„Ridder Suwerink" hoorde in „Kennemerhof een overstelpende hoeveelheid dank aan Veren igingsvaria Zilveren feest van Chr. Vrouwen „Fotokring Velsen" groeide in een week uit zijn verenigingslokaal Dr. J. Verweij sprak over het trekken van vis en de zeestromen Een voorzitterdie een sieraad in het verenigingsleven is" uit de IJmond Chr. Visman Old Clothes New Trage groentehandel dure Lenteboden Heemskerk Bridgen om het „Jump"- kampioenschap KAB houdt klaverjasdrive Tiende Volkshogeschool-visserijbijeenkomst Als start: „De techniek in de fotografie DRY CLEANING ONLY Instituut gaat vergaderen Ouden van dagen helpen mee aan verbouwing „Groene Huis" NCRV-steravond „Stadhuis op stelten" bij K.N.A. Japanse film voor GCB Nieuw lid in de commissie tot wering van school verzuim ZATERDAG 28 JANUARI 1956 HAD IN DE OCHTENDUREN op het Velsense raadhuis de belangstelling zich op de jubilaris W. Chr. Suwerink uit de „overheidskoker" geconcen treerd burgemeester mr. M. M. Kwint speldde hem het ridderkruis van Oranje Nassau op de borst en verschillende sprekers zwaaiden de man, die 40 jaar lang de gemeenschap diende alle lof toe des middags is een legertje sporivrienden opgetrokken naar restaurant „Kennemerhof" om de jubilaris als voorzitter van cle IJ.V. Stormvogelsin het verdiende zonnetje te zetten. Daar heeft een lange reeks sprekers gewaagd van de activiteiten, die de heer Suwerink in zijn 35-jarig bestuurslidmaatschap aan de dag legde en een eerbiedwaardige hoeveelheid vaak kostbare geschenken vertolkte de gevoelens, die hem vooral uit de verschillende geledingen van „Stormvogels" toevloeiden. Na de toespraak van burgemeester Kwint ten raadhuize, die werd afgerond met de opspelding van de hoge Koninklijke onder scheiding wy meldden reeds gisteren uitvoerig hierover heeft wethouder H. de Boer voor het front der vele genodigden de jubilaris toegesproken. Hij erkende „lastig" te zijn geweest, al had hy direct n3 zijn ambtsaanvaarding na de oorlog ge voeld, het met de heer Suwerink als chef van de afdeling onderwijs, sport en cul turele zaken wel te zullen redden. „U gaat nimmer op de beleidszetel zit ten" zei de wethouder prijzend, om daarna op te merken, dat de pluimen bij een ge slaagd gemeentebeleid meestal naar het ge meentebestuur gaan, terwijl de verwijten, als het niet goed gaat, meestal op het hoofd der ambtenaren neerdalen. Met het overhandigen van de jubileum- enveloppe sloot de heer De Boer zijn rede af. De secretaris der gemeente, de heer J. Veenstra heeft daarna gesproken na mens secretariepersoneel, de verificatie en de BB en er aan herinnerd hoe de heer Suwerink jaren geleden de strijd voor het behoud van de Breesaap heeft gevoerd, daarna de ups en downs van direct na de eerste wereldoorlog doormaakte en voorts de wederopbouw zich hielp voltrekken: „mede dank zij u is er veel in Velsen bereikt". Dat de veertig jaren zo gauw gegaan zijn, weet de heer Veenstra vooral aan de jubilaris zelve: zijn vele liefhebbe rijen hebben daar ongetwijfeld toe bijge dragen. Dat zijn gevoel voor humor hem door menige netelige situatie heeft gehol pen achtte de heer Veenstra een benijdens waardig talent en namens het secretarie- personeel overhandigde hij de jubilaris ten slotte een fraaie schemerlamp met een oor konde. Dank van de jubilaris De heer Suwerink dankte voor alle goede woorden en de onderscheiding en was speciaal de burgemeester erkentelijk