VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE 't SPORTHUIS Lompen fl ijzer Oud papier Kort en bondig CORRESPONDENT (Engelsman) De Bilt verwacht nog meer koude Neemt Uw maatregelen LOENDERSLOOT Oostenrijkse coalitiegenoten leven in onmin samen Caraibische federatie in Londen op stapel gezet Partijstrijd tussen rooms-katholieken en socialisten belemmert regeren Eerste stap naar nieuw dominion om economisch evenwicht te vestigen te huur aangeboden Fa Max Gosschalk Luidsprekers 9 De „Spolanda" verkocht „Sneeuwruimen op stoepen" maant de politieverordening Nederland gaat Indiase zuivelindustrie helpen „TAXI 5000" lste herenkapper WOENSDAG 15 FEBRUARI 1956 (Van onze correspondent in Wenen) Met groeiende bezorgdheid slaan buitenlandse waarnemers de politieke ontwikkeling in Oostenrijk gade sinds dit land zijn souvereiniteit heeft herkregen. Terwijl de na buren, niet alleen Zwitserland, maar vooral de volksdemocratieën, over goed bewa pende legers beschikken, vormt Oostenrijk nog een niemandsland, dat moeilijk op neutraliteitsgaranties kan rekenen. Deze situatie is volgens de correspondent van de Londense „Daily Telegraph" zo gevaarlijk, dat hij daarover een ophefmakend artikel schreef. Dit alarm is in de gegeven omstandigheden wel enigszins voorbarig. Oosten rijk kon onmogelijk in een paar maanden een leger op de been brengen. Toch kan men zich afvragen, of het geen goede waarschuwing is. Over een half jaar zal de toe stand nauwelijk beter zijn. Men bouwt weliswaar een nieuw leger op, maar voor lopig beperkt men zich tot de opleiding van officieren. Pas in de herfst van dit jaar zullen de eerste lichtingen worden opgeroepen. Men zou verwachten dat de grote poli tieke partijen alles in het werk stellen om de vruchten van de herwonnen vrijheid te plukken, vooral door een politiek even wicht te scheppen om het zo nodige op bouwwerk voort te zetten. In plaats van samen te werken wapenen de twee grote partijen zich tot de tanden om straks op elkaar los te gaan. De alge mene verkiezingen in oktober worden nu reeds in de partijbladen en op de politieke vergaderingen met grote felheid bespro ken. Het gaat niet om een paar zetels in het parlement, maar om de politieke over macht. Snipperpartijen, zoals de „onafhan- kelijken" en de „communisten" komen vrijwel niet aan bod en zij kunnen ook niet regulerend of bemiddelend optreden omdat zij veel te zwak zijn. Wie de sterkste? De twee regeringspartijen, die officieel een coalitie vormen staan tegenover el kaar: Aan de ene kant de (rooms katho lieke) Volkspartij, die in de loop van de laatste jaren langzaam maar zeker terrein heeft verloren en anderzijds de socia listen, wier kracht ontegenzeggelijk groter is geworden. Na jaren van strijd hopen zij de overhand te krijgen en daarom eisen zij vervroegde verkiezingen in april of mei. De Volkspartij verzet zich hiertegen, om dat haar aanhangers onder de boeren het in de lente veel te druk hebben en dan liever niet naar de stembus gaan. In de verkiezingskampanje hebben alle nog niet opgeloste vraagstukken hun zakelijk ka rakter verloren. Ofschoon zij alleen in een geest van samenwerking kunnen