De nood onder de vogels is onvoorstelbaar groot KOETEN STERVEN LANGS HET KANAAL ZWANENBURG'S ZELFBEDIENING 65 Visserij-varia Havenberichten Dierenbescherming doet wat zij kan, maar de plaat is te gloeiend „Wijkeroog"-winkeliers en Beverwijkse plannen 22 ct „.Ons loon", als thema van discussieavond Inlichtingen verlangd aan twee kanten Groen gevraagd „Zorgt goed voor de vogels" zei vogelwachter Ivangh „Kijk Uit" kampioen van de eerste klasse B Gesprongen waterleiding buis zorgde voor koude douche Concert Velser dameskoor op 21 februari Agenda voor Beverwijk Fa. Evelein te Beverwijk laagste inschrijver voor 103 woningen Districtsvergadering Coöp. Verbruiksvereniging „Kennemerland" ZWANENBURG'S w Johan Lauxsterman droeg voor Stichting „Evangelie en Industrie" werkt met vrucht Oudheidkundige vondsten op foto-expositie Scheepvaart Gontactavond s.v. „Beverwijk" DONDERDAG 16 FEBRUARI 1956 V De graagte, waarmee vaste voederplaatsen worden bezocht, laat wel zien, hoe hoog de nood onder de vogels door de aanhoudende winter en het dikke sneeuwdek is gestegen. TUSSEN HET LICHTE DRIJFIJS, dat zich langs de oevers van het Noord zeekanaal gaat afzetten als voorbode van een wellicht steviger vloer, in de paar open stukjes poldersloot, bij de tunnelbouw en in de bijten die door dierenvrienden worden opengehouden in het schaarse water, dat Velsen heeft, heerst onvoorstelbare ellende. Zwarte koeten roeien traag tussen het ijs door, op zoek naar levenbrengend voedsel en de eens zo vlugge bewegingen van deze aardige watervogels zijn verstijfd in de ongelijke strijd om het bestaan ongelijk, omdat de meeuwen bij hele zwermen tegelijk een te zware concur rentie vormen en ongelijk ook, omdat er geen voedsel meer is. Het gras ligt dik onder de sneeuw en de koeten dreigen bij honderdtallen te sterven, zoals er al zovele stijf en ineengekrampt langs de kant liggen slachtoffers van deze voor de vogels wel bijzonder harde winter. Hun eveneens kleumende collega's in de wakken van de vijvers, in Velserbeek en de tankval hebben het heel wat beter, want zij kunnen op gezette tijden op hun portie rekenen. De koeten moeten maar afwach ten, wat er overblijft. Dierenbescherming doet voor hen wat zij kan, elke dag weer. Elke dag om vijf uur rukt van het Kerbert- asyl een kleine bestelwagen van de ge meentereiniging uit, beladen fnet brood, vis en peulvruchten, gekookte aardappelen en wat er meer bij elkaar gebedeld is voor dit sympathieke doel. Maar die hele auto vol is zonder meer te vergelijken met de be- kejnde druppel op de gloeiende plaat, want zodra de hulpcolonne op het sluiseiland of in de polder rechtsomkeert maakt, valt het hongerige heir aan. ALS METEOREN ploffen de meeuwen krijsend op het dagelijkse maal en de koe ten moeten dan heel stevig op hun zwarte zwemvliezen staan, willen ze er nog aan te pas komen. Zodat meneer Kruiswijk, de houder van het Kerbert-asyl, die deze actie dagelijks samen met het bestuur van Dierenbescher ming en vele vrijwilligers uitvoert, al een paar dagen brood en vis strooit op verbor gen plekken, onder stapels damwand bij de tunnelbouw en in het riet van de polders, waar eenden en koeten een betere kans maken dan in het open water. Meestal vinden zij daar een paar dood gevroren dieren gistermiddag was de oogst weer groot -en af en toe wordt er ook een versufte vogel opgepikt, die in een kartonnen doos achter in de auto mee te rug naar het asyl gaat. En die dan tot