VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE B volwaardige oliehaard Vid nu Matrassenfabriek in oud pand volkomen uitgebrand Joegejans ïa.Gebrll HHuyïer N. Ph. O.-concert in IJmuiden Moderne Slagerij H. BUTTER +UNITAS4- r Te huur gevraagd: Felle brand in Amsterdam-Centrum strenge koude Soep-complet Als reclame Van Gelder's Oliehandel 13 ;V> mÊÊSSÊm Vorst hinderde blussings- werkzaamheden Geen badwater voor de vogels! Voor de Wol en Kousenhuis Brandstoffentoeslag aan Velsense ondersteunden J aarvergadering Vrouwenbond NVV (Jauserie over reis naar Amerika Kort nieuws Scheepvaart UTTER IEDT 'T ESTE PLAATS EEN LUIDSPREKER Ll DONDERDAG 2 FEBRUARI 1956 - w; '0:-. o. WÊMÈk t 'V - y, j. ssw#*Ï--w- %&3S3l Woensdagmorgen bij half negen is een felle brand uitgebroken in de matrassen- fabriek BEWO, gevestigd in een smal pand in de Warmoesstraat 14 te Amsterdam. Hoog laaiden de vlammen al uit het smalle dak op, toen de brandweer met groot ma terieel verscheen. Aan de zijde van het Damrak spuit de drijvende motorspuit Jan van der Heyden tonnen water in de vuur zee. In de Warmoesstraat wordt via de ladder en de daken der belendende percelen met vele stralen het vuur van alle zijden ingesloten. Onder persoonlijke leiding van commandant J. B. Schuitemaker is de strijd tegen het vuur gaande. Kort na half elf kon commandant Schui tenmaker het sein „brand meester" geven. Vier verdiepingen aan de Damrakzijde en het dak van het pand (toebehorende aan Woltering's Meubilering Mij. N.V.) zijn vol komen uitgebrand. Hierin waren gevestigd de matrassenfabriek, een stoffeerderij en het magazijn. In januari van het vorig jaar heeft een felle brand gewoed in het er naast gelegen pand no. 12, „Oost Vrieslant" daterende uit 1740. De dakverdieping daarvan is toen niet meer opgebouwd en aan de Damrakzijde was alleen de historische dakgevel blijven staan. De met veel vlammen en dikke witte rookwolken gepaard gaande brand trok uiteraard vele kijkers. Het was voor de brandwachts, wier helmen en uniformen door het snel bevriezende bluswater van ijzelgarnering werden voorzien, geen ge makkelijk karwei. Temeer, daar het ge rucht liep, dat op de bovenverdieping vaten benzine zouden staan. Twee stralen, die verlegd moesten worden en waarvan daar om de straalpijp werd afgesloten, bevroren onmiddellijk en hingen doelloos van de daken der belendende percelen. Voor het pand was de straat spiegelglad en moest door het strooien van zand beloopbaar worden gemaakt. Omdat de druk op de in deze buurt lig gende kleine waterleidingbuizen niet zo groot is en het bluswater zeer hoog moest worden opgevoerd, werden twee motor spuiten op het water van de nabij gelegen Oude Zijds Voorburgwal geschakeld. Aan de Damrak-kant werd het waterkanon van de Jan van Ier Heijden op de vuurhaard gericht. In totaal werd met negen slangen water gegeven. Ijspegels hingen aan de kozijnen der uitgebrande ramen aan de Damrakzijde van het pand. Ook no. 12 kreeg aan de zijde van het Damrak brand