Olympisch goud voor Fin Hakulinen en de Oostenrijkse Ossi Reichert HIP Stormvogels en EDO komen morgén tegenover sterke tegenstanders Water op opstandig publiek De opstellingen Belangstelling laat nog te wensen De eerste beslissingen bij de Winterspelen in Cortina Canadezen versloegen Oostenrijk met 23-0 Sport tijdens het weekeinde RCH, VSV en Haarlem hebben het gemakkelijker AMATEURVOETBAL 5 Amerika verslagen Honderdste seconden Vladimir Kusin verloor Reuzeslalom Gantoni mag toch starter blijven Uitnodiging wedstrijd RuslandNederland De standen bij ijshockey Training motorrijders is stopgezet Voetbal Finnen naar Nederland KORFBAL TAFELTENNIS VOLLEYBAL WANDELSPORT WATERPOLO ZATERDAG 28 JANUARI 1956 De eerste gouden Olympische medailles zijn tijdens een plechtige ceremonie protocolaire in het ijsstadion van Cortina d'Ampezzo uitgereikt. Zij kwamen in het bezit van de Finse skiloper Veikko Hakulinen, die vier jaar geleden in Oslo winnaar werd van de cross country over vijftig kilometer, en Ossi Reichert, die de reuzeslalom voor dames het snelst beëindigde. Achter haar kwamen twee Oostenrijkse meisjes en pas daarna volgde de Olympische kampioene 'van vier jaar geleden, de Amerikaanse Andy Mead Lawrence. Verder gingen op de tweede dag van de Olympische Winterspelen de ijshockey-ers door met hun wedstrijden. De met spanning tegemoet geziene wedstrijd tussen de Tsjechen en de Amerikanen, werd docfr eerstgenoemden met gering verschil gewonnen, waarna de zo sterk favoriete Canadezen de Oostenrijkers zonder consideratie inmaakten met 23—0Duitsland en Italië leverden een te hard gevecht, dat onbeslist bleef. De Russen gingen met hun opmars voort met een ruime vijf-een zege op de Zweden. Bij de bobbers bleek dat de Italianen de zege al haast niet meer kan ontgaan na twee manches. Eigenaardig is overigens dat de belangstelling by de wedstrijden gisteren nog bijzon der veel te wensen liet. De tribunes waren in de meeste gevallen slechts voor een kwart gedeelte bezet en in de hotels zjjn nog heel wat bedden onbeslapen. Men geeft hiervan de organisatoren de schuld. Deze hadden namelijk al enige maanden geleden verklaard uit vrees voor te veel drukte dat alle plaatsen waren uitverkocht en dat er geen hotelkamer meer te krijgen was. Spelenderwijs heeft Canada zich van een plaats in de finale-poule verzekerd. In de tweede wedstrijd, die tegen Oostenrijk, waren de Canadezen zo superieur, dat de ontmoetnig zich bijna geheel in het Oos tenrijkse verdedigingsvak afspeelde. Vele toeschouwers verlieten voor het einde het stadion omdat het kijken naar deze een zijdige vertoning de moeite niet meer waard was. Van de Canadese ploeg scoorden elf spe lers. Paul Knox was met vier treffers de topscorer, Jack Mackenzie, Charles Broo- ker en Gerry Theberge namen ieder drie goals voor hun rekening. Het werd 23-0. De ontmoeting Rusland-Zweden (groep C) is in een 51 overwinning voor de Russen geëindigd. De wedstrijd begon in een verbluffend hoog tempo waarop aanvallen en tegen aanvallen elkaar zonder onderbreking op volgden. Er werd hard gespeeld, vooral door de Russen die in de eerste vier minu ten vier van hun spelers naar het straf bank] e zagen verhuizen, waar ze gezel schap kregen van twee Zweden. In de vijfde minuut stonden er nog maar vier Russen op het ijs. De Zweden slaagden er echter niet in hun numeriek overwicht in doelpunten om