bi voorbaat vaststaande voorwaarden. Wel hbben de reders gezegd, dat het ele mentvan de vaste gage ter sprake zal wor den gebracht op de eerste vergadering op 20 jnuari. Het zal van de vissers zelf af harden of zij deze nieuwe gedachte aan- vafden. Minimum-bestaan De Centrale staat op het standpunt, dat h« dan ook aan de vissers een bepaald mi- nmum-bestaan moet worden gegarandeerd. >e vissers mogen er in de toekomst zeker liet minder aan toe zijn dan thans, aldus de heer De Vries. Aan het huidige bedrag december en op 2 januari jl. hebben wij in van de vaste gage kan niet als basis voor een ledenvergaderingen de taktiek besproken die tot het voeren van effectvolle onder handelingen met de reders kan voeren." Geen besliit Besluiten, dat een ander systeem 'an loonopbouw wordt aanvaard, zijn daarbij niet genomen, aldus het manifest en het vervolgt: „Wel zal daarbij echter het systeem van loonopbouw in beschoiwing moeten worden genomen, hetgeen ni<t be tekent, dat bij voorbaat vast staat, »at op een ander systeem wordt overgegaan. De leden hebben hier zoals in alle zaken het laatste woord." „Pas als de onderhandelingen tot concre te resultaten hebben geleid", aldus het ma nifest, kun.nen beslissingen worden geno men. Daarbij zullen alle betreffende leden van onze organisatie worden ingeschakeld. Deze actie van het O.V.B. heeft met behar tiging van de belangen der vissers niets te maken. Op de achtergrond speelt slechts de strijd om de erkenning. Aan deze strijd worden de werkelijke belangen van de vis sers opgeofferd. De geschiedenis van onze vakbeweging bewijst, dat de erkenning slechts kan worden afgedwongen, indien men beschikt over een deskundig apparaat, dat in staat is in verantwoordelijkheid de aan haar toevertrouwde belangen te behar tigen. Er is nog nooit iemand in geslaagd ADVERTENTIE HET IS EEN PUBLIEK GEHEIM dat u voor een KINDERWAGEN bij de moet zijn. EDISONSTR. 9 - IJMUIDEN - TEL. 5283 GEBOREN: G. PetersenBuiis. d.. Kromme Mijdrechtstraat 73, IJmuiden; M. M. Polhuis Hazewinkel, d„ Grote Hout- of Konings weg 78, Velsen-N.; A. OttoWonink. d., Schoonoortstraat 38, Velsen-N.; J. A. Poelman —-Luikman, z„ Lange Nieuwstraat 758, IJmuiden-O.; S. H. NederveldEngel, z., Cederstraat 21, IJmuiden-O.; M. J. Kras de Ruijter, z„ Kennemerlaan 162, IJmuiden; A. MeursDekker, d., Meervlietstraat 6, Velsen; A. Schadede Goede, d., van Leeu wenstraat 65, IJmuiden; J. C. de Jongden Haan, z., Velserduinweg 2l9, IJmuiden-O.; P. Bakkervan den Berg, z., Platanenstraat 1, IJmuiden-O.; M. M, van Sikkelerus Famis, d., IJsselstraat 25, IJmuiden; A. M. Boudesteijn—Groen, z„ Geleenstraat 2, IJmuiden; J. W. BoerPesch, d., Piet Hein- straat 84, IJmuiden-O. OVERLEDEN: M. Bakker, 85 j„ weduwe van D. Hildering, Noorderlaan 43, Velsen- Noord. minimum-bestaan worden vastgehouden. De vaste gage voor de trawlervissers moet belangrijk boven het tegenwoordige be drag van 172 (voor een matroos) liggen. De voeding, aldus de heer De Vries, is door die reders al verbeterd. De zuigkracht van de koopvaardij op de visserij is nu al te merken en zal volgens hem ongetwijfeld gevolgen hebben in het visserijbedrijf. Zolang echter te IJmuiden wordt ge staakt, zo ging de heer De Vries verder, zullen de reders niet bereid zijn bepaalde concessies te doen. Het bestuur van de Centrale hoopt, dat de vissers aan een zo spoedig mogelijke hervatting van het werk zuilen meewerken en dat het gezonde ver stand zal