Verenigi n Kapitein H. A Groothuis sprak over de kustvaart Agenda Velsen Havenberichten Visserij -varia Prijspolitiek in critische beschouwing tijdens kaderbijeenkomst van PvdA RAADSELRUBRIEK Ouderavond Elout van Soeterwoudeschool uit de IJmond Dinsdagavond raad in Velsen Fietsenstalling bij de St. Engelmundusscholen Nederlanders betrokken bij zeeroverij Kinderspeelplaats aan de Bloemstraat „Dat zit wel goed" in Thalia voor „Stormvogels" Europese eenwording zij een zaak van geordend en beleidvol overleg Jubileum van de heer P. Hühl Sr. bij Stormvogels Per jeep door Azië en Afrika DONDERDAG 2 FEBRUARI 1956 De strenge kou moet maar beschouwd' worden als de oorzaak van het geringe aan tal bezoekers van de lezing, die de kapitein bij de kustvaart de heer H. A. Groothuis woensdagavond hield in de fraaie hal van de Elout van Soeterwoudeschool in IJmuii- den, want het besproken onderwerp „Kust vaart en haar beroepsmogelijkheden" rechtvaardigde stellig een groter bezoekers aantal. De heer Groothuis hield zijn lezing voor ouders en leerlingen van de school in sa menwerking met het Gewestelijk Arbeids bureau te Haarlem, nevenbureau IJmuiden. Hij vertelde allereerst, dat de kustvaart of kleine handelsvaart wordt bedreven door schepen tot 500 b.r.t. Die naam „kustvaart" is van oudsher blijven bestaan, maar de kustvaarders varen lang niet altijd alleen maar langs de kusten. Er zijn Nederland se kustvaarders, die in Zuid-Amerika ko men. De meeste kustvaarders evenwel treft men aan op de Noordzee en de Oostzee. De grootste kustvaarders zijn bezet met twaalf man, de kleinste met vier man plus de kapitein. Volgens kapitein Groothuis zijn kleine schepen voor jongens, die voor het eerst naar zee gaan, te prefereren boven de grote, omdat men op het kleine schip met alle facetten van het werk aan boord te maken krijgt. Jongens, die naar zee willen, kunnen dóe richtingen uit. Zodra zij vijf tien jaar oud zijn, kunnen ze gaan varen als lichtmatroos, vervolgens als matroos onder de gage en daarna als matroos. Een verstandige jongen, zo zei spreker, zal steedis wat geld naar huis sturen, opdat hij na enige jaren zelf zijn studie van negen maanden voor stuurman voor de kleine handelsvaart kan bekostigen. Heeft hij het diploma voor deze studie, die aansluit op de lagere school, behaald, dan zal het Ge westelijk Arbeidsbureau, indien hij zich daar vervoegt, hem stellig ergens kunnen plaatsen. Er varen namelijk nog veel on gediplomeerde stuurlieden, die uiteraard voor gediplomeerden het veld' moeten rui men. Tenslotte zal men dan kapitein kun nen worden volgens de spreker op een leeftijd van tussen de 25 en 35 jaar. Hij, die machinist wil worden, moet eerst twee jaar ambachtschool volgen dan wel een jaar practijk aan de wal achter de rug hebben, waarbij hij bedreven dient te zijn in de metaalbewerking en met machines moet Runnen omgaan. Bovendien moet de toekomstige machinist een jaar op een coaster varen. Daarna kan hij in een half jaar het diploma MM, motormachinist, be halen, waarna hij begint te varen als twee de machinist. Tenslotte kan men ook als kok zijn brood op zee verdienen. De spreker noe.mde in dit verband de bakkersvakschool in Groningen. Voor de openbare vergadering van de raad der gemeente Velsen (op dinsdag 7 februari) te 19.30 uur is de volgende agen