grote tevredenheid van de schoolkinderen vaak mogen ze mee om te strooien, als be loning voor hun vele werk bij het klaar maken van het voedsel weer wat moed vat, en een stukje brood of twee drie gaat meepikken. IN HET BEGIN van deze week heeft Dierenbescherming de schooljeugd zoveel als doenlijk was, ingeschakeld bij haar hulpactie. Tot toen kwam het werk op een paar vrijwilligers uit bestuur en publiek De leden van de winkeliersvereniging „Wijkeroog", die woensdagavond in het St. Josephhuis hun jaarlijkse vergadering heb ben gehouden, konden over de gang van zaken in het afgelopen jaar tevreden zijn, hoewel er nog wensen te over zijn. Het kopend publiek kan naar hun smaak nog meer en beter aan de Velsen-Noordse win keliers worden „gebonden". In zijn openingswoord gewaagde de heer E. Sanders, voorzitter, van de besprekin gen, die worden gevoerd met de Bever wijkse winkeliers teneinde eens nader te worden ingelicht omtrent de plannen van city- en winkelbouw, zoals ir. Stoelinga, directeur van openbare werken van Bever wijk, die heeft ontvouwd. Ten aanzien van de in Velsen-Noord te voeren winkelbouwpolitiek zal dinsdag een bespreking worden gehouden met de Vel- sense wethouder van openbare werken, de heer R. Verbeek. In een uitvoerig betoog toonde de heer A. Langkemper, administrateur van de W.V.W.-zegelactie, de waarde van deze actie aan. Men vernam dat Santpoortse winkeliers zelf een zegelactie willen be ginnen. In IJmuiden was de actie volgens de spreker „te groot en te ambtelijk" op gezet. In totaal is aan de leden verkocht aan zegels 2.294.000 stuks, met een totale omzet- waarde van 1.740.100. Ingeleverd werden 1.141.592 zegels, zodat nog ruim een en een kwart miljoen zegels „bevroren" zijn onder het publiek. neer, maar sinds maandag kwamen er wat meer handen helpen. En er komt heel wat kijken, voor de tien tallen broden, afgestaan door verschillen de Velsense bakkers, klein gemaakt en ge mengd zijn met de inhoud van de honder den blikjes vis van de conservenfabrieken, die elke dag bij vele tientalllen worden opengemaakt door jongetjes van dertien. Ze hebben misschien nog nooit eerder een blikopener in de vingers gehad en moeten dus ook wel eens om een beetje jodium naar mevrouw Kruiswijk hollen. Maar ze werken, dat de tomatensaus in het rond vliegt. Zulks deert de knapen en meisjes allerminst. Het koor is, al dan niet met een aanhang van vrindjes en vriendinnen, trouw elke dag weer present. Ze vliegen voor het bestuurslid, dat ze aan het werk zet: „Jij die emmer vis naar de kookpot en jij vast het brood er door scheppen. Meis jes, broodsnijden en niet kletsen. Jon gens, auto laden!" WANNEER DAN EENMAAL al dit werk gedaan is in de paar uren tussen het arri veren van nieuwe „snavelkost" en de klok van vijven, als er gestrooid moet worden, hobbelt het autootje van de gemeente met een vriendelijke chauffeur achter het rad over het besneeuwde pad naar het asyl. En achterin hobbeld een paar honderd kilo voedsel mee plus een paar honderd kilo scholieren, want de jongens zijn er tuk op. mee te gaan en mee te strooien. TEGEN DE SCHEMERING, als de avond kou over het havencomplex snijdt en de ijle antennemasten van Scheveningen Radio tegen een rode zonnelucht priemen, gaat de lading naar de gevederde klanten Zowel op het sluiseiland bij het antenne park van het ontvangstation, vlak bij de Noordersluis, waar duizenden watervogels hun toevlucht hebben gezocht als bij