GRATIS De „Wilpo" uit Zaandam kwam oorspronkelijk van het eiland Wight Agenda voor Velsen Havenberichten „Ambon mag niet in de doofpot zegt „Door de eeuwen trouw" Een ernstig woord en een avond vol plezier bij de BB f Kennemer Lantaarn Mooi busje - lelijk kleurtje Porcellana William Pont hield nog vijf coasters over Filmavond voor chronisch zieken in Hervormd wijkhuis Nieuwe openbare activiteit begon in Velsen Old Clothes New De derde man en een schone „story" Slachthuisbegroting maandag in de raad 8 LANGS SLUIZEN EN HAVENS Het NW is jarig „Tragedie nog niet ten einde" Huldiging van de heer Suwerink en receptie in „Kennemerhof' Vanavond film en toespraak in Thalia „Excelsior" winnaar in Eamersbeker-toernooi DRY CLEANING ONLY Kunsthandel Hans Alma spreekt over Griekenland Agenda voor Beverwijk WOENSDAG 25 JANUARI 1956 GEDURENDE DE JAREN 1949—1954 passeerde op gezette tijden een stoomschip de IJmuider sluis, dat thuishoorde in Zaandam. Van dit schip is hierbij een foto opgenomen, die gemaakt werd toen het met een lading hout in de thuishaven was aangekomen. Het heette „Wilpo" en behoorde toe aan de N.V. Houthandel v/h Wil liam Pont, waarvan alle schepen worden beheerd door het Scheepvaartkantoor J. Tavenier eveneens te Zaandam. Het aantal in deze havenplaats thuishorende koopvaardijschepen bedraagt thans 8 coasters. De rederij van William Pont is met 5 schepen de grootste. Het zijn de „Joost", „Larix", „Pavo", „Ponto" en de „Ponza". De N.V. Zeevaartmaatschappij Zaandam I bezit de „Bab-T" en de „Tilly', terwijl het Bruynzeel-Dajak Scheep vaartbedrijf N.V.. één schip, de „Nel Bruynzeel" heeft. De vijf schepen van William Pont zijn vijf coasters van elk 500 reg.ton bruto, waarvan de „Ponza" met 1940 als bouwjaar de oudste is. Het stoomschip „Wilpo" was indertijd het grootste koopvaardijschip, dat in Zaandam thuisbehoorde met een inhoud van 1600 bruto reg. ton, 964 netto en een draagver mogen van 2577 ton. bij een lengte van 77,98 meter, breedte 12,26 meter en een holte van 4,85 meter. De machine ontwik kelt 1000 pk en geeft het vaartuig een snel heid van 9 mijl. Wight-boot Deze koopvaarder is afkomstig van het eiland Wight. Het schip heeft namelijk op de helling gestaan in Cowes waar de werf is gelegen van J. S. White Co. Ld. De rederij C. A. Stewart Co in Londen, die de bouw opdracht had verstrekt noemde haar nieuwe aanwinst, die in 1922 aan de vloot werd toegevoegd „Hitherwood". Deze Londense rederij kreeg toen 6 schepen en gezien de ouderdom van de andere 5 betekende de „Hitherwood" een belangrijke aanwinst. De overige schepen dateerden namelijk uit het einde van de 19de eeuw. Toch is dat nieuwe schip, intussen ouder geworden, later verkocht en op zekere dag zien we het Oslo als thuishaven krijgen. De rederij C. T. Gogstad Co nam het vaartuig over en bracht het in de vaart onder de naam „Leka". Wat grootte betreft paste de „Leka" geheel bij zijn rederijgenoten, vijf schepen de Lago, Leif, Lido, Loke en Lutz' De „Leka" heeft voor deze Noorse maat schappij gevaren tot december 1948. Aan gekocht door William Pont kwam het onder Nederlandse vlag, nieuwe naam: „Wilpo". De Zaandammers kregen hiermede een stoomschip voor de grote vaart als enige temidden van een vloot van 8 coasters. De „Wilpo" maakte menige reis, voornamelijk naar en van de Zweedse houthavens, tot dat in 1954 de beslissing viel het schip te verkopen. Een Italiaanse rederij had in teresse voor het goed onderhouden koop vaardijschip en na Londen, Oslo en Zaan dam kwam het in Genua terecht, waar het toen 32 jaar oude schip de vierde naam kreeg, die van „Emilia Zofooli". Door de verkoop van de „Wilpo" is het bedrijf van William Pont geenszins opge heven, want de vijf coasters zijn nog steeds in de vaart, ARIE VAN DER VEER (Nadruk verboden) „Omdat de bond, waarvan jullie vader lid is, het N.V.V., dit jaar jarig is, daarom zijn jullie allemaal vanmiddag hier, want wie jarig is trakteert". Zo verwelkomde de heer P. J. Rijken namens de N.V.V.