SLECHTHORENDEN Agenda voor Velsen Strawberries in Utrecht door Kampong verslagen: twee-één Vitesse aan de leiding in 3 B door ruime zege op CSV Hockey in Kennemerland Oranje-feest in Driehuis oa Ned. Hoorbril DC IJ -reserves gehuldigd voor de titel Sparta gaf een loffelijke turnavond Vanmorgen in de vishal en op zee VOETBAL IN KENNEMERLAND Jaarvergadering van „Oud-Katholiek Ondersteuningsfonds" „Evangelie en Industrie" met lezingenreeks Op 31 januari in het klein op 30 april grootser PWN cabaretensemble trad op voor B. v. S. Finale om het provinciale kampioenschap op komst Film over „Het Zonnehuis" Agenda voor Beverwijk „Sterren straalden" voor de „Beverwijk"-leden Velsen CSV MAANDAG 23 JANUARI 1956 Zondag 8 januari van dit jaar zijn midden op de dag de 82-jarige generaal Deisser en zijn twee bejaarde huisgenoten, zijn schoonzuster en de dienstmeid, op afschu welijke wijze vermoord. De kapper Lefebvre, die enkele honderden meters verderop woont en de generahl geregeld thuis ging knippen, bekende de dader te zijn. Op de bovenste foto de kapperszaak van de moordenaar. Op de middelste foto wordt de misdadiger (pijl) temidden van het verontwaardigde publiek en de journalisten op de plaats van het misdrijf uit de wagen geleid voor de reconstructie van de moord. Op de onderste foto het opgewonden Brusselse publiek. 60991 ÏJffJ il&i) om JLTOS ïSBXi9'30'J nr In de lagere regionen werden ditmaal heel wat terreinen afgekeurd. In 3 B, waarvoor toch al geen volledig programma was samengesteld, bleken de terreinen van RKAFC en Alcmaria Victrix onbespeelbaar, zodat Kinheim en HSV thuis konden blijven. In 4 E hadden de wedstrijden DIOTHB, WHDCO en APGSETO geen doorgang. Evenals de vorige weken was ook afge lopen zondag de slechte terreingesteldheid er de oorzaak van. dat niet alle voor de competitie vastgestelde hockeywedstrijden konden worden gespeeld. Dit gold zowel voor uit- als thuiswedstrijden, hoewel op het terrein van Eechtrop alle thuiswedstrij den doorgang vonden. Bjj Strawberries was dit niet het geval: daar mochten de velden alleen gebruikt worden na het mid daguur, zodat alle voor des morgens vast gestelde ontmoetingen moesten worden af gezegd. Het ontbrak Strawberries aan samenspel tegen Kampong, dat tegen de individueel goed spelende hockeyers uit Velsen wel was opgewassen. Voor de rust scoorde de thuisclub tweemaal door Leibbrandt en in de tweede speelhelft kon Van Offenbeek de eer van de gasten redden door een te- genpunt. De overwinning van de gastheren zou ongetwijfeld nog groter zijn geweest, als Strawberries' doelverdediger Wensink niet zo'n goed werk had gedaan de aanval len van de Utrechtse spelers te weerstaan. In de promotieklasse C speelden Alk maar en Zandvoort gelijk (tweetwee) en won Hurley in Bloemendaal van BMHC III met drieéén. De overige wedstrijden in deze afdeling, waaronder die van Eech trop uit, werden afgelast. Strawberries ging voor de competitie in de tweede klasse D in het Heemsteedse sportpark op bezoek bij Alliance II, van welk team met tweenul werd verloren. De doelpunten werden door Alliance over beide speelhelften gelijk verdeeld. Voor de rust ging de strijd gelijk op; in de tweede helft waren de gasten meer in de aanval maar gebrek aan schotvaardigheid onthield hun enige verdiende tegenpunten. In de zelfde afdeling verloor DEM op eigen ter rein met drienul van BMHC V. Twee Kennemer-wedstrijden werden ge speeld in de derde klasse D. Strawberries verloor op eigen terrein met niet minder dan zevennul van Hermes uit Den Hel der. Tegen Strawberries, dat met vijf in vallers in het veld