de Velserbrug, waar omwonenden al veel nood pogen te lenigen en verder oost waarts, langs de Amsterdamseweg en elders in de polder wordt gestrooid. Overal dezelfde drukbeklante nering- schuwe dieren, die zich over het water of het ijs reppen, als de strooiers naderen, maar die er als de kippen bij zijn, als de stoet met. de lege manden en emmers door de sneeuw terugploetert. Overal echter ook hetzelfde dierenleed meeuwen, die in hun honger koeten aan vallen en verscheuren en koeten, die hun laatste uur afwachten in de luwte van het riet, waar het ijs zich om hun pootjes af zet in een scherpe, laatste greep. ER WORDT elke dag veel gedaan. Ge lukkig. Maar er gebeurt nog té weinig, helaas. De medewerking van middenstand, industrie en particulieren is prima, want meestal is èèn noodkreet per telefoon goed voor twintig broden of een paar emmers soep, een half mud peulvruchten of een enorme zak pinda's, maar deze voorraad verdwijnt als sneeuw voor de zon. Niet dat er niet genoeg voorraad te vin den is, want de gemeente heeft al aangebo den bij te springen, indien de ravitaillering eens spaak mocht lopen, zij het dan alleen voor de bosbewoners, maar er Kan met vaak genoeg per dag gestrooid worden om dat eenvoudig de mankracht ontbreekt. Het asyl zelf vergt in dezè kou meer dan nor male zorg van de heer Kruiswijk en zijn vrouw plus assistente en de uitvoering van de „voederdienst" is dus eigenlijk al extra. Ideaal zou het zijn, als er elk uur gestrooid kon worden, maar dit is een wensdroom van de dierenbeschermers, die wel niet in vervulling zal kunnen gaan, want waar haalt men zo gauw auto's en mensen van daan? NIETTEMIN: dank zij veler medewer king en bereidwilligheid, dank zij soms een prachtige offerzin, die het asyl de laatste dagen meermalen een douceurtje heeft op geleverd, dat uiteraard graag aanvaard is, kon er al heel veel gedaan worden en zal men ook hopelijk door kunnen gaan met een kleine groep dierenvrinden de nood onder de vogels zo veel mogelijk te ver zachten. Ook al wintert het tot juni.... F. XXXXJOOOOCOCOOCOCKXXXXXXXJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOa De duizenden koeten, die langs en in 5 het Noordzeekanaal ernstig van de 3 koude en het voedseltekort te lijden j 8 hebben, zodat er dagelijks vele slacht-ij offers vallen, zouden uitstekend te hel- 8 3 pen zijn met groene kool. i Meeuwen lusten het niet en vallen hun i 3 zwarte disgenoten dus niet lastig, het i blijft drijven en de koeten zijn er dol 8 op. f, Een kool in vieren kan menige koel 3 het leven rekken en misschien wel red- den. Dierenbescherming heeft gepro- 8 beerd een partij groene kool te bemach- tigen, maar dat is nog niet tot volle tevredenheid gelukt - wanneer echter particulieren alvast een handje mee wil- 3 len helpen, kunnen er wellicht vele g koeten in het Noordzeekanaal in deze barre periode geholpen worden. Overi- 8 gens is uiteraard elke steun, die het hongerend vogelheir krijgt meer dan i welkom - wie in de natuur de ogen de 3 kost geeft zal weten, hoe hoog de nood 3 gestegen is. 9 0 >CXXX>GOC<XXXXXXXXXXXXXDOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXXXXXX „Juist nu moet men zijn grootste zorgen aan de vogels besteden. Voorziet ze niet alleen van voedsel maar ook van drink water". Dit adviseerde Woensdagavond de heer J. Ivangh aan het slot van zijn cau serie, die hij hield voor de Katholieke Jeugdbeweging met alle klem. De heer Ivangh sprak over