Bobsleeën in de trok zomerse badplaats drukte Agenda voor Velsen Heemskerk .Stadhuis op stelten" Boekenweek opende met voordrachtavond Verscheidene Heemskerkertjes naar vakantiekolonies Benoeming schattings commissie voor het grondbedrijf Bijna alle woningen in Heemskerk aangesloten op waterleidingnet Bouwgrond voor 296 huizen aangevraagd Raad zal nieuwe gemeente-ontvanger benoemen Beverwijk zuivert riool water van Heemskerk „Met die Rooiroks op reis" Schipper van Sch. 180 berispt voor nalatigheid Hoofdprijzen Staatsloterij Rectificatie Knipselprijsvraag Systeembouw in Brabant; 25 percent meer woningen Scheepvaart M A A hL'Au I" F:-C Eon gecostumeerde bobslcewedstrtfd heeft Zondagmiddag vele duizenden naar de badplaats Wijk aan Zee getrokken. De drukte was daar zo groot, dat het een war me zomerse dag leek. Het busje kon het vervoer niet aan en vele extra diensten werden ingelegd om de duizenden kijklus- tigen te vervoeren. De dorpscommissie had een gecostu- meerde bobsleewedstrijd aangekondigd. Prompt verschenen er een 80 fraai uitge doste, meestal jeugdige, Wijk aan Zeeërs met hun slee voor de jury. Deze had het een gegeven moment heel moeilijk, want sneeuwmannen liepen onvervaard naast Mexicaanse schonen, terwijl de dames Snip en Snap met twee bejaarde zeelieden op een slee de baan afkwamen. Men kwam Nauwelijks veertien dagen nadat de Be- verwijkse toneelvereniging „Kunst Na Ar beid" onder regie van Willem van der Veer zo'n amusante opvoering van „Stadhuis op stelten" wist te geven, heeft ook de On derwijzers Toneelvereniging „Kennemer- land" dit blijspel van Martie Verdenius en Hans Keuls voor het voetlicht gebracht. Dit geschiedde vrijdag in zaal „Zomerlust" te Santpoort en zaterdag in het Patronaats gebouw te IJmuiden-Oost; welke beide to neelavonden door de afdeling Velsen van de vereniging „Volksonderwijs" waren ge organiseerd. Doordat Willem van der Veer ook deze voorstellingen had geregisseerd, waren zij wat mise en scène betreft een getrouwe kopie van de opvoering door ..Kunst Na Arbeid", welke uiteraard alleen verschilde in de verschijningen der diverse spelers. Opmerkelijk was hierbij, dat ook bij de voorstelling door „Kennemerland" de rol van de ondeugende gemeentesecretaris het knapst werd getypeerd. Hier was het F. van Driesten die dit kleinsteedse poten taatje een bijzonder vermakelijke gestal te gaf, waarvoor zowel de beide auteurs als de regisseur hem trouwens een over vloed van geestige indicaties hadden mee gegeven. De verschillende eigenschappen van deze allerminst onsympathieke auto riteit werden met een zekere amusante zwier aangegeven en wat stellig het be langrijkst was, ook tot in de finesses uit gespeeld. Vandaar dat het een genoegen is geweest de heer Van Driesten te kun nen gadeslaan bij zijn streven deze secre- taris tot de centrale figuur van dit pittig geschreven blijspel te maken. De tweede succesrol was de droge hoofd commies Jansen, die zich later eveneens tot zulk een ondeugend mannetje ontpopt. Het leek er vrijdag eerst op, dat R. Oeer's door een tekort aan tekstkennis niet in staat zou zijn in deze komische partij de vertolking te geven die zij ongetwijfeld verdient, maar later herstelde hij zich ge lukkig, zodat ook zijn typering mocht wor den gezien. Mevrouw N. Zimmerman- Ligthart, die als de parmante Helena Storm dit stadhuis zo onversaagd op stel ten zet, combineerde een charmante per soonlijkheid met een zelfbewust optreden. C. Peets ontving als Jan van Vliet van de auteurs minder kansen zich te onderschei den, doch vooral in de diverse taferelen met Helena bleek hij een betrouwbaar speler, die zijn plaats in' diPtehsèmbleHtéi- lig waard was. De zwakke broeders waren de bode en de zeeman, die het niet verder konden brengen dan een schuchtere poging deze figuren gestalte te geven. Zij werden hierin verre overtroffen door de beide da mes, aan