Te vroeg Revolutionaire uitbarsting bij Mollets aankomst in Algiers Raad voor de Luchtvaart legt geen tuchtmaatregelen op aan Viruly Weerbericht Tweede ontslagverzoek van Catroux ingewilligd Onderzoek naar Triton-ramp Haarlems Dagblad Salvo's van stenentomaten en rotte vruchten In de greep van de takel Het woord is aan M0RRI IS"4fwywL[!i Nog geen besluit over verhoging vakantietoeslag Gezwicht Ongelukkig Apartheid bij de Wet in de Zuidafrikaanse vakbeweging Soustelle bleefop de hoogte Het verloop van de ramp Australische havenstaking door vakverbond afgelast Beschouwingen Kwakkelweer Weerrapport 70e JAARGANG No 181 Kennemerlaan 186, IJ muiden. Tel. Adm.5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295* Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 7 FEBRUARI 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 300e JAARGANG No 26 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening Z73107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman HET WEKT klimmende bezorgdheid dat zoveel waardevolle mensen op verantwoor delijke posten dit leven plotseling, op be trekkelijk jeugdige leeftijd, verlaten. De meesten vallen ten prooi aan vervroegde slijtage van het hart: aan die onverhoeds hen overvallende kwaal, die men reeds als „de managers-ziekte" aanduidt. Velen gaan heen eer zij de zestig bereikt hebben. Dat stemt allerminst overeen met de algemene sterfte-statistiek, want die wijst duidelijk aan dat de gemiddelde leeftijd, die mannen zowel als vrouwen bereiken, steeds hoger wordt (het vrouwelijke leeftijds-gemiddel- de ligt nog steeds enige jaren hoger dan dat van de mannen). Men zegt van de slachtoffers van de managers-ziekte dat zij te hard gewerkt hebben, een begrip dat men bij hen niet kan uitdrukken in ar beidstijden, ofschoon die ook hoog plegen te zijn. Er komt meer bijhet voortdurend leven in spanning onder een last van zware verantwoording, het versnellen van tempo om belangrijke ontwerpen of voorstellen of reorganisaties op een bepaalde „streef datum" gereed te hebbenen tenslotte de ongeschiktheid om rust te nemen. Want menigeen leert dat af. Menigeen in een managers-positie is het zozeer afgeleerd dat hij de innerlijke rust om vakantie te genie ten niet meer kan vinden, en er daarom maar niet meer aan begint. Niet denken aan zijn werk is hem onmogelijk geworden. Hij móét er voortdurend van vervuld zijn; het is zoiets als zijn tweede natuur gewor den, die overweegt, en eigenlijk is hij een eenzijdig mens. Er ontgaat hem verschrik kelijk veel, vooral verschrikkelijk veel waaraan hij vreugde zou kunnen beleven. Het reizen per vliegtuig geeft dat treffend aan. Hij ziet niets van al de landen waar over hij vliegt, of van de volken die ze bewonen. De schoonste wonderen der Na tuur is hij gepasseerd, herhaaldelijk gepas seerd, zonder ze ooit te aanschouwen, zon der er zelfs maar een glimp van te ont waren. En van de mensen weet hij te wei nig; hij heeft er wel veel ontmoet, maar al sinds tientallen jaren alleen maar aandacht aan hen gegeven voorzover zij iets met zijn werk te maken hebben. Wie zij zijn, hoe zij leven, welke zorgen hen vervullen en welke vreugden zij nastreven is hem hoog stens statistisch (als zijn beroep daartoe aanleiding geeft) bekend. Niettemin is hij een plichtsgetrouw mens, opgewassen tegen de hem gegeven verant woordelijkheid, zich wel bewust van het geen hij voor zijn medemensen kan en wil doen. Anderen erkennen dat dan ook en hebben er respect voor. Zelf oogst hij vol doening uit zijn harde arbeid. Maar dan is het plotseling uit: ineens komt de Dood en snijdt deze hooggespannen levensdraad door. Als men aan zijn