zijn vier jarige praktijk die hij heeft gehad als vo gelwachter in de duinen achter de Honds- bossche Zeewering. Aandachtig luisterde de jeugd naar hetgeen de heer Ivangh vertel de over de vogeltrek en het ringen der vogels. Dit is een dankbaar en succesvol werk, want de heer Ivangh heeft bericht ontvangen uit Portugal over vogels die in Holland geringd waren. De met spanning tegemoet geziene wed strijd tussen Haarlem II en Kijk Uit I (resp. no. 1 en 2 van de ranglijst), is in een gedegen overwinning geëindigd voor de IJmuidense club. Haarlem II, dat aan een gelijk spel genoeg had om zich van het kampioenschap harer afdeling te ver zekeren, kon het niet bolwerken en ging met 64 ten onder. Door dit resultaat is Kijk Uit I gerech tigd tot het spelen van promotiewedstrij den tegen de kampioen van de eerste klasse a van de NHSB om een plaats in de over gangsklasse van deze bond, vermoedelijk zal dit de Beverwijkse schaakclub Weenink zijn, of anders MSC uit Den Helder. De volledige uitslag luidt: 1. J, Blok (Kijk Uit)Tj. de Jong (Haarlem) 01; 2. C. J. GordijnF. Meulenbeld 01; 3. R. Visser J. v. d. Berg remise; 4. P. Lanser—D. de Lange 10; 5. A. KistemakerF. Anto- nisse 01; 6. F. Walda--M. Rumpff 10; 7. G. L. de HaasJ. Stolvoort 10; 8. J. WijdogenG. Kruup 10; 9. Ir. W. Mees P. Kloos 10; 10. W. HuiserH. v. Es re mise. Totaal 64. De stand in de eerste klasse B luidt als volgt: Kijk Uit I 5 4 1 0 8 33 -17 Haarlem II 5 4 0 1 7 29 -21 Rolland 1 4 1 2 1 4 22 -18 Aalsmeer 1 4 1 0 3 2 18 -22 H.W.P. I 4 1 0 3 2 12'/i-27'/j Halfweg 14 0 13 1 15Vt-24'/s Op het kruispunt Peperstraat-Jan Als weg sprong maandagnacht een waterleidingbuis. Deze lag vl-ak bij de percelen Kerkstraat 2 en 4. Met kracht spoot het water uit de grond en liep de huizen binnen. Met man en macht probeerde men het water te keren, hetgeen deels lukte, maar alles ver anderde uiteraard in een ijsvlakte. Toen de buis werd afgesloten was spoedig het leed geleden en konden de mannen van het PWN met de reparatie beginnen. Het Velser dameskoor, directeur Jan Beider, geeft op 21 februari zijn jaarlijks concert in het hervormd jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan in IJmuiden, met mede werking van Greet Koeman, sopraan, een klein mannenkoor en Klaas Mulder, piano. Het programma vermeldt onder meer en kele koren uit de opera „Cavalleria Rusti- cana" van Mascagni. De sopraan zal onder meer werken van Von Weber en Puccini zingen. DONDERDAG 16 FEBRUARI Géén bioscopen. Kennemer Theater, 14 uur: huizenvei ling ten overstaan van notaris Bremmers. Luxor Theater, 20 uur: Partij' van de Arbeid, cabaretavond. „Kennemerland," 20 uur: Voorlichtings avond op vervoersgebied. K.S.A., 20 uur: Middenstandsvereniging. ,,De Groentenbeurs," 20 uur: A.R.K.A. „Terpsichore," 15 uur: Vergadering Ned. Ver. van Huisvrouwen. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek, lees- en studiezaal van 1013 uur. VRIJDAG 17 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „George verovert de vloot." Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Die man is gevaarlijk." W. B. Theater, 20 uur: „Hands across the border." 