Indonesië Westduitse Vrije Democratische partij is uiteengevallen Nederlandse reacties op eis doodstraf van Jungschlaeger Weerbericht Haarlems Dagblad Adenauers coalitie verliest 37 zetels in de Bondsdag HAZENBERG Het blijft winteren in midden- en west-Europa OmWMEtLuouLt Dagkoopje Tijssen Textiel Politieke crisis in Bonn Toenemende critiek op Adenauers methoden Het woord is aan. MELLO'S Verzoek om Nationale Biddag I Tragische situatie Indonesië licht UNO-leden in over verbreking van Uniestatuut Ministers trouw 'n TIP VAN BOOTZ C.D.U.-filiaal in Beieren komt in verzet tegen één-mans beleid Wilde zwanen. stervende zwanen Asylbeheerder werd slachtoffer van de kou een paar wollen herensokken voor 79 cent Komende nacht nog felle vorst Weerrapport 70c JAARGANG No 196 VRIJDAG 24 FEBRUARI 19 56 300e JAARGANG No 41 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman VOOR IEDER VOLK, dat pas zijn onaf hankelijkheid verworven had, was het ver werven van goed zelfbestuur altijd een langdurig en pijnlijk proces. Men beschikte nooit over voldoende ervaren krachten, vooral niet voor de hogere rangen en leed onder de omstandigheid, dat men altijd het initiatief en de raad van anderen had gevolgd en nu plotseling zelf initiatief en raad moest opbrengen. Het was te voorzien dat deze moeilijkheden zich ook ypor In donesië zouden voordoen en zij zijn dan ook volop gebleken. Meer dan dat: op het gebied der buitenlandse betrekkingen blij ken de Indonesiërs tot bijzondere blunders in staat te zijn. Dit geldt dan natuurlijk in de eerste plaats in de verhouding met Nederland, terwijl als de Indonesiërs zo verstandig waren die goed te houden, zij belangrijk profijt daarbij zouden oogsten. Want evenals er Nederlanders zijn zoals bijv. ir. Carbasius Weber, die in de verre streken aan de voet der Himalaya in op dracht van de UNO voortreffelijk werk verricht, zouden ook anderen bereid zijn: jongeren, die niet onder het oude regiem gewerkt hebben, om Indonesië door zijn moeilijke jaren heen te helpen. De hulp aan onderontwikkelde gebieden is een zaak van groeiende betekenis. Maar in de krin gen van het Indonesische bewind zit men zijn tijd te verdoen met volksmennerij in halfbakken partijgeest. Het gevolg van de conferentie in Genève, die zoals negen van de tien internationale conferenties mislukt was, is een domme opzegging door de Indo nesische regering van de Unie met Neder land geweest. Die opzegging, in strijd met het door de UNO bepaalde, heeft men dan nog zo slordig behandeld, dat pas achteraf bleek dat de regering daar niet alléén toe had mogen besluiten, maar dat het parle ment er zijn goedkeuring aan moest hech ten. Intussen is het Nederlandse protest al bij de UNO ingediend en het effect bij andere nationaliteiten zal daar veeleer zijn dat men de schouders ophaalt over de In donesische vertoning in Genève en over de opzegging van de Unie, dan dat men de jonge staat erg flink vindt. Djakarta is vervuld van het twijfelachtige begrip staatssouvereiniteit. Maar het overschat zichzelf. Het vergist zich ook als het meent, door voortdurend rumoer een goede indruk in deze wereld te maken. Dat is juist niet het geval. De wereld is al ruimschoots rumoerig genoeg en het is niet verstandig, onnodig de aandacht te trekken en op te spelen als men niet eens een traditie heeft, waarmee men indruk kan maken. Als men pas begint. Wat die staatssouvereiniteit betreft, zou het proces-Jungschlaeger als een treffend voorbeeld kunnen gelden. Stel u voor dat de verdachte een Amerikaan was geweest. Stel u voor dat die man zou zijn gearres teerd, dat daarna zijn Amerikaanse advo caat had moeten