P. Leffelaar wordt directeur Larens cultureel centrum BRANDWIJK Betere waar voordeliger Agenda voor Velsen ver beneden prijs JAKO Luidsprekers 5.98 9. fKENNEMERLAAN 38 Wijk aan Zee Heemskerk Beverwijk Woensdag Forta Grasl. Lakens Wollen Jersey Damesvesten mannelijke of vrouwelijke kracht 7 Fraai nieuw museum annex concertzaal, gesticht door Singer Memorial Foundation Grn*e expositieruimte Verlies voor Haarlem Agenda voor Beverwijk Lezing van dr. Melchior Vanmorgen in de vishal en op zee „Gietelingen" zagen Amerika Duits vissersvaartuig op Noordzee vermist Scheepvaart 4.99 90 4 Wenst U Plaats een LUIDSPREKER DINSDAG 7 FEBRUARI 1956 DE BEKENDE KUNSTHANDELAAR P Leffelaar, die gedurende vele jaren een zeer belangrijk aandeel heeft gehad in het ontplooien van het culturele leven in Haarlem en Kennemerland, gaat de Spaar- nestad verlaten. Vanmiddag tekent hij een contract dat zijn benoeming inhoudt per 1 April aanstaande tot directeur van het thans nog in staat van wording verkerende Cultureel Centrum der „Singer Memorial Foundation" en van het daaraan verbonden schilderijenmuseum te Laren, naar wü van het bestuur van deze stichting vernemen. Dit fraaie nieuwe complex, van welks extérieur-in-aanbouw bijgaande foto een indruk geeft, wordt gebouwd aan de Oude Drift in Laren. Het initiatief hiertoe is genomen door mevrouw Anne S. Singer- Brugh, weduwe van de Amerikaanse schil der William H. Singer, die een groot deel van zijn leven in het Gooi woonde en werkte. Mevrouw Singer wilde een per manente expositieruimte stichten voor het omvangrijke en kostbare kunstbezit van haar man, hoofdzakelijk bestaande uit werken van bekende Nederlandse, vooral Gooise (onder anderen Mauve) en buiten landse schilders. Daartoe werd in 1954 de „Singer Memorial Foundation" in het leven geroepen, in het bestuur waarvan een aan tal door mevrouw Singer aangewezen per sonen en enige door de Larense gemeente raad benoemde mensen zitting namen. Mevrouw Singer bracht in deze stichting in: het kunstbezit van haar man, het land goed „De Wilde Zwanen" en een bedrag van 150.000 voor een fonds tot instand houding en exploitatie van de bezittingen der stichting. Voorts nam zij de kosten voor de verbouwing van „De Wilde Zwanen" tot cultureel centrum voor haar rekening. Deze verbouwing geschiedt onder architectuur van Wouter Hamdorff te Laren. De gemeente Laren draagt eveneens 150.000 bij aan de fondsen van de Singer Foundation. Aan het ?d zijn nu twee vleugels gebouwd. Ir ne vleugel wordt het mu seum ondergeoracht. Het bevat drie grote expositiezalen van 12 x 15 meter, met daar achter zes kabinetten. Voorts is er een prachtige expositiegalerij. In een deel van deze zalen wordt de Singer-collectie onder gebracht. Er zal dan nog genoeg ruimte overblijven voor het houden van inciden tele exposities. In de tweede vleugel ls een fraaie ge hoorzaal met filmaccommodatie. Deze biedt plaats aan ongeveer vierhonderd personen en is bestemd voor het geven van concer ten en toneelvoorstellingen. Het voormalige