kwam, had Hermes met de rust al een voorsprong van viernul. Eechtrop II ontving Pinoké III en won met éénnul. Ofschoon de thuisclub zeker de meerdere was van de spelers uit Amstel veen bleef het eerste en enige doelpunt uit tot tien minuten voor het eindsignaal. Toen drukte middenvoor Gé Post Eechtrop's overwicht eerst in een doelpunt uit. Eechtrop III speelde in Beverwijk tegen Hoorn en won deze wedstrijd voor de com petitie in de vierde klasse met drieéén. Schaap opende de score waarop Hoorn nog voor de rust met de gelijkmaker antwoord de. In de tweede helft maakte Schaap aan alle onzekerheid een einde door nogmaals twee maal de bal in het net achter de doel verdediger van de tegenpartij te werken, waarvan een uit een korte hoekslag, de an dere uit een hoog schot uit een vrij ge speelde bal. In de competitie van de Onderbond Noordholland werden de beide wedstrijden Afdeling passeerde de 250 leden i Tijdens de jaarlijkse ledenvergadering van de afdeling IJmuiden van de Vereni ging „Oud-Katholiek Ondersteunings fonds", die Vrijdagavond in het Oud-Ka tholiek verenigingsgebouw is gehouden en een ondanks het zeer slechte weer flink aantal belangstellenden bijeenbracht, kon de voorzitter, de heer J. J. Stam, de ver heugende mededeling doen, dat het aantal leden na een flinke actie met 73 was toege nomen ofwel ruim veertig percent. De voorzitter verheugde zich in zijn ope ningswoord evenzeer over de belangstel ling, die gelukkig blijkt toe te nemen, waardoor ook meer leden direct kennis krijgen van de gang van zaken in het stre ven van OKOF. De grote ledenaanwas werd met instemming vernomen. De aanwezigen werden nog een geconfronteerd met de ledenwerfactie, die voor de IJmuidense af deling een succes is geweest, doch de voor zitter wilde het hierbij niet laten. Teneinde het min of meer beloofde aantal van hon derd nieuwe leden „vol" te maken, werden opnieuw aan enige actieve werkers folders uitgereikt. Het grote succes ging deze „wer kers" niet onopgemerkt voorbij en het was een aardige geste hen een lepeltje met in scriptie te offreren, waarbij ook het bestuur door pastoor C. F. Nieuwenhuyzen werd betrokken. Met betrekking tot het winterprogramma worden een culturele filmavond en een lezing van prof. P. J. Jans te Amersfoort, die deel uitmaakte van de delegatie van de Oecumenische Raad van Kerken in Neder land naar Rusland, voorbereid. In het jaarverslag van de heer P. C. Tol jr. was een optimistische toon te beluis teren inzake het beter wordende vergade- ringenbezoek. Er werd herinnerd aan de gehouden bijeenkomsten en de ledenactie, die in enkele maanden van 177 leden op 1 januari 1955 steeg tot 251 leden op 31 december 1955. De heer J. Zwart, penningmeester, die een vertrouwenwekkend resultaat kon overleggen, werd gedechargeerd. De secretaris, de heer R. C. Tol jr. zag zich bij acclamatie herkozen voor de tijd van drie jaar. Als kandidaten voor het hoofdbestuur werden de aftredende heren pastoor J. A. J. van Zanten, Culemborg en W. D. Wil- jouw, Velsen-Noord, opnieuw aangewezen. Na' een geanimeerde rondvraag, waarin onder andere een forumavond werd ge suggereerd om de leden mede op deze wijze te kunnen binden, volgde een gezellige kienwedstrijd om zeer begerenswaardige prijzen. De stichting „Evangelie en Industrie" heeft onder het motto „Mens zijn in een industriële wereld" een lezingencyclus voorbereid, waarvan de eerste gegeven zal worden op 24 januari te Beverwijk. De avond, die onder leiding zal staan van mr. A. W. Kist behandelt de verschil lende problemen, die er in de mens rijzen tengevolge van de