te zetten en pas in de 13e minuut kon Lard Björn uit een pass van Nilsson de Russische doelman Puchkov verschalken. De Zweden bleven licht in de meerder heid, dankzij hun enorme snelheid die ruimschoots opwoog tegen de techniek van hun tegenstanders. De Russen domineerden in de derde en laatste periode door hun bijna feilloze techniek. Nog twee maal vonden zij het Zweedse net en zo eindigde deze wedstrijd in een voor de Russen verdiende zege. Op de tribunes van het Olympisch ijs- hockeystadion waar de wedstrijd Italië Duitsland voor groep A zou worden ge speeld, hadden zich ruim 2000 toeschou wers verzameld. Het Duitse team was in zijn sterkste opstelling op de baan ver schenen en men verwachtte veel van dit duel. De Azzurri trokken onmiddellijk na het fluitsignaal danig van leer. Maar Hoff mann de Duitse goalie en zijn man nen stonden pal. De Duitsers, die minder in de aanval waren geweest, scoorden het eerst door Huber. Toen het spel werd her vat kreeg het een ruw karakter. De Ita lianen waren niet zuinig met het uitdelen van bodychecks en wel op zo'n manier, dat zij herhaaldelijk naar het strafbankje wer den verwezen. De gelijkmaker kwam toen de puck via de wand bij de vrijstaande Tucci belandde en hij de zwarte schijf maar voor het inschieten had. Ook in de tweede periode gingen de spe lers niet bepaald zachtzinnig met elkaar om. Vooral de Italianen maakten zich aan ongeoorloofde aanvallen schuldig. Het werd een wild toneel en het publiek be gon te joelen en te schreeuwen. Het straf bankje werd druk bezocht zowel door Ita lianen als door Duitsers. In de 17e minuut kreeg Duitsland de leiding door een doel punt van Markus. Met geweld trachtten de Azzurri de gelijkmaker te scoren. Van sa menspel kwam niets meer terecht en de ene na de andere speler verdween naar het zondaarshokje. Het tweede doelpunt van Italië werd gescoord door Maniacco even voor het einde: twee-twee. Voor groep B van het Olympisch ijs- hockeytoernooi is vrijdag de ontmoeting gespeeld tussen de teams van Tsjecho- slowakije en Amerika. De Tsjechen be haalden een krappe overwinning: 43. De tussenstanden waren 2:1, 01, 21. Reeds snel nam Tsjechoslowakije in deze harde wedstrijd de leiding door Danda, waarna Vanek de stand op 20 bracht. De spanning keerde terug toen Mayasich vlak voor het verstrijken van de eerste speeltijd de Amerikaanse tegengoal scoorde. Ondanks het feit dat de Tsjechen in de tweede speeltijd het beste van het spel hadden, scoorden de Amerikanen door Meredith. De laatste periode toonde, dat de Euro pese spelers over een groter uithoudings vermogen beschikten. Bunter en Bubnik drukten dit uit door doelpunten, waardoor hun ploeg met 42 de leiding nam. Verder dan een derde doelpunt, gescoord door Purpur, kwamen de Amerikanen niet. De overwinning van de Tsjechen was volkomen verdiend. Het wordt echter als vrijwel zeker beschouwd dat de Amerika nen de eindgroep zullen halen. Twintig tweepersoons bobs kwamen gis teren voor de eerste en tweede manche in de baan en al spoedig werd het duidelijk dat de beide Italiaanse teams, die tijdens de trainingsritten en de selectiewedstrijden veruit de beste tijden hadden gemaakt, de leiding zouden veroveren na de eerste dag. Het sneeuwde licht en het winterzonnetje trachtte tevergeefs door de grijze lucht heen te breken. De ijspiste werd met een dun wit laagje bestrooid maar van invloed op