Vragen Weerbericht Minister Luns voerde in Soestdijk bespreking met Koningin Juliana Beweringen van Dulles wekken ernstige ongerustheid in Engeland Haarlems Dagblad Vermoedelijk gaf hij overzicht van de Geneefse co nferen t ie- result a ten Makmur: „Conferentie feitelijk beëindigd" Mollet verwacht linkse formatie in Parijs Twee botsingen drie doden Amerika's atoomproeven zullen „matig" zijn Het woord is aan.. Oud meningsverschil opgerakeld Nieuwe zilveren guldens maandag in omloop Restanten Heropening der moordzaak Emmett Till verzocht Rooms-Katholieken wensen geen linkse minderheidsregering Japan maakt reeds bij voorbaat aanspraak op schadevergoeding Adenauer weigert ontslag aan Kraft en Oberliinder Zij zijn kleiner, dunner en lichter dan de oude Nachtvorst Weerrapport s 7 0e JAARGANG No 160 Kennemerlaan 186, ijmuiden. Tel. A dm. 5437, Da 5 uur voor klachten bezorging 6450. lelef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 13 JANUARI 1956 IJmuider Courant EDITIE VÜÜR VELSEN-iJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARIEMSCHE COURANT 300e JAARGANG No 5 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 et, p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse ars. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman ALS IK KAMERLID WAS, zou ik op dit ogenblik enige vragen tot de regering richten. Zij zouden alle worden uitgelokt door de taal van Foster Dulles. Zij zouden zowel zijn uitlatingen op een pas gehouden persconferentie als in een interview met een journalist van de weekbladen „Time" en „Life" betreffen. In het eerste geval heeft de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken gezegd, „dat het werk aan de wapens van het waterstofbomtype voort gezet moet worden tot een bruikbare basis gevonden zal zijn ter verzekering van een ontwapeningsplan." Hij verklaarde „te hopen dat middelen gevonden kunnen wor den om de lasten en kosten van de proeven en het gevaar dat zij voor de rest van de wereld met zich mee kunnen brengen, te verminderen. De Verenigde Staten moeten op het gebied der kernenergie in het eerste gelid blijven. Ik geloof dat wij een voor sprong hebben op de Sovjet-Unie, maar geef toe dat dit slechts een veronderstel ling is". De vragen die ik omtrent deze passage tot de regering, i.e. de minister-president, zou richten zouden zeker het volgende inhouden: Is de regering met de minister van Bui tenlandse Zaken van onze grootste bond genoot van mening, dat voortzetting van de bewapening met waterstofbommen zal leiden tot het vinden van een bruikbare basis voor een ontwapeningsplan? Zo ja, waarom? Is de regering bevredigd en gerustgesteld door de verklaring van minister Foster Dulles, dat hij hoopt dat middelen gevon den zullen worden om het gevaar, dat de proeven voor de rest van de wereld met zich mee kunnen brengen, te verminderen. Hebben wij, als behorend tot hetgeen mi nister Dulles „de rest van de wereld" pleegt te noemen, geen recht om waarbor gen te eisen? Als men die niet kan geven, kan dan de rest van de wereld zich tegen over de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten niet op het standpunt stellen, dat staken van de bomproeven noodzakelijk is? Zijn wij als volk bereid het gevaar, dat de bomproeven ook voor ons mee kunnen brengen, te risqueren en zijn de andere NAVO-volken dat ook? Als dat zo is zou onze openlijke bereidverklaring mijnheer Dulles ongetwijfeld verheugen, en zijn col lega in Moskou ook. Wie voelt ervoor? In zijn onderhoud met de journalist van j „Time" en „Life" heeft de Amerikaanse minister nog heel andere dingen gezegd. Hij is zich op de borst gaan slaan. Hij is gaan „onthullen" dat Amerika in de jaren 1953 en 1954 driemaal het uitbreken van een oorlog heeft voorkomen, door China te dreigen met een atoomoorlog. De eerste maal gebeurde dat toen de onderhandelin gen in Korea schenen te zullen mislukken en de communisten wilden heengaan, de tweede maal tijdens de oorlog in Indochina, de