gelee cana Komende RAI zal internationaal zeer representatief hoofdhuid fris Uw haar flezond... BRYLCREEM heeft „voedingswaarde" vaar Uw haar Uitgaan in Haarlem Agenda voor Haarlem KALO DERMA Van de auto-producerende landen laat alleen Rusland verstek gaan r Hoe is het ontstaan?^ Arbeider beklemd tussen transportband De auto in vorst en sneeuw omdat Brylcreem waardevolle, versterkende stoffen en snivere, natuurlijke oliën bevat. omdat omdat massage met Brylcreem een dubbel voordeel geeft: m00i haar en gezond haar Koopman veroordeeld tot 3t jaar gevangenisstraf brylcreem 3 Canada nodigt Rusland uit PARMANTIG Dode in houtkapperij VGZ Jongens overvielen voorbijgangers K.N.A.C. raadgevingen voor: In zaak der „oude meesters" 'SWERELDS MEEST VERKOCHTE HAIRDRESSING geeft vat Uw haar nodig heeft VRIJDAG 17 FEBRUARI 1956 werkdagen van 1015 uur, des zondags van 1315 uur. Teylers Museum: schilderijen uit de negen tiende en twintigste eeuw. Tekeningen onder meer van Rembrandt, Michel An- gelo, Claude Lorraia»; Fossielen en mine ralen, historische natuurkunde-instru- menten, Geopend op iedere werkdag behalve maandag van 11—15 uur en de eerste zondag van iedere maand van 1315 uur. Teylers Museum: Expositie van etsen en tekeningen van Rembrandt. Tot 5 maart, Geopend iedere werkdag, behalve maan dag, van 1115 uur en de eerste zondag van elke maand van 1315 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 79: Mid deleeuwse en latere schilderijen, sculptu ren, paramenten, kantwerk, handschriften en munten. Geopend op werkdagen van 10—17 uur, des zondags van 1316 uur. Grote Markt, Grote Kerk: Te bezichtigen op werkdagen van 9 tot 17 uur. Bezichtiging onder geleide op aanvraag voor groepen van tenminste vijftien personen. Tinhoithuis. Bioemendaal, Vrijburglaan 17: Het museum is geopend van maandag tot en met zaterdag van 9—12 en van 1416 uur Tevens elke eerste zondag van de maand van 1517 uur. Schotersingel 117 a: Palestdna-diorama's (Bij belse voorstellingen). Geopend op aan vraag, ieder uur van de dag. Zondags ge sloten. Museum „Het Huis Van Looy": Tentoon stelling van reproducties van schilderijen van schilders uit de tijd der impressionis ten, Dagelijks geopend van 912.30 en 13.30 17 uur. Tot 20 februari. Woonhuis Van Looy: Des zondags van 14-—17 uur en donderdags van 1012.30 en van 13.30-17 uur geopend. Kunsthandel Leffelaar: Afscheidstentoon- stelling. Schilderijen en tekeningen van Wim Steyn (tot 26 februari). Museum Het Huis Van Looy: „Het papieren museum". Reproducties naar werken van klassieke moderne meesters. (Tot 20 februari). Cruquiusmuseum, Heemstede: Historische stoommachines en grote maquette van Ne derland met waterstanden en overzicht overstromingsramp februari 1953. DIVERSEN Zaterdag 18 februari, H.K.B.-gebouw, 20 uur: V.C.J.C.-feestavond met bal. Medewerking verleent „The old scratch band" onder leiding van Wim Weiland. Zondag 19 februari, Lido-theater, 11 uur: Bijzondere voorstelling van de film „De goede aarde" met Paul Muni en Luise Rainer. Zondag 19 februari, Cinema Palace, 10.30 uur: Bijzondere voorstelling van „La vie commence dematn" (Morgen begint het leven) Zondag 19 februari, Studio-theater, 11 uur: „De witte droom" met medewerking van de Weense IJsrevue van Karl Schafer. veld een uitvoering van: „Wee de wolf". Maandag 20 februari, Begijnhofkapel, 20 uur: Interkerkelijke samenkomst. Zang- dienst van 19.30 uur af. Maandag 20 februari, Stadsschouwburg, 20 uur: „De Centrale Johez Vereniging" geeft een uitvoering van de operette „Victoria en haar huzaar" van Paul Abraham. iinsdag 21 februari, Stadsschouwburg, 20 uur: De toneelvereniging „Postaal Genoe gen" geeft onder regie van H. H. Krane- veld een uitvoering van: „Wee de wolf". Dinsdag 21 februari, Brinkmann, 20 uur: De afdeling Haarlem van de Studievereniging voor Psychical Research houdt een bijeen