voor de steun en de leerschool, dank zij mi. Kwint doorgemaakt. „De durf om de beslissingen door te hakken bijvoorbeeld" preciseerde de jubilaris, „al is er geen sprake van dat u en ik het altijd volmaakt eens zijn geweest". Als met gelach ontvangen voorbeeld noemde hij de betaalde voetbalsport en de amateuristische ruitersport. In een spiritueel weerwoord werden ook de overige sprekers bedankt, waarna zich een gezellig samenzijn in de raadzaal ont wikkelde. Vlaggen uit De Kennemerlaan, sinds enige jaren de „basis" van de jubilaris, had deels de vlaggen uitgestoken ter ere van de jubi lerende, nieuwe ridder. En op de boven zaal van „Kennemerhof", waar al menige Stormvogels-beslissing gevallen is, werd in de middaguren een receptie gehouden waar mevrouw en de heer Suwerink weer talloze handen hebben gedrukt, ditmaal echter speciaal uit de brede kring der Stormvogelsaanhang. Als eerste werd het woord gevoerd door de heer H. G. F. Smakman, ambenaar voor sportzaken, die na het voorlezen der risten binnengekomen telegrammen, mede namens wethouder De Boer zijn waar dering uitte. Hij toonde dankbaarheid voor de steun uit het verenigingsleven in het al gemeen en Stormvogels in het bijzonder, zonder welke de ambtenaar maar een een ling blijft. „Met uw adviezen kan het sport leven in IJmuiden blijven groeien en bloeien" zeide heer Smakman tenslotte. Opmars naar de eredivisie Als vice-voorzitter van de vereniging meende de heer K. d e J o n g namens dui zenden IJmuidenaren te kunnen spreken over zijn waardering voor de jubilaris: „U diende de sport in een grootse vorm; Stormvogels is een voorzitter rijk, die als sieraad in het verenigingsleven aangemerkt mag worden". Zinspelend op de koninklijke onderscheiding meende de heer De Jong, dat „ridder" Suwerink het ook in de op mars naar de eredivisie van het Neder landse voetbal zal kunnen redden zijn schildknapen zijn althans bereid hem te volgen. Namens de verenigingen en uit naam van alle sportvrinden overhandigde de vice-voorzitter de jubilerende praeses een kofferschrijfmachine, waarop een enorme doos bonbons voor mevrouw Suwerink volgde en een tafelaansteker uit naam van het bestuur. In zijn antwoord toonde de jubilaris zich getroffen door zoveel gul heid en hij herinnerde er aan, hoe de ver eniging in de vishal geboren werd en nog steeds naar de havenkant trekt. Een memento jegens de overledenen be geleidde deze terugblik, waarop de heer J. Baljet als vriend en als schaker het woord nam, gevolgd door wederom de heer K. de Jong, die thans als voorzitter van DCIJ sprak: wij streven hetzelfde doel na, namelijk het opstoten van Velsen in de rij der gemeenten. Met een als lantaarntje vermomde thermometer vertolkte hij de vriendschappelijke gevoelens uit DCIJ. La ter zou de heer De Jong nog eens, thans als voorzitter van het zakencentrum „Ken- mentaal voor te bereiden en sprak de hoop uit jegens deze keurtroepen, dat de voor hem zo feestelijke week met een Storm vogels-zege kan worden afgesloten. De zes-man-sterke elftalcommissie had de heer Ph. v. Opbergen, haar secretaris, afgevaardigd om de algemene voorzitter te complimenteren en hij voegde daar si garen bij, waarop de heer Suwerink hem een verdiende pluim op de hoed stak voor zijn vele bemoeiingen met de wedstrijd voorbereidingen. Voor „IJmuidens Bloei" sprak de heer M. Koos, er op wijzende, dat de beide or ganisaties niet in het materiële