buitengoed, centrum van het bouwwerk, is geheel veranderd. Hierin zijn de foyer, de bibliotheek en de administratie onderge bracht. j Verwacht wordt, dat het Culturele Cen- i trum in mei officieel in gebruik genomen kan worden. De heer P. Leffelaar krijgt in zijn nieuwe woonplaats dus wel een bijzonder „De grote race" De toneelvereniging „Nieuw Leven" te Wijk aan Zee geeft op maandag 13 februari in de zaal van café „De Zon" een op voering van het toneelspel van Dorothy en Campbell Christie: „De grote race". - Éfe ""...Lé Een gedeelte van het Singer Memoria Foundation-complex te Laren, dat than zijn voltooiing nadert. interessante taak, die hem stellig voldoe ning zal schenken. De vele kunstenaars en kunstvrienden in Haarlem zien hem echter slechts node vertrekken, omdat Pieter Leffelaar, die wel als belichaming van het particulier initiatief op cultureel gebied beschouwd mag worden, vele lege plaatsen zal achterlaten. Hij was leider van het cultureel centrum Haarlem, initiatiefnemer tot de oprichting van de sociëteit Teister- bant, lid van het algemeen bestuur van Haarlems Bloei, secretaris van de vereni ging Vrienden het Noordhollands Phil- harmonisch C lid van de commissie Sociale Kun hten Haarlem en lid van de plaat commissie voor Beel dende Kunsten .1 rijk waren de door hem in de Vleeshal (en in zijn eigen kunsthan del aan de Wagenweg) ingerichte tentoon stellingen en bijzondere gebeurtenissen. Wat de Vleeshal-evenementen betreft noe men wij slechts het eerste Teisterbantfeest in 1951 (die tot de „ontdekking" van de mogelijkheden van dit oude gebouw leidde), de Rembrandt-expositie in 1952, de speel kaartententoonstelling van 1953, de Hilde- brand-expositie in 1954, vorig jaar gevolgd door „Madame". Hij had een groot aandeel in de organisatie van de festiviteiten „Haarlem 700 jaar stad" in 1945 en was ook mede-organisator van de komende Mozart-herdenking der Vrienden van het N. Ph. O De heer Leffelaar heeft ook meegewerkt aan de voorbereiding van de tentoonstelling „Driehonderd jaar Oprechte Haarlemsche Courant", die medio maart in de Vleeshal geopend wordt. DINSDAG 7 FEBRUARI IJMUIDEN Thalia, „Blanke slavinnen", 20 uur. Rex, Filmliga, „Louisiana Story", 20 u. Volksuniversiteit, Cultureel Centrum, 20 uur, Land en Volkenkunde, lezing. Felison, tentoonstelling, 79 uur. SANTPOORT Hervormde kapel, 20 uur, Max Croiset met „Muizen en mensen". Zomerlust, 20 uur, Toneelver. „Jan van Dommelen". WOENSDAG 8 FEBRUARI IJMUIDEN Thalia, „Blanke slavinnen", 20 uur. Rex, (officieuze opg.) Spar-revue, 20 u. Herv. Jeugdgebouw, filmavond C.M.B., 19.45 uur; kinderfilms, 15 uur. Felison, tentoonstelling, 1417 uur. VELSEN Raadhuis, spreekuur wethouder C. P. J. Maas, sociale zaken, 10—12 uur. Hervormd Wijkhuis, Velser Kunstkring „Voor allen", 20 uur, Max Croiset met „Muizen en mensen". Volksuniversiteit, gemeentelijk gymna sium, cursus Spaans, 19.4520.45 uur. DINSDAG 7 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „In einer kleinen Konditorei". Luxor Theater, 19.30 uur: „Napoleon". (Eén voorstelling). Kennemer Theater, 20 uur: Dansschool Heemskerk, soirée. 