wie de vertolking van de vrij moedige werkster en de ingetogen secre taresse was toevertrouwd. De inhoud en de verdiensten van dit blijspel heb ik onlangs nog met veel waar dering mogen signaleren, zodat nu kan worden volstaan met de vermelding, dat ook deze opvoeringen door het publiek enthousiast ontvangen zijn. J. v. D. XX»ooO(»ncooocoooooocx)Ooorocxxxy*Dncr«ofMxrorocooooooooot WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE De opening van de 21ste Boekenweek te Beverwijk had vrijdagavond plaats in de aula van de Bisschoppelijke Kweekschool, waar de declamator Albert Vogel enige gedichten en fragmenten uit werken van Nederlandse auteurs voordroeg. Deze avond kwam tot sland door samenwerking van de Beverwijkse Boekhandel en de R.K. Open bare Leeszaal 'en Bibliotheek. De zeereerwaarde heer rector Verbeem sprak de aanwezigen toe. „Dit is een avond van het Woord; het Woord ontmoetten wij reeds op de eerste bladzijde van de Schrift, terwijl in het Nieuwe Testament het Woord voor ons is Mens geworden", zei de rector in zijn inleiding. De heer Vogel declameerde een middel eeuwse ballade „Het daghet in den Oosten" om te vervolgen met een door Weremeus Buning uit het Frans vertaalde ballade van Frangois Villon, „le Ballade des pon deus". Voor de pauze droeg hij nog voor uit zijn bundel „Oosters", „Duizend en één Nacht", om met Boutens gedicht „De goede Dood" te besluiten. Na de pauze vervolgde hij met ,,'t Kind en ik", van Marius Nijhof en de ode op Rotterdam van Jan Prins „Rotterdam". Tot slot droeg hij een fragment uit het bekende werk van Albert Helman „De rancho der drie mysteriën" voor en wel het deel dat handelt over „Het stieren gevecht". Het was een genot om naar deze voordracht te luisteren en de aanwezigen gaven hiervan op ondubbelzinnige wijze blijk, door elke voordracht met een warm applaus te belonen. De heer J. W. van der Velden dankte de voordrachtskunstenaar voor de wijze waarop hij de aanwezigen van onze schone Nederlandse gedichten en proza heeft doen genieten en de rector van de Kweekschool voor het beschikbaar stellen van zijn school. De heer v. d. Vel den deelde tot slot mede dat in het kader van deze 21ste boekenweek op woensdag 29 februari een avond voor de leerlingen uit de hoogste klasse van de MULO en van de Huishoudschool zal worden gegeven, terwijl op donderdag 11 maart Clara Eg- gink over Poëzie en Proza en Henri Knap over „Schrijven over Mensen" komen spre ken. Deze avonden zullen worden gehouden in de bovenzaal van het Veilinggebouw ,,'t Centrum" aan de Koningstraat 40 te Beverwijk. tot de volgende beslissingen: 1. Sneeuw man; 2. Zeelui; 3. Mexicaan met bruid; 3. Snip en Snap; 4. Openbare Werken; 5. Mexicaanse; 6. Slachtoffer ijspret. Na de uitslag nam men bezit van de Rijkert Aartzweg die door openbare wer ken onder water was gezet en de pret sloeg er hoog op, de toeschouwers stonden in de bochten veilig achter balen stroo. Het feest verliep zonder een enkel ongelukje. B. en Wvragen subsidie wegens verhoging verpleegkosten Bij de vaststelling van de begroting voor 1956 werd door de gemeenteraad van Heemskerk ten behoeve van uitzending en verpleging van kinderen in gezondheids- en vakantiekolonies een bedrag geraamd van f 100. Dit bedrag was alleen bestemd voor bij dragen van f 0,60 per verpleegdag voor kinderen, die op medisch advies voor enige tijd moesten worden geplaatst in vakantie kolonies. Daar in de laatste paar jaar bijna geen uitzending heeft plaats gehad, mocht wor den verondersteld, dat met het geraamde bedrag kon worden volstaan. Bij het algemeen onderzoek, dat de schoolartsendienst eind 1955 en begin 1956 op de scholen in deze gemeente heeft in gesteld (dit onderzoek vindt periodiek plaats) is komen vast te staan, dat momen teel verschillende kinderen moeten wor den uitgezonden. Wil deze uitzending echter mogelijk wor den gemaakt dan