derde maal toen de Chinese communis ten een inval op het eiland Formosa aan kondigden. De minister voegde aan deze mededelingen toe: „Natuurlijk werden wij aan de rand van een oorlog gebracht. Tot de rand te gaan, zonder dat het werkelijk tot een oorlog komt, is een kunst die nood zakelijk is. Indien men bang is om tot de rand te gaan, is men verloren. Wij gingen tot de rand en zagen het onder ogen. Wij namen een krachtige houding aan." Jaja. Maar als ik Kamerlid was, zou ik toch met bijzondere nadruk aan de rege ring de vraag stellen, of zij er iets van geweten heeft dat bij drie gelegenheden met een atoomoorlog is gedreigd. Het is onwaarschijnlijk dat zij er iets van geweten heeft, want de Engelse regering wist het niet eens. Ik zou ook vragen of de regering meent, dat het gedreig inderdaad de oor zaak van het voorkomen van oorlog is geweest. Want dat lijkt, minstgenomen, nog erg twijfelachtig. Tenslotte zou ik willen vragen, of de „tot de rand"-politiek van minister Dulles door de NAVO-regeringen wordt onderschreven en ondersteund en of dus onze regering een dergelijke uitweiding over randen, als die van de Amerikaanse minister, voor haar rekening zou willen nemen. Ik kan het mij niet voorstellen. De Engelse Pers is over dit alles zeer boos en een zo voornaam en toonaangevend blad als de Manchester Guardian heeft van Dulles gezegd, dat hij geen historicus en nauwelijks een diplomaat is. Wij krijgen bovendien, voor de zoveelste maal, de in druk dat hij op de hoge post, waarop-hij verkeert, een gevaarlijk man is, omdat hij de dingen en bovenal de mensen niet be grijpt. Het Westen verwacht op de post, die hij bekleedt, een man te zien die we reldpolitiek denkt en wereldpolitiek voelt een zeer knappe en kundige man boven dien en niet iemand die achteloos over „de rest van de wereld" praat als het ge vaarlijke bomproeven betreft en die staat op te snijden over een driemaal met drei gen geredde vrede en over die rand waar langs men moet durven kuieren. „Tot de rand gaan zonder dat het werkelijk tot een oorlog komt, is een kunst die noodzakelijk is". Wel mag de Manchester Guardian het zeggen: geen historicus en nauwelijks een diplomaat.R. P NEW YORK (United Press) Het Amerikaanse genootschap dat de belangen van kleurlingen behartigt, de N.A.A.C.P. (National Association for the Advance ment of Colored People) heeft een nieuw onderzoek in de moordzaak Emmett Till geëist, nadat in het tijdschrift „Look" een artikel is verschenen, waarin de uitlating van twee blanken wordt aangehaald, dat zij Emmett Till, een veertienjarige neger jongen, hebben vermoord. In het artikel wordt J. W. Milam geciteerd, die gezegd zou hebben dat hij met zijn halfbroeder Roy Bryant de jongen gedood heeft, na dat Emmett Till toenadering tot Bryants vrouw zou hebben gezocht. In september stonden de mannen wegens moord terecht en werden vrijgesproken, waarna ook rechtsingang ter zake van ont voering werd geweigerd. Milam en Bryant ontkennen, dat zij zich hebben uitgelaten in de zin, zoals „Look" beschrijft, doch de schrijver zegt dat „iedere regel van het artikel een feit is en dat hij borg staat voor ieder woord ervan." (Van onze parlementaire redacteur) Hedenochtend heeft minister Luns zich naar Soestdijk begeven. Aan te nemen valt, dat hij dit gedaan heeft teneinde de Koningin op de hoogte te stellen omtrent hetgeen het kabinet thans meent dat er bij de morgen (zaterdag) te houden besprekingen te Genève met de Indonesische delegatie zal moeten en kunnen gebeuren. Er is vanochtend ministerraad, maar minister Luns woonde deze niet bij. De ministerraad heeft, naar ik meen te weten, ook geenszins een bijzonder karakter, maar is een voortzetting van de behandeling van de grote agenda, die maandag niet geheel afgedaan kon worden. Minister Luns was gisteren te Brussel, waar hij met de andere hiervoor in aanmerking komende ambtgenoten deelnam aan de gebruikelijke ministerssamenkomst van de Benelux. DJAKARTA (PIA) De