vluchten omdat hij niet langer veilig was, dat de Amerikaanse vrouw van die advocaat, hoewel zelf geen juriste, de verdediging zou hebben voort gezet, dat zij door relletjesmakers op straat met rotte tomaten zou zijn gebombardeerd en in het gezicht gespuwd en dat daarna op twee Amerikaanse nota's eenvoudig geen antwoord zou zijn gegeven. Er ontbreekt nog iets aan de vergelijking, namelijk het geval-mr. Van Empel. Ik moet dus zeggen: stel dat de Amerikanen een advocaat had den gestuurd om de verdedigster-niet- juriste te vervangen, dat de Indonesische rechter dit zou hebben geweigerd en dat dan die advocaat alleen maar een bezoe- kersvisum voor een maand zou zijn ver strekt. Tegen Jungschlaeger is nu de doodstraf geëist. De openbare aanklager Soenarjo heeft in een urenlang requisitoir aange voerd, dat alle verklaringen van getuigen a décharge hoogst onbetrouwbaar waren. Er waren er een kleine veertig. Dit is wel een uiterst eenvoudige betoogtrant. Men zou zeggen dat Soenarjo zich hiertoe had kunnen bepalen en zeggen: nou ja, het zijn allemaal leugenaars. Ik heb dus gelijk. Dan had hij geen urenlang hoeven te besteden om ruim honderd pagina's voor te lezen. Nu keer ik terug tot mijn veronderstelde Amerikaanse verdachte. U begrijpt dat geen van deze dingen hem ooit overkomen zouden zijn. Of men hem ooit gearresteerd zou hebben is al de vraag. Of men hem had durven vasthouden nadat de Amerikaanse consul-generaal een bars telefoongesprek zou hebben afgeleverd, staat ten zeerste te bezien. In ieder geval zou hij zeer spoedig zijn losgelaten, zonder proces en met hoog stens een vriendelijk verzoek, het land te willen verlaten. Mocht men hem toch heb ben vastgehouden dan zou het Amerikaanse protest een vorm hebben aangenomen, die niet de geringste twijfel meer overliet. En was de verdachte een Rus geweest, dan zou het net zo gegaan zijn als bij de Ameri kaan. Zulke overwegingen werpen een eigenaardig licht op die staatssouvereini teit, waarover men zo luid blaft in Dja karta. Intussen heeft men in de zaken Jungschlaeger en Schmidt 'een ware aan fluiting van rechtspraak ten beste gegeven en het ware beter geweest dat niet te doen. Met dit soort dingen behalen de Indone siërs geen winst. Zij imponeren er niemand mee, zij tonen hun onrijpheid voor zelf bestuur en zij demonstreren vooral, hoe weinig rechtsbesef bij hun leiders leeft. In andere landen zal dit soort bewindslieden genoteerd worden als lieden waarmee men voorzichtig moet zijn en met wie men nog de zonderlingste spektakels kan beleven. Die zullen dan ook wel niet uitblijven. R. P. NEW YORK (Reuter) Vertegenwoor digers van de drieëntwintig Aziatische en Afrikaanse staten in de UNO zijn donder dag in besloten zitting bijeengeweest om een verslag van Indonesische zijde over de mislukte besprekingen te Genève met Nederland aan te horen. De voorzitter van de groep, Thanat Cho- man uit Thailand, verklaarde na afloop van de bijeenkomst dat men niet tot een besluit was gekomen over de vraag, of er stappen ten aanzien van Westelijk Nieuw-Guinea moeten worden genomen. Het verslag werd uitgebracht door de In donesische ambassadeur bij de UNO, mr. Tjondronegoro Sudjarwo. (Van onze correspondent in Bonn) De barometer van cle binnenlandse politiek in West-Duitsland staat op storm achtig weer. De moeilijkheden, waarmede bondskanselier Adenauer te kampen heeft, worden voortdurend groter- Er zijn na het oproer van de Vrije Democraten in Noord-Rijnland—Westfalen in de Landdag te Dusseldof tegen Adenauers autocratische regiem ook in Bonn opzienbarende dingen gebeurd. In de Bondsdag-fractie van de Vrije Democratische partij is een