zegevieren. Kas niet open Op vragen van de verslaggevers hebben de heren A. d'e Boon en P. de Vries geant woord, dat een belangrijk deel van de ledentrawlervissers van de Centrale van Zeevarenden bereid is om te varen, maar dat zij worden weerhouden door de andere visiserpe kas van de Centrale zal voor de werkv;^®en rriet worden open gesteld. De Centr^ meeent, dat deze werkwilligen doore reder dienen te worden uitbetaald. De ,Ier moet deze mensen in de gelegen- heifStellen in het walbed'rijf werkzaam te zjj, De Centrale verleent geen uitkering, 0Iyat de toestand dan nog verwarder zou w'den. De personeelsvoorziening van de t,wlervloot is moeilijk en naar het inzicht ,n de Centrale zouden de reders er goed in doen hun werkwillige vissers in dienst houden. Oplossing conflict verschuift De bestuurders van de Centrale van Zee varenden waren voorts van mening, dat de mogelijkheid tot verbetering van de lonen in het trawlvisserijbedrijf steeds verder weg wordt verschoven. De vissers werken zich thans financieel in moeilijkheden en voortduring van het conflict, aldus de heer de Boon, verschuift daarmee ook de oplos sing van het gehele conflict. Er zullen nim mer onderhandelingen met de reders ge voerd kunnen worden, wanneer het bedrijf stii ligt. De oplossing kan alleen worden bereikt, wanneer onderhandeld wordt over de se cundaire arbeidsvoorwaarden: vacantie- geld, lever- en kuitgeld', voeding en kle- dingvergoeding. Deze punten zijn al aan de orde en door de reders is daar de loon opbouw aan toegevoegd. Verlenging van het conflict betekent, dat de oplossing ervan naar latere datum wordt verschoven en dat zeker niet op 20 januari zal worden onder handeld met de reders. De heerd De Boon heeft verder gezegd', dat de machtiging om met de reders te on derhandelen, door de leden gistermiddag niet is ingetrokken. De deur van de reders blijft nu eenmaal dicht, als men iniiet wil spreken over het nieuwe loonsysteem. De vrees bij de vissers, dat het nieuwe loonsysteem straks zou worden aanvaard' op een vergadering van de Centrale met de opvarenden van slechts enige aan de markt zijnde schepen, noemde de heer De Vries ongegrond. Dit zal zeker moeten gebeuren op een vergadering, waar alle vissers zijn. Door het College van Rijksbemid'delaars zal zeker geen bindende regeling worden opge legd. In geen geval zal de Centrale accep teren dat het minimum inkomen verder daalt. Ander karakter Op bepaalde vragen heeft het bestuur geen antwoord gegeven, daar het meende „geen verantwoording schuldig te zijn aan een groep verslaggevers". Wel meende de heer De Boon te kunnen opmerken naar aanleiding van de vraag omtrent een com missie in Scheveningen voor de drijfnet visserij, die de mogelijkheid van instelling van het vaste gagesysteem voor de drijfnet vissers onderzoekt, dat nog lang niet vast staat, dat er voor deze schepen vaste gage moet komen. In IJmuiden, aldus de heer De Boon, wordt thans aan de ellende ge dacht, d;ie het garantieloon om de zuid met zich meebrengt. Hij heeft er echter op gewezen, dat het garantieloon een ander karakter heeft, naarmate de periode van afrekenen korter wordt. Het hangt er maar van af, welke waarborgen de IJmuidense reders voor het garantieloon willen geven. Weer een vergadering Vanmorgen om elf uur is opnieuw een vergadering, uitgeschreven door het sta kingscomité en bestemd voor alle trawler vissers, begonnen. Ditmaal is men bijeen gekomen in het Patronaatsgebouw