voortschrijdende indus trialisatie, de pkjegenarbeid en vooral de innerlijke instelling tegenover het werk in de fabrieken. De lezing van 24 januari wordt gegeven in het wijkgebouwtje aan de Populierenlaan te Beverwijk en daarna volgen nog causerieën op 15 februari, 7 maart en 18 april. van Strawberries IV en V afgelast. In de afdeling II won Eechtrop IV met viernul van Alkmaar IV. De vier doelpunten wer den over beide speelhelften gelijk verdeeld en gemaakt door Mol (2), Melchior en De Vries. Damescompetitie Alliance ontving de promitieklasser Strawberries in Heemstede en won er met zeséén van de veel zwakkere ploeg uit Velsen. Alliance scoorde voor de rust al vier maal door de dames Van Os en Olt- hoff en daarna door mej. Olthoff en mej. Nederkroon. Eerst toen redde mej. Soeters de eer van Strawberries met een tegen doelpunt. Eechtrop's eerste dameselftal heeft de buitengewoon goede prestatie geleverd door van de koploper Pinoké met twee één te winnen. Reeds in de eerste speel helft gaf mej. Van Althuis Eechtrop de lei ding. Nadat na de rust Pinoké had gelijk gemaakt nam Eechtrop kort daarop ander maal de leiding door mej. Tabak om deze leiding daarna niet meer af te staan. Met een overwinning van viertwee op Allian ce IV zorgde Strawberries III voor twee winstpunten bij de competitie in de vierde klasse D. Voor de rust drukten de dames Boerlage en Den Bakker een overwicht van de thuisclub uit in een voorsprong van tweenul. Na de rust maakten beide par tijen om beurten doelpunten voor straw berries door de dames Boerlage en Mande- makers en werd de einduitslag op vier twee voor de thuisclub gebracht. De vierde klasse-wedstrijden van Straw berries IV en Eechtrop II gingen niet door. In de Onderbond Noordholland won Alk maar op eigen terrein met drieéén van Eechtrop III, dat met slechts negen speel sters op het veld verscheen. Eechtrop jeugdkampioene. Met nog twee ontmoetingen voor de boeg is het meisjes a-team van Eechtrop zater dagmiddag kampioene van haar afdeling geworden, nadat van DEM a met de ruime cijfers van zevennul was gewonnen. In Bloemendaal won BDHC c met vijftwee van Strawberries b. Bij de jongens won Eechtrop a in Heemstede met vieréén van Alliance b. Kraaien a versloeg in Be verwijk Eechtrop b met vijféén. Evenals verleden jaar houdt de oranje vereniging „Driehuis" een feestelijke jaar vergadering, waaraan een gezellige film avond verbonden is. Deze avond is bepaald op dinsdagavond 31 januari in de koffiekamer van „Wester- veld". Deze avond worden de volgende films vertoond: „Onze prinsessen te Soest- dijk"; „De reis van H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard door de Vere nigde Staten van Amerika"; „De kronings film van H.M. Koningin Elisabeth van En geland, geheel in kleuren". De komende koninginnedag zal weer op •plezierige wijze gevierd worden. Voor de kinderen staan er gezellige spelen op het programma en de ouderen zullen zeker niet worden vergeten. Voor de avond van deze dag wordt een avond voorbereid in het „Rex" theater met het bekend radio-gezelschap, waarin o.m. voor u optreedt de populaire Mr. Doodle alsmede een rolschaats-show. Na afloop van dit programma wordt op de muziek van een bekend dansensemble een gezellig Oranje-bal gehouden. De eertijds zo bekende toneelclub van het PWN te Bloemendaal is niet meer, doch daarvoor is in de plaats gekomen een cabaret-ensemble, dat zaterdag in hotel De Rustende Jager voor het eerst is opgetreden onder leiding van de heer P. de Weyse, die eveneens de teksten voor de verschillende onderdelen schreef. Het mag gezegd worden dat het