paleis-revolutie uitgebroken, waardoor de fractie in twee groepen is gesplitst. Zestien Bondsdag- afgevaardigden van de partij, waaronder enkele vooraanstaande figuren, zoals vice-kanselier Blücher, hebben hun vroegere makkers na een heftige ruzie vaarwel gezegd en hebben zich zelfstandig verklaard. Het is nog niet bekend, of zij een nieuwe partij zullen oprichten. Het verluidt reeds dat deze de naam „Duitse Nationale Volks partij" of „Duitse Volkspartij" zou krij gen. Vice-kanselier Blücher zou vermoede lijk voorzitter worden. Hij beschikt over uitmuntende betrekkingen in industrie- en handelskringen en is wel in staat de finan ciële middelen te verkrijgen, die voor een partij noodzakelijk zijn. Het is echter ook mogelijk dat de afval lig geworden afgevaardigden zich geheel of gedeeltelijk bij Adenauer's grote Chris ten Democratische Unie zullen aansluiten. Ook is het vermoeden uitgesproken, dat zij zich bij de niet al te sterke Duitse partij, die met vijftien afgevaardigden in de Bonsdag de kleinste van Adenauer's coali tie-partijen is, zal aansluiten. Tot de leden, die de fractie verlaten heD- ben, behoren alle vier vrije democratische ministers in Adenauers kabinet, te weten vice-kanselier Blücher, de minister van ADVERTENTIE De dagen zijn al weer aan 't lengen De nachten gaan weliswaar strengen. Maar hoe het ook zij Bootz' TIP is er bij, Om altijd weer vreugde te brengen! Inz. Mej. J. A., Rotterdam ontv. 1 fl. TIP en 1 Lfl. Bootz' Oude Genever. (Van onze correspondent in Bonn) In de Christelijk Sociale Unie, het Beierse filiaal van de Christelijk Democratische Unie, wordt scherpe critiek geoefend op Adenauers beleid. Enkele vertegenwoordi gers van de C.S.U. willen Adenauer hun bezwaren kenbaar maken. Op hun ver langlijstje staat dat Adenauer een eind moet maken aan zijn eigenmachtige be slissingen in hoogst belangrijke aange legenheden. Zij wensen, dat Adenauer en zijn regering nauwer samenwerken met de Dr. Konrad Adenauer vooraanstaande figuren van de C.D.U. en de C.S.U. in de Bondsdag en dat de poli tieke invloed van de staatssecretaris in de bondskanselarij, Globke, zal worden be knot. Globke was de enige, die .Adenauer tijdens diens ziekte enkele maanden ge leden geregeld in zijn villa in Rhöndorf mocht bezoeken. Daarom werd hij als op één na de machtigste man in de bondsrepu bliek bestempeld. Deze Globke heeft on der het Hitlerregiem de anti-Joodse maat regelen zwart op wit verdedigd. Reptielenfonds De afgevaardigden van de C.S.U. zfjn bovendien ontevreden met de regerings voorlichtingsdienst, waartegen ook de so cialisten heftig te keer gaan. Adenauer krijgt jaarlijks 12,8 miljoen mark voor voorlichtingsdoeleinden tot zijn beschikking. Daarmee kunnen hij en Glob ke feitelijk doen wat zij willen zonder rekenschap aan de Bondsdag af te leggen. In 1950 kreeg dit „reptielen fonds" twee miljoen, in 1951 viereneenhalf miljoen, in 1952 en 1953 tien miljoen en in 1954 en 1955 elfeneenkwart miljoen. Het geld wordt voor een deel ook voor propagandadoel einden van de regering en daarmee voor de C.D.U. gebruikt. Dat wekt de veront waardiging bij allen, die niet tot Ade nauers onmiddellijke omgeving behoren. In socialistische kringen meent men te weten, dat er al een slordige vijf miljoen opzij is gelegd voor de verkiezingscampagne van het volgende jaar. Justitie, Neumayer, de minister voor Wo ningbouw, Preusker, en de minister zonder portefeuille, Schafer, de tweede vice-voor- zitter van de Bondsdag, Schneider, de voor zitter van de Vrije Democraten in het Land Hessen, Euler, en ex-generaal Hasso von Manteuffel, die sedert kort in het nieuwe Duitse leger