begaafdheden en zijn energie denkt is men het er algemeen over eens allen die met hem en zijn arbeid te maken hebben gehad zijn het erover eens dat hij te vroeg is heenge gaan. Men tracht zich voor te stellen wat hij nog allemaal had kunnen doen, als hij alleen maar de meest-gebruikelijke pen sioengerechtigde leeftijd had bereikt. Daar .was hij nu nog tien of twaalf of misschien zelfs vijftien jaar van verwijderd. De ma nagers-ziekte neemt menigmaal vijftigers weg. Sommigen denken iets verder en zeggen; als hij in een redelijk tempo ge werkt had, zou hij meer hebben kunnen doen dan nu het geval is geweest. Mis schien vragen enkelen zich wel af, mensen die al een eind op dezelfde weg zijn gegaan die de overledene volgde: zou ik niet ver standiger handelen door mij eens een beetje op mijn eigen levensbeleid te bezinnen? Het is sinds lang gewoonte om ten aan zien van de landverhuizing te zeggen dat het de besten zijn, die emigreren. Ik geloof dat dit ten aanzien van de landverhuizing een wat overdreven voorstelling van zaken is. Men zou beter kunnen zeggen: er is een aantal van de besten bij. Veel meer waar heid houdt het woord in als men denkt aan de emigratie naar het hiernamaals, ver oorzaakt door de managers-ziekte. Die kost inderdaad jaarlijks een groot aantal men sen, die door hun gaven en hun toewijding slecht gemist kunnen worden. Des te slech ter omdat er altijd een tekort is aan per soonlijkheden, geschikt (en bereid) om hun posten te bezetten. Hoe is de overwerk- j neiging in een deel der mensheid gevaren? I Door onrust, door eerzucht, door welke drijfveer? Het moet wel verschillen. Het verschijnsel als geheel gezien is, dat valt niet te betwijfelen, tot ons gekomen uit Amerika. Heel interessant. Maar dat noopt ons niet om het in stand te houden. Wij kunnen ons trouwens nog wel wat ver oorloven: leven wij in de Oude Wereld of niet? Als gij wat goeds kunt doen en blijven doen ga niet te vroeg heen. R. P. ADVERTENTIE Van onze correspondent in Parijs) Gistermiddag is de Franse minister-president Guy Mollet per vliegtuig in Algerije aangekomen om zich daar, gelijk zijn bedoeling was, een indruk van de politieke situatie te vormen. Het land verkeerde bij zijn aankomst in de grootste opwinding en bij ongeregeldheden tussen de versterkte ordetroepen en naar schatting twintigduizend betogers, die door Poujadisten en oud-strij ders werden aangevoerd, zijn tientallen gewonden gevallen. Negen politie agenten werden naar het ziekenhuis gebracht. Mollet werd verscheidene malen beledigd en bedreigd en onder een spervuur van stenen, tomaten en rotte vruchten moest Frankrijks minister-president een krans deponeren bij het graf van de onbekende soldaat. Onder deze verscherpte omstandigheden heeft de pas benoemde minister resident, generaal Georges Catroux, zich verplicht geacht, teneinde een bloed bad te voorkomen, de premier telefonisch zijn ontslag aan te bieden. Het was hem onmogelijk, zo heeft Catroux verklaard, de strijd aan te binden tegen zijn vroegere wapenbroeders. Het ontslag, dat voor de tweede maal werd ingediend, maar de eerste keer door Mollet geweigerd was, is nu aanvaard. Als mogelijke opvolger wordt de socialistische staatssecretaris van Oorlog, Max Lejeune, genoemd, die met de minister van Sociale Zaken, Albert Gazier, deel uitmaakt van Mollet's gevolg in Algerije. Ongewettigd is de vres van Catroux voor een bloedige ontknoping van het Algerijnse drama niet. Na de betogingen van de Fran se kolonisten bij het vertrek van de vorige resident-generaal, Soustelle, hebben zich gisteren veel ernstiger incidenten voorge daan. Ooggetuigen spreken van een land, dat aan