Forumavond bij de Velser Gemeenschap I AUTORIJLES I SUCCES Gebr. van Bugnum Kerkdiensten j AUTORIJSCHOOL „IJMOND" j Vogelnood maakt steeds meer harten warm en beurzen open Auto- en Motorrijschool Visserij -varia Het „toneel" van vele kanten bekeken Oud en modern bij Velser Jazz Society Honderd gulden van de Breedband; voederdienst ondergaat uitbreiding Vanmorgen in de vishal en op zee Castricummer viel door gladheid Solex Service Station ZATERDAG 18 FEBRUARI 1956 7 Burgerlijke Stand Velsen Klaverjasdrive VESEN LEEFT MEE „Jonge Strijd" had een prettige avond Agenda voor Castricum Brandje in HBM-keet tijdig geblust Schaatswedstrijden in Castricum Na thuiskomst overleden Stijgend ledental bij Bricas SCHRIJFMA CHINE CHR. VISMAN Ledenvergadering van PvdA-afd. Velsen-Noord Agenda voor Beverwijk :imm Kinderdiensten IN EEN SFEER VAN gemeenschapszin, die het kenteken is van de Velser Gemeen schap, werd gisteravond in een der zalen van het Cultureel Centrum een toneel forum gehouden. Voorzitter C. de Jong van de Sectie Toneel deelde mee, dat er deze avond vragen op allerlei gebied gesteld konden worden, mits ze ergens maar aan het toneel verwant waren. De uitwerking van dit aanbod liet wel iets te wensen, want er waren slechts vier vragen, maar door de kundige leiding van de voorzitter van het forum, de heer J. van Os v. d. Abeelen, werden die zodanig geïnterpreteerd, dat er een zeer brede blik op de toneelwereld kon worden gegund. Door het zitting nemen van mevrouw W. Baart, de heer A. H. Holtslag en de heer A. Bosman in het forum, waren bezoekers, regisseurs en actieve spelers vertegen woordigd. Door afwezigheid van de heer J. van Dam, die als criticus zou spreken, was het forum niet voltallig. Na de pauze werd deze functie vervuld door de heer A. van Nierop. Op de vraag wat men doen moest tegen leden die hun rol slecht leerden, wist re gisseur Holtslag als eerste spreker èen bon dige oplossing: eerst onderhanden nemen en bij niet willen van de speler, hem ver zoeken zich over te laten schrijven naar een andere vereniging. De andere forum leden konden zich, zij het dan na vele overwegingen, hiermee wel verenigen. Ook over de vraag wie de beslissing moest nemen bij de keuze van het te spe len toneelstuk en de rolbezetting kwam men tot een eensluidend oordeel, hetgeen voorzitter Van Os van de heer Holtslag eigenlijk tegenviel: een keuzecommissie, bestaande uit 2 a 3 leden en de regisseur behoorden deze beslissing te nemen. Nauw hiermee samenhangend was de vraag of het amateurtoneel nog een andere taak had dan alleen maar ontspannend te wer ken en toneelvoorstellingen te geven. Elke spreker was het ermee eens, dat dit wel de hoofdfactoren waren, maar dat de op leiding van jongere krachten toch ook min stens even belangrijk was. Onbegrijpelijk vond regisseur Holtslag het dan ook, dat een criticus bij een uitvoering, waarin jon ge krachten de gelegenheid werd geboden iets te presteren, uiteraard in een eenvou dig toneelstuk, zich het oordeel aanmatig de, dat de „vereniging tot het brengen van betere stukken in staat was". Hij meende, dat dit buiten de competentie van de ver slaggever ging en dat dit een zaak van het bestuur en de werkende leden was, afge zien nog van het feit, of de zaal er ook zo over oordeelde. Zowel van voor als achter de tafel werd de mening verkondigd, dat het beter was om van tijd tot tijd een „niemendalletje" te brengen, omdat het spelen van zware stukken met een diepere inhoud niet altijd door het publiek werd gewaardeerd. Na de koffiepauze, waarin de „Marjonu- jets", vier zingende