't Centrum, 20 uur: Pro Juventute. K.S.A., 20 uur: L.T.B., ledenvergadering. Hotel „Parkzicht," 20 uur: Koninginne dag. Openbare Leeszaal, geopend van 1517 en 1920 uur; jeugd: 18.3020 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek van 15- 18 en 19-21 uur; lees- en studiezaal van 10—13, 15—18 en 19—21.30 uur. In de brandweerkazerne te Beverwijk is woensdagmorgen door openbare werken aanbesteed, de bouw van 103 woningen en 7 garages in het plan Arendsweg-zuid, Deze 103 woningen zullen bestaan uit 96 étagewoningen en 7 eengezinswoningen onder architectuur van de heer B. J. J. M. Stevens te Haarlem. Er werd 13 biljetten ingeleverd. Inge schreven werd als volgt: fa. Evelein, Beverwijk, f 1.845.925; Eb bing, Haarlem, f 1.877.700; De Wilde, Be verwijk, 1.879.700; Tijmansen, Amsterdam, f 1.929.000; Kramer, A'dam, f 1.948.385; Verkroost, Amsterdam, f 1.970.800; Goed hart, Diemen, f2.004.000; Ribbering, Soest, f 2.009.000: „Velsen," IJmuiden, f 2.140.000; Jansen, Nieuw-Vennep, f 2.135.670; Ten Broeke, IJmuiden, f2.140.000; Van Heijst, Driehuis, f 2.155.000; Kingma, Leeuwarden f 2.170.994. De gunning is aangehouden. Gisteravond heeft de Coöperatieve Ver bruiksvereniging „Kennemerland" U.A. in „De Groentenbeurs" te Beverwijk haar derde districtsvergadering gehouden, welke niet al te best bezocht was. De voorzitter, de heer A. Meijns, kon niet aanwezig zijn en in zijn plaats heeft de tweede voorzitter, de heer A. Geerlofs uit Velsen-Noord een uiteenzetting gegeven over het wel en wee van de vereniging over het boekjaar 1955 en het een en ander verteld over de toekomstige ontwikkeling van de coöperatie in deze zich snel uitbrei dende gemeenten. Er werd een aantal vragen gesteld,waar uit blijkt dat de aanwezigen meeleven met de coöperatie. De verschillende verslagen publiceerden we reeds eerder van vergaderingen gehou den in Uitgeest en Velsen-Noord, waar we dus thans naar kunnen verwijzen. Na het behandelen van de agendapunten bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen voor een kienwedstrijd, waarmee aardige prijzen waren te winnen, ADVERTENTIE HOUDT DIT GOED VOOR OGEN biedt u meer voordeel Als extra attractie deze week een grote CANDY-KOEK voor bij 3.boodschappen SPERCIEBONEN ,a heel blik07 HOLLANDSE BRUINE BONEN 1 kg 75 GEBROKEN SPLITERWTEN 1 kg3 7 BRAMENJAM 2 potten/8 1 doos WAS bruin of geel 1 fl. FLANELLEN POETSDOEK samen 85 ct. NU voor oU VET SPEK 500 gram 77 HAMSPEK 200 gram47 GEBRADEN GEHAKT 150 gram4z BOEREN METWORST 100 gram47 SCHOUDERHAM 150 gram65 VLEESSCHOTEL EXPORT HAM )150 LEVERKAAS gram PALINGWORST) voor ZELFBEDIENING LANGE NIEUWSIRAAT 509 IJMUIDEN hoek Velserduinweg Het laatste en meest rijpe werk van de Duitse schrijver Theodor Storm, de novel le „De man op de schimmel" (Der schim- melreiter) is woensdag in hotel De Rus tende Jager voor de leden van de Castri. cumse afdeling van het Instituut voor Ar beidersontwikkeling voorgedragen door df Amsterdamse voordrachtskunstenaar Johan Lauxsterman. Deze novelle behandelde een episode uit de strijd tegen het water aan de kust van Duits Oost-Friesland. De hoofdpersoon, de dijkgraaf Hauke Haien, schaft zich op het hoogtepunt van zijn kunnen en streven een schimmel aan, die volgens zijn bijge lovige dorpsgenoten duivelse eigenschap pen in zich draagt. Hauke Haien is zijn tijd ver vooruit en wordt daarom door zijn dorpsgenoten slecht begrepen. Helaas is het de kunstenaar, althans voor de pauze, niet gelukt de juiste intonatie in zijn woorden te leggen en ook aan de muziek mankeer de heel wat. Bovendien was de uitspraak van de persoonsnamen niet altijd voor treffelijk en tenslotte werd het verhaal als het ware „afgeraffeld". Na de pauze was de heer Lauxsterman beter op dreef en een dankbaar publiek