da samengesteld: Vaststelling suppletoire begrotingen; aankoop van het pand Hage- lingerweg no. 29 te Santpoort met de daar bij behorende grond en verhuur van het pand; verkoop van grond te Santpoort, IJmuiden en Driehuis. Voorts komt de ver pachting van grond te Santpoort en be schikbaarstelling van een krediet voor de bouw van een schuur op deze grond en ter tegemoetkoming in de kosten van het cul- tuurrijp maken daarvan aan de orde. Het inrichten van een terrein aan de Bloem- straat te IJmuiden tot speelplaats voor kin deren en de vaststelling van het getal wekelijkse lesuren, gedurende hetwelk in het jaar 1956 vakonderwijs zal worden ge geven aan de openbare school voor zwak zinnige kinderen, zowel als aan de open bare scholen voor gewoon-, voortgezet ge woon en uitgebreid lager onderwijs en vaststelling van het bedrag dat per leer ling voor de bijzondere school voor rege- rings- en voogdijpupillen, verpleegd in voor hen bestemde gestichten, voor 1956 wordt beschikbaar gesteld, worden gevolgd door vaststelling van het bedrag, dat per leerling voor de openbare school voor bui tengewoon lager onderwijs en voor de klas sen van schipperskinderen voor 1956 wordt 'beschikbaar gesteld. Tevens is deze kwes tie aan de orde voor de openbare lagere scholen, voor gewoon, voortgezet gewoon en uitgebreid lager onderwijs, in het jaar 1956. Een adres van de afdeling Velsen van de Nederlandse Onderwijzers Vereniging inzake diverse onderwijsaangelegenheden en het verlenen van medewerking ingevol ge artikel 72 van de lager-onderwijswet 1920 gaan aan enige benoemingen vooraf. Het zijn van: a. een lid van de commissie inzake de toekenning van studiebeurzen (vacature J. D. Krol) en b. een lid van de commissie van toezicht op de Rijks hogere Burgerschool (aftreding ir. B. Verdoorn). Het schoolbestuur van de St. Engelmun- dusparochie heeft ingevolge artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 de medewer king verzocht voor de bouw van een rij wielstalling bij de scholen ter herstel en uitbreiding van de in de oorlog gedeelte lijk gesloopte rijwielstalling. De aanvrage voldoet aan de wettelijke eisen. DONDERDAG 2 FEBRUARI IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Wij zondaren." Rex, 20 uur: Kunstkring, N.Ph.O. Felison, tentoonstelling, 79 uur. VELSEN: Raadhuis, 9.3012 uur: spreekuur wet houder R. Verbeek, Openbare Werken. VRIJDAG 3 FEBRUARI IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Blanke slavinnen." Rex, 20 uur: „Operatie Tirpitz." Felison, tentoonstelling, 79 uur. Patronaatsgebouw: aquarium- en terra riumvereniging „Kennemerland." Nutsbibliotheek, utilening, 1921.30 uur. Cultureel Gebouw, 20 uur: Spiritualistische gemeenschap Liga. VELSEN: Raadhuis, 10.30—11.30 uur: spreekuur wethouder J. C. Aschoff. SANTPOORT-DORP: Santpoorts Bloei, Hervormd Jeugdhuis, 20 u.: jhr. dr. J. C. Mollerus spreekt over zijn laatste reis naar New York. In het algemeen raadde hij zowel ouders als leerlingen aan, bij kwesties van be roepskeuze te gaan praten met de mannen van het Gewestelijk Arbeidsbureau, die al tijd klaar staan voor het verlenen van hulp en advies. De avond werdi 'besloten met de verto ning van een tweetal films; een over het werk van de dagnijverheidsscholen voor schippers „Oranje Nassau" in Amsterdam, Delfzijl en Rotterdam