Goud en brons bij kunstrijden voor twee broers: Alan en David Jenkins Madeleine won op haar verjaardag Dames van Die Raeckse voor vijfde maal kampioen afdeling Haarlem Leider Nederlandse schaatsploeg niet ontevreden over prestaties Zwitserse en Finse overwinning op ski's in Cortina Gemakkelijke zege van HVS op CIOS: 3-0 Wel somber gestemd over toekomst Buitenlandse hockeyers naar Bloemendaal DONDERDAG 2 FEBRUARI 1956 7 Stijlvol Op verjaardag V erlieslijst Revanche De elfstedentocht op maandag 6 februari? Amerikaanse hardrijders niet naar Kralingen Ook t.v.-uitzendingen van de Zomerspelen? York City verslagen door Sunderland in bekercompetitie DE VOLLEYBALCOMPETITIE Wedstrijden en tochten in Nederland Financiële zorgen Adoptie NederlandIerland in Feijenoord-stadion Centrale training amateurs begonnen Kampioenschap hoofdklasse libre district Haarlem In een fantastische demonstratie van zijn techniek en talent heeft Hayes Alan Jenkins bij het vrije rijden zijn eerste plaats, die hij bij de verplichte figuren reeds had behaald, gehandhaafd. De zon was reeds achter de toppen van de Dolomieten verdwenen toen de 22-jarige Amerikaan, die driemaal achtereen de wereldtitel behaalde, op het ijs verscheen. Het publiek in het stadion was doodstil en volkomen in de ban van de show van Jenkins. Geen wonder trouwens, want op de klanken van de Hongaarse muziek gleed de Amerikaan zo vloeiend, soepel en harmonieus over het ijs, daarbij zijn pi rouetten draaiend en sprongen makend of er geen weerstand of zwaartekracht bestond. Dit was haast geen schaatsenrijden meer, maar „zweven" op de muziek. Toch behield Jenkins voortdurend een manlijke en krachtige stijl. Geen ogen blik verviel hij tot de zwakkere, iets vrouwelijk aandoende élégance, het dans type, waartoe de Europese rijders overhellen. Zijn sprongen, dubbele axels, lutzen en rittbergers, volkomen zuiver uitgevoerd, waren op de juiste momenten in zijn programma ingelast, zodoende een prachtige afwisseling biedend aan het volmaakte voorwaarts, achterwaarts en zijdelings glijden. Het Olympisch goud was een verdiende beloning aan het slot van de sportieve carrière van deze student uit Colorado. Want Alan Jenkins is vast besloten dit jaar met het kunslrijden op te houden. Hij vindt zich nu op een leeftijd gekomen de studie serieus ter hand te nemen en hij is zich zeer goed bewust dat een dagelijkse training van tenminste drie uur en de juridische studie niet samen gaan. Hoe wondermooi het vrije rijden van Jenkins ook was, hij heeft het voor de strenge jury, die op meer onderdelen Iet dan de harmonieuze zuivere bewegingen, in dit vrije rijden toch niet kunnen win nen van zijn jongere landgenoot Ronald Robertson. Een kwartier voor dat de wereldkampioen aan de beurt was ver scheen deze 18-jarige uit Long Beach op de baan. Gekleed in grijs dinner-jacket en zwarte broek zag hij eruit als een jonge bar keeper toen hij zich voor de jury opstelde. Vuriger dan zijn beroemde landgenoot, legde hij zijn proef af. Zijn rijden had een dynamisch karak ter, waarbij hij zijn vroegere neigingen tot acrobatiek vol komen in bedwang bleek te hebben. Hij toverde het enthou siaste publiek een boeiend schouwspel voor ogen, dat steeds met applaus werd begroet. Moeilijkheden schenen voor hem niet te bestaan. De moeilijkste toeren beheerste hij en toch voerde het stijlvolle rijden de boventoon. De sprongen, hoger en sneller dan bij de anderen, waren met een zekere nonchalance in zijn programma opgenomen. Aan deze jongen, die bij de wereldkampioenschappen in 1955 de tweede plaats was