vlak wer ken: beide dienen één doel: grotere be kendheid van Velsen. Nadat de heer P. Heeren namens de jeugdcommissie met een omvangrijke mand met fruit kwam aandragen en te horen kreeg, dat hij tot een der belang rijkste steunpilaren der vereniging be hoort als verschaffer van „nieuwe kweek", kwam de heer W. Kramer naar voren als praeses van de supportersvereniging „Stormvogels". Deze zag de oorzaak van des heren Suwerinks populariteit in de zinspreuk: „eenvoud is het kenmerk van het ware". Drie boeken begeleidden zijn toespraakje en de lange rij is gesloten door de heer A. v. d. Aar als voorzitter van de afdeling Haarlem van de KNVB. „Dit 35- jarig bestuurslidmaatschap is slechts een generale repetitie voor je 40-jarig feest over vijf jaar!" Het slot van deze drukke dag kwam om zeven uur: een vrolijke serenade van de „IJmuider Harmonie", die in groot gala en met alle mankracht de jubilaris en diens echtgenote een aantal pittige wijzen toe- blies. Groep A: 1 v. d. Steen-v. d. Vis 33 p.; 2 mevr. Prins-Jonker 28'/* P-I 3 De Haas- Wey 23J4 P-I 4 v. d. Berg-Amsing 23'/2 p.; 5 Maarleveld-Snoek 211/* p.; 6 Prins-Porck 20 p. Groep B: 1 dames Elzerman-Rolloos 3814 p.; 2 dames Kramer-Schoen 37 p.; 3 dames Külman-Breur 3214 p.; 4 Westra-Hannema 32 p.; 5 Tol-Warmerdam 32 p.; 6 echtpaar Seydel 2914 p.; 7 Kramer-Koudijs 29 p.; 8 echtpaar Rem 21Vs p. Groep C. A: 1 Stam-Bannnink 6614 p.; 2 Boender-v.d. Wint 57 p.; 3 Echtp. Broe- ren 50 p.; 4 v. d. Kuil-Schadé 49l/a p.; 5 mevr. Bloem-v. Loo 4614 p.; 6. dames Zwerver-Koningstein 45'/2 p. B: De Vries-v. d. Starre 63 p.; 2 dames Hamers-Schol 52,/a p.; 3 dames Ouwer- kerk-Vlotman 45J4 p.; 4 Reyendam-Floor 41'/2 p.; 5 dames De Haas-Stam 41 p.: 6 dames Maas-Koningstein 3914 p.J V. Drij ver-Veldman 32 p. De culturele dienst van de KAB organi seert maandag 30 januari voor haar leden een klaver jas wedstrijd, welke wordt ge houden in het KSA-gebouW. Jaarvergadering Vrouwengroep P. v. d. A. De vrouwengroep van de Partij van de Arbeid afdeling Beverwijk houdt op dins dag 31 januari in de Zeewijkschool haar jaarvergadering. De voorzitster mevrouw Schmohl zal op deze avond een uitgebreid politiek overzicht geven. Wijk aan Zee in „De ruwe bolster" Op woensdag 1 februari geeft de r.k. to neelvereniging „Wijk aan Zee" een opvoe ring in de zaal van café „De Zon" van het toneelspel „De ruwe bolster". OP DE EERSTE DAG van de tiende visserijbijeenkomst op de Volkshogeschool „de Zandhoeve" in het Noordhollandse Bergen, die werd geopend door de Directeur der Visserijen, ir. G. Lienesch, heeft dr. J. Verweij, directeur van het Zoölogisch Station van de Dierkundige Vereniging in Den Helder gesproken over „De betekenis van het trekken van de vis en van de zeestromen voor de visserij". Dr. Verweij voerde daarbij onder meer aan, dat in het dierenrijk tal van groepen dieren zich verplaatsen en bewegen onder de invloed van vocht- en temperatuurverschillen 'en de daarmee samenhangende voedselhoeveelheden. Zowel op het land als in de zee zijn deze kenmerken waar te nemen. Tegenover de voedseltrek, waarvan de verplaatsing samenvalt met de voorplanting, staat echter in zee de aparte groep van de paaitrekkers, die los van de trek naar voedselrijke plaatsen staat. Deze tiende visserijbijeenkomst werd in geleid door ir. Lienesch, die trachtte in de historie van tien jaar volkshogeschooldagen ten dienste van de visserij terug te