Mevrouw C. L. Klimp over gemeente-huishoudboek Verenigingsvaria Plaatsvervangend gemeente secretaris Groen gecremeerd Visserij -varia Havenberichten Proeftuin voor tuinders heeft weinig belangstelling van tuinders Agenda voor Velsen Vrijdag: Vrouwen wereldgebedsdag FIGGJO FLINT NORWAY uit de IJmond „Looft den Heer" van naam veranderd Castricum Old Clothes New OOK GROTERE HUIZEN VOOR „DE GILDEN" Eenzijdige opbouw bevolking Velsen-Noord niet ondenkbaar Telefoon K 2510-4189 Fotocopieën Lichtdrukken 3 Klein offset druk 2 (T> 1 3 1 2L 2^5'P1 Stencil- en Typewerk o B 5.2. HJ r+O S a s*a Technische Reproducties 83* 2 „Animo"-leden geanimeerd bijeen bij cabaret en dans Castricumse actie voor hongerende vogels eet-ontbijt-theeserviezen Marijke van Raephorst bij huisvrouwen Foto-avond in Boekenweek Mozart-herdenking op 22 maart „Het Vierde Prinsenkind" 2114 rijker „Mens zijn in een industriële wereld" Nieuw verrolbaar warenhuis Slecht jaar voor koude- grond-tuinbouw Kermisstandplaatsen worden verpacht De onderlinge strijd bij „De Pion" Bridgeclub De Kennemers Strijd tussen de paren Leden van St. Thomas damden Muziekavond met een feestelijk tintje bij de Vrouwengroep Mr. Kwint roemde zijn plichtsbetrachting -**asee DRY CLEANING ONLY S D A <J 15 F li R U A. K 1 19 5 6 In het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat, waar flink wat belangstelling bijeen was, heeft mevr. C. L. Klimp voor een zeer aandachtig gehoor van leden van de P.v.d.A.-vrouwenbond, afdeling Velsen-Noord, een beschouwing gegeven over het gemeentehuishoudboek, de begroting. Zij begon te vertellen hoe de begroting, een zeer lijvig boekdeel van inkomsten en uitgaven van de gemeentefinanciën, lang niet zo eenvoudig is als het huishoudboekje van het gezin en dat het zelfs voor leden van de raad moeilijk geheel te doorgron den is. De financiering van een gemeente is een uiterst belangrijke zaak, waarbij burgemeester en wethouders als inleiding van de begroting een overzicht geven van de inkomsten uit 's Rijks kas, inkomsten, die de gemeente vroeger zelf kreeg uit eigen belastingheffingen, doch die nu via de algemene belastingen aan het Rijk in de gemeentekas vloeien. Wegens de industrieën in Velsen kon de gemeente uit deze rijksbijdragen voor de gemeentefinanciering, vooral na de oorlog, een flinke reserve kweken, die thans ruim tien miljoen bedraagt; een reserve, waaruit het geld werd en wordt geput voor be langrijke objecten. Met overzichtelijke ge gevens en aan de hand van huishoudelijke voorbeelden liet mevr. Klimp de aanwezi gen deel hebben in de financieringspolitiek zoals deze is toegepast voor de geprojec teerde bouw van een raadhuis, het stich ten van een openbare leeszaal, het voort varende werk op onderwijs- en cultureel gebied, de saneringsplannen van oud- IJmuiden en vooral de woningbouw. Mevr. Klimp deelde mede, dat de begro ting wordt opgemaakt door verschillende afdelingen van het gemeentebeheer en dat de werkelijke uitgaven van het voorgaande jaar, de „rekening", tot nu toe in Velsen wel altijd zijn meegevallen. Dit dankt men aan wat ruim genomen bedragen van de begrotingen van de voorgaande dienst jaren. Wensen Vervolgens stond mevr. Klimp stil bij de wensen, die leven bij de verschillende frac