aan de Zeeweg in IJmuiden-Oost, daar het Ge bouw voor Christelijke Belangen, waar men tot nu toe bijeenkwam „niet langer voor politieke doeleinden wordt verhuurd". Ten aanzien van de berichtgeving van: heden omtrent de staking onder de vier honderd trawlervissers te IJmuiden die- nen we nadrukkelijk voorop te stellen,: dat de verslaggevers van de Neder- landse dagbladen gistermiddag niet: de vergadering van de Centrale van Zeevarenden hebben mogen bijwonen. Tengevolge van dit feit kan het verslag niet zo uitgebreid zijn als eerder gepu- bliceerde verslagen van openbare ver- gaderingen, uitgeschreven door de sta- kingsleiding. De beschuldiging van de bestuurder va» de Centrale van Zeevarenden, de heer J. Hartman, als zou in onze berichtge ving over de staking een tendenz zijn J waar te nemen ten gunste van het OVB en de stakingsleiding, menen wij met j grote stelligheid van de hand te kun nen wijzen. De in bijgaand verslag vervatte gege- vens zijn verstrekt op een na de huis- j houdelijke vergadering door het hoofd bestuur van de Centrale van Zeevaren den gehouden persconferentie. Gegevens en mededelingen overigens, waarin we het volste vertrouwen stel- j len. i< >OOQC>C<XXXXXXX>COOOOOCCOOOO(DOCOOOCOOOOOOOCOOOOOOCC<300000a Dit is mevrouw Maud Butt, die ongeveer vierhonderd meter van het landgoed van de Britse premier „Chequers" woont. Zij is boos op de echtgenote van de premier, Lady Eden, omdat deze verzocht heeft geen wasgoed te drogen te hangen als „Chequers" bewoond wordt. „Lady Churchill en Lady Attlee hebben er nooit iets van gezegd" verklaarde mevrouw Butt. „Ik heb twee kinderen en zal toch moeten wassen Op zaterdag 14 januari zal in ,,'t Cen trum" de feestelijke prijsuitreiking plaats vinden van de verleden week door de Beverwij kse postduivenhoudersvereniging „De Reisduif" gehouden tentoonstelling. Aan het feest zal kracht worden bijgezet door „De Corona's". De afdeling Beverwijk van het R.K. Vrouwengilde en van de Katholieke Werk- nemende Middenstand organiseren op woensdag 18 januari een feestelijke bijeen komst in het K.S.A.-gebouw. Het programma wordt verzorgd door het Langendijker Cabaretgezelschap. De Beverwijkse toneelvereniging „Ha venkwartier" gaat op zaterdag 11 febru ari haar tienjarig bestaan vieren met de opvoering van het toneelspel „Schaduw van het verleden". Regisseur is de heer J. W. v. d. Mey. De Beverwijkse Bestuurdersbond N.V.V houdt op donderdag 24 januari in het Luxor-Theater een filmmiddag voor de kinderen der leden. Vertoond zal worden de film „Ezeltje Bim". Deze middag vormt een onderdeel van de viering van het gouden jubileum van het N.V.V. Klaverjassende „Strandmeeuwen" De deze week gespeelde onderlinge wed strijd van de Wijk aan Zeese klaverjasclub „De Strandmeeuwen" had het volgende re sultaat: 1. B. Zuiderduin 4729 pnt.; 2. A. Brasser 4727 pnt.; 3. mevr. v. d. Meij 4705 pnt.; 4. mevr. Bol 4624 pnt.; 5. G. Postma 4599 pnt.; 6. J. Schellevis 4574 pnt.; 7. J. Paap 4500 pnt.; 8. A. de Blok 4311 pnt.; 9. P. de Boer 4205 pnt.; 10. mevr. de Boer 4043 pnt.; 11. mej. G. v. d. Meij 3948 pnt.; 12. C. Aardenburg 3801 pnt.; 13. J. v. d. Meij 3776 pnt.; 14. mevr. Seysener 3714 pnt.; 15. N. v. d. Meij 3508 pnt.; 16. mej. L. Paap 3440 pnt.; 17. L. Schelvis 3164 pnt. Ongeveer anderhalve maand geleden is door het bestuur van de Stichting bouw fonds Doopsgezinde gemeente IJmuiden aan alle bij de Katholieke Middenstands organisatie en bij de