zien. Hij kwam tot de slotsom, dat in die tien jaar tal van vraagstukken zijn behandeld en dat uit deze dagen een bepaalde geest is gegroeid, die gebaseerd is op de visserij interesse. Paaitrekkers In de groep van de paaitrekkers onder scheidde dr. Verweij de dieren, die in zee blijven en zich daar voortplanten; de die ren, die uit zee naar zoet water trekken (zalm) en de dieren, die uit zoet water naar zee trekken (paling). Hij gaf een uitvoerig beeld van de mas sale waterbewegingen op de oceaan en rond Engeland en zette daarin de trek van de vis uit. Daarbij zei hij ondermeer, dat de golfstroom er ruim twee tot tweeëneenhalf jaar over doet om van Florida de kust van Ierland te bereiken. Naar Noorwegen duurt het dan nog eens 7 tot 8 maanden, naar de Lofodden nog eens 7 tot 8 maanden en ver volgens naar de Barendszzee nog een jaar. Om de Shetlandeilanden heen is de golf stroom in ongeveer tien maanden bij de Burgemeester Kwint spel', de heer Suwerink de onderscheiding op. nemerlaan" het woord vragen, om de „eerste ridder van de Kennemerlaan" te huldigen. Elftal present Het hele eerste elftal van „Stormvogels" was aangetreden voor de „grote baas" en Henk Snoeks, ook op het groene veld de aanvoerder, had zich als tolk van „de knapen" opgeworpen. Hij vond het wel wat moeilijk „praatjes op het veld gaan makkelijker" maar overhandigde de jubilerende voorzitter niettemin in enkele welgekozen bewoordingen boeken, sigaren en bonbons. Hierbij mocht de trainer, de heer A. Rentenaar niet achterblijven en hij meen de, dat de vereniging zonder de steun van de heer Suwerink niet zou kunnen draaien. Hij hoopte, dat de heer Suwering alle be schikbare tijd veil zal hebben, om de club tot het begeerde ere-divisieschap te bren gen en had uit Alkmaar een precieus kaasje als cadeau meegebracht. De jubi laris zag zijn kans schoon, in het antwoord alvast de wedstrijd van zondag tegen DOS VEILIN GBERICHT 27 januari Andijvie 3859; waspeen 1018; prei 1226; knollen 1227; witlof 2129; spruiten 2886; boerenkool 918; groene kool 812; rode kool 611; peen 69; uien 12—37; soepgroenten 9—18. ADVERTENTIE Voor KANTOORMEUBELEN in staal en hout KANTOORMACHINEHANDEL MARKTPLEIN 22 - TEL. 4619 - IJMUIDEN Korte levertijd, billijke prijzen, prima kwaliteit. TER GELEGENHEID VAN het 25-jarig bestaan van de afdeling Beverwijk van de Nederlandse Christen Vrouwenbond waren gisteren dames uit de wijde omtrek naar Beverwijk gekomen, om ter receptie hun gelukwensen aan te bieden, waarbij vaak heel hartelijke en waarderende woorden werden gewisseld. Het was echter niet alleen een jubileum, men kwam ook afscheid nemen van de presidente, me vrouw A. Frölich-Hoenderdos, die jaren lang met vaste hand de afdeling leiding gaf. Mevrouw M. D. Tijssen-de Korte uit IJmuidén-Oost zei „Als de oudste doch ter jarig is, is ook de moeder van de partij" en ze vond het prettig dat „dat kleine kleutertje" nu alweer gesplitst is, wat een bewijs is dat de leiding in goede handen is geweest. Mevrouw H. D. van Zweden-de Blom bracht de beste wensen over van de afdelingen in het rayon Haar lem. Burgemeester mr. H. J. J. Scholtens zei dat het gemeentebestuur'met genoegen de afdeling van de Christelijke Vrouwen bond rangschikt onder de florerende ver enigingen in de gemeente en hij hoopte dat de nieuwe presidente, mevrouw Lijesen- Breukelaar, met evenveel liefde haar taak zou waarnemen. Tot slot richtte