't Centrum: Vara, televisieavond. K.S.A., 20 uur: „De Spar", demonstratie avond. R.K. Leeszaal: uitleenbibliotheek van 15 18 en 1921 uur: lees- en studiezaal van 1013, 1518 en 1921.30 uur. WOENSDAG 8 FEBRUARI Bioscopen: als Dinsdag. Kennemer Theater, 20 uur: Dansschool Bolhoven, soirée. 't Centrum, 20 uur: Friese toneelavond. KSA, 1416 en 1618 uur: Kindermiddag „Bulletje en Bonestaak". „De Groentenbeurs", 20 uur: Melkhandel, lezing. „De Groentenbeurs", 20 uur: LTB lezing. Openbare Leeszaal, geopend van 15—17 uur; jeugdleeszaal en uitlening „Het Groene Huis" van 15.1516.45 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 10 3 uur: leer- en studiezaal varj 1013 en 15—18 uur. Pieter Leffelaar, die 51 jaar oud is, be gon zijn carrière in een lijstenmakerij te Amsterdam, die het eigendom was van de vader van een van zijn vrienden. In 1930 werd hij zaakwaarnemer voor het „filiaal" van deze zaak aan de Wagenweg in Haar lem. Zijn eerste expositie aldaar betrof werk van de Amsterdamse Joffers. Het eerste schilderij dat hij verkocht, was van Tine Honig. In 1938 ging de zaak aan de Wagenweg in handen over van een com manditaire vennootschap waarvan P. Lef felaar directeur werd. Zeer veel heeft hij gedaan voor de Haarlemse schilders en niet alleen door middel van exposities. In 1942 opende hij een nevenbedrijf op de hoek Grote Houtstraat-Grote Markt, welke zaak in 1953 werd opgeheven. Lef felaar denkt aan de jaren daartussen terug als „een prettige tijd, waarin ik vele nieu we aanknopingspunten op artistiek terrein vond." Een bekend facet van dit neven- bedrijf vormde het Kennemer Venster, waarin elke veertien dagen een jonge kun stenaar uit onze contreien exposeerde, vaak ook debuteerde. Leffelaars kunsthandel heeft in wezen steeds hetzelfde karakter gehouden, al ging hij natuurlijk wel met zijn tijd mee. Het aantal exposities, dat hij er inrichtte, is niet bij benadering te noemen. De laatste tentoonstelling in zijn zaak aan de Wagen weg, die vrijdagavond begint, zal gewijd zijn aan werk van Wim Steyn een van zijn oudste vrienden. Dit zal tevens de eer ste expositie zijn, die door de heer Leffe laar zelf geopend wordt. De scheidende kunsthandelaar-kunste naarsvriend heeft een omvangrijke verza meling aangelegd van werken van Haar lemse schilders. Hij hoopt voor die collectie een plaatsje in het Larense museum te vinden. Zijn vrouw Josien heeft hem ook in de zaak steeds terzijde gestaan en daardoor mogelijk gemaakt, dat de heer Leffelaar zich zo geestdriftig kon wijden aan de vele functies, die hii in Haarlem bekleedde. De heer Leffelaar zal zich metterwoon in Laren vestigen. Klaverjassen bij „De Zon" De Heemskerkse klaverjasclub „De Zon" heeft in zaal Dam een wedstrijd gehouden die als volgt eindigde: 1. P. Groot 5481 pnt; 2. J. Willems 4917 pnt; 3. mevrouw Louwers 4855 pnt; 4. me juffrouw Bakker 4841 pnt; 5. P. Zonne veld 4808 pnt. Op uitnodiging van de