meisjes met gitaren de stemming er in hielden, kwam de laatste vraag, die blijkbaar de gemoederen in de amateurverenigingen nog al bezig houdt en waarover zeer geanimeerd werd gebab beld: De vraagsteller wilde wel eens weten of een dagblad, wanneer een „niemendalle tje" werd gespeeld, niet iemand kon sturen die wat „gezelliger" was, dus niet al te cri- tisch keek. De heer Van Nierop begreep deze vraag niet geheel, want, zo zei hij, ook een pre tentieloos stuk kan plezierig zijn en het maakt niet uit of een recensent dan een optimist of een pessimist is, mits het stuk maar niet banaal is. Mevrouw Baart had hiermee ook nog nooit slechte ervaringen gehad, in tegenstelling tot de heer Holtslag, die menig boekje opende en uiteindelijk concludeerde, dat zo'n critiek hem niet deerde, want dat het de mening was van één man. Het beroerde vond hij echter, dat deze mening in alle brievenbussen terecht kwam. Overigens zou hij het zeer op prijs stellen wanneer een verslaggever zich uit sluitend bepaalde tot de beoordeling van het spel. Hij raadde de aanwezigen echter aan, zich van een slechte critiek niet veel aan te trekken, doch te trachten met de critici op goede voet te komen, niet om ze om te kopen, maar het maakte het onder- ADVERTENT1E in prima verwarmde wagen. CELSIUSSTRAAT 52 (achter Cultu- reel Gebouw) - Tel. 4551 - IJmuiden. i GEBOREN: J. BakkerBouwems, z., Vel- serduinweg 235, IJmuiden-O.; T. G. Breur— Horsman, z., Kastanjestraat 42, IJmuiden-O.; J. S. van Riessen—Blom, z., Stokmans-plant- soen 4, IJmuiden-O.; Ch. J. MeijerReijg- wart, z., Kennemerlaan 204, IJmuiden; G. GuttelingRijkeboer, z., Saturnusstraat 25, IJmuiden; E. VenemaSchaap, d„ de Ruij- terstraat 97, IJmuiden-O.; A. J. Verhoeven van Dijke, d., Paramaribostraat 6, Santpoort; A. E. SmitDekker, z., Moerbergplantsoen 191, IJmuiden, V. KorfageVendel, z., Drie- huizerkerkweg 11, Velsen; A. Roessingh Schelling, d., van Tuyllweg 24, Velsen; H. M. Rademakersde Vlugt, d., Spilbergenstraat 12, IJmuiden; M. C. BraamsMooij, z., Lad derbeekstraat 85, Velsen-N. OVERLEDEN: A. Verdikt, 52 j„ echtgenoot van S. M. Pauwels, IJmuiderstraatweg 136, IJmuiden; J. W. F Sligting, 57 j„ echtgenoot van C. C. Klaassen, Molenveltlaan 26, Sant poort; J. Breukhoven, 64 j., weduwe van A. Smit, Jac. van Heemskerkstraat 27, IJmui den; J. H. Claus, 76 j., weduwnaar van W. H. Jansen, Planciusstraat 18, IJmuiden-O.; J. C. Joosten, 42 j., echtgenoot van W. van de Weerd, Kuikensweg 48, Beverwijk. ONDERTROUWD: C. W. H. Weijde, Grote Hout- of Koningsweg 2-g, Velsen-N. en A. M. Welp, Grote Hout- of Koningsweg 2-g, Velsen-N., t. a.: Schulpweg no. 152, Velsen- Noord; J. Brederveld, Planciusstraat 65, IJmuiden-O. en C. Wielinga, A. Bellstraat 63, IJmuiden; A. Th. Slotboom, Ladderbeek straat 14, Velsen-N. en N. J. S. Meijboom, Julianakade 26, IJmuiden; J. Maasland, Bestevaerstraat 15, IJmuiden-O. en H. Brou wer, Willebrordstraat 47, IJmuiden-O., t. a.: Willebrordstraat 47, IJmuiden; C. Kort, Gr. Hout- of Koningsweg 28, Velsen-N. en A. Blokzijl, Gr. Hout- of Koningsweg 28, Vel sen-N., t. a.: Gr. Hout- of Koningsweg 28, Velsen-N. GEHUWD: D. F. van der Wateren en A. M. Kuijs, Kanaalsrtaat 32 rd, IJmuiden; E. F. Juckers en J. M. Sluis, Lindenstraat 12, IJmuiden-O.; P. J. A. Kramer en J. Keur, Bik en Arnoldkade 6 rd, IJmuiden; J. Visser, C. Ph. Prins, Roerstraat 7, IJmuiden. linge begrip en de verstandhouding zo veel beter. De heer De Jong had een iets scherpere kijk op de zaak en meende, dat een criti cus uit de aard van zijn beroep scherper oordeelde, ook al doordat hij, misschien