de snelheden bleek dit niet te zijn. De Italia II met straalpiloot Monti aan het stuur en remmer Alvera achter hem, noteerde 1 min. 22,73 sec., maar hun land genoten Dalla Costa en Conti gingen in de voorlaatste rit met een totaaltijd van 1 min. 22 sec. door de finish, slechts 0,02 sec. bo ven het baanrecord van Monti, enkele da gen geleden tijdens de selectiewedstrijden gemaakt. De Amerikaanse, Zwitserse, Spaanse en Duitse bobs noteerden eveneens goede tij den, maar in deze tak van sport gaat het om honderdsten van seconden en een ach terstand van ruim vier seconden na twee manches van de eerste Zwitserse bob is, hoe eigen aardig dit ook moge klinken, ho peloos te noemen. Dat Dalla Costa, die evenals Monti militair is en be stuurder van een straaljager, zulke uitnemende tijden laat afdrukken, is aan twee factoren te danken. In de eerste plaats kent hij de baan door en door en voorts weet hij uit zijn bob, die reglementair niet meer dan 165 kg mag wegen, door fantastische stuur manskunst en met een voortreffelijke rem mer als tweede man, het maximum te halen. In vroegere jaren waren er geen bepa lingen in het reglement opgenomen ten aanzien van het gewicht van de bemanning. Men zocht het toen in zware mannen, die door hun gewicht de grootste snelheid aan hun sleden gaven. Sedert kort heeft men een artikel gemaakt, waarbij de bob ber ten hoogste 210 pond mag wegen. Dalla Costa en Monti beschikken over een onbe grensde moed, zij durven een risico te ne men en dat is nodig want, honderdsten van seconden, electronisch opgenomen, kunnen de doorslag geven voor het winnen van een gouden medaille. Vrijwel de gehele dag oefenen de Olympische deelnemers aan het nummer skispringen voor de dag dat zij een gooi mogen doen naar de gouden medaille. Op de foto ziet men een sprong van de Ame rikaan Olson. De cijfers langs de kant van de baan geven het aantal meters aan dat de springer heeft bereikt. Het was druk langs de bobbaan, die een hoogteverschil van 150 meter heeft. Vooral in de Antalao-bocht en de direct daarop volgend Curva Cristallo, waar de sleden het labyrint reeds waren gepasseerd, stond het zwart van de mensen. In deze S-bocht, waar de fjswand de hoogte van niet minder dan vier meter bereikt, gingen enkele deelnemers zo hoog langs, waarbij de snel heid op 100 km per uur kon worden ge schat, dat zij rakelings langs de bovenste rand scheerden. Vandaag worden de derde en vierde manche verwerkt. Die zullen ongetwijfeld nog een spannend gevecht opleveren voor de bronzen medaille. Het klassement na de eerste twee ritten luidt: 1. Italië I 2 min. 44,45 sec., 2. Italië II 2.45,26, 3. Zwitserland I 2.48,52, 4. Span je 2.48,58, 5. Verenigde Staten I 2.48,97, 6. Verenigde Staten II 2.49,18, 7. Zwitserland II 2.49,24, 8. Duitsland II 2.49,52, 9. Groot- Brittannië II 2.50,16, 10. Duitsland I 2.51, 11. Groot Brittannië I 2.51,09, 12. Oosten rijk I 2.52,14, 13. Oostenrijk II 2.53,21, 14. België 2.53,23. De Russische Zatopek van de sneeuw, Vladimir Kusin, wereldkampioen op de 30 en 50 km cross-country, heeft het in de 30 km wedstrijd voor het eerst op de Olympische Winterspelen op het program ma staande niet tot een overwinning kunnen brengen. De 25-jarige schoolmees ter moest zich met de vijfde plaats tevre den stellen. Winnaar op deze tocht, in een temperatuur, die varieerde van 6 tot 15 graden onder het vriespunt, werd Kusins