-Be- stuurdersbond te Beverwijk de honderden kinderen, welke dinsdagmiddag bijeen wa ren in het Luxor Theater. Het was soms een oorverdovend lawaai, doch de kinderen hebben genoten van alle films en niet het minst van „Ezeltje Bim". Toen dreunde de zaal af en toe van het „hoj, hoj, hoj, hoj". Na afloop kregen ze allen nog een ver rassing mee naar huis. WOENSDAG 25 JANUARI IJMUIDEN: Thalia, 20 uur (gewijzigd programma): „Op hoop van zegen" (voor het O.V.B., Bond van Zeevarenden). Rex Geen opgaaf. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw: open van 9.3012 en 1416.30 u. SANTPOORT: Commissie Ontspanningswerk bejaarden, 20 uur, „De Weijman," feestavond. DONDERDAG 26 JANUARI IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „De derde man". Pieter Vermeulenmuseum, als woensdag. VELSEN: Raadhuis, 9.3012 uur: spreekuur wet houder van Openbare Werken. Dinsdag kwamen in IJmuiden binnen: Strabo van Kopenhagen. Briitta Kristensen van Gothenburg. Heriot van Grangemouth. Luise Leonhairdit van Oxelosund. Dieter Wa-ltraud van Hamburg. Tempo van Swan sea. Ciudad de Bacaramanga van Curagao. Juno van Kotka. Ransel van Antwerpen. Hunzeborg van Londen. Lady Dorothy van Milfordhaven. Lurago van Norrköping. Samos van Baltimore. Grebbestroom van Liverpool. Nottingham van de Tyne. Normandia van Gothenburg. Westkust van Swansea. Vertrokken zijn: Hector naar Palermo. Warma naar Kopenhagen. Zeevaart naar Antwerpen. Marjam naar Nantes. Giulia naar Norfolk, Ariadne naar Hamburg. Tuk ker naar Sarpsborg, Falcon naar Londen. Annie G naar Londen. Titis naar Rotterdam. Amstelstroom naar Hull. Harold Ottens naar IJstadt, Linigestroom naar Londen, Mannoe- ran naar Indonesië. Er is een misvatting ontstaan rond de aangekondigde huldiging van de heer W. Chr. Suwerink, chef afdeling Onderwijs, Sport en Culturele Zaken ten raadhuize. De officiële huldiging op het gemeente huis, die vrijdagochtend om 11 uur begint, wordt namelijk niet gevolgd door een openbare receptie aldaar. In verband met het ambtsjubileum, als mede met 't oog op zijn 35-jarig bestuurs lidmaatschap van „Stormvogels" recipiëert de jubilaris vrijdagmiddag tussen 4 en 6 uur in restaurant „Kennemerhof" te IJmuiden. De IJmuidense staking Het stakingscomité Houdt Vanavond in IJmuiden een filmavond in het Thalia Theater te Oud-IJmuiden. Alle stakende trawlervissers en hun echtgenotes worden daar vanavond om acht uur verwacht om de film „Op hoop van zegen" te zien en de oofdbestuurder van het Onafhankelijk Verbond van Bedrijfsverenigingen, de heer Jaap Koning te horen spreken over de nu al 23 dagen durende staking op de traw- lervloot te IJmuiden. De al aangekondigde film „IJzeren handschoen" wordt dus niet in Thalia gedraaid. De tweede en beslissende ontmoeting om de Lamersbeker tussen de beide biljartver enigingen „Excelsior" uit Alkmaar en „Prak Sociëteit" uit Haarlem is geëindigd in een 46 overwinning voor de Haarlemmers. Ondanks deze zege gaat de beker toch naar Alkmaar, daar de eerste wedstrijd in een 73 voor de kaasstadbewoners eindigde. De totaaluitslag is hierdoor 119 geworden. De prijsuitreiking van dit zeer goed geslaagde toernooi in café Apeldoorn. De gedetailleer- jamuari in café Appeldoorn. De gedetailleer de uitslag van deze laatste ontmoeting was als volgt: c. Wester (E.) 110 110 24 24 4.58 J. Peters (P.) 45 28 24 8 1.16 J. Bregman 104 100 22 18 4.54 D. v. d. Broek 42 \2 22 7 1.90 P. Koelman 90 90 21 20 4.28 C. Rooyers 39 24 21 5 1.14 J. Plas 48 28 20 7 1.40 P. Schreuder 30 30 20 4 1.50 c. Wij denes 37 12 27 3 0.44 H. v. Asperen 27 27 27 6 1.