van het koninklijk onderwijsfonds voor de scheepvaart en een over een reis naar Zweden van een Neder landse coaster met aan boord onder meer een paar jongens, die daar door bemidde ling van het Gewestelijk Arbeidsbureau gekomen zijn. Voor de rechtbank te Marseille zal op 3 februari een merkwaardige strafzaak die nen betreffende zeeroverij op hoge zee. Het gaat om een massale sigarettensmokkelarij waarmee enige miljoenen dollars gemoeid zijn Vijfenveertig personen van zes natio naliteiten staan terecht, beschuldigd van beroving, medeplichtigheid, heling, samen spanning, smokkel en deviezenvergrijpen. De voornaamste verdachten zijn de 32- jarige Amerikaan E. F. en de Nederlander J. v. D. Zij worden ervan beschuldigd, een lading sigaretten ter waarde van 380.000 dollar van een Nederlands schip te hebben geroofd. Volgens de dagvaarding hebben gemas kerde rovers onder leiding van F. en Van D. het Nederlandse schip „Combinatie" op weg van Tanger overvallen en de gehele lading, 2700 kisten Amerikaanse sigaretten, onder bedreiging met machinepistolen, ge roofd. De „Combinatie," eigendom van de Maatschappij voor Transithandel in Den Haag, voer in' legale opdracht, toen de overval plaats greep. Onder de vele ver dachten in deze zaak treft men nog een Nederlander F. B. aan. (U. P.) In afwachting van bedrijfjes Aan de Bloemstraat te IJmuiden ligt een perceel bouwterrein, dat ingevolge het wederopbouwplan C voor Oud-IJmuiden bestemd is voor de bouw van bedrijfjes. Tot dusver heeft zich echter geen gegadig de voor dit terrein aangemeld. Het komt het college van B. en W. even wel niet gewenst voor dit terrein geduren de de tijd dat het niet voor de uiteindelij ke bestemming wordt benut, steeds braak te laten liggen, omdat zuks tot een minder juist gebruik ervan kan leiden. De beste oplossing wordt geacht het in te richten als kinderspeelplaats, want daar aan bestaat daar grote behoefte. De aan de inrichting verbonden kosten zullen een be drag vergen van rond f 6000. Indien dit terrein te zijner tijd voor de oorspronke lijke bestemming moet worden gebruikt, zal aan hierdoor vrijkomend verhardings materiaal een bedrag van ongeveer f 2600 ter beschikking komen. Omdat de betaalde voetballers wel eens een voordeeltje hebben, oordeelde het be stuur van de voetbalvereniging „Stormvo gels" het juist, ook de amateur-afdelingen van Stormvogels eens iets extra's te geven. Dit gebeurde gisteravond dan in „Thalia", waar de voorzitter, de heer W. Chr. Suwe- rink deze onthulling deed. Het was reeds lang geleden dat er een feestavond van de Stormvogels was geweest en sindsdien was er wel het een en ander veranderd, zei spreker. Wat niet veranderd was, was de liefde en toewijding die de heer A. C. Hühl de vereniging toedroeg. Gedurende 40 jaar, om juist te zijn, van 6 Februari 1915 af, had Klaas Hühl goede diensten aan Storm vogels bewezen in de vorm van het ver zorgen van reclamebiljetten, incasseren van gelden en als hoofdcontroleur. De heer Suwerink prees de ijver en de trouw waar mee de heer Hühl steeds voor de club klaar stond, die hij van heel klein tot heel groot had zien groeien. Uit ervaring wist de heer Suwerink, wat het zeggen wil om veertig jaar aan iets gebonden te zijn. Hij hoopte, dat de heer Hühl even enthousiast zou doorgaan als hij tot nu toe had