In sneeuwjacht en barre kou acht mannen gered en een schip behouden Aanvaring met de „Carisbrooke" veroorzaakte manshoog gat in steven met melk meer mans Agenda voor Haarlem „Rumania" op Longsand door deel bemanning verlaten HAMEA-GELEI Ministers van Klein-Europa in Brussel bijeengekomen Betoging na de aankomst van Robert Lacoste in Algiers Voorwaartslangzaam naar IJmuiden Winter maakt slachtoffers „Velsen benadeelde ook andere grote afnemers" Plannen voor gemeenschappelijke markten atoom gemeenschap ter sprake ZATERDAG 11 FEBRUARI 1956 Gaslevering Hoogovens Wethouder Angeiient uit kritiek in Haarlems raad Scholierendemonstratie op Cyprus uiteengeslagen Heringa Wuthrich Italiaans vrachtvaardertje met 13 man vermist Vrij goede afloop van trein-aanrijding Vragen in Tweede Kamer over voeding bejaarden Overstromingen in Australië Bescherm Uw Kinderen Geldhoeveelheid nam toe in 1955 ff ADVERTENTIE (Van een redacteur) Schipper Jan Dijkhuizen van de Katwjjkse logger „Willem Cornelis", die over de stugge deining van de Noordzee zijn honderd mjjlen tussen de PIT-boei en de veilige haven van IJmuiden met het slakkegangetje van twee tot vier mijl Per uur afsukkelt, kan tevreden zijn. Zijn mannen haalden gistermiddag tegen enen niet alleen de acht opvarenden van de gezonken rederijgenoot „Voorwaarts" (KW 140) van de aanvarende Engelse trawler „Carisbroocke" (GY 472) af, maar later in die fel-koude middag is het een paar vrijwilligers van de „Willem Cornelis" gelukt per sloep over te steken naar het geramde en vooroverhellende wrak van de „Voorwaarts" om er een tros aan te bevestigen en aldus het aangevaren schip te behouden. Vanmorgen om zeven uur moest men nog 70 mijl, maar de boeg van de „Voor waarts" brokkelt in de straffe golfslag steeds verder af. Gistermiddag doken uit de sneeuwjacht, diie tegen het middaguur over de onher bergzame vlakte van de Noordzee veegde de „Voorwaarts" hing op dat moment in de trawl op 55-44 NB en 4-40 OL plotse ling de contouren van die Engelsman op, een trawler uit Grimsby. Met een schurende klap drong de steven van de „Carisbroocke" in de neus van de Voorwaarts en als er op dat moment iemand in het voorlogies was geweest, had hij het avontuur zeker niet na kunnen ver tellen. En als de waterdichte schotten het niet hadden gehouden, was de Voorwaarts al even reddeloos geweest, maar dank zij het feit, dart de omstandigheden meewerk ten, zijn zowel bemanning als schip behou den de eersten doornat en verkleumd, de tweede met een manshoog gat in de voor steven en mismoedig vooroverhellend in de golven. Het is, achteraf bekeken, een geluk ge weest, dat de 140 nog even achteruit ge slagen heeft, anders was het schip in de midscheeps geraakt. Direct hulp De „Carisbroocke" draaide na de ramp onmiddellijk bij en pikte de acht geschrok ken bemarrïningsleden van de Katwijikse logger. Scheveningen Radio gaf onmiddel lijk een panne-bericht uit en op aanraden van de „Prinses Margriet" (KW 51) werd de „Dina Marie" (KW 57), een schip, dat evenals de aangevaren Voorwaarts eigen dom is van de rederij Haasnoot in Katwijk, gealarmeerd. Deze heeft zich toen onmid dellijk naar de plek des oniheils begeven, maar de Willem Cornelis was veel dichter bij en dus al heel gauw na de aanvaring ter plaatse. De Engelsman gaf de acht ge redden moeizaam bij de vrij ruwe zee weer over aan de Willem Cornelis en bleef voor alle zekerheid nog geruime tijd in de buurt, tot alle risico geweken leek, maar middelerwijl hebben enige vrijwilli gers van de „Willem Cornelis" het huza renstukje uitgehaald door in de onstuimige In februari van het jaar 1953 heeft het er al eens eerder slecht uitgezien voor de „Voorwaarts". Tijdens de zeer zware storm liep het schip ernstige averij op. De Con cordia KW 26 heeft de in nood