komst, waar de parapsycholoog G. Zorab zal spreken over: „Kunnen wij op goede gronden het bestaan van een zogenaamd astraal lichaam aannemen?" Dinsdag 21 februari, Restaurant Boeken rode, Heemstede, 20 uur: Voor Buurt- belang Aerdenhout-Benitveld houdt dr. J. Vit het Noordhollands Philharmonisch Orkest zijn ter gelegenheid van de Mozart- herdenking diverse ensembles gevormd. Zo werkt Marius Ruysink mee aan de uitvoe ring van het Fluitkwartet in D (KV 285) op woensdagmiddag 22 februari in de Vleeshal (het tweede pauzeconcert). M. Lodewijks een voordracht met licht beelden en films over: „Als bioloog heel Frankrijk door". Woensdag 22 februari, Hotel „De Leeuwerik", 20 uur: Voor het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling geeft Rob van Reyn mimi sche parodieën. Medewerking verleent de pianist George Laschek. Woensdag 22 februari, Stadsschouwburg, 14 uur: Interscholair Jeugd toernooi: Toneel. Programma van toneel, voordracht en dans. Herhaling des avonds om 19.30 uur. Vrijdag 24 februari, Brinkmann, 20 uur: Voor de Archaeologische Werkgemeen schap voor westelijk Nederland houdt dr. P. Glazema een lezing met lichtbeelden over „Spaanse prehistorische rotsteke ningen". Vrijdag 24 februari, tuinzaal Concertgebouw, 20 uur: Concert te geven door Overveens Dameskoor onder leiding van Cor Igesz met begeleiding van Ybel van Gelderen. Verder werken nog mede: Berthe Davelaar, piano en Francina Hinlopen, harp. ADVERTENTIE maakt handen zacht als fluweel De Canadese IJshoekeybond heeft beslo ten om de Russische ijshockey'ers voor drie wedstrijden - in mei te spelen - uit te nodigen. Na de nederlaag in 1954 in Stockholm werd ook een uitnodiging naar Rusland gezonden. Toen is de Russische IJshockey Bond echter niet op de invitatie ingegaan. De R.A.I.-autotentoonstelIingen in Amsterdam worden steeds uitgebreider, steeds in teressanter, steeds representatiever. De 36ste expositie, die van 23 februari tot en met 4 maart gehouden zal worden vormt echter het sluitstuk van deze groei. Het uit 1922 daterende RAI-gebouw in de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam kan namelijk niet nog meer uitgebreid worden. Men heeft alle mogelijke kunstgrepen moeten toepas sen om thans tot de 23.000 vierkante meter expositieruimte te komen, een viermaal zo grote oppervlakte als bij de Ingebruikneming van het gebouw. Op deze grootste RAI-manifestatie worden 64 automobielmerken geëxposeerd, afkomstig uit acht lan den. Te weten 20 uit Engeland, 18 uit de Verenigde Staten, 13 uit West-Duitsland, 7 uit Frankrijk, 4 uit Italië, 2 uit Oost-Duitsland en 1 uit Zweden en uit Tsjecho- slowakije. Bij Jacob van Maerlant, onze bekend ste Middelnederlandse dichter, komt toet woord premant voor in de betekenis: stoutmoedig. Dit gelijkt èn in klank èn in betekenis al heel veel op ons: par mant en het in dezelfde opvatting voor komende: parmantig. Wij verstaan daar onder immers: duidelijk tonende dat men zich van zijn waardigheid bewust is, soms met de bijgedachte dat die waardigheid niet helemaal passend is voor de persoon die ze ten toon spreidt. Naar alle waarschijnlijkheid heeft het Franse woord: parement dat: tooi, op schik betekent, op de betekenis van par- mant(ig) wel invloed uitgeoefend. Dit woord is weer familie van ons: parade, een afleiding van het Latijnse parare: ^gereedmaken, opsieren. Gisteravond om kwart over zeven is in de houtkapperij van de papierfabriek Van Gelder te Velsen de 42-jarige arbeider J. C. Joosten uit Beverwijk op een transport band gevallen en beklemd geraakt. De man een hulpkracht overleed vrijwel on middellijk. Bij het monteren van een zeefinstaillatie is de man uitgegleden en op de lopende transportband gevallen, waardoor hij met het hoofd tussen de band en een balk raakte. De heer Joosten laat een vrouw en vijf kinderen achter. Enkele maanden lang heeft