ties, voor wie de begrotingsbehandeling gelegenheid geeft deze wensen te spuien. Uitvoerig belichtte zij wat er in december zoal voor wensen zijn kenbaar gemaakt, waarbij de zaak van oud-IJmuiden nog eens onder de loep kwam. Evenzeer be sprak mevr. Klimp hetgeen in de gemeen teraad over Velsen-Noord ter sprake is gekomen, waarbij vooral werd gewezen op de „verschuivingsdrang" naar IJmuiden, zodat wel gemeend wordt, dat dit deel van de gemeente als een soort van „doorgangs huis" fungeert. Deze verschuiving wordt echter bij alle levensrichtingen en zeker onder de voor aanstaanden in „Noord" gevoeld, waardoor de mogelijkheid van een eenzijdige bevol kingsgroep, uitsluitend of bijna uitsluitend industriepersoneel, niet uitgesloten zou zijn als er geen afdoende maatregelen zou den worden genomen om ook vestiging van andere categorieën mogelijk te maken. Hierdoor zou de indruk gevestigd kun nen worden in de toekomst „achteraf" te komen wonen. Te dezer zake oordeelde mevrouw Klimp het als zeer noodzake lijk, dat het onderwijzend personeel daar ADVERTENTIE "B! De wereldgebedsdag voor vrouwen, die ieder jaar in de gemeente Velsen volgens wisselend rooster wordt gehouden, wordt dit jaar voor de eerste maal in IJmuiden op twee plaatsen gehouden, en wel in de Goede Herderkerk aan de Velserduinweg en in IJmuiden-West in de Oud-Katho lieke Kerk aan de Wilhelminakade. Voor Santpoort zal deze gebedsure zijn in de Nederlands Hervormde kapel aan de Pastoriestraat en voor Velsen-Noord in de Da Costaschool aan de Noorderlaan. De voorbereidende commissie deelt naar aanleiding van deze gebedsdag, die in alle genoemde gebouwen vrijdagavond te acht uur zal beginnen, mede, dat de liturgie in de Goede Herderkerk zal worden verzorgd door een vertegenwoordigster van de Nederlands Hervormde kerk en een van de Oud-Katholieke Kerk. In het Oud- Katholieke kerkgebouw zullen een ver tegenwoordiger van het Leger des Heils en van de Oud-Katholieke Kerk de liturgie verzorgen. Alle christenvrouwen en in het bijzonder ook de jonge dames en meisjes worden op gewekt aan de wereldgebedsdag deel te nemen en gezamelijk met miljoenen in alle werelddelen, landen, steden en dorpen op vrijdag 17 februari hun gebeden op te zen den tot God. Gezamelijk willen zij Hem danken, maar ook smeken om hulp en ontferming voor deze wereld, waar zo'n grote nood is en zij willen met elkaar belijden, dat zij mede schuldig staan aan de overtreding van de geboden. Het onderwerp zal dit jaar zijn: „Eén kudde, één Herder." Door het Nederlands Comité Vrouwen wereldgebedsdag is voor dit jaar tevens, zoals ook reeds in enkele andere plaatsen, voor het eerst in Velsen een kinder wereldgebedsdag. Voor onze omgeving zal bedoelde dienst gehouden worden in de Goede Herderkerk om vijf uur 's middags. Men verwacht voor alle bijeenkomsten grote belangstelling. In Wijk aan Zee De wereldgebedsdag voor vrouwen zal in Wijk aan Zee plaats vinden op vrijdag 17 februari in de consistoriekamer van de Nederlands Hervormde Kerk. behoort te wonen, waar de school, waaraan het is verbonden, staat. Het gemeentebestuur van Velsen heeft te kennen gegeven aan dit en andere euvels aandacht te zullen besteden, zodat in prin cipe kan worden aangenomen, dat in „De Gilden" grotere