— Voor een groot aantal belangstellenden hield de heer H. Coenradi, landelijk voor zitter van de Stichting „Door de eeuwen trouw" gisteravond in het Patronaatsge bouw een rede, die hij zelf als een begin van openbare activiteit betitelde. Hij stel de het zeer op prijs om juist in Velsen deze rede te kunnen houden, omdat „het ge meentebestuur onlangs had geweigerd een demonstratie voor „Ambon moet vrij" toe te staan". In een vlammend betoog toonde de heer Coenradi de wantoestanden aan, die op de Zuid-Molukken door toedoen van de Ne derlandse regering waren ontstaan. Hij meende, dat de Ambonese zaak niet alleen een Nederlands- en Indonesisch probleem was, maar een kwestie van internationale grootte. Met zeer recent bewijsmateriaal liet de spreker zien, hoe zelfs bij de rege ring geen begrip voor dit probleem was, dat in wezen toch zeer eenvoudig is: „Recht voor Ambon", hetgeen impliceert, dat de Zuid-Molukken met bewoners zelfbeschik kingsrecht krijgen. Maar, zo meende de heer Coenradi, de regering verschuilt zich achter de UNCI en de burgerij vindt deze gehele zaak eigenlijk maar een meelijwek kende en is niet voldoende doordrongen van de emst van het streven en de strijd die er momenteel nog steeds op Ambon en Ceram word uitgevochten. Van degenen die het weten, zijn er velen, die menen, dat hun financiële belangen op Java in de knoop komen als Ambon recht wordt gedaan, zei de heer Coenradi. „Maar laten wij nooit vergeten, dat er twee din gen zijn, waarom wij verplich zijn Ambon te helpen: ten eerste om het werkelijke recht van Ambon en ten tweede om het belang van het Westen, want", zo meende spreker, „wanneer het Westen zich veilig wil stellen voor het communistische gevaar, moeten de Zuid-Molukken bevrijd wor den". De heer Coenradi besloot zijn be toog, dat in doodse stilte werd aangehoord, met het gezegde, dat Nederland pas wer kelijk zal herrijzen, wanneer het juist te genover Ambon recht zal doen wederva ren; „onze eer hebben wij uitgerekend te genover dit volk verspeeld!" „Suava Maluku" (De stem van de Mo- lukken) liet enige Ambonese liedjes ho ren, gespeeld op hawaiian- en slag-guita- ren, en in het begin van de avond waren de beide volksliederen gespeeld, die staan de werden aangehoord. De heer A. M. Sierevelt, luit.kol. inf. K.N.I.L. b.d., liet met het projectie-appa raat en -scherm een aantal plaatjes zien, die de ligging, schoonheid en bevolking van de Zuid-Molukken vertoonden. Omdat overste Sierevelt zelf een tiental jaren, de „mooiste van zijn leven", in deze streken had doorgebracht, kon hij interessante din gen vertellen. Praktijkdiploma boekhouden Voor het praktijkdiploma Boekhouden slaagde de heer J. Vrenegoor te Heemskerk. Voor de filmavond, uitgaande van de christelijke vereniging tot verpleging van behoeftige chronisch zieken „Het Zonne huis," die dinsdagavond in het Hervormd wijkhuis is gehouden, bestond heel wat be langstelling. De documentaire „Draag zorg voor hem," waarin men een kijkje kreeg in het verzorgingshuis „Zonnehuis" te Beek bergen, fungeerde als opening en vervol gens vertelde de heer Helm, propagandist, enige bijzonderheden over het werk van de vereniging, die het „Zonnehuis" in Beek bergen bezit, waarbij de laatste jaren zijn gekomen huizen te Schiedam en Doorn, die totaal 220 patiënten herbergen. Er is echter dies op in de gezinnen, want er zijn er, ken, die er naar ruwe schatting in ons land zijn, te kunnen herbergen. De langdurig zieken leveren vaak trage- disch op in de gezinnen, want er zijn er, die zelfs tot veertig jaar lang ziek en hulp behoevend zijn. Een grote fout noemde de heeir Helm, de particuliere rusthuizen en verplegingen, die in ons land zijn en op enkele uitzonderingen na, gericht zijn op winstbejag, zodat de patiënt pas op