is het echter ook nood zakelijk om de verpleegprijs ad f 0,60 per dag op te voeren tot f 1,per dag, zulks in verband met de belangrijke verhoging der verpleegkosten. Het maximum aantal verpleegdagen van 42 per kind kan blijven gehandhaafd. Daar het aantal uit te zenden kinderen thans' reeds 17 bedraagt zouden B. en W. willen voorstellen otn voor dit doel f 1400 be schikbaar te stellen. Hoogstwaarschijnlijk zal ook dit jaar in de grote vakantie de uitzending van school gaande kinderen naar Wijk aan Zee we derom doorgang vinden. In verband daar mede zouden B. en W. willen verzoeken voor dit doel reeds thans f 600 (deze raming is opgesteld aan de hand van de gemaakte kosten in de voorafgaande jaren) hiervoor beschikbaar te stellen. De subsidiëring zal, evenals in het voor afgaande jaar, worden gebaseerd op f 1, per kind per uitzenddag. Ingaande 1 januari 1951 is het grond bedrijf voor de gemeente Heemskerk op gericht. In artikel 18, lid 1, der verorde ning op het beheer van dit bedrijf is be paald, dat na elk tijdvak van 5 jaren (einde van het eerste.tijdvak-31- december 1955) de wahVde van"'dë*'bij''hët''bédrijf in beheer zijnde eigendommen opnieuw moet worden geschat. Ingevolge artikel 11 moet met alle uit deze verordening voortspruitende schat tingen, worden belast een commissie van schatting, bestaande uit drie leden, waar van er door de Raad twee moeten worden benoemd, die tezamen het derde lid aan wijzen. Hierbij moet rekening gehouden worden met het bepaalde in de verordening, rege lende de samenstelling en werkwijze dezer commissie, dat leden van de gemeenteraad en personen, in dienst van de gemeente, niet tot leden van deze commissie kunnen worden benoemd, terwijl de benoeming telkens voor 5 jaren geschiedt. Op verzoek van B. en W. hebben de vol gende personen zich bereid verklaard in deze commissie zitting te nemen: 1. de heer C. J. A. de Ruijter, Marquettelaan 18 te Heemskerk; 2. de heer Gisius, technisch hoofdambtenaar A bij openbare werken te Beverwijk. Wanneer de raad zich met het boven staande kan verenigen, stellen B. en W. voor bovenvermelde personen te benoe.-.en tot leden van deze commissie. B. en W. van Heemskerk delen de ge meenteraad mede dat bijna alle woningen in deze gemeente van goed drinkwater zijn voorzien door middel van een aansluiting op het waterleidingnet. Regelmatig bereiken B. en W. nog voor stellen van het Provinciaal Waterleiding bedrijf van Noordholland te Bloemendaal, met het verzoek de Raad voor te stellen medewerking te verlenen om met gebruik making van de niet rendabele uitbreiding regeling een aantal verspreide woningen van waterleiding te voorzien. Het college en de raad tonen steeds de bereidheid dpartoe, ondanks dat zodanige woningen ingevolge de bepalingen van de gemeentelijke bouwverordening niet aan- sluitplichtig zijn. Er kunnen echter omstandigheden zijn, dat het college meent zijn medewerking te moeten weigeren en wel in de gevallen, dat het gaat om woningen, die in zodanige slaat van verval verkeren, dat zij nu reeds of zeer binnenkort onbewoonbaar zullen moeten worden verklaard of gelegen zijn in het gebied, dat te zijner tijd valt onder de op handen zijnde ruilverkavelingsvoor- stellen, zodat niet bekend is, dat het be staande tracé van een aanwezig zijnd pad of weg dan gehandhaafd blijft. Een dergelijk geval doet zich thans voor ten aanzien van de percelen Geilweg 1 en 5, bewoond door de gezinnen van Beek en Admiraal. Te zijner tijd zullen de gevallen nader moeten worden bezien. B. en W. doen thans wel het voorstel op een tweetal andere aanvragen gunstig te beschikken. Het gaat hier om de percelen Rijksstraatweg 32 en 38a. Plan Poelenburfnadert verwezenlijking Voor de uitvoering van het plan „Poe lenburg" te Heèmskerk. waarvan de ex ploitatie sluit met een bedrag van f 1.049.069 aan inkomsten en uitgaven, zal een bedrag van f 