en meer luxueuze huizen zullen komen. Bovendien wil men probe ren ook enige gemeente-ambtenaren, kan toormensen en beter gesitueerden in Vel sen-Noord onder te brengen, teneinde een meer gemengde bevolking te krijgen, op dat er een werkelijke gemeenschap zal blijven. Ten aanzien van de toekomst van Vel sen-Noord, die, wegens de IJmond-plannen altijd nog erg vaag is, zag mevr. Klimp geen gevaar, maar zij was er evenzeer van overtuigd dat, zo er nimmer een Velsen- Noord zou zijn geweest, in het raam van de huidige plannen, dit gemeentedeel er ook nimmer meer zou zijn gekomen. Mevr. Klimp was er van overtuigd, dat verenigingen en politieke partijen onge twijfeld, hoe het ook in de toekomst wordt een taak in Velsen-Noord zullen hebben om er een goede gemeenschap van te maken. Met betrekking tot het in „Noord" reeds lang verbeide sociaal, cultureel en medisch centrum, kon mevr. Klimp mededelen, dat het gemeentebestuur nu serieuze plannen schijnt te hebben hierin voortvarend te zijn, hoewel voor de toekomst de bevolking van „Noord" voor haar ontspanning toch wel op Beverwijk zal zijn aangewezen. Overigens heeft mevr. Klimp in korte trekken het delicate vraagstuk van de „ÏJmond" en de IJmond-raad aangesneden, waarbij de aanwezigen van de toekomst plannen kennis konden nemen door middel van een plattegrond, waarop de spreekster uitvoerige toelichting gaf van de voorge stelde indelingen. Het gemengde koor „Animo" bood de leden gisteravond in de bovenzaal van het Centrum een goed verzorgde contactavond aan. Voorzitter A. v. d. Scheur verheugde zich in de grote opkomst, waaruit hij de conclusie trok, dat de leden zich tot hun vereniging aangetrokken voelden waar voor zelfs leden uit Uitgeest en Heemskerk en ten zuiden van het Noordzeekanaal naar Beverwijk gekomen waren. Een cabaret ensemble opende de avond met aardige schetsjes en zangnummers, waarbij de jongste medewerker de 13-jarige Theo Noom op zijn accordeon een vlot gespeelde „Circus Renz" en een zeer verdienstelijke interpretatie van het Slavenkoor ten ge hore bracht. Na de pauze was het de beurt aan enkele leden van het zangkoor om iets te preste ren en zij openden met enige populaire nummers en zij waagden zich tevens aan enkele voordrachten, die lang niet slecht uitvielen. Na het optreden van de medewerkers noodde het IJmond Trio de dames en heren tot de dans en bleef men nog lange tijd gezellig bijeen. Avonddiensten Hervormde gemeente Gedurende de maand februari zullen de avonddiensten van de Ned. Hervormde gemeente te Beverwijk niet in de Grote Kerk, maar in het verenigingsgebouw aan de Populierenlaan worden gehouden. )OCOOOOOOO<XXXXX>DOOOOOOOOOOOOOOOC)C)OOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXX In overleg met de heer E. Korten- j oever van het PWN, heeft het bestuur van de gemeente Castricum een actie op- I gezet om de hongerende vogels aa voedsel te helpen. Het heeft daarvoor de hulp van de hoofden van scholen, leer krachten en de jeugd ingeroepen. De I jeugd is verzocht etensresten, oud brood en dergelijke, mee naar school te nemen j en het voedsel wordt door personeel van de dienst gemeente-plantsoenen op de j voederplaatsen uitgestrooid. Dooooooooooooooocooooooooooooooooooooooooooooooooooooooa ADVERTENTIE