Indonesische mi nister van Voorlichting, S.iamsuddin Sutan Makmur heeft donderdag na een kabinets vergadering ter bespreking van een verslag over de Nederlands-Indonesische onder handelingen te Genève verklaard, dat de conferentie met Nederland in feite reeds be ëindigd is, doch dat de Indonesische dele gatie de besprekingen nog officieel moet besluiten. Het Indonesische kabinet heeft de be raadslagingen nog niet afgesloten. Het is donderdagochtend vroeg voor het eerst bijeengekomen, onmiddellijk na aankomst van de Indonesische minister van Econo mische Zaken, dr. Kasimo, die uit Genève was teruggekeerd om een officieel rapport in te dienen. Donderdagavond vergaderde het kabinet opnieuw ten huize van de tweede vice-premier, Harsono Tjokroami- noto. De ministers van de Nahdatul 'Ulama, een van de partijen die zich niet kunnen verenigen met de Geneefse conferentie, waren afwezig. Volgens de minister van Voorlichting was hun afwezigheid toe te schrijven aan een speciale bijeenkomst van de Nahdatul Ulama. Vandaag zal de kabinetsraad worden voortgezet. Verwacht wordt, dat het ka binet vrijdagavond een definitieve beslis sing zal nemen. Volgens de Indonesische minister van Voorlichting bevat het rapport van dr. Kasimo de volledige resultaten van de Geneefse besprekingen. Het kabinet zal moeten beslissen wie naar Genève zal te rugkeren om de Indonesische delegatie leden daar het standpunt van de regering te overhandigen. De minister voegde er aan toe, dat verdere besprekingen te Genève niet nodig zullen zijn. Met klem ontkende de minister, dat In donesië enig voornemen koesterde om zich bij het Britse Gemenebest aan te sluiten en zeide, dat Indonesië op het ogenblik zijn banden van de Unie met Nederland los ser maakt. „Indonesië", aldus de minister, „is niet van plan een nieuw verbond aan te gaan. Berichten in die geest zijn louter fantasie". Anak Agung sprak met Sir Anthony Eden De Indonesische minister van Buiten landse Zaken, die een officiéél bezoek van vier dagen aan Londen brengt, heeft Don derdag met de Britse autoriteiten in zeer vriendschappelijke sfeer besprekingen ge voerd. Hij bracht een half uur door op Downingstreet 10 met sir Anthony Eden en een tiental minuten met de minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd. Voorts heeft hij op de lunch, die de Britse minis ter van Buitenlandse Zaken te zijner ere aanbood, de gelegenheid gehad te spreken met de minister van Handel, Peter Thor- neycroft. Naar men meent te weten heeft Anak Agung Gde Agung met deze autoriteiten gesproken over het standpunt van Indone sië ten aanzien van westelijk Nieuw Gui nea. Hij zou hierbij de nadruk hebben ge legd op de juridische basis van de positie van Indonesië. Het officiële bezoek van Anak Agung aan Londen is gisteravond geëindigd met het bijwonen van een uit voering van de opera. Heden heeft hij geen enkele officiële afspraak. Vanavond laat zal hij van Londen naar Genève vliegen. PARIJS (United Press) De socialisti sche leider Guy Mollet, waarschijnlijk Frankrijks nieuwe premier, heeft ver klaard dat zijn Republikeins Front com munistische steun in de Nationale Verga dering zou aanvaarden, maar hij verwierp onderhandelingen met de communisten hierover. Intussen tracht de anti-belastingkam pioen Poujade de verkiezingen ongeldig te doen verklaren. Hij heeft echter weinig kans van slagen. De rooms-katholieke volksrepublikeinen (MRP) betonen zich openlijk vijandig tegenover een socialisti sche minderheidsregering van Guy Mollet, die zonder communistische steun aan Mol let en Mendès-France niet kan bestaan. Mollet stelde voor president Coty te la ten kiezen wie de regering zal leiden hij of Mendès-France. Hij gaf een drie-pun- ten-programma aan: Verhoging van het minimumloon, studie-faciliteiten, maar geen devaluatie van de franc; een cam pagne voor wereld-ontwapening en de Europese atoompooleuratom, alsmede on derhandelingen om een oplossing te vinden voor de toekomst van Algerië, waarbij