beloonde hem met een hartelijk applaus. De leden van het Instituut gaan 23 fe bruari in het Dorpshuis te Heiloo luisteren naar een uiteenzetting over de Matthaus Passion door de jeugdherbergvader van Koningsbos, de heer Leo Rommerts. Deze avond vindt plaats in samenwerking met de afdelingen Heiloo en Alkmaar en in aansluiting op de causerie van de heer Rommerts gaat men op 11 maart een uit voering van de Passie te Alkmaar bijwo nen. De lezingen-cyclus van de Stichting „Evangelie en Industrie in de IJmond" werd gisteravond in het Wijkgebouw van de Ned. Herv. Gemeente te Velsen-Noord voortgezet op het thema „Ons Loon". De directeur van de Stichting, de heer Steig- stra, zette nogmaals de bedoeling van de lezing-cyclus uiteen, waarbij men van de gedachte is uitgegaan vragenlijsten in ge spreksgroepen te behandelen, waarna de gespreksgroepen hun conclusies dienen te trekken, die daarna door mr. W. Albeda, bestuurder van het C.N.V. van de nodige commentaar zouden worden voorzien. Ter inleiding van dit belangrijke vraagstuk gaven allereerst een werknemer en een werkgever hun visie óver het loonprobleem, zodat de groepen een bredere kijk op de gestelde vragen kregen en de discussies een zeer viot verloop hadden. Er waren een zestal vragen samengesteld, die naar gelang hun aard weer in onderdelen ge splitst waren. De meeste groepen waren het met elkaar eens, dat het loon gezien moet worden als instandhouding van de werknemer, doch dat hiernaast iets meer gegeven dient te worden. In dit opzicht dacht men aan de winstdeling. Dat door de collectieve arbeidsovereenkomsten en door het toezicht van het College van Rijksbemiddelaars weinig ruimte overblijft om tot een vrijere loonvorming te kunnen komen, werd wel betreurd, doch men was wel van mening, dat de tot nu toe gevolgde politiek in het loonbeleid zegenrijke gevol gen heeft gehad. Over de vraag of arbeid als koopwaar beschouwt dient te worden, sprak men de mening uit, dat dit element wel altijd zal blijven bestaan, doch dat het zijn invloed verliest door een langere duur van het dienstverband. De collectieve loon vorming was naar de mening van alle groepen verre te prefereren boven de in dividuele loonvorming, daar dit laatste factoren van afgunst in het leven roept. Omtrent de vraag of het streven naar wel vaart zonder meer goed te achten is, of dat er hiervoor grenzen moeten worden aan gewezen, achtte men dit streven wel recht vaardig, mits dit niet ten koste van de minder bedeelde gaat. Er ontspon zich een geanimeerd debat over dit» laatste punt. daar men zich kon voorstellen, dat iemand voor zijn bedrijf b.v. een miljoen waard was, doch of dit tegenover de gemeenschap haar juiste proporties heeft, werd in het midden gelaten, omdat hier de belasting- politiek ook nog een woordje meespreekt. Samenvattend kwam men tot de conclusie, dat het loon dus niet alleen gezien moet worden als vergoeding voor de geleverde prestatie, doch dat het loon zodanig dient te zijn, dat een ieder de kans krijgt zich volgens dit loon te kunnen scholen, zich zelf of zijn gezin hiermede tevens in stand te kunnen houden, en dat naast dit loon een rechtvaardige verdeling van de winst dient plaats te hebben. Over het feit, dat er verschil in beloning dient te zijn, was men, het eens: naar gelang de aard der werkzaamheden, hetzij landelijk, bedrijfs- taksgewijs of ondernemingsgewijs. Maar dit verschil moet zo gering mogelijk wor den vastgesteld. Mr. W. Albeda