toegewezen, kenden de j jury-leden de hoogste cijfers voor het vrije rijden toe. Bij een maximum van 6 punten per jurylid verkreeg hij van vijf van de negen leden het cijfer 5,9 toege wezen voor de vorm en de inhoud van zijn programma, en even vaak het cijfer 5,8 voor de uitvoering daarvan. Met een totaal van 651,9 punten had Ro bertson voor het vrije rijden iets meer gekregen dan Hayes Alan Jenkins, doch de voorsprong van de laatste na de ver plichte figuren, kon hierdoor niet meer worden tenietgedaan. Jenkins verkreeg voor het vrije rijden 645,5 punten, zodat hij op een totaal kwam van 1497,70 tegen Robertson 1492,00. Een gering verschil dus en de strijd tussen deze twee Amerikanen zal zeker opnieuw worden uitgevochten bij de wereldkampioenschappen in Garmisch- Partenkirchen. Een kleine verbetering bij de verplichte figuren, en Robertson zal erin slagen zijn grote rivaal en vriend te over treffen. De strjjd om de bronzen medaille tussen de jongere broer van de Olympische kam pioen, David Jenkins en de Europese kam pioen Alain Giletti werd reeds in de vroege middaguren beslist. David was de eerste die het ijs betrad. Hoewel hij tweemaal ten val kwam na een moeilijke sprong ver kreeg hy toch cijfers welke tussen de 5,1 en de 5,7 lagen. Uit zijn rijden in de typisch Amerikaanse stijl sprak durf en moed, gepaard aan prima maatgevoel. De compositie van zjjn kür was egaal. De jonge Fransman daarentegen was het toonbeeld van de Franse elegantie. Ook hij volgde zuiver de muziek, maar zijn programma was juist iets minder moeilijk, iets minder energiek en krachtig, om de zelfde beoordeling, die de Amerikaan had gekregen, te kunnen evenaren. Ook bij hem lagen de cijfers boven de 5, variërend van 5,3 tot 5,6, hetgeen een felle reactie bij het publiek, niet altijd even deskundig en zeker niet onpartijdig, uitlokte. De beslissing om de derde plaats viel dus reeds na de rit van Giletti. David Jenkins, die na de verplichte figuren zich reeds op de derde plaats had genesteld, had niets meer te vrezen, zodat ook de bronzen medaille in handen van de Ver enigde Staten kwam. De officiële uitslag van het kunstrijder* voor heren luidde: 1. Hayes Alan Jenkins, Vereenigde Staten 13 166.4; 2. Ronnie Ro bertson, Verenigde Staten 16 165.7; 3. David Jenkins, Verenigde Staten 27 162.8; 4. Alain Giletti, Frankrijk 38 159.6; 5. Karei Divin, Tsjechosiowakije 5014 154.2; 6. Michael Bookern, Engeland 5214 154.2; 7. Charles Snelling, Canada 661-4 150.2; 8. Norbert Felsinger, Oostenrijk 70 150; 9. Alain Calmat, Frankrijk 7614 148.2; 10. Tilo Gutzeit, Duitsland 92 141; 11. Frangois Pache, Zwitserland 9514 139.2; 12. Hans Müller, Zwitserland 11014 135.2; 13. Allan Gantern, Australië 115 132.4; 14. Dario Vildalba, Spanje 12714 127.9; 15. Kallo Tuulos, Finland 13614 124.5; 16. Charles Keeble, Australië 137 123.9. Met bevende knieën stond de Zwitserse Madeleine Berthod aan de start van de afdaling voor dames. Bijna altijd had de zelfbewuste Zwitserse boerendochter bij belangrijke wedstrijden plankenkoorts. Bij de vorige Olympische Winterspelen in Oslo had het pechduiveltje haar ook parten ge speeld en bracht zij het als sportvrouw nummero één van Zwitserland niet verder dan de zesde plaats. Aan haar voeten lag een verraderlijke helling, met een stijl- beid van 50%. Daarna zou de afdaling door een dicht bos van massale dennen voeren met een paar venijnige bochten en glooiingen. De zon scheen verblindend door haar windbril heen. Als zij vandaag toch eens mocht winnen. Vandaag, op haar 25ste verjaardag. De startvlag viel voor een helling van 