Heemskerkse Raad van Overleg komt de bekende dr. A. Mel chior uit Haarlem op donderdag 9 februari in het KSA gebouw vertellen over: „Schoonheid en bijgeloof in Oost Afrika." Binnengekomen schepen IJM. 249, 226, 202, 205, 206, 318, 213, 4, 218. Vertrokken shcepen IJM. 208 Wiron 4, IJM. 210 Wiron 1, IJM. 7 Marianne, IJM. 19 Mercator, IJM. 45 De Hoop, 226, 249, 202, 206, 205, 318, 213, 4, 3, 218, 52, 31, 5: RO. 2 Dolfijn, 29: VD. 9: Z 556: AM. 16,18: WR. 49: TX 14: BU 33: VL. 197 Noordster: KW 84 Jan: KW 5 Fierman Eduard, KW 105 Jacoba, KW 65 Willy Alida, KW 41 Aafje Jacoba, KW 108 Gebroeders, KW 85 Huiberdina Gijsbertha, KW 70 Nelly Marie, KW 10 Adrianus, KW 114 Avontuur, KW 51 Prin ses Margriet, KW 24 Cornelis, KW 126 Agatha Arie, KW 23 Volharding, KW 169 Aleida, KW 125 Petronella, KW 48 Cornens Marinus, KW 104 Vrouw Dirkje, KW 73 Maria Jacoba, KW 91 Alida, 165, 98, 30, 35, 94, 53, 36, 128, 62, 60, 88, 56, 210, 77. 71, 21, 56, 27, 58, 68, 178. De dinsdagmarkt Er waren vanmorgen twee loggers aan de markt met 700 kilo tong, 40 kisten schol, 350 stuks ijskabeljauw, 750 stuks stijve en 30 kisten varia. Voor het buitenland De export nam de rijen grote kabeljauw voor f 72 tot f61, de rijen kleine voor f35 tot f37. de kisten grote kabeljauw voor f 67 tot f 60. De grote schol bracht f 30 op, de middel f 27, zetschol f 46, schol I no teerde f 50, de grote tongen f 2.90, groot middel f 2.68 tot f 2.60. Kleinmiddel deed f 2.70 tot f 2.60, tongen I brsycljteftjpp f 3.70, tongen II f 3.40. r r tm Voor het Binnenland Het binnenland betaalde voor de kisten kleine kabeljauw f71, schol II f44 en schol III deden f 30 tot f 21. De woensdagmarkt Voor woensdag is nog niets bekend. Nachtvangsten kotters Victoria, 50 kg. en 8 m. vis; Hermina 4, 50 kg. en 8 m. vis; Albatros, 40 kg. en 8 m. vis; Wiron, 30 kg. en 6 m. vis; Emisel, 40 kg. en 8 m. vis; Vier Gebroeders, 40 kg. en 9 m. vis; Nehim 1, 70 kg. en 7 m. vis. Nachtvangsten loggers Arie Nico, 45 kg., en 6 m. vis en '/s m. tarbot. De radio-ontvangst is zeer slecht. De Willie (KW. 141), die gistermiddag op de 55ste graad met pech te kampen kreeg, doordat zijn cylinderkop scheurde, is gisteravond omstreeks half zes door het hospitaal-kerkschip „De Hoop" naar IJ- muiden gesleept, waar beide schepen van avond om ongeveer 8 uur binnen kunnen lopen. Naar wij vernemen dient op dinsdag 14 februari in hoger beroep voor de Hoge Raad in Den Haag de maaswijdte-kwestie, met als beschuldigde de VEM. De heer Van de Wall, die als chef van de veiligheidsdienst voor het personeel van de Hoogovenbedrijven dagelijks in de bres staat voor hun veiligheid, heeft maandag avond in 't Centrum aan de leden van de beambtenvereniging „De Gieteling" ver teld over zijn verblijf in Amerika, waar hij een Internationaal Veiligheidscongres mee maakte, en als één van de 10.000 deelne mers het een en ander van Amerika heeft gezien. Het veiligheidscongres werd gehouden in Chicago en vandaar uit heeft de heer Van de Wall, na deze stad bezichtigd te hebben, ook een