gedaan. Namens het bestuur bood hij hem een en veloppe met inhoud aan, benevens een gro te mand met bloemen, terwijl mevrouw Hühl een doos bonbons kreeg geoffreerd. Een amateur-cabaretgroep van de Am sterdamse voetbalclub „Blauw-Wit" ver zorgde daarop een revue onder de titel „Dat zit wel goed", waarmee de spelers het wel goed wilden, maar kennelijk op het koude toneel niet geheel tot hun recht kon den komen, getuige de paarse schouders der dames. Ook de zaal kon het vereiste enthousiasme niet ten volle opbrengen, daar de temperatuur beneden elk peil bleef en het geboden programma met onvoldoen de toneelroutine werd gebracht. De sket ches zouden op een bruiloft wellicht beter hebben voldaan. VEILINGBERICHT Waspeen 1838; witlof 2343; spruiten 53127; prei 4972; knollen 1837; boeren kool 16—39; groene kool 1218; rode kool 715; uien 38; peen 512. Op woensdag kwamen in IJmuiden binnen: Bonaire van Paramaribo. Helicon van Ant werpen. Peperkust van Antwerpen. Asahid Maru van Newport News. Belgian Coast v. Londen. Gejowilka van Monrovia. Monvisa van Monrovia. Erkalin van Parr. Markland van Purfleet, Oranje van Londen. Hermus van Roterdiam. Vertrokken zijn: Cnoza naar Hampton Roads. Lin.gestroom naar Londen. Gerry S naar Boston. Liberté naar Antwerpen. Ga- nymedes naar Bremen. Amstelstroom naar Huil. Tamara naar Stavanger, Lungö naar Gent. Jaba naar Plymouth. Finlandia naar Dublin. Grethe Hauschildt naar Hamburg. Glangula naar Rotterdam. San Fortunate naar Hampton Roads. J. Duncan naar Duin kerken. Heriot naar Leith. Haulerwijk naar Hampton Roads. Ei jo S naar Manehidz. Die ter Waltraud naar Hamburg. Annie naar Londen. Zind naar Rotterdam. In de maaand januari in IJmuiden voor Amsterdam aangekomen:: 445 schepen, voor Zaandam 18 schepen, Haarlem 2 schepen, Buitenhuizen 3 schepen. Oostelijke binnen haven Hoogovens 19 schepen, Velsen Pa pierfabriek 6 schepen, Hoogovens buiten haven 27 schepen, Vissershaven 4 schepen en IJmuiden als bijlegger 22 schepen- Totaal in de pieren schepen. binnengekomen 546 Weekoverzicht visserij Urk. De aanvoer van snoekbaars was in Urk de afgelopen week iets ongunstiger dan de vorige. Dit kwam voornamelijk door het vrij ruwe weer in het begin van de week. De vangsten der sleepnetvissers bedroegen per dag en per span van 100 tot 300 pond. De noteringen voor de snoekbaars lagen Iets hoger: deze waren per pond van f 0,81 tot f 0,91. De aan voer van rode baars bleef ongeveer gelijk. Hier kwamen vangsten voor per span van 25 tot 200 pond. Noteringen waren hier ook iets beter, nl„ van f0,73 tot f 0,81. Voorn en blei noteerden per pond van f0,11 tot f 0,13. Karper noteerde per pond van f 0,24 tot f 0,26. De weekbesommingen der sleepnetvissers varieerden de afgelopen week per span van f 300 tot f 900. Aangevoerd werd: 5080 pond snoekbaars; 3455 pond rode baars; 6637 pond voorn en blei; 32 pond karper en 4 pond snoek. De totale omzet aan de afslag bedroeg f 7807,39. Prijzen van woensdag. Heilbot 2,901.95; gr. tong 3,00—2,90; grm. tong 2,90—2,75; kim. tong 3,303,10; kl. tong I 3,80—3,50; kl. tong II 3,30—3,25; tarbot I 3,30—2,70, per kg. Tar bot II 102—92; tarbot III 71; tarbot IV 62—33; kl. tongschar 4847; gr. schol 26—25; grm. schol 30—25; kim. schol 50-47; kl. schol I 4847; kl. schol II 4324; schar 2520; bot 20; v. haring 1814; makreel 33; gr. schel vis 3320; grm. schelvis 3022; kim. schel vis 2523; kl. schelvis I 2522; kl. schelvis II 30—15; wijting 29—17; gr. gul 27—23; midd. gul 2722; kl. gul 2017; kl. haai 10; poon tjes 16—14; kl. koolvis zw. 1917; kl. koolvis wit 26, per 50 kg. Gr. kabeljauw 12455; gr. koolvis zw. 6259; gr. koolvis wit 6462 gr. lenig 55, per 125 kg. Aanvoer van woensdag. 