de tweede plaats komt. Hij deed een ernstig beroep op de aan wezigen te bevorderen, dat er meer „Zon nehuizen" komen. Dit moet in elke pro vincie als eerste opzet mogelijk zijn. De film „Een mens was te veel," een nor male theaterfilm van de Nederlandse cineast Rudi Hornecker, gaf in vaak fasci nerende beelden te zien, hoe een levens lustige jonge vrouw, „Nora," plotseling de symptomen vertoont van een cronisch zieke, die leidt tot verlamming en hulpbe hoevendheid. Na een jarenlange verpleging thuis, waar zij op de duur te veel blijkt, komt zij in een „rusthuis." In dit huis heersen onder de patiënten schrille tegen stellingen; een milieu waar Nora haar einde vindt, echter niet nadat haar ver- ADVERTENT1E KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 loofde Frank afscheid heeft genomen om zich te troosten met een nieuwe medewerk ster. De slotscènes, te samen de epiloog vormend, waren van een verrassend sterke dramatiek. „Pat-Mat" 4 won van „Weenink" 3 Het vierde tiental van de Kennemer Schaakclub „Pat-Mat" heeft een bondswed strijd gespeeld tegen „Weenink" 3, die in een 82 nederlaag voor „Weenink" eindigde. De uitslag was: ir. E. de Vries CP.)J. Meyer (W.) 10; ir. J. M. NijhoffM. v. Leeuwen 10; A. J. Bannenberg—A. de Vries 10; P. JippesJ. Duin 10; P. WagenaarA. Mooy 01; G. v. d. BergCh. Belterman 10; Ing. A. W. FalterR. Meyer 10; Ing. J. J. SchroderJ. Zuidendorp 10; E. Tof- foliJ. Limmen 10; A. SteemanH. v. Nimwegen 01. De honderden, die de eerste bindings avond van de Commissie Bevordering Bescherming Bevolking benoorden het kanaal, hebben bijgewoond, zullen deze niet licht vergeten. De grote zaal van het Kennemer Theater te Beverwijk was tot op de laatste plaats bezet, toen de heer L. H. Molenaar, hoofdinspec teur van politie te Beverwijk, allen een prettige avond toewenste. De heer G. A. Suermondt zei dat het een luchtige avond zou worden en dan past het niet om over minder prettige dingen te spreken. Doch feestvieren kan men alleen als men het gevoel heeft dat men iets voor de B.B. heeft gedaan. Doch met hoofd en hart wer ken is niet voldoende, ook onze handen moeten helpen, ver volgde hij, om zo tot een goed geheel te komen. Zich tot de vrouwen richtende, zei hij„De vrouwen regeren ons land en ons en ze weten heel goed dat het gaat om het gezin. Helpt hen, want hebben wij geen goede ervaring de laatste 50 jaar, dat we geregeerd wor den door een vrouw? In de bezettingsjaren is deze ondervinding uitgegroeid tot een symbool," zo besloot de heer Suermondt zijn openingswoord. Na de pauze bracht het hoofd van Be scherming Bevolking dank aan allen die hun krachten aan de dienst hadden ge geven, want met de Landelijke Stichting heeft men de idee ingang doen vinden bij de mensen, dat men de plicht heeft te zorgen dat alles in tijd van nood blijft draaien. Door advertenties in de bladen, Voor automannen Als het waar is en het is waar dat de automobiel naast het gevaarlijkste projec tiel het lieflijkste speelgoed des modernen mans is, dan zullen al deze liefhebbers de zevende februari in slagorde moeten optrekken naar het Hervorm,d Jeugdgebouw, waar een bandenfirma een film avond geeft met onder meer de Tulpenrallye 1955 in kleu- ren en een paar andere anto- maniakale rolprenten. Een IJmuidense garage zet het op touw en als ik kan kom ik ook de zevende, want dat liefhebbende is er bij mij óók niet uit te slaan. die de couleuren der Romeinse dames veranderden, heb ik mij laten vertellen. Rond het zwarte fonteintje, dat meneer De Vries naar be hoefte kan laten ontspringen in deze kleine uitbouw is het al haast een tikkeltje Romeins - zulke dingsigheden kwamen ook toen voor in de voorhof. De Vestaalse maagden van deze moderne Figaro dragen het blauw habijt en zien 'er aardig genoeg uit om