worden opgelost, dienen zij voornamelijk als pro- paganda-materiaal, dat tegen de vijand wordt uitgespeeld. Op de voorgrond staat de oprichting van een nieuw en goed bewapend leger, dat los staat van alle politiek en verder de op bouw van een eigen luchtmacht en van een onafhankelijke radio-omroep. Ofschoon de hoogste nationale belangen op het spel staan, is er van samenwerking weinig sprake en huldigen de twee regeringspar tijen zo radikaal verschillende opvattingen, dat er bijna geen spoor van toenadering te vinden is. Daar de Oostenrijkse socialisten hun vroeger anti-militarisme en pacifisme nog niet geheel hebben overwonnen, wer ken zij schoorvoetend mee bij de oprich ting van een nieuw leger. Ten aanzien van de luchtvaart en de nationale omroep wil de Volkspartij zoveel mogelijk de vrije hand laten aan het par ticuliere initiatief, maar de socialisten zou den onder meer de luchtvaart-maatschap pij tot een semi-staatsbedrijf willen maken. Nog moeilijker is de vraag wat er moet gebeuren met de USIA-bedrijven, die vroe ger onder Russisch beheer hebben gestaan. Daarenboven worden er verschillende op vattingen gehuldigd over de uitbouw van de olieproduktie. De Volkspartij wil de rechten van verschillende buitenlandse firma's die concessies op bepaalde Oosten rijkse olievelden hebben zoveel mogelijk eerbiedigen, maar de socialisten willen de gehele olie-produktie, alsmede alle vroe gere USIA-bedrijven in handen van de staat zien. Beschamend voorbeeld De fronten staan op deze punten star tegenover elkaar. Het duidelijkst blijkt dit in het conflict rondom de luchtvaart. De ene groep, die de Volkspartij gunstig ge zind is heeft een naamloze vennootschap op particuliere basis in het leven geroe pen en zich in verbinding gesteld met de Nederlandse KLM. De andere groep, onder leiding van de socialistische minister Wald- brunner wil samenwerking met de Scan dinavische SAS en streeft naar de oprich ting van een soort staatsbedrijf. Intussen hebben de twee luchtvaartmaat schappijen ontdekt, dat zij de speelbal dreigen te worden van politieke tegenstel lingen. Zij pogen nu onderling achter alle particuliere en officiële instanties om tot een vergelijk te komen, om zodoende de regering tot een oplossing te dwingen. Twee buitenlandse maatschappijen geven Oos tenrijk het voorbeeld, hoe men kan trach ten een ingewikkeld vraagstuk op te lossen. Het is wel beschamend. Wanneer het algemeen belang voorrang krijgt en vooral inzake benoemingen be kwaamheid de doorslag geeft, is er kans op een zakelijke regeling. In Oostenrijk staan de partijbelangen echter zozeer op de voorgrond dat er niets anders overblijft dan een taktisch com promis, een oplossing op zo smalle basis, dat het algemeen belang danig in de knel komt. Daarom behoeft men zich ook niet te verwonderen wanneer de Oostenrijkse politiek in de naaste toekomst een richting inslaat, die het buitenland niet begrijpt. De Volkspartij is slechts een kleurloze scha duw van de Nederlandse KVP en de Oos tenrijkse socialisten zijn veel te leerstellig marxistisch om zich te spiegelen aan de Nederlandse PvdA of de Britse Labour- party. De bewoners van het