grote rivaal van de wereldkampioenschap pen, de 31-jarige Finse favoriet Veikko Hakulinen, die in 1952 in Oslo de ski-mara thon (50 km) op zijn naam had gebracht, 24 seconden later finishte Zwedens grote man, Sixten Jernberg. Voor Rusland greep Sheljukhin, die gevolgd werd door drie van zijn landgenoten, de bronzen medaille. Hakulinen, die bosbouwkundig inge nieur is, lag op 10 km zes seconden op Jernberg achter, maar de Finnen hadden langs het hele traject hun verzorgers met walki-talkies opgesteld, zodat hij haarfijn op de hoogte werd gehouden en na 20 km was hij zijn achterstand op Jernberg al aan het omzetten in een stevige voor sprong. De leider van de Russische ski- ploeg zei later: ,,De beste man heeft ge wonnen". Tijdens de ceremonie heeft Hakulinen zijn gouden medaille in het Olympisch ijs stadion in ontvangst genomen, terwijl hij tevens zijn diploma als wereldkampioen voor 1956 op het nummer cross-country over 30 km uitgereikt kreeg. Het was voor de eerste maal in de ge schiedenis van de skisport, dat een Olym pisch kampioen tevens tot wereldkam pioen uitgeroepen werd ingevolge een be sluit, dat in 1953 door de Internationale Ski-federatie genomen werd. Men bepaal de toen namelijk, dat alle Olympische ski nummers ook als wereldkampioenschappen erkend worden wanneer althans de bij de Olympische wedstrijden geldende re gels dezelfde waren als die van de F.I.S., de Internationale Ski-federatie. „Het Witte Paard," in het Beierse dorpje Sonthofen, niet ver van Oberstdorf, zal in de komende weken ongetwijfeld een druk beklante herberg zijn. Want het toch al zo populaire dienstertje, Roseleine Reichert, de dochter van de kastelein, is kampioene in de reuze slalom geworden. Vrijdagmorgen was zij als eerste van de 51 deelneemsters op de fraaie nood-piste van de Tovane op het oorspronkelijk aangewezen parcours lag te weinig sneeuw gestart. Een klaroenstoot kondigde haar komst bij de finish aan. Een donker figuur tje verscheen tussen de bomen, bovenaan de laatste helling. De skiloopster, die voor allen de spits afbeet, nam de laatste twee van de 59 poortjes in bliksemtempo. Een soepele scherpe wending, een korte hert achtige zweefsprong over een kleine, steile afdaling, nog een laatste spectaculaire zwaai en Ossi gleed diep doorverend in de knieën over de eindstreep. Hijgend hoorde zij de tijd afroepen, die zij voor deze 1700 meter lange carrouseltocht, met een hoogteverschil van 400 meter, had nodig gehad: 1 min. 56,5 sec. Verscheidenen van de 50 concurrenten zouden haar echter nog kunnen overtref fen. De tweevoudige Olympische kam pioene van 1952, de Amerikaanse Andrea MeadLawrence bijvoorbeeld. Of de Zwit serse titelhoudster Madeleine Berthod, en niet te vergeten de Oostenrijkse specialiste Thea Hochleitner. Andrea Mead kwam als vijfde na Ossi Reichert aan de start. Maar de 24-jarige Amerikaanse, die in 1952 absoluut heerseres was geweest, bleek niet haar topvorm van Oslo te bezitten: 1 min. 58,3 sec. Thea Hochleitner kwam daar later nog een tiende gedeelte van een seconde onder. Giuliana Minuzzo (Italië), die een dag tevoren in het ijsstadion als eerste vrouw in de Olympische geschiedenis de eed had afgelegd, kwam met haar 2 min. 01,5 seconde niet in de topklasse. Ossi Reichert verklaarde na afloop van haar uitstekende prestatie, dat zij na dit seizoen uit de wedstrijdsport zal terugtrek ken. Zij