70 kisten tong en tarbot, 2 kisten heilbot, 6 kisten tongschar en schartong, 170 kisten schol, 7 kisten schar, 5 kisten bot, 1020 kisten haring, 5 kisten makreel, 655 kisten schelvis, 25 kisten wij ting, 320 kisten kabeljauw en gul, 4 kisten leng, 5 kisten haai, 16 kisten poon, 80 kisten koolvis, 200 kisten diversen. Totaal 2790 kisten. Besommingen van woensdag. SCH 171 f20.600; SCH 21 f7890; SCH 196 f14.160 HD 87 f 2720; HD 79 f 6820; RO 15 f6190; VL 83 f 7460; KW 210 f 300. Oud president Harry S. Truman, gefotografeerd, terwijl hij poseert voor de beeldhouwer Rene Shapshalc. Bridgeclub „De Kennemers" in de kou Wegens het bar slechte weer was de op komst voor de bridgeavond van „De Ken- nemers" niet voldoende om de paren-wed strijd te kunnen spelen. Twee viertallen en een Howell-wedstrijd vonden nu plaats met de volgende uitslagen: Seegers, v. Munster, Kuys, Plaats winnen van Mulder, Kruisman, fam. Krone met 75 tegen 21; Schildwacht, Andela sr., Andela jr. Steinberg winnen van Kos£, Bodewes, Bode, Koster met 70 te gen 44. Howell-wedstrijd: 1. dames Schildwacht en Breedijk 46 mp.; 2. dames Wiggemans en Nieuwenhoff 42% mp.; 3, heren Kleefstra en Breedijk 41% mp.; 4. heer en mevr. Estié 39 mp.; 5. heren Vrolijk en Oosterhout 34 mp.; 6. heer en mevr. Top 32 mp.; 7. dames Andels en v. Sprang 31% mp.; 8. heer en mevr. Vader 29 mp.; 9. heren Gerritsen en Mulder 28 mp. Problemen van deze tijd en de toekomst zijn op woensdag 23 januari aan de orde geweest in een kadervergadering van de federatie Velsen van de Partij van de Ar beid. In gespreksgroepen werd van gedach ten gewisseld en van de resultaten werd in de gehele vergadering verslag uitgebracht. Hierbij kwam naar voren, dat men het niet eens was met de inkomensverdeling, zoals deze zich in de laatste jaren heeft ontwikkeld. Men kon zich vooral niet aan de indruk onttrekken, dat de laagste in komens in onvoldoende mate hebben mee gedeeld in de gestegen welvaart. Dat de prijzen een stijgende tendenz vertonen, werd als een groot kwaad gezien. Het be- DONDERDAG, 2 februari 1956. Beste kinderen, NATUURLIJK hebben jullie allemaal lange t\id vergeefs naar jullie bekende hoekje in de krant gezocht en je afgevraagd waar Tante Els toch wel gebleven zou zijn zonder eerst behoorlijk afscheid van haar lezeresjes en lezertjes te nemen. Nu, jongens en meisjes ik was niet voorgoed verdwenen, hoor; alleen heeft een lang durige ziekte, waarbij deze keer een echt ziekenhuis aan te pas kwam, mij genood zaakt de wekelijkse brieven van en aan jullie stop te zetten. Gelukkig ben ik nu weer zover hersteld, dat de dokter mij toestond jullie te schrijven en van die toe stemming heb ik zoals je ziet gauw gebruik gemaakt. Ik hoop natuurlijk van harte, dat ik van een heleboel nichten en neven wat gezellige brieven krijg, want ik heb al een hele tijd niets van mijn Velsense familie gehoord. Vandaag vertel ik jullie wat over.... laat eens kijken.... ach, natuurlijk, de