verkerende logger toen na veel moeite en strijd op sleeptouw kunnen nemen en behouden in IJmuiden binnengebracht. (Het schip meet 172 ton bruto, 83 ton netto, is 32,77 meter lang, 6.82 breed en 2.88 hol). Het hospitaalschip „De Hoop" heeft ook nog geprobeerd te helpen, maar daar het schip zich op 5 mijl noord van Texel vuur schip bevond, was de afstand te groot om onmiddellijk bij te springen. Vanmorgen werd gemeld, dat „alles wel" is met de wind in de pug is men van nacht 20 mijl opgeschoten en om 7 uur hedenochtend was de afstand nog 70 mijl tot IJmuiden: om 8 a 9 uur kan de sleep binnenkomen. De „Voorwaarts" in zijn glorietijd. ADVERTENTIE TTT IE geregeld daar verkeert, waar yy veel mensen samen zijn, zoals in bioscopen en theaters, in trams en op voetbalvelden, in waren huizen en in restaurants zal hebben geconstateerd, dat het gure en kille weer reeds vele slachtoffers heeft ge maakt. Geproest en genies, gekuch en gehoest is niet-van de lucht. Dat der gelijke plaatsen haarden van besmet ting zijn behoeft geen betoog. Aangezien wij nu eenmaal niet ge ïsoleerd leven, staan wij, die nog gezond zijn, ook bloot aan de gril lige aanslagen van het winterweer. Wij kunnen er gelukkig zelf veel aan doen om besmetting te voorkomen. Wanneer wij in deze tijd gewapend zijn met Agré-Gola tabletten van Philips-Roxane, hebben wij de beste kans om onze gezondheid te behouden of een reeds sluimerende verkoudheid te onderdrukken. Agré-Gola tabletten zijn sterk des infecterend en voorkomen en bestrij den hoest, heesheid, keelpijn en aan doeningen van de luchtwegen. Wethouder Angenent (KVP) is vrij dagavond bij de behandeling van de be groting in de Haarlemse raad nog even te ruggekomen op de storingen in de gasle vering op de koude dagen omstreeks de afgelopen maandwisseling en heeft daar bij de houding van de gemeenten Velsen en Beverwijk inzake de afname van gas van ee Hoogovens weinig bewonderenswaardig genoemd. Zoals wij reeds hebben bericht, had Velsen van de Hoogovens meer gas afge nomen dan zijn contractuele portie. Deze bedraagt, naar de wethouder zeide, 44.000 m3 en op 31 januari en 1 en 2 februari nam Velsen achtereenvolgens af 59.960 mi, 60.045 m3 en 61.775 m3. Beverwijk, dat een toegemeten hoeveelheid heeft van 42 000 m3 had deze dagen respectievelijk 51.000, 54.000 en 58.000 m3 afgenomen. Dit teveel' maakte, naar de wethouder voorts zeide, het tekort uit in de levering aan Haarlem, Amsterdam, de kop van Noord holland en Zaan- en Waterland. Haarlem, dat recht heeft op 40.000 m3, kreeg achter eenvolgens op de drie genoemde data 33.000, 27.000 en 36.000 m3. De wethouder, die zeide, dat deze gang van zaken hem zeer onplezierig aandeed, voegde er aan toe, dat de controle van de Hoogovens op de gaslevering op deze da gen blijkbaar niet voldoende is geweest. NEEM PER MAN DRIEKWART KAN Publicatie Nederlands Zuivelbureau, Grcvenhage hé NICOSIA (Reuter) Vrijdag hebben in Limassol op Cyprus duizend scholieren, jongens en meisjes, betoogd. Zij werden door militairen uiteengedreven. Zeven jon gens werden gewond. Een van hen is naar een ziekenhuis overgebracht. Vijftien beto gens zijn gearresteerd. De twee grootste lagere scholen van Cyprus, in Nicosia, zijn gesloten, omdat de Griekse vlag op de scholen was gehesen. Bij elkaar zijn ongeveer tachtig van de 495 Griekse lagere scholen op het eiland en de meeste middelbare scholen gesloten. Aartsbisschop Makarios, de leider van de beweging voor aansluiting van Cyprus bij Griekenland, heeft in een verklaring ge zegd, dat de Britten bij de ondervraging van gearresteerden methoden gebruiken, die „waardig zijn voor nazi-concentratie kampyen". Hij noemde vier gevallen, waar in Griekse jongeren bij ondervraging wa ren geslagen of gemarteld. De aartsbisschop eiste een onderzoek