Oxford- kleding OXFORD KLEDING GERARD VAN PRAAG De vroegere predikant F. B. Kooimans over zijn bekering tot het katholicisme Visserij - varia Havenberlchten 1 Twee koude reigers 10 Protest van de katholieke vrouwen aan KVP bestuur Annie Schmidt en Simon Carmiggelt in Kennemer Theater Agenda voor Beverwijk Drs. Roemers spreekt over de loonpolitiek npmi Kennemer Motor Club op de goede weg A.B.V.A.-leden genoten van reisfilms Propramma voor Beverwijks vijfde mei Drie bedrijven werken samen Koninklijke onderscheiding voor fitter J. Burger Beverwijkse jeugd leverde strijd op de schaatsen „Natura" liet één avond grenzen vervallen Pianist Henkemans concerteert voor T oonkunst-leden Voorlichtingsmiddag voor tuinbouwers Scheepvaart „Pat-Mat" schaakte tegen „Het Oosten" Burgerlijke Stand Velsen DONDERDAG 23 FEBRUARI 1956 De heer F. B. Kooimans sprak gisteravond voor het Katholiek Vrouwengilde In Be verwijk over zijn nogal geruchtmakende overgang naar het katholicisme. Spreker die voordien Gereformeerd predikant te Rotterdam was, begon met ietg over zijn jeugd te vertellen en over de gebruiken in de protestantse kerken, om zijn toehoorders een duidelijk inzicht te geven van de moei lijkheden, die er zijn om tot het katholieke geloof over te gaan. Zeer veel gebruiken in de protestantse kerken komen overeen met die van de katholieken, alleen wordt er meestal een andere uitleg aan gegeven, meende de be keerling. Als de grote weerstanden voor de protestanten om tot de R. K. Kerk over te gaan noemde hij de biecht bij de Rooms Katholieken. „Ook hierin begint echter een kentering te komen", zei de heer Kooi mans. Vooral in Duitsland is men er sterk voor dit sacrament van de Katholieke Kerk in de protestantse godsdienst in te voeren. Door de oorlog zijn er veel misverstanden tussen de R. K. en de Protestanten uit de weg geruimd en na de oorlog zijn er zelfs clubs gevormd van priesters en dominees om een dieper inzicht in eikaars overtui ging te verkrijgen. Zijn overgang was door stand gekomen en volgens zijn eigen over tuiging een wonder, daar zijn vrouw en zijn dochter de wens te kennen hadden ge geven eveneens tot het Katholicisme te willen overgaan hoewel zij weinig met de Katholieke geestelijkheid in aanraking waren gekomen. „De overgang is vooral een geestelijke strijd, daar het een breuk r-OOOOCOCOCXXXXXXXXXXXXXXXXDOOOOOOOOOOCXXXDOOOCXXXXOOOOOOOC 8 Ze zaten dicht bij elkaar in de einde- 8 loos-witte polder: twee blauwe rei- 8 gors, gevlucht uit het steunende ge- 8 8 boomte van „Beeckesteijn"waar ook 8 al geen voedsel te halen is, naar de paar stukjes open water, die deze winter nog open laat - op zoek naar i een visjeeen onvoorzichtige kikker j of wie weet zelfs een luchthappende paling. Die niet kwamen. Urenlang i heeft de wind door hun grijze veren- dos gestreken, tot de eerste viel en i liggen bleef - het gele oog nog open ah enig teken van leven. De ander was er iets beter aan toe, had wel- licht wat meer succes gehad. Zo vond de voederdienst van Vel- j sens dierenbescherming ze. Voorzich- tig zijn da steltlopers uit het ijs losge- maakt en naar het asyl gebracht. Dat is nu eenmaal niet gebouivd op verkleumde en half-verhongerde rei-1 gers, maar niettemin werd het duo in een poezenhok geschoven met een bakje water en wat makrelen. Ze taalden er niet naar. Met een stokje en een balletje conservenvis heeft men dan na lang proberen een hap i eten in de krop gewurmd, gekregen, maar of ze lente halen? Er is een kans, dat al die myriaden 8 andere hongerende vogels in onze g jj omgeving het wel halen, als het fonds, g dat Dierenbescherming aankweekt, stevig genoeg is en de hulp in natura 8 voort blijft duren. Gisteren kwamen in contanten bin-1 nen Blokwals-personeel 24.46; fa. 8 Wisker 10.