een viertal jongens in Eindhoven op straat voorbij gangers overvallen en hun geld afhandig gemaakt. Zij gebruikten bij deze berovin gen een namaakpistool en vaak ook een mes en een boksbeugel, waarmee zij on willige slachtoffers meermalen letsel toe brachten. Drie van de vier jongens ston den thans voor de rechtbank te 's-Her- togenbosch terecht. De vierde is nog straf rechtelijk minderjarig. Een 19-jarige plaat bankwerker, die twintig tot vijfentwintig maal aan berovingen had deelgenomen, hoorde een gevangenisstraf van tw.o jaar tegen zich eisen. Tegen een fabrieksarbei der, die doorgaans met het mes of de boks beugel manipuleerde en die reeds eerder met de justitie in aanraking is geweest, werd eveneens een gevangenisstraf van twee jaar geëist. Tegen het derde lid van de bende eiste de officier acht maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk. ADVERTENTIE Verkooplokaal NOTARISHUIS Directeur W. N. WOLTERINK Bilderdtlkstraat bil de Zijlweg Haarlem - Tel. (K 2500) 11928 INBOEDELVEILING 6/7 MAART 1956 Inzendingen van huisraad worden dagelijks aangenomen. Eigen afhaaldienst De voorzitter van de RAI, de heer E. F. Eriksson, heeft op een persconferentie enige mededelingen gedaan over de plan nen voor een nieuw gebouw, die geheel gereed zijn. Voor deze bouw is, wat het ge meentebestuur en Gedeputeerde Staten van Noordholland betreft, alles in kannen en kruiken. Maar de zaak stuit nog op het niet afkomen van de vergunning van het ministerie van Wederopbouw en Volks huisvesting. Met minister Witte heeft het RAI-bestuur besprekingen gevoerd over het project van 20 k 25 miljoen gulden. Momenteel is het nog op het departement in studie. De verwachting, die men des tijds koesterde, dat begin 1958 het nieuwe gebouw gereed zou zijn, is thans echter de bodem ingeslagen. Van de zijde van het RAI-bestuur wordt momenteel onderzocht in hoeverre de bouw versneld zou kunnen worden door het werk eventueel met be hulp van buitenlandse werkkrachten te la ten uitvoeren, opdat geen Amsterdamse bouwvakarbeiders aan plaatselijke bouw werken onttrokken behoeven te worden. Eén op de 40 Nederlanders een auto De komende RAI-tentoonstelling zal internationaler zijn dan de expositie van Genève en Brussel. Slechts Rusland, dat in 1954 wel vertegenwoordigd was, laat dit maal verstek gaan. Met betrekking tot het aantal personen auto's in Nederland deelde de heer Eriks son mee dat gedurende het afgelopen jaar Nu de vorstperiode zo hardnekkig aan houdt ziet de KNAC reden om enkele wenken te geven voor de automobilisten, die in deze periode met speciale moeilijk heden hebben te kampen. Omdat blijkt, dat de sterkte van het antivriesmengsel bij verschillende wagens niet toereikend is geweest voor de onge woon lage temperaturen van de laatste dagen, is het verstandig de sterkte te laten controleren. Zowel voor alcohol als glycol antivries bestaan concentratiemeters, die bij de garagehouders en servicestations be schikbaar behoren te zijn. De KNAC vestigt er voorts de aandacht op, dat het bevriezen van portiersloten en benzinetanksloten kan worden voorkomen door een weinig glycerine in het slot te spuiten. Ook het slot van het kofferdeksel komt hiervoor in aanmerking, omdat het nodig kan zijn de kofferruimte te bereiken waar in het algemeen het reservewiel'en het gereedschap is opgeborgen. Een ander bezwaar van de lage tempe raturen is dat sommige handremverbin dingen na het aantrekken van de hand rem vast gaan zitten. Het is daarom af te raden om een auto gedurende langere tijd op de handrem te laten staan. Beter is het in dat geval een lage versnelling in te schakelen. Omdat verschillende luchtpompen bij de vorst van de laatste dagen niet of orivol- doende functioneerden, heeft men de nei ging om de bandenspanning te verwaar lozen. Dit is evenwel schadelijk voor de banden, vooral daar deze het