marktplein 7 sterker dan porselein haarscheurt niet alle onderdelen van deze serviezen, in de kleuren geel, groen en bleu zijn los verkrijgbaar. Een van de vijf nog resterende lama's in het privé-dierenpark van Lia Speel in Bloemendaal heeft vannacht het leven geschonken aan een welgeschapen zoon. Moeder en kind poseren, in gelukkige onwetendheid omtrent de stormen van publiciteit, die rondom hun verblijfplaats woeden, voor de fotograaf. Prijzen van Dinsdag. Heilbot 3,002,20; Gr. tong 2,682,4; grm. tonig 2,342,14; kim. tanig 2,34-2,14; kJ. tong I 2,902,58; kl. tong II 2,78—2,40; tarbot I 2,25—1,75, per kg. Tar bot II 120—84; tarbot III 102—03; tarbot IV 6725; gr. schol 2416; grm. schol 2517; kim. schol 5036; kl. schol I 4438; kl. schol II 3318; schar 31—18; bot 178; v. haring 22—16,50; makreel 3628; gr. schelvis 49—22; grm. schelvis; 4724; kim. schelvis 46—23; kl. I 3825; kl. schelvis II 3827; wijting 4021; gr. gul 3228; midd. gul 3023; kl. gul 2724; poontjes 1328; kl. koolvis zw. 2419; kl. koolvis wit 30, per 50 kg. Gr. kabeljauw 16270; gr. koolvis zw. 64—56; gr. koolvis wit 71; gr. leng 57, per 125 kg. Aanvoer van dinsdag. Totaal 6250 kisten. Besommingen van dinsdag. SCH 153 f12,940; RO 2 f2840; VL 85 f12.090; IJM 129 f 15.580; IJM 75 f 10.360; IJM 14 f9900; IJM 283 f 10.710; KW 161 f4190; KW 29 f7310; KW 22 f 6990; KW 27 f7250; KW 95 f9890; KW 85 f.5650; KW 84 f4280; KW 16 f 8530; KW 140 f7950; KW 127 f4470; KW 123 f 15.270; KW 9 f 8920; KW 101 f20.200; KW 41 f5730; KW 91 f4180; KW 59 f 4090; KW 126 f 3080; KW 57 f 3700; KW 108 f4110; KW 5 f3560; IJM 74 f9720; IJM 31 f3440: KW 7 f4250' KW 210 f 3940; KW 45 f2430; KW 178 f3910; KW 58 f3350; KW 27 f2770; KW 88 f2970; KW 105 f 4060; KW 98 f3120; KW 36 f3350: KW 77 f 800; WR 49 f 4840: AM 18 f3350; AM 16 f3410; IJM 19 KW 165 f 6900; AM 17 AM 16 f 4880. Voor de Beverwijikse afdeling van de Nederlandse vereniging van Huisvrouwen zal Marijke van. Raephorst op donderdag 16 februari in „Terpsichore" komen voor dragen. De jaarvergadering zal plaats vinden op donderdag 1 maart, na het huishoudelijke gedeelte wordt een lezing gehouden over Denemarken door mevrouw H. Gerlach Ras. Als onderdeel van de te houden Boeken week zal op maandag 27 februari de foto graaf Henk du Mee jr. in Beverwijk ko men vertellen over het boek van Anthonde van Kampen „Incident op Corsica". Deze avond wordt georganiseerd door boekhan del Dingier in samenwerking met foto Boumans. „Vriendenkring" won van „Holland B" In het jubileumtoernooi georganiseerd door de Beverwijikse klaverjasclub „Vrien denkring" werd een wedstrijd gespeeld tus sen „Vriendenkring" en „Holland B". De organiserende vereniging behaalde 25475 pnt en 16 marsen. De tegenpartij 23223 pnt en 10 marsen. Op de jaarvergadering van de vereni ging christelijk gemengd koor „Looft den Heer" in IJmuiden is besloten de naam van de vereniging te veranderen in „Christelij ke Oratoriumvereniging". In de vacature ontstaan door het over lijden van de heer A. v. d. Veer is be noemd mevrouw A. Beenhakker-v. d. Vaart, die het secretariaat op zich heeft genomen. De vroegere secretaresse, me vrouw J. Blok-Van Dongen, gaat de kas beheren. Mozartherdenking De Christelijke Oratoriumvereniging zal op 22 maart in de Nederlands