naar het doodschieten van een zekere Yialloeris, die, naar hij zei, volgens ooggetuigen zonder waarschuwing door een Britse militair was neergeschoten, toen hij op straat liep. ADVERTENTIE Haarlem CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANDERS golven en de bijtende kou per sloep over te varen naar de geramde logger, die bleek te blijven drijven in zijn gehavende staat. Er kon een tros worden overgebracht en zelfs een ankerketting en toen wij gistermiddag radiotelefonisch contact zochten met schipper Jan Dijkhuizen het was kort na vijven kwamen de man nen net terug van het wrak, koud, maar tevreden, dat zij de logger tenminste had den kunnen behouden. Voorwaarts" was vissende „Je kan in het gat best staan" vertelde hij „en het voorlogies liep onmiddellijk onder". Bij windkracht vier tot vijf moet het geen sinecure geweest zijn, dit lamgeslagen schip te bergen. „Nee, 't was wel even een klus" merkte de schipper op. Hoe de ramp zich precies had voorgedra- dragen? „De Engelsman voer voor de wind en de Voorwaarts lag te vissen. Een klap en direct begon de logger voorover te hellen. Persoonlijke ongevallen hebben zich geluk kig niet voorgedaan, maar dat had best heel anders kunnen zijn Het heeft eerst in de bedoeling gelegen, met vastmaken aan de Voorwaarts te wach ten, tot de Dina Marie in de nabijheid was, maar aangezien dat pas tegen achten in de avond kon gebeuren, besloot schipper Dijk huizen het er liever bij licht maar op te wagen en alleen aan de terugreis met de vleugellamme logger te beginnen de Dina Marie tegemoet, die dan onderweg wel een handje zou helpen met de sleep naar IJmuiden. Gezien de afstand honderd mijl van IJmuiden en de geringe snelheid in het begin een mijltje of twee kan het vanavond laat worden, eer de moeizame sleep tussen de pieren geloodst kan worden. Inmiddels kwam er tegen de avond wat meer gang in de sleep schipper Dijkhui zen deelde omstreeks half acht mee, dat hij een vier mijl liep, maar toen tegen negenen de Dina Marie in zicht kwam, leek het beide schippers toch beter met vastmaken te wachten tot vanmorgen. Mocht de snel heid dan verder opgevoerd kunnen worden dan kan de lekgeslagen logiger met zijn twee dappere collega's er voor in de loop van de vooravond in IJmuiden worden ver wacht. Het geramde schip De „Voorwaarts" werd in 1917 door C. M. v. Rees in Jutfaas gebouwd voor de fir ma M. den Duik te Katwijk aan Zee al® zeillogger en werd later uitgerust met een 60 pk. Bronsmotor. De inhoud bedroeg toen 136 reg. ton bruto. In 1927 al werd de KW 140 aangekocht door de firma N. Haasnoot Thans de N.V. v/h N. Haasnoot die het schip in 1939 bij de Scheepswerf en Machinefabriek A. de Jong N.V. te Vlaar- d'ingen 5,82 m. liet verlengen, terwijl de 60 pk. Bronsmotor werd vervangen door een Bronsmoter van 150 pk. Tegelijkertijd werd op het achterschip een nieuw dekhuis ge plaatst met brug. De „Voorwaarts" werd in 1940 gevorderd door de bezetter, die het schip verbouwde tot mijnenveger en tot 1945 voer het in dienst van de Kriegsmarine onder het fiottillenummer M. 3419. Vlak na de bevrijding werd het vaartuig in IJmuiden aangetroffen en kort daarop, op 20 juli 1945 aan de oorspronkelijke rederij overgedragen. Bij de scheepswerven C. van der Giessen Zonen te Krimpen aan de IJsel werd de logger opnieuw voor de visserij verbouwd en ingericht. Voorspoed en tegenslag Met de Huiberdina Gijsbertha (KW 85) voerde de Voorwaarts KW 140 in 1951 de best verzorgde haring aan van de Katwijk- se vloot. Beide schepen behaalden een ge lijk aantal punten. De heer J. Buikema is in de buurt van het station van Uithuizen aangereden door de „Blauwe Engel", een dieseltrein. Hij kreeg een vrij ernstige hoofdwonde. Toen hij de spoorbaan wilde passeren met zijn fiets aan de hand, verkeerde