-; N.N. 6.-; ir. D. f 10.-; N.N. f 1.-; van L. f 2.50; inzameding 8 O.W. f 21.-; kinderen van H. f 3.50; Pers. Agenturen f 5.-; mevr. W. f 2.50; door padvinders ingez. f 2.50; A. v. d. 8 S. f 2.50; J. v. d. S. f 2.50; pers. Cre- 8 matorium f 33.50. 8 Op onze giro (273107, ten name 8 van „Haarlems Dagblad" onder ver-1 8 melding „Vogelvoedering Veisen") werd gestort: W. f 2.50; J. A. R. 8 f 2.50; H. B. f 2.50; F. H. J. de P. 8 8 f 2.50; lr. W. P. f 2.50; H. S. Dr. 8 8 2.50; P. J. K. f 2.50; W. G. S. f 3.50; W. R. f 4.-; G. W. B. f 5.-; N. N. f 10.-; Zr. L. C. den O. f 10.-. XXXXXXXXXXOOOOOOOOOOOOOOC)OOOOOOCOOC)COOOOOOOOOOOOOOCXX)OC Op uitnodiging van boekhandel Dingier zullen Annie M. G. Schmidt en Simon Carmiggelt op vrijdag 9 maart optreden in het Kennemer Theater te Beverwijk. DONDERDAG 23 FEBRUARI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De baas in huis." Kennemer Theater, 20 uur: „Turnlust," gymnastiekuitvoering. 't Centrum, 20 uur: Witte Kruis, lezing. „Terpsichore," 20 uur: A.N.M.B., leden vergadering. K.S.A., 20 uur: Stille omgang, jaarver gadering. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek, lees- en studiezaal van 1013 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, dage lijks van 1718 uur. VRIJDAG 24 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Helena van Troyen." Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het offer van een moeder." W. B. Theater, 20 uur: „Aloma van de Zuidz6€ K.S.A., 20 uur: St. Eloy, ledenvergade ring. „De Groentebeurs," 20 uur: Technische Club. Bisschoppelijke Kweekschool, 20 uur: Lezing door Albert Vogel. Café „Meerenstein," 20 uur: tweede amateuravond. Ned. Herv. Gebouw, Schans, 20 uur: Be- verwijkse Amateurfotografen, uitslag onderlinge wedstrijd. Openbare Leeszaal, geopend van 1517 en 19—20; jeugd van 18.30—20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15 18 en 1921 uur; lees- en studiezaal van 10—13, 15—18 en 19—21.30 uur. 8 betekent met het vertrouwde verleden en het vergt zeer veel van de bekeerling" al dus besloot de heer Kooimans zijn lezing. Na de pauze was er gelegenheid om de heer Kooimans vragen te stellen en werd hiervan druk gemaakt. De presidente be sprak nog een ingekomen schrijven van de vrouwenbeweging, waarin protest werd aangetekend tegen het besluit van het hoofdbestuur der K.V.P. om het aantal vrouwelijke vertegenwoordigsters in de Tweede Kamer niet uit te breiden. Zij las vervolgens een protestschrijven aan dit Hoofdbestuur voor die door alle dames mede werd ondertekend. De N.V.V.-Bestuurdersbond te Beverwijk organiseert op woensdag 7 maart in de bovenzaal van ,,'t Centrum" een bijeen komst, waarop drs. D. Roemers, secretaris van het N.V.V., zal spreken over het onderwerp: „De huidige loonpolitiek." Na deze inleiding zal een discussie wor den gehouden. KLAVERJASSEN BIJ DE K.A.B. De culturele dienst van de K.A.B. heeft opnieuw een klaverjasdrive voor haar leden gehouden, welke in de volgende uit slag eindigde: heren: 1. T. Koelman 5236 pnt.; 2. J. Beentjes 5068 pnt.; 3. J. v. d. Zon 4949 pnt.; 4. A. J. Klaas 4675 pnt.; 5. J. v. d. Kolk 4648 pnt.; 6. J. Tromp 4648 pnt. De uitslag bij de dames was: 1. mevrouw A. G. v. IJsseïmuiden 5044 pnt.; 2. mevr. J. C. v. IJsseïmuiden; 3. mevrouw v. d. Wateren 