Hervormde kerk aan de Kanaalstraat een Mozarther denking houden. Met medewerking van de sopraan Lenie Delsen, de alt Maria Pavel- ko, de tenor Arjan Blanken, de bas Frans van der Ven en het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest zal het koor onder lei ding van Willem Wiesehahn uitvoeren „Eine kleine Nachtmusik", „Laudate Do- minum", de Jupiter-symfonie, „Ave Ve- rum" en het Requiem. Het comité Velsen van de Stichting „Het Vierde Prinsenkind" maakt bekend, dat de actie ten behoeve van de stichting ƒ2.114 heeft opgebracht en wel verkoop artikelen 1.572, opbrengst filmavonden 518 en particuliere giften 24. Het comité dankt allen, die ter verkrijging van dit resultaat zich hebben ingespannen. Op woensdag 15 februari zal in het Her vormd Wijkgebouw te Velsen-Noord een bijeenkomst worden gehouden waarop on der leiding van drs. W. Albeda, economisch adviseur van het CNV, naar aanleiding van discussie-vragen besproken zal worden „Ons loon, dienen of verdienen". GESLAAGDE CURSISTEN Voor het kantoordiploma steno Neder lands slaagde de heer A. van Leeuwen te IJmuiden; het kantoordiploma machine- schrijven werd behaald door mejuffrouw T. C. Netten te Santpoort. Dinsdag kwamen in IJmuiden binnen: Anna Marie van Hamburg. Sigborg van Hel- singborg. Schuerbeck van Rotterdam. Aeneas van Rotterdam. Boreas v. Lissabon. Oranje stad van Southampton. Tabinta van Ant werpen. Ilos van Gothenburg. HKS de Hoop van de Noordzee. Placius van Pc-t Talbot. Nautec van Port Talbot. Zwaantiena van Hamburg. Eddystone van Londen. Gisela Esberger van Rotterdam. Bretagne van Kaapstad. Prosyon van Londen. Alexandra: Tartau van Halifax. Labrosa v. Rotterdam. Erkalin van Parr. Frans van Seumeren van Pernis. Vertrokken zijn: Markland naar Fowey, Noordster naar Birmingham. Sancta Marga- ritha naar Antwerpen. Urmajo naar Rotter dam. Betty naar Norbless. Bello naar de Perzische Golf. Wappu naar Rotterdam. Saint Paul naar Duinkerken. Anna Marie naar Antwerpen. Flamingo naar Ystadt, Margriet L naar Londen. Corona naar Bre men. Wieczorek naar Gdynia. Falcon naar Londen. Annie G naar Londen. Eddystone naar Dublin. Oliva naar Denemarken. De proeftuin „De duinstreek van Hol land" zag in 1955 haar ledental met drie toenemen blijkens het jaaroverzicht. Men heeft nu 1498 leden tegenover 1495 in het jaar er voor. Deze leden waren als volgt woonachtig: Alkmaar 88, Beverwijk, B.E.T. 158, Kennemerland 486, Castricum 145, Haarlem 105, Heiloo 52, Katwijk 317 en Rijnsburg 147 leden. Gezien het vele werk dat men op de proeftuin doet in het belang van de tuinder, had men zeker ook mogen verwachten dat er meer belangstelling was geweest voor 't werk van de proeftuin. Dit is evenwel niet het geval, want in 1955 kwamen maar 240 personen een bezoek aan de tuin brengen en werden hier rondgeleid en ingelicht. In het jaar er voor kwamen er 308 per sonen de tuin bezoeken. Er werden wel vele adviezen gegeven. Tweeëntwintig be drijven zijn gewaterpast, voornamelijk ten behoeve van draineren en egaliseren, het aantal watermonsters dat genomen werd en onderzocht op zoutgehalte bedroeg 29. In het bestuur kwam een wijziging, daar de heer H. Nijman als zodanig bedankte, in zijn plaats werd de heer W. B. Bakker, van de aanvoerdersvereniging der B.E.T.