RECHTERHAND VAN DE HUISVROUW Wonderlijke wonderpan en driedubbel schuim Oosterse klaprozen htöfe tanden Pn/tentef denfeatve Dankbare experimenten ONZE TUIN- EN KAMERPLANTEN Gezinsverzorgsters zorgen dat het gewone leven doorgaat Gereformeerde synode antwoordt Hervormde 7 WANDELING LANGS DE WINKELRAMEN Het ontbijt is de aandacht waard Nieuwe herenmode Wederzijdse afvaardigingen ter generale synode afgewezen UW HAAR IS UW KROON C. J. OERLEMANS Produktiecapaciteit der Fordfabrieken wordt verhoogd H. S. Boekman naar Moskou A. MOLENDIJK B. en W. van Amsterdam in de bres voor de halte Sloterdijk Frotestants seminarie in Madrid blijft verzegeld Film van Haanstra naar Cannes VRIJDAG 17 FEBRUARI 1956 <v oor de<^0 rouw WANNEER DE HUISVROUW in het ziekenhuis ligt of thuis moet rusten, kan een beroep worden gedaan op de organisatie, die gezinsverzorgsters uitzendt. Dit zijn meisjes, die een speciale opleiding hebben ontvangen om de zieke huisvrouw binnens- en buitenshuis te kunnen vervangen. In Haarlem is voor deze meisjes een internaat gevestigd, waar de combinatie van opleiding en tewerkstelling wordt verzorgd - een uitzondering op de gangbare regeling van alleen maar opleiding. Omdat alle gezinsverzorgsters overdag zijn uitgevlogen, zijn we op een avond bij de Interkerkelijke Opleiding aan het Nas- sauplein 2 op bezoek geweest. We troffen de meisjes, deels in hun groene uniform met witte schort voor, deels in „burger" rondom de kachel geschaard. Het gesprek vlotte al spoedig en zo kregen we van de meisjes zelf een heleboel te horen over het werk, waarover ze allen even enthousiast zijn. „Half negen beginnen we en van dat moment af is de hele dag gevuld met het doen van het huishouden, kinderen wassen en zo nodig standjes geven, eten koken en de zieke vrouw verzorgen", aldus vatte een der gezinsverzorgsters haar taak kort en bondig samen. „Dat gaat zo door tot vijf uur, maar vaak wordt het wel veel later". Zo is de situatie althans voor de ge diplomeerden. De gehele opleiding duurt anderhalf jaar, waarvan het laatste jaar praktijk. De eerste twee maanden ver richt men practisch werk in het inter naat en krijgt aldaar en op de huishoud school lessen. Dan volgen vier maanden van practisch werk in speciale gezin nen (halve dagen) en een voortzetting van de opleiding op internaat en huis houdschool. Op het ogenblik verblijven in het in ternaat ongeveer vijfentwintig al dan niet gediplomeerde meisjes en boven dien zijn er nog dertien gediplomeerden extern. Als men de hele opleiding be ëindigd heeft, kan men op kamers gaan wonen - de Stichting geeft dan regel matig adressen door waar hulp^ kan worden verleend aan gezinnen van alle gezindten. Meisjes tussen negentien en dertig jaar kunnen aan de cursus deelnemen. Momenteel wordt in sommige gevallen de leeftijdsgrens naar beneden niet strikt aangehouden, zodat ook achttien jarigen worden toegelaten. Deze meis jes moeten echter een jaar langer in opleiding zijn. Men blijft niet langer dan zes weken in een gezin werkzaam. Dit geeft ons een vraag in: „Is het niet moeilijk zich steeds aan andere omstandigheden in een gezin aan te passen?" DAT SCHIJNT ECHTER GAUW TE WENNEN. Wellicht zit de huisvrouw nog meer in spanning wie er komt dan de gezinsverzorgster waar ze komt. Zij hebben geleerd snel te acclimatiseren en dan zijn er altijd nog hulpvaardige kinderen, die zeggen: „Moeder doet dat zus of zo en daar staat dat". Kopjes en borden staan bij de meeste gezinnen op dezelfde plaatsen; een gezinshulp krijgt automatisch de feeling alles te vinden. Een bepaald systeem kan men niet vol gen; elk gezin is immers verschillend. De bedoeling is, dat het gewone leven zoveel mogelijk doobgaat. In het begin vindt ieder het na tuurlijk wel eens „griezelig", maar ook daar kom je doorheen en het tempo krijg je in de praktijk. De opdracht is: iemand, die ziek