4825 pnt. ADVERTENTIE djZUtcu VEILIN GBERICHT 22 februari Boerenkool 1835; prei 68—148; spruiten 35—137; rode kool 17—49. s* v J Zelfs de grote rivieren zijn thans begaanbaar. Tussen Rhenen en Resteren heeft men over de Rijn een looppad aangelegd. Met de fiets aan de hand wordt de oversteek ondernomen. Alleen in verkeersregels is men blijkbaar niet sterk Voor de dinsdagavond gehouden jaar vergadering van de Kennemer Motor Club (K.M.C.) was tamelijk veel belangstelling en de geest die bij de besprekingen heerste belooft alle goeds voor het komende jaar. Bij de opening deelde de voorzitter, de heer J. Esser, mede, dat de heren W. Aafjes uit Assendelft en J. Schipper uit Velsen-Noord kampioen waren geworden in de betrouw- baarheidsrit, respectievelijk in de afdeling motor en bromfiets. Bij de gehouden enquête over het ver keerswezen hebben de leden van de K.M.C. geen al te best figuur geslagen. Er werden 108 strafpunten aangetekend, waardoor de K.M.C. niet mee kan doen aan de tweede ronde. Men was het er over eens, dat het wenselijk is de kennis op verkeersgebied wat aan te vullen en bij de tegenwoordige verkeersregels aan te passen. De secretaris, de heer P. Massee, bracht een uitgebreid jaarverslag uit, waarin tot uiting kwam dat de ritten in het afgelopen jaar niet zo goed waren verlopen. De moei lijkheden waren vele, doch men is er van overtuigd dat het volgend jaar een beter beeld te zien zal geven. Algemeen was men van oordeel dat aansluiting bij de Zaan streek betere resultaten zal geven. De voorzitter bedankte de heren P. Lan- gendijk en P. Massee voor hun vele be moeiingen in de sportcommissie. Namens de ontspanningscommissie bracht de heer J. Geleens verslag uit, memoreerde de vele hoogtepunten, als feest- en klaver- jasavonden en bracht in deze dank aan de heer J. J. Konz, voor zijn vele activiteiten. Het beleid van het bestuur bleek van cri- tiek verschoond te blijven. De heer Massee meende zich niet langer beschikbaar te kunnen stellen als secreta ris, maar toen er geen kandidaten bleken te zijn, heeft hij beloofd zijn schouders er weer onder te zullen zetten. Het bestuur is thans als volgt samenge steld: B. Mol, voorzitter; J. Esser, 2e voor zitter; de heren P. Massee en J. Geleen, le en 2e secretaris; H. Lagrand en H. Schuur man le en 2e penningmeester en de redac tiecommissie zal bestaan uit de heren H. van Doorn, C. L. Plooy en A. Bruinenberg. De heren D. Hoogland, A. Gootjes, A. Brui nenberg, J. Walgien en J. Esser zullen on der voorzitterschap van de laatste de sport commissie vormen. Zo gaat de K.M.C. het nieuwe seizoen tegemoet in de vaste overtuiging dat 1956 een beter beeld zal geven dan het voor gaande jaar. De filmavond, die de afdeling Beverwijk van de Algemene Bond van Ambtenaren woensdag in zaal Timmer organiseerde, was ondanks de bittere koude zeer goed bezocht. De voorzitter, de heer H. Bronkhorst, toonde zich hierover in zijn openingswoord zeer verheugd; hij deelde mede dat het congres van de A.B.V.A. eind mei in Sche- veningen zal worden gehouden. De afdeling Beverwijk zal hier vertegen woordigd worden door de voorzitter en de secretaris, de heer H. van Lopik. Het reisbureau „De Vrije Wereld" ver toonde op deze avond enige zeer mooie films over Zwitserland en Italië. Eén van de reisleiders van dit bureau hield vooraf een korte inleiding, waarin hij de doelstel lingen van „De Vrije Wereld" nader toe lichtte. Deze instelling, die werd gesticht met onder andere van het N.V.V., stelt zich ten doel om ook voor