- veiling, benoemd; te zamen met de heren Jac. P. Nijssen, voorzitter; Jac. de Weyer, secretaris-penningmeester en Joh. Noort vormde hij het dagelijks bestuur. Door een 15-tal leerlingen werd de tuin- bouwvakschool bezocht, hiervan behaalden er 13 een diploma voor groenten- en bloem bollenteelt, terwijl er twee alleen een diplo ma voor het vak groenteteelt haalden. Er is weer een nieuwe cursus begonnen, waar door toch wel blijkt dat de jongeren nog voldoende animo bezitten om in de tuin bouw te worden opgeleid. Op de proeftuin zal een verrolbaar warenhuis worden ge bouwd; men hoopt deze nog voor het nieu we seizoen klaar te hebben, zodat men er nog dit jaar profijt van kan hebben. De kas heeft een oppervlakte van 810 m2 en kan op drie standplaatsen worden ge bracht. Er komt ook een verrolbare koude bak, van 50 m2, deze kan ook op drie „De koude grond-tuinders in de streek Kennemerland hebben over de bedrijfs- uitkomsten in 1955 geen al te prettige herinnering over gehouden". Aldus de voorzitter van de afdeling tuinbouw van de Hollandse Maatschappij van Landbouw de heer Jac. Davidson, tijdens de dinsdag avond gehouden jaarvergadering. Veelal kwam men met zijn produkten aan de markt als er een grote aanvoer was, waardoor de prijzen aan de lage kant lagen. Het ledental der vereniging is gelijk aan het jaar er voor; er staan er nog dertig te boek. De aftredende bestuursleden de heren Jac. Davidson en H. Nijman werden her kozen. Er is lang van gedachten gewisseld over de voorstellen voor de vergaderingen in Alkmaar en Amsterdam. De afdeling Beverwijk toonde zich een voorstander van het weerstandsfonds in de tuinbouw. Er werd ter vergadering op gewezen dat het een vereiste is zijn tuinbouwgronden te laten onderzoeken: grondmonsters en gewassen-onderzoek. Er werd nog gespro ken over de onteigeningskwesties der leden waarvoor men een commissie heeft, die de leden van advies kan dienen. plaatsen worden gerold. Er zijn in 1955 de volgende proeven genomen met aardbeien, andijvie, bloemkool, boerekool, bonen, frambozen, komkommers, kroten, prei, schorseneren, sjalotten, sla, spinazie, toma ten, witlof, wortelen, gladiolen en een be- mestingsproef. Voor 1956 heeft men alweer een proefplan samengesteld, dat in grote lijnen een voortzetting zal geven van het vorig jaar begonnen werk. Maar ook zal men zich nu bezig houden met de proeven in de „rolkas", waar men achtereenvolgens sla, stoksnijbonen, tomaten en andijvie onder wil hebben. Onder de rolbak gaat men wortelen, stamsla, bonen en tomaten of komkommers telen. In hotel „De Rustende Jager" heeft dinsdag 6 maart de verpachting plaats van de standplaatsen voor de Castricumse ker mis, die dit jaar op 12, 13 en 14 augustus wordt gehouden. De kermisexploitanten hebben dan tevens gelegenheid in te schrij ven voor de Bakkummer kermis, die op 14 en 15 oktober wordt gehouden. De uitslagen van de in hotel Meijer ge speelde wedstrijden voor de onderlinge com petitie van de Castricumse schaakclub De Pion zijn als volgt: Afdeling A: L. J. BornA. Holtes 01; C. BennesJ. K. de Liefde 10; P. H. Beek manWerner Uhl 10; J. Rozing—P. Hoek stra, remise. Afdeling B: H. Schürmann— P. J. Zwart, afgebroken; N. KortekaasF. v. d. Bey 1—0; A. de Wit—J. Schmidt 