Kon. Ned. Midden standsorganisatie aangesloten middenstan ders in de gemeente Velsen en aan de leden van de Conventie Beurzen en Tentoonstel lingen Kruidenierswaren (C.B.T.K.) een circulaire met inlichtingen over de vierde B.I.M.IJ. 1956 (18 september) toege zonden. De „Vredesfiguur"welke zal worden bevestigd aan de centrale pïloon van het in aanbouw zijnde nationale monument in Amsterdam, werd dinsdagochtend tijdens zware sneeuwval door de straten van Amsterdam van het atelier van de beeld houwer John Rddecker naar de Dam vervoerd om daar „gesteld" te worden. Bij aankomst bleek echter dat de sneeuwval zulk een omvang aangenomen had, dat het bevestigen van het grote beeldhouwwerk onmogelijk was, men zal hiervoor beter weer afwachten. De foto toont het beeld bij het in aanbouw zijnde monument op de Dam, bedekt met sneeuw. In het midden van het groepje omstanders de burgemeester van Amsterdam, mr. Am. J. d'Ailly. Op deze circulaire is tot hu toe zodanig gereageerd, dat ongeveer 30 percent van de beschikbare expositieruimte is bezet. Hier bij zijn firma's, die regelmatig op de beurs exposeren, maar daarnaast komen ook weer nieuwe namen voor. Zo zal op de komende beurs b.v. een grote bierbrouwerij het publiek met zijn produkt, laten kennis maken en een bonthandel in IJmuiden zal de dames laten zien, dat een bontmantel heus niet kostbaar behoeft te zijn. De grote plaatselijke industrieën tonen ook weer flinke belangstelling. Als de aanmeldingen in hetzelfde tempo blijven binnenkomen zullen de organisato ren van de B.I.M.IJ. nog genoodzaakt zijn extra tentruimte te huren. Al met al is de belangstelling voor de beurs in IJmuiden dus goed te noemen en die firma's die hun aanmeldingsformulier nog niet toezonden kunnen wij de raad geven dit spoedig te doen, daar anders de kans op een goede standplaatskeuze ge ringer wordt en ook het voordeel van ge reduceerde standhuur vervalt. De volgende aanbevelingen voor com missies van toezicht op Velsense scho len zijn door het college van B. en W. aan de raad ter goedkeuring voorgelegd: Visserijschool: 1. P. Krab; 2. G. H. L. v. Scherpenzeel. (Aftreden P. Krab). Handelsavondschool: 1. ir. J. A. Spruijt; 2. J. J. M. v. d. Kroft. (Aftreden ir. J. A. Spruijt). Huishoudschool: 1. mevr. dr. J. v. d. Bergh v. Eysinga-Elias; 2. mevr. G. v. d. Oord-Langen. (Aftreden mevr. v. d. Bergh v. Eysinga). Toekenning studiebeurzen: 1. A. Vennik; 2. J. de Groot. (Aftreden A. Vennik). Voor het college van curatoren van het Velsense gymnasium worden in de vaca ture mr. L. Vorstman voorgesteld: 1. mr. L. Vorstman; 2. mr. A. J. W. Koch. Onderwijzer aan R.K. jongensschool Tot onderwijzer aan de R.K. jongens school in Heemskerk is benoemd de heer J. Driehuis te Lichtenvoorde. De Heemskerkse postduivenhoudersver eniging „De Vredesduif" houdt op zaterdag 14 en zondag 15 januari in café Dudink een tentoonstelling van de duiven van haar leden. Het gemeentebestuur heeft voor deze ex positie een wisselbeker beschikbaar ge steld. Feestavond v.v. „Wijk aan Zee" De voetbalvereniging „Wijk aan Zee" houdt op zondag 15 januari een feestavond in café „De Zon". Medewerking hieraan wordt verleend door het cabaretgezelschap „De Corona's" onder leiding van Tony Schellevis. De afdeling Castricum van de Katho lieke Arbeiders Beweging heeft woensdag de kinderen van haar leden de jaarlijkse feestelijke bijeenkomst aangeboden. In het „Corso'-theater aan de Dorpsstraat kregen de