de vooravond van een revolutie lijkt te verkeren. Uit protest en op bevel van de beweging van Pierre Joujade, die twee Kamerleden ais raddraaiers naar Algerije had -gestuurd, hadden de Europese winkeliers hun ijzeren rolluiken neergelaten. De organisatie van de oud-strijders had alle Franse ouders op gewekt hun kinderen n-iet naar school te sturen. Tal van schooljongens namen, de zakken vol keistenen, ook aan de betogin gen deel, waarbij luidkeels het aftreden van Mollet werd geëist. Tientallen malen hieven spreekkoren de kreet aan „Mollet aan de galg" en „Soustelle, Soustelle, geef ons Soustelle terug". De premier heeft verklaard, d.at hij, zo nodig, drie weken in Algerije zal blijven. Iedere avond za-1 hij in een persconferentie venslag van zijn besprekingen uitbrengen. Ook heeft hij gezegd dat hij geen tover formule bezit om het Algerijnse probleem in een handomdraai op te lossen. Met goede wi'l van beide kanten hoopt hij, zo verklaarde Mollet, echter een oplossing te vin-den, die zowel voor de Fransen in Alge rije en in het moeder-land atis voor de Alge rijnse bevolking aanvaardbaar zou blijken. In politieke kringen in Parijs hoopt men, dat, nu gereraal Catroux zioh vrijwillig heeft teruggetrokken, de gemoed-eren van de Fransen in Algerije geleidelijk tot kalm te zullen komen. Niettemin is de regering door het ontslag van Catroux te aanvaarden, in feite ge zwicht voor het ultimatum van de kolonis ten. Het is dan ook de vraa-g of deze ele menten, die met alle middelen h-un voor keursrechten willen verdedigen, en daarom afkerig zijn van iedere maatregel, die de emancipatie van het Algerijnse volk zou kunn-en bevorderen, niet met verhevigde kracht nieuwe eisen zullen gaan stellen. In-tussen heeft de nieuwe regeri-ng met de benoeming van Catroux geen -gelukkige hand getoond. Zijn patriottisme, zijn. -grote diplomatieke gaven en zijn liberalisme hoeven niet in twijfel te worden getrokken. Het was echter niet te ontkennen, dat de naam van Catroux ver-bonden i-s geweest aan een reeks gebeurtenissen i-n Syrië, in Indochina en in Marokko uit de laat ste tóen jaar, waarbij Frankrijk zijn macht steeds verder zag afnemen. De benoeming va-n Catroux, „de grafdelver van -het im perium", zoals de rechtse extremisten he-m gelieven te noemen, werkte als een rode lap op een stier bij de Franse kolonisten in Algerije. Die uitdaging had Mollet beter kunnen vermijden. Bovendien kon men van oordeel zijn dat de bovenmenselijke taak, die Frankrijks hoogste vertegenwoor diger in Algerije wachtte, -niet gelegd mociht worden op de schouders van een -grijsaard van bijna tachtig jaar, hoe dapper hij zich ook gedragen heeft. Deze misgreep is ten dele ongedaan -ge maakt, a:l zal men nog moeten afwachten hoe de tegenstanders van de -generaal zioh de komende dagen zuilen gedragen. Sultan Ben Joessef van Marokko zal zon dag of maandag aan het -hoofd va-n een Ma rokkaanse delegatie naar Parijs vertrekken voor de Frans-Marokkaanse besprekingen over grotere onafhankelijkheid voor Ma rokko, aldus vernee-mt Reuter in Parijs. De sultan zou volgens dit bericht ongeveer veertien dagen iin Parijs blijven. Naar aanleiding van de demonstraties die tegen Mollet zijn gehouden, zijn alle openbare samenkomsten in de straten van Algiers en de voorsteden verboden. In Al giers zelf was het vanmorgen rustig. KAAPSTAD, (AFP) Het Zuidafri kaanse parlement heeft met 72 tegen 46 stemmen zijn goedkeuring gehecht aan een wetsontwerp over een reorganisatie van de industrie en het invoeren van apartheid in de Zuidafrikaanse vakbeweging. De mi nister van Economische Zaken Van Rhyn, verklaarde in de loop van de debatten dat