de nieuwe premier zelf naar Algiers zou gaan om de besprekingen te openen. Volgens Reuters correspondent Harold King ontwikkelt zich ook onder sommige groepen van de socialistische en radicale partijen een stroming tegen de gedachte van een minderheidsregering Mollet-Men- dès-France. Bij twee ernstige verkeersongelukken zijn donderdagmiddag drie mensen om het leven gekomen. Op het beruchte kruispunt Heerenweg- Kruisweg bij Woubrugge, waar de laatste jaren verscheidene ernstige auto-ongeluk ken zijn gebeurd, schepte een vrachtauto, die op de voorrangsweg reed, een perso nenauto, die deze weg wilde oversteken. De vrachtwagen slipte door op de gladde weg en duwde de personenauto ongeveer dertig meter voorbij het kruispunt in een sloot. I Vermoedelijk heeft de chauffeur van de vrachtauto, de 28-jarige J. de Jong uit Bodegraven, getracht uit de cabine te springen. Hij is daarbij door de achter wielen van zijn auto overreden. Zijn li chaam werd levenloos naast de auto aan getroffen. De bestuurder van de personenauto, de 35-jarige W. Moerman uit Schipluiden, die bij de botsing waarschijnlijk ernstig werd gewond, is door verdrinking om het leven gekomen. Zijn lichaam zat beklemd in de vrijwel geheel vernielde personenauto. Het andere ongeluk gebeurde op de rijksweg door het Gooi bij Naarden. De 36-jarige expediteur J. K. uit. Hillegom reed daar met een trekker met oplegger, welke geladen was met stenen, in de rich ting Naarden, toen in de verte een perso nenauto met grote snelheid naderde. De wagen slingerde hevig en het kwam de expediteur voor dat de bestuurder de macht over het stuur had verloren. Hoe wel K. nog een poging deed de auto te ontwijken, vloog deze met grote kracht tegen de trekker en schoot vervolgens onder de oplegger door, waarbij de perso nenauto vrijwel in tiveeën werd gescheurd De enige inzittende, de 25-jarige G. J. W. uit Zwolle, werd levenloos uit de resten van de auto vandaan gehaald. De trekker vloog na de botsing in brand De brandweer uit Naarden wist de vlam men echter spoedig te doven. ADVERT F NT IE GABARDINE REGENJASSEN WASHINGTON (Reuter) De Verenig de Staten zullen in de komende lente op de proefterreinen van Eniwetok in de Stille Oceaan een serie atoomproeven nemen, voornamelijk met het oog op de verdere ontwikkeling van verdedigingsmogelijk heden tegen atoomaanvallen, zo hebben de Amerikaanse commissie voor atoomenergie en het Amerikaanse departement van De fensie bekend gemaakt. De proef ontplof fingen zullen kleiner zijn dan de waterstofbomontploffing in Maart 1954. Scheep- en luchtvaart zullen bijtijds gewaarschuwd worden. De proeven zullen worden uitgevoerd door een vlootgroep. Dr. Graves van het wetenschappelijk laboratorium in Los Ala mos is onder-bevelhebber voor weten schappelijke kwesties. De bekendmaking van deze nieuwe proefnemingen kwam daags nadat minister Dulles verzoeken van de Sovjet-Unie en India om de H-bom- proeveri voorlopig te staken had verworpen. Het Amerikaanse besluit de atoomproe ven op Eniwetok voort te zetten, heeft een levendig dispuut in het Japanse kabinet uitgelokt, aldus verneemt AFP van officiële zijde in Tokio. Na afloop van een minister raad hebben de ministers van Buitenlandse Zaken en Justitie tegenover de pers ver klaard, dat Japan de Verenigde Staten zal verzoeken, alle nodige maatregelen te tref fen om herhaling te voorkomen van inci denten waarmee de ontploffing van 1954 gepaard ging en die de dood tengevolge hadden van de radiotelegrafist van de vis sersboot „Foejoerioe", besmetting van de overige 22 leden van de bemanning en het verlies van grote hoeveelheden vis. De minister van Buitenlandse Zaken voegde er aan toe, dat Japan „uiteraard" vergoeding zou eisen voor alle schade, die Japan zou kunnen lijden door ontploffin gen. Hij legde er evenwel de nadruk op, dat de internationale situatie het thans on mogelijk maakte, staking te eisen van atoomproeven, die niet konden worden be schouwd als een schending van het inter - i nationale recht. BONN (DPA) Bondskanselier Ade nauer van West-Duitsland heeft de ont slagaanvragen van de ministers Kraft en Oberlander afgewezen. Deze ministers ver tegenwoordigden aanvankelijk de Vluchte- lingenpartij, doch vorig jaar zomer waren zij, na een meningsverschil in de partij over de Parijse accoorden, met nog zeven afgevaardigden van de Vluchtelingenpartij toegetreden tot de fractie van Adenauers Christen-Democratische Unie. Men ver wacht, dat zij nu binnenkort officieel lid zullen worden van de CDU. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S La Rochefoucauld: Wij hebben allen kracht genoeg om het leed van anderen te dra gen. LONDEN (United Press) Het inter view, dat een verslaggever van de Ameri kaanse bladen „Time" en „Life"' in Washington, Shepley, met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles heeft gehad en waarin Dulles verklaarde, dat Amerika driemaal in de afgelopen jaren aan de rand van de oorlog heeft gestaan, heeft in Engeland ernstige bezorgdheid gewekt. Het interview heeft vooral met het oog op de komende reis van premier Eden naar Washington, waar hij besprekingen met Eisenhower zal voeren grote verrassing in Engeland veroorzaakt. Juist op dit ogenblik wordt een van de meest diepgaande Brits-Amerikaanse con flicten sinds het einde van de tweede wereldoorlog in dit interview weer aan de oppervlakte gebracht namelijk de kwestie over Brits-Amerikaanse interven tie in Indochina teneinde Dien Dien Phoe te ontzetten. In het artikel, waarin Dulles herhaalde lijk geciteerd wordt, heet het, dat sir Anthony Eden, die destijds nog minister van Buitenlandse Zaken was, oorspronke lijk vóór interventie was geweest, maar dat Engeland later van standpunt was ver anderd. Diplomatieke kringen ontkennen zulks, zoals zij dat ook deden, toen eenzelfde be richt tijdens de Geneefse conferentie over het Verre Oosten in 1954 opdook. De onthullingen van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken hebben Britse bladen tot heftige kritiek bewogen. De conservatieve „Times" schrijft, dat Dulles opnieuw een der diepstgaande meningsverschillen tussen de Verenigde Staten en Groot-Brittannië van na de laatste wereldoorlog heeft opgeroepen. Het blad zegt dat het niet waar is dat Groot- Britannië er in had toegestemd steun te verlenen aan een bombardement van Chinees grondgebied ten noorden van de grens met Vietnam. Het Britse Foreign Office weigerde kort weg commentaar te leveren. Een officiële woordvoerder van het ministerie, wees tijdens een verhitte, slechts 20 minuten durende persconferentie op het Foreign Office alle vragen van de verslag gevers over het artikel af met de opmer king, dat het bedoelde artikel nog niet in handen van de betrokken officiële Britse instanties was. In diplomatieke kringen was men van mening, dat de aard van het artikel zodanig was, dat er een zorgvuldige bestudering aan een eventueel commentaar zou moeten voorafgaan. Russische reactie Het officiële Sovjet-persbureau „Tass" verklaarde donderdagavond, dat, als de Verenigde Staten in 1954 driemaal aan de rand van een oorlog in het Verre Oosten gestaan hadden, zoals Dulles verklaarde, zij dit alleen aan zichzelf te wijten hadden. Uit de feiten blijkt volgens „Tass," dat in alle drie de gevallen de Amerikaanse positie een direct gevolg was van de politiek Maandag worden de nieuwe zilveren guldens in omloop gebracht. De Neder landse Bank zal dan de afgifte van munt biljetten van 1,stopzetten. De papieren guldens blijven voorlopig in omloop. De nieuwe guldens hebben dezelfde samen stelling als de oude guldens, die tus sen de twee wereldoorlogen in omloop waren, namelijk muntzilver van een ge halte van 720/1000. Het uiterlijk onderging enige wijzigingen. De beeltenis van de Koningin bevindt zich op de voorzijde en Het ligt in de bedoeling om maandag de nieuwe Nederlandse zilveren gulden in om loop te brengen. Hierboven een afbeelding van de nieuwe munt op ware