toch al extra zwaar te verduren hebben op een bevroren, onregelmatig wegdek. Automobilisten, die hun auto 's nachts buiten laten staan, hebben des morgens moeilijkheden met het aanslaan van de motor. Hierin kan tege moet worden gekomen door de accu-batte rij extra te laten opladen en een dunne smeerolie te gebruiken. Tenslotte wordt aangeraden, om bij langere tochten enig materiaal mede te nemen, dat dienst kan doen indien men onderweg pech krijgt of niet zonder moeite op de gladde weg of in de sneeuw op gang kan komen. Hiertoe behoren bijvoorbeeld een schop en een oude loper of matjes. De schop kan noodzakelijk zijn bij het ver wisselen van een wiel om een steunpunt te maken voor de crick en een ondergrond voor de wielen, zodat de opgevijzelde wa gen niet weg kan glijden. VRIJDAG 17 FEBRUARI Minerva: „Muiterij op de Caine", 14 jaar, 8.15 uur. Palace: „De jacht op kapitein Ehrlich", 14 jaar, 6.45 en 9.15 uur. Luxor: „Les Diaboliques", 18 jaar, 6.45 en 9.15 uur. Studio: „Goud van Napels", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Twee maal begeerd", 7 en 9.15 uur. Roxy: „De Vechtjas", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „De luit droeg een rokje", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Een vrouw zonder vrees", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Concertgebouw: 8.15 uur, 7de V-concert door het Noordhollands Philharmonisch Or kest onder leiding van Marinus Adam, met medewerking van Dick de Reus, viool. Hotel Brinkmann: 8 uur, B. van der Meer voor de Stichting Centrum voor Psychosyn- these over: „Kiest de beste vorm voor uw leven". Zaal Wilhelminastraat 22: Vereni ging van Spiritisten „Het Licht Psychome trische avond door de heer W. Groeneveld. ZATERDAG 18 FEBRUARI Minerva: „Muiterij op de Gaine", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.30 uur. Palace: „De jacht op kapitein Ehrlich", 14 jaar, 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Luxor: „Les Diaboliques", 18 jaar, 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Studio: „Goud van Napels", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Twee maal begeerd", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De Vechtjas", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „De luit droeg een rokje", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Een vrouw zonder vrees", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido: Nachtvoorstelling „Scarlet Angel", 18 jaar, 11.30 uur. Stads schouwburg: 8 uur, „De koppelaarster". Vleeshal: 8 uur, Mozartherdenking, Sonaten- avond. Lorenzo Pappolo (viool) en Miep van Luin (piano). de oliën in Brylcreem geëmulgeerd zijn voor smetteloze "haarverzorgvng. in ons land niet minder dan ruim 60.000 personenauto's werden verkocht, waarvan 18.000 in ons land waren geassembleerd. Er werden 3300 in ons land geassembleer de auto's uitgevoerd, voornamelijk naar België en Luxemburg. Door deze verkoop, die ongeveer 40 percent hoger lag dan in 1954, heeft ons land zich weer iets verder „opgetrokken" aan de omringende landen, waar de „auto-dichtheid" aanzienlijk hoger is dan in ons land. Telt Nederland momen teel op iedere 40 inwoners één personen auto, in Zweden bedraagt deze verhouding 1 op 13, in Engeland 1 op 14, in Frank rijk en in West-Duitsland 1 op 16, in Bel gië 1 op 17, en in Zwitserland 1 op 20. Men mag wel verwachten, aldus de heer Eriks son, dat de hoogconjunctuur in de auto mobielbranche voorlopig zal blijven be staan. Hij hoopte dat het Nederlandse we gennet in de toekomst het stijgende aantal auto's zal kunnen verwerken. De verwachtingen voor de komende ten toonstelling zijn in het bestuur van de RAI hoog gespannen. Men verwacht dat de exposanten zeer goede zaken zullen doen. Op deze expositie wordt, evenals de vo rige keer, een Nederlands paviljoen inge richt, waarin de toeleveringsbedrijven