schade. Een lichtkoker stortte in, waardoor het vuur ineens .opnieuw boven de daken naar buiten kwam. De firma Woltering is tegen brand verzekerd. Naar de oorzaak stelt het brandpiket van de politie een onderzoek in. De officier van Justitie, mr W. P. Backhoven, de substituut-officier mr J. F. Hartsuiker en de hoofdcommissaris kwamen de brand in ogenschouw nemen. Dierenvrienden maken ons erop attent, dat het bij de strenge vorst van thans aan beveling verdient, geen grote bakken met water voor de vogels neer te zetten. De dieren gaan er zich dan in baden, waar door, wanneer ze weer wegvliegen, gevaar voor bevriezing van vleugels en poen be staat Beter is het, alleen water in smalle vaasjes, schoongemaakte lege inktpotten e.d. neer te zetten, waaruit de vogels al leen maar kunnen drinken. Voedsel voor de vogels strooie men niet op de grond, waar de dieren door katten overvallen kunnen .vorden, maar bij voorkeur op een voertaiel op plank, die men aan schutting of waslijn bevestigen kan. Dikke Sporlwol te kust en te keur in iedere kleur 2.40, 1.98. Heerlijk warm. Breid vlug op. Geitenharen Noorse Sokken voor dames en heren vanaf 3.90 Crêpe Mousse Rek Dameskousen De beste - Warm en sterk 6.95 Wollen Knie- warmers 2. Wollen Dames-, Heren en Kie^erhand- schoene" wanten Wollen Heren Sportkousen 4-25 Zwarte crêoe Mousse Ankiets voor dames en heren. Sterk en Warm 360 LAGERSSTRAAT 12 Tel. 6018 WONINGINRICHTINGBEDRDF vraagt Woningstoffeerders en Meubelstoffeerders, volslagen, halfwas en leerlingen. Prettige werkkring met prima vooruitzichten. Sollic. schriftelijk of mondeling na 7 uur, Tromp straat 37, IJmuiden-Oost. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling in de gemeente Velsen, evenals in Am sterdam en Haarlem aan de ondersteunden van Sociale Zaken een extra-brandstoffen- toeslag te verlenen in de week van 6 t/m 11 februari. Woensdagavond werd in het Cultureel Centrum te IJmuiden de jaarvergadering gehouden van de vrouwenbond van het NVV. Van de vijf aftredende bestuursleden was alleen mevrouw M. B. Scholten-Walen herkiesbaar en zij werd als presidente van de vrouwenbond dan ook herkozen. Het bestuur werd opnieuw samengesteld uit de dames: Scholten, voorzitter; Groen, secretaresse, Keur, penningmeesteresse; Bruin, Koppen, Middel en v. Leeuwen. De vergadering verliep vlot, de jaarstuk ken werden goedgekeurd en de presidente sprak de hoop uit op een plezierige samen werking in de toekomst. De donderdagmarkt De Sch. 54 bracht vanmorgen 430 kisten schelvis, 170 gul, 10 koolvis, 10 haring en makreel en verder 100 stuks ijskabeljau- wen en 70 stijve. De Sch. 118 was er met 220 kisten schelvis, 80 gul, 50 blanke kooi, 20 varia en 130 stuks stijve. Verder waren er twee kotters met 1000 kilo tong en 75 kisten schol. Voor het buitenland De export betaalde voor de grote schol f 20, voor de middel f 22 tot f 23, voor de zetschol f 51 en voor de schol I f 51. Voor het binnenland r Het binnenland nam de rijen kabeljauw voor f47 tot £55, de