kinderen een filmprogramma voorge zet: om half twee begon de voorstelling voor de Bakkumse en om half vier voor de Castricumse KAB-jeugd. Een film over pinguins ging aan de hoofdfilm, waarin Stan Laurel en Oliver Hardy excelleerden, vooraf en al met al was het een middag, die door de jeugd op hoge prijs werd gesteld. Supporters gaan feestvieren De Castricumse supportersvereniging CSV heeft voor zaterdag in hotel Borst een feestavond georganiseerd die wordt beslo ten met een gezellig samenzijn tijdens het welk het dansorkest De Dynamo's de mu ziek verzorgt. Aan het feestelijk programma werken onder andere mede: The Melody Sisters, Dick Engelbracht, imitator, de accordeo- niste Rossini, de parodisten The Merry Singers en de conferencier John de Bree. De aanvang van de avond is op 19.45 ge steld. Lezing voor huisvrouwen De heer Junius Ingerman komt vrijdag 20 januari in hötel De Rustende Jager te Castricum e;en lezing houden voor de plaat selijke afdeling van de Nederlandse Vere niging van Huisvrouwen. De heer Inger man zal spreken over „de wildernis van Centraal-Afrika". De bijeenkomst begint om 20 uur. Eerste uitvoering van in 1956 ,De Schakel" Hans Nesna's ,.De stoel van de koning", een comedie in drie bedrijven, zal zaterdag 21, zaterdag 28 en zondag 29 januari voor het voetlicht worden gebracht door de Castricumse gemengde toneelvereniging De Schakel. De regie berust in handen van de Amsterdamse beroepsregisseuze mevr. La Chapelle-de Jong. Alle uitvoeringen vinden plaats in hotel Borst te Bakkum. Bridgeclub „Never Down" Na het spelen van de twaalfde ronde is de stand in de onderlinge competitie van de R.K. bridgeclub „Never-Down" als volgt: 1. W. Groen-Tervoort 685.95; 2. Fluitman-Beerman 678.77; 3. mevr. Groen- J. Scheeper 648.99; 4. Schuyt sr.-Hoogland 632.50; 5. mevr. Beerman-Eggermont 616.65; 7. J. Huls-J. Hamers 612.75; 8. Duin-Ponein 611.45; 9. H. Schmidt-Tesselaar 607.84; 10. gebr. Zwager 601.78; 11. Mohr-Vendel 601.46; 12. heer en mevr. Braun 601.33; 13. mevr. Kramer- Korsman 599.23; 14. Van KamDen-Schuyt jr. 598.74; 15. G. Schaa- per-G. Groen 596.73; 16. Hoogerheyde- Witlox 596.16; 177. Admiraal-Kramer 593; 18. dames Schaap-Schaaper 592.77; 19. Maks-Poncein 591.66; 20 P. Schmit-Fran- kemolle 582.73; 21. ds. Vos-dr. Vérselewel 581.15; 22. Heyne-Eyking 573.27; 23. Korte- Gerretse 559.73; 24. heer en mevr. Bolliger 554.90; 25. Timmer-Willems 523; 26. Boer lage-Boerlage 506.33. „Loonarbeid der gehuwde vrouw" Vanavond, (donderdag) houdt de Bever wijkse afdeling van de KAV haar jaar vergadering in het KSA-gebouw. Er is een bestuursvacature waarvoor het bestuur candidaat stelt mejuffrouw T. v. d. Kolk. Na afloop van het huishoudelijke ge deelte vindt een lezing plaats van mevr. Greijmans met als onderwerp: „Loonarbeid der gehuwde vrouw". HAMBURG (DPA) Blijkens het jaar verslag van de Kamer van Koophandel te Hamburg is de voorbereiding van de plan nen der Westduitse rederijen voor deel neming aan het transatlantische passa giersvervoer per schip zover gevorderd, dat men reeds aanbiedingen van de scheeps werven heeft gevraagd. Hamburg en Bremen zijn bereid zich borg te stellen voor een bedrag van elk maximaal dertig miljoen DM. De Bonds regering en de Bondsdag hebben zich on langs opnieuw uitgesproken voor deel neming van West-Duitsland aan het pas- sagiersverkeer. Overigens ziet men in, dat de hoge kapitaalkosten, die ongeveer ne gentig miljoen DM per schip