voldoet hiermede aan de wens van haar ouders, die haar hard nodig hebben in hun hotel. De uitslag van de reuzeslalom voor dames luidde: 1. Ossi Reichert (Duitsland) 1 min. 56,5 sec.; 2. Josefine Frandl (Oostenrijk) 1.57,8; 3. Dorothea Hochleitner (Oosten rijk) 1.58,2; 4./5. Andrea Mead Lawrence (V.S.) en Madelaine Berthod (Zwitser land) 1.58,3; 6. Lucile Wheeler (Canada) 1.58,6; 7. Borghild Niskin (Noorwegen) 1.59,0; 8. Marysette Agnel (Frankrijk) 1.59,4; 9. Regina Schöpf (Oostenrijk) 2.00,6; 10. Josette Neviere (Frankrijk) 2.00,8; 11. Frieda Danzer (Zwitserland) 2.00,9; 12. Marianne Saltsam (Duitsland) 2.01,4; 13. Giuliana ChenalMinuzzo (Italië) 2.01,5; 14./16. Anne Marie Waser (Zwitserland), Madeleine FrontBenier (Frankrijk) en Inger Bjornbakken (Noor wegen) 2.02,3. De afstand, die afgelegd moest worden, bedroeg 1700 meter, met een hoogtever schil van 400 meter en 59 poortjes. Er werd gestart op 2.012 meter hoogte, de finish lag op 1.612 meter. Oorspronkelijk zou de reuzeslalom worden gehouden op de piste Illio Colli, doch later werd dit gewij zigd en werd gestart op de baan van Cana- lnne Delia Tofana. Ondanks de door de I.S.U. aangevoerde bezwaren zal de Italiaan dr. Gianni Can- toni starter blijven bij de aanstaande Olympische schaatswedstrijden. De I.S.U. had het Olympische organisa tiecomité geadviseerd Cantoni als starter te doen „vervangen". Deze Italiaan fungeerde als starter bij de omstreden rit van zondag toen een Russische rijder het wereldrecord 500 meter met 0.6 sec brak. Het organisatie-comité hield gisteren echter voet bij stuk en bevestigde dat Can toni zaterdag bij de 500 meter het pistool zou hanteren. Het organisatiecomité lever de geen commentaar op de door de I.S.U. aangevoerde bezwaren. Tijdens de loting voor de 500 meter van de Olympische Winterspelen heeft Schenk een bespreking gehad met de Russische Schaatsofficial Mikael Semenov, die bij on ze schaatscoach informeerde of de KNSB er iets voor voelde om in januari of fe bruari 1957 een Nederlandse ploeg te for meren voor een dubbele landenwedstrijd, met als eerste ontmoeting een wedstrijd in het Dynamo-stadion in Moskou, de twee de wedstrijd bij Alma Mata. Het spreekt vanzelf, dat Schenk in be ginsel deze uitnodiging gaarne aanvaardde. De bedoeling is, dat de KNSB in dit ver band een brief richt tot de sectie schaat senrijden van de Russische Bond voor de Lichamelijke Opvoeding en de sport, waar na een officiële uitnodiging door Rusland, aan de KNSB gericht, zal volgen. Van Rus sische zijde werd verzocht om in ieder ge val de rijders Kees Broekman, Gerard Maarse en Wim de Graaff in de ploeg, welke waarschijnlijk uit zes rijders zal be staan, op te nemen. De standen in het Olympisch ijshockey- toernooi luiden: Groep A: Canada 2 2 0 0 4 270 Italië 10 10 12—2 Oostenrijk 2 0 111 225 Duitsland 1 0 0 1 0 04 Groep B: Tsjechoslow. Amerika Polen Groep C: Rusland Zweden ■Zwitserland 2 4—3 0 3—4 2 5— 1 0 1—5 Het Napolitaanse voetbalpubliek is hardleers. Enige tijd geleden kwamen er ernstige ongeregeldheden voor tijdens een wedstrijd van Napoli. De club werd daarna enige tijd het recht ontzegd thuiswedstrijden te spelen. De eerste de beste wedstrijddag na het aflopen van het verbod werd het publiek wederom opstandig en wilde het veld opstormen om daar eigen rechter te spelen. De politie. - op alles voorbereid - richtte toen - zoals men op de foto