is, helpen en het huishouden in de geest van de huisvrouw besturen. Als de moeder in het ziekenhuis ligt, is het hoogtepunt van de dag vanzelfsprekend het bezoekuur. Een enthousiast blondje vertelde ons vol trots, dat ze de drie kleine kinderen plus de baby van acht maanden keurig had aangekleed en - de kleinste op de arm - met de hele stoet naar het ziekenhuis was ge wandeld. Dat zijn dankbare experi menten, maar ze vallen niet altijd mee. Deze opleiding telt geen enkel meisje uit Haarlem. De deelneemsters komen uit alle delen van ons land: Friesland, Texel, Gelderland, Overijsel, Utrecht en Zeeland. Ook bij andere opleidingen, zoals die te Amsterdam en Leiden, doet zich het verschijnsel voor, dat zich al leen meisjes van buiten de stad aan melden. Eigenlijk is dat niet zo onlo gisch. Men gaat in eigen stad niet zo gauw intern. „Wij hebben het met elkaar erg pret tig in het internaat. Je hebt steun aan elkaar bij de studie of bij werkproble men", was de algemene opvatting. „Thuis zou je veel meer afgeleid wor den. Als je deze opleiding volgt, moet je nu eenmaal tijdelijk afstand doen van je kennissen en familie. Dat gaat in een vreemde stad gemakkelijker dan in je woonplaats". Er wordt 's avonds ijverig gestudeerd: talen, algemene vrouwelijke vorming, vooropleiding maatschappelijk werk, handenarbeid. En dan zijn er natuur lijk, die pianolessen hebben - „dat ver dragen we geduldig", zegt er een. De Haarlemse Leeszaal zorgt voor de re gelmatige verstrekking van boeken op allerlei gebied: kinderopvoeding, ge schiedenis, romans, enz. OOK DE ONTSPANNING wordt niet vergeten: wandelsport (de Avondvier daagse!) waarmee men al enige prijzen heeft gewonnen, zang, volksdans, gym nastiek, volleybal. Dan zijn er de nodige festiviteiten, zoals verjaardagen en ver lovingsfeesten. Men is dol op verkleed partijen en elke gelegenheid wordt er voor aangegrepen! „We vinden het prettig in Haarlem; het is een stad met veel mogelijkheden. We hebben een gezamenlijk abonnement voor concerten en gaan naar lezingen van de Volksuniversiteit. En de omge ving is hier zo mooi". Aldus samengevat is het gemiddelde oordeel. Om de beurt hebben de meisjes thuis dienst: ontbijt en koffie verzorgen, 's avonds de afwas doen. In de studeer kamer, naast het vertrek waar de meis jes 's avonds bijeenzitten, hangt aan de muur een aardige tekening met een lijst namen: deze week zorgen voor ons De eetkamer heeft als opschrift „het smul vertrek". De meisjes zijn in kleine groepjes ondergebracht in de diverse zit-slaapkamers en iedere groep heeft een bloemennaam: klaproos, meidoorn, zonnebloem, margriet en zo meer. Deze stichting is vlak na de bevrij ding ontstaan uit de sociale colonne van Volksherstel, Haarlem. In de tien jaar van haar bestaan zijn 2947 gezinnen geholpen gedurende 56623 dagen, door gemiddeld 27 gezinsverzorgsters per jaar. Het aantal verzorgingsdagen neemt regelmatig toe: in 1947 werden 263 ge zinnen gedurende 4909 dagen geholpen, in 1955 258 gezinnen gedurende 7005 dagen. Het lijkt ons voor de zieke huisvrouw een hele geruststelling te weten, dat haar huishouden bij deze idealistisch ingestelde meisjes in goede handen is. TINEKE RAAT. Ondanks alles is de lente in aantocht, en daarmee de nieuwe mode. Een voor beeld van slankmakende coupe, be kroond door een ijl wit hoofddeksel. De etalages maken een verfriste en opgeruimde indruk nu de opruiming voorbij is. De voorwerpen zijn weer met zorg opgesteld, de etaleurs doen hun werk merkbaar met plezier en animo. Het leuke van regelmatig etalages ach ter winkelramen .te bekijken is onder andere er iedere keer iets anders te vinden. Al is het andere lang niet altijd het nieuwste. Zo gebeurde, dat ik enige tijid stond te kijken naar een groot rond aluminium geval met een kijkglaasje bovenin. „Bakken zonder oven" stond er bij aangegeven. Maar hoe dat bakken moest geschieden was zonder nadieref uitleg niet duide-| lijk. Het bleekip notatoene een won-j derpan te zijin. UI kent natuurlijk^ wel de ouderwetse®"'* J wonderpan: tweeè precies luchtdicht^ op elkaar passen-? de koekepannenf met bobbeltjes, zo gezegd. Déze wonderpan heeft een rond gat in het midden en geen bobbeltjes. De cake krijgt dus een kransvorm en laat zich gemakkelijker snijden. Maar het wordt niet zo'n gezellige hobbel- Het ontbijt is een maal, dat in vele gevallen wel erg in het gedrang komt. Het wordt afgeraffeld voor zover men het niet geheel overslaat en dat alles met het excuus, dat de tijd ervoor ontbreekt en met de tijd meestal de eetlust. Toch is het zeker nodig, dat men de maaltijd waarmee wij de dag beginnen, met overleg in elkaar zet. Ons ontbijt moet een goed begin zijn voor de dag, niet alleen voor de kinde ren, maar ook voor volwassenen. Een begin, dat niet tè haastig moet zijn, waarvoor wij de tijd moeten nemen. Het zou het beste zijn, als het hele ge zin dezelde gerechten gebruikte. Schenkt u uw kinderen een beker mplk in of zet u hun een bord pap voor, sla dan ook uzeilf niet over. Acht u het noodzakelijk en dat is het om uw kroost bruinbrood te laten eten, maak dan voor' uzelf ge.en uitzon dering. Verbiedt u hen terecht hun keus uitsluitend tot de zoete belegsels te bepalen, leg uzelf dan ook die beper king op. Voor klein èn groot is te veel van het zoete op de boterham verkeerd. Hanteer de suiker- of jamlepel dus met mate! Gebruikt u zoete beleggingen geef dan bij voorkeur stroop, want stroop is nog een van de beste. Het is verleidelijk het ontbijt alleen uit pap te laten bestaan. Pap eet vlug en gemakkelijk. Wees echter verstandig en geef ook brood, want het gebit moet hij iedere maaltijd in de gelegenheid ge steld worden de taak te verrichten, waarvoor we het gekregen hebben, bijten en kauwen. Verkeerde menu's voor het ontbijt zijn: uitsluitend witbrood met suiker, jam ot strooisel koffie; beschuit met zoete belegging thee. Beter zijn: pap of yoghurt bruin- of regerings brood met fruit of zoet belegsel kof fie of thee. fruit bruin- of regeringsbrood met kaas, ei of pindakaas koffie of thee. bruin- of regeringsbrood met kaas of fruit melk, karnemelk of yoghurt. debobbel cake als de cake uit de won derpan van onze moeders. Houdt u van schuim? Geen schuim pjes, maar schuim? Wat hebt u dan lie ver: laivendelschuim of dennennaaldenn- schuim, of kièst u het degelijke eau de cplogne-schuim? Kunt u geen keus doen? Neem dan zonder verder aarzelen de drie geurtjes tegelijk. Na driemaal baden weet u wait u het liefste wilt. Dit geurige badschuim is verkrijgbaar in capsule-kussentjes met een inhoud voor één bad. Maar in dat éne bad wordt u dan ook gehuld in een heerlijk geurige wolk van luchtig schuim. Het zijn de zelfde capsules die men ook voor sham poo bezigt en die men dezer dagen in een handschoenenetalage kan zien liggen gevuld met handschoenenzeep. Sommige vrouwen gebruiken van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, hoe die dag ook moge zijn irigedeeld, dezelf de lippenstift. Anderen geven evenwel er de voorkeur aan de lippen roder te maken naar de dag vordert. De lippen stiften voor 's morgens, 's middags en 's avonds, drie in één, krijgt men in een leren étuitje. De drie stiften hebben drie verschillende hulzen, zodat vergissing bij gebruik is uitgesloten. Iets nieuws is ook de verwisselbare lippenstift. Het voordeel hiervan is dat men maar één huls nodig heeft voor verschillende stif ten. Men kan zelf de gewenste stift in de huls draaien. En wist u dat er massage-zeepdozen bestaan? De bodem van deze doos heeft gaatjes en de buitenkant van de bodem is een zacht plastic borsteltje. Met de zeep in de doos dompelt men deze onder water tot de zeep goed bevochtigd is. Terwijl men zich met het borsteltje de huid masseert komen er via de gaatjes zeepdroppels bij. Werkelijk, ook u moet het eens met deze massage proberen, want op de doos staat gedrukt: „Maakt mooier, verjongt, onbreekbaar". Daar om. ANNEKE Een blauwe peau-de-soie cocktailjurk van opzienbarende charme. „Orange delight", „Mambo" en „Star dust" zijn drie der benamingen, die heren moeten kennen, als ze niet bij de mode willen achterblijven. Op een herenmodeshow in de Albert Hall in Londen kreeg men dezer dagen een voorproefje van de regenboogach tige kleding, die de beter geklede heren binnenkort gaan dragen. Met oranjekleurige sokken en een exotisch rood-brocaat jasje met ster motief, genaamd „Star dust" zullen de mannen gaan wedijveren met de vrou wen in kleurige combinaties. Ook sportjasjes in rode, groene en blauwe verticale strepen en zonder boord werden vertoond. Voor heren die prijs stellen op een goed figuur is er de „Victoria"-kleding. Door de pasvorm van een omgekeerde pyramide bereikt men dat de borst breder wordt, een „buikje" minder op valt en men de indruk maakt groter te zijn dan men is. De jasjes worden korter. Er gaat 4 inch af. Voortaan zullen slechts de bo venste twee van de vier knopen ge sloten worden, waardoor het prettig los om het middel hangt. Voor zeilers zijn er licht-rose panta lons en blauwe schoenen en mannen die graag een hoed op hebben kunnen voortaan de „Mambo" dragen, een breed en plat geval. Een aardige blouse van bedrukte was- bare zijde, die over de rok wordt ge dragen, zoals dat meer en meer mode wordt. Al naar gelang de weersomstandighe den kunnen vaste of overblijvende tuin- Oosterse klaprozen; ideaal voor de border. planten nu spoedig gepoot of verplant worden. Wie dus veranderingen in een vasteplantenborder wenst aan te bren gen zal nu de planten moeten bestellen of althans de plannen moeten maken. Er zijn allicht bepaalde planten die in het afgelopen zomerseizoen minder goed hebben voldaan en daarvoor in de plaats kan dus iets anders geplant worden. Weet u wel dat de prachtige Oosterse klaprozen ook zo voldoen in een border? De mooie grote rode bloemen trekken al van ver de aandacht en u bereikt met die bloemen een mooie kleurplek. Te genwoordig zijn er trouwens verschil lende kleuren onder die overblijvende klaprozen; vooral de vleeskleurige tinten en de zalmkleuren zullen u erg voldoen. Vaste planten dienen in voedzame grond gepoot te worden en bij zo'n eer ste aanplant kan stalmest wonderen doen; met bekende tuin- en gazonkorrel- mest kunt u echter ook heel goede re sultaten bereiken. Wilt u er voor zorgen dat bij het poten van vaste plan ten de grond stevig wordt aangedrukt en dat er ook tussen de wortels voldoen de aarde zit, zodat ze maar niet zo'n beetje in de grond zweven. Na het poten moet men zo'n plant er zo maar niet uit kunnen trekken. G. KROMDIJK ADVERTENTIE Nieuwe heerlijke smaak! Erg lekker ook voor kinderen Nieuw actief schuim! Hondt (Jw mond fris en gezond Nieuwe lage prijs! Nn kan iedereen zich Colgate veroorloven. Colgate de meest verkochte tandpasta (er wereld De generale synode der Gereformeerde Kerken heeft aan de generale synode der Nederlands Hervormde Kerk schriftelijk een uitvoerige toelichting gegeven op haar besluiten over de samenspreking tussen beide kerkgenootschappen. De synode heeft besloten ophieuw zeven deputaten te be noemen voor contact en overleg met de N. H. Kerk met een bepaalde opdracht en niet in te gaan op het aanbod tot een we derzijdse afvaardiging naar elkanders generale synoden. De Gereformeerde synode stemt in met de gedachte der wederzijdse gespreks partners, dat het gewenst is voor beide kerken de mogelijkheid te scheppen elkan der regelmatig te raadplegen over vraag stukken van theologische en praktische aard teneinde in voorkomende gewichtige gevallen tot een gemeenschappelijk stand punt te geraken. Daarnaast gevoelt de synode ook behoefte de afstand, die beide kerkgemeenschappen scheidt, niet uit het oog te verliezen. Zij wil tegenover nie mand de indruk vestigen alsof de slag boom, die tussen beide kerken is gevallen in beginsel reeds zou zijn weggenomen. Geen omkeer Daarbij heeft zij vooral het oog op het verschil van opvatting ten aanzien van de kerkelijke normering van de prediking door de belijdenisgeschriften der kerk, een verschil, dat naar haar overtuiging niet enkel een binding aan menselijke geschrif ten is, maar de eerbiediging van de onmis kenbare en centrale inhoud van de Schrift als het Woord Gods. Daarom heeft de sy node gemeend niet te moeten ingaan op de suggestie om over en weer naar elkan ders synode afgevaardigden te zenden. De synode erkent, dat dit zeer goed mogelijk zou zijn met volledig behoud van elkanders kerkelijk standpunt en zij heeft dan ook geen principieel bezwaar, maar zij meent echter, dat het instellen van zulk een af vaardiging de verhouding tussen beide kerken al te zeer in de sfeer van overeen stemming en toenadering zou brengen en de indruk zou wekken als zou het princi piële verschil tussen beide kerken niet meer of niet meer in die mate zou bestaan als voorheen. Van een zodanige omkeer in de verhoudingen heeft de synode, ook na de gehouden besprekingen, zich niet ge noegzaam kunnen overtuigen. Daarom ge voelt zij behoefte om ook in de kerkelijke omgang uitdrukking te geven niet alleen aan de steeds van kracht gebleven en sinds de reorganisatie der N. H. Kerk, met name in het stuk der presbyteriale kerkregering, toegenomen overeenstemming tussen beide kerken, maar aan het gebleven principiële verschil. De synode hoopt en vertrouwt, dat de Herv. synode in deze negatieve beslissing ten aanzien van de wederzijdse afvaardi ging geen reden zal vinden om niet mede te werken aan het contact en overleg, dat op andere wijze zou zijn te onderhouden en dat de Gereformeerde synode begeert. Een beslissing van de Hervormde synode ziet zij dan ook gaarne tegemoet. ADVERTENTIE Door aankoop van de nieuwste stoomkap geen warmte en zwaarte meer met Perma nent-wave. Stoomti.id slechts 5 minuten. Haarverven, blonderen, kleurspoeling, crème en oliebaden in 5 minuten met verbluffend resultaat. Bedorven haar, roos en uitval in korte tijd hersteld. MED. GEDIPL. HAARKUNDIGE GIERSTRAAT 69 - HAARLEM - TEL. 21736 DEARBORN (Reuter) Henry Ford heeft bekendgemaakt, dat 4.370.000 dollar zal worden uitgegeven voor modernisering en uitbreiding van de montage-fabrieken der Nederlandsche Ford fabriek te Amster dam. De capaciteit van deze fabriek zal worden verdubbeld. Ford maakte tevens uitbreidingsprogram ma's bekend voor de dochtermaatschap pijen in Denemarken, Zweden en België. Wanneer het naoorlogse uitbreidingspro gramma van Ford buiten de Verenigde Sta ten voltooid zal zijn, zal hiervoor ruim 500 miljoen dollar zijn uitgegeven, waarvan 455 miljoen dollar in Engeland, Canada en Duitsland. Het grootste uitbreidingsprogramma is dat van de Engelse Ford-maatschappij, dat 168 miljoen dollar zal kosten. De Engelse Fordfabrieken vervaardigden thans gemid deld 1.500 auto's per dag. De capaciteit der Duitse Fordfabrieken wordt verhoogd van 56.000 tot 106.000 auto's per jaar. De heer H. S. Boekman, directeur van de filmproduktie maatschappij .Amsterdam" N.V., heeft van het staatsfilmbedrijf van de Sovjet-Unie, dat ressorteert onder het Russische ministerie van culturele zaken, een uitnodiging ontvangen om een bezoek aan Moskou te brengen. Het doel van het bezoek zal zijn het vertonen van de Ne derlandse speelfilm „Ciske de rat" en hem kennis te laten nemen van de Russische cinematografie. De heer Boekman heeft de uitnodiging aanvaard en zal eind maart of begin april naar Moskou reizen. ADVERTENTIE PAR IJ SE COIFFURES DAMESKAPPER Santpoorterplein 1 - Haarlem - Tel. 19706 Buslijnen 3 en 4 B. en W. van Amsterdam hebben geant woord op door het raadslid L. Seegers ge stelde vragen over de spoorweghalte bij Sloterdijk. De Nederlandse Spoorwegen zijn voornemens vrijwel alle treinen, die via Haarlem doorgaan in de richting Den HaagRotterdam, niet aan de halte Sloter dijk te laten stoppen. B. en W. zijn het in zoverre met de vragensteller eens, dat door uitvoering van dit voornemen de halte Sloterdijk voor een deel haar nut zal ver liezen. Zoals de opzet thans luidt, zullen de treinen naar Kennemerland (via Haar lem, Velsen naar Uitgeest) en naar Zand- voort aan de halte Sloterdijk stoppen. Wel zullen op werkdagen in de spitsuren en op zondagavond enkele treinen van de lijn AmsterdamHaarlem—LeidenDen Haag Rotterdam ook aan de halte stoppen, doch dit zullen slechts weinige zijn. Vol gens de dienstregeling rijden thans in elke richting op een normale werkdag ongeveer 105 doorgaande treinen op het traject Am sterdam—Haarlem, waarvan 46 richting Den Haag, 23 richting Zandvoort en 36 richting Uitgeest. B. en W. zeggen in hun antwoord dat zij de ontwikkeling van deze aangelegenheid nauwgezet zullen volgen en contact met de Nederlandse Spoorwe gen zullen onderhouden om een voor Am sterdam zo gunstig mogelijk resultaat te bereiken. ADVERTENTIE PERFECTE PLASTIC HULPSTUKKEN Amerikaanse, Nederlandse, Duitse en Zwitserse vertogen ten spijt Het bestuur van de Nederlandse vereni ging „Het evangelie in Spanje" deelt naar aanleiding van de sluiting van een protes tantse onderwijsinstelling in Madrid het volgende mede: Het gebouw in de Bravo Murillo is geen school in eigenlijke zin. Na de burgeroorlog is ieder protestants onderwijs door de re gering verboden. Het gebouw in kwestie is vroeger als school in gebruik geweest, maar sinds het verbod heeft men het voor andere doeleinden bestemd. Er waren kin deren ondergebracht, die geen tehuis had den of anderszins hulp nodig hadden. Deze kinderen worden in hun vrije tijd nuttig beziggehouden. Van een school in de zin dèr wet kan echter geen sprake zijn. Wel echter was in dit gebouw de predi kantsopleiding ondergebracht, die de ver eniging „Het evangelie in Spanje" finan cieel steunt. Hoewel de maatregel tot slui ting van dit gebouw reeds per regerings- order van 28 november 1955 was bepaald, is hiertoe eerst overgegaan op 23 januari, waarbij kinderen en studenten uit het huis verwijderd en de lokaliteiten verzegeld werden. De Iglesia Evangelica Espanola en Iglesia Reformada, de beide protestantse kerken, waarvoor de predikantsopleiding voorna melijk is bestemd, hebben bij de regering geprotesteerd op grond va.n het feit, dat deze opleiding van het begin van het Fran co-bewind af bij deze regering bekend en stilzwijgend toegestaan was. Voorts op grond van het feit, dat daar volwassenen (niet onder enige onderwijswet vallende) werden opgeleid tot het ambt van predi kant in kerken, wier samenkomsten door die Spaanse regering niet verboden zijn. Naar aanleiding van de sluiting van het seminarie hebben ook de Amerikaanse, Duitse, Zwitserse en Nederlandse ambas sades stappen bij de Spaanse minister van Binnenlandse Zaken ondernomen. Leden van het curatorium van het seminarie heb ben zich tot de minister gewend met het verzoek het verzegelde gebouw weer te willen vrijgeven en vergunning te verlenen tot heropening van het seminarie. Ook de Wereldraad van Kerken is terzake diligent. Tot op heden is het gebouw echter nog ver zegeld. Nederland zal dit jaar naar het interna tionale filmfestival te Cannes inzenden de film „En de zee was niet meer" van Bert Haanstra, aldus heeft de minister van O., K. en W. besloten. Het is nog niet bekend of behalve deze film over de verdwijnen de folklore rondom de voormalige Zuider zee nog een tweede Nederlandse film naar Cannes zal worden gezonden. Het festival wordt gehouden van 10 tot 24 april.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 11