kleine rijen voor f20 tot f 27, de kisten grote kabeljauw voor f 62 en de kleine voor f 63. De grote gullen deden f25 tot f22, de middel f 17 tot f 18, Over het concert van het Noordhollands Philharmonisch Orkest dat woensdagavond in het Rex Theater te IJmuiden plaats had, een werkelijk critische beoordeling te ge ven, zou niet gerechtvaardigd zijn. Immers de omstandigheden waaronder gespeeld moest worden, waren van dien aard dat een normaal gemiddelde niet eens verwacht kon worden. In de eerste plaats waren zaal en podium onvoldoende verwarmd en be laagde een voortdurende Siberische lucht stroom de stemming van de instrumenten, de capaciteiten van de orkestleden en de aandacht van de luisteraar. (Dat dit ongelukkige feit te wijten was aan het bevriezen van twee radiateuren en aan de onvoldoende gasdruk, waardoor men een deel van de zaalverwarming moest laten uitvallen, om althans het po dium nog op een enigszins dragelijke tem peratuur te houden, doet weinig af aan het feit op zichzelf. Red.). In de tweede plaats heeft het Rex Thea- Voor de Hoogoven-beambtenverenigmg „De Gieteling" zal de heer H. M. J. van de Wall een causerie houden over zijn reis naar Amerika. De lezing zal met lantaarnplaatjes wor den aangevuld en de heer Van de Wall zal deze lezing houden in de bovenzaal van de bloemenveiling „Het Centrum" aan de Koningstraat te Beverwijk. Nationaal programma. Het KRO-pro- gramma van dinsdag 7 februari zal van on geveer 15.15 tot 16.15 uur worden onderbro ken voor het nationaal programma: een re portage van de buitengewone vergadering van de Raad van State, welke voor de eerste maal door H. K. H. Prinses Beatrix wordt bijgewoond. Toneelavond. Dinsdag 7 februari geeft de afdeling Haarlem en omstreken van de Algemene Nederlandse Invaliden Bond een toneelavond voor leden, donateurs en geno digden. Het gezelschap „De Nieuwe Brug", onder regie van de heer M. van Soelen Sr., heeft belangloos zijn medewerking voor deze avond toegezegd. Opgevoerd wordt het blij spel „Filmmar.iakken". ter de akoestische eigenaardigheden van alle zalen die bestemd zijn voor film en toneel, doch die tevens gebruikt worden voor muziekuitvoeringen: de pit van de klank blijft steken in de metershoge flu welen gordijnen om het toneel, de toehoor der krijgt niet meer dan een pluizige, wat- tige schil. Eigenlijk zou een orkest als het onze, dat zo veel moet musiceren in plaat sen die niet over een behoorlijke concert zaal beschikken, zich moeten beraden over de mogelijkheid door een systeem van ver plaatsbare schotten, die op reis kunnen worden meegenomen, de klank althans iets te verbeteren. Het hieraan gespendeerde geld zou feitelijk pas zin geven aan de con certen in de buitengewesten. Men vergete niet dat eveneens het geld de factor is, die grammofoonplaten en pick-ups nog enigs zins tot een luxe maakt. Ware dit niet zo, dan zouden op een avond als gisteren de meeste luisteraars achter de warme kachel en de koffie dit programma beluisteren in plaats van gedoken