onbewust het spel van beroeps- en ama teur-speler tegen elkaar afwoog. Na een uitgebreid gesprek vatte de voor zitter de meningen echter kort samen door te zeggen, dat ieder die zich tot het pu bliek wendt er van overtuigd moet zijn, dat hij een verantwoordelijkheid draagt en dat dit aan critiek onderhevig is. In Amster dam zouden ze zeggen, aldus de heer Van Os, „als jer niet tegen kan, wat doe je dan in de kou". Hij meende echter, dat een ver eniging rustig op de wensen van zijn pu bliek kon ingaan, maar dat het niet in banaliteiten mocht ontaarden. De avond werd besloten met een reprise van het optreden van mevrouw De Haan en de heer De Jong als „Thomasvaer en Pie ternel", zoals die enige tijd geleden voor de nieuw-Velsenaren werd voorgedragen. Ook in dit critische gezelschap viel dit declamatorium van de heer Kwakkel zeer in de smaak. Ondanks de slechte weersomstandighe den en een hardnekkig weigerende starter van de auto, die een der orkesten naar Velsen moest vervoeren, heeft de Velser Jazz Society toch nog vrijdagavond in het Hervormd Jeugdgebouw in IJmuiden haar maandelijkse muziekavond kunnen houden. Die avond werd geopend door het huis orkest van de Velser club, de Midgetown Jazzband, die ditmaal zonder drummer ten tonele verscheen. Het programma, dat vrij slordig werd afgewerkt, bevatte onder meer „Jazz Parade", „I can't give you anything but love" en „Sorry". Uitblinker in dit optreden was klarinettist E. Cavé. In schrille tegenstelling tot het vorige klonk daarna het „I remember April" van het quintet Henk van Es. Deze combo, die uiterst modern van leer trok, bevatte, naast de leider op baritonsax, als „sterren" de negertrompettist Natley Elstak compleet met-zakdoek en de pianist P. v. d. Haas, die zowel in begeleiding als soli origineel te werk ging. Deze perfect uitgevoerde moderne mu ziek kreeg van het Velser publeik een minder enthousiast onthaal, dan het derde orkest van deze avond, de New Orleans Syncopaters uit Amsterdam, ten deel viel. Hoogtepunt uit het optreden van dit vaar dige orkest was wellicht de plechtig-ge- dragen Tin Roof blues. De begeleiding was over het algemeen te zwaar, zodat de so listen zich nauwelijks van het orkest kon den losmaken. De avond werd besloten met een swing jamsession, met J. Halsema klarinet en H. Baartmans piano. Redacteur-fotograaf van „Rhythme" Hans de Wild, verwisselde daarbij het flitsende kiektoestel voor de bas. Met succes. KI. De Castricumse supportersvereniging CSV heeft voor haar leden en die van de sportvereniging CSV een klaverjasdrive in petto, welke gehouden wordt op zaterdag 25 februari in hotel Meijer. De baten van deze drive, waarvoor in totaal twaalf fraaie prijzen beschikbaar zijn, heeft het bestuur bestemd voor het CSV-clubblad, dat een financiële aanvulling best kan gebruiken. DE HULP, die Dierenbescherming bij haar uitgebreide „vogelvoederdienst" van par ticulieren en bedrijven ondervindt, grenst soms aan het ongelooflijke. Gistermiddag stroomde het voer bijvoorbeeld het Kerbert-asyl bij de Heerenduinen binnen, waar vele rappe handen klaar stonden, om het klein en uitstrooibaar te maken. Vele auto's, voorzien van duidelijke borden „Vogelvoederdienst Dierenbescherming Velsen" zijn daarop naar de polders en het havencomplex uitgezwermd, om de tafels te dekken voor het vogelkoor, dat zo langzamerhand de etenstijden gaat kennen en al verlan gend naar de levenbrengende dozen, kisten en manden uitziet. 