kou! Een mooie ijsplaat heb ik uitgezocht en eigenlijk zou ik wel eens willen weten wie al op de schaats heeft gestaan. Alle maal? De wind is nog wat koud, maar voor een echt Hollands kind mag dat geen be- Wie de raadsels gedurende vier weken goed oplost verdient een mooi boek. Na tuurlijk kijk ik er wel naar, wie zijn op lossingen ook netjes instuurt: voor elke oplossing krijg je namelijk een cijfer, net als op school; die cijfers tel ik aan het eind van de vier weken op en wie het hoogst komt, krijgt het boek. Je mag zelf kiezen of je een jongens- of een meisjes boek, een avonturenboek of een reisverhaal wilt hebben. Dus; een prachtgelegenheid om je boekenkast eens aan te vullen! Hier komt dan het eerste raadsel: X uit Polen afkomstig. x koude versnapering. x vooruitstekende deel van een huis. x grote flinke man. x keukengereedschap. x stelen. x prettigste dag van het jaar X graveren. X onduidelijk, mistig. X raak met woorden, bij de hand. X eigenaar van schepen. X zangvogel. zwaar zijn! Wie heeft er al aan de Kenne- merlaan gereden? En wie al op de sloten? Geen mooi ijs, hè jongens? De mannen, die je op onze foto ziet zijn niet zo maar een stelletje liefhebbers, nee, vooraan zie je Jan Langendijk en daarachter Wim van der Voort en dan nog een paar van die „stoere knapen". Prachtige schaatsen dra gen die lui - echte Noren. Over de kou gesproken jullie denken toch wel aan de dieren? De vogels weer - denken er al een paar. Ja zeker, de vogels in de eerste plaats, maarje laat toch ook bij vijftien graden vorst je poes niet 's nachts buiten tippelen? Het beestje ver gaat van de kou! Vraag aan moeder of de poes een paar nachten in huis mag blijven en schep dan zelf een laag kistje met zand of stro, zodat moeder de volgende morgen geen onbe hoorlijke vergissinkjes van het poezebeest hoeft op te ruimen. Je zult eens zien hoe veel tevredener je slapen gaat als je weet, dat poes het ook warm heeft. En zo eigen lijk met alle huisdieren. Zo goed als je zelf een extra deken op bed krijgt in deze kou, zo goed verlangen je dieren wa extra warmte. Doen? Afgesproken. Schrijf me maar eens een briefje hoe je voor je dier of dieren zorgt in dit winter tje, misschien kun je het zó goed, dat ik volgende week je raad in ons hoekje plaats, zodat de anderen die ook kunnen opvolgen. Ik hoop dat jullie me veel te vertellen hebben, zodat er volgende week een hele boel schuilnamen in ons hoekje staan. Al leen voor nieuwelingen nog dit: vergeet vooral niet naast je schuilnaam ook je ei gen naam en adres te schrijven! Tot volgende week dus! Stuur de brieven maar naar de Kenne- merlaan 186 en liefst vóór dinsdag. TANTE ELS. hoort 2o te zijn, dat juist door het verlagen der prijzen de grote winsten der onder nemers ten goede komen van het hele volk. De prijzen moeten daarbij niet afgestemd worden op de niet goed geleide bedrijven met de hoogste kostprijs, want dan maken de efficiënt geleide ondernemingen veel té hoge winsten. De invloed, die de regering op deze zaken uitoefent werd veel te klein genoemd. Men kwam verder tot de conclu sie, dat velen denken, dat de politiek van de regering ook de politiek van de Partij van de Arbeid is. In een gemengde rege ring, zoals thans in ons land het geval is, kan dit niet zo zijn. „Als de socialisten het alleen voor het