zater dag, voor de leden en belangstellenden van de Bond voor Staatspensionnering af deling Castricum, een geslaagd optreden is geworden, niet in het minst omdat de heer Weyse op cabaretgebied een andere weg wil inslaan dan de tot nu toe ge bruikelijke. Want het uit 22 nummers be staande programma werd met de voor cabaret zo nodige vaart naar voren ge bracht en dat is voor een amateur-ensem ble al een hele prestatie. Bovendien ken merkt het optreden van de PWN-ers zich door een serie gloednieuwe sketches en liedjes, waaruit weliswaar nog niet dat gene werd gehaald wat er aan mogelijk heden in zit, doch die voor de toekomst hoopvolle perspectieven openen! Dat het ene nummer vergeleken bij het andere weieens povertjes afstak, mag mede op rekening geschoven worden van een tekort aan toneelroutine. Zo zagen wij een enigszins schuchter en teveel heen- en-weer lopend krantenverkoopstertje van Rie Krook, die haar tekst niet geheel onder de duim had, doch zich met de dames Gré Kuiper, Corry Doets en Ans Kuyken in het zonnige liedje dat zij gevieren brach ten, veel vrijer en natuurlijker bewoog. Marian Habiecht declameerde niet onver dienstelijk „Bij het begin.... zoals vele moeders" en van het optreden van de heren Jan van Dijk, Loek Lantwaard, Aat Hoes, Piet Speelman en de leider van het ensemble, zijn ons „Oliebol en Appelflap", „De Zwervers" en „Moeders mooiste" het meeste bij gebleven. De gast van deze avond, de heer H. J. van Elven, zette een gave Kees van Twuyver, uit Tuitjenhorn, op het toneel. De begeleidende muziek van de pianist en de gitarist was prima. Dank aan actief bestuurslid Alvorens het ensemble haar programma begon heeft de secretaris, de heer IJ. Bein- tema, enige woorden van dank gesproken tot mevrouw Boot-Urban, die acht jaren lang de afdelingskas met grote accuratesse heeft beheerd. De secretaris overhandigde haar een fraai zilveren lepeltje dat voor zien was van het wapen van Castricum en de initialen van de BvS. Voor de pauze sprak de bondsbestuur- der, de heer A. de Greeuw uit Heiloo over de ouderdomsvoorziening en speciaal het daarover door de SER uitgebrachte rap port. Hij had goede hoop dat minister Suurhof dit rapport op verscheidene onder delen ten gunste van de ouden van dagen zou wijzigen. ADVERTENTIE Hedenavond demonstralie nieuwste Audium boortoestellen in het Cultureel Centrum. Aanvang half acht. Vele sportverenigingen en het volledige districtsbestuur van de dambond Kenne merland waren zaterdagavond in hotel Kennemerhof aanwezig om aan het DCIJ- feest deel te nemen, ter gelegenheid van het recente kampioenschap der reserves. Namens de Noordhollandse dambond sprak de heer Dijkslag en voor Kennemer land de heer Warmerdam. Bloemen en attenties waren er van WIJ, Stormvogels, de supportersvereniging Stormvogels, dam club Sportief, damclub Beverwijk en dam club Stabiel. Alle vertegenwoordigers wen sten de aanvoerder van het 2e DCIJ-tien- tal,geluk met het veroverde eerste klasse kampioenschap. Met een gezellige kienwedstrijd en het optreden van het cabaretgezelschap Schaap werd de avond besloten. De finale om de provinciale clubtitel De Haarlemse damclub en de Christelijke damclub Amsterdam hebben de beslis singswedstrijden tegen Jozeph Blankenaar verloren, zodat het merkwaardige ver schijnsel zich voordoet dat naast DCIJ en Gezellig Samenzijn twee tientallen van de sterke damclub Jozeph Blankenaar in de finale uitkomen. Het tournooi om de provinciale damtitel zal op maandag 30 januari aanvangen. DCIJ moet de eerste wedstrijd uitspelen tegen Gezellig Samenzijn. Op 31 januari spelen