1—0. Afdeling C: J. LuteJ. v. d. Bos 10. Doordat enige leden op de ziekenlijst stonden waren verschillende paren van een andere samenstelling. De wedstrijden voor de promotie- en degradatie-wedstrijden kon den echter wel doorgaan. De uitslagen waren: Afdeling A: 1. heren Kleefstra en Mulder 35; 2 heren Kost en Bodewes 28%; 3. dames Seegers en v. Munster 27; 4. heer en mevr. Kroone 2314; 5. dames Schildwacht en Bree- dijk (degr.) 23; 6. dames Wiggemans, Nieu- wenhoff en Kulman (b.m.) 13. Afdeling B: 1. heren Seegers en v. Muns ter (prom.) 3514; 2. heren Andela en Stem berg 25%; 3. heren Bode en Koster 24%; 4./5. heer en mevr. Estié 23; 4./5. heer en mevr. Vader 23; 6. heren Schildwacht en Andela 19%; 7. heer en mevr. Top (degr.) 17. Afdeling C: 1. heer en mevr. Soomers (prom.) 36; 2. heer en mevr. Ophoff 28%; 3. dames Andela en v. Sprang 25; 4. heren Witmond en Breedijk 24; 5. dames Smakman en Muller 21; 6. heren Gerritsen en Mul ler 15%. In afdeling A van de Castricumse dam club St. Thomas heeft B. Beentjes nog een uitstekende kans op het clubkampioenschap want maandagavond versloeg hij in hotel Sport-Duinzicht niemand minder dan A. de Zeeuw. Beentjes staat in deze afdeling thans op de tweede plaats. De eerste plaats wordt ingenomen door de clubkampioen van ver leden jaar, J. Geuke. De verdere uitslagen zijn: Afdeling B: C. JuffermansP. v. d. HimSt 11; A. Col- letL. de Ridder 02; S. GroentjesJ. Groen 02; P. v. d. HimstC. Juffermans 1—1. Afdeling C: J. van LierA. Bakker 02; J. HollanderW. Admiraal 02; B. Louman P. de Vries 02. De Vrouwengroep van de afdeling Be verwijk van de Partij van de Arbeid had dinsdagavond de heer J. Pinksterboer in haar midden die voor de dames iets zou vertellen over muziek. Een van de dames, mevrouw De Dood, de propagandiste van de groep, viert dezer dagen met haar echtgenoot het veertigjarig huwelijk. Het is te begrijpen dat dit door het bestuur werd aangepakt om de ijverige bestuurster te complimenteren. In harte lijke bewoordingen heeft de voorzitster, mevrouw Schmohl, bij deze gelegenheid nog weer eens de goede verdiensten van mevrouw De Dood in het licht gesteld en met een toepasselijk stukje muziek door de heer Pinksterboer, werd dit gedeelte afgesloten. Vorige winter had de heer Pinksterboer de leden Van de vrouwengroep het een en ander verteld van verschillende muziek instrumenten en deze stuk voor stuk laten horen, deze keer waren het hele orkesten op-de-plaat die werken uitvoerden van Wagenaar, Joh. Strauss, Tsjaikowski, Cho pin en Ed. Grieg, dus niet alleen verschil lende componisten, doch ook geheel ver schillende composities. Met het pianocon cert van Grieg werd deze leerzame avond besloten. Klaverjassende „Strandmeeuwen" De uitslag van de deze week gespeelde onderlinge wedstrijd van de Wijk aan Zeese klaverjasclub „De Strandmeeuwen" is: 1. G. Postma 4838 pnt; 2. mevr. Bol 4772 pnt; 3. Z. Zuiderduin 4702 pnt; 4. mevr. de Boer 4645 pnt; 5. J. Schellevis 4541 pnt; 6. J. Paap 4500 pnt; 7. mevr. Seysener 4455 pnt; 8. J. v. d. Mey 4274 pnt; 9. mej. m. Paap 4201 pnt; 10. mevr. Paap 4154 pnt; 11. A. Brasser 4148 pnt; 15. C. de Boer 4130 pnt; 13. L. Schelvis 3973 pnt; 14. P. de Boer 3962 pnt; 15. C. Aardenburg 3919 pnt; 16. mevr. v. d. Mey 3734 pnt; 17. B. Groos- johan. 