4 4 T l Ook vandaag en morgen gaat het voe deren door; de vrijwilligers, die zich in het asyl verdienstelijk maken voor de vogels- in-nood zijn vanmorgen al vroeg begonnen met het klaarmaken van het rantsoen voor de komende dagen en diverse automobilis ten hebben zich bereid verklaard ook in deze vrije tijd weer in te zullen springen voor het vervoer. Brood broodnodig Inmiddels blijft er een durend gebrek aan brood bestaan - de aanvoer van giste ren was wel groot, maar tegen de tiendui zenden hongerige magen op de sneeuw vlakten is haast niet te werken. Samen! De volièrevereniging „Vogelvreugd" heeft zich tot de burgerij gewend met het ver zoek voedsel voor de vogels in en om het Noordzeekanaal af te geven op bepaalde adressen. Dierenbescherming zal gaarne haar inderhaast opgebouwde apparaat ter beschikking stellen, om in deze nieuwe opzet mee te helpen; er is wellicht op die Voor het inistuifwerk van „Jonige Strijd", de jeugdorganisatie van het NW, dat sedert het begin van enkele maanden ge leden voor Velsen-Noord en Beverwijk goede opgang maakt, was donderdagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat een bijzondere bijeen komst. De jonge leden, die de felle kou hadden getrotseerd om hun wekelijks samenzijn niet te missen, maakten door middel van de geslaagde filmstrip „Een droom wordt werkelijkheid", met uiteenzetting van jeugdleiders Joop van der Glas uit Amster dam, kennis met of hernieuwden hun erva ringen met het in 1955 gehouden JS-Pink- sterkamp op „De Scheleberg" in Lunteren, waar negenhonderd NW-jeugd leden bij een waren. De vele aardige beelden van het driedaagse kampleven in en om het mooie kamphuis van „Mercurius", het verblijf in de tientallen tenten en de grote achtmast- circustent voor de maaltijden, de afwisse ling met vele leuke momenten in het open luchttheater, dit alles was een droom, die in 1956 wegens het gouden NW-feest een groter werkelijkheid gaat worden. Er staat namelijk voor 19, 20 en 21 mei een nieuw JS-Pinksterfeest op het pro gramma, waarvoor de afdeling Arnhem een grote openluchtopvoering instudeert, maar het „Gouden kamp", dat wordt voorbereid en waarvoor van het NW een flinke sub sidie geeft, sluit hierbij aan. De leden, waar ook vandaan, kunnen dit gouden kamp be zoeken. Dit was de droom, die werkelijk heid gaat worden en de aanwezigen op vaak geestige wijze aanschouwelijk werd voorgesteld. Joop van der Glas, die een vlot verteller bleek, spoorde de leden, ook die in IJmui den, aan zich voor dit kampgebeuren spoe dig te laten inschrijven. Overigens werd naast dit „warme" ver haal de koude vergeten met spel en vro lijke muziek van de pick-up. „Corso"-theater. Zaterdag en zondag 19.15 en 21.30 uur: „Op de Reeperbaan, 's nachts om half een". Maandag, dinsdag en woensdag, iedere avond 20 uur: „Hit- Parade". Zondagmiddag 15 uur: „De stad zonder wet". OOOOOOOOOOOOCXDOOOCXXICXXXXIOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOC Een onderwijzer van de Van Ossen- dorpschool heeft de ellende onder de vogels gebruikt, om zijn kleine discipe len nogmaals op het hart te binden waar mogelijk te helpen: hij liet drie i van de honger gestorven vogels - een zwarte zee-eend en twee koeten - na- tekenen als droevig onderwerp voor een „affiche", dat door de kinderen van een eigenbedachte slagzin werd voorzien: „Help ons uit de nood, anders gaan wij dood". XXX)OCXXXXXXXXXXXXX>OOOOOOOOOCOOCXXXXXDOOOOOOOOOOOOOOOOOOO< wijze een vruchtdragende coördinatie mo gelijk en via het tijdelijke „hoofdkwartier" van de vogelvoederdienst (het Kerbert- asyl) dat van maandag af hopelijk een ad ministratieve hulpkracht er bij krijgt, is de organisatie op die wijze misschien nog verder uit te breiden. Voeren