eiland Malta hebben zich in een volksstemming uitgesproken over het al of niet opnemen van hun eiland, dat tot heden toe een Engelse kolonie was, in het Britse Verenigde Koninkrijk. De foto laat zien hoe een verkiezings ambtenaar (met papieren in de hand) aan Britse waarnemers bij de stemming binnengekomen stembiljetten toont. (Van onze correspondent in Londen) De plannen voor de oprichting van een federatie van de Britse eilanden in de Caraibische zee, gaan vaste vormen aannemen. De bedoeling is, dat deze federatie op de duur een onafhankelijk Brits dominion zal worden. Reeds lang voor de oorlog werd een samenwerking tussen de Britse West-Indische eilanden onvermijdelijk geacht. Toen de Britse regering in 1945 haar voornemen om een federatie te stichten, aankondigde, bestonden er vele hinderpalen. Jamaica en Trinidad kampten met bin- lenlandse moeilijkheden. Zij konden daar door weinig aandacht aan andere dingen besteden, hetgeen ongenoegen wekte op de Beneden- en Bovenwindse eilanden, die geen toekomst zagen zonder onderlinge samenwerking. Zjj trachtten een plaatse lijke federatie te ontwerpen. Londen zag daarin echter een bedreiging van zijn groot plan. Vandaar dat de Britse regering in september 1947 in Jamaica een Caraibi sche conferentie bijeenriep. Het gebeurde zo overhaast, dat sommige afgevaardigden bij hun aankomst niet wisten, wat het doel der bijeenkomst was. Er werd een plan opgesteld flat de plaatselijke wetgevende lichamen in studie hebben genomen. In 1953 volgde een nieuwe conferentie in Londen, die het federatieplan opleverde, waarmede alle eilanden hun instemming betuigden. In Londen is nu een slot-conferentie be gonnen, waarop men hoopt over het lot van de Britse West-Indische eilanden te kunnen beslissen. De besprekingen gaan in hoofdzaak over de rapporten van voorbe reidende commissies over financiële, juri dische en andere onderwerpen waarover men het wel eens zal worden. Er zijn ech ter ook ingewikkelde problemen, die sa menhangen met de grote afstanden. Brits West-Indië is zo groot als het gebied tus sen Dublin en Moskou. Er bestaan ook grote onderlinge verschillen van ras en sociale toestanden. Op Jamaica bestaat geen rassenpro bleem. Gemengde huwelijken tussen Chi nezen, Syriërs, Indiërs, Afrikanen en Britten komen er algemeen voor. Barba dos, de meest intellectueel-ontwikkelde kolonie, kent echter afzondering tussen blank en gekleurd. In Trinidad is een grote „politiek mondige Indische bevol king, die zich tegen federatie in elke vorm verzet. Trinidad wint olie en is welvarend. Jamaica is overbevolkt en lijdt onder werkloosheid. Het dichtbevolkte Barbados is economisch geheel afhankelijk van één product: suiker. De Boven- en Beneden windse eilanden zijn het armoedigst. T wijf el Het federale plan beoogt, de welvarende streken de arme gebieden te laten helpen en de landbouw door industrialisatie te laten aanvullen. De bevolking zou zich vrjj over het gehele gebied kunnen bewegen. Men betwijfelt echter of dit ooit tot stand gebracht zal worden. In Engeland ziet men overal immigran ten uit Jamaica. Zij kunnen zich als Britse onderdanen vrij vestigen. Deze