Vragen van de raad en antwoorden van B. en W. voor begroting 1956 Havenberichten Vissery -varia Geschenk voor nieuwe drukkerij van ons blad aangeboden Beverwijk Personeel bezichtigde technische afdeling Ruime nederlagen voor DEM-heren en dames Staking bij Franse omroep Hockey in Kennemerland Scheepvaart Ongeluk met gestolen auto Zaterdag kwamen in IJmuiden binnen: Rijnstroom van Duinkerken. Ameintas van Lissabon. Flevo van Faro. Niobe van Kotka. Flevo van Parr. Titus van Bremen. Pieter S van Swansea. Ivoorkust van Rotterdam. Peperkust van Dakar. Baron Elgin van Uelva. Op zaterdag zijn vertrokken: Isis naar West Indië. Roelf naar Bremen. Meuse naar Stockholm. Jelö naar Oslo. Goote naar Man chester. Waterland naar Z. Amerika. Hos naar Gothenburg. Wubbina naar Goole. Bull finch naar Landen. Westerdok naar Londen. Visten naar Gothenburg. Kosness naar Bil bao. Frey naar Stockholm. Santa Margha- rita naar Londen. Escaut n. Parijs. Madoera naar Hamburg. Midas naar Kopenhagen Whitby Abby naar Rotterdam. Baarn naar Zuid Pacific. Eemstroom naar Leith. Kongs- bru naar Lagaula. R. L. Russ naar San Juan. Esso Kobenhavn naar Aruba. Najade naar Gerat. Zdvina naar Norrköping. Zaanstroom naar Huil. Op zondag zijn binnengekomen: Bello v. Rotterdam. Vechtstroom van Plymouth. Mar griet L van Londen. Berkelstroom van Lon den. Netherlands Coast van Newcastle. Sal- saas van Constana. Karimoun van Sout hampton. Bloemfontein van Antwerpen. Brouwersgracht van Kotka. Griffone van Norfolk. Delft van Hamburg. Lucas Bols I van Fowey. Ankara van Grangemouth. Op zondag zijn vertrokken: Fivelborg naar Halmstadt. Ivan Kondrup naar Esbjerg. Anna Sylvia naar Londen. Rijnstroom naar Londen. Van Spilbergen naar Bordeaux. Stentor naar Antwerpen. Madjoe naar Ham burg. Ittersum naar Antwerpen, Insigny n. Hamburg. Prijzen van zaterdag. Gr. tong 3,60 3,20; gr.m tong 3,603,40; kim. tong 3,60 3,40; kl. tong I 4,00—3,70; kl. tong II 3,70— 3,20; tarbot I 3,803,10, per kg. Tarbot II 135; tarbot III 84; tarbot IV 7950; gr. schol 3530; grm. schol 4435; kim. schol 6650; kl. schol I 6048; kl. schol I 5838; schar 5441; bot 3025; wijting 5041, per 50 kg. Gr. kabeljauw 280136, per 125 kg. Aanvoer van zaterdag. 206 kisten tong en tarbot, 475 kisten schol, 30 kisten schar, 85 kisten bot, 30 kisten wijting, 120 kisten kabeljauw en gul, 54 kisten diversen. Totaal 1000 kisten. Besommingen van zaterdag. KW 48 f 500; KW 85 f14.900; KW 1107 f1230; KW 126 f 1100; KW 51 f2230; KW 22 f2260; KW 15 f1290; KW 23 f1960; KW 97 f 1650; KW 5 f1600; KW 17 f 1670; KW 159 f7410; KW 114 f 1270; KW 37 f 1710; KW 29 f 1370; KW 140 f6600; RO 2 f1470; IJM 204 f1080; UK 3 f3060; WR 49 f 1330; WR 34 f 2390; WR 33 f1780; WR 50 f2510; KW 178 f1600; KW 27 f1720; AM 18 f 1690; IJM 31 f1450. Antwoord De ervaringen met de gemeentelijke was inrichting zijn wat betreft de wasmachine, centrifuge en mangelinrichting vrij goed. Deze apparaten voldoen aan de verwach tingen. De resultaten van de droogruimte zijn minder bevredigend; er komen regelmatig klachten van gebruikers, dat het witte wasgoed niet helder uit deze droogruimte komt. Bij een bezoek aan de wasinrichting van Philips te Eindhoven, welke inrichting hetzelfde systeem heeft als te Beverwijk, is gebleken, dat deze met dezelfde moeilijk heden heeft te kampen. Onderzocht wordt