in winterjassen twee- en-een-half uur in een voor muziekgenot ongeschikte omgeving te verblijven. Het concert in kwestie had onder lei ding van Marinus Adam voor de Velser Kunstkring plaats. Solist was Theo van der Pas, die de wegens ziekte verhinderde George van Renesse in het Pianoconcert van Grieg verving. De vleugel was erbar melijk en de pianist moest het instrument krachtig aanpakken om de klank nog enige kern te verlenen. Van meer gevoelige nuances kon geen sprake zijn, al kreeg ik de indruk dat Van der Pas deze ook hier trachtte te bereiken. De avond was met de ouverture „Cyrano de Bergerac" van Johan Wagenaar ge opend. Na de pauze heeft men de Eroïca van Beethoven gehoord. Bedenkend dat de orkestleden in dezelfde zaal 's middags twee jeugdconcerten hadden gegeven, zwijgt de critiek, te meer waar de criticus zelf in een wollen trui zat te bibberen. Wel was het opmerkelijk, dat de dirigent het tempo van de Treurmars aan de trage kant nam, waardoor dit deel naar mijn me ning aan spanning tekort schoot. Daaren tegen werd het scherzo briljant en leven dig gespeeld. De riskante passage voor de drie hoorns in het trio gelukte verdienste lijk. SAS BUNGE de torren f 12 tot f 13; grote schol bracht 1 20 tot f 23 op, grootmiddel ook f 20 tot f 23, kleinmiddel f 21 tot f 23. De pennen gingen weg voor f21 tot f24, braat voor f 27 tot f 30. De wijting bracht f 24 tot f 30 op, schol II f51, schol III f30 tot f40. De grote tongen deden f 3.20, middel f 3.10, kleinmiddel f3.15 tot f3.25. Tongen I maakten f 3.50 tot f 3.60, de slips f 3.30. Vrijdag Voor Vrijdag is nog steeds niet bekend. Binnengekomen schepen. IJm. 75 Gorredijk, KW. 44 Rijnmond 3. Vertrokken schepen IJm. 283 Martenshoek, 75 Gorredijk, 19 Mercator, 129 Shamrock, KW. 159 Java, 162 Vier Gezusters, 141 Willie, 123 Robert William, 38 Bertha, 16 Willem Cornells, 165, Sch. 153 Onderneming 4, 135 Cornelia Maria, 7Willy, 310 Excelsior, 236 Noordster, 45 Bastiaan, 195 Jacob den Duik Wz., VI. 85 Bertina, U.K. 72 en 14. Abbekerk, 31 te Rotterdam. Akkrumdijk, 1 Febr. te New Orleans. Albireo, 1 Febr. te Montevideo. Aldabi, pass. 31 Fern. Noronha n. Rio de Janeiro Alpherat, 31 v. Angra dos Reis n. Montevideo. Altair, 1 Febr. t.e Rotterdam. Arendsdijk, 31 v. Hamburg n. Rotterdam. Artemis, pass. 31 Mona eil. n. Curasao. Alhena, 1 Febr. v. Las Palmas n. Antwerpen. Almdijk, 1 v. Londen n. Bremen. Alphacca, 31 v. New York n. Trinidad. Amor, pass. 1 Gibraltar n. Algiers. Amstelpark, 1 Zeebrugge. Amstelvaart, pass. 1 Lands End n. Rotterdam. Andijk, 2 Rotterdam. Annenkerk, 1 v. Aden n. Port Said. Atje Ray S, 1 v. Rotterdam n. Hamptonroads. Alkaid, 1 te Rotterdam. Bonaire, 1 Febr. te Amsterdam. Bennekom, 1 te Bremen. Boskoop, 1 te Chimbote. Bontekoe, 1 te Surabaja. Banka, 2 Colombo. Charls, 1 Febr. te Port au Prince. Caltex Leiden, pass. 1 Febr. Algiers n. Sidon. Caltex Pernis, pass. 1 Gibraltar n. Sidon. Caltex Utrecht, 1 Rotterdam. Ceronia, 1 v. Bahrein n. Massawah. Cistula, 1 v. Calcutta