vrijheid om naar een ander eiland in de Caraibische zee over te steken, bestaat echter niet of Als de avond valt vergeten de Weners het politiek getwist van alle dag in de verzoeningsgezinde stemming van het uitgaande leven. Een kijkje in de feestelijk verlichte Mariahïlfestrasse waar vele vermakelijkheidspaleizen staan. nauwelijks. Vooral Trinidad is er tegen, omdat het vreest dat duizenden werkzoe kenden op de olievelden zouden afkomen. Vandaar dat het emigratieplan vijf jaar zal worden opgeschort. De nieuwe federale ad ministratie is kostbaar en brengt meer be lastingen voor de aangesloten bevolking mee. Na de conferentie in Londen moeten plaatselijk nog een aantal onderdelen in zake de nieuwe bestuursvorm worden uit gewerkt. Tenslotte zal het Britse parlement het plan moeten goedkeuren. De Caraibische federale regering zal waarschijnlijk niet voor 1957 gevormd worden. Eis Een andere moeilijkheid is de houding van Jamaica's premier Norman Manley, die onmiddellijke onafhankelijkheid in do minion-vorm voor het federale gebied eist. Volgens de Britse regering is hiervoor een overgangsperiode nodig. Het gevolg van ogenblikkelijke afkondiging der onafhan kelijkheid zou zijn, dat Groot-Brittannië zijn financiële steun aan de eilanden zou intrekken. Vandaar dat Manley zich wel bedenken zal. De federatie zal een bevolking tellen van drie miljoen zielen omvattende Jamaica, Barbados, Trinidad en Tobago, de Be nedenwindse eilanden (Antigua, Montser- rat en St. Kitts) en de Bovenwindse groep (Dominica, Grenada, St. Lucia en St. Vin cent). Hoofdmotief van de nieuwe unie is algemene bestaanszekerheid mogelijk te maken. Hoewel Trinidads 700.000 inwo ners welvaart genieten door het oliebedrijf is er toch onvoldoende werk voor 40.000 personen. Jamaica omvat de helft van de totale bevolking en bezit een overvloed aan Bauxiet (voor de aluminiumproductie). Het telt echter tevens 150.000 werklozen, het hoogste aantal uit het gehele gebied. Aangezien de bevolkingsgroepen in de Caraibische zee vaak nauwer contact be zitten met Groot-Brittannië, de Verenigde Staten en Canada, verloopt de samenwer king van hun politici nogal stroef, hetgeen ook op de conferentie in Londen merkbaar is. Een andere moeilijkheid is dat Brits Guinea en Brits Honduras, die waarnemers naar Londen hebben gezonden, niet van plan schijnen zich bij de federatie aan te sluiten, hoewel hun deelneming noodzake lijk wordt geacht voor economisch wel slagen. Belang Hoe dit ook zij, de oprichting van de federatie blijft van groot belang, omdat er een grotere kans bestaat voor werkelijk samengaan der verschillende rassen, als voorbeeld voor de rest van het Britse Gemenebest, dat meer gekleurden dan blanken omvat en niet gebaat is bij een scheiding van de rassen. In het Caraibische gebied bestaat de meerderheid van de bevolking bovendien niet uit inheemsen, maar uit mensen, die de afgelopen twee eeuwen uit Britse delen van Azië en Afrika naar West-Indië zijn geëmigreerd en die vaak een aanzienlijke graad van ontwikkeling hebben bereikt. Het 500 brt. metende kustvaartuig „Spo landa", eigendom van Spoorhout N.V. te Den Haag en in beheer bij