thans of een verbetering van het droog- systeem mogelijk is. Overigens laat het zich aanzien dat de exploitatie van de wasinrichting minder gunstig zal zijn dan oorspronkelijk werd verwacht. De behoefte aan meer gemeentelijke wasinrichtingen zou kunnen blijken uit een te houden enquête onder de bewoners van diverse woonwijken. De tarieven voor de was van 4, 6 en 8 personen zijn afhankelijk van het aantal kg wasgoed per persoon dat nogal uiteenlopend is. Het huidige was- en droogtarief is voorlopig bepaald op 2.90 per 12 kg. Het begrotingsonderzoek op de afdelin gen is nog niet geheel ten einde, zodat eventueel nog hangende vraagstukken nog afgedaan moeten worden. Een der leden had zich erover verwonderd, dat er geen verdere mededelingen waren gedaan over het IJmond-plan. Het college repliceerde echter, dat het hier zuiver een gemeente lijke begroting betrof. PARIJS (Reuter-AFP) Het gehele pro gramma van de Franse nationale radio- omroep heeft vrijdag bestaan'uit grammo- foonmuziek en nieuwsbulletins als gevolg van een staking van elf uur van de tech nische en administratieve staf. Het perso neel wenste hogere salarissen. De televisie uitzendingen waren in hun geheel gestaakt. Het geschenk ging vergezeld van een bijzonder origineel bloemstuk in de vorm van een miniatuur-rotatiepers en van een boekwerk met foto's van de nieuwe tech nische afdeling, handtekeningen van alle personeelsleden en een feestelijke „motive ring" van het klokkencadeau, waarin de chef der redactie van Haarlems Dagblad de heer J. Lodewijks, een met redenen en drogredenen omklede verklaring geeft van deze „tweede slag van Damiate zonder Kruisvaarders ter verovering van twee Heiligelanden (te Haarlem)". Nadat de directeur alle sprekers, schrij vers en schenkers hartelijk dank gezegd had voor hun bijdragen aan de geschenken met-toebehoren, en de splinternieuwe Da- miaatjes nog eens proefgeluid hadden, werd een rondgang door het nieuwe ge bouw gemaakt die zijn einde vond in een gezellige reünie in de fraaie cantine op de eerste etage, waar verversingen werden aangeboden. Zondag zijn de bezorgers van de krant met hun echtganotea-in het gebouw te gast geweesj^pm^ de jnrichting en technische anaarafuwK. W.bezichfiaen Na de officiële opening van onze nieuwe technische afdeling aan de Heiligelanden, die vorige week woensdag in aanwezigheid van Haarlems en Velsens burgervaders plaats vond, heeft zaterdagmiddag het vrij wel voltallige personeel van dit bedrijf voluit Grafische Bedrijven Damiate N.V. geheten met echtgenoten en verloofden als gasten van de directie het nieuwe ge bouw bezichtigd. De directeur de heer P. W. Peereboom ontving het omvangrijke gezelschap in de ruime hal naa^t de machinezetterij, die met vele planten en bloemstukken feestelijk versierd was. In zijn welkomstwoord zei de heer Peereboom te hopen dat de ingebruikneming van het nieuwe gebouw veel dichter „bij huis" dan de oude drukkerij aan het Spaarne de verschillende afdelingen van de onder- néhfifigr ooi# ih'.ftguurlr|OT<:ftj^fi8gs(ficMer tot elkaar zoü mogen brengen dan nu reeds het geval is. Uitvoerig herdacht de directeur de on langs overleden chef der technische afde ling, de heer W. Sterk. Zich tot diens echt genote wendend, zei hij onder meer: „Wij missen uw man meer dan ooit nu deze •grote verhuizing, waarvoor