opgenomen is. Men mag aannemen, dat de vier mi nisters in de regering zullen blijven. Adenauer heeft twee ministers van de Vluchtelingen partij, Obermayer en Kraft, ook niet Jaten gaan toen zij zich met nog enkele afgevaardigden van hun partij had den losgemaakt. Evenmin heeft hij ander half jaar geleden Blücher van zijn vice- kanselierschap willen ontheffen toen tus sen hem en de overgrote meerderheid van zijn partij een zeer ernstig verschil van mening was ontstaan. De 37 Vrije Democratische afgevaardig den zijn met de voorzitter, Dehler, aan het hoofd hun partij trouw gebleven. Zij willen niet meer tot Adenauers coalitie be horen. Zij waren in de laatste tijd al her haaldelijk tegen Adenauer in opstand ge komen omdat zij weigerden zich steeds de wet te laten voorschrijven. De gevolgen van het thans gebeurde zijn nog niet te overzien, maar in ieder geval heeft de oppositie tegen Adenauer een bre dere basis gekregen. Daardoor is in de bin nenlandse politiek een nieuw stadium aan gebroken. (Reuter) Zestien uitgetredenen zeggen in een verklaring, dat de stap gedaan is omdat de fractie onder voorzitterschap van dr. Dehler een politiek heeft gevolgd, die steeds tegenstrijdiger werd en de ver warring over het werkelijke doel van de partij steeds groter maakte. De fractie week volgens de verklaring steeds meer af van de verkiezingsbeloften van 1953 en het meningsverschil was tot climax gekomen door de gebeurtenissen in Dusseldorp in het begin van de week. Euler, die de stoot tot' de uittreding heeft gegeven, heeft voor morgen een vergadering van de dissidenten uitgeschreven te Bad Nauheim bij Frank fort. De scheuring in de FDP is niet als een verrassing gekomen. De partij, opgericht na de tweede wereldoorlog, is een eigen aardige samensmelting van oude liberalen, zoals bijvoorbeeld Blücher, en uiterst rechtse figuren. Hier en daar, vooral in Noord-Rijnland-Westfalen, drongen oud- nazis zich in de partij op de voorgrond. In grote troepen zijn wilde zwanen neer gestreken bij een groot wak in de Bies- bosch. Uitgeput door honger en kou blijven honderden vogels zitten zelfs wanneer een vliegtuig laag over hen heen scheert. Allen zijn zij geformeerd in dezelfde richting, de kop uit de wind. Voedseldroppings zullen hun uitkomst brengen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Robert Frost: Een moeder heeft twintig jaar nodig om een man van haar zoon te maken, en een andere vrouw maakt een dwaas van hem in twintig minuten. ADVERTENTIE Een heerlijk ROOMBOTERGEBAIGE ALLEEN ZATERDAG 20 ct. per stuk le KLAS BANKETBAKKERIJ CENTRUM GALERIJ - TEL. 6479 Toen Klaas Kramer, asylbeheerder van het dierenasyl op Urk, woensdagavond te rugkeerde van het dierenasyl, nadat hij de vele vogels in de polders nog liefderijk had verzorgd, werd hij in zijn woning onwel en overleed. Naar alle waarschijnlijkheid was hij door de koude bevangen. Klaas Kramer was op Urk en ver daar buiten een zeer geziene persoonlijkheid. Hij was Dinsdag juist 70 jaar oud geworden. De tegen de heer Jungschlaeger te Djakarta geëiste doodstraf heeft het dage lijks bestuur van de Nederlandse Vereni ging van Expolitieke Gevangenen uit de Bezettingstijd aanleiding gegeven aan de raad van ministers het volgende telegram te zenden: „Diep geschokt door politieke strafvervolging van de onschuldige Neder landers Jungschlaeger en Schmidt, meent ons bestuur dat na het respectvol optreden van zijne excellentie minister Luns, thans spoedig een klacht moet worden ingediend bij de commissie der Verenigde Naties voor Indonesië, belast met het toezicht op de handhaving der fundamentele menselijke rechten ingevolge het