kijkje genomen in New York, Washington en Boston. Aan de hand van kleurenfoto's vertelde de heer Van de Wall op vlotte wijze van zijn belevenissen, hoe hij verdwaald raak te in het grootste warenhuis van de wereld en door de directeur en zijn secretaresse veilig naar zijn hotel werd gebracht. Prachtige foto's van regeringsgebouwen, wolkenkrabbers en zelfs een paar Holland se geveltjes, bosgezichten en kleurenopna men van berglandschappen volgden elkaar op en daarbij kregen de toehoorders tel kens een uiteenzetting, op de smakelijke manier die de heer Van de Wall karakte riseert. Blijkens een mededeling van het waar schuwingsstation van Kiel wordt het Duitse vissersvaartuig „Jann Mees" uit Hamburg sinds 20 januari vermist. Men had op deze dag het laatste radiografische contact met het schip dat van Grimsby in Engeland naar de Doggersbank koerste. Aan alle op de Noordzee varende schepen is verzocht uit te zien naar de „Jann Mees." Aalsum, 5 v. Lissabon n. Boulogne. Alnati, 5 v. Montevideo n. Santos. Alpherat, 6 Buenos Aires. Annenkerk, 5 v. Port Said n. Genua. Aagtekerk, 5 v. Hamburg n. Rotterdam. Appingedijk, 6 Rio de Janeiro. Arendskerk, 6 Lissabon. Alphacca, 6 te Trinidad. Amstelbrug, 7 te Fremantle. Aardijk, 6 240 m. n. Azoren n. Le Havre. Altair, 6 te Bremen. Borneo, 7 te Halifax. Baud, 6 te Maxassar. Breda, 6 te Antoiagasta. Britsum, 3 v. San Pedro te Vancouver. Blitar, pass. 7 Sabang n. Belawan. Banka, 6 v. Colombo n. Port Said. Boskoop, 5 Buenaventura. Caltex Pernis, 7 te Sidon. Caltex The Hague, 6 te Sidon. Celebes, 6 v. Balikpapan n. Makassar. Cleodora, 7 te Pladju. Camerounkust, 5 te Lagos. Caltex Leiden, 6 rede Sidon. Cottica, 6 Georgetown Delfshaven, 6 te Antwerpen. Delft, 6 Rotterdam. Dorestad, 5 v. Curasao n. Gibraltar. Drente, pass. 5 Gibraltar n. Bilbao. Esso Den Haag, pass. 6 Kp. Bougaroni n. Antw. Eos, pass. 6 Gibraltar n. Rotteradm. Esso Nederland, 7 Rotterdam. Esso Rotterdam, 6 v. Banias n. Lands End. Gaasterkerk, 7 te Hongkong verwacht. Gaasterland, 6 Rio Grande do Sul. Groote Beer, 5 v. Las Palmas n. Walvisbaai. Groote Kerk, 5 v. Port Soedan n. Suez. Gabonkust, 6 te Amsterdam. Graveland, pass. 6 Ouessant n. Recife. Gooiland, 5 v. Las Palmas n. Amsterdam. Gordias, pass. 6 Terschelling n. Amsterdam. Guineekust, 5 v. Freetown n. Le Havre. Hestia, pass. 5 Curasao n. Port of Spain Hathor, 4 v. Amsterdam n. Middlel. Zee. Helder, 4 te Amsterdam. Helicon, 4 v. Amsterdam n. Barbados. Hathor, pass. 6 Ouessant n. Oran. Haarlem, 6 te Pto Barrios. Hydra, 5 230 m. no. Fayal. Hoogkerk, 6 260 m. nw. Perim. Isis, 6 te Guanta. Jagersfontein, 6 te East London. Korovina, 6 te Rotterdam. Kalydon, pass. 6 Azoren n. Rotteradm. Kenia, 6 v. Curasao n. Maracaibo. Kermia, pass. 6 Kp. Leeuwin n. Singapore. Kota Inten, 6 te Genua. Kryptos, 6 v. Aden n. Djibouti. Kaloekoe, 6 te Fartak. Leuvekerk, 6 te Cochin. Loosdrecht, 6 v. Abadan te Bushire. Laurenskerk, pass. 6 Kreta n. Port Said. Lekkerkerk, pass. 6 Kp. Finisterre n. Port Said. Linge, 5 te Madeira. Meliskerk, 6 te Shanghai. Madoera, pass. 6 Kp. Finisterre n. Port Said. Mapia, 6 v. Amstredam n. Antwerpen. Markelo, pass. 6 Ouessant n. Dover. Modjokerto, 6 v. Aden n. Suez. Marisa, pass. 6 Inhambane n. Lor. Marquez. Minjak, 6 Palopo verwacht. Modjokerto. 