1552 meter en een hoogte verschil van 400 meter. Madeleine Berthod raasde als op vleu gelen onder het finishdoek door. Meer dan vqf seconden sneller dan de Canadese Lucile Wheeler en bjjna 15 seconden sneller dan de Amerikaanse met de wapperende haren, Andrea Mead Lawrence, de besten die haar voor waren gegaan. Dozijnen deel neemsters trachtten daarna Madeleine te overtreffen. Maar het geluk was voorna melijk aan de zijde van Zwitserland. En zo volgde er nog een grotere verrassing dan de zege van Madeleine Berthod, die er qua capaciteiten ook toe in staat was geacht. De zilveren medaille kwam bij de Zwit serse Frieda Danzer uit Adelboden. Ook met haar had het fortuin iets goed te maken. Want drie jaar geleden brak Frieda Danzer, bij een wedstrijd in Joegoslavië, beide benen. Het bronzen ereteken was voor de Canadese Lucine Wheeler. Tijdens de afdaling waren er tal van val partijen. De Duitse deelneemster Mirl Buchner kreeg een lichte hersenschudding en een zware shock. Voorts heeft de Fran- caise Edith Boniieu bij een val vermoede lijk een beenbreuk opgelopen, terwijl de Poolse Maria DanieGasinica een hersen schudding kreeg. Bij de Griekse skiloper Alexandros Vauxinos, die eveneens in het ziekenhuis verpleegd wordt, vreest men voor een schedelbreuk. Behalve deze ge vallen zijn donderdag in het ziekenhuis nog 23 lichtgewonde deelneemsters en deel nemers verpleegd. De Finse mevrouw Siiri Rantanen, die zaterdag als vijfde in de Cross-country over 10 km voor dames eindigde, heeft gisteren op verbluffende wijze revanche genomen op de sterke Russinnen Lobow Kozyrewa en Radjia Erosjina, die toen de eerste twee plaatsen bezetten. Toen de ploegen onder zeer goede weers omstandigheden startten voor de 3x5 km cross-oountry-estafette, waren de drie Russische meisjes favorieten aangezien Rusland op dit nummer het wereldkam pioenschap bezit en de Russinnen uitblin ken in de cross-countrynummers. De strijd, die zich daarna op de Campo di Sotto en de berghellingen ten zuidwes ten van Cortina ontspon, mag wel een van de hoogtepunten van deze'Winterspelen ge noemd worden, want zelden werd er feller en ve-rbetener, maar ook sportiever gestre den. De Russische meisjes namen direct een voorsprong, maar de Finse dames bleven goed volgen. Dg ploegen waren niet gelijk tijdig gestart en het was dus althans ten dele een strijd tegen het uurwerk voor de 30 deelneemsters aan dit nummer. De Russische ploegleiders hadden echter de grote vergissing begaan hun beste loop ster, Kozyrewa, als eerste van start te laten gaan. Zij nam onmiddellijk de kop, maar daarna begonnen de Finse dames in te lopen en hoewel de Russische meisjes vrij wel de gehele duur van de wedstrijd de leiding behielden, slaagde Siiri Rantanen er met inspanning van haar uiterste krach ten in op de laatste kilometer de Russin Erosjina voorbij te streven. Zij suisde als eerste over de eindstreep. Toen Siiri startte lag zij 6 seconden op haar tegenstandster achter, maar toen zij half bewusteloos in de armen van de Finse officials neerzonk, had zij deze achterstand in een voorsprong van liefst 27 seconden omgezet. Siiri was zo uitgeput, dat zij een kwartier na afloop van de wedstrijd nog niet geheel bij kennis was. De Russische damesploeg plaatste zich op dit nummer verdiend tweede; de Zweden werden derde. De volledige uitslag was: 1. Finland 1.09.01, 2. Rusland 1.09.28, 3. Zweden 1.09.48, 4. Noorwegen 1.10.50, 5. Polen 1.13.20, 6. Tsjechosiowakije 1.14.19, 7. Duitsland 1.15.33, 8. Italië 1.16.11, 9. Joego slavië 1.18.54, 10. Roemenië opgegeven. Het bestuur