de burge meester zich nog met een persoonlijk woord tot de scheidende president, die ook enkele' jaren lid van de gemeenteraad is geweest. Nadat mevrouw Lever-Brouwer namens het hoofdbestuur het bestuur het allerbeste had toegewenst, bedankte mevrouw Frö- lich voor de hartelijke woorden, waarbij ze de opmerking maakte, dat de afdeling Beverwijk wel de oudste dochter was van IJmuiden en dat het goed was gegaan, doch naar haar mening kwam dit ook doordat IJmuiden een uitstekende instruc- trice is geweest. Een tijd lang werden handen gedrukt en wij zagen ds. J. O. Norel, ds. W. Oorthuys, em. pred. J. D. Jansen uit Wijk aan Zee, afgevaardigden van de Jonge Vrouwen Vereniging uit Wijk aan Zee, de Vereni ging „Draagt elkander in de Liefde" had zich laten vertegenwoordigen door mevr. L. Meertens, de Christelijke Besturen Bond bracht de beste wensen over bij monde van de heer J. H. v. d. Schoor, de heer J. Sixma namens het Hervormd Kerk bestuur, de heer G. de Ridder voor de Ge reformeerde Kerkeraad, „Bid en Werk" uit Wijk aan Zee was aanwezig en vele ande ren. Heel velen lieten hun wensen ver gezeld gaan van een mooi bloemstuk, zodat de zaal een heel feestelijk aanzien kreeg, van een gemeenschappelijke donkere ka DE „FOTOKRING VELSEN" heeft in de eerste weken van haar bestaan zo'n nimmer verwachte grote toeloop van leden te verwerken gekregen, dat de jonge ver eniging thans al moet omzien naar een gro tere ruimte voor haar bijeenkomsten dan op de eerste avond in de nieuwe, frisse zaal van het gemeentelijke vergaderlokaal aan de Abelenstraat. In totaal hebben zich thans al 58 leden gemeld; een grote groep, die gisteravond maar net in deze kleine zaal bij elkaar kon komen om na de pro- paganda-avond op de vrijdag van vorige week de eerste vergadering te houden. Er is ongeveer anderhalf uur over tal van verenigingsaangelegenheden gesproken; er is een definitief bestuur gekomeneen werkprogramma werd ontworpen en bo vendien heeft het lid van de fotoclub PEN, de heer J. Koper een aantal kleurendia's vertoond. Vooral zijn collectie opnamen van landschappen sprongen daarbij in het oog, Het voorlopig bestuur, dat uit vijf leden initiatiefnemers bestond, is door de leden aangewezen als haar bestuur op te treden. De functies werden als volgt verdeeld: G. J Kwakkel, voorzitter; H. Rutgers, vice- voorzitter en technisch adviseur; P. Borst, penningmeester; W. J. Neehus, secretaris; D. Schaap, tweede secretaris en bibliothe caris. Voorts werd een commissie samenge steld, die het huishoudelijk reglement en de statuten van de vereniging zal samen stellen en waren allen het er eenstemmig over eens, dat de „Fotokring Velsen" zich zal aansluiten bij de Bond van Nederlandse Amateur Fotografen Verenigingen. Het door het voorlopig bestuur ontwor pen werkprogramma kon de goedkeuring van de leden ontvangen. Speciaal voor de beginnende amateurfotografen is een drie tal bijeenkomsten op woensdagavonden ontworpen, waar de heer A. H. v. d. Akker te IJmuiden zal spreken over „De techniek van de fotografie". Op woensdag 8 februari behandelt hij onder meer de keuze van film en ontwik kelaar, de belichting en de motiefkeuze, toegelicht met vergrotingen. Vier weken daarna, op woensdag 7 Maart, zal de prak tijk worden binnengehaald en worden op namen gemaakt, wordt ontwikkeld en ge fixeerd. Nog eens vier weken later, op woensdag 4 april zullen van de op 7 maart gemaakte