n. Pladju. Cradle of Liberty, 31 v. Philadelphia n. Port Said Camerounkust, 1 te Abidjan. Crania, pass. 1 Azoren n. Curagao Caltex Utrecht, 1 te Rotterdam. Diemerdijk, 1 te Antwerpen. Duivendrecht, 9 te Liverpool verwacht. Esso Amsterdam, pass. 1 Kp. Vincent n. Antw. Esso Rotterdaml 16 m. w. Kreta. Etrema, 1 te Rotterdam. Ena, 31 v. Hamburg n. Curacao. Erinna, 2 Febr. te Calcutta verwacht. Esso Den Haag, 1 v. Sidon n. Antwerpen. Gaasterland, 1 Febr. te Santos. Gabonkust, pass. 31 Las Palmas n. Amsterdam. Ganymedes, 1 Febr. v. Amsterdam n. Hamburg. Groote Beer, 31 v. Amsterdam n Zuid-Afrika. Gordias, 1 v. Rotterdam n. Hamburg. Guineekust, 1 760 m. zo. Kp. Palmas. Helicon, 1 Febr. te Amsterdam. Hydra, 31 670 m. zw. Fayal. Haulerwijk, 1 v. Amsterdam n. Hamptonroads. Hersilia, 1 New York. Hector, 2 Palermo verwacht. Hoogkerk, 1 400 m. w. Minikoy. Ittersum, 31 v. Hamburg n. Rotterdam. Java, pass. 31 Gibraltar n. Amsterdam. Kenla, pass. 31 Dominica n. Pta Cardon. Kota Gede, 1 te Alexandrië. Kota Inten, pass. 31 Finisterre n. Marseille. Kermia, 1 v. Geelong n. Singapore. Koratia, 1 v. Suez n. Fao. Kota Agoeng, 1 Port Swetenham. Katelysia, pass. 1 Malta n. Rotterdam. Kieldrecht, 2 te Marseille verwacht. Laurenskerk, 1 Febr. te Genua. Linge, pass. 1 Finisterre n. Madeira. Loppersum, pass. 1 Finisterre n. Port Talbot. Lemsterkerk, 1 te Rotterdam verwacht. Lutterkerk, 1 te Rastanura. Liberty Bell, 7 te Rastanura verw. Loosdrecht. verm 4 v. Khorramshar n. Bushire Maasdam, 31 te Cristobal. Meerkerk, 31 v. Rotterdam n. Bombay. Mapia, 31 te Amsterdam. Macoma, pass. 1 Ouessant n. Grangemouth. Malvina, 1 Sinagpore. Mijdrecht, 1 Rio de Janeiro. Minjak, 1 Makassar. Mentor, pass. 31 Key West n. Mobile. Maas, 3 te Istanboel verwacht. Moordrecht, 14 te Mena el Ahmadi. Mijdrecht, 2 te Rio de Janeiro verwacht. Nieuw Amsterdam, 1 Febr. te New York. Notos, 31 v. Rotterdam n. Alexandrië. Noordzee, 1 Belfast. Ootmarsum, 1 te Hamilton. Oranje, pass. 1 Febr. Kp. Guardafui n. Suez. Prins Willem II, 31 v. Barcelona n. Genua. Peperkust, 1 Amsterdam. Prins Maurits, 1 v. Tonnaycharente te Dakar. Peperkust, 1 te Amsterdam. Prins Willem IV, 1 v. Rotterdam n. Halifax. Papendrecht, 14 te Aruba verwacht. Pendrecht, 17 te Mena el Ahmadi verwacht. Reael, 2 Padang verwacht. Raki, 1 v. Gibraltar n. Philadelphia. Ridderkerk, pass. 1 Kp. Vilano n. Amsterdam. Sunetta, 31 v Singapore n. Kobe. Sarangan, 1 Febr. te Port Said. Sliedrecht, 5 te Wellington verwacht. Sinabang, 2 Singapore verwacht. Stanvac Talang Akar, 31 v. Saigon n. Sungei- gerong. Schouten, 2 Singapore. Sirrah, 1 Bahrein. Stad Vlaardingen .pass. 1 Lizard n. Hamptonroads Tiba, pass. 31 teneriffe n. Bristolkanaal. Tara, 1 Febr. te Hamburg. Teiresias, pass. 1 Gibraltar n. Liverpool. Talisse, pass. 1 Minikoy n. Belawan. Tabian, 1 Rastanura ten anker. Tiberius, 1 te Grenada. Tibia, 1 100 m. z.zo. Brisbane. Van Waerwijck, 2 Priok verwacht. Wieldrecht, 1 Febr. te Paulsboro. Wonosobo, 31 v. Barcelona n. Rotterdam. Westland, pass. 