van de Friese Elfstedenver- eniging is dinsdagavond bijeen ter bespre king van de situatie zoals die zich op het ogenblik voordoet voor wat betreft de even tuele elfstedentocht en elfsteden-wedstrijd. Uit de ijsberichten is gebleken dat in de pro vincie het ijs slecht is ten gevolge van de sterke wind waardoor klei en zand op het ijs zijn gewaaid. Ook de betrouwbaarheid vooral in het merengebied laat te wensen. Voor het overige is het bestuur organisato risch gereed. Vóór maandag 6 februari zal echter geen sprake kunnen zijn van een elfstedentocht, daar de zondag om pricipiële redenen uit valt. Bij doorgaan zal men persoonlijk moe ten inschrijven. Het bestuur zetelt daartoe weer in hotel ,.De Groene weide". Besloten is maximaal 5000 tochtrijders en 500 wed strijdrijders toe te laten. Doordat het afvalwater van de gemeente lijke badinrichting in Leeuwarden niet meer in de Buitengracht wordt geloost is de toe stand bij de Noordsingel, die in 1954 veel te wensen liet, veel verbeterd. De sluiting van de controle-post in Franeker is vast gesteld op half acht en die in Dokkum op half elf. De deelnemers zullen tenminste 18 jaar oud moeten zijn. De twee Nederlandse kunstrijdsters die aan de Olympische Winterspelen meedoen, Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel, werden woensdagmorgen voor het laatst ge traind voor de vandaag te houden wedstrijden. Sjoukje en Joan, die tijdens de dinsdag en maandag gehouden wedstrijden getoond hebben dat zij op weg zijn naar de top, staan thans in het midden van de onofficiële ranglijst. Toen de meisjes op de Apollonio ijsbaan gedurende anderhalf uur hadden geoefend en dodelijk ver moeid zagen was trainer Gerschwïler eindelijk tevreden en liet ze vertrekken. Sjoukje zei, dat ze erg verlangend was naar de wedstrijd van vandaag en dat zij vertrouwen had in haar succes. Joan, die men op de foto ziet, was evenmin pessi mistisch. „Wij hebben hard gewerkt en zonder pech zal ik wel in staat zijn de vrije figuren soepel te maken", zei ze. Onmiddellijk na de Winterspelen zullen de twee meisjes naar Davos terug keren om hun training daar te hervatten met het oog op de wereldkampioenschappen in Garmisch. Links Hayes Alan Jenkins, die de gouden Olympische medaille kreeg toegewezen, rechts zijn broer David die „het brons" verwierf. (Telefoto). Woensdagmorgen bleken de plannen om een team Amerikaanse hardrijders naar Ne derland te doen komen niet te kunnen doorgaan. De technische leider van het Ne derlandse team, de heer Roos, zei dat het plan om de Amerikanen het aanstaande weekeinde in Kralingen te doen uitkomen niet door kon gaan omdat de Amerikanen op dat tijdstip naar Oslo willen gaan. Woensdagmorgen vertrokken uit Misurina enkele leden van het Nederlandse team om in Kralingen aan de kampioenschapswed strijden deel te nemen. Van 't Oever en Van den Berg vertrokken woensdagmorgen met official B. Holleboom. De anderen, ^jnder wie Kees Broekman, Wim de Graaff en trai ner Schenk vertrokken woensdagmiddag. Gezien de grote publieke belangstelling die de televisie-uitzendingen van de grote sportgebeurtenissen de laatste tijd hebben getrokken, hebben de landen, aangesloten bij de z.g. „Eurovisie" het plan opgeworpen tot een directe uitzending te komen van de Olympische ruiterwedstrijden, die in juni in Stockholm worden gehouden. Een directe uitzending vanuit Melbourne naar Europa stuit echter op onoverkome lijke technische moeilijkheden. Overwogen wordt nu, gedurende de spelen een dage- lijke vliegdienst tussen Melbourne en Rome te onderhouden, opdat iedere dag een film