eens een nieuwe kleur haar te gaan ha len, maar dat schijnt niet zo gebruikelijk te zijn voor het sterke geslacht, heb ik mij la ten vertellen, hoewel een oud kolonel van het veldleger naar mij bekend is, wel elke maand zijn interessante grijze lok laat ophalen in het Haagje. Aan binnenhuisarchitectuur is met smaak en voortvarend heid gedaan door het coifferen de echtpaar: de lampjes boven de spiegel winden zich als slanke bloemen over glas en tegels en deze gehele salon werd op die manier net dat speelse kleine etablissement, waar madame zich thuis voelt, ook al staat de kap heur een paar uur op het krullend hoofd. Jk kan me dat overigens best voorstellen, want waar goedé smaak regert, voelt de door- snêe-madame zich redelijk gauw tehuis. Héél behoedzaam heeft schoolbus-chauffeur Spanjaard, zonder wie het openbare kinderleven in Velsen onmiddellijk zou stok ken en de dreumesen tierend te hoop zouden stromen met spandoeken en betogerige gezichtjes, gistermiddag een glim- mend-nieuwe schoolbus het hoekje van het binnenterrein der „gemeentewerf" ingedraaid: de nieuwe DAF-schoolbus, die de oude groene, zeer der dagen zat zijnde Ford, kwam vervangen. Het is een wat vreemde plaats, om een film in aan te kondigen, dees' Lantaarn, maar omdat het waarschijnlijk alweer een laatste kans is, om een der besten in z'n soort te aanschouwen, wil ik er een uitzondering voor maken dezelfde uitzondering, die de Liga-film „Louisana Story" toekomt. Die draait, naar gij weet, op 7 februari in „Rex" en wie dat mist is een domoor. Maar de ander, „The third man" ligt al dichterbij in het verschiet: morgenavond als speciale voor stelling in „Thalia". Die „Derde man" met het zangerig-begeesterend Harry- Lime motief, dat Anton Karas op zijn beroemde cither tok kelt, is naar mijn smaak een van die films, die onvergete lijk blijven, omdat meneer Ca rol Reed er zo heel voortreffe lijk de sfeer mee greep. Vin cent Korda maakte de decors van het geteisterde Wenen en Cannes vond de derde man ook zó mooi, dat er een „Grand Prix" af kon. Dat verhaal is dermate fascinerend en de ma niet waarop het dan boven dien nog wordt verteld knap, dat ge deze „Third man" wel Brievenbus te kort Er stijgt een schreeuw op uit het dichtbevolkte hart van het nieuwe IJmuiden, waar de za ken elkaar rond Marktplein en langs Lange Nieuwstraat ver dringen, om een rood straat meubel, onderhorig aan Tante Pos. Tante, die overigens haar best wél doet in dit IJmuiden, al hapert het ook wel weer eens af en toe, zou er geloof ik goed aan doen op het Markt plein een rood busje te plaat sen, waar minne- en zakenlet- teren een goede verzorging ge nieten. Denk er eens aan, Tantetje. de derde keer wilt gaan be kijken alleen al om die gave filmtaal. Doén het zal u niet berouwen. Maar dan een gaatje openhouden voor „Loui sana Story", want ook dat is volbloed-film, al is het anders. Figaro is het (lange) Nieuw Meneer C. A. de Vries uit Vel- sen-Noord heeft alles op sna ren, maar vooral op haren moeten zetten, om zich einde lijk in het nieuw te kunnen steken aan de Lange Nieuw straat, daar waar de drie-een heid Zwanenburg-de Jager en nu De Vries zich als een schoon geheeltje aan de winkelende vrouw openbaart. Het werd een nieuw coiffeurs- paleis, dat er wezen mag met zijn zwarte tegels, zijn lichte vloer en velerlei instrumenten, die tegenwoordig papillot en krulspeld vervangen. Zeven grote spiegels vangen de bekoorlijkheden der onder het mes verblijvende dames in haar smetteloze vlak en deze dames zijn gezeteld op modern meubilair vooral als zij zich zachtkens terugtrekken in de hoek der opperste verrukking, waar temidden der stijlvolle bloemen het haarverven, de ge zichtsmassage en de andere speciale behandelingen zich voltrekken, waar wij mannen ons altoos