6 te Aden verwacht. Musi, 6 te Tj. Priok. Maas, pass. 5 eil. Samothrace n. Istanboel. Mitra, 6 280 m. w. Minikoy. Nigerstroom, 5 pass. Finisterre n. Antw. Ootmarsum, pass. 5 Miami n. Houston. Oranje, 5 v. Port Said n. Napels. Orestes, 5 rede La Union n. San Salvador. Osiris, pass. 6 Wight n. Londen. Ovula, 7 te Tj. Priok. Ophir, 6 te Belawan. Overijsel, 6 380 m. o. Ceylon. Prins Willem II, 7 te Valencia verwacht. Phrontis, 6 te Liverpool. Poelau Laut, 6 v. Tj. Priok n. Palembang. Polydorus, 6 v. Tj. Priok n. Singapore. Prins Fred. Hendrik, -pass. 6 Kp". St. Vincent n. Rotterdam. Pendrecht, 7 Port Said verwacht. Pygmalion, 6 190 m. nw. Finisterre. Peperkust, 4 v. Amsterdam n. Dakar. Rijnland, 5 v. Montevideo n. Buenos Aires. Rempang, pass. 6 Rodriguez n. Dar es Salam. Rotto, 6 v. Aden n. Rastanura. Rijndam, 6 v. Halifax n. New York. Raki, 5 450 m. zw. Fayal n. Philadelphia. Reyniersz, 7 Singapore verwacht. Stad Schiedam, 6 te Savona. Salawati, 4 v. Amsterdam n. Hamburg. Sibajak, 4 v. Priok n. Aden. Sarangan, pass. 6 Aden n. Belawan. Schelpwijk, 7 te Kaapstad. Straat Mozambique, 6 te Durban. Sarangan, pass. 6 Perim n. Belawan. Stanvac Djirak, 6 te Bangkok verwacht. Stad Breda, 5 170 m. zo. Shetlands eil. Tibia, pass. 6 Thursday eil n. Miri. Tara, 6 bij Hansweert. Tankhaven I, 6 te Tj. Uban. Tasman, 7 te Padang. Trajanus, 5 120 m. n. eil. Bahamas. Tiba, pass. 6 Scilly's n. Avonmouth. Titus, 6 te Tunis. Utrecht, 6 te Sorong. Van Noort, 6 te Tawau. Van Cloon, 5 te Shanghai. Van Linschoten, 5 v. Hamburg n. Antwerpen. Van Spilbergen, 6 v. Freetown n. River Cess. Waal, 5 v. Kalyvia n. Hamburg. Waterland, pass. 5 Fern. Noronha n. Buenos Aires. Willemstad, 6 te Curasao. Wonosobo, 6 te Rotterdam. W. Alton Jones, nass, 6 Daedalus 12 Mena el Ahmadi verwacht. Waterman, pass. 6 Kp St. Vincent n Port Said. Weltevreden, 6 te Joseoanganiban. Zeeland (SSM), 6 v. Hull n. Hamburg. Zijpenberg, pass. 6 Wight n. Melilla. KLEINE VAART Aco, 6 v. Shoreham te Rotterdam. Appingdam, 5 v. Oporto te Rotterdam. Alcetas, 5 te Algiers n. Amsterdam. Ador, 5 v. Par te Amsterdam. Advent, 7 v. Swansea te Amsterdam verw. Arnoudspolder, nacht 6-7 v. Oporto te Antwerpen verwacht. Beekbergen, 6 v. Barry te Loriënt. Bergsingel, 6 v. Moirana te Londen verw. Binnenhaven, 6 v. Malmö te Rotterdam verw. Casablanca, 6 v. Istanboel n. Barry. Diligentia, 5 v. Poole n. Thameshaven. Driebergen, 5 v. Loriënt te Requejada. Duurt, 6 40 m. n. Sont n. Stralsund. Fen, 6 v. Duinkerken te Rotterdam. Fedala, 5 v. Port Said n. Haifa. Fran v. Seumeren, 5 v. Kopenhagen n. Rotterdam Fraternité, 5 v. Rotterdam n. Gent. Harold, 6 v. Antwerpen te Kopenhagen verw. Heemraadsingel, 5 v. Oscarshamn te Londen. Houtman, 6 v. Bayonne te Dordt. Ingeborg, 5 v. Le Havre te