hij in de me ning bij de spoorwegovergang in de De partementsstraat te zijn, maar hij was vlak bij het station. De fiets kwam onder de trein. De heer Buikema liep tegen de trein. De wilde Noordzee, opgezweept door een felle Noordenwind, heeft de laatste dagen vele schepen in grote verlegenheid ge bracht. Vanmorgen om 7.30 uur seinde de grote Engelse sleper „Rumania", dat het schip onder de Engelse kust water maakte op stookplaat en machinekamer in de po sitie 51 gr. 43 min. noord en 1 gr. 37 min. oost; een helicoptère heeft inmiddels 8 man van boord gehaald, daar een der reddings boten te pletter sloeg tegen de scheepshuid. Het schip zinkt snel. De indirecte oorzaak van dit ongeval was het stranden van de Braziliaan „Loide Honduras" op het Longsand tussen Har wich en Ramsgate aan de Engelse Oost kust. De sleepboot „Maas" van Smit en Co uit Rotterdam is weliswaar ter assistentie uitgevaren, maar kon de „Rumania" door de wilde zee niet bereiken, toen de Brit zelf ook vast was gelopen op North Longsand. Italiaan verdwenen De 767 ton grote Italiaanse vrachtvaar der „Relogo" is spoorloos verdwenen. Het scheepje was onderweg uit de Zuidslavi- sche haven Senj en verzeilde in de Adria- tische Zee in een winterstorm; men ver moedt, dat het van de ankers is geslagen. Er bevonden zich dertien koppen aan boord. Lichter overvaren Het Duitse motorschip „Dortmund" heeft naar pas thans bekend is geworden, eer gisteren op de Westerschelde een moeilijke redding verricht. De lichter „Johanna", af komstig uit Terneuzen, die met grind ge laden op weg was naar Antwerpen, werd overvaren door het motorschip „Linscho- ten". De „Johanna" zonk vrijwel onmiddel lijk. De opvarenden, drie volwassen per sonen en een kind, konden nog wel in de roeiboot van de „Johanna" overstappen, doch zagen in de korte tijd, die restte, geen kans de roeiboot los te maken, zodat deze gelijktijdig met het schip zonk. Daarbij is dè roeiboot gekapseisd, waardoor de vier ADVERTENTIE 5PARRNE 34 hoek Damslr. HAARLEM TEI.15P5S Het communistische Tweede Kamerlid mevr. L i p s-O d i n o t heeft naar aanlei ding van de enquête over de voeding van bejaarden in Haarlem en haar uitslag vra gen gesteld aan de ministers van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Uit deze en quête onder 3000 van de 16.000 bejaarden was, zoals wij reeds hebben bericht, ge bleken, dat 800 van hen weinig of geen warme maaltijden meer genieten. Zij vroeg of de ministers niet van me ning waren, dat dit een gevolg y/as van de slechte financiële toestand der bejaarden. (De Haarlemse bejaardencommissie, die de enquête instelde, was tot de conclusie ge komen, dat dit vooral ook veroorzaakt werd door de onmogelijkheid voor vele bejaarden om er nog voor de keuken op uit te gaan en nog te koken.) Tenslotte vraagt mevrouw Lips of de ministers be reid zijn verbetering in de toestand der bejaarden te brengen en een onderzoek naar de voedingstoestand der bejaarden in het gehele land in te stellen. opvarenden in het water terecht kwamen. De bemanning van de „Dortmund" is er toen in geslaagd de vier personen, waar onder ook het kind, uit het water te halen en aan boord te nemen. Daar werden zij met goede zorgen omringd en van droge kleren voorzien. Aangezien de „Dortmund" op weg naar zee was, heeft de „Linschoten" de vier personen overgenomen en hen in Terneuzen aan land gezet. Hulp aan Liberiaan De Nederlandse sleepboot „Tyne" heeft het Liberiaanse vrachtschip Gannet (7707 ton) duizend mijl ten Westen van de Azo- ren op sleeptouw genomen. Het schip, op weg van Bremen naar de Verenigde Staten, heeft machinestoring. De Nederlandse sleepboot Thames en de Engelse sleepboot Foundation Frances zijn ook onderweg naar het vrachtschip. (U.P.) Machineschade Gistermiddag is het m.s. „Callisto" van