1 Ouessant n. Amsterdam. Wonosari, 1 v. Manilla n. San Francisco. Waikelo, 2 Priok verwacht. Zuiderkruis, 31 v. Willemstad n. Cristobal W. Alton Jones, 10 te Mena el Ahmadi verw. Woensdrecht, 2 te Miri verwacht. KLEINE VAART Arnoudspolder, 1 v. Lissabon te Oporto verw. Audacia, 1 v. Gent te Londen verw. Arctic, 2 te Rotterdam verwacht. Audacia, 1 in Scheldemond n. Londen. Anna B, verm. 1 v. Londen n. Malta. Boreas, 31 v. Napels n. Tunis. Badzo, verm. 1 v. Rotterdam n. Londen. Beekbergen, 1 v. Birkenhead te Barry verw. Casana, 1 v. Aarhus te Rotterdam. Capri, pass. 1 Vlissingen n. Dublin. Da Capo, 1 v. Antwerpen te Rotterdam. Driebergen, 1 v. Birkenhead te Barry verw. Duurt, 1 v. Hanstnolm n. Alesund. Diligentia, 1 v. Isle of Grain te Colchester. Eljo, 31 Penzance binnengelopen. Elisabeth Roorda, 1 v. Ceuta te Rotterdam verw. Fivelborg, 1 v. Skagen te Rotterdam. Frans v. Seumeren, 1 v. Rotterdam te Varberg verwacht. Haaksbergen, verm. 1 v. Birkenhead n. Tonnay charente. Hada, pass. 1 Vlissingen Bristol. Import, 1 rede Vlissingen n. Lissabon. Jan Kreumer, verm. 1 v. Londen n. Rotterdam. Jutland, 1 v. Vlissingen n. Drogheda. Kirsten, 1 v. Solvesborg te Amsterdam verw. Leendert B, 2 v. Kambo te Stadersand verw. Lindesingel, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Lingestroom, 1 v. Amsterdam n. Londen. Leuvehaven, 1 v. Kopenhagen n. Gothenburg. Liberté v. Amsterdam n. Antwerpen. Marcelle, pass. 1 Gibraltar n. Dubrovnik. Megrez N, 1 v. Rotterdam n. Hamburg. Marjan, 1 v. Nantes n Brest Maymere, pass. 1 Vlissingen n. Londen. Matthew, 1 v Rotterdam te Antwerpen. Mutatie, 30 v. Liverpool te Waterford. Martha, 1 v. Kralingsche Veer n. Cork. Notos, 31 v. Rotterdam n. Le Havre. Nieuwehaven, 1 v. Malmö n. Rotterdam. Neeltje B, 1 v. Silloth te Glassondock verw. Nieuwland, pass. 1 Oost v. d. Tyne n. Rotterdam. Oosterdok, 1 v Fleetwood n. Oxelosund. Phidias, 31 te Lissabon n. Rotterdam. Paloma, pass. 1 Kiel n. Nakskov. Sonsbeek, 1 v. Ventspils n. Klaipeda. Stella Maris, 1 v. Goole te Rotterdam verw. Thames, pass. 1 Vlissingen n. Londen. Twente, 1 v. Vlissingen n. Southampton. Vesta, 1 te Rouaan. Wubbina, 1 ter hoogte van Hull n. Goole. Westersingel, verm. 2 v. Vannes n. Casablanca. Westpolder, 1 v. Rotterdam n. Lissabon. Wulp, 2 v. Hamburg te Antw. verwacht. Westerdok, verm. 31 v. Londen n. Amsterdam. Westropa, pass. 1 Vlissingen n. Manchester. Witte Zee, 31 230 m. w. Kreta met baggermolen Oceaan, 31 40 m. nw. Kp. La Vela met twee bakken. Poolzee, 31 70 m. w.zw. Mogador met twee bak ken pontons. SLEEPVAART Blankenburgh, 31 te Maasslius. Noordzee, 31 te Gravesend. Wij zullen u bewijzen, KWALITEIT en toch LAGE prijzen Let op onze SPECIALE AANBIEDING 2 pond carbonade2.95 100 gram GEHAKT, 100 gram POULET 7Q en een grote MERGPIJP 4 GROTE SORTERING FIJNE VLEESWAREN 150 gram echte HAM 75 150 gram PEKELVLEES 59 150 gram ROOKVLEES muis75 200 gram gebr. GEHAKT56 200 gram PORK 52 200 gram echte HAAGSE LEVERWORST 36 200 gram BLOEDWORST, ook om te bakken 36 KENNEMERLAAN 43-45 Met een Amerikaanse OLIE-VERGASSER maken wij van uw kolenhaard een Geen stof - aangename warmte - economisch. IJMUIDEN - Haringkade 27 - Tel. 4461 (na 5 uur 4557) Knip dit uit Knip dit uit ZIJLSTR. 