Uniestatuut; is ver der van mening dat de volop gepleegde rechtsschending te Djakarta het thans wenselijk maakt dat deze rechtsschending bij het Internationaal Gerechtshof aanhan gig wordt gemaakt." De Haagse afdeling van het Veteranen- legioen Nederland heeft het volgende tele gram gezonden aan minister Luns: „De afdeling 'S-Gravenhage van het Veteranen- legioen Nederland dringt er bij uwe Excel lentie op aan onmiddellijk stappen te doen tot invrijheidsstelling van Jungschlaeger c.s. en de nodige tegenmaatregelen te nemen ten opzichte van de Indonesische vijandige houding. Verzoeken ook de hier Op zijn reis door het Midden-Oosten j vertoefde onze reisredacteur, die zich i thans in Jeruzalem bevindt, ook enige dagen op Cyprus, dat hij verleden jaar gedurende een vrij lange periode heeft bezocht. In een tweetal artikelen geeft hij zijn indrukken weer over de tragi- sche situatie, welke hij daar aantrof. j Zijn eerste reportage vindt u op pagina drie. te lande in opleiding zijnde Indonesische cadetten en adelborsten het land uit te wijzen." Een aantal Nederlanders heeft een tele gram gezonden aan de Oecumenische Raad te Utrecht, waarin zij vragen een nationale biddag te organiseren voor Jungschlaeger en Schmidt, op zondag a.s. of op zondag 4 maart. Dit is de enige manier om Jungsch laeger en Schmidt te laten weten dat het Nederlandse volk diep bewogen is met het lot, zo menen de initiatiefnemers, die hier in tevens een manier zien om de wereld te manifesteren hoezeer de kwestie-Jungsch- laeger het Nederlandse volk ter harte gaat. Ook al mochten de Indonesiërs zich hier van niets aantrekken, de kracht van het gebed wordt er niet minder om. De actie wordt onder meer gesteund door de Leidse hoogleraar prof. Cleveringa. Het hoofdbestuur van „Kerk en Vrede", geloofsgemeenschap van Christen-Anti- Militaristen, heeft aan het Hoge Commis sariaat van Indonesië te 's-Gravenhage het volgende telegram gezonden: „De geloofs gemeenschap Kerk en Vrede, Nederlandse afdeling van de International Fellowship of Reconciliation, vernomen hebbende de eis tot doodstraf tegen Jungschlaeger, niet tredend in een beoordeling van het al of niet schuldig zijn aan het ten laste gelegde, verzoekt U alle pogingen aan te wenden om eventuele terdoodveroordeling en executie te voorkomen omdat naar haar oordeel het leven van de mens gezien en gewaardeerd moet worden als een leven, dat in God zijn oorsprong en bestemming vindt, Gods eigendom is en derhalve niet door mensen mag worden aangetast of vernietigd." ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Sturka Teddy gev. Windjackets j Hoger temperaturen in het uiterste noor den en zuiden van Europa hebben de kou degolf in het centrale deel nog niet kun nen beïnvloeden. Tekenen van naderende dooi zijn gemeld uit Italië en Joegoslavië in het zuiden en Engeland en Scandinavië in het noorden. Voor Frankrijk, Nederland, België, Zwitserland, Oostenrijk en Duits land is echter geen verandering in zicht. De warmere lucht die in het noorden en zuiden komt, betekent nieuw gevaar voor overstroming en lawines. Op bedreigde plekken worden de bewoners geëvacueerd en autoriteiten treffen noodmaatregelen variërend van zandzakken tot bombarde menten om nieuwe rampen te vermijden. De Nederlandse regering heeft aan de Amerikaanse ambassadeur in Den Haag medegedeeld, dat zij geen reden ziet, voor het ogenblik althans, om buitenlandse hulp te vragen in verband met de heersende koude, aldus verluidt van de Amerikaanse regering te Washington. De Amerikaanse regeringskringen prij zen dit standpunt als het „typische trotse en onafhankelijke standpunt der Neder- ADVERTENTIE