N.V. Hudig en Veder te Rotterdam, dat 5844 brt. meet, bij Maassluis met machineschade voor anker gegaan. Het schip, dat juist van Rotterdam was vertrokken, heeft sleepboothuip gevraagd en zal waarschijn lijk teruggesleept worden naar Rotterdam. ADVERTENTIE maakt ruwe handen in één nacht gaal en zacht (Van onze correspondent in Brussel) De ministers van Buitenlandse Zaken van de zes landen der Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal (EGKS), die vandaag en morgen te Brussel bijeenko men, zullen naar verwacht wordt een tijd schema opstellen voor het definitieve ont werp voor het „Euratom"-plan. Verder zullen de ministers het rapport-Spaak ter bespoediging van de algemene Europese in tegratie behandelen, een plan voor een al gemene gemeenschappelijke markt bespre ken, en opnieuw tot uitdrukking brengen, zoals zij dat in juli te Messina al deden, dat zij een grotere Europese eenheid wil len bereiken. Naar het oordeel van Brusselse waarne mers is de conferentie voornamelijk be doeld als een eerste kennismaking met de nieuwe Franse socialistische minister yan Buitenlandse Zaken, Christian Pineau. Se dert de conferentie van Noordwijk zijn de ministers niet meer bijeen geweest en men kan dus verwachten, dat zij kennis zullen nemen van de verslagen van de vier voor naamste commissies van ambtenaren die zich met het probleem van de Europese integratie hebben bezig gehouden. De Be nelux afvaardiging hecht het meeste belang aan de totstandkoming van de Europese eenheidsmarkt, waarover de meeste be raadslagingen van de deskundigen zullen handelen. Men is in Brussel en ook in Den Haag van oordeel, dat het geen zin heeft verder over Europese integratie te praten, wanneer enkele grote landen zich afzijdig zouden tonen tegenover de econo mische integratie. Gunstiger houding Er hangt dus veel af van de houding van de nieuwe Franse regering, ofschoon men reeds enkele garanties heeft dat de instel ling van Parijs gunstiger is dan die van de vorige Franse regering. Premier Mollet is een overtuigd voorstander van de Europese gedachte en Mendès-France zou opbou- wender denkbeelden hebben dan een jaar geleden, toen hij de Europese verdedigings gemeenschap liet vallen. De deskundigen die zich hebben bezig gehouden met de verkeersintegratie, zijn volgens hun rapport van oordeel dat er geen hoge autoriteit nodig is om de Euro pese verkeersmiddelen te coördineren naast de commissie van Europese ministers van Verkeer. Een aanvang zou kunnen worden gemaakt met een gemeenschap van alie Europese luchtvaartmaatschappijen en een verdere standaardisatie van het Europese spoorwegmaterieel, waardoor grote bespa ringen mogelijk worden. Tenslotte is er de eerste gedachten- wisseling over het Euratom-plan. In vele kringen voelt men niet bijster veel voqr een Europese commissie met boven-natio- nale bevoegdheden, waarin het plan- Moliet voorziet. Het verzet rijst voorname lijk in de kringen van de industrie, die in de oprichting van de commissie-Mollet niet werden gekend. In deze commissie hebben wel de voorzitters van de Europese poli tieke partijen en de voorzitters van de vak bonden zitting, Mollet stelt hier tegenover dat de Franse werkgeversorganisatie reeds bij voorbaat gekant was tegen iedere vorm van een boven-nationale atoom-gemeen schap. Minister Spaak verklaarde gisteren dat de Euratom een stevige basis moet hebben in België en in de Belgische Kon go, de grootste leverancier van atoom brandstof. Ook bouwen? Ook wordt de vraag gesteld of de Euro pese geïntegreerde of gecontroleerde atoom-industrie ook atoombommen moet vervaardigen. De kredieten voor 't atoom onderzoek in de Verenigde Staten en in Groot-Brittanni zün in de eerste plaats militaire kredieten en het blijkt daar alleen mogelijk miiliarden voor