Jozeph Blankenaar 1 en Jozeph Blankenaar 2 tegen elkaar. Daarna krijgt DCIJ twee wedstrijden thuis. Op woensdag 8 februari komt het eerste tiental van Jozeph Blankenaar naar IJmui den en speelt Gezellig Samenzijn tegen Jozeph Blankenaar 2. De laatste ronde wordt op 14 en 15 febr. gespeeld. DCIJ krijgt de Jozeph reserves od visite. Gezellig Samenzijn speelt tegen Blankenaar 1. De kampioen van dit viertal zal in de landelijke finale uitkomen. DCIJ zal geheel volledig en in de sterk ste opstelling de wedstriiden spelen. (Piet Roozenburg. H. Laros, B. Dukel, Tommy Postma. A. Ligthart, C. Suyk, Yme de Jong, P. v. d. Berg, Beukema en aan bord tien een nog onbekende speler). Voor het tien de bord komen in aanmerking L. Vooys, H. Swier en de eveneens in topvorm spe lende ir. Krijgsman en G. Postma. P. v. d. Berg leidt in het Umondtoernooi i> Door in de tweede ronde van Tielrooy te winnen heeft P. v. d. Berg uit zijn twee gespeelde partijen vier punten behaald. De leider zal in deze vorm spelend een ern stige kandidaat zijn voor de IJmond titel. Tommy Postma heeft het afgebroken eindspel van zijn broer G. Postma gewon nen, zodat Tommy de 2e plaats met 3 pun ten heeft. G. Postma en ir. Krijgsman speelden remise, zodat de stand verder is: ir. Krijgsman, K. de Jong en Tielrooy 2 minten; G. Postma, J. v. Straten en W. v. Wort 1 punt. Woensdag worden de volgen de partijen voor de derde ronde gespeeld. Tielrooy-Postma, G. Postma-K. de Jong, P. v. d. Berg-W. v. Wort, ir. Krijgsman- J. van Straten. De christelijke vereniging tot verpleging van behoeftige chronische zieken. „Het Zonnehuis" zal dinsdagavond in het Her vormd wijkhuis aan de Dijckmansstraat een vertoning doen geven van de film „Een mens was te veel". MAANDAG 23 JANUARI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Menselijke begeerte". Rex, geen opgaaf. Pieter Vermeulenmuseum: Cultureel Gebouw, open van 9.3012 en 14 16.30 uur. R.K. Toneelver. „De nieuwe kunstkring", 20 uur: Ned. Herv. Jeugdgebouw, toneel uitvoering. Nutsbibliotheek, Heidestraat, open van 1921.30 uur. DINSDAG 24 JANUARI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „De ijzeren handschoen". Rex, geen opgaaf. Pieter Vermeulenmuseum ,als Maandag. Stichting „Door de eeuwen trouw", af deling Velsen, 20 uur, Patronaatsgebouw, Ambonavond. NVV—IJBB, 20 uur, Ned. Herv. Jeugd gebouw, „Hollands Glorie". MAANDAG 23 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Blan ke slavinnen". Luxor-Theater, 19 en 21.15 uur: „Madame Butterfly". W.B. Theater, 20 uur: „Typhoon". „Terpsichore", 20 uur: Jaarvergadering Algemene Nederlandse Metaalbedrijfs- bond. Openbare Leeszaal, geopend van 1517 er. 1920 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15 18; lees- en studiezaal van 1518 en 1921.30 uur. DINSDAG 24 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Spionnage rondom Triëst". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Madame Butterfly". Luxor Theater, 16.30 uur: 50 jaar N.V.V., film „Ezeltje Bim" voor de jeugd. Kennemer Theater, 19.30 uur: Bindings avond Bescherming Bevolking. KSA, Culturele Dienst KAB, toneelavond „Alberdingk Thijm". Ned. Herv. Ver. Gebouw, 20 uur: Stichting „Evangelie en Industrie". Een op behoorlijk peil staande uitvoering gaf zaterdagavond in gebouw „Concordia" te Velsen-Noord de gymnastlek-vereniging „Sparta" Na de opmars, die het toch echt wel grote podium geheel vulde, werden in de zaal de diverse programmanummers in een vlot tempo afgewerkt. Een groot gedeelte was gewijd aan de jeugd en de verrichtingen waren van dien aard dat de directeur de heer G. J. Hoff