zeggen hadden, zou er zeker een veel vooruitstrevender beleid worden gevoerd," Het werd betreurd, dat vele mensen dit onderscheid niet voldoende zien. Voor de toekomst werd als eerste eis gesteld het wettelijk vaststellen van een waardevast ouderdomspensioen en een vol gend punt was, dat de ontwikkeling van de techniek, die ons in staat zal stellen met minder moeite meer welvaart te genieten, niet mag leiden tot werkloosheid en er dus tijdig moet worden overgegaan tot werk tijdverkorting. Voor dit laatste is weer nodig, dat een gezonde vrije-tijdsbesteding wordt voorbereid. Het zal verder noodzake lijk zijn, een groter deel van ons nationale inkomen te richten op de geestelijke ont wikkeling; vooral het onderwijs vraagt om ingrijpende maatregelen om hierdoor te geraken uit de nood van de te grote klassen om ruimte te maken voor de onderwijs vernieuwing. Ook-zal het zo moeten wor den. dat er voor elk kind met goede aanleg gelijke kansen bestaan in de maatschappij. Opvoeding in een nieuwe stijl is ook nodig als wij in de toekomstige technische maat schappij in staat willen zijn de vruchten van een grotere stoffelijke en geestelijke welvaart te plukken meende men. De overheidsorganen zullen niet achter mogen blijven bij het tempo en de visie van de maatschappij van de toekomst, om dat dit een grote verliesfactor zou kunnen betekenen in de gunstige ontwikkeling. Dit alles werd slechts mogelijk geacht in een goed geleide samenleving met een gezond en sterk economisch bestel, waarin het ver schijnsel van massale crises is uitgescha keld. Op internationaal vlak willen de socialisten op grond van "hun idealen de achtergebleven gebieden met alle kracht helpen bij hun groei naar groter welvaart. Verder streven zii naar een Verenigd Euro na. Deze vereniging, die grote economische en culturele mogelijkheden biedt, zal echter op een geordende wijze moeten plaats vin den, opdat niet beoaalde groepen Europea nen in hun bestaan worden getroffen. Men drong in het algemeen aan op een actieve politiek, die niet afwacht tot een kwaad zich heeft vertoond, maar die de ontwik keling van de maatschappij bewust in han den houdt en d^ze leidt naar grotere gees telijke en sto^teijike welvaart. Als je alle woorden goed gevonden hebt, kun je op de kruisjes van boven naar be neden een goede raad voor deze koude tijd lezen! T. E. De heer P. Hühl sr. zal op 6 februari 1956 het feit herdenken dat hij gedurende 40 jaar in dienst is bij de IJ.V.V. Storm vogels. Ter gelegenheid van dit jubileum zal hij op woensdag 1 februari, heden avond dus, tijdens een feestavond in het Thalia-theater worden gehuldigd. Voor de Heemskerkse afdeling van de Katholieke Arbeidersjeugdbeweging heb ben de heren Jan Glissenaar en Peter Ren- naers in het Marquette-theater gesproken over hun belevenissen tijdens de tocht die zij hebben gemaakt per jeep door Azië en Afrika. Het werd een boeiend en leerzaam betoog waarin verschillende wetenswaar digheden werden verteld over de bevol king en de wijze waarop beide trekkers werden geholpen. Ook de zeden van de be volking werden onder de loep genomen. De opbrengst van deze avond was be stemd voor het missiewerk, hetgeen de voorzitter de heer C. Beentjes in zijn ope ningswoord nader toelichtte. Zes kaj otters zullen een reis naar Afrika maken om daar een