zo over kunnen ver bazen, maar die toch echt even oud zijn als de hoofdstraat naar Rome. Waar óók al coif feurs gezeteld moeten hebben, Het is een juweeltje van een DAF en vooral de kleur is er met sprongen op vooruit ge gaan, want 't slappe spinazie- water, waarmee de oude Ford overtogen was, is nu eindelijk fini in VeLens dreven: dit beige ziet er heel wat mon terder uit. Wellicht wordt het nu nog eens een aardige ge dachte der gemeentelijke bus exploitanten, om de flanken van dit glimmend gevaarte met enige sierlijke schilderingen op te vrolijken: kindjes hinke lend, lezend, touwtje sprin gend en arbeidend aan hunne wijsheid. Hoewel dat weer enig verzet zou kunnen geven in het geval, dat de nieuwe bus een vergadering bedaagde con gresgangers door Velsen sleurt, indien zij niet gebruikt wordt voor schoolkinderen of zwem- mertjes-in-spe, die ter Velser- bad worden getransporteerd. MENEER Spanjaard zal wei goed op deze nieuwe aanwinst voor zijn leergierige schare passen. Vandaar dat hij eerst eens even op zijn gemak de moeilijke draaitjes op zijn rou te door stad en ommelanden gaat repeteren en als er straks kinders in komen, zal er nog wel eens vermanend opklinken tussen het groene kunstleder „Liefje, denk om je schoentjes anders wordt de bus zo vuil" of iets van hartiger strekking. Over de veiligheid van dit bekend stuk openbaar vervoer in Velsen hoeft het ouderdom zich inmiddels geen enkele zorg te maken, want niet al leen, dat meneer Spanjaard het klappen van de knalpot kent, maar bovendien is de bus in Den Haag, waar meneer Span jaard haar gisteren ophaalde, terdege gekeurd. Met „Gemeente Velsen" op de achtersteven zal het pronk juweel een mooi aantal komen de jaren voor een horde nako melingschap het eerste en het laatste woord op weg naar school gaan betekenen. Dat de DAF in vrede rolle.... lang en betrouwbaar! Sneeuwbruiloft halve eeuw terug Zijn leven lang heeft Simon Kolle, nu 80 jaar oud, niets anders gedaan dan gestuurd. Niet alleen paarden van bode diensten, verhuiswagens en zware en lichte vrachtauto's, ook zijn huwelijk heeft hij in rustige banen weten te hou den. Wie Simon Kolle en zijn tien jaar jongere vrouw, van „d'r eige Johanna Bakker", zo in hun feestelijk versierde be- nedenhuisjt aan de Rijnstraat 78 ziet zitten, zou niet zeggen, dat zij vandaag hun 50-jarige huwelijksfeest vieren. Alles nog gezond, alleen, je kan niet alles meer doen, om dat je ouder wordt, nietwaar? Simon zou anders nog best kunnen schaatsenrijden, want hij komt oorspronkelijk uit de Haarlemmermeer, waar alles water was. Mevrouw Kolle kan niet schaatsen, maar aan sneeuw heeft ze geen hekel, daar dit een huwelijksgeschenk was: toen het toen nog jonge stel namelijk op 25 januari 1906 in Beverwijk in het huwe lijk trad, lag de sneeuw zó hoog (mevrouw gaf mij 90 cm aan) en de buren moesten de deur vrij-scheppen, anders hadden ze niet eens naar het stadhuis gekund. Een lange reeks van jaren heeft de baas als koetsier bij Van Gameren gewerkt, later bij Boon en nog later als chauffeur bij de HERA. In IJmuiden waren ze goed bekend, want eerst hebben ze in de „veertig" gewoond, in de Prins Hendrikstraat en later in de Trompstraat. Drie jaar geëvacueerd in Sappemeer en na wat omzwervingen einde lijk weer in IJmuiden, erg te vreden met Drees-pensioen en huisje, met beste buren, (een mooi wandkleed van z'n vijven gekregen) en hun 5 van de elf overgebleven kinderen, 22 kleinkinderen en 3 achter kleinkinderen. LAMPENIER bioscopen, vergaderingen enz. enz., op ver schillende wijze moet er steun komen voor de „noodwachters" en als bekroning van dit alles en bijwijze van waardering zijn er dan ook nog de verschillende feest avonden. De taak die de B.B. heeft bij rampen moet bepaald niet onderschat worden, meende