Dammers en van der Heide's scheepvaart- en handels bedrijf te Rotterdam, is verkocht aan de heer A. Coeperus te Hilversum, die het onder de naam „Corale" weer in de vaart zal brengen. De Velsense politie wijst er nogmaals met klem op, dat volgens de Algemene Politieverordening de bewoners de stoepen voor hun huizen sneeuwvrij moeten maken Er wordt verzocht, de sneeuw niet in de goot, maar op de rand yan het trottoir te vegen. BINNENLAND Dienstweigering. De rechtbank te Al melo heeft de 20-jarige graveur C. B. A. uit Goor veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf en een jaar plaatsing in een rijkswerkinrichting, omdat hij zich onttrok ken had aan een opdracht teneinde in over heidsdienst tewerk gesteld te worden. De opdracht was hem gegeven, nadat een com missie van onderzoek zijn bezwaren tegen de militaire dienstplicht gegrond had ver klaard. Etherpiraten. Een echtpaar uit Vriezen- veen, dat zich schuldig heeft gemaakt aan het verzorgen van clandestiene raddouftzen- dingen, is door de rechtbank te Almelo ver oordeeld. De 27-jarige man kreeg overeen komstig drie maanden gevangenisstraf. Zijn zender, die^in beslag was genomen, werd verbeurd verklaard. Zijn 25-jarige vrouw werd tot een maand gevangenisstraf ver oordeeld. Zij had af en toe voor de micro foon gezongen Eredoctor. Zowel de universiteit van Santiago de Chili als de r.-k. universiteit aldaar hebben aan dr. P. Kasteel, de schei dende Nederlandse ambassadeur, het ere doctoraat in de rechtswetenschappen ver leend. Naar Rusland. Het Russische schip „Budeni" is met 13.553 vaten haring uit Rot terdam naar Rusland vertrokken. Dit was de laatste partij van de 150.000 vaten, die Ne derland in het afgelopen seizoen volgens contract aan Rusland zou leveren. Belastingfraude. De Alkmaarse recht bank heeft de bollenkweker Th. van der G. te Avenhörn wegens belastingfraude tot een boete van f 3500 veroordeeld. IJsbruiloft. Donderdagmiddag drie uur zal op het ijs van de Markerhaven een Mar ker bruiloft worden gehouden. De bruilofts gasten zullen folkloristische dansen uitvoe ren en in karakteristieke bruiloftsdracht gekleed zijn. Telexen met Denemarken. In de loop van 1955 is een volledig automatische af wikkeling van telexverkeer naar abonnés in vijf landen ingevoerd. Met ingang van 15 februari zullen voortaan ook de telex- abonné's in Denemarken langs automatische weg bereikbaar zijn. Hoofdinspecteur. Bij Koninklijk Besluit is de heer J. Metz, inspecteur voor de scheepvaart bij de Scheepvaartinspectie, be vorderd tot hoofdinspecteur. Hoge Raad. De Hoge Raad heeft de Tweede Kamer een lijst van aanbeveling met zes kandidaten ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van de raadsheer prof. mr. P. A. J. Losecaat Vermeer. Als nummer een staat op deze aanbeveling mr. C. W. Dubbink, rechter in de rechtbank te Arnhem. Chef-luchtmachtstaf. Van 28 april tot 5 mei zal luitenant-generaal A. Baretta, chef van de Luchtmachtstaf, vergezeld door enige hoge officieren een officieel bezoek brengen aan de chef van de luchtmachtstaf van Joegoslavië. Generaal Baretta zal de reis maken in een toestel van het 334e trans portsquadron. Geslipt