de kleine man een vakantiereis mogelijk te maken, door de kosten zo laag mogelijk te houden. Schutters legden aan De wekelijkse oefenavond van de Wijk aan Zeese schietvereniging „Ons Genoegen" had het volgende resultaat: 1. W. Snijders 50 pnt.; 2. B. Schelvis 49 pnt.; 3. P. Schel vis 48 pnt.; 4. C. van Wilgenburg 48 pnt.; 5. D. Dirks 48 pnt. I OOOOCOOOOOCXXXXXXXXXXXXXXXIOOCIOOOOCOCXXOOOOOOOOCOCOOOOOOC Voor de viering van het Bevrijdings- 8 feest heeft het organiserend comité in 8 Beverwijk een voorlopig programma samengesteld dat er als volgt uitziet: g 8 uur: Jeugdappèl, défilé voor het ge- c meentebestuur door jeugdorganisaties g en sportverenigingen. '10.30 uur: Poppenkast en goochel- 8 voorstelling voor de leerlingen van de s laagste klassen in veilinggebouw „Ken- g iemerland". 8 13.30 en 15.30 uur: Kindervoorstel- 8 ling door de toneelgroep „Puck" in het g 8 Kennemer Theater o 14 uur: Ruiterdemonstraties door ;j 8 landelijke ruiterverenigingen. g In de middag of vooravond: Muziek- g feest door harmonie en/of tamboerkorp- g 8 sen op het Kuenenplein. 20 uur: Toneelvoorstelling door het 8 8 gezelschap „Puck" in het Kennemer g 8 Theater. Tegelijkertijd vindt een varié- g 8 té-voorstelling plaats in veilinggebouw 8 „Kennemerland". ;g 20.30 uur: Volksbal op het Parkeer- j 6 terrein. i De vijfde mei wordt besloten met een 8 vuurwerk dat 's avonds om elf uur 8 wordt ontstoken. XXXXXDOOOOCOOOOOOCODOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXX> Bedrijfs-G ene es kundige dienst „Wijkermeer" Aan alle werknemers van de N.V. De Plaatwellerij (bedrijf Velsen), de N.V. Ko ninklijke Wagonfabriek Beijnes te Bever wijk en Ven Gelder Zonen N.V. Koninklijke Papierfabrieken (bedrijf Velsen) is mede deling gedaan, dat na geruime tijd van voorbereiding is opgericht de Bedrijfs-Ge- neeskundige Dienst „Wijkermeer", een ge zamenlijke medische dienst van de ge noemde bedrijven. Na vooreerst te hebben moeten volstaan met een algemene voorlichting van de kern en de beambten-contactcommissie inzake de voorbereiding van deze dienst, is thans mededegedeeld, dat de leiding van de Be- dirijfs-Geneeskundige Dienst „Wijkermeer", waaraan de vorm van een vereniging is ge geven, is opgedragen aan dokter J. Kool stra met assistentie van zuster M. E. A. Sanders. De instelling van deze dienst betekent het einde van een vijfentwintigjarige pe riode, gedurende welke dokter R. W. Fier- stra is opgetreden als medisch adviseur aan het bedrijf van Van Gelder Zonen, waar voor hem reeds op 2 januari hulde werd gebracht en tevens afscheid van hem werd genomen. De nieuwe dienst zal op de aangesloten bedrijven debeschikking krijgen over de noodzakelijke ruimten voor een verband en een spreekkamer, terwijl daarnaast een medisch centrum zal worden ingericht voor meer uitgebreide onderzoekingen. Dit centrum zal worden gevestigd in de villa „Houtwijk" aan de Koningsweg te Velsen-Noord, waarvoor met de verbou wing van dit pand voor het beoogde doel inmiddels een aanvang is gemaakt en dat men als medisch, centrum voor de drie be drijven ongeveer in juni in gebruik hoopt te kunnen nemen. Bij Koninklijk Besluit is aan de heer J. Burger, le fitter bij het gemeentelijk gas bedrijf, bij gelegenheid van zijn 40-jarig dienstjubileum toegekend de ere-médaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De burgemeester heeft de begiftigde met zijn familie ten raadhuize ontvangen om hem hiervan mededeling te doen en hem de versierselen uit te reiken, onder aanbieding van zijn hartelijke