het onderzoek uit te geven wanneer de lefensie er voordeel bij heeft. De Franse generaal Weygand is van oordeel dat de Europese atoom industrie zich ook op het militaire gebied moet begeven. De Nederlandse delegatie wordt geleid door minister P. W. Beyen, bijgestaan door prof. Verrijn Stuart, voorzitter van de Ne derlandse delegatie bij het inter-gouver- nementele comité. SYDNEY (Reuter) Ernstige overstro mingen in Nieuw-Zuid-Wales (Australië) hebben aan zes mensen het leven gekost. Meer dan tienduizend mensen zijn dakloos. Er is voor miljoenen guldens schade aan gericht en er is veel vee verloren gegaan. De overstromingen zijn veroorzaakt door ongekend zware regenval. In Sydney is in twee dagen tijds ruim 30 cm. regen geval len. In laaggelegen voorsteden van Syd ney moesten tweehonderd gezinnen door boten en amfibievoertuigen van het leger uit hun overstroomde huizen gered worden. Ten zuiden van Sydney is een spoorlijn over een afstand van verscheidene kilome ters weggespoeld. Vele wegen zijn ver sperd door omgevallen telefoonpalen. Te Campbelltown is een goederentrein door het water meegesleurd. De machinist en de stoker konden zich bijtijds in veiligheid brengen. ADVERTENTIE door bij gevatte Icon de dreigende ge varen te bestrijden met ALGIERS (Reuter/AFP) Robert La coste, de nieuwe Franse minister met zetel in Algerije, is vrijdag in Algiers aange komen. Het decreet dat de benoeming van de residerende minister met de bevoegd heden van gouverneur-generaal bevat, zal naar men verwacht, spoedig gepubliceerd worden. Enige uren na de aankomst van Lacoste moest de politie optreden tegen naar schatting vijfduizend Franse kolonisten, die ondanks een verbod van de prefect van Algiers tot het houden van betogingen in het centrum van de stad waren samenge stroomd om te protesteren tegen de voor genomen hervormingspolitiek voor Alge rije. Honderden politiemannen met helmen worstelden met de kolonisten, onder wie veie oud-strijders, die de tuin van het oor logsgedenkteken trachtten binnen te drin gen, gehoor gevend aan een oproep van het Algerijnse „Comité van openbare veilig heid." Betogers met Franse vlaggen klommen over de hekken rondom het gedenkteken. Er ontstond een vuistgevecht met de poli tie, die daarop haar gummiknuppels trok. Vijftig demonstranten werden gearresteerd. De komst van elke nieuwe vrachtauto met politieversterkingen werd begroet met kreten als „Mollet aan de galg," „Mollet ga naar huis" en „Lang leve Algerije." Plechtige eed Het gelukte de betogers in stromende regen de hekken te forceren, hoewel hon derden politiemannen alle toegangen tot het plein hadden afgesloten. In de ver warring werd een groep burgemeesters met sjerpen in de Franse driekleur, samen met enkele demonstranten, tot het gedenkteken toegelaten. Na een kranslegging zwoeren zij de eed, „als Fransen te zullen leven en sterven op Algerijnse bodem, die voor altijd Frans is." De Fransen buiten de hekken jouwden toen de politie de menigte belette aan de plechtigheid deel te nemen. Kort voor het begin van de demonstratie werd het hoofdkwartier van de organisatie van oud-strijders door militairen omsin geld. Het gebouw bleek evenwel verlaten te zijn. Het merendeel der Europese win kels en zaken in Algiers bleef vrijdagmid dag gesloten als antwoord op een stakings- oproep. Tot de arrestanten behoren een lid van de Algerijnse assemblée en een burge meester. Een van de arrestanten droeg een revolver. Op een andere werd een ploer tendoder gevonden. Stille trom Premier Mollet is vrijdag tegen de avond in alle stilte naar het Algerijnse departe ment Constantine vertrokken voor een be zoek aan de Franse troepen in dat gebied, die tegen opstandelingen opereren. Voor zijn vertrek had hij tijdens een korte plech tigheid minister Lacoste