ziet - de brandslangen op de wat al te enthousiaste toeschouwers. De verhitte gemoederen waren toen spoedig bekoeld. Importeurs zijn kwaad De ervaringen, opgedaan in de Internatio nale Motorzesdaagsen en vooral in die van vorig jaar in Tsjechoslowakije, bracht de Centrale Sportcommissie van de K.N.M.V. tot de overtuiging, dat de training van de Zesdagenrijders op een intensievere wijze mSest geschieden. De importeurs, wier merken in de training en de Motorzesdaagse worden bereden, kon den zich evenwel niet verenigen met de plan nen van de Centrale Sportcommissie en had den ernstige bezwaren tegen de wijze van voorbereiding. Zij hadden gekend willen wor den in de plannen voordat de Sportcommissie haar beslissing had genomen. Nu dat niet was gebeurd, voelden deze importeurs er niets voor om ten behoeve van de afwerking van het trainingsprogramma machines be schikbaar te stellen. De Centrale Sportcommissie betreurde deze Heden, zaterdag 28 januari, zal op Schip hol aankomen de heer T. A. Ekhohn, lid van het dagelijks bestuur van de Finse Voetbal bond. Hij wordt vergezeld van twee Finse trainers. Het ligt in de bedoeling van de heer Ekholm met de KNVB te spreken over wed strijden tussen clubs uit beide landen en een studie te maken van de opleiding van oefenmeesters in Nederland. houding ten zeerste, temeer omdat het be kend kon zijn, dat nader overleg met de im porteurs zou plaats hebben, zodra nadere gegevens over de buitenlandse ritten bekend zouden zijn. Nu geen medewerking werd ondervonden, zag de Sportcommissie zich genoodzaakt de uitvoering van het trainingsprogramma stop te zetten. De aanwijzing van de elf geselec teerde rijders werd ingetrokken en de trai- ningsrit van zondag afgelast, aldus meldt ons het K.N.M.V. De strijd om de beste plaatsen op de ranglijsten bij het betaalde voetbal gaat morgen in onverminderde hevigheid voort. Voor de clubs uit Haarlem en omgeving valt daarbij direct in het oog dat Stormvogels en EDO het in de hoofdklasse al heel erg moeilijk krijgen. Beide spelen thuis, maar de tegenstanders hebben zeer capabele elftallen. DOS komt namelijk naar Velsen en Rapid naar Haarlem. In de eerste klasse hebben RCH thuis tegen De Valk VSV uit tegen NEG en Haarlem uit tegen Be Quick het aanzienlijk gemakkelijker. Stormvogels neemt nog steeds de achtste plaats in in de hoofdklasse A en zou er via een zege op de Utrechtenaren heel wat beter voor komen te staan. Twee punten behalen betekent namelijk dat DOS gepas seerd kan worden. Vooralsnog houden wjj het op een puntenverdeling. EDO heeft het tegen Rapid in de hoofd klasse B nog moeilijker. Rapid heeft een schotvaardige en snelle ploeg met een vrij hechte defensie. Na de zege op GVAV mag men verwachten dat Rapid niet zonder meer een overwinning zal behalen. Er blijft altijd nog een kansje op een gelijk spel. De standen zijn: Ajax Fortuna N. A. C. Sparta Eindhoven V. V. V. D. O. S. Stormvogels Limburgia Amsterdam Excelsior A. D. O. Roda Sport N. O. A. D. Rigtersbleek E. B. O. H. H. V. C. Vitesse In de eerste klasse A moet RCH zonder veel moeite van De Valk kunnen winnen. Of dat inderdaad gebeurt dient echter te worden afgewacht. RCH's nieuwe aanwinst Brouwer van Velsen speelt voor de eerste maal in eigen omgeving. De Racing heeft 1850 voor deze 19-jarige betaald. Verleden week tegen Veendam speelde hjj een behoorlijke wedstrijd als rechtsbuiten. VSV