en overreden. Op de Zaanweg in Wormerveer is de 24-jarige mevrouw A. D.E. uit Wormerveer met haar fiets ge slipt en onder het achterwiel van een haar passerende vrachtauto geraakt. Tijdens haar overbrenging naar het ziekenhuis in Zaan dam is zij overleden. In Washington. Vice-admiraal A. de Booy, chef-vlootoperaties van de Neder landse marine, is voor besprekingen met Amerikaanse defensieautoriteiten in Wash ington aangekomen. „Willem Barendsz". Op 5 februari had de „Willem Barendsz" geproduceerd 4440 ton traan en 1820 ton spermolie. Op 6 februari van het vorig jaar waren deze cijfers respectievelijk 5574 ton en 993 ton. Burgemeester. Met ingang van 1 maart is benoemd tot burgemeester van IJssel- muiden (O.) de heer L. A. Verburg, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Stavenisse. Doorgereden. De rechtbank te Rotter dam heeft de 26-jarige W. V. uit Sliedrecht veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee maanden. Hij had op 31 oktober nadat hij in Roterdam een jonge vrouw met een auto had aangereden, niet gestopt. De vrouw is overleden. HAARLEM EN OMGEVING Geen spreekuur. De burgemeester van Haarlem is verhinderd, vrijdag 17 februari spreekuur te houden. De regeringen van India en Nederland bespreken plannen die ten doel hebben te helpen de zuivelindustrie van India te moderniseren. India zal groter hoeveel heden zuiveluitrusting uit Nederland im porteren. India heeft grote plannen voor uitbrei ding van de zuivelindustrie en streeft er naar zelf zuiveluitrusting te fabriceren. Aangenomen mag worden dat Nederland zal aanbieden India te helpen dit doel te ver wezenlij ken. Vertrokken schepen IJm. 129 Shamrock, 14 Annie, 75 Gorre- dijk, 241, 205; KW. 5 Fierman Eduard, 20 Grietje, 162 Vier Gezusters, 24 Cornelis, 159 Java, 41 Aafje Jacoba, 95 Toenadering, 57 Dina Marie, 123 Robert William, 78 Ex celsior 2, 9 Hubertha Gerarda, 64 Elizabeth, 165, 92, 30, 98, 35, 53, 71, 16 Willem Corne lis; Sch. 171 Cornelis Vrolijk; VI. 85 Bertina. Binnengekomen schepen IJm. 208 Wiron 5, 249; KW. 48 Cornelis Marinus, 30, 92, 71; Sch. 135 Cornelia Ma ria, 7 Willy, 223 met motorpech; BU. 33, HD. 37. Dagvangsten van de kotters Anne Marie, 80 kg. en 2 m. vis; Rein, 80 kg. en 2 m. vis en 5 kabeljauwen; Stern, 80 kg., en 3 m. vis; Trijntje, 65 kg. en 4 m. vis en 4 kabeljauwen; Prinses Beatrix, 50 kg. en 5 m. vis en 5 kabeljauwen; Zeearend 80 kg. en 2 m. vis; Hermina 4, uitvarende; Adriana Catharina, 100 kg. en 6 m. vis en 2 m. gullen; Jacoba, 80 kg. en 5 m. vis; Kon. Juliana, 80 kg. en 2 m. vis; Hendrikje, uitvarende; Hoop 1, 40 kg. en 2 m. vis; Magda, 50 kg. en 5 m. vis; Nehim 1, 40 kg. en 2 m. vis en een keer vastgelopen; Nehim 3, 60 kg. en 2 m. vis; Tinny Dieuw, 40 kg. en 3 m. vis; Jan Willem, 40 kg. en 6 m. vis; Internost, 100 kg. en 2 m. vis, een trek kwijt; Flevo, 80 kg. en 5 m. vis en 1 m. gullen. Dagvangsten van de loggers Dolfijn, 40 kg en 2% m. vis. Marianne, 150 kg en 5 m. vis in drie trekken. Cornelis, moet nog halen. Verwachting, 45 kg en 4 m. vis. Floris, 10 kg en 5 m. vis en 5 kabel jauwen. Elizabeth, stoomt nog. Saturnus, 70 kg en 3V2 m. vis. Jan, 80 kg en 6 