van de wedstrijden naar Europa kan wor den vervoerd. In Rome zou deze film door een televisiezender worden uitgezonden en via tussenstations zouden beeld en geluid naar de landen in Europa worden over gebracht. Voor York City, een club, die in de derde divisie noord op de negende plaats staat, is de bekercompetitie in Engeland voor dit seizoen ten einde. Liet twee—een werden de spelers uit York City door Sunderland, vierde in de eerste divisie, verslagen. Het was een ietwat gelukkige zege. Drie minuten voor tijd maakte Fleming het winnende doel punt, waardoor zijn club doordrong in de vijfde ronde waarin Sheffield United hun tegenstender wordt. Chelsea, kampioen van de league, en Brun- ley kwamen in hun „replay" niet verder dan een gelijk spel. Zelfs een verlenging bracht geen beslissing en nogmaals zullen deze clubs elkaar maandag op het terrein van Birmingham City ontmoeten om uit te maken, wie zich plaatst voor de vijfde ronde waarin Everton in een „uitwedstrijd" zal moeten worden bestreden. De eerste kampioen in de volleybal-com petitie is bekend. Gisteravond behaalde de damesploeg van Die Raeckse tegen HBC voor de vrfjfde achtereenvolgende maal het kampioenschap van de afdeling Haarlem. Ondanks het feit dat men dit seizoen in de afdelings-hoofdklasse de sterkste teams bij een bracht vormden dit voor de rood-witten geen beletsel om ongeslagen en met slechts een verliespunt de titel in de wacht te slepen. De dames G. Takken. C. v. d. Haar en N. Jansen, behoren reeds vijf seizoenen tot de speelsters van het kampioensteam. De heer Bartstra heeft als trainer in belang rijke mate tot dit resultaat bijgedragen. Die Raeckse kreeg van HBC geen noe menswaardige tegenstand. De eerste set werd een ruime 15—5 setoverwinninig, verkregen met aantrekkelijk aanvallend aanvalsspel. In de tweede game speelde HBC iets feller. De rood-witten gaven op en HBC kon de gehele game een voorsprong handhaven: 5—2, 85, 107 en 128. Een aantal fouten aan HBC-zijde stelde Die Raecske in de ge legenheid om in te lopen (1211), maar tijdig herstelden de Heemsteedse dames zich en via 14—12 en 14—13 won HBC deze game met 1513. De derde set werd van 52 en 73 weer een Die Raeckse zege: 15—7. In de laatste set namen G. Takken c.s. een 60 voor sprong. HBC, die in mej. Roozen een goed aanvalster bezat, kon tot 76 ophalen, maar veel verder brachten de HBC-dames het niet en met 1510 werd het kampioenschap voor Die Raeckse een feit. HVS won van CIOS CIOS heeft geen kans gezien het HVS moeilijk te maken buiten een aantal aardige spelmomenten in de slotfase van de eerste en de derde game gaf de wedstrijd weinig spanning. Wel was het aardig om te zien hoe de HVS'ers met korte set-ups vanaf de links en rechtsvoor naar de midvoor de CIOS- spelers steeds in moeilijkheden brachten. Ook het goed „onder" de bal komen van de HVS-ploeg getuigde van de moderne opvat tingen bij HVS. Door een aantal technische fouten liep HVS via 40 en 43 uit tot 10—3. Na een time-out wist CIOS door goed blokken ver der scoren van HVS voorlopig te voorkomen en reduceerden de ClOS-spelers de achter stand tot 13—11. Na een lange rally maakten Vink c.s. er zelfs 13—12 van. Een aardige Op de ijsbaan in Heiloo worden vrijdag 3 februari wedstrijden voor oud-hardrijders gehouden over de afstanden 500, 1500 en 3000 meter. Aan de start zullen o.a. komen: Van der Scheer, Dijkstra, Klaas Schenk, Blaisse, Jan Langedijk, Herman Buyen, Jan Zeegers, Piet Keyzer, Van dei Ruit, Zwanenburg, Havekotte, Ekelschot en Strijbis. Verder vermeldt de wedstrijdkalender van de KNSB de volgende