opnamen contactafdrukjes en vergrotingen worden vervaardigd. De tussenliggende bijeenkomsten van de „Fotokring Velsen", op de vrijdagen 24 februari, 23 maart en 20 april zullen wor den gevuld met lezingen of voordrachten van de heer Van Woerdekom uit Wouden berg met „Een reis naar Sicilië", van de heer Van Dalsum uit Amsterdam met „Landschapsfotografie" en dr. J. J. M. van Santen of de heer G. A. W. Wagenaar met „Reportage-fotografie". Voorts staat even tueel de bespreking van een bondsfoto- collectie op het programma. In mei zal de Kring ook nog drie maal bijeenkomen en voor de zomermaanden juni, juli en augus tus staan contact bijeenkomsten op het programma op 13 juni, 11 juli en 8 augus tus. Het ligt verder in de bedoeling in de naaste toekomst te komen tot inrichting mer, het houden van excursies met kleine groepjes onder leiding van een ervaren foto-amateur en het stichten van groepjes, die bij enkele leaen thuis al vast het don- kere-kamer-werk kunnen leren. Ook de Beverwijkers Gisteravond kwam ook de Beverwijkse amateurfotografen in hun clublokaal aan de Schans bijeen. Zij hebben de kleuren dia's, door de leden opgenomen, besproken en van de nodige commentaar voorzien. Na het projecteren van de verschillende dia's gaf de voorzitter de heer G. Broertjes een nabeschouwing, waarbij hij voorop stelde, dat er een groot verschil bestaat tussen het ontwikkelen van kleurenfoto grafie en de zwart-wit opnamen. Deze laatste worden immers door de leden zelf ontwikkeld, terwijl de kleurenopnamen tot nu toe in de meeste gevallen naar de laboratoria gezonden worden. Uit de vertoonde dia's bleek, dat ieder een eigen weg gezocht had: de een had zich meer toegelegd op detail opnamen, terwijl andere hun onderwerpen kozen tijdens de vacantie, waardoor zij meer aan tijd en aan de daar heersende omstandig heden waren gebonden. De voorzitter be sloot met de leden de raad te geven, ge zien het resultaat, zich niet bezorgd te maken over de resultaten, daar zij juist door deze avonden hun fouten beter leren zien. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 De Castricumse afdeling van het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling heeft voor donderdag 2 februari in hotel „De Rus tende Jager" een vergadering belegd tij dens welke het door het bestuur samen gestelde zomerprogramma zal worden be sproken. Daarna zal de reisleider van een bekend reisbureau de heer G. Oosthuizen, uit Krommenie, iets van zijn reiservaringen vertellen en zijn woorden met kleurendia's toelichten. Bijzondere dienst in de Grote Kerk Op Zondagavond 29 januari zal in de Grote kerk van Beverwijk voor de tweede maal een dienst gehouden worden, waarbij de geloofsbelijdenis aan de orde komt. Wederom zullen twee gemeenveleden een persoonlijke uitdrukking geven aan de be lijdenis, zoals deze zondag aan zondag door de leden van de kerk wordt uitgesproken. Sprekers zijn de heer A. Boer, opzichter tekenaar, mr. C. P. Vos, bedrijfsjurist. De liturgie wordt verzorgd door ds. J. A. Eek hof. VITESSE—TERRASVOGELS De bezoekers komen in deze wedstrijd uit met: Butter; Akkerman en Van Gelder; Span jaard, Disselköter en Van Eeden; Rijke, Schipper, Pellemans, Van Vuuren en Bouwer. Doggersbank. De trekkers in het dierenrijk van de zee gaan evenwel sneller dan deze golfstroom; zo doet het water er tien maan den over om van Zuid-Ierland naar de Doggersbank via de Shetlands te komen