besprak deze punten en lichtte ze waar nodig met enige voorbeelden toe. De derde lezing in deze cyclus zal als thema voeren „De samenwerking", deelde de voorzitter na afloop van deze zeer ge animeerde discussie-avond mede. VISSERIJ-WEEKEND UITGESTELD Wegens weersomstandigheden is het tweede visserij-weekend, dat op 17 en 18 februari te Goes gehouden zou worden en dat georganiseerd was door de Zeeuwse Volkshogeschool in samenwerking met de Vereniging Zeeuwse Visserijbelangen tot nader order uitgesteld. Prijzen van woensdag. Heilbot 2,50; gr. tong 2,70—2,60; grm. tong 2,34—2,22; kim. tong 2,64—2,46; kl. tong I 2,75—2,64; kl. tong II 2,46—2,30; tarbot I 2,25—1,90, per kg. Tar bot IX 92—85; tarbot IV 61—25; gr. schol 2217; grm. schol 2518; kim. schol 55—46; kl. schol I 5346; kl. schol II 44—26; schar 29—25; bot 16—13; v. haring 30; makreel 34; gr. schelvis 2618; grm. schelvis 2419; kim. schelvis 2422; kl. schelvis I 3020; kl. schelvis I 2521; wijting 28—21; gr. gul 30—27; midd. gul 2419; kl. gul 2015; poontjes 3012; kl. koolvis zw. 1514; kl. koolvis wit 2420, per 50 kg. Gr. kabeljauw 160—66; gr. koolvis zw. 5542; gr. koolvis wit 6451; gr. leng 6050, per 125 kg. Aanvoer van woensdag. 203 kisten tong en tarbot, 2 kisten heilbot, 280 kisten schol, 14 kisten schar, 37 kisten bot, 1 kist haring, 3 kisten makreel, 690 kisten schelvis, 120 kisten wijting, 75 kisten kabeljauw en gul, 5 kisten leng, 25 kisten poon, 85 kisten kool vis, 20 kisten diversen. Totaal 1560 kisten. Besommingen van woensdag. SCH 118 f14.940; SCH 135 f 10.950; SCH 7 f 10.900; HD 87 f 9660: IJM 208 f5090; KW 48 f5330; IJM 3 f 890; IJM 5 f3540. Woensdag kwamen in IJmuiden binnen: Willem Fortuijn van Londen. Theseus van Rotterdam. Otto Por van Garfton. Veggen van Calais. Julessand van Rotterdam. Alce- tas van Algiers. Stad Haarlem van Hampton Roads. Margaretha van Londen. Fauvette van Londen. Grimm van Hamburg. Unkas van Brunsbuttel. Glenfield van Indonesië. Ouwerkerk van Bremen. Frans van Seume- ren van Rotterdam. Jean van Hampton Roads. Bestevaer van Hull. Vertrokken zijn: Lingestroom naar Lon den. Amstelstroom naar Hull. Hareless naar Stockholm. Wolfram Russ naar Carthagena. Heriot naar Leith. Noordland naar Antwer pen. Akjo naar Waterfjord. Buenos Aires naar Bremen. Jaba naar Ouddorp. Spelios naar Bremen. Hermann Littmeijer naar Rot terdam. Sandri Tarbre naar Hamburg. Ju lessand naar Rotterdam. Bore naar Rotter dam. Grand naar Malmö. Gooiland naar Bremen. Belkarin naar Guauta. Sigburg n, Londen. Nero naar Esbjerg. Frans van Seumeren naar Rotterdam. De foto-expositie van de „Foto- en Smalfilmclub Castricum", die ten bate van het Castricums comité, dat de ouden van dagen in het tehuis aan de Overtoom aan een televisietoestel wil helpen, zaterdag 25 februari in hotel De Rustende Jager wordt gehouden, zal vergezeld gaan van een ex positie van oudheidkundige vondsten. Hier voor heeft men de medewerking verkre gen van de oudheidkundige de heer D. van Deelen uit Bakkum, die een zeer grote verzameling heeft. Waarschijnlijk zal ook de heer E. Kortenoever van het PWN de expositie met een verzameling vondsten uit duin en strand opluisteren. Aalsum, 15 v. Boulogne n. Antwerpen. Almdijk, 15 v. Antwerpen n. Havana. Almkerk, 14 te Dar es Salaam. Altair, 15 te Rotterdam. Annenkerk, .15 te Marseille. Averdijk, pass. 14 Bermuda n. Le Havre. Aagtekerk, 15 v. Rotteradm n. Bremen. Aegis, 15 te La Guaira. Andijk, 