missiestatie te bouwen. Contactavond van ADO De Heemskerkse sportvereniging ADO houdt op donderdag 2 februari in het KSA—gebouw haar maandelijkse contact- avond. St. Pancratius komt met blijspel De Castricumse katholieke gemengde to neelvereniging St. Pancratius komt zondag 5 en zaterdag 11 februari, respectievelijk in hotel Borst en in zaal Roosendaal, voor het voetlicht met het blijspel in drie bedrij- ven „Petroleum". De regie is in handen van de heer N. Marsé. Bridgen in „De Oranjeboom" De Heemskerkse bridgeclub „De Oranje boom" heeft in het clubhuis een drive ge houden die als volgt eindigde: Groep A: 1. Koopmanv. d. Lee 30% prat.; 2. SpijkerTabak 37% pnt; 3. en 4. Koop mande Vries en v. d. Wel jr.Muyen jr. 36% pnt.; 5. de heer en mevrouw v. d. Jagt 30% pnt.; 6. de heer en mevrouw Koopman 29% pnt.; 7. BellemanBeentjes 21% pnt. Groep B: 1. mevrouw BleyendaalBelle man 39 pnt.; 2. v. d. Wel sr.Muyen sr. 36% prat.; 3. dames SpijkerFlentge 33% pnt.; 4. KerklaanWentink 33 pnt.; 5. de heer en mevrouw Hemneman 30% pnt.; 6. en 7. dames TabakKoopman en de heren Hamnemara— Cornelisse 28 pnt. Conversatie-avond van foto- en smalfilmclub De „Foto- en Smalfilmclub Castricum" komt maandag in hotel „De Rustende Ja ger" bijeen voor een conversatie-avond tijdens welke men de in december en ja nuari gemaakte foto's aan een bespreking zal onderwerpen. LTB-ers gaan vergaderen In hotel Borst houdt de Castricumse af deling van de Land- en Tuinbouw Bond donderdag 9 februari haar jaarvergadering, aan het slot waarvan een lezing met licht beelden zal worden gehouden over grond onderzoek. De onderlinge strijd bij St. Thomas Maandagavond heeft de Castricumse ka tholieke damclub „St Thomas" in hotel „Sport-Duinzicht" de wedstrijden voor de onderlinge competitie voortgezet. De uitsla gen zijn als volgt: afdeling 1: P. Rietveld-C. Reijnders 1-1; A. Rietveld-J. Geuke 0-2; B. Beentjes-P. Rietveld 2-0. Afdeling 2: J. Groen-L. de Ridder 0-2; C. Ory-Th. Graas 1-1. Afdeling 3: J. Hollander-B. Lounian 2-0; F.Zonneveld-P. van Lier 2-0; J. Bak ker-F. Keune 0-2; B. Louman-J. Hollander 2-0. Accordeonisten geven concert Onder leiding van de Alkmaarse dirigent, de heer Alb. v. d. Wolff, heeft de Castri cumse Accordeon Vereniging voor haar do nateurs een concert in petto. Dit concert heeft plaats op zaterdag 4 februari in hotel Borst en begint om 20 uur. Winst voor tweede team van De Pion Het tweede team van de Castricumse schaakclub „De Pion" speelde voor de bondscompetitie tegen „Saende" 2 en won deze ontmoeting met 6-4. De wedstrijd van hetzelfde team tegen Zaandam 5, die geëindigd was met een voorlopige stand 4-3 voor Zaandam, is uit eindelijk door De Pion gewonnen, daar het team uit de drie arbitrair besliste partijen 2,5 punt kreeg toegewezen, waardoor de eindstand 51/2-41/2 werd. De uitslagen van de onderlinge competi tie zijn als volgt: Afdeling a: J. de Liefde- C. Bennes, remise; J. de Liefde-J. Rozing 1-0. Werner Uhl-A. Holtes, remise; Walter Uhl-L. J. Born 1-0; Th. de Smalen-C. Ben nes 0-1. Afdeling b: H. Schürmann-D. Keet baas 1-0. Afdeling c: Th. van Velsen-G. R. Streutgers, remise; N. Kors-B. Beentjes 0-1; notaris H. A. A. M. van Cranenburgh-J. v. d. Bos 0-1; P. Bakker-J. Lute 0-1; A. Ker- stens-N. Kors, remise.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 14