en de tonijn is er binnen vier maanden. Geen vissers Op deze eerste dag heeft tevens in de avonduren prof. dr. M. J. L. Dols gespro ken. Hij behandelde het onderwerp „Vis in de voeding". De belangstelling voor beide lezingen was vrij groot, hoewel zich onder de groep, die naar Bergen was gekomen, vrijwel geen enkele zeevisser bevond. De handel op de groentemarkt had ook deze week een uitermate traag verloop en er zijn voor de meeste produkten maar matige prijzen besteed. Witlof kwam in prijs niet veel hoger dan tot 30 ent per kg., kasandijvie varieerde van 38 tot 59 cent per kg., waspeen was iets beter te verko pen dan vorige week, er werd nu tot 19 cent per kg. betaald. Boerekool varieerde van 8 tot 17 cent per kg., de overige kool soorten draaiden rond de 10 cent per kg. Spruiten, mits van extra-kwaliteit en ge schoond, kwamen tot 85 cent per kg,, de origeschoonde draaiden rond de 40 cent per kg. Prei was dit keer wel te verkopen; er werd 26 cent per kg. betaald en de sel derij knollen varieerden van 14 tot 27 ent per stuk. Uien van goede kwaliteit kwa men tot 37 cent per kg., winterpeen ging tot 10 cent per kg. Soepgroenten bracht het tot 19 cent per bos. Dure tulpen Op de bloemenveiling was er deze week een vrij behoorlijk aanbod met goede prij zen voor haast alle soorten. Bij de tulpen ziet men nog steeds de grootste belangstel ling uitgaan naar de Copland die van 95 tot 150 cent per bos opbrachten, de varië teit Van der Eerden ging tot 140 cent per bos. Zo goed als geen enkel bos goede tul pen werd onder de gulden verkocht. Nar cissen zijn er weinig, waardoor de prijzen aan de hoge kant lagen; voor de gele nar cissen werd van 70 tot 95 cent per bos be taald en trosnarcissen draaiden rond de 75 cent per bos. Hyacinten zijn er volop, al naar gelang de kwaliteit werd er van 4 tot 22 cent betaald. Blauwe druifjes ko men in grote patijen aan de veiling en werd er in het begin der week nog tot 38 cent per bosje betaald, vrijdag lag de prijs lager: 30 cent per bosje. Mimosa komt in een ruim aanbod met prijzen rond tien gulden per doos; katjes varieerden van 12 tot 43 cent per bosje. Krokussen zijn er heel weinig, ook het aanbod van potplan ten is niet erg groot. NIEUWS VAN U. T. D. De bridgeclub UTD speelde deze week een onderlinge duplicate-wedsrtijd waarvan de voornaamste uitslagen luidden: 1. Ten BroekeHa.ndgraaf en Prins en echtg. contra KlinkenbergKorver en mevr. Slaats Böhm 4425; 2. dames VerhorstMuis en SchoenSnel contra mevr. RobMuller en MeyerVisser 4518; 3. mevr. Klinken bergPieterse en GroenPonte contra mevr. PieterseGroot en OverdorpLeenders 58—27. Agenda voor Castricum „Corso"-theater: zaterdag en zondag 19.15 en 21.30 uur: „Angst"; maandag, dinsdag, woensdag en donderdag, iedere avond 20 uur: „De aanslag op Hitier"; zondagmiddag 15 uur: „Taza, zoon van Cochise". Jaarvergadering in Beverwijk De afdeling Beverwijk van de Bond van Ouden van Dagen heeft donderdagmiddag in „Het Groene Huis" aan de Grote Hout weg haar jaarvergadering gehouden. Zoals gewoonlijk sprak de voorzitter, de heer W. de Wit een openingswoord, waarna de secretaris, de heer R. Kolk zijn jaarverslag over 1955 uitbracht. De afdeling schreef in het afgelopen jaar 150 leden in, zodat nu de 750 ruim gepasseerd is, 19 leden waren haar door de dood ontvallen. De penningmeester, de heer E. Rookhui- zen, kon met trots meedelen, dat na aftrek van alle uitgaven