H. v. Holland. Ida D, verm. 6 v. Garston n. Emden. Ilias, 5 te Amsterdam. Johnny, 6 v. St. Malo te Rotterdam. Lijnbaan, 6 v. Liverpool te Rotterdam. Leendert B, 6 v. Stadersand te Kambo verw. Maaborg, 6 v. Bremen te Rotterdam. Marianne, 5 te Rouaan. Midas, 5 te Nakskov n. Kopenhagen. Marcella, 7 v. Rotterdam te Dubrovnik verw. Margriet L, 5 v. Londen te Amsterdam. Marianne, 6 te Rouen verwacht. Mathhew, 6 v. Amsterdam te Rotterdam verw. Michel Swenden, 5 v. Swansea te Amsterdam. Midsland, 5 v. Grangemouth n. Rotterdam. Nero, 5 te Amsterdam. Neeltje B, 6 v. Glassondock te Rotterdam. Nero, 5 v. Le Havre te Amsterdam. Nieuwehaven, 6 v. Malmö te Antwerpen. Noorderlicht, 5 v. Rotterdam te Dublin. Nottingham, 5 v. Rotterdam te Sunderland. Oosterburgh, 5 v. Stockholm n. Rotterdam. Paloma, verm. 5 v. Nykobing n. Rotterdam. Phidias, 6 v. Lissabon te Rotterdam. Sambre, 5 v. Rouen n. Parijs. Silvaplana, pass. 6 Brunsbüttel n. Rotterdam. Spolesto, 5 v. Goole te Gijon. Spoorhaven, 5 v. Bona n. Newnours. Stientje Mensinga, 7 v. Oxelosund te Rotter dam verwacht. Swift, 5 v. Helsingborg te Gothenburg. Taormina, pass. 5 Kielerkanaal n. Halmstad. Tempo, 5 v. Bilbao n. Rotterdam. Theano, pass. 5 Lizard n. Rotterdam. Trito, pass. 5 Lizard n. Dublin. Vechtstroom, 5 v. Swansea te Amsterdam. Westerdok, 4 v. Amsterdam n. Londen. Westereems, 5 v. Rotterdam te Aalborg. Wubbiena, 5 v. Goole te Amsterdam. SLEEPVAART Blankenburgh, pass. 6 Dungeness n. St. Malo. Ebro, 4 v. Bromboro n. Le Havre. Humber, 5 v. Napels n. Goa met 2 bakken. Noordzee, 6 v. Le Havre te Maassluis. Oceaan, 4 v. Maracaibo te Pto Cabello. Poolzee, 4 50 m. n.nw. Casablanca met 2 pontons Rode Zee, 4 v. Pto Cabello n. Baltimore met tanker. Thames, 5 300 m. w.t.z. Vigo n. „Gannef. Tyne, 4 v. Bermuda n. „Gannet". Witte Zee, 6 v. Falmouth te Port Said met bag germolen. Voor direct gevraagd in ge zin van 3 personen WERK STER voor vrijdag- en zater dagmorgen. Mevr. Bakker, van Tuyllweg 13, Velsen, Velserbeek. Gevraagd een net DAG MEISJE. Mevr. Gosschalk, Zeeweg 305, IJmuiden. MEISJE gevr. voor halve da gen, tijdelijk. Fam. Jansen, De Noostraat 115. THUISWERK gevr. schillig wat. Br. L 5099 onver- DEKENS OVERTREKKEN in elke gewenste kleur met prachtige zijde en satinet. Textielhandel J. H. Oester- holt, Driehuizerkerkweg 94, Driehuis. Tel. 5084. Door jongelui te huur gevr. HUIS of ged. van een huis, event, gestoffeerd. Br. L 5097 HUWELIJK. Ouderloze jon geman, 42 j. vast werk, zoekt kennismaking met een net meisje of vrouw, 1 kind geen bezwaar. Brieven L 5098. LOMPEN OUD IJZER. OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij u gehaald door Fa Max Gosschalk Kanaalstraat 48 Tel 5852 TE KOOP: 1 p. lage en 1 p. hoge schoenen en 2 p. pan toffels m. 45 z.g.a.n. Tromp straat 77. TE KOOP: wieg, k.ledikant, theekast. Lettemeyer, Hof- laan 13 (V.N.) EMIGRATIE KIST te koop. Adres te vern. bur. v. d. blad HEREVRIJWIEL Th. Bnxlt motor te koop f ?5, Beuken- stradt FB.'TJm.^O: - - DUITSE HERDER te koop, teef, met stamboom. Lief v. kinderen. 