hij in technisch opzicht wel het meeste werk verricht heeft, een feit geworden is." Als blijk van warme waardering voor alles wat de heer Sterk voor de onderneming gedaan heeft, over handigde de directeur mevrouw Sterk een plaquette met een afbeelding van de gevel van het nieuwe gebouw. De plaquette draagt een inscriptie, waarin de dankbaar heid van het bedrijf jegens de te vroeg overleden chef vertolkt wordt. De heer Peereboom schetste vervolgens de vele moeilijkheden die bij de bouw van het nieuwe bedrijfspand overwonnen moes ten worden en de manier waarop de archi tect, de heer K. Jonkheid al die problemen tot een gelukkige oplossing wist te bren gen. „Talloze tekeningen zijn eraan te pas gekomen om alle wensen en verlangens tegen elkaar af te wegen, want er diende niet, slechts rekening gehouden te worden met de talrijke ingewikkelde bedrijfstech- nische eisen, maar ook met de belangen van de belendende ziekenhuis-dépendance en van de bewoners der omliggende pan den. Als blijk van erkentelijkheid voor dit alles ontving de heer Jonkheid een album, dat behalve een aantal foto's van het ge bouw in wording, ook een opdracht bevat, waarin zijn bijzondere verdiensten als op losser van deze bouwkundige puzzel ge prezen worden. De tweede „verovering van Damiate" Namens het personeel van de N.V. Damiate bood de heer B. Tersmitten als geschenk van de werknemers twee sierlijke luidklokjes aan, geïnspireerd op de be faamde Damiaatjes in de oude Baaf, en voorzien van de inscriptie: „Ik sla de tijd van werkzaamheid ik zing van vlijt en goed beleid". In de ruime zetterij-hal, waar zij door mevrouw E. van der Mij e—Peere boom, echtgenote van de adjunct-directeur onthuld werden, zullen beide klokken re gelmatig hun bronzen stemmen doen horen, ter begeleiding zoals de heer Tersmitten het uitdrukte van de bloei van het be drijf en de arbeidsvreugde van het perso neel. Een plaatje van de bijeenkomst in de hal van de nieuwe drukkerij. Een bloemstuk in de vorm van een rotatie-pers begeleidde de aanbieding der „Damiaatjes" Aagtedijk, 21 te Antwerpen. Aalsdijk, pass. 21 Kp. Race n. Antwerpen. Aardijk, 22 te Port Arthur. Agamemnon, 21 v. New Orleans n. Willemstad. Akkrumdijk, pass. 22 Flores n. New Orleans. Alblasserdijk, 21 v. Antwerpen n. Lissabon. Amsteldiep, 22 te Bahrein. Amstelland, 21 te Rotterdam. Appingedijk, 21 v. Montevideo n. Paranagua. Attis, 21 v Maracaibo n. Houston. Amstelstad, 21 Rotterdam verwacht. Arendsdijk, pass. 22 Vlissingen n. Antw. Bennekom, 21 v. Rotterdam te Antw. Breda, 20 v. Balboa n. Buenaventura. Bintang 21 v. Abadan n. Bahrein. Baarn, 21 v. Amsterdam n. Curagao. Bawean, 22 v. Madras n. Chittagong. Blijdendijk, 22 te Rotterdam. Bloemfontein, verm. 21 v. Antwerpen n. A'dam. Britsum, 20 420 m. zo. San Jose Guatemala. Caltex Utrecht, 21 v. Sidon n. Rotterdam. Charis, 20 Fort Liberté. Caltex Delft, 22 te Sidon. Caltex Pernis, pass. 22 Algiers n. Rotterdam. Caltex Leiden, 21 45 m. W. Algiers. Camitia, 23 te Brisbane. Cinulia, 21 te Rotterdam. Camphuys, 21 te Cheribon. Castor, 20 640 m. NO. Fayal. Camerounkust, 21 160 m. W. Kp. Vincent. Delfland, 21 v. Las Palmas n. Montevideo. Dorestad, 20 v. North Weymouth n. Port Arthur Duivendrecht, 20 v. Goodhope n. Port Arthur. Drente, 23 te Aden. Delft, 21 te Bremen. Delfshaven, 21 t.h.v. St. Paulsrock