reist naar Nijmegen, naar NEC. Geen gemakkelijke wedstrijd wordt het daar in de Goffert. Toch lijkt ons een over winning voor de Velsenaren waarschijn lijk. Haarlem zal in Groningen tegen Be Quick zonder veel moeite moeten kunnen winnen. De standen zijn: 19 26 Elinkwijk 19 29 19 25 Enschedé 19 27 19 25 Rapid 19 25 19 24 B. V. V. 18 24 18 23 Alkmaar 19 23 18 22 Feijenoord 19 22 18 21 D. F. C. 19 21 19 20 Willem II 17 20 19 18 G. V. A. V. 19 20 18 17 M. V. V. 18 18 19 17 P. S. V. 19 18 19 16 S. V. V. 19 17 19 16 S. H. S. 18 16 19 16 Graafschap 19 16 18 14 Sittardia 19 15 18 13 E. D. O. 19 13 19 12 Emma 18 7 19 22 Volewijckers 19 5 R. C. H. 14 21 Hermes DVS 15 21 V. S. V. 15 21 Leeuwarden 16 20 A. G. O. V. V. 15 19 Haarlem 15 18 D. W. S. 15 19 Wageningen 13 16 N. E. C. 15 17 Baronie 15 16 Xerxes 14 16 Longa 13 15 Go Ahead 14 15 Blauw Wit 14 15 R. B. C. 15 15 't Gooi 15 13 Valk 15 13 Rheden 13 12 P. E. C. 15 13 Zwolse Boys 14 12 Velocitas 15 12 Be Quick 13 11 Veendam 14 9 Heracles 15 11 Heerenveen 15 8 O. N. A. 14 5 Ensch. Boys 15 8 In de tweede klasse A van het amateur voetbal spelen de ploegen uit deze omge ving behalve DEM en VVB tegen elkaar. ZandvoortmeeuwenHFC is een volkomen open strijd, die veel spanning en een puntenverdeling? kan opleveren. Ook bij BeverwijkKennemers is het moeilijk een vermoedelijke winnaar aan te wijzen. Schoten kan verder HBC de baas blijven. DEM zal op eigen veld veel moeite hebben met WFC, terwijl VVB in en tegen Helder kan winnen. In de derde klasse zijn voorts vastgesteld: VelsenADO, EHSWijk aan Zee, Vitesse Terrasvogels, KinheimCSV, Ripperda RVC en Lenig en SnelTYBB. In de vierde klasse worden gespeeld: THB—Waterloo, SEMO—NAS, ETOOG, DCOAPGS, Halfweg—WH en DIO— Bloemendaal. Het is te hopen dat de weersomstandig heden zondag de afwerking van het korf balprogramma niet weer vertragen, want het aantal gespeelde wedstrijden in januari is wel uitermate gering geweest. Voor de Haarlemse tweede klasse ploegen is met uitzondering van Aurora één wed strijd vastgesteld. Toevallig moeten Animo Ready, Haarlem en Oosterkwartier alle drie een uitwedstrijd spelen. Voor Animo Ready is weinig kans op suc ces, want het gaat op bezoek bij het sterke Swift in Amsterdam. Oosterkwartier, dat destijds op eigen veld van OBZB verloor, moet in staat worden geacht die nederlaag te revancheren. Haarlem zou reeds van een succesje kunnen spreken, indien het in Bussum een gelijk spel tegen Olympia zou behalen. In de derde klasse speelt Watervliet voor eigen publiek tegen nummer laatst, Scher- merhorn Dat wordt een grote zege voor de aanstaande kampioen. Watervliet 2 speelt van 122 uur als voorwedstrijd tegen Blauw Wit 4, dat veel sterker is. Sport Vereent onderneemt de verre reis naar Den H rider en ontmoet daar KVH. Een zege van de gastheren ligt hier in de lijn der verwachtingen. Soesterkwartier, dat bezoek krijgt van Nieuw-Flora, zal revanche nemen voor de 5-0 nederlaag, die het in Haarlem leed. Zondag vindt in het Haarlemse Tafel- tennishuis aan de Jansstraat het jaarlijkse acht-sterren-toernooi plaats. Daar tijdens deze wedstrijden alle spelers elkaar zullen ontmoeten, wordt een betere krachtsver houding verkregen, dan bij het gebruike lijke systeem, wanneer de geluksfactor een belangrijke rol speelt. De volgende speel sters en spelers zijn uitgenodigd: Dames: C. Schuyt (Rapidity, titelhoud