op Marktplein Het initiatief, dat zich rond het Markt plein onder een aantal winkeliers heeft ont plooid en dat in den beginne een finan ciële steunactie voor de aankoop van voer beoogde, is inmiddels verwezenlijkt: via het gironummer van de „IJmuider Cou rant" (nummer 273107, ten name van „Haarlems Dagblad") zijn reeds onder het motto „Vogelvoedering Velsen" diverse gif ten toegezegd en de penningmeester van Dierenbescherming in Velsen, de heer C. W. van Schreeven, (De Noostraat 20) kreeg reeds in contanten van het personeel van „Breedband" f 100 toegeschoven. De winkeliers hebben zelf ook niet stil gezeten: vanmorgen is op het „stille" ge deelte van het Marktplein, op het braak liggende terrein dus, waar elk jaar de BIMIJ staat, een voederplek in de sneeuw geruimd met een bord erbij, aangevende dat hier de voederdienst ook aan de slag is gegaan, meer speciaal voor de kleine vo gels. Het publiek wordt verzocht, deze plaats te ontzien; omdat een eerste poging, om op het Marktplein zelf een vaste voederplaats te maken mislukte, door te veel drukte in de omgeving van deze „.etenstafel". Hulp blijft nodig De nood blijft stijgen. Een ieder, die meent te kunnen helpen in al deze ver woede pogingen, zoveel mogelijk vogels voor de honderdood te bewaren, melde zich via de centrale post op het Kerbert- asyl (K 2550 5744) of storte een bijdrage op gironummer 273107 t.n.v. Haarlems Dagblad onder vermelding „Vogelvoede ring Velsen". Vrijdagmiddag omstreeks half drie loeide de bramdalarmsiinere van de papierfabriek voor de tweede keer deze week onheilspel lend. Nu was een begin van brand ontstaan in een bouwkeet van de Hollandse Beton Maatschappij, diie werkzaamheden voor Van Gelder uitvoert. De bedrijfsbrandweer was er direct bij en wist met een droogpoederblusapparaat het vuur in de kiem te smoren. Het bestuur van de Kennemer Ijsbaan, welke baan aan de Castricumse Zeeweg is gelegen, heeft voor zondag opnieuw een serie wedsrtijden georganiseerd. Er zal zo wel op de lange als op de korte baan wor den gereden en voor de winnaars zijn er geldprijzen beschikbaar. De zaterdagmarkt De zaterdagmarkt werd bezocht door de „Antje", die 80 kisten schelvis bracht en verder 70 kisten gul en kool, 100 kisten wijting, 25 kisten radio en 80 stuks stijve kabeljauw. Verder waren er 8 loggers en 15 kotters met in totaal 550 kisten schol, 150 kisten haring, 300 stuks stijve kabel jauw en 20.000 kilo tong. Voor het buitenland De export nam de rijen kabeljauw voor f 61 tot f 76, de rijen kleine voor f 34 tot f 43, de kisten grote voor f 76, de kisten kleine voor f 77. De grote schol noteerde f 18 tot f 19, middelschol f 22 tot f 23, zet- schol f 37 tot f 41. Voor de enen werd be taald f 35 tot f 38, voor grote tongen f 2,65 tot f 2,70. Grootmiddel deed f 2,35 tot f 2,40, kleinmiddel f 2,35 tot f 2,40. Tongen 1 brachten f 2,80 tot f 3 op, slips f 2,50 tot f 2,75 en tarbot bracht op f 2 tot f 2,20. Voor het binnenland Het binnenland nam de grote gullen voor f 34 tot f 30, middelgullen voor f 22 tot f 24, de torren voor f 17; de zwarte kolen brachten f 55 tot f 54 op, grote schel vis deed f 33, middelschelvis f 25, klein middel f 18 lot f 21. De pennen noteerden f 21 tot f 23, braad noteerde f 25, wijting f 24 tot f 25, schol 2 f 30 tot f 33 en schol 3 f 18 tot f 28. De maandagmarkt Voor maandag worden verwacht de KW. 135 en de KW. 81. Binnengekomen schepen IJm. 204 verwachting, 11; KW. 105 Ja- coba, 38 Bertha, 23 Volharding, 166 Ge broeders, 155 Arie, 36 Stern, 98, 94; A.M. 16; R.O 15 Antje; Sch. 107 Scheveningen. Vertrokken schepen