grootte. het rijkswapen op de tegenzijde, beide ontworpen door professor L. O. Wencke bach. Het randschrift „God zij met ons", dat al bijna anderhalve eeuw op deze Ne derlandse munt voorkomt als voortzetting van een tijdens de 80-jarige oorlog ontstane traditie, is op de nieuwe guldens behouden. De nieuwe gulden is kleiner en dunner dan de oude en weegt 6V2 gram. De oude gulden had een gewicht van 10 gram. Op de tegenzijde waarop de waardeaan- duiding en het jaartal voorkomen, heeft het omschrift „Munt van het Koninkrijk der Nederlanden" plaats gemaakt voor het woord „Nederland", zulks in overeenstem ming met de in het Statuut van het Ko ninkrijk neergelegde nieuwe rechtsorde. In de terminologie van het statuut wordt on der het rijk verstaan het Koninkrijk der Nederlanden, hetwelk alle onderdelen van het koninkrijk omvat. van kracht en de grove inmenging in aan gelegenheden van andere landen. „Om de absolute ongegrondheid van Dulles' verklaringen in te zien hoeft slechts in herinnering gebracht te worden, dat de Verenigde Staten geweigerd hebben de Geneefse bestandsovereenkomst voor Indo china te ondertekenen en dat zij op het ogenblik de uitvoering van die overeen komst belemmeren," aldus „Tass." ADVERTENTIE Dames- en Heren- FALCONS met GROTE KORTING KENNEMERLAAN 100 DE BILT: De depressie, die gisteravond Nederland passeerde en in de zuidelijke helft van het land een IV2 tot 2 uur duren de storm veroorzaakte, waarin de wind een snelheid van 100 tot 110 km. per uur be reikte, lag vanmorgen al boven Zuid-Zwe den. Ze beweegt zich verder naar het noordoosten en ontwikkelt zich tot het zwaartepunt van het boven Scandinavië en Finland gelegen lagedrukgebied. Aan de achterzijde van de depressie ont stond boven Midden-Frankrijk een rug van hogedruk, die langzaam naderbij komt. De wind wordt daardoor zwakker en aan gezien er aanvankelijk weinig bewolking zal zijn, kan vannacht de temperatuur iets beneden het vriespunt dalen, om morgen weer tot enkele graden boven nul te stij gen. Waarschijnlijk zal in de loop van de dag onder invloed van een uit het westen komend lagedrukgebied de wind naar zuid tot zuidoost krimpen en iets in kracht gaan toenemen. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand S 'u a B QJD o> c ZB Helsinki sneeuw ozo 2 2 Stockholm sneeuw ozo 1 1 Oslo mist n 0 20 Kopenhagen regen w 2 6 Aberdeen licht bew. wnw 1 0 Dublin onbewolkt wzw 1 0 Londen onbewolkt w 1 1 Amsterdam onbewolkt zzw 2 18 Brussel regen zw 4 5 Parijs onbewolkt zzw 2 2 Bordeaux regen windstil 7 0,5 Grenoble regen no 7 0,3 Nice regen nw 9 3 Berlijn zwaar bew. w 6 5 Frankfort zwaar bew. zw 5 0 München geheel bew. zw 5 0 Zürich regen zzo 5 4 Genève regen nno 5 6 Locarno regen windstil 1 2 Wenen mist windstil 1 0 Innsbruck licht bew. windstil ■2 0 Rome half bew. zzo 11 0 Den Helder onbewolkt vrij kr. w 5 17 Y pen burg zwaar bew. matige zw 4 16 Vlissingen onbewolkt mat. zzw 4 10 Eelde half bew. mat. wzw 4 15 De Bilt onbewolkt matige zw 4 15 Twente zwaar bew matige zw 5 12 Eindhoven onbewolkt mat. wzw 2 6 Vlv. Z.-Limb zwaar bew. mat. wzw 5 2 Neerslag laatste 24 uur. <xxxxx3o:x>3oroooooonoooorr>oocxxxxxx>o^^ VANNACHT LICHTE VORST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van vrij dagavond tot zaterdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Vannacht lichte vorst en hier en daar vorming van mist. Morgen overdag toenemende bewolking met later kans op enige regen en dezelfde of iets lagere temperaturen dan vandaag. Aanvankelijk weinig wind, later ma tige wind krimpend naar zuidelijke richtingen. 14 januari Zon op 8.45 uur, onder 16.57 uur. Maan op 9.02 uur. onder 18.49 uur. Maanstanden 13 jan. 4.01 uur: nieuwe maan 20 jan. 23.58 uur: eerste kwartier 27 jan. 15.40 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 13 januari Hoog water: 4.05 en 16.15 uur. Laag water: 12.04 en uur. 30OÜU0°C!0000000000<XXXXXXX>0C!0O;iO(XXXXXXX)f«XXi<x

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1