spreker. „Wij zijn echter al een stuk op de goede weg", vervolgde hij, „als we de belangstelling van anderen hebben gewekt en weten dat ook zij hun plaats moeten innemen bij de werkers. Velen moeten nog worden opgeleid voor de een of andere taak en gezamenlijk zul len verschillende groepen een geheel vor men, tot heil van de mensheid,", zó besloot hij. Het programma werd verzorgd door Theaterprodukties Amsterdam, onder de beproefde leiding van Frans Muriloff en Dick de Gelder, met Bert Botterman aan de piano en met Jan Oradi als de man die alles aan elkander moest lijmen. Het pu bliek heeft genoten van de zang van Phyl lis Lane, de fijne humor van Jules de Corte, de goocheltoeren van Swen Smeele en het Holborn Trio zorgde tenslotte voor prima acrobatiek. De agenda van de openbare vergadering van de raad der gemeente Beverwijk op maandag 30 januari 1956, des namiddags om 7 uur ten stadhuize. vermeldt: Benoeming van personeel bij het nijver heidsonderwijs. Pre-advies naar aanleiding van een ingekomen aanvrage ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920. Voorstel tot stichting van twee onenbare kleuterscholen. Pre-advies naar aanleiding van een ingekomen aanvrage ingevolge artikel 50 der Kleuteronderwijswet. Voor stel inzake subsidiëring van plaatselijke organisaties voor de vrije jeugdvorming. Behandeling van de begroting voor het dienstjaar 1956 voor: a. het openbaar slachthuis; b. het gemeentelijk woningbe drijf; c. de dienst openbare werken; d. het grondbedrijf; e. het gasbedrijf; f. de ge meente. Bij punt 6, sub f, wordt aan de orde gesteld de le en 2e nota van wijzi gingen der begroting 1956. Mededelingen en ingekomen stukken. Het ligt in de bedoeling in de vergade ring van 30 januari a.s. aan de orde te stellen de agendapunten 1 tot en met 5 en gelegenheid te geven tot het houden van algemene beschouwingen omtrent de ge meente-begroting voor het dienstjaar 1956. De vergadering zal worden vervolgd op dinsdag 31. januari 1956 van 3 tot 6 uur en van 7 tot 12 uur n.m., en zo nodig op woensdag 1 februari 1956 om 7.30 uur. De stukken liggen ter inzage gedurende de kantooruren van woensdag 25 januari af tot maandag 30 januari a.s. Ook 's avonds bestaat gelegenheid de stukken in te zien op donderdag 26 en vrijdag 27 januari a.s. van 19.3021.00 uur. ADVERTENTIE inlijsten van al uw Foto- en Plaatwerk en Schilderijen bij aankoop van een lijst Kennemerlaan 55 Op uitnodiging van boekhandel Dingier zal de bekende schrijver Hans Alma van avond (woensdag) spreken over het heden daagse Griekenland. Deze bijeenkomst vindt plaats in het Beverwijkse „Centrum". Lakschriftcursus In samenwerking met de vereniging van Handelaren in aardappelen, groenten en fruit organiseert het studiecentrum voor de Katholieke jeugd van Beverwijk een lakschriftcursus voor etalage- en reclame doeleinden. De cursus omvat tien lessen en wordt gegeven in de R.K. Jongens-ulo aan de Kees Delfsweg. De eerste les vangt aan op 30 januari. WOENSDAG 25 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Spion- nage rondom Triëst". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Madame Butterfly". Kennemer Theater, 20 uur: Bindingsavond Bescherming Bevolking. 't Centrum, 20 uur: Boekhandel Dingier; lezing Hans Alma. Groentenbeurs, 20 uur: K.A.B. Hotel „Parkzicht", 20 uur: St. Bonifacius, 14 uur: Vergadering Wijkerbroekpolder. K.S.A., 20 uur: „De Spar", cabaretavond. Openbare Leeszaal, geopend van 15—17 uur R.K. Leeszaal: uitleenbibliotheek van 15-18 uur; lees- en studiezaal van 15-18 en 1921.30 uur. Speeltuingebouw „Grapy", 20 uur: Jaar vergadering Speeltuin-centrale DONDERDAG 26 JANUARI 't Centrum, 14 uur: Huizenveiling. K.S.A., 20 uur: „De Spar", cabaretavond. f

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 10