eventueel veret tegen het wetsontwerp zou betekenen dat een nieuwe wet zou worden ingediend, die mogelijk nog scherper zou zijn gesteld. Maar, zo voegde hij er aan toe, „de meerderheid van de blanke arbeiders in dit land is het eens met de nieuwe maat regelen." De man, die op deze foto door politie- en leg er-autoriteiten in Algiers aan zijn armen wordt opgehesen, is de vertrekkende Franse gouverneur-generaal in Algiers Jacques Soustelle. Hij kwam in deze zon derlinge positie, omdat de menigte in de Algierse hoofdstad hem wilde verhinderen naar Frankrijk terug te keren, zodat de politie en het leger hem op een platform langs de haven moest sleuren om te zor gen, dat hij toch aan boord van zijn schip kon komen. Gemakkelijk ging dat overi gens nog niet, want Soustelle werd met een kraan aan boord van zijn schip gehe sen terwijl de menigte brulde „Soustelle blijft" DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Duncan Sandys (Brits minister voor Huisvesting): Het is de taak der regering, vuur te maken zonder rook. (In zijn openingsrede van de tentoonstelling voor Zuivere Lucht-voorziening te Londen) De commissie uit de Raad voor de Luchtvaart, bedoeld in artikel 6 der Luchtvaart rampenwet, heeft besloten dat geen nader onderzoek zal worden ingesteld naar de oorzaken van het ongeval, dat op 5 september 1954 nabij het vliegveld Shannon In Ierland is overkomen aan het luchtvaartuig PH - LKY „Triton". In haar overwegingen merkt de commissie onder meer op, dat een nader onderzoek achterwege dient te blijven, daar voor het opleggen van een maatregel van tucht aan de gezagvoerder in de gegeven omstandigheden een dringende grond niet aanwezig is. Weliswaar is, zoals door het Ierse hof is vermeld, de gezagvoerder bepaaldelijk door de veronacht zaming van aanwijzingen der instrumenten, in zorgvuldigheid tekort geschoten, maar gelet op het leed dat het ongeval gezagvoerder Viruly reeds moet hebben veroorzaakt en mede gelet op het feit, dat met dit ongeval een langdurige en verdienstelijke loop baan van de gezagvoerder is afgesloten, lijkt het de commissie verantwoord, dat de Raad van de bij de Luchtvaartrampenwet gegeven bevoegdheid maatregelen van tucht te nemen, te dezen geen gebruik maakt. cfr' BART FERD ÉLJORISSTR., BOLSTR. 4£ HAARLEM TEL 1.3439 J 1 A'DAM.- TEL 717162 EXCLUSIEVE SKIKLEDING Naar wij vernemen zal 14 februari de beslissing vallen over de vraag of het over- heids- en semi-overheidspersoneel een rui mere vakantie-toeslag zal krijgen. De er kende bonden die hierover in het georga niseerd overleg besprekingen voeren met de overheidsorganen, hopen dat deze ver ruiming een verdubbeling van de huidige vakantie-toeslag die twee percent be draagt zal betekenen. In de laatste ver gadering van het georganiseerd overleg, die op 31 januari werd gehouden, is deze kwes tie reeds ter sprake gekomen, tezamen met het rapport van de loondeskundigen. Een beslissing over de vakantietoeslag is toen nog niet gevallen. Ongeveer een week geleden liep de Helderse kotter Hld. 184 op de zuiderpier van het Scheveningse havenhoofd en zonk. Maandagmiddag is het in tweeën gebroken scheepje gelicht. Men ziet het hier in de takels van de drijvende bok „Meeuw" boven water komen. Omtrent het verloop van de ramp zegt de commissie dat het vliegtuig zwaar was beladen, doch het gewicht was bij de start ongeveer 500 kg onder het toelaatbare startgewicht. Het vliegtuig was luchtwaar dig. Het onderzoek van het wrak heeft be houdens een enkel deel, waarop nader wordt teruggekomen, niets opgeleverd, dat op een technische tekortkoming wees. De motoren hebben alle normaal gefunctio neerd. Het Ierse