ster), A. Lahey (Johez), Tr. Vaasen (TOG), mevr. Baten, mevr. Wolters, N. Simon, N. Vermeulen, L. v. d. Putten (allen Togido), reserves: R. Franssen (teZaanen), J. Ba- rendregt (Johez). Heren: P. Sleper (GTTC, titelhouder), P. van Eyk (Heemstede), B. van Eyk (Togido), J. v. d. Dries (JBC), B. Duits, P. Klabou (beiden TOG), Th. Blom (GTTC), H. Eijking (Rapidity), reserves: H. Netz (Togido), F. de Loor (Hotac), G. Wolters (Togido). De wed strijden beginnen om 2 uur, einde rond 6 uur. Vanavond worden in het Krelagehuis aan de Leidsevaart in Haarlem de eind strijden gespeeld van het districtenkam- nioenschap van Nederland. Het is te ver- oooooooooooooooocoooooooocoooooooooooooooooooooooooooooo De clubs uit deze omgeving uit de hoofd klasse en eerste klasse betaald voetbal en de amateurverenigingen uit de tweede klasse komen zondag als volgt uit (van rechts naar links): Betaald voetbal STORMVOGELS De Graaf; Freriks en Post; Venus, Snoeks sr. en Tol; Jans sen jr., Janssen sr., De Boer, Snoeks jr. en Van der Meer. E.D.O. Koelemeij; Berends en Vervoort; Snijders, Tol en Van Kampen; Plaizier, Spiers, Van Roodselaar, Doves en Prins. R.C.H. v. d. Voort; Schoonenberg, v. d. Brink; De Jong, De Vos, Hoogendoorn; Brouwer, Kruyer, Honout, Biesbrouck en Koster. HAARLEM Snijders; Oepkes en Kors; Boeree, De Voogd en Barends; Vreeken, Van Osch, Jacob, Brussee en Groene- veld. V.S.V. Geerlofs; Van Lint en Kunst; Tiel- rooy, Spaans en v. d. Plas; Van Deur- sen, Zwanenburg, Den Oude, Belfroid en De Graaf. Amateurs SCHOTEN Kessens; Hogendijk en Van Maren; Blanke^jein, Van Veen en Din- kelberg; Woning, Geurts, Van Oosten, eiser en Berendregt. ZANDVOORTMEEUWEN J. Keur; A. Stokman en Drayer; C. Stokman, Water 8 en Van der/Werf; G. Keur, Koning, g Zwemmer, Visser en Castien. D.E.M. Aardenburg; Bakker en Beentjes; 8 Starremans, Niesten en Goderie; Van Zomeren, Burger, Alkemade, De Vries, 8 Van Lieshout. 8 H.F.C. v. d. Lee; Dekker en Bijvoet; Van Schouwenburg, Molijn en Winter; o Moolenaar, -Bouwman, Ort, Wijkhuizen 8 en Engelenberg. g 3 KENNEMERS Groot; Lejeune en Schaa- 8 per; Brethouwer, K. Minneboo, Van der g Sluys; Kops, Bouvré, J. Minneboo, 8 Scholten, Mosk. 8 8 BEVERWIJK Raap; Marx en Lorjé; g Wolterman. Bakkum, De Ruyter; Spren- 8 ser, Gerrits, v. d. Wel, Ketting, v. d. 3 Plas. "XTOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOQOOOOOOOOCOOOOOOOOOCÖ wachten dat de sterke districten, Den Haag, Amsterdam en Utrecht, zowel bij de dames als bij de heren, de eindstrijden bereiken. Aanvang van de finales 8 uur. Zondag wordt de vierde en laatste wan deldag in de winterserie van „Jan Pas- stoors" gehouden. Een fraai parcours is uitgestippeld in de omgeving van Haarlem. De start is van gebouw „Rosehaghe" in de Hqofmanstraat in Haarlem af tussen 11 uur en half een. De afstanden zijn 10 en 15 kilometer. De ontmoeting Watervrienden-DWR 3 wordt vanavond in het Sportfondsenbad in Haarlem als eerste wedstrijd gespeeld. Daarna binden de dames van Haarlem en HPC de strijd aan. Haarlem zal wel win nen. De bekerwedstrijd HVGB-de Vest gaat niet door. De Vest heeft de wed strijd gewonnen gegeven. HVGB gaat nu naar de tweede ronde. De reserves van HPC krijgen DWT 4 op bezoek. Het laatste duel dat deze avond gestreden wordt is een herenwedstrijd, waarin HPC en H elkaar weinig zullen toegeven.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 13