91 HAARLEM. Tel. 17087 is het beste adres voor uw Ziekenverplegings- artikelen. Verder steeds voorradig: elastieken Kousen, Buik en Breukbanden, Buik- corsetten, Urinals, Onder steken,Luchtkussens,Oor- Neus-, Lavement- en In jectiespuitjes. Het adres is oud. Alle artikelen zijn gegarandeerd en ver trouwd. Alle inlichtingen gratis. Alleen bij „UNITAS" Zijlstraat 91 - Haarlem (tegenover het Stadhuis) Let vooral op bovenstaand adres. Nergens goedkoper of beter. Bedrijfsruimte in de onmiddellijke nabijheid van Trawlerkade. Oppervlakte: minimum 40 m2 - maximum 100 m2 Brieven aan: INTERNATIONALE NAVIGATIE APPARATEN N.V. Keizersgracht 450 - Amsterdam-C. uw linnenkast aan'! Prima GRASLINNEN 150 cm br„ p. mtr 2.40 180 cm br„ p. mtr 2.80 LAKENS en SLOPEN grootse sortering, o.a. ons merk „Hobo" LAKENS gezoomd 150'240 7-65 180'240 9.25 slopen 2.25 Cordon 150/240 7.95 180,240 9.75 slopen 2.55 geborduurd 150/240 8.50 180/240 1 0.25 slopen 2.95 „Populair" zwaar graslinnen lakens LAKENS 1 pers. 150 235 4.98 2 pers. 180/235 6.50 Bijp. slopen 1.55 Sieepwell lakens geborduurd 1 pers. 150/225 6.90 Geb. slopen 2.40 1.95 Wit gebleekt LAKENFLANEL zeer mooi. 150 cm br., p. mtr. 2.80 180 cm br., p. mtr 5.40 Witte damast TAFELLAKENS mooie kwaliteit 6.50 4.75 SERVETTEN 1.75 1.50 ONTBIJTLAKEN3 Wit met gekl. rand en gekleurde ruiten 5.90 5.50 „Swan" ONTBIJT- LAKENS 130/160 cm 8.75 De meeste soorten La kens, Slopen en Tafel lakens mooi in cello faan verpakt. Een goed gevulde linnenkast is een droom van iedere huisvrouw. Crlas maakt thans deze droom tot werkelijkheid met deze fantastische aanbiedingen Bl| Bij contante aankoop van 5.— in alle afdelingen, |f*> li fel ontvangt u tegen inlevering dezer bon gratis een w B PRACHTIGE VERJAARDAGSKALENDER. Prima Twentse THEEDOEKEN THEEDOEKEN in mooie ruit- dessins, 66 x 66 THEEDOEKEN ons eigen merk: „Droogkampioen" 69 98 1.25 THEEDOEKEN 5 x D 72 x 72 cm 1-59 de doek die direct droogt. THEEDOEKEN „Jorzo" 70 x 70 cm 1 -45 In BADDOEKEN brengen wij een pracht col lectie bont en jaquard geweven kwaliteiten tegen zeer lage prijzen 5.75 2.49 1.80 1.68 1.20 Bijpassende WASHANDJES 40 - 35 - 25 WAFELHAND DOEKEN met gekleurde rand 50 x 100 cm 1.60 GOOTSTEENWAFEL- DOEKJES zeer grote maat 35 STOFDOEKEN in geel en geruit 60 - 48 - 19 Geheel witte BADDOEKEN zeer zwaar. Grote maten 3.75 2.75 Witte geblokte HANDDOEKEN mooie kwaliteit 1.20 70 x 70 cm Bont geblokte 1.20 HANDDOEKEN BADSTOF KEUKENDOEKEN grote sortering 89 58 x 58 cm 1.20 BADLAKENS 100 x 150 cm 5.75 mooie kwaliteit BADSTOF PANLAPPEN diverse soorten 26 75, 40, BADSTOF BADMATTEN zeer zwaar 4.50 GLAS CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwstraat - Marktplein Telefoon 5205 - IJmuiden

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3