geïnstalleerd. In een afscheidsboodschap tot de Franse en Mohammedaanse bevolking verklaarde Mollet, dat hij zeer hoopvol naar Algerije was gekomen en dat hij vertrok met de vaste overtuiging, dat „de Frans-Moham medaanse gemeenschap tot een levende, broederlijke en onverwoestbare werkelijk heid zal worden. Ik ben met een vredes boodschap gekomen en ik vertrek in de overtuiging, dat zij gehoord is en begre pen." De Franse regering heeft uit vrees voor ernstige onlusten alle demonstraties, die vandaag en morgen in Parijs zouden worden gehouden, verboden. Het zouden betogingen zijn van de voor- en de tegen standers van de regeringspolitiek in Algerije. De geldhoeveelheid in Nederland is in 1955 wederom toegenomen. Zij bedroeg aan het eind van het jaar (in miljoenen gul dens) 9967 vergeleken met 9127 aan het eind van 1954. Het indexcijfer van de geld hoeveelheid op basis 1952 100 was eind 1954 118,9 en eind 1955 129,2. Het balanstotaal van de 35 representatie ve Nederlandse handelsbanken is in 1955 gestegen van (in miljoenen guldens) 7394 tot 7994. ZATERDAG 11 FEBRUARI Minerva: „Three for the show", 7 en 9.15 uur. Palace: „Blackboard jungle", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Les Diaboliques", 18 jaar, 6.45 en 9.15 uur. Studio: „De Helden zijn vermoeid", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Huis van Bamboe", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Tarzan in de gouden stad", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Helena van Troje", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „The Shanghai Story", 7 en 9.15 uur. Con certgebouw: 19.45 uur, .Bonte avond ten bate van Herstellingsoord „Unicum". Stads schouwburg: 20.00 uur, „Hör' mein Lied, Violetta". ZONDAG 12 FEBRUARI Minerva: „Three for the show", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: Bijzondere zondagmor genvoorstelling: „La vie commence demain", 18 jaar, 10.30 uur. „Blackboard Jungle", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Les dia boliques", 18 jaar, 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Studio: Bijzondere zondagmorgenvoorstel ling „De witte droom"' alle leeft., 11 uur; „De Helden zijn vermoeid", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: Bijzondere zondagmor genvoorstelling: „De grote Caruso", alle Itf11 u., „Huis van Bamboe", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Tarzan in de gouden stad", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rem brandt: „Helena van Troje", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „The Shanghai Story", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Stadsschouw burg: 14 en 20 uur, „Hör' mein Lied, Vio letta". Concertgebouw: 14.30 uur, „Bulletje en Bonestaak" door het Leids kindertoneel. Gebouw Cultura: 10.30 uur, Wijdingsmor gen Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia". Gebouw Bakenessergracht 63: 10.30 uur, Wij- dingsdienst van het Rozekruisersgenoot- SChaP' MAANDAG 13 FEBRUARI Stadsschouwburg: 20 uur, „De koppelaar ster". Minerva: 20.15 uur, Georgette Hage- doorn en Pierre Verdonck met liederen. Palace: „Blackboard jungle", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Les Diaboliques", 18 jaar, 2, 6.45 en 9.15 uur. Studio: „De Helden zijn vermoeid", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Huis van Bamboe", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Tarzan in de gouden stad", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rem brandt: „Helena van Troje", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „The Shanghai Story", 2.30, 7 en 9.15 uur. ADVERTENTIE N.V. MIJ. „HOLSTER". OVERVEEN Tel. K 2500 - 15597 en 19057 Centrale verwarming Airconditioning Aut. oliestook

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 5