verw. n. St. Vincent. Erinna, 22 v. Singapore n. Madras. Esso Den Haag, pass. 22 Kp. St. Vincent n. Sidon. Eendracht, 21 Esbjerg verwacht. Friesland (SSM), 21 Kopenhagen. Gaasterland, pass. 20 St. Paulsrock n. Recife. Gordias, 20 rede Ceuta. Groote Kerk, 21 Dar es Salaam. Gadila, 23 te Singapore. Hermes, 21 Port au Prince. Houtman, 20 v. Dar es Salaam n. Beira. Hathor, 21 v. Collo n. Amsterdam. Heemskerk, 21 v. Manilla n. Hongkong. Helder, 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Hera, 22 te New York. Hilversum, 22 te Mena el Ahmadi. Hoogkerk, 22 te Port Swettenham. Hydra, 21 v. San Felix n. Puerto Ordaz. Ilos, 20 v. Amsterdam n. Gothenburg. Ivoorkust, 21 v. Rotterdam te Amsterdam. Japara (KRL), 21 Abadan. Java, 21 Napels. Jupiter, 20 rede Ceuta. Jagersfontein, 22 130 m. Z. Freetown. Jason, 22 te Aruba. Het eerste elftal van DEM leed zondag middag in een slecht gespeelde wedstrijd een volkomen verdiende nederlaag tegen het vijfde elftal van BMHC. DEM startte met de wind tegen en ondernam direct talrijke aanvallen op het doel van BMHC. DEM maakte de grote fout te veel indivi dueel te willen spelen, waardoor de tal rijke en doelrijpe kansen om zeep werden gebracht. Bij een van deze vele aanvallen toen de midvoor was doorgebroken en een schot op het doel loste kwam de paal red ding brengen. In de periode van DEM- overwicht kwam geheel onverwacht het eerste doelpunt van BMHC, daar bij het aarzelen van een der backs de BMHC- voorhoede vrijspel kreeg en de DEM- keeper, ondanks goed uitlopen, werd ge passeerd. BMHC, door deze éénnul voorsprong geïnspireerd, speelde opeens veel beter en kon het spel verplaatsen. Toch ontstonden er nog enkele benauwde ogenblikken bij het BMHC-doel, waarbij een van hun spe lers vrij ernstig aan het ooglid verwond werd. De rust ging in met een éénnul voor sprong voor BMHC. Na de rust was DEM weer in de aanval doch kon door het peu terige spel de BMHC-defensie niet ver ontrusten. Bij twee aanvallen van BMHC werd de stand op drienul gebracht. Dames De ontmoeting tussen de damesploegen van DEM 2 en BDHC 5 was een zeer een zijdige wedstrijd, waarbij slechts één elf tal (DEM) speelde. Van het begin af was DEM in de aanval en met de rust stonden de DEM-meisjes reeds met vieréén voor. Na rust werd deze score opgevoerd tot achtéén, zonder dat de BDHC-defensie hier iets tegen kon inbrengen. Zondagavond half elf is op het verkeers plein Oudenrijn te Utrecht een met grote snelheid uit de richting Amsterdam ko mende personenauto gekanteld en in de berm gekomen. De twee inzittenden sprongen over de sloot bij het benzinestation en verdwenen in de weilanden. Een met een speurhond ingesteld inderzoek van de rijkspolitie le verder geen resultaat. De zwaar beschadig de auto bleek eigendom van een confec- tie-industrie te Amsterdam en een uur te voren in de Obrechtstraat aldaar te zijn gestolen. PIETER VAN DER SLOOT IN BRESCIA EN CATANIA De Nederlandse danser Pieter van der Sloot is na als gast te zijn opgetreden in het Teatro Massino Bellini te Catania gedurende de maand februari van dit jaar als choreograaf en eerste solist ver bonden aan de opera van Brescia. Daarna gaat hij terug naar Catania, onder meer voor het vertolken van de titelrol in het ballet „Petroesjka".

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 8