man zich voor de toekomst niet bezorgd hoeft te maken. Het was grappig te zien hoe de kleuters jongens en meisjes zich met volle overgave aan hun soms niet gemakkelijke taak wijdden. De grotere jongens en meisjes verdienen ongetwijfeld een pluim voor hun verrich tingen: de eersten met de springkast bleken al vergevorderd te zijn, hoewel de afwer king soms wat te wensen overliet, terwijl de meisjes op de lange mat niet voor hen onder deden en op een enkele mislukking na bepaald voor een grotere afwerking zorgden. De loopoefening van de kleine meisjes was bijzonder orgineel en de manier waar op zij bevallig op pianomuziek van me vrouw van Asselt een imitatie van paarden- dressuur te zien gaven ontlokte de toe schouwers een langdurig applaus. Een aparte vermelding verdient ook de hoepel oefening van de dames die qua ritme en afwerking vrijwel volmaakt geschiedde. Ook de anderen bleken er wel iets van te kunnen. De verrichtingen van de heren aan de brug, rek en ringen, zowel als de dames met paardspringen verdienen alle lof. Op muziek van „The sun beams" bleven de aanwezigen nog geruime tijd dansen. Onder de titel „Sterren stralen uit Den Haag", heeft het cabaretgezelschap „Flo rida" zaterdagavond in zaal Langendijk een vlot programma gebracht voor de leden van de sportvereniging „Beverwijk". Voor deze jaarlijkse feestavond bestond een zo grote belangstelling, dat velen teleurge steld moesten worden. De voorzitter, de heer N. G. Grapendaal, richtte in zijn ope ningswoord een bijzonder woord van wel kom tot de wethouder voor de sport de heer W. Alberda en de KNVB-consul de heer J. Mulder. Hij wekte de aanwezigen op, nog meer steun aan de vereniging te geven en hij hoopte dat „Beverwijk" de mooiste en sterkste club uit Midden-Kennemerland zou worden. Het gezelschap bestond uit vogels van diverse pluimage: muziek, zang en schetsjes wisselden elkaar regelmatig af. De drie Jellys gaven vele nummertjes op de ac cordeon ten beste, Cor de Graaf verzorgde de conferences en ook de kunstfluiter Wim Hoogelander had niet over succes te kla gen. De imitator John Meyer liet het pu bliek versteld staan van zijn kunnen, de muzikale begeleiding was in goede handen bij Kees Boeke. Veel verandering onderging de ranglijst ditmaal niet. Alleen Vitesse nestelde zich door een drie-nul overwinning op CSV op de bovenste plaats met één punt voor sprong op Wijk aan Zee, waarbij echter dient te worden aangetekend, dat de Cas- tricummers één wedstrijd meer hebben gespeeld. Inmiddels blijkt afdoende, dat de Vitessenaren hun inzinking van enige tijd geleden glansrijk te boven zijn gekomen. De één-nul overwinning van de Alk- maarse Boys op Velsen mag een normale uitslag genoemd worden. In 4 E eindigde de belangrijke ontmoe ting tussen NAS en Waterloo in een kleine overwinning voor NAS (één-nul), dat daarmee revanche nam voor de in IJmui den geleden drie-één nederlaag en nu THB weer dicht op de hielen zit. Met dezelfde cijfers wonnen Onze Gezellen van Semo, Dagvangsten van de loggers Cornelis, 25 kg en 2 m vis. Saturnus, 40 kg en 3 m vis. Alida, 25 kg en 3 m vis. Vrouw Dirkje, 40 kg en 2 m vis. Jacoba, weinig vangst. Avontuur, 2 m vis, geen tong. Petronella, 1 m vis, geen tong. Jana, 12 kg en 3 m vis. Wiron 3, 40 stuks kabel jauwen. De andere loggers waren thuisvarende. Vanwege het slechte weer zijn alle kotters vannacht binnengelopen. Voor vandaag Voor vandaag was alleen de „Onderne ming 3" SCH. 117 (van 7 jan.) thuisvaren de, met 800 k. haring. Ook de „Albertha Hendrika" zou vandaag aan de markt zijn. Storm Vikingbank en Fladdengronden storm