hof van onderzoek heeft een reconstructie van het verloop van de start gegeven, met welke de commissie zich kan verenigen. Gedurende de eerste 25 se conden na het loskomen van de grond ver liep de stijgvlucht normaal. Aan het einde van deze periode werd een hoogte bereikt van ongeveer 40 meter. Op dat ogenblik achtte de gezagvoerder het onderstel in de ingetrokken stand te zijn gebracht en gaf hij het bevel de landingskleppen, welke zich in de stand voor starten bevonden, in te trekken. Tijdens deze manoeuvre ging de start zich in ongunstige zin ontwikke len. Nadat het vliegtuig nog tot 50 meter hoogte (volgens de aanwijzing van de hoogtemeter 80 meter) was gestegen, ging de stijgvlucht geleidelijk over in een daal- vlucht. Deze daalvlucht bleef tijdens het laatste deel van de vlucht voortduren, een tijdsruimte van ongeveer 10 seconden. Het optreden van de daling had de ge zagvoerder uit de aanwijzing van ver scheidene instrumenten kunnen blijken. De gezagvoerder heeft echter aan deze in strumenten onvoldoende aandacht gege ven omdat hij van mening was, dat na het bereiken van een hoogte van ongeveer 75 meter, bij een normaal functionerend vlieg tuig geen bijzondere oplettendheid ten aanzien van het verder verloop van de start nodig was. Onmiddellijk nadat de gesloten stand van de landingskleppen was bereikt, gaf hij, zonder vooraf de hoogtemeter te raad plegen, het bevel het vermogen van de mo toren te verminderen tot „climb power". MELBOURNE (Reuter) Het bestuur van het algemene Australische vakverbond heeft de stakende havenarbeiders opge dragen het werk heden fe hervatten. De staking heeft zestien dagen geduurd. Dit moet ongeveer 4 seconden voor de aan raking met het wateroppervlak zijn ge schied. Enkele seconden later drong het tot de gezagvoerder door, dat het vliegtuig dalende was. Hij greep in met het hoogte stuur. Dit had bij de geringe afstand, die er tot het water bestond, slechts tot gun stig gevolg, dat bij de aanraking met het water een zware stoot vermeden werd. De beschouwingen van dit verloop doen de commissie instemmen met de conclusie van het Ierse Hof, dat het ongeval in de eerste plaats moet worden toegeschreven aan de omstandigheid, dat de gezagvoerder tekort is geschoten in aandacht voor de aanwijzingen van zijn instrumenten. En kele bijkomende omstandigheden hebben mede tot het optreden van het ongeval bij gedragen: de gezagvoerder heeft verzuimd voor de start de hoogtemeter in te stellen overeenkomstig de hem laatstelijk meege deelde barometerstand. Daardoor was de aangewezen hoogte 6 meter te groot. De instrumentale fouten van de hoogtemeter en de verandering van de barometerstand na het laatstelijk meegedeelde weerbericht hadden bovendien tengevolge, dat de aan gewezen hoogte 20 a 25 meter te groot was. Het intreden van een gevaarvolle toe stand is mede veroorzaakt door de snel heid, waarmee de verschillende handelin gen: intrekken van het onderstel, vermin dering van het vermogen tot „meto-power" („maximum except take - off - power"), kleppen intrekken, vermindering van het vermogen tot „climb power" elkaar zijn gevolgd. Het startvermogen is slechts ge durende ongeveer 50 seconden toegepast, terwijl dit zonder gevaar voor de goede werking van de motoren 2 minuten conti nu mag worden aangewend. „Meto-power" is slechts gedurende ongeveer 25 seconden toegepast, terwijl aan het gebruik van dit vermogen geen beperking wordt gesteld. Met ingetrokken landingskleppen heeft het vliegtuig slechts in zeer geringe mate be tere klimprestaties dan met de kleppen in de startstand. Er bestaat dus ook geen en kele noodzaak voor snelle sluiting van de