wedstrijden: 3 februari: Emmeloord (Noord-oostpolder) provinciaal lange baan kampioenschap van Overijssel over 500, 1500 en 5000 meter. Aanvang elf uur. 4 februari: Wirtsum (Gr.) wedsrtijdtocht over 150 km., start half acht in Winsum, toertocht van 72 km., start tien uur in Win sum en Appingedam. Lange baanwedstrijden Donderdag 2 februari wordt in Wateringen onder auspiciën van de NVBHS een lange baanwedstrijd over 500 en 1500 meter ge houden. Elfmerentocht-elfmerenwedstrijd Zaterdag 4 februari wordt in Friesland de Elfmerentocht- en de Elfmerenwedstrijd gehouden De start is om 9 uur in Lang weer. Welke route de schaatsenrijders zul len moeien nemen wordt later bekend ge maakt. „Hoewel wij ditmaal geen enkele me daille veroverd hebben, ben ik toch niet teleurgesteld over de resultaten, die onze hardrijders tijdens de Olympische Winter spelen behaald hebben", zo verklaarde de heer Roos, de technische leider van de Nederlandse Olympische schaatsploeg in Cortina d'Ampezzo. „Ik was optimistisch noch pessimistisch toen wij naar Misurina gingen. En wanneer ik nu terugkijk op de afgelopen dagen, dan mag ik wel zeggen, dat wij heel wat bereikt hebben temidden van deze internationale toprijders en ik durf te beweren, dat slechts de Nederland se Zwembond in staat is evenveel op de Olympische Spelen te presteren. Boven dien geloof ik, dat onze verrichtingen dub bel moeten tellen, daar wij nu eenmaal geen „land van ijs" zijn." „De Nederlanders hebben maar een ijs- training van ongeveer vijf of zes weken gehad, terwijl hun voornaamste tegenstan ders de gelegenheid hebben gehad om drie a vier maanden op het ijs te oefenen. Het is wel duidelijk, dat wij nimmer een ern stige bedreiging voor hen kunnen gaan vormen, tenzij wij in Nederland een grote overdekte ijsbaan krijgen. Indien er een dergelijke baan zou komen, dan kan ik de verzekering geven, dat wij binnen de vijf jaar met de anderen ;om de hoogste eer zouden strijden. Indien wij een weg vinden om onze jongens een ijstraining van vier maanden te geven, dan kan dit verwezen lijkt worden," aldus de heer Roos. „Iedereen heeft gedaan, wat wij van hen verwachtten, maar onze verwachtingen waren niet zo hooggespannen, en hoewel zij hun persoonlijke records aanzienlijk ver beterden, waren hun prestaties niet van die aard, dat zij een rol konden spelen in dit internationaal zo sterk bezette veld en ik geloof ook niet, dat zij in de toekomst een dergelijke rol wel zouden kunnen spelen", zo zei de heer Roos. Terugkomende op de financiële moeilijk heden zei de technische leider van de Nederlandse hardrijploeg: „Indien wij bin nenkort niet over nieuwe fondsen zullen kunnen beschikken, dan zijn wij aan het einde van ons latijn. Wij hebben niet veel hoop, dat wij nog veel langer op onze beste drie schaatsers zullen kunnen rekenen. Broekman heeft gezegd, dat hij waar schijnlijk binnenkort de wedstrijdsport er aan zal geven. De Graaff zal waarschijnlijk van zijn werkgevers geen vrij meer krijgen om te trainen en Maarse krijgt wellicht geen militair verlof meer, iets, wat de militaire autoriteiten al hebben laten door schemeren". Terugziende op de Olympische Winter spelen in het algemeen, zei de heer Roos, dat de organisatie niet van de eerste orde was geweest. „Ons hotel was slechts zeer bescheiden te noemen en het voedsel was beslist onvoldoende. Wij hebben nog wat extra dingen kunnen kopen, maar dat heeft ons veel geld gekost. In Noorwegen en Zwitserland werd veel beter voor ons gezorgd." De heer Roos besloot met de woorden: „Sommige van de Nederlandse rijders gaan