15 te Hamburg. Arendskerk, 15 v. Genua n. Port Said. Blijdendijk, 14 v. New York n. Baltimore. Boskoop, 14 v. La Guaira n. Antwerpen. Bapka, 15 v. Suez n .Port Said. Bawean, 15 v. Calcutta n. Belawan. Bintang, 16 te Calcutta verwacht. Caltex Leiden, pass. 15 Kp. Bon n. Rotterdam. Clavella, 15 te Mombasa. Caltex Delft, pass. 15 Kreta n. Rotterdam. Caltex Nederland, pass. 15 ten z. v. Kreta naar Port Said. Caltex The Hague, pass. 15 Kp. Bon n. R'dam. Caltex Utrecht, 15 v. Sidon n. Rotterdam. Ceronia, 16 te Suez. Corilla, 15 te Abadan. Dongedijk, 14 v. Los Angeles n. Vancouver. Duivendrecht, 14 v Londen n. Golf v. Mexico. Etrema, 14 te Rotterdam. Gabonkust,, 15 v. Hamburg n. Amsterdam. Graveland, 16 te Recife. Hoogkerk. 15 te Genua. Hydra, 15 v. Rotterdam n. Bremen. Hermes, 15 te Antwerpen. Heemskerk,15 te Suez. Kota Gede, pass. 15 Perim n. Belawan. Korovina, 15 te Gothenburg. Kota Agoeng, 16 te Cheribon. Kryptos, 15 v. Fao n. Balikpapan. Lawak, 15 v. Djibouti n. Port Soedan. Marisa, 14 v. Kaapstad n. Curagao. Manoeran, 14 v. Suez n. Singapore. Meerkerk, 15 te Port Said. Moordrecht, 15 v. Mena el Ahmadi n. Philadelphia Mariekerk, 16 te Karachi. Molenkerk, 15 v. Rotterdam n. Calcutta. Muiderkerk, 15 v. Madras n. Rangoon. Nieuw Amsterdam, 15 v. Cristobal n. Kingston. Nigerstroom, 14 v. Amsterdam n. Hamburg. Oostkerk, 15 v. Calicut n. Bombay. Overijsel, 15 v. Singapore n. Bangkok. Prins Joh. W. Friso, 15 te Antwerpen verw. Prins Willem v. Oranje, 15 te Hamburg. Riouw, 14 te Los Angeles. Roepat, pass. 15 Gibraltar n. Halifax. Roggeveen, 16 te Mombasa. Rotti, 15 v Damman n. Bahrein. Sibajak, 14 v. Aden n. Suez. Straat Bali, 15 te Port Louis. Stad Haarlem, 15 te Amsterdam. Sarangan, 16 te Belawan. Stad Schiedam, 15 v. Bona n. Emden. Straat Mozambique, 16 te Kaapstad. Statue of Liberty, pass. 15 Azoren n. Philadelphia Telamon, 15 te New York. Teucer, 15 te Suez. Tjipanas, 14 v. Santos n. Kaapstad. Talisse, 16 te Tj. Priok. Tara, pass. 15 Madeira n. Rio de Janeiro. Van Spilbergen, 16 te Douala. Waterman, 15 te Aden. De Scheepvaartberichten arriveren door vertragingen wegens de weersomstandig heden helaas niet zo tijdig, dat wij ze vol ledig kunnen publiceren. De lezers gelieven ons dit inconvenient niet aan te rekenen. Ondanks de felle koude was er toch nog een grote belangstelling voor de contact avond, die de voetbalvereniging „Bever wijk" woensdag in haar clubhuis café Lan- gendijk hield. De voorzitter, de heer N. G. Grapendaal, deelde in zijn openingswoord mede ver heugd te zijn over de grote toeneming van het aantal leden en donateurs sedert de onlangs gehouden propaganda-feestavond. Hij wekte de aanwezigen op door te gaan met propaganda maken, waardoor de ge stage groei, die de vereniging thans be leeft, door zal kjinnen gaan. Onder leiding van de heren A. Hoeben, J. Winands en C. van Stasel werd door de mannelijke aanwezigen naar hartelust ge klaverjast terwijl de dames zich met animo bezig hielden met sjoelen. De volgende contactavond vindt plaats op woensdag 14 maart. Op deze foto ziet men hoe bewoners van de Tachen-eilanden, die van huis en haard werden verdreven toen communistisch-Chinese troepen deze eilanden-groep aan vielen, in Suao op het eiland Formosa huizen betrekken, die door de Chinese nationalisten voor hen zijn gebouwd. Het nieuwe dorp dat voor de vluchtelingen werd gebouwd, kreeg de naam Yueh Ming.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7