IJm. 208 Wiron 5; KW. 47 Cornelis Mari- nus; Sch. 153 Onderneming 4; H.D. 87 Pie- tertje; VL. 83 Cornelis. Dagvangsten loggers Dolfijn, 80 kg. en 2 m. vis; Marianne, 70 kg. en 3 m. vis; Arie Nico, 80 kg. en 9 m. vis; Cornelis, 150 kg. en 5 m. vis; Concor dia, 80 kg. en 2 m. vis; Verwachting 120 kg. en 3 m. vis en 2 kabeljauwen; Floris, 80 kg. en 4 m. vis; Elizabeth, 100 kg. en 3 m. vis; Saturnus, 70 kg. en 2 m. vis; Wil- lempje, 70 kg. en 6 m. hoops; Alida, 70 kg. en 5 m. vis; Jacob, 100 kg. en 2 m. vis; Agatha Arie, 80 kg. en 2 m. vis; Arie, 80 kg. en 4 m. hoops en 2 kabeljauwen; Vier Gezusters, 90 kg. en 3 m. vis, thuisvarende; Verwachting, 5 kg. en m. vis, thuisva rende; Coen-Bot, 110 kg. en 5 m. vis, thuis varende; Dina Marie, 50 kg. en 1 m. vis; Jan, 60 kg. en 5 m. vis, thuisvarende. Dagvangsten kotters Leendert Jacoba, 80 kg. en 4 m. vis; Anne Marie, 90 kg. en 4 m. vis; Tinny, 50 kg. en 2'A m. vis en 1 kabeljauw; Victoria, 8 m. hoops, geen tong; Hermina 4, 8 m. vis, geen tong; Albatros, 40 kg. en 2 m. vis; Twee Gezusters, 8 m. vis, geen tong; Stern, 90 kg. en 2 m. vis; Johanna Cornelia, 90 kg. en 3 m. vis; Zeearend, 80 kg. en 4 m. vis; Wiron, 40 kg. en 4 m. vis en 6 kabel jauwen; Arendje, 70 kg. en 2 m. vis, thuis varende; Jacoba, 100 kg. en 5 m. vis, thuis varende; Kon. Juliana, 90 kg. en 4 m. vis, thuisvarende; Alida Jacoba, 60 kg. en 4 m. vis; Pieter Jacob, 80 kg. en 2 m. vis; Hen- drikje, 80 kg. en 3 m. vis; Emisel, 80 kg. en 3 m. vis; Hoop 1, 30 kg. en 4 m. vis in eon trek; Magda, 90 kg. en 2 m. vis; Nehim 1, 90 kg. en 4 m. vis, thuisvarende; Nehim 3, 80 kg. en 2 m. vis en 2 kabeljauwen; Klaas Jr., 80 kg. en 4 m. vis; Vier Gebroe ders, 80 kg. en 2 m. vis; Tinny Dieuw, 90 kg. en 4 m. vis; Jan Willem, 80 kg. en 4 m. vs; Internost, 70 kg. en 3 m. vis; Fievo, 70 kg. en 4 m. vis. De 48-jarige inwoner van Castricum, de heer S., die aan de Cieweg woonde, is vrij dagmorgen op de Dorpsstraat, nabij de katholieke kerk, door de gladde weg ten val gekomen. Hij was in staat naar zijn woning terug te keren, doch op advies van zijn huisarts begaf de heer S., die zich niet wel voelde, zich naar bed. Een half uur later overleed hij. De heer S. was gehuwd en vader van vier kinderen. De Castricumse bridgeclub Bricas heeft in hotel Meijer aan de Dorpsstraat haar jaarvergadering gehouden. De voorzitter memoreerde als belangrijkste feit, dat het ledental van Bricas nog steeds stijgende is. Het jaarverslag van de secretaris, de heer A. Koning, klonk ook al optimistisch en de penningmeester, de heer J. A. Jevan- gaen, gewaagde van een klein, batig saldo. De aftredende bestuursleden, mevrouw Teerink, de voorzitter, secretaris en het lid, de heer A. Glorie, werden met alge mene stemmen herkozen. Tot leden van de kascommissie werden de heren P. Peters en J. de Graaf benoemd. VEILING BEVERWIJK 17 februari Waspeen 14-28; witlof 34-59; prei 51-147; spruiten 32-169; knollen 4-38; boerenkool 17-37; groene kool 12-28; gele kool 8-18; rode kool 10-21; winterpeen 15-24; uien 16-45; rabarber 75. ADVERTENTIE B. K R A A Y - STEPHENSONSTRAAT 61 - IJMUIDEN - TELEF. 4325 ADVERTENTIE DE NIEUWE REMINGTON - TRAVEL - RITER PORTABLE LICHT - SIERLIJK en STERK 269.