730.300,nodig zijn voor de uitvoering van de voor dit plan noodzakelijke openbare werken. Dit plan, dat op 20 juli 1955 door de raad werd vastgesteld, zal, naar is te voor zien, zeer sooedig verwezenlijkt worden. Van de 427 woningen, welke in dit plan kunnen worden gebouwd, is reeds voor 296 woningen bouwgrond aangevraagd, waar van met de bouw van 28 woningen een aanvang is gemaakt. Het plan voor de bouw van een kleuter school is gereed en zodra het te verwach ten bouwvolume is verkregen, zal met de bouw worden begonnen. Voor de geprojecteerde lagere school is het benodigde bouwvolume voor 1956 in principe toegezegd, zodat aangenomen mag worden, dat het R.K. Schoolbestuur ook in dit jaar nog de bouw hiervan kan verwe zenlijken. Voor het geprojecteerde winkelcentrum worden de plannen gereed gemaakt. Over de wijze, waarop dit winkelcentrum zou kunnen worden verwezenlijkt, zullen u zo spoedig mogelijk nadere voorstellen be reiken. Het zal dus noodzakelijk zijn de open bare werken in dit plan ten spoedigste in zijn geheel uit te voeren. Op 20 juli 1955, in dezelfde vergadering dus waarin: de-raad het plan „Poelenburg" vaststelde, werd door de raad een krediet van f 28.053,beschikbaar gesteld voor de bouwrijpkosten ten behoeve van 22 te bouwen woningwetwoningen in dit plan. In verband met bovenstaande verzoeken B. en W. thans het resterende bedrag van f 730.300,f 28.053,—: f 702.247.— be schikbaar te willen stellen. MAANDAG 27 FEBRUARI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: De schat van de Amazone Rex, 20 uur: Jalouzie. IJMUIDEN-OOST Nutsbibliotheek, Heidestraat, uitlening 19—21.30 uur. Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Velser Gemeenschap, vormingsavond sectie mu ziek, 2021 uur, 2122 uur. VELSEN Gymnasium: Volksuniversiteit cursus Engels (2021 uur eveneens Frans). DINSDAG 28 FEBRUARI Thalia, als maandag. Zaterdagmorgen vond in Amsterdam de traditionale plechtigheid plaats bij het standbeeld „De Dokwerker" ter gelegenheid van de herdenking van de februari staking. Er werd een groot aantal kransen en bloemstukken geplaatst aan de voet van het standbeeld; ook Prinses Wilhelmina legde een krans. Uit twintig sollicitanten Ter voorziening in de vacature van ont vanger van de gemeente Heemskerk is door het college van B. en W. in enkele vakbladen een oproep geplaatst teneinde gegadigden op deze betrekking te attende ren, waaronder tevens het kassierschap van het Woningbedrijf, Grondbedrijf en Fonds Armengoederen. Door een twintigtal personen is hiernaar gesolliciteerd en na een ingesteld onder zoek naar de bekwaamheden, de opleiding, de huidige werkkring e.d. der sollicitanten, zijn enkele candidaten, die naar de verkre gen inlichtingen daarvoor het meest in aanmerking kwamen, ter plaatse waar zij werkzaam waren bezocht, teneinde een zo goed mogelijke indruk van hun capacitei ten en hun persoonlijkheid te verkrijgen. Immers het zal gezien de toekomstige ontwikkeling der gemeente, nodig zijn in deze functie een energiek persoon, met voldoende ervaring en iemand, die met ini tiatieven zal komen, te benoemen, daarbij rekening houdende, dat hij tevens bekend is met de werkwijze van de mechanische administratie, waartoe ook onze gemeente reeds is overgegaan. Onder de sollicitanten zijn enkele uit stekende krachten gevonden, die aan bo venstaande voorwaarden zeker voldoen. In verband hiermede meent het college de raad overeenkomstig artikel 113 der ge meentewet de volgende aanbeveling te moeten doen: 1. M. B. P. van de Berg, adjunct-com mies le klas bij de gemeente-ontvanger der gemeente Zandvoort; 2. C. W. Coster, adjunct-commies-kassier bij de gemeente ontvanger te Den Helder. B. en W. vragen krediet van 45.000 B. en W. van Heemskerk delen de ge meenteraad mede dat uit het door het In genieursbureau v/h Van Hasselt en De Koning in samenwerking met de adviseurs van de gemeