Beheersing De vorst wordt minder, doch van dooi nog geen sprake Minister Luns critiseert de Verenigde Staten Dagkoopje Weerbericht Haarlems Dagblad Hulpactie voor vogels 1 KINDERSJAAL Textiel Sneeuw op komst Grote schade aan landbouwgewassen Nog steeds tongen aan ijzer vast Het woord is aan „Gebrek aan begrip voor problemen der Europese overzeese gebiedsdelen Twee wagons van expres Bazel-Amsterdam ontspoort PATISSERIE DEKKERS alleen Roomboter Groot-Brittannië schaft kustbatterijen af Gezant in Praag naar de Heilige Stoel voor 79 ct Duizend bootwerkers staken in Glasgow Weerrapport 70e JAARGANG No 190 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. A dm. 5437, na 5 uui voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 17 FEBRUARI 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-1JMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 300e JAARGANG No 35 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman ER IS WEER dat seizoen aangebroken dat snoeverige lieden tot een beetje be scheidenheid zou moeten stemmen. Ik be doel het soort snoeverigheid dat zo graag spreekt en schrijft over „de mens, die de elementen beheerst" en ik bedoel het sei zoen dat wij winter noemen. Telkens als dat losbreekt blijkt immers weer, hoe slecht de mens met al zijn moderne techniek er tegen opgewassen is. Na een paar weken winter zijn in het zo hoog ontwikkelde werelddeel Europa al honderden plaatsen geïsoleerd en honderden mensen omge komen. Dat betreft nu wel vooral de berg achtige gebieden, maar ïn de grote steden en ook in de Lage Landen, waar alles zo vlak en goed geregeld schijnt, is het leven aanmerkelijk ontwricht. Men zou eens een volledig overzicht moeten hebben van de beproevingen, die talloze mensen in zo'n ijstoestand doormaken, om goed te kunnen begrijpen dat in vergelijking daarmee de Elfstedentocht een zorgeloos pretje is. Daar bij wordt zowel in de steden als op het land door verschillende oorzaken grote schade geleden en het lijkt een bijzonder kale troost, in deze omstandigheden maar weer te zaniken over records. De vorst was donderdag zo streng, dat verscheidene re cords werden geslagen. De temperatuur bleef slechts anderhalve graad boven het Nederlandse absolute record, te Winters wijk gevestigd in januari 1942. Dit deelt de Volkskrant vanmorgen mee en ik vraag mij opnieuw af, wie dit soort dingen iets kan schelen. Ik vraag mij dit met temeer verwondering af, omdat vóór er een Me teorologisch Instituut bestond, dit soort statistieken helemaal niet werd bijgehou den, zodat niemand weet wat het Neder landse absolute record is. De mens springt intussen nog maar on beholpen met zo'n vorstperiode om. Er is niets dat oudere mensen meer aan hun jeugd moet herinneren dan een dergelijke tijd. Narigheid met gas en waterleiding, narigheid met vervoer, spiegelgladde stoe pen waarop men met gemak zijn nek kan breken, vaak spiegelgladde zijstraten en zodra het dooit een smeerboel van jewelste, die dagenlang onverdroten standhoudt. Het merkwaardigste is wel dat men in de geest er nooit helemaal op voorbereid schijnt te zijn, zodat een winterse periode de mens altijd overvalt, ofschoon hij er ieder jaar op rekenen kan. Dit bewijst wel hoe moei lijk het is het aloude woord „regeren is vooruitzien", in de praktijk toe te passen. In deze omstandigheden heeft de Franse Nationale Vergadering enig extra leven in het nieuws gebracht door het houden van een vechtpartij. Volgens opgave van Pa- rijse correspondenten hebben er 140 leden aan deelgenomen. Er was dus vrij wat be langstelling en er bleek bovendien uit, hoe moeilijk het is een program te realiseren. Immers in het program van de Poujadisten, dat waarlijk niet zoveel inhoudt, staat zeer bepaald de verbetering van de parlemen taire zeden. En het waren juist de Pouja disten die de vechtpartij begonnen. Nieuw is dit soort vertoning in parlementen hele maal niet. Het kwam vroeger zelfs veel meer voor en de Poolse Landdag genoot er toen een speciale reputatie bij. Ook de parlementen van Zuid-Europa werden vrij geregeld door knokpartijen verlevendigd, waarbij het klepperen met deksels van les senaars en het werpen met inktpotten vaak als inleiding dienden. Ik heb als jong jour nalist meermalen de gelegenheid gehad, zulke losbarstingen in buitenlandse parle menten mee te maken. Aardig is het eigen lijk niet, het is veeleer een beetje gênant. Maar het is natuurlijk een treffende me- thode om Afrikanen, Aziaten en andere belangstellenden, die in deze tijd staan te weifelen tussen de dictatuur en de demo cratie, een voorkeur voor de democratie te bezorgen. „Gut, wat is dat aardig," zullen zij zeggen. „t)ie waardigheid, waar wij Oos terlingen zo opgesteld zijn, komt er zo goed bij tot zijn recht". Zo kom ik, na de Franse Nationale Ver gadering op onverwachte wijze met het j winterseizoen verbonden te hebben, terug 1 op de snoeverige mens die meent dat hij de j elementen beheerst, maar niet eens de sneeuw van zijn tuinpad helemaal weg kan krijgen. Hij beheerst ook zichzelf niet en daarvan heeft het vechtende deel van de Franse Kamer weer eens een goed beeld gegeven. Het bestond uit 140 leden. Ik kan u niet zeggen of dit het absolute record in vechtende parlementen is. Vermoedelijk j niet. Het kan mij overigens volstrekt niets schelen. R. P. ADVERTENTIE Het K.N.M.l. deelt mede: de gemiddelde temperatuur, berekend uit om het uur afge lezen standen van de thermometer, bedroeg gisteren te De Bilt 14.9 graden Celsius onder het vriespunt. Sedert 21 januari 1850, 106 jaar geleden dus, toen de tempera tuur zich gemiddeld 16.7 graden Celsius onder nul bevond, was zo'n koude dag niet meer voorgekomen. In de afgelopen nacht zijn op verscheidene plaatsen in ons land weer minimumtem peraturen van meer dan 20 graden onder nul voorgekomen. In het westen waren de minima wat lager, in het oosten van het land wat hoger dan de voorgaande nacht. Over West-Rusland trok langs de Karpathen een kleine storing naar Polen. Deze storing gaat vergezeld van een uitgebreide sneeuwzone, die in de komende 24 uur ons land kan bereiken. De bewolking zal daarom toenemen en op vele plaatsen zal sneeuw vallen, vooral in het noorden en oosten van het land. Door het toenemen van de bewolking zal de vorst minder streng worden. De eilanden Vlieland en Terschelling zijn sinds donderdag opnieuw geïsoleerd. In de Blauwe Slenk, halverwege Vlieland en Harlingen, was het voor de postboten on mogelijk de grote ijsmassa's te doorbreken, zodat zij onverrichterzake naar de eilan den Vlieland en Terschelling moesten terugkeren. Schade In landbouwkringen in Zeeland gelooft men dat de wintertarwe is uitgevroren, men leidt dit af uit de stand van het ge was. Ook voor veel ingekuilde aardappelen wordt gevreesd en zelfs hoort men van koelhuizen waar, door verkeerde ventilatie, een groot deel der daarin opgeslagen aard appelen als verloren moet worden be schouwd. In de mosselvisserij heeft de vorst even eens zeer grote schade aangericht, percelen die bij eb droog vallen of waar het ijs bij laag water de grond raakt en die bezaaid waren met mosselzaad of consumptie mosselen, zowel in Zeeland als in de Wad denzee, hebben veel schade geleden. Het ijs koekt zich aan de mosselen vast en neemt deze mee zodra de schotsen weer gaan drijven. Scholen dicht Wegens kolenschaarste zijn in Apeldoorn tot nader order de lagere scholen, zowel de openbare als de bijzondere, gesloten. Ook de scholen voor voortgezet en middelbaar onderwijs zijn behoudens een enkele uit zondering voorlopig dicht. In en rond het dorp Achteveld (Utrecht) komen tal van reeën gedreven door de honger vanwege de zware sneeuwval in grote getalen op de boerderijen af. Er werd zelfs een groep van 14 van deze prachtige dieren tegelijk gezien. Buitenland De weersituatie in de rest van Europa is als volgt: FRANKRIJK. Hier en daar plotselinge dooi, waardoor reeds schade werd aange richt, terwijl meer schade wordt verwacht. De verwachting voor midden-, oost-, en zuid-Frankrijk blijft echter: koud. In Nice bedroeg de temperatuur de af gelopen nacht dertien graden onder nul. Slechts één graad „warmer" dan die te Toulouse. DUITSLAND. Vermindering der steen- koolvoorraden door ontwrichting van het verkeer over weg, spoorweg en water wegen, Hannover had de laagste tempe ratuur, namelijk 22 graden onder nul. He vige sneeuwval in vele delen van Duits land. Langs de oevers van de Rijn wonende Duitse gezinnen moesten hun huizen ont ruimen, daar het stijgende Rijn-peil over stromingen dreigt te veroorzaken. Critieke toestand in het oost-Duitse Oostzee-kustgebied door sneeuwstormen en strenge koude. ZWITSERLAND. Op sommige plaatsen steeg de temperatuur tot het vriespunt. Doch vele kleine meren zijn dichtgevroren. In de Rijn-haven van Bazel zijn negentig aken in het ijs vastgevroren. ITALIë. Reddingsploegen pogen nog steeds met man en macht de vijfhonderd door zware sneeuwval van de buitenwereld afgesneden dorpen te bereiken. OOSTENRIJK. Het bestuur van Neder- Oostenrijk zal, als de sneeuwstormen, waardoor het grootste gedeelte van het verkeer is ontwricht, aanhouden, de nood toestand afkondigen, hetgeen inhoudt dat aan de inwoners der betrokken plaatsen zal worden opgedragen de reusachtige hoe veelheden sneeuw op de wegen te ruimen. NOORWEGEN. De scheepvaart over de Oslo-fjord dreigt tot stilstand te komen. Het aantal slachtoffers dat in Europa door de kou omkwam, bedraagt: Frank rijk 150, Italië' 111, Duitsland 65, Joego slavië 58, Engeland 39, Denemarken 31, Portugal 22, Griekenland en Turkije ieder 17, Zweden 15, Oostenrijk en Zwitserland ieder 14, Spanje 9. Grote verliezen Onze correspondent meldt uit Parijs: Of schoon de cijfers nog niet volledig zijn, worden de verliezen die Frankrijk door de koude geleden heeft, al op ruim twee mil jard gulden geschat. Alleen voor de ge wassen zal men al op een verlies van anderhalf miljard gulden moeten rekenen. Ook vele industriële installaties werden zwaar gehavend. In de Midi zijn vooral tal van bloemen bevroren en in het de partement van de Marennes is aan de oestercultuur grote schade toegebracht. De regering hoopt het tekort aan koren in de komende maanden door invoer op te kun nen heffen. In Elburg heeft een 12-jarige jongen bij 20 graden vorst met zijn tong aan de ijzeren leuning van de Goorpoortbrug ge likt. Prompt zat de knaap vast. Toevallig waren twee gemeentewerklieden in de buurt aan het werk, die de van angst schreeuwende jongen konden bevrijden door bij een der omwonenden warm water te halen en hiermee de tong te begieten. De tong kwam toen los, maar vel en bloed bleven aan het ijzer kleven. Monsterlijke proef Enkele jongemannen, werkzaam bij een kunstmesthandel in Monster hebben don derdagmiddag besloten de proef op de som te nemen, toen een hunner het door de nieuwsdienst omgeroepen bericht over het vastvriezen van een tong aan een brug leuning niet wilde geloven. De jongens namen een breekijzer, dat de gehele nacht buiten had gelegen en de jongeman, die het bericht het meest in twijfel had getrok ken, zou er aan likken, teneinde de even tuele gevolgen te kunnen controleren. Zo gezegd, zo gedaan. De jongeman had ech ter nauwelijks zijn tong op het ijskoude breekijzer gelegd, of hij moest constateren, dat het bericht wel degelijk waarheid be vatte. De tong bleef namelijk aan het breekijzer vastzitten. Toen tong en breek ijzer weer van elkaar gescheiden waren, bleek een stuk vel van de onderzijde van de tong aan het breekijzer te zijn blijven plakken. De ongelovige jongeman bloedde hevig en moest zich onmiddellijk naar de plaatselijke arts begeven teneinde te wor den behandeld. Het gebeurde in Monster bewijst, dat de waarschuwing, welke de Amsterdamse politie deed uitgaan, ter harte dient te worden genomen. ADVERTENTIE Wij vragen uw speciale aandacht voor onze Petit fours Gesorteerde Gebakjes en Siagroomgebakjes ONOVERTREFBAAR IN KWALITEIT Wij verwerken DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Louis Couperus Het leven is zo eenvoudig, maar de mensen hebben het zo vreemd en zo ingewikkeld gemaakt. Een recente opname van prinses Marijke, die op zaterdag 18 februari haar negende verjaardag viert. (Foto M. C. Meyboom) Op het ijs van de Marker haven is donderdag een Marker bruiloft met twee bruids paren gevierd. De Markers hadden zich gestoken in hun bruiloftskledij en voerden vrolijk hun folkloristische dansen uit. XXXXXXX)OCOCOOOOOOOOCX3CODOOCXDOOOOOOO<X)OOOOOC>OOOOCOOOOOCOOOOOOOO(XXXDOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOCxX>COCOOaXXXXX)OOOOOOOOar. Elke winter komen vele tienduizenden vogels, waaronder verschillende soor ten eenden, ganzen en zwanen uit het noorden van Europa naar zuidelijker landen om daar te overwinteren. Nu geheel Europa in de greep van de ijzige vorst ligt is er voor die dieren een noodtoestand ingetreden. Daar de vogels nu geheel afhankelijk van de mens zijn moet er overal waar mogelijk is hulp worden geboden. Het comité „wintervoedering van vogels" schakelde eerst de scholen in om inzamelingen van oud brood te houden maar op den duur bleek dit toch niet genoeg te zijn. Daar komt nog bij dat veel vogels niet alleen met brood gevoederd kunnen wor- den. Er is ook graan en ochtendvoer nodig of vis voor de visetende dieren. Er j werd bijvoorbeeld gemeld dat er bij 's-Gravenzande honderd blauwe reigers in grote moeilijkheden verkeren, bij Kampen zijn vierduizend wilde zwanen aan het verhongeren. Er werd duizend kilo brood voor de zwanen aangevoerd. In het IJselmeer en de Biesbosch verblijven duizenden eenden, meerkoeten en andere vogels. Bij Numansdorp waar tienduizend ganzen zijn gestrand zorgt men voor 300 kg graan per dag. Geregeld rijden auto's met duizenden broden en grote hoeveelheden graan en ochtendvoer naar diverse plaatsen in het land vajiwaar meldingen binnenkomen dat er vogels hongeren. Dat dit veel geld kost is duidelijk. Het comité is dan ook dankbaar voor elke gift die bij dit werk helpt (giro 656500 ten name van de penningmeester comité „Wintervoedering van vogels" te Amersfoort). Men kan zich ook bij de plaat- li selijke comité's voor dierenbescherming melden voor geregelde hulp bij het zelf voederen van vogels op plaatsen waar dit nodig is, bijvoorbeeld in grachten i of vijvers in de stad. Dit voedsel wordt dan gratis verstrekt. Maar in de eerste plaats komt het er op aan, dat men ook thuis voor de vogels zorgt. Voor drinken kunnen de dieren in de huidige omstandigheden echter zelf 3 nog zorgen. AXXXjOOCXXXXlOOOOOOOCOCOOOOOOCOOCOOOOClOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXlOOOOOOOC Van onze correspondent in Brussel) Minister Luns heeft donderdag op een lunchbijeenkomst van het comité voor i Belgisch-Nedea-lands-Luxemburgse samen werking te Brussel een rede uitgesproken over „de Benelux en Europa". Een kleine sensatie verwekte minister Luns toen hij in het begin van z(jn rede een oordeel gaf over het gebrek aan begrip van de zijde der Verenigde Staten. Minister Luns verklaarde onder meer: „Men moet erkennen, dat het plan-Mar shall een grote rol heeft gespeeld in het Europees herstel en ook mede heeft bijge dragen tot de idee van de Europese samen werking. Nochtans behoeven wij, spreken de over de dankbaarheid welke Europa de Verenigde Staten verschuldigd is, ons standpunt nader te preciseren. Zonder ook maar een ogenblik de waarde van onze erkentelijkheid voor de Marshall hulp en de militaire hulp in de NAVO te willen verminderen, moeten wij helaas be treuren dat enkele Europese landen van de Verenigde Staten in de angstwekkende problemen, welke in hun overzeese ge biedsdelen zijn gerezen, niet de samen werking, zelfs vaak niet het begrip hebben gevonden, welke zij vanwege een bondge noot hadden kunnen verwachten. De zware tol aan bloed en verlies van welvaartsbronnen, welke onze landen heb ben betaald voor de gemeenschappelijke zaak, hebben de Verenigde Staten niet ge bracht tot een solidariteit met Europa tegenover de problemen van de overzeese gebiedsdelen, met wellicht één uitzonde ring, namelijk de strijd tegen het commu nisme. Heel wat problemen zouden gemakke lijker een oplossing hebben gevonden, in dien de Verenigde Staten op dat punt een LONDEN (Reuter) De Britse kust batterijen zullen worden afgeschaft. De re gering zal in een „witboek" de redenen voor meer begrijpende houding hadden aange- deze maatregel uiteenzetten. Sinds het ein de van de oorlog is de kustarfillerie steeds meer verouderd geraakt met de komst van nieuwe verdedigingswapens. De enkele batterijen die overblijven, beschermen vloothavens. Men verwacht, dat het witboek zal mede delen welke maatregelen in de toekomst zullen worden genomen om vloothavens te beschermen. Deze zullen berusten op het feit, dat een aanval vanuit zee niet langer beschouwd wordt als een groot gevaar en dat derhalve vèrdragenid vestinggeschut uit de tijd is. Naar wij vernemen is binnenkort de be noeming te verwachten van de heer F. R. W. H. M. J. graaf de Marchant et d'Ansem- bourg, thans Nederlands gezant in Praag, tot gezant bij de Heilige Stoel. nomen. Europa zou economisch onafhan kelijker en ook militair sterker zijn ge weest. ADVERTENTIE ALLEEN ZATERDAG 18 FEBRUARI Beperkte voorraad i SNELLIUSSTRAAT 23 - TEL. 5653 Daar deze verklaring werd afgelegd in aanwezigheid van de Amerikaanse ambas sadeur in België, maakten deze woorden een diepe indruk op de aanwezigen. De Nederlandse minister gaf kennelijk de Ver enigde Staten mede de schuld voor de mis lukking van de Nederlandse pogingen om in Indonesië tot een redelijke status te komen, waardoor mede de politieke situatie in het Verre Oosten verstevigd zou zijn geweest. De verklaring van minister Luns is te Brussel het voorwerp van talrijke com mentaren. Van de exprestrein BazelAmsterdam, die donderdagavond omstreeks half negen in Amsterdam moest arriveren, zijn don derdagmiddag om kwart over twaalf tien kilometer voorbij Metz nabij Mondelange de achterste twee wagons, de restauratie wagen en een personenwagen, ontspoord. Drie passagiers werden daarbij licht ge wond. Zij konden de reis voortzetten. Reeds vóór Metz hadden inzittenden van de restauratiewagen een scherpe lucht van verbrande olie waargenomen. In Metz is de wagen nagekeken, maar toen men niets ontdekte werd de reis voortgezet naar Thionville. Reeds enkele minuten na het vertrek uit Metz begon de restauratiewa gen sterk te schokken, zodat er een lichte paniek ontstond onder de reizigers, waar onder verschillende families uit Amster dam. De restauratiewagen en de laatste wagon ontspoorden. De laatste wagon schoof tegen een paal, waardoor vrijwel alle ruiten braken. Een der reizigers trok aan de noodrem, waardoor het middendeel van de trein tot stilstand kwam. De loco motief en de zich daarachter bevindende wagon reden door, doordat de koppeling tussen de eerste en tweede wagon door het schokken van de trein onklaar was geraakt. Vijfhonderd meter verder kwam de loco motief eveneens tot stilstand. Na het her stel der koppelingen kon de express met een vertraging van bijna twee uur zonder restauratiewagen en met een personenwa- gon minder verder rijden. De trein kwam ruim anderhalf uur te laat in Amsterdam aan. Kanaries brachten redding Vijftien kanaries hebben drie gezinnen in een voorstad van Parijs van de verstik kingsdood gered. De eigenaar die door het lawaai van de vogels werd gewekt, ont dekte dat gas uit een gesprongen pijp in de kelder stroomde. Negen kanaries bleken toen al te zijn vergast. GLASGOW (Reuter). - Meer dan duizend Glasgowse bootwerkers hebben het werk neergelegd, waardoor op ongeveer twintig schepen niet kan worden gewerkt. De bootwerkers zijn het niet eens met een bepaalde organisatie van het werk, die ten doel heeft het laden en lossen vlugger te doen verlopen. Hierbij stellen de voorlie den elke ochtend bepaalde laad- en los- singsploegen samen, waarna tijdelijk als voorman optredende havenarbeiders zo nodig aanvullende ploegen samenstellen, die daar aan het werk worden gezet, waar extra-hulp voor een vlot verloop der werk zaamheden noodzakelijk is. (van hedenmorgen 7 uur) toestand -Ö-M G -3 a Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome driftsneeuw ono -10 geheel bew. o -5 sneeuw windstil -12 geheel bew. n -12 onbewolkt windstil -12 mist nevel mist onbewolkt mist on bewolkt nevel zwaar bew. nnw sneeuw nevel nevel ijsnaalden nevel onbewolkt mist nevel zwaar bew. ozo w no ono no ono no windstil nnw -2 1 -17 -11 -3 -5 -9 2 -13 -19 no windstil windstil -11 windstil -8 o -11 windstil -18 2 S 2 2 0,4 0 0 0,3 0,1 0 0 0,3 0 0 0 1 0,1 0,2 0,5 0 0 0 windstil - 15 0,6 ozo 0 0 sneeuw- hoogte O -11 14 cm O -17 9 cm ono -12 12 cm O -18 9 cm ono -17 22 cm ono -17 7 cm w.stil -14 16 cm w.sti'l -15 13 cm Den Helder onbewolkt Ypenburg onbewolkt Vlissingen onbewolkt Eelde onbewolkt De Bilt onbewolkt Twente onbewolkt Eindhoven onbewolkt Vlv. Z.-Limb. onbewolkt Neerslag laatste 24 uur. ^0000°OCXXXXXXXXXXXX)OCOCXX)CXXXXXXXX)OOOOC)OOOOOOOOOOOOCXXX SNEEUW, MINDER VORST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.l. in De Bilt, geldig van vrij dagavond tot zaterdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Toenemende bewolking met tijdelijk sneeuw. Zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen, later verander lijk. Aanvankelijk plaatselijk strenge, later matige tot lichte vorst. 18 februari Zon op 7.53 uur, onder 18.00 uur. Maan op 10.01 uur, onder 1.00 uur. Maanstanden 19 febr. 10.21 uur: eerste kwartier 26 febr. 2.41 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrfldag 17 februari Hoog water: 7.03 en 19.19 uur. Laag water: 2.36 en 15.01 uur. ">ÓOOCX)OOCI(XIOO<XXXXXXXXXXX)OOOCXXCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO§

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1