— Uit voorraad leverbaar MARKTPLEIN 22 - TEL. 4619 - IJMUIDEN De afdeling Velsen-Noord van de Partij van de Arbeid houdt dinsdagavond 21 fe bruari in het gemeentelijk ontepannings- lokaal aan de Van Diepenstraat haar leden vergadering. In de agenda zijn opgenomen een refe rendum en de bespreking van de verkie- zingsaktie van d'it jaar voor de Tweede Kamer, alsmede het uitbrengen van kon- gresversLagen. Wegens de groei van het ledental van de afdeling is er een bestuursvoorstel het be stuur met twee leden uit te breiden. Kan didaten zijn de heren C. Weller en J. W. Meijer. ADVERTENTIE ZEEWEG 275 IJMUIDEN Tel. 4335 en 5050 GEDIPL. INSTRUCTEURS Tevens Luxe verhuur zonder chauffeur ZATERDAG 18 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „George verovert de vloot", Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Die man is gevaarlijk". W. B. Theater, 20 uur: „De schaduw van Zorro". 't Centrum, 20 uur: Padvindersbijeenkomst. Openbare Leeszaal, geopend van 10-12 en 15-17 uur; jeugd van 14.30-16.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek en lees- en studiezaal van 10.13 en 14-17.30 uur ZONDAG 19 FEBRUARI Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „George verovert de vloot". Luxor Theater, 14.30 uur: „De pas des doods"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Die man is gevaarlijk". W. B. Theater, 14.30 uur: „Hands Across the border" en „Het rimboemeisje"; 20 uur: „De schaduw van Zorro". MAANDAG 20 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ciske de Rat". Luxor Theater en W. B. Theater: als zaterdag. K.S.A., 20 uur: K.A.B., klaverjasclub. 't Centrum, 20 uur: Tuinbouwstudieclub. Gemeente Huishoudschool, 20 uur: lezing over ziekenverpleging. Geref. Kerk, Moensplein, 14.30 uur: jaar vergadering Comm. Huish. en Gezins voorlichting. Openbare Leeszaal, geopend van 15-17 en 19-2Q uur; jeugd 19-20 uur. R.K. Leeszaal: uitleenbibliotheek van 15-18 uur: leesen studiezaal van 15-18 en 19-21.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, dage lijks van 17-18 uur. ADVERTENTIE Veilig voor uzelf en veilig voor de motor, die jaren en jaren trouwe diensten moet bewijzen. Daarom is de snelheid van de Solex opzettelijk gelimiteerd tot 30 km per uur VEILIGHEID VOOR ALLES. „Fietsen zonder trappen" betekent dat u met een veilige snelheid moet kun nen rijden. 333.— en ƒ399.50 Velsen - Meervlietstraat 69 - Tel. 5701 Deze opname van Koningin Elizabeth van Engeland werd gemaakt toen zij op haar reis door Nigerie het Pulani-vee bewonderde in de buurt van het onderzoekings centrum van de Moore-Plantage te Ibadan, de hoofdstad van westelijk Nigeri. Prjjzen van vrijdag. Gr. tong 2.602.52; grm. tong 2.32—2.22; kim. tong 2.34—2.20; kl. tong I 2.78—2.64: tarbot I 2.15—1.90. Alles per 1 kg. Tarbot II 9077; tarbot IV 6026; gr. schol 21—17; grm. schol 22—19; kim. schol 40—35; kl. schol I 42—41; kl. schol II 42—28; schar 40—27; bot 13—8; wijting 43—29. Alles per 50 kg. Gr. kabeljauw 14074 per 125 kg. Aanvoer van vrijdag. 215 kisten tong en tarbot. 275 k. schol, 20 k. schar, 10 k. bot, 10 k. eijting, 40 k. kabeljauw en gul, 20 k. di versen. Totaal 600 kisten. Besommingen van vrijdag. KW 51 f 8710; KW 10 f 7910; KW 104 f 8160; KW 169 f 7840. Zondag 19 februari IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: d's. J. v. d. Berg; 5 uur: ids. D. C. van Wijngaarden. Gebouw Chr. Bel., 10 uur: de heer C. H. Vos, jongerendienst. Geref. Kerk, Iehthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. A. Tiemens; 15 en 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), geen opgave ontvangen. Chr. Geref. Kerk, 10 uur, leesdienst; 3 uur: ds. Geels van Haarlem. Gemeente Gods, 10 uur, Cultureel Cen trum, bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. J. Knot van Barsinigerhorn. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur; lof met lijdens meditatie. Woensdag, vrijdag en zater dag (quatertemper-dagen) 9 uur: heilige dienst. Donderdagavond 19.30 uur: ves pers. Leger des Heils, 10 uur: heiligingisddenst; 12 uur: zondagsschool; 4.30 uur: jeugd- bijeenkomst; 8 uur: verlossingssamen komst. Baptiste Gemeente, IJmuiden (Cultureel gebouw, Plein Moerbergplantsoen), 10 uur: de heer G. Planting. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. S. de Roest; 7 uur: majoor J. de Bree (Leger des Heils) en ds. de Roest, oecumenische dienst. Jeugdgebouw, 10 uur: jeuigdkerk. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. W. Diepersloot. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: dr. P. Smits van Den Haag. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 uur: J. Kits uit Doorn; 19.30 uur: F. Nieuwmeijer uit Alphen aan de Rijn. Woensdag 19.45 uur: H. Kleyn-Haoeveld uit Bodegraven Bijbel- bespreking). Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: breking des broods. Donderdagavond 8 uur: bijbelbespreking. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 17.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Enigelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink; 19 uur: ds. B. J. J. Naessens uit Heemskerk, jeugddienst. Wijkgebouw, 10 uur: jeugdkapel, mevr. W. Snoek-Gabel. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man; 19 uur: ds. F. C. Willekes van Be verwijk. Geref. Kerk, ds. A. C. van Nood, 10 en 17 uur. Chr. Geref. Kerk, geen opgave ontvangen. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, de heer W. F. Kloos uit Gouda, 10 uur. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenlaan, 10 en 19 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel, Groene Huis, 10 uur: heer A. Boer. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. A. G. v. Wijek van Alkmaar. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: Zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossinigssamenkomst. De samen komsten staan o.l.v. 2e luitenante C. Oele. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. D. ter Steege; 19 uur: ds. F. D. Emous, Rotterdam. „De Toorts", 9 uur: ds. D. ter Steege. Geref. Kerk, geen opgave ontvangen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), geen opgave ontvangen. Remonstrantse-Doopsgezinde gemeenten, gebouw „Spaamberg", Wüstelaan 75, 10.30 uur: mej. dr. J. W. Herfst. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening service 7.30 p.m. IJMUIDEN-WEST: Geref. Evang. zondagsschool, Gr. v. Prin- stererschool, 10.30 en 11.30 uur. Herv. zondagsschool, Creutzbergschool, 10 uur. Leger des Heils zondagsschool, Gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. Herv. zondagsschool, Insingerschool, 10 uur. Geref. Evang. zondagsschool, Ichthus- burcht, 11 uur. Herv. zondagsschool, Comitéschool, 10 uur. Zondagsschool Doopsgezinde Gemeente, Kerkgebouw Helmstraat, 11.30 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school, 10 uur. Herv. zondagschool, Julianaschool, 10 uur. Geref. zondagsschool, Lariksburcht, 11.30 uur. Geref. Evang. zondagsschool, 10.30 uur: Noodwinkel voorheen Bisschof aan de Oosterduinweg. Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Theo Thijssenschool, 10 uur. DRIEHUIS VELSEN-DORP: Herv. zondagsschool te Driehuis, Maria Boreelkleuterschool, alle leeftijde.i 10 u. Hervormde zondagsschool te Velsen- dorp, Wijkgebouw, Torenstraat, 12 uur. Zondagsschool Doopsgezinde Gemeente Jan Campertschool, 10.30 uur. VELSEN-NOORD: Herv. zondagsschool, 5 t/m 8 jaar kleu terschool aan de Banjaertstraat 12 uur en van 8 t/m 13 jaar in de C.V.O.-school aan de Langeveldstraat 12 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7