m. vis. Willempje, 70 kg en 4 m. vis. Alida, 20 kg en 4 m. vis. Vrouw Dirkje, 80 kg en 2% m. vis en 1 kabeljauw. Jacoba, 30 kg en 4 m. vis. Gebroeders, 60 kg en 6 m. vis. Avon tuur, 40 kg en 2 m. vis en 2 kabeljauwen. Petronella, 80 kg en 2 m. vis en 1 kabel jauw. Agatha Arie, 50 kg en 7 m. vis en 1 kabeljauw. Arie, 80 kg en 3 m. vis en Vi m. tarbot. Vier Gezusters, uitvarende. Aleida, 60 kg en 4 m. vis. Verwachting, 80 kg en 2 m. vis en 2 kabeljauwen. Coen Bot, 80 kg en 5 m. vis. Dina Marie, uitvarende. Wiron, 40 kg en 3 m. vis en m. tarbot. Concor dia, 40 kg en 2 m. vis. De woensdagmarkt Vanmorgen was er de SCH 118 met 350 kisten schelvis, 100 kisten wijting, 100 kis ten kabeljauw en gul, 100 kisten kool en 130 stuks stijve kabeljauw. De HD 87 bracht 160 kisten schelvis, 120 kisten gul en kool, 40 kisten wijting, 10 kisten varia en 200 stuks stijve kabeljauw. Tenslotte waren er vijf loggers en kotters met in totaal 300 kisten schol, 6500 kilo tong, 150 stuks stijve kabeljauw en 30 kisten varia. Voor het buitenland De export nam de rijen kabeljauw voor 61 tot 77, de rijen kleine voor 41 tot 44, de kisten grote kabeljauw voor 66 tot 74 en de grote schol voor 19 tot 20. Mididelsohol noteerde 24, zetschol 46 tot 50, de enen noteerden 48 tot 50, grote tongen 2.65 tot 2.75, middelgullen 2.30 tot 2.35; kleinmiddel bracht op 2.50 tot 2.65, de enien brachten op 2.70 en de slips 2.30 tot 2.40. Voor het binnenland Het binnenland betaalde voor de grote schelvis 20 tot 23, voor grootmiddel ƒ21 tot 24, voor kleinmiddel 21 tot 24 en voor de pennen ook 21 tot 24. Braad bracht 22 tot 25 op, de zwarte kolen deden 46 tot 55, witte kolen 51 tot 64, de kisten kleine kabeljauw 75 en grote gullen 30 tot 27. De middelgullen noteerden 24 tot 19, de torren 19 tot 20, de wijting noteerde 20 tot 24, schol II 37 tot 40 en schol III 18 tot 28. Morgen Donderdag komt waarschijnlijk de „Ant- je" aan de markt. Nachtvangsten kotters Klaas Jr., 100 kg. en 4 m. vis; Vier Ge broeders, heeft gestoomd; Tinny Dieuw, 40 kg. en 2 m. vis en een trek kwijt; Jan Willem, 100 kg. en 6 m. vis; Marianne, 40 kg. en 5 m. vis; Internost, 100 kg. en 4 m. vis; Flevo, 120 kg. en 4 m. vis in twee trek ken; Nehim 3, 100 kg. en 2 m. vis, een trek kwijt; Nehim 1, 100 kg. en 5 m. vis; Magda, 60 kg. en 4 m. vis en een trek kwijt; Heem stede, 100 kg. en 8 m. vis en 12 kabeljau wen; Hoop 2, 40 kg. en 2 m. vis; Hoop 1, 120 kg. en 8 m. vis en 12 kabeljauwen; Corry, 120 kg. en 8 m. vis; Emisel, 160 kg. en 5 m. vis; Kon. Juliana, 160 kg. en 4 m. vis; Jacob, 100 kg. en 5 m. vis; Arendje, 140 kg. en 5 m. vis; Nehim 4, 30 m. haring; Hermina 4, 30 kg. en 4 m. vis; Willem, 25 kg. en 5 m. vis, pech gehad; Zeearend, 120 kg. en 2 m. vis; Johanna Cornelia, 100 kg. en 5 m. vis; Prinses Beatrix, 120 kg. en 3 m. vis; Stern, 120 kg. en 5 m. vis; Tin- ny, 40 kg. en 5 m. vis en 2 kabeljauwen; Alice, 200 kg. en 6 m. vis en 4 kabeljau wen; Cornelia Adriana, 100 kg. en 6 m. vis en 1 m. tarbot en 4 kabeljauwen; Victoria, geen vangst; Anne Marie, 150 kg. en 5 m. vis; Leendert Jacoba, 80 kg. en 4 m. vis. Nachtvangsten loggers Petronella, 150 kg. en 6 m. vis; Arie Nico, 