geluk wensen. Namens het gemeentebestuur werd hem daarnaast een klein model draag- médaille ten geschenke gegeven. Wethou der Niesten en de heer Vos, directeur van het gemeentelijk gasbedrijf, waren hierbij tegenwoordig. Op een drietal banen in Beverwijk wer den woensdagmiddag schaatswedstrijden gehouden voor jongens en meisjes, die on danks de felle koude een uiterst.vlot en sportief verloop hadden. Aan de St. Aagtendijk waren op initiatief van enige buurtbewoners van de Munniken- weg wedstrijden voor jongens van 8-12 jaar. De uitslagen waren hier: 8-9 jaar: 1. G. v. d. Winden Jr., 2. P. Stam, 3. K. de Reuver, 4. D. Vogelaar, 5. G. Six, 6. L. Jonker. 10-12 jaar: 1. Muskee, 2. Van de Kom mer, 3. Bakker, 4. Stengs, 5. Tiggelaar, 6. De Munck. Onder leiding van het personeel der school hebben de leerlingen van de St. Jozëfschool wedstrijden gehouden op de ijsbaan. Meer dan 100 jongens en meisjes reden hier om diverse prijzen, die voor iedere klas beschikbaar waren. Na afloop heeft het hoofd van de school de heer N. de Jonge de prijzen uitgereikt. 36 jongens bekampten elkaar fel om geldprijsjes, die de eigenaar der ijsbaan beschikbaar had gesteld. De priis van ƒ7.50 was voor P. de Reuver, A. Nieuwenhuis won 6, B. Fris 5, H. Klein 4 en R. Muskee f 3. ADVERTENTIE unie MARKTPLEIN I3MUIDEN De reisvereniging „Natura" bood haar Beverwijkse leden gisteravond in de bovenzaal van het Centrum een filmavond aan, die door een zeer groot aantal leden werd bezocht. De secretaris-penningmees ter van het hoofdbestuur de heer Acda gaf een korte inleiding over het werk van de reisvereniging, die op coöperatieve basis werkt. Het doel is de mensen nader te brengen tot de natuur, waartoe het reizen als middel wordt gebruikt. Hierna werd een Amerikaanse reisfilm in technicolor vertoond „Grenzen die ons scheiden", die de noodzakelijkheid aan toonde om ,tot opheffing van deze grenzen te komen. Na een 'alleraardigste tekenfilm volgde de hoofdfilm „De gouden Edel weiss". Deze in Tirol opgenomen film liet verbazingwekkende staaltjes van alpinis me zien, terwijl tevens grote aandacht aan flora en fauna werd besteed. Het verhaal tje dat er omheen was geweven, was ken nelijk meer om het publiek te gerieven dan dat het een wezenlijk aandeel in het geheel had. De waarnemend voorzitter de heer E. Drenth dankte na afloop de aan wezigen voor hun opkomst en het hoofd bestuur voor het geven van deze film avond. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE De afdeling Beverwijk van de Maat schappij tot bevordering der Toonkunst ar rangeert voor haar leden en donateurs dinsdagavond 28 februari in het Kennemer Theater aan de Zeestraat (dus niet in het Luxor Theater) een pionaconcert te ver zorgen door Hans Henkemans met werken van W. A. Mozart en C. v. Beethoven. De tweede en de slotselectie-avonden van het door „Toonkunst" te houden jeugd- muziekconcours, respectievelijk op 22 fe bruari en 7 Maart, zullen worden gehou den in het Hervormde Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan te IJmuiden, aanvang halfacht. Deze beide avonden worden in IJmuiden gehouden omdat door het ge meentebestuur van Velsen in de kosten een belangrijke bijdrage wordt verleen?! en velé inschrijvingen voor dit jeugdconcours ten zuiden van het Noordzeekanaal zijn binnengekomen. Het Rijkstuinbouw consulentschap houdt in samenwerking met de Beverwijkse groenteveilingen op vrijdag 24 februari een voorlichtingsmiddag in het veilingge bouw „Kennemerland". Onder meer zal de heer J. C. Muyen