de afdeling beschikt over een bedrag van f 700. Op voorstel van het bestuur werd een besluit genomen dat ge tuigt van burgerzin. „Het Groene Huis", waar men geregeld bijeen komt, is te klein en het bestuur van de Stichting overweegt wel verbouwing, doch de kosten worden geschat op f 15.000. De bond wil daaraan bijdragen en stelde daarvoor f 500 beschik baar. De bestuurders Nijenhuis en Jaspers stel den zich niet meer herkiesbaar en in hun plaats werden gekozen de heren Neef en Kluft. De andere aftredenden werden her kozen. 's Avonds waren velen aanwezig om te genieten van een mooie kleurenfilm over Joego Slavië, welke vertoond werd door Gebr. Boosma uit Middelharnis. Demonstraties voor Velsense lassers De leden van de afdeling IJmond en van de lasclubs Velsen en omstreken en Haar lem van de Nederlandse Vereniging voor Lastechniek kunnen op vrijdagavond 3 Februari in de cantine van de centrale werkplaats van het Hoogovenbedrijf een bijzondere demonstratie meemaken, die mogelijk is gemaakt door de medewerking van de Hoogovens en de Plaatwellerij. Deze demonstraties geschieden in samenwerking met Smit-Nijmegen en behandelen lo. het „Sigma" lassen van aluminium, roodkoper, staal en roestvrijstaal en 2o. het oplassen van wielbanden. De leden zullen door bemiddeling van het bestuur van het Station Hoogovenhalte af naar de lezingzaal en terug worden ver voerd. De NCRV radio-omroep geeft maandag in de nieuwe Gereformeerde Kerk aan de Prinses Beatrixstraat te Castricum een steravond. Medewerking verlenen onder andere de zanger Henk Dorel; het orkest Estrellita en voorts wordt de film „De radio kreeg een gezicht" vertoond. Het ge heel staat onder leiding van Joop v. d. Does. De Beverwijkse toneelvereniging „Kunst na Arbeid" geeft op vrijdag 3 en zaterdag 4 februari in het Kennemer Theater een op voering van het toneelspel van Martie Verdenius en Hans Keuls „Stadhuis op stelten". „Vriendenkring" won van ,,'t Centrum" In het nederlaagtoumooi van de Bever wijkse klaverjasvereniging „De Vrienden kring" speelde de organiserende vereniging een wedstrijd tegen „'t Centrum" uit Haar lem. De uitslag werd: „Vriendenkring" 25.973 pnt., en ,,'t Centrum" 24.107 pnt. Op donderdag 2 februari vindt in het Luxor Theater een filmavond plaats, die is georganiseerd door de culturele commissie Beverwijc. Vertoond zal worden het Ja panse filmwerk „Rashoman". In het voor programma wordt gedraaid: „Beeldhouwer in de late middeleeuwen". De heer C. Timmerman, als lid van de Commissie tot wering schoolverzuim, ver tegenwoordigende het Volksonderwijs, af deling Heemskerk, heeft in verband met studieredenen als zodanig ontslag verzocht. In verband hiermede stellen B. en W. voor hem dit ontslag eervol te verlenen. Ter vervulling van de ontstane vacature worden, na overleg gepleegd te hebben met de Commissie Wering Schoolverzuim, de volgende personen aanbevolen: 1. de heer J. Klinkenberg, Oosterstreng 48, alhier; 2. mevrouw H. Kranendonk-Boerema, Breed- slaglaan 8, alhier. Aangezien het college zich met deze aanbeveling volkomen kan verenigen, stellen B. en W. voor tot be noeming van een dezer personen tot lid van de Commissie tot wering schoolverzuim over te gaan. Hier ziet men de viermotorige „Lockheed Electra", die waarschijnlijk binnen enkele jaren dienst zal gaan doen op de middenafstandsroute's van de K.L.M.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7