hun producten zullen tonen. De omzet van deze bedrijven heeft in 1955 de 20 miljoen gulden overschreden. De Haagse rechtbank heeft vonnis gewe zen in de zaak van „de verbrande oude meesters". De verdachte, de 39-jarige koopman D. S. uit Leidsendam, is terzake van opzettelijke brandstichting veroordeeld tot een gevangenisstraf van drieëneenhalf jaar. Van de eveneens tenlastegelegde poging tot oplichting van een verzekeringsmaat schappij voor een bedrag van 175.000, is S. vrijgesproken. Uit het vonnis blijkt dat de rechtbank er zich niet over uit wenst te spreken of zich in de auto, die door de verdachte op 29 maart 1955 te Zoetermeer opzettelijk in brand is gestoken, al of niet kostbare schil derijen, die de verdachte voor 175.000 tegen brand had verzekerd, bevonden hebben. De sopraan Annette de la Bije werkt mede aan het zondagmiddagconcert in de Haar lemse Mozart-herdenking. Met orgelbege leiding brengt zij „Et incarnatus est" ten gehore. TONEEL EN DANS Zaterdag 18 februari. Stadsschouwburg, 20 uur: De Nederlandse Comedie geeft een opvoering van „De Koppelaarster" van Thornton Wilder, in de vertaling van Bert Voeten. In de hoofdrollen: Mary Dresselhuys, Mimi Boesnach, Jacqueline RoyaardsSa-ndberg, Joan Remmelts, Onno Molenkamp en regisseur Henk Rigters. Zondag 19 februari, Stadsschouwburg, 20 uur: De Nederlandse Comedie geeft een voorstelling van „De Koppelaarster" van Thornton Wilder, in de vertaling van Bert Voeten. Voor de medewerkenden zie on der: zaterdag. Decors van Friso Wiegersma. MUZIEK Vrijdag 17 februari, Concertgebouw, 20 uur: Zevende V-concert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder leiding van Marinus Adam met solistische medewer king van Dick de Reus, die het Viool concert No. 8 van Spohr zal uitvoeren. Verder zal worden uitgevoerd: de „Sieg- fried-Idyll" van Wagner en de Derde Symfonie van Mendelssohn. Zaterdag 18 .februari, Grote Markt, 16 uur: Extra-bespeling van het carillon van de Grote Kerk door stadsbeiaardier Arie Peters. Zaterdag 18 februari, Concertgebouw, 20 uur: Feestconcert te geven door het Spoorweg mannenkoor „Elektrisch Materieel" onder leiding van Joh. van 't Vlie met mede werking van: Leni Cramer, sopraan en Leni Veldhuis, piano. Uitgevoerd worden onder meer werken van: Schubert, Ra- meau, Puccini, Gounod en C. M. von We ber. Na de pauze cabaret met medewer king van het gezelschap „De witte kraaien". Zaterdag 18 februari, Vleeshal, 20 uur: Mozartherdenking. Sonatenavond, te geven door Lorenzo Pappolo, viool en Miep van Luin, piano. Zondag 19 februari, Concertgebouw, 14 uur: Mozartherdenking. Concert te geven door ADVERTENTIE Beecham (Nederland) N.V. Voor Engros: Jacq. Mot N.V.. Amsterdam Albert de Klerk, orgel en piano, Annette de la Bije, sopraan en leden van het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Uitgevoerd zullen worden: Orgelfantasie in f, Strijkkwintet in g, Sonate voor orgel en Strijktrio in C, benevens „Et incarna tus est" voor sopraan en orgel en het kwintet voor blazers en piano in Es. Maandag 20 februari, Grote Markt, 15 uur: Bespeling van het carillon van de Grote Kerk door de stadsbeiaardier Arie Peters, die men ook kan beluisteren op vrijdag 24 februari 11.3012.30 uur. Maandag 20 februari, Vleeshal, 12.3013.30 uur: Mozartherdenking. Leden van het Noordhollands Philharmonisch Orkest voe ren uit: het Strijkkwartet in D en het Klarinet-kwintet in A. Dinsdag 21 februari, Concertgebouw, 20.15 uur: Mozartherdenking. Concert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder leiding van Marinus Adam met solistische medewerking van Stevan Bergmann, piano. Verder werken mede: Corry Bijster, sopraan, Annie Hermes, alt, Han le Fèvre, tenor, Herman Schey bas en een groot gemengd koor. Uitgevoerd worden: Symfonie in g. Pianoconcert in c K.V. 491 en die Kroningsmis. Woensdag 22 februari. Vleeshal, 