spreken over „Het resultaat van het grond onderzoek bij de teelt van aardbeien". Prijzen van woensdag. Heilbot 2,80; gr. tomg 2,76—2.66; grm. tong 2,582,28; kim. tong 3,202,85; kl. tong I 2,952,66; kl. to-ng II 2,302,22; tarbot I 3,20—2,60, per kg. Tarbot II 96; tarbot IV 7530; gr. schol 1816; grm. schol 2217; kim. schol 4832; kl. schol I 48—34;'kl. schol II 47—26; schar 30—18; bot 178; v. haring 2220; makreel 3530; Gr. schelvis 4338; grm. schelvis 4034; kim. schelvis 3730; kl. schelvis I 34—31; kl. schelvis II 3935; wijting 2913; gr. gul 4737; midd. gul 4137; kl. gul 32—31; ham 10082; poontjes 21—20; kl. koolvis zw. 2117, per 50 kg. Gr. kabeljauw 224104: gr. koolvis zw. 6250; gr. lenig 64, per 125 kg. Aanvoer van woensdag. 86 kisten tong en tarbot, 2 kisten heilbot, 220 kisten schol, 36 kisten schar, 65 kisten bot, 110 kisten ha ring, 23 kisten makreel, 210 kisten schelvis, 540 kisten wijting, 80 kisten kabeljauw en gul, 10 kisten leng, 3 kisten ham, 10 kisten poon, 60 kisten koolvis, 25 kisten diversen. Totaal 1480 kisten. Besommingen van woensdag. IJM 221 f5470: KW 81 f21.500; HD 125 f3330; KW 69 f 800; IJM 3 f 1610; RO 29 f 1680; KW 84 f 5790; IJM 52 f230. Woensdag kwamen in IJmuiden binnen: Gazelle van Rotterdam. Afiena van Rotter dam. Stem van Malaga. Hydra van Antwer pen. Germania met de Vanquisher van Rot terdam. Konnie M van Rotterdam. Heinrich van Brunsbüttely Trompenberg van New Or leans. Scharhorn van Rotterdam. Erika Frit- zen van New Port. Mulan van Rotterdam. Brant van Norfolk. Gisela Esbergen van St. Nazaire. Seabreeze varr Hampton Roads. Bristus II van Alesund. Argos van Newport News. Nijenburg van Le Havre. Scandius v. Rotterdam. Loenerkerk van Londen. Cote du Nord va.n Le Havre. Zanzibar van Rotterdam. Lireco van Hamburg. Myfem van Rotterdam. Vertrokken zijn: Alfred naar Rotterdam. Tabinta naar Port Said. British Bugler naar Rotterdam. Liberté naar Esbjerg. Guinee- kust naar Hamburg. Admiraal de Ruyter n. Rotterdam. Hegra naar Drogheda. Amarique naar Bremen. Labiosa naar Rotterdam. Kon nie M naar Hamburg. Bornheim naar Bruns- büttel. Udgard naar Bremen. Siam naar Rot terdam. Amyntas naar Esbjerg. Amstelveen naar Rotterdam. Olonetz n. Londen. Aeneas naar Rotterdam. ADVERTENTIE IN IJMUIDEN VERKRIJGBAAR BIJ KENNEMERLAAN 100 K»x)0txxj0000000t300000000ixxxr^x Aagtekerk, 21 te Antwerpen. Aalsdijk, 22 te Baltimore. Abbekerk, 21 v. Rotterdam n. Yokohama. Algenib, 21 v. Durban n. Lor. Marquez. Andijk, 22 te Antwerpen. Aardijk, pass. 22 Scilly's n. New York. Alamak, 22 Karachi. Altair, 22 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Alphacca, 21 v. Santos n. Buenos Aires. Amsteldijk, 21 te Brownsville. Aegis, 22 v. Aruba n. Ciudad Trujillo. Ampenan, 22 te Asmara. Aliothen, 21 v. Buenos Aires n. Montevideo. Arkeldijk pass. 21 Vlissingen n. New Orleans. Beninkust, pass. 22 Ouessanf n. Antwerpen. Bawean, 22 Singapore. Breda, 22 te Iquique. Caltex Leiden, 22 te Rotterdam. Caltex The Hague, 22 te Rotterdam. Caltex Nederland, 22 pass. Pantellaria n. R'dam Caltex Utrecht, pass. 22 Kp. Vincent n. R'dam. Castor, 21 160 m. o.zo. Key West. Camerounkust, 21 v. Freetown n. Dakar. Callisto, 21 te Halifax. Dorestad, 23 Piraeus. Eemland, 22 te Las Pasmas. Eendracht, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Eos, pass. 22 Kp. Vilano n. Tunis. Esso Rotterdam, pass. 22 Kp. Bougaroni n. Sidon Enggano 22 te Djeddah. Elizabeth B, 22 Vlaardingen. Gouwe, 21 te Dakar. Guineekust, 22 v. Amsterdam n. Hamburg. Hydra, 22 te Amsterdam. Hdyra, 