bedragen, een scherpe kostenberekening noodzakelijk ma ken. De kosten moeten voor ongeveer ge lijke delen worden gedekt of althans ge waarborgd door de bondsregering, de re gering der landen en door de reders. Men verwacht, dat een passagiersschip 2 1/2 jaar na de bestelling gereed zal zijn. Volgens de Hamburgse Kamer van Koophandel moe ten de overheidsinstanties er bij het nemen van een beslissing rekening mee houden, dat Duitse deelneming aan het passagiers vervoer over zee grote onstoffelijke waar den inhoudt. Bij het Velsense gemeentebestuur is een brief van de heer A. G. de Boer en ande re inwoners binnen gekomen, waarin en kele problemen van Velsen-Noord onder de aandacht worden gebracht. Het college stelt de raad voor het schrijven in handen van het college te stellen om advies. Oudpapier voor volhardende blazers De harmonie St. Caecilia gaat zaterdag haar oud-papier-actie voortzetten in de straten;, Rijksstraatweg, Duinvlietstraat Melklaan, ir. Krij gerstraat, Stratings- piantsoen, Bornstraat en de tussengelegen straten. Men rekent ook nu weer op de volledige steun der bewoners van deze straten. Padvindersriem met armband De volgende gevonden voorwerpen wer den aangegeven bij de Heemskerkse poli tiepost: vulpen, zwarte glancé handschoe nen, twee muntbiljetten van f 2.50, wollen dameshandschoenen, paar lage zwarte schoenen, kinderportemonnaie, doublé armband, bruin lederen portemonnaie, zil veren armband en een padvindersriem. Woensdag kwamen in IJmuiden binnen: Werna van Stockholm. Spaarnestroom van Duinkerken. Ranten van Bremen. Deo Fa- vente van Bordeaux. Delfland van Hamburg. Willemstad van Plymouth. Botne van Aber deen. Grampian Coast van Sfax. Juzhnyburg van Memel. Theseus van Rotterdam. Ramel- leis van W. Afrika. Bore IV van Antwerpen. Drie Gebroeders van Londen. Rodebeck van Curasao. Vertrokken zijn: Lingestroom naar Hull. Anja naar Londen. Normandia naar Udde- valla, Astrid Sven naar Dover, Lulea naar Rotterdam. Hontestroom naar Antwerpen. Stad Maassluis naar Narvik. Margriet L n. Londen. Ligovo naar Stockholm, Larix naar Shoreham. Ransel naar Huil. Wika naar Visby. Heriot naar Leith. Johan van Olde- barnevelt naar Port Said. Sigvard naar Londen. Hans naar Aarhus. Corona naar Antwerpen. Dalbek naar Barbados. Draco naar Gdynia. Cameroenkust naar Antwer pen. Milstone naar Stockholm. Boreas naar Rotterdam. Severnajazemlia naar Gdynia. Bittern naar Londen. Theano n. Rotterdam. DONDERDAG 12 JANUARI Geen bioscopen. Kennemer Theater, Hoogovenschaakclub van 9,30-11,30; 13-18 uur. 20,15 uur: Bonte avond voor schaakspelers, 't Centrum, Cor van Beek over „De Gou den Reaal" yoor personeelsvereniging C. Maters N. V. Luxor Theater, 20 uur: Dutch Swing Col lege Band. K.S.A., 20 uur: K.A.V. K.S.A., 20 uur: Klavierschippers. R. K. Leeszaal: uitleenbibliotheek, lees- en studiezaal geopend van 10-13 uur. VRIJDAG 13 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21,15 uur: De hel van Dien Bien Phoe. Luxor Theater, 19 en 21,15 uur: Du Rififi. W.B. Theater, 20 uur: The Pirates of Tripoli Hotel „Parkzicht" 20 uur: Prijsuitreiking „Onze Zangvogels". 't Centrum, 20 uur: Tuinbouw Studieclub. Kennemer Theater, Hoogovenschaakclub van 14,30-17,30; 19,30 uur tot einde. Openbare leeszaal, geopend van 15-17 en 19-20 uur. R.K. Leeszaal: uitleenbibliotheek van 10- 13; 14-17,30 uur; lees- en studiezaal van 10-13; 15-18 en 19-21,30 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7