nu terug naar Nederland. Een paar anderen zullen in staat zijn om naar Scandinavië te gaan en ik verwacht, dat zij daar goede resultaten zullen boeken. Maar daarna zullen wij in de internationale hardrijderij hebben afgedaan, tenzij er een of andere bijzondere vorm van hulp komt. „Onze fondsen zqn opgeteerd en ik zie de toekomst somber in," aldus de heer Roos, die vervolgens met een belangwekkende suggestie kwam. „Zou het niet mogelijk zijn, dat grote Nederlandse ondernemingen een of twee schaatsers adopteren en voor hun training betalen? Ik hoop ook, dat er op nationale schaal een voetbalpool zal kunnen worden georganiseerd, waarbij dan een deel van de opbrengst aan verschillen de sporten ten goede zou moeten komen, die dan met dit geld zouden kunnen wer ken." „Indien er niet op korte termijn finan ciële middelen gevonden worden, zal het niet mogelijk zijn om een voldoend aantal schaatsers naar het buitenland te zenden om te trainen voor het nieuwe seizoen en wij zouden ons zelfs gedwongen zien de conditietraining op hei C.I.O.S. in Over- veen te staken." Hij vertelde verder, dat er een goede kans bestaat, dat men Nederland de wereldkampioenschappen hardrijden in 1957 zal laten organiseren (deze wereld kampioenschappen zouden dan theoretisch in Nederland gehouden kunnen worden, maar waarschijnljk in feite in een van de Scandinavische linden plaats vinden), maar dat de inkomsten, welke deze kampioen schappen voor Nederland zouden opbren gen. dan toch nog niet beschikbaar zouden zijn voor de training van de Nederlandse hardrijders is het komende seizoen. strijd ontstond, maar HVS liet zich niet ver rassen en met 1512 wonnen de HVS'ers de eerste set. In de tweede set liet CIOS slecht spel zien en via 52, 82 en 125 won HVS deze set met 155. Ook in de derde set nam HVS weer een ruime voorsprong: 5—0, 83 en 106. Zelfs werd het 146 en het publiek verwachtte niet veel meer toen CIOS plotseling fel op kwam zetten en tot 1410 ophaalde. De ach terstand was echter te groot om HVS wer kelijk in gevaar te brengen. Met 1510 won HVS ook de laatste set en kwam weer een stap dichter bij het kampioenschap. Verrassing In de eerste klasse heren viel een grote verrassing te noteren. PSVH, dat met enkele punten achterstand op leider HVS 2 nog tot de kampioenscandidaten behoorde, werd door VC Haarlem met 15—6, 15—19, 15—17 en 1512 geklopt. Voor Boukes c.s. bestaat er nu nog een kans om aan degradatie te ontkomen. In de eerste klasse dames verloor Onze Gezellen van de reserves van Die Raeckse met 15—13, 15—6, 15—9 en 8—15. PSVH klopten de reserves van Velox overduide lijk met 15—5, 15—3, 15—8 en 15—6. De uitslagen waren: Heren. PSCBCIOS 2 uitgest.; Haarlem PSVH 3—1; CIOS—HVS 0—3; HBC 3—Gios 13; Rap. 2Santpoort 03; Blinkert 2 PSVH 2 3—0; VVSH—WIK 1—3; Ready— PWN 2 03; Sizo-Spaarnestad 2 31. Dames. OGRaeckse 2 13; Raeckse HBC 3—1; Velox 2—PSVH 0—3; Raeckse 4 Rap. 2 4—0; SpaarnestadAW 03; MHBS 2—Sizo 0—3; Raeckse 7—HBC 4 0—3; WSH —Haarlem 3 3—0; Velox 5—AW 2 3—1. Jongens: RaeckseWIK 30. De wedstrijd NederlandIerland, die zo als bekend reeds was vastgesteld voor ÏO mei (Hemelvaartsdag), zal in het Feijenoord- stadion in Rotterdam worden gespeeld. Onder leiding van hondstrainer Max Mer kel is woensdagavond in het Olympisch sta dion in Amsterdam de centrale training van de amateurvoetballers begonnen als voor bereiding voor de wedstrijd Frankrijk Nederland, die op 18 Maart in Maubeuge wordt gespeeld. Van de twaalf uitgenodigde spelers lieten er drie verstek gaan: Blom (WVV), Duyster (Spartaan) en Reesink (WVC). Dick Herberts (Vitesse) moest-we gens een blessure aan de kant blijven staan. De vorst was er debet aan, dat deze eerste training niet ten volle tot haar recht kwam. Diverse spelers kwamen door vertraging in de treinenloop vrij laat in het stadion aan en bovendien achtte trainer Merkel het niet raadzaam bij deze kou in de open lucht te gaan oefenen. Daarom werd in de catacom ben van het stadion een beperkt schema afgewerkt. Mr. N. J. P. Giltay Veth, lid van de keuze commissie va-n de sectie zondag-amateur- voetbal, sprak na afloop de spelers toe en drukte hen op het hart zoveel mogelijk ook in eigen omgeving aan de verbetering van de conditie te werken. Het programma voor de arüateurs ziet er als volgt uit: op 8 februari is in het stadion weer centrale training, maar op die avond wordt in de Vliert in Den Bosch tevens een wedstrijd gespeeld tussen het jeugdelftal en een ploeg, bestaande uit amateurs, die nog niet voor de centrale training zijn uitge nodigd. Op 15 februari volgt in Haarlem een wed strijd tussen een elftal van spelers, die in de amateurcompetitie spelen en amateurs uit de semi profelftallen. Op 21 februari spelen de amateurs tegen de Nederlandse elftalclub op de traininigsavond van de laatsten. Op 29 februari is er weer centrale training en ten slotte wordt op 7 maart in Groningen de laatste oefenwedsrtijd van de amateurs ge speeld tegen een noordelijk elftal. Daama wordt het Nederlands amateur elftal voor de wedstrijd tegen Frankrijk samengesteld. Gisteravond werden de biljartwedstrijden om het kampioenschap hoofdklasse-libre, district Haarlem, onder leiding van de bil jartclub „Hof van Holland" in Haarlem voortgezet. Hoek sr 250 15 87 16.66 2 94 15 38 6.26 0 250 38 26 6.57 2 148 38 41 3.88 0 Ketel 240 24 61 10.00 0 Scholten 250 24 51 10.41 2 250 48 30 5.20 2 225 48 52 4.68 0 250 28 51 8.92 2 231 28 45 8.25 0 Heiligenberg 146 47 36 3.10 0 Bosse 250 47 44 5.31 2 Wegens tijdgebrek moest de partij V. y Iiucn oa wuiueil cUgtfUIOKen. jje partij KetelNassau kon hierdoor niet meer gespeeld worden. Reeds eerder schreven wij over de inter nationale hockey-toernooien die met Pasen 1956 in Bloemendaal worden gehouden en waarvoor de voorbereidingen steeds vaster vorm aan gaan nemen. Voor toernooi bij het veertigjarig bestaan van BDHC komen vijf buitenlandse elftallen naar Nederland, na melijk uit Ierland, Schotland, Denemarken en bovendien uit Southend (waarheen BDHC reeds meermalen trips ondernam) en het sterkste Engelse county team uit North amptonshire. Hierin speelden Marjorie Pollard en Vi Chamberlain, wier namen in de Engelse hockeywereld zeer bekend zijn. Uit Nederland nemen aan het op zater- maart te beginen Paastoernooi van BDHC elftallen deel van de verenigingen Deventer. Nijmegen, Amsterdam, Hilver sum, HGC en Rood Wit. Op Paaszondag 1 april zullen geen wedstrijden worden ge speeld. Dan wil BDHC de gasten iets van onze omgeving en ons laM laten zien. Paas maandag, 2 April zullen Be Fair, de Gooise Hockeyclub en een combinatie van Haagse hockeysters worden, uitgenodigd. Het inter nationale Paastoernooi in Den Haag zal in 1956 niet worden gehouden. Wat het Paastoernooi van de Bloemen- daalse mixed hockeyclub „Houdt braef Standt betreft dat op Bleek en Berg wordt gehouden is inmiddels behalve van DKS uit Deventer en de Worcester Hockey club nu ook bericht van deelname ontvan gen van de Hockeyclubs uit Antwerpen en uit Luik. Nog uitgenodigd zijn Breda en de Slough Hockeyclub. Het toernooi wordt evenals bij BDHC op zaterdag 31 maart geopend.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 11