22 Amsterdam. Hector, 21 v. Iskenderun n. Kalyvia. Ivoorkust, 22 te Lagos. Keizerswaard, 21 te Buenos Aires. Karimata pass. 22 Suez n. Belawan. Kieldrecht, 23 Colombo. Koratia, pass. 22 Sabang n. Balikpapan. Kota Baroe, pass. 22 Ceylon n. Aden. Kota Gede, pass. 22 Ceylon n. Belawan. Kermia, 24 Mena el Ahmadi verwacht. Kinderdijk, 21 v. Vlissingen proefvaren. Lissekerk, pass. 21 Ouessant n. Le Havre. Lemsterkerk, 22 v. Rotterdam n. Antwerpen. Lawak, 22 v. Port Said n. Napals. Loenerkerk, 22 Amsterdam. Laurenskerk, 21 v. Dubai 22 te Bahrein verw. Leto, 22 610 m. N. eil. Wake. Maashaven, 21 v. Melilla n. Rotterdam. Meerkerk 21 v. Aden n. Karachi. Modjokerto, 21 v Genua n. Marseille. Molenkerk, 22 te Genua. Maashaven, pass. 22 Gibraltar n. Rotterdam. Murena, 23 Miri. Maasland, 26 Amsterdam verwacht. Mirza, 23 Pulubukom verwacht. Mentor, 22 te Georgetown. Maureen, 26 te Beaufort verwacht. Nias, 21 v. Manilla n. Ilo Ilo. Notos, 21 v. Beyrouth n. Famagusta. Noordam, 21 300 m. zo. Kp. Race. Orestes, 22 te Curagao. Orion, 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Ouwerkerk, 22 v Rotterdam n. Genua. Oranje, 22 Southampton. Ovula, 22 Tj. Priok. Overijsel, pass. 22 Kp. Cambodja n. Hongkong. Poseidon, 22 te Rotterdam. Prins Willem II, 22 te Rotterdam. Purfina Nederland II, 21 v. Genua n. Perz. Golf Prins Fred. Hendrik, 22 v. Antwerpen n. Hamburg Peperkust, 18 te Accra. Ridderkerk, 22 Antwerpen. Raki, 21 240 m. o. Kp. Henry. Reyniersz, 23 te Makassar verwacht. Stentor, 21 te Curagao. Straat Bali, 22 te Colombo. Solon, 21 te Amsterdam terug v. proefvaart. Sibajak. pass 22 Kp. Bon n. Rotterdam. Sirrah, pass. 22 Finisterre n. Antwerpen. Slamat, 22 v. Port Said n. Napels. Stad Amsterdam, 22 v. Narvik n. Rotterdam. Stad Breda. 22 v. Las Palmas n. Monrovia. Sibigo, 22 Melbourne. Soestdijk, 21 480 m. O. Ceylon. Stanvac Talang Akar, 21 v. Telokansong naar Sungeigerong. Sarpedon, 22 te Horta. Swartenhondt, 22 te Menado. Slamat, 21 v. Suez n. Port Said. Seven Seas, 21 v. New York n. Bremerhaven. Tabinta. 21 v. Amsterdam n. Tj. Priok. Tara, pass. 22 Fern. Noronha n. Rio de Janeiro Trompenberg, 22 Amsterdam. Tjibantjet, 22 Belawan. Tjipondok, 22 Hongkong. Trompenberg, 22 te Amsterdam. Vasum, 21 v Port Said n. Rastanura. Van Waerwijck, 22 te Yokohama. Wonogiri, 21 v. New Orleans n. Charleston. W. Alton Jones, 23 Suez. Wonosobo, 22 v. Rotterdam n. Golf v. Mexico. Westertoren, 22 te Curagao. Woensdrecht, 22 240 m. o. Albany. Zuiderzee, 21 1000 m. o. Bermuda. KLEINE VAART Annie G, 22 v. Amsterdam t eLonden. Annie G, 22 te Londen verwacht. Afiena, 22 te Amsterdam. Albergen 23 te Genua verwacht. Afiena, 22 v. Rotterdam te Amsterdam. Betty, 22 v Antwerpen te Sharpness. Bab T, 20 v. Requejada te Antwerpen. Bergsingel, 22 v. Antwerpen n. Ipswich. Binnenhaven, 22 v. Rotterdam n. Duinkerken. Castor, 21 v. IJmuiden te Amsterdam. Coolhaven, 23 v. Duinkerken te Rotterdam verw. Corrie B, 22 v. Lamede te Fedala verw. Caland, 22 v. Vlissingen n. Gent. Da Capo, 22 v. Antwerpen n. Rotterdam. Diligentia, 22 v. Swansea te Duinkerken. Driebergen, verm. 22 v. Teignmouth n. Genua. Duurt, 22 v. Hamburg n. Waterford. Eljo, 21 te Brake. Ferocia, 22 v. Boston n. Rotterdam. Fiducia, 22 v. Londen te Terneuzen. Frans Bohmer, verm. 22 v. Bordeaux n. Dakar. Hans, 22 v. Milford n. Annam. Hoogezand, 22 v. Calais te Rotterdam. Hans, 22 v. Mulro yn. Annan. Holland, pass. 22 Vlissingen n. Antwerpen. Ina L, 21 v. Felixstowe n. Rotterdam. Joost, 21 v. Bayonne te Londen. Jan Kreumer, verm. 