kleppen. Deze snelheid van opeenvolging der han delingen, tezamen met de gebleken neiging om meer aandacht te geven aan de opvoe ring van de vliegsnelheid dan aan de hand having van een voldoende stijgsnelheid, hebben mede tot het intreden van de daling geleid. De ten deze gevolgde startprocedure is met de eisen van veilig verkeer niet te verenigen, aldus de commissie. Hierbij wordt nog opgemerkt, dat bij het vliegen de personeel ten onrechte de mening be stond, dat de betrouwbaarheid van de mo toren er mede zou zijn gediend als de tijd gedurende welke startvermogen wordt aangewend, tot het uiterste wordt beperkt. De commissie, bestaande uit mr. J. E. van der Meulen, voorzitter; prof. dr. J. Jongbloed en prof. ir. A. van der Neut, le den, heeft haar bovengenoemde besluit opgesteld in een zitting in tegenwoordig heid van de heren J. L. Zegers, H. Ch. E. van Ede van der Pais en mr. O. W. S. Jo- sephus Jitta, respectievelijk lid, plaatsver vangend lid en secretaris van de Raad voor de Luchtvaart. DE BILT: De afgelopen nacht vond bo ven het in het grootste deel van het land aanwezige sneeuwdek een krachtige uit straling plaats, waardoor de temperatuur op verscheidene plaatsen, zowel in het zui den als in het noorden van het land, tot 9 graden daalde. In Zeeland en op de Zuidhollandse eilanden, waar geen sneeuw ligt, werd een laagste temperatuur van 4 graden beneden nul gemeten. Nog koudere lucht, die uit Zweden komt, was vanochtend in Kopenhagen waar de thermometer 12 graden vorst aanwees ge passeerd. In Stockholm daalde de tempe ratuur tot 18, in Helsinki tot 25 graden onder nul. Nog steeds beheerst een boven de Britse Eilanden gelegen gebied van hoge druk het weerbeeld in onze streken. Van dit hoge- drukgebied strekt zich een rug uit in de richting van Noord-Zweden, maar deze rug neemt nu in betekenis af. Hiermede samen hangend zal zich een warmtefront over de Noordzee naar het zuiden gaan bewegen, dat morgen plaatselijk sneeuw zal kunnen brengen en een stijging van de tempera tuur. Het begint kwakkelweer te worden. (van hedenmorgen 7 uur) toestand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Rome onbewolkt zwaar bew. half bew. onbewolkt regen onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. licht bew. geheel bew. onbewolkt onbewolkt sneeuw onbewolkt geheel bew. sneeuw onbewolkt licht bew. sneeuw sneeuw licht bew. bo -Ö-M c O n n windstil nno wzw w windstil windstil n nno n n nw n nno nnw nnw nno wzw n w no bo s w 5 s zs -24 0,3 -14 0,2 -11 0 -10 0 5 0,3 3 0 3 0,2 -6 0 -3 0 -2 3 5 0,3 -1 0 1 0 -4 2 -4 0 -6 1 -5 0,1 -3 0 3 0 -5 1 -6 10 -2 0 Den Helder zwaar bew. windstil -2 0,1 Ypenburg zwaar bew. zw. nno -4 0,1 Vlissingen mist zwakke o -4 0,2 Eelde zwaar bew. zw. no. -4 0,1 De Bilt half bew. zw. no -7 0,1 Twente onbewolkt windstil -7 0 Eindhoven onbewolkt windstil -9 0 Vlv. Z.-Limb. mist zwakke n -5 0 Neerslag laatste 24 uur. <^»txxx)00000axi000cxxxxxxxx)0000000c!00000000000000000000 KWAKKELWEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van dins dagavond tot woensdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Overdrijvende wolkenvelden, weinig wind en lichte tot matige vorst. Toe nemende bewolking met plaatselijk sneeuw, mogelijk overgaand in regen en in de kustprovincies lichte dooi. Matige wind uit zuidelijke richtingen, daarna veranderlijk. 8 februari Zon op 8.12 uur, onder 17.41 uur. Maan op 6.07 uur, onder 14.27 uur. Maanstanden 11 febr. 22.38 uur: nieuwe maan 19 febr. 10.21 uur: eerste kwartier 26 febr. 2.41 uur: volle maan ^^®®®®®^®®0®®®OOOOOOOOOOOOOOOGOOOOOOOOOOOOOOOOOOQOOOOOOOI

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1