3502 pnt; 18. N. Schaaper 3012 pnt; 19. J. v. di. Aar 2617 pnt. Een grote schare belangstellenden, waar onder het voltallige college van B. en W. van Velsen, is dinsdagmiddag in Wester- veld aanwezig geweest bij de crematie van de heer G. T. Groen, in leven plaatsver vangend gemeentesecretaris van Velsen. Sprekend namens de gemeente uitte burgemeester m r. M. M. Kwint in de aula van het crematorium zijn diepe waar dering en grote bewondering voor de plichtsbetrachting van „deze stille, zwijg zame man, die zich moeilijk gaf." Burge meester Kwint bracht in herinnering, dat de heer Groen op 2 april van dit jaar vijf tig jaar in gemeentedienst zou zijn geweest. „Hij was het voorbeeld van vleesgewor den plichtsbetrachting; ondanks zijn zwak ke gezondheid wist hij niet van wijken. Wij zijn daar dankbaar voor, zijn naam zal nog veel genoemd worden," zo besloot mr. Kwint. De gemeentesecretaris, de heer J. Veen- stra, noemde de overledene een trouw en betrouwbaar man, wars van alle ophef, met een stille toewijding en een eenvoud, die de ware mens siert. „Wij betuigen u onze grote en welgemeende dank voor uw werk en de vriendschap, die u hoog en laag hebt bewezen." Een vindingrijk vader uit de Amerikaanse stad Parsons, die wel van ijs- en sneeuw- vermaak hield, maar niet van het onvermijdelijk trekken van de slee van zijn dochtertje, scharrelde in zijn monteurswerkplaats een oud benzine-motortje en een reusachtige ventilator op en bereikte dit resultaat daarmee op de hierbij geïllu streerde wijze. De slee, die niet ten onrechte de naam „vaderredder" kreeg, haalt een zo hoge snelheid, dat hij rennend maar zeer moeilijk is bij te houden. „Oprechtheid was een van zijn voor naamste karaktertrekken," zo sprak ver volgens namens de onderafdeling Velsen van de bond van gemeenteambtenaren de heer H. Hogetoorn. „Ongezocht heeft hij de sympathie en warme vriendschap van zijn collega's verworven. Hij was „een trouw vriend en een zuiver mens." Nadat nog de heer F. D. Raadman, vriend en oud-collega, enkele woorden had gesproken, dankte een broer van de over ledene namens de familie voor de blijken van medeleven. Burgerlijke Stand Heemskerk GEBOREN: Anthonius, z. van A. J. Rekel en J. Geutkens; Jantiena, z. van J. v. d. Bos en C. Lotterman. GEHUWD: C. Reijndiers en J. Beentjes. OVERLEDEN: C. Schuyt, 74 jaar. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 WOENSDAG 15 FEBRUARI IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: DSS-feestavond. Cultureel Centrum, 20 uur: Nederl. ver. voor sexuele hervorming. VELSEN: Raadhuis, 1012 uur: spreekuur wet houder C. P. J. Maas, sociale zaken. Gymnasium, Volksuniversiteit, cursus Spaans: 19.4520.45 uur. VELSEN-NOORD: Herv. Wijkgebouw, 20 uur: Lezing voor Stichting Evangelie en Industrie in de IJmond. DONDERDAG 16 FEBRUARI IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Het offer van een moeder." Cultureel Centrum, Volksuniversiteit, 20 uur: „Allerlei over muziek." IJMUIDEN-OOST: Nutsbibliotheek, 20 uur: Lezing over „Land en volk van Spanje." Café Centraal, Zeeweg, lezing over „Pluimvee," 19.30 uur. VELSEN: Raadhuis, spreekuur wethouder Verbeek (Openbare Werken) 9.3012 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 10