22 v. Londen n. Rotterdam. Julia Mary, 21 v. Acton Grange n. Manchester. Kaap Falga 17 v. Rotterdam n. New Ross. Konny M, 22 v. Rotterdam n. Amsterdam. Kaap St. Vincent, 18 v. Garston te Swansea. Larix, 20 v. Goole n. Gijon Mussel. Lijnbaan, verm. 22 v. Goole n. Rotterdam. Liberté, 22 v. Amsterdam n. Esbjerg. Lindesingel, 22 v. Southampton te Rotterdam. Marathon, 21 te Bergen. Maria Theresia, 21 v. Poole n. Antwerpen. Martha, 21 v. Cork n. Port Talbot. Mira, 21 v. Preston n. Whitehaven. Mulan, 22 v. Rotterdam n. Amsterdam. Muphrid N. 22 v. Rotterdam te Hamburg. Matthew, 22 v. Ipswich te Isle of Grain. Myfem, verm. 22 v. Rotterdam n. Amsterdam. Mypuck, verm. 22 v. Antwerpe nn. Londen. Midas, 21 v. Rotterdam n. Cadiz. Mintaka N, 22 op de Gironde. Mirach N 23 v. Casablanca te Nantes verw. Nautic, 22 te Londonderry verwacht. Neeltje B, 23 v. Fowey te Genu averw. Nigeria verm. 22 v. Oporto n. Antwerpen. Procyon, 22 te Amsterdam verwacht. Pavo, 21 v. Tees n. Bordeaux. Procyon, 22 v. Londen te Amsterdam. Rejo, 22 v. Londen n. Rotterdam. Sporota, 22 v. Rotterdam te Amsterdam. Spoorhaven, pass. 21 Kp. Vilano n. Granton. Soemba, 22 v. Antwerpen te Londen. Tilly, 20 v. Teès naar Nantes. Westerdok, verm. 21 v. Londen n. Amsterdam. Wubbina, 21 v. Westport n. Londonderry. Westereems, 22 v. Vlaardingen n. Esbjerg. Westersingel, 24 v. Casablanca te Londen verw. Westpolder. 22 v. Rotterdam n. Lissabon. Westerhorn, 23 v. Liverpool te Rotterdam verw. Wickenburg, pass. 22 Dunggnes n. Casablanca. Zanzibar, 22 v. Wormerveer te Rotterdam. SLEEPVAART Ebro, 21 Lands End gep. n. Liverpool met bak. Loire, 360 m. w. Bermuda met Gannet. Tyne, 21 360 m. w. Bermude keert terug naar Bermude zonder sleep. Witte Zee, nog 21 85 m. nw. Perim met bagger molen. Zwarte Zee, 21 v. Maassluis n. Hull. Het eerste schaakteam van de Kenne mer Schaakclub „Pat-Mat" speelde een bondswedstrijd tegen de Haarlemse ver eniging „Het Oosten". De voorlopige uit slag werd 4-2 in het voordeel van „Het Oosten" zodat de afgebroken partijen de beslissing moeten brengen. De gedetail leerde uitslagen waren: A. Herfst (O)-J. Zoontjes (P) 0-1; C. Hoving-M. P. Suiker 0-1; J. J. van Kampen-ir. D. G Huijgen 1-0; T. Hoogland-P. Zwart afg.; G. A. D. van Hetem-A de Vries afg.; L. Kensen-J. C. de Haas 1-0; C. Rottert-J. E. Strengers afg.; J. van Pelt-A. P. de Bruin 1-0; K. Kas-Th. Spijker afg.; J. J. Ravensbergen- A. Slings 1-0. GEBOREN: A. J. van der Kolk-de Vries, d., Fr. Naereboutstraat 24, IJmuiden-O.; P. C. M. Schaeffers-Niemeijer, z., Woonkeet Amsterd. weg, Velsen; G. Zwart-van Nor den, d„ Lijsterstraat 24, Haarlem; C. G. van der Slikke-Verhage, z., de Noostraat 6, IJ- muiden-O.; J G. Langerak-Kranenburg, z., Tesselschadestraat 45, Haarlem; J. J. Koe- horst-Kollaart, d., Havenplein 15, Haarlem; W. Ulehake-van der Schaek, d., Centrum straat 5, Velsen-N.; C. Groenweg-Vervoort, z., Loggerstraat 2 rd. IJmuiden; G. Boter- man-Popping, z., Wijkerstraatweg 86, Vel- sen-N.; M. Zandijk-Mol, z., Grahamstraat 162, IJmuiden; N. Zwanenburg-Kluft, 2x z., Wijijk aan Zeeërweg 27, IJmuiden-O.; H. van Donigen-de Ruiter, z., Geelvinckstraat 65, Velsen-N.; F. Zijijl-Hoefakker, z., Vecht- straat 61, IJmuiden; J. M. Vons-Spruijt, z., Da Costalaan 24, Driehuis; J. M. Jansen- Sommeling, z., Grahamstraat 36, IJmuiden; A. Vlieland-Ouwehand, z., de Wetstraat 17, IJmuiden. OVERLEDEN: A. C. Otte, 1 week, zoon van L. Otte en M. Lauwers, Gijzenveltplant- soen 27, IJmuiden.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 18