3 jaar. Groeneweg 73, IJmuiden-O. Te koop: kl. SALAMAN DERKACHELTJE. Adres J. P. Coenstraat 133, IJm. KONIJNEN. 2 mooie voed sters te koop en een kuiken- ren. Velserduinweg 280. Kousenfabrieken Hin N.V heeft plaats voor VORMER. Aanmelden dagelijks. Afd Personeelszaken, Zijlweg 138 Haarlem OFFICIëLE PUBLICATIE ONTHEFFING VERBOD tot het geven van cadeaus 's-GRA VFNHAGE. 7 februari 1956 In verhand met de inwerkingtreding van de wet hcnprkin.g cadeaustelsel on 1 maart 1056. vestigt het ministerie "an Economisrhe Zaken er de aandacht on. dat van de in die wet neergelegde onthetrioecmo-eeliikheid gebruik kan worden gemaakt niet alleen ten behoeve van on dernemingen, die cadeaus verstrekken, maar ook ten behoeve van on dernemingen die cadeau-artikelen produ ceren en door de invoering van de wet in plotselinge moeilijkheden zouden komen. De ontheffing zal dan uiteraard moeten worden aangevraagd door en verleend aan de onder nemers, die geschenken in de vorm van be doelde artikelen verstrekken. Aanvragen om entheffing kunnen worden gericht tot het ministerie van economische zaken, direc toraat-generaal voor de middenstand. Zij dienen vergezeld te gaan van gegevens om trent de aard, omvang en tijdsduur van de cadeau-actie in kwestie en de waarde van de betrokken cadeau-artikelen, alsook van verdere gegevens, waaruit de motieven, welke aan de aanvrage om ontheffing ten grondslag liggen, zo volledig mogelijk blij ken. Bij het indienen van een aanvrage om een ontheffing moet een bedrag van f 10, worden betaald door storting of overschrij ving op postrekening 319261 ten name van het ministerie van Economische Zaken, hoofdafdeling middenstandswetten, onder vermelding op de bijstrook van het woord „ontheffing". WASMACHINEFABR. heeft regelmatig electrische was machines met lichte emaille- beschadigingen. Gloednieuw, met garantie f 145, desgew afbetaling. Centrifuges f 150 Afd. Depot, Anna van Bu- renlaan 44. Tel. 39204, H'lem COSTUUMS, regenjassen, regenmantels, demi's, win termantels, mantelcostuums, f 10.— maandelijks Schrijf aan Super Standing, Staten- laan 41, Arnhem. Kleur en maat vermelden. prachtig geborduurd en ajour LAKEN 150x 225 van 7.90 nu LAKEN 180x 235 van 9.90 nu Bijp. geborduurde SLOPEN 4 09 van 2.50 nu X zwart, wit en 7 tinten ook flinke maten van 16.90 nu ANEGANG 22 HAARLEM - TEL. 19743 ©lln 4 HAAGSE LEVERWORST. ONTBIJTWORST 4 4 TONG FILET KOEKJES, de bekende. BISCUITS250 ^DADELS zonder pit J SMYRNA VIJGEN 100 gram 18 150 gram 28 100 gram 24 150 gram 28 100 gram 28 150 gram 38 100 gram 58 150 gram 48 250 gram 59 250 gram 38 500 gram 30 500 gram 25 t VOLVETTE GOUDSE KAAS jong 500 gram 1.25 JONGE EDAMMER 500 gram 1.15 ROOMBOTER (koelhuis), 250 gram 1.10 ZEEKAAK 5 stuks in plastic zak50 EEN 7SNDELIJKE POES Gevraagd wordt voor de BOEKHOUDING tot pl.m. 25 jaar. Naast een geheel zelfstandige functie kunnen goede vooruitzichten geboden worden. Uitvoerige brieven onder no. 1690 bureau v. d. blad.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3