120 kg. en 5 m. vis; Cornelis, 25 kg. en 3 m. vis; Concordia, 70 kg. en 4 m. vis; Prinses Margriet, 160 kg. en 7 m. vis; Saturnus, 40 kg. en 2 m. vis, een trek kwijt; Willempje, 70 kg. en 8 m. vis; Alida, 80 kg. en 7 m. vis; Vrouw Dirkje, 150 kg. en 8 m. vis; Gebroe ders, 100 kg. en 7 m. vis, en 4 kabeljauwen; Avontuur, 120 kg. en 6 m. vis en 4 kabel jauwen; Agatha Arie, 100 kg. en 3 m. vis; Arie, 240 kg. en 6 m. vis; Vier Gezusters, 70 kg. en 2 m. vis; Gebroeders, 120 kg. en 7 m. vis en 10 kabeljauwen; Verwachting, 80 kg. en 5 m. vis; Coen-Bot, 140 kg. en 10 m. vis en 4 kabeljauwen; Dina Marie, moet nog halen. «j?" voor luxe verhuur en trouwrijden KENNEMERLAAN 136 lJmuiden Tel. 5000 Verhuur zonder chauffeur De nieuwe Ford Anglia. Speciale aanbieding damespantalons goede coupe ll.95 Geitenharen sokken KENNEMERLAAN 94 Per 1 maart a.s. (omgeving Marktplein). Te bevragen onder IJ 110 Gevraagd: lste klas zaak. T. Buitenhuis Zeestraat 33, Beverwijk. Tel. no. 3813. worden tegen de hoogste prijs bij U gehaald door KANAALSTRAAT 48. TEL. 5852. NIETS VERKOPEN! Eerst VELLEMAN roepen Wij taxeren gratis voor U, zonder verplichtingen Tel. no. 14637 K 2500 Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- Drieven worden na 14 dagen vernietigd. NETTE WERKSTER GEVR. vrijdags 9-12 en 2-6 uur. J. Nierop Groot, Cederstr. 33. Gevr. door weduwnaar met klein gezin HUISHOUD STER pijn. 40 jaar, kerkel. meelevend P.G., ruime wo ning. Brieven L 5144. HUISNAAISTER gevr. voor stop- en verstelwerk, halve dag per week te Velsen-Nrd. Brieven L 5145. Gerout. STENO-TYPISTE vraagt typewerk aan huis. Brieven L 5148. STUD. JONGEMAN met M. U. L. O.-B. wenst de Zater- dagmidd. productief te ma ken. Brieven L 5147 ENGELS, dag- en avondles sen, conversatie, bijwerken van scholieren, enz. L. Scljiff, lerares Engels M. O. Meervlietstraat 4, Velsen. Tel. 5818. LAAT UW SCHAATSEN SLIJPEN vakkundig en op speciale machines. Slijpma- chinefabr. „IJmuiden", Bik en Arnoldkade 32, tel. 4329. Ook af te geven bij S. Kor- ver, L. Nieuwstr. en Zwager, Kennemerlaan. VERLOREN: blauwe over jas. Ter. te bezorgen Tromp straat 155. WONINGRUIL Wie wil naar Amsterdam? Gezocht een huis in gem. Velsen. Brie ven L 5142. W ONIN GRUIL. Mooie zon nige 4 kam. flat met erker 2e et. L. Nieuwstr. ruilen v. vrij huis. Zo mogelijk 5 ka mers. Brieven L 5146. KINDERBOX te koop gevr. met of zonder vloer. Brie ven L 5143. n*ansc ym^tgrTtmrn TE KOOP: pr. pick up kast voor wisselaar. Bloemstr. 86 Na 6 uur. TE KOOP: huisk. ameubl. z. g. a. n. dressoir, tafel, 2 fau teuils, 4 stoelen. Adres bur. v. d. blad. MOTOR te koop, 200 c.c. Adres bur. van dit blad. heeft nog enkele uren (desnoods halve dagen) beschikbaar voor het bijhouden van Eng. corresp. en vertaalwerk. Brieven onder no. 1686 aan het bureau van dit blad. Wij ontvingen weer een nieuwe zending HAARDEN en KACHELS van de bekende merken HAARDEN vanaf ƒ140. EMAILLE KACHELS vanaf f 68.— PETROLEUMKACHELS vanaf 39.90 BEDKRUIKEN - steen, metaal, rubber STENEN BEDKRUIKEN vanaf 1.05 SLEDEN vanaf f 8.95 KINDERSCHAATSEN vanaf 'f 2.95 HOUTEN NOREN9.50 IJMUIDü

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3