Alleen zaterdag 25 februari SNELLIUSSTRAAT 23 TEL. 5657 De Bilt meldt: Sinds gisteren is de luchtdruk boven midden Europa geleidelijk gestegen. Daar door ontwikkelde zich boven Duitsland een nieuw hogedrukgebied waarin de tempe raturen vannacht bij heldere hemel en weinig wind daalden tot 25 a 27 graden onder nul. In ons land varieerden de minimum temperaturen tussen min 15 en min 18 gr. Alleen hier en daar langs de kust vroor het wat minder. Door de aanwezigheid van het nieuwe hogedrukgebied boven Duits land zal het weer in onze omgeving nog maar weinig verandering ondergaan. De komende nacht zal het wederom op vele plaatsen streng vriezen. Het is even wel mogelijk, dat wolkenvelden die samen hangen met een storing in de bovenlucht, de nachtelijke afkoeling hier en daar wat temperen. Onder invloed van een depressie bij Spanje wordt thans warmere lucht uit Afrika in de richting van Italië getrans porteerd. Verder westelijk op de oceaan ko men thans een serie depressies voor, die het hogedrukgebied ten zuiden van IJsland geleidelijk aantasten. Deze ontwikkelingen hebben echter nog geen directe invloed op het weer in Europa. landers, die nooit om iets vragen tenzij het absoluut onvermijdelijk is". (United Press). Van de vurtoren Hirsholmen, voor de Deense noordoostkust in het Kattegat, zijn donderdagnamiddag acht tot tien personen waargenomen, die op een ijsschots in noor delijke richting dreven. Aan de schepen in het betrokken gebied is verzocht naar deze mensen uit te zien. Het Deense kustradiostation Lyngbyra- dio meldt, dat een ijsberg op enige afstand van de Hirsholmen eilanden nabij Jutland is waargenomen. Lyngbyradio vernam van de vuurtoren wachter van Hirsholmen, dat acht tot tien personen een ijsberg hadden gezien, die zich op vijf zeemijlen van Hirsholmen in noordelijke richting voortbewoog. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand -a c a 60 "fi öfi ai ZB Helsinki sneeuw zzw -10 0,1 Stockholm onbewolkt windstil -16 0 Oslo licht bew. windstil -21 0 Kopenhagen mist wnw -9 0 Aberdeen licht bew. nnw -2 0,1 Dublin zwaar bew wnw -2 0 Londen half bew. nw -4 0 Amsterdam onbewolkt ono -15 0 Brussel onbewolkt ono -18 0,2 Parijs nevel tmo -12 0 Bordeaux nevel no -6 0 Grenoble nevel windstil -3 0 Nice geheel bew. rarnw 4 1 Berlijn mist nw -14 0 Frankfort nevel no -8 0 München nevel ozo -8 0 Zürich nevel ono -8 0 Genève nevel windstil -8 0 Locarno zwaar bew. ono -2 0 Wenen nevel n -6 0 Innsbruck mist windstil -15 0 Rome geheel bew. zo 6 0 Den Helder onbewolkt matige o -9 0,1 Ypenburg licht bew. mat. no -16 0 Vlissingen onbewolkt m. ono -13 0 Eelde onbewolkt zw. ono -16 0,1 De Bilt onbewolkt m. nno -16 0,1 Twente onbewolkt zw. no -15 0,1 Eindhoven zwaar bew. zwak. o -17 0,1 VIv. Z.-Limb geheel bew. m. ono -12 0,1 Neerslag laatste 24 au*. ^poooooooocxDooooooooo<>30oonoooocooooooooooooooooooocx30ooi WEINIG VERANDERING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van vrij dagavond tot zaterdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Hier en daar overdrijvende wolken velden. Geen neerslag. Vannacht over wegend strenge vorst, morgenmiddag matige tot lichte vorst. Matige en later af en toe vrij krachtige oostelijke wind. 25 februari Zon op 7.39 uur, onder 18.13 uur. Maan op 17.58 uur, onder 6.52 uur. Maanstanden 26 febr. 2.41 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 24 februari Hoog water: 2.15 en 14.35 uur. Laag water: 10.10 en 22.40 uur. Zaterdag 25 februari Hoog water: 3.05 en 15.22 uur. Laag water: 11.01 en 23.25 uur. XXXXXX*JCXJCX3CÜOUOOUO<*XJOOOCXXX)OOOUU<JUCJO^

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1