kracht 10 N. ten NW. Humber en Duitse Bocht storm kracht 8 tot 10 tussen N. en NW., later ruimend naar het westen. Vis- sersbank storm kracht 9 tot 10 tussen N. en NW. Theems storm kracht 8 tussen N. en NW. Dover waarschuwing ingetrokken. Districten Noord en IJsselmeer storm kracht 8 tot 9 tussen W. en NW. Pech Door een mankement aan de winchmotor was de SCH 27, na twee trekken te hebben gedaan, zaterdagmorgen thuisvarende. Ook de KW. 16 had vrijdagmiddag met pech te kampen; nauwelijks 30 mijl uit de pier, moest hij weer terugkeren doordat de mo tor warm liep. Binnengekomen schepen IJM. 210, Wiron 1. 204 Verwachting. 45 De Hoop, 249. 205. 22. 31. 272. 78. KW. 47 Noordzee. 48 Cornelis Marinus. 85 Huiber- dina Gijsbertha. 107 Jacoba. 126 Agatha Arie. 51 Prinses Margriet. 22 Orion. 15 Rijnmond 4. 23 Volharding. 97 Ella Chris tina. 5 Fierman Eduard. 159 Java. 17 Arie Nico. 114 Avontuur. 37 Nederland 6. 140 Voorwaarts. 29 Magarietha Maria. 178. 79. 27. 133. 36. UK 3. WR. 49. 34. 33. 50. HD 74. 184. AM 18. Vertrokken schepen KW 16 Willem Cornelis. 64 Elizabeth. 47 Noordzee. RO. 15 Antje. HD. 87 Pietertje. UK 176. 53. 16. 90. 85. door welke prestatie de O.G.'ers één plaats je omhoog gingen. Tenslotte nam Bloemen daal tegen Halfweg geen halve maatrege len: het won met vier-één. Hoewel Velsen in Alkmaar tegen Alk- maarse Boys een nederlaag kreeg te in casseren, mochten de Velsenaren over het vertoonde spel niet ontevreden zijn. De zwakke schakel vormt thans echter de voorhoede, waarin Brouwer wel gemist wordt, hoewel hij niet onverdienstelijk werd vervangen door de jqjigdige Hermans. Aan de afwerking van de soms goed opge zette aanvallen ontbreekt het de Velser stormlinie. De achterhoede weerde zich dapper tegen de talrijke Alkmaarse aan vallen en vooral Bakkum en doelman Jansen stonden een Alkmaars succes in de weg. Uit een hoekschop nam de thuisclub na twintig minuten de leiding en tot aan de rust kwam in deze stand geen wijziging. Vol goede moed begon Velsen aan de tweede helft maar ook nu toonde de voor hoede weinig schotvaardigheid. Er werd soms aardig gecombineerd, maar het be slissende schot ontbrak. Aan de andere zijde speelde Bakkum een goede partij en hij onderschepte vele Alkmaarse aanvallen. Doelman Jansen kreeg vrij veel werk te verzetten, maar zij deed dat op uitstekende wijze. Zonder dat er gescoord werd ver streek de tweede helft, zodat Alkmaarse Boys met één-nul zegevierde. De wedstrijd tussen CSV en Vitesse '22, welke zondagmiddag te Castricum werd gespeeld, is met een nuldrie zege voor laatstgenoemde club geëindigd. Een grote schare supporters van beide clubs woonde deze ontmoeting bij en zij kregen een goe de eerste, doch een minder boeiende twee de helft te zien. De Vitessenaren zijn de gehele wedstrijd technisch superieur geweest. Voor het eer ste Vitesse-doelpunt zorgde rechtsbinnen Van der Valk in de twintigste minuut en tien minuten later joeg De Zeeuw nummer twee in het CSV-doel. In de tweede helft zagen de toeschou wers een ontmoedigd CSV en een zelfver zekerd Vitesse-team voetballen en daar door was de aardigheid er feitelijk af. Daar kon zelfs het mooie doelpunt, dat Van der Valk een kwartier voor het einde scoorde, niets meer aan veranderen. OUDEN VAN DAGEN KOMEN BIJEEN De afdeling Beverwijk van de Bond voor Ouden van Dagen zal haar jaarvergadering houden op vrijdag 27 januari in „Het Groe ne Huis". Ook is een filmmiddag in voor bereiding, welke op 29 februari in het Luxor Theater zal plaats vinden. Ook niet- leden die wel de leeftijd hebben kunnen deze filmmiddag bezoeken. Besmettelijl e