12.3013.30 uur: Mozartherdenking. Pauzeconcert door Ans Bouter, piano en leden van het Noord hollands Philharmonisch Orkest. Uitge voerd worden: het Pianotrio in C en het Fluitkwartet in D. Woensdag 22 februari, Vleeshal, 20 uur: Mozartherdenking: Paul Chr. van Weste ring houdt een lezing over: „Mozarts laat ste levensjaren". Donderdag 23 februari. Vleeshal, 12.3013.30 uur: Mozartherdenking. Pauzeconcert door Ans Bouter, piano en leden van het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Uitgevoerd worden: de Pianosonate in D en het Trio voor klarinet, alt en piano in Es. renpracht van Zuid-Afrika". (Minerva Theater, Heemstede). Woensdag 22 februari: „Onder de zon van Ceylon", kleurenfilm en lezing door mr. A. Hustinx. (Gebouw van de Vereniging van vrijzinnaghervormden, Jacobstraat 6). Woensdag 22 februari: Laatste van twee voordrachten met gramofoonmuziek over „Geschiedenis van de Jazz" door H. Nies- sen (zaal Noord, café-restaurant „Kenne- merland") Donderdag 23 februari: Voor de Vereniging voor Paedagogiek, afdeling Haarlem spreekt mej. mr. M. de Keyzer, kinder rechter te Alkmaar over: „De kinder rechter als hulp bij de opvoeding" (Brink mann, 20.15 uur). Vrijdag 24 februari: Eerste van drie voor drachten over: „Nieuwe wegen in de moraal" door dr. A. van Biemen. GELOOF EN WETENSCHAP Vrijdag 17 februari, Stadschouwburg, 20 uur: Lezing van prof. dr. W. Asselbergs (Anton van Duinkerken) over: „Vijftig jaar" Maandag 20 februari, De Leeuwerik, 20 uur: Tweede van dirie lezingen in de cursus: „Geestelijke volksgezondheid" door dr. M. J. de Jong, eerste secretaris van het Bis dom Haarlem. Maandag 20 februari, De Leeuwerik, 21.10 uur: Tweede van drie lezingen in de cur sus: „De kerkmuziek in de loop der eeuwen" met illustratie van koorzang en bandopname door Kees Bornewasser. Vrijdag 24 februari. Stadsschouwburg, 20 uur: Piano-recital door Hans Henkemans, die werken van Mozart en Beethoven zal uit voeren. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Nieuwe opstelling van de regentenstukken van Frans Hals, ex positie van poppenhuis anno 1750 met inventaris. Het museum is geopend op Donderdag 23 februari, Concertgebouw, 20 uur: Recital door de meesterpianiste Clara Haskil. Zij voert werken uit van Mozart, Beethoven en Schubert. Vrijdag 24 februari, Ridderzaal, 20.15 uur: Mozartherdenking. De levensgeschiedenis van Mozart, muzikaal geïllustreerd onder leiding van Willem Andriessen. Verder werken mede: Antoinette Tiemessen, so praan, Gonne Brinkman, sopraan, Elly Jens, alt, Arjan Blanken, tenor, Albert van Haasteren, bas en orkestleden van het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Leden van de Kennemer Ballet Studio zullen de suite „Les petits riens" uit voeren. Vrijdag 24 februari, Stadsschouwburg, 20 uur: Voor de vereniging „Geloof en We tenschap" geeft Hans Henkemans een pianorecital. Uitgevoerd worden werken van Mozart en Beethoven. VOLKSUNIVERSITEIT Alle bijeenkomsten worden gehouden in de Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum, ingang Klein Heiligland, aanvang 20 uur. Vrijdag 18 februari: Laatste van twee voor drachten door J. J. van der Laan over: „Nieuw Guinea en zijn ontwikkelings mogelijkheden". (Minerva Theater, Heemstede) Maandag 20 februari: De dichter-tekenaar drs. H. L. Prenen spreekt over: „Humor in de beeldende kunst". Dinsdag 21 februari: Dr. J. D. de Jong, geo loog, spreekt over „Tienduizend jaar ge schiedenis van Nederland in de tunnelput te Velsen" Dinsdag 21 februari: Jan P. Strijbos spreekt over en vertoont een. film van: „De kleu Tweemaal verleent de pianiste Ans Bouter medewerking aan de pauzeconcerten in de Vleeshal, namelijk op woensdag 22 en donderdag 23 februari, bij de laatste ge legenheid ter vertolking van de Piano sonate in D (KV 576).

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 5