ziekten. In de week van 8 tot en met 14 januari werden aangegeven 21 gevallen van difterie en 7 gevallen van kinderverlamming. De gevallen van kinder verlamming kwamen voor te Groningen, Amsterdam, Lisse, Stolwijk, Zwammerdam, Tilburg en Wouw. DE ZAKEN WIJZEN NOG niet in de richting van een overvloedige aanvoer van „eigen vis" in IJmuiden en de handel zal dus nog wel even geduld moeten hebben voor zij naar hartelust vis kan verkopen. Dat er niettemin weinig of geen vertraging ontstaan is door het arbeidsconflict te Umuiden (tussen haakjes - is het eigenlijk wel in diepste wezen geheel een arbeids geschil en zou er niet heel veel prestige, persoonlijke twist en wens naar erkenning uit te halen zijn?) pleit voor de vinding rijkheid van de handelaren, die de vis vaak uit de onmogelijkste gaatjes vandaan heb ben moeten halen om hun klanten te be vredigen. De import heeft in dit verband menige affaire op gang weten te houden en men vraagt zich wel eens af, of de opmerking, die meermalen in het haringseizoen wordt vernomen als de visserij eenzijdig is, na melijk dat men de trawlers bést kan mis sen en de aanvoeren op peil zou kunnen houden met logger- en kottervangsten plus de nodige import ook in de praktijk zijn waarde zou behouden. Al moet daarbij in het oog worden gehouden, dat de handel in deze januari-maand nogal plotseling voor de consequenties van het conflict werd gesteld en zich dus niet enige tijd van te voren had kunnen dekken. Alles spande dan ook samen ditkeer, als men de zaken van de kant van de handel beschouwt. Veel slecht weer, dus maar een beetje rondvis. Weinig activiteit van de kustvisserij door de depressies, die elkaar in wilde vaart over de Noordzee blijven opvolgen en de kleine krachten keer op keer van de zee vegen en daarenboven het uitvallen van de grote trawlers. Dus im porteren. En dan valt het op, dat de Duitse wijting er heel hebbelijk uitziet en dat de Deense kabeljauwen en gullen in de afslag mooi tonen, maar dat er toch niets boven de Nederlandse aanvoeren gaat - een pie per van „eigen bodem" zal er door de des kundige toch altijd weer uitgepikt worden en hij zal dat visje preferen boven de pro- dukten der omliggende landen. Om schol heeft de handel de afgelopen week niet verlegen hoeven te zitten, al is het vooral grove schol geweest en liepen daardoor de koersen van de kleine soorten vaak opvallend hoog op. De drietjes zijn daardoor nauwelijks onder de f 40 geko men en de tweeën brachten het tot dicht in de buurt van de f 50. Engeland nam de rest tegen zeer behoorlijke prijzen af en betaalde voor de grote fileerschollen graag f 30, voor de middelschol een f 35, terwijl de zetschol en de enen tussen de f 50 en de f 60 verzeilden. In de tongen kwam maandag duidelijk de klad, al hielden de slips en de enen zich stevig vast aan een f 3 tot f 3.50, maar als gevolg van de storm haalde het hele koor tegen het einde van de week weer mooi op zodat de grootmid del en grote tong toen alweer bijna f 1 hoger noteerden dan maandag. Inmiddels blijft het moeilijk voor ver schillende sectoren van het visserijbedrijf om de eindjes aan elkaar te knopen: vooral de conservenfabrieken en de rokerijen ma ken een ongewisse tijd door. De haring in Breskens blijft tussen de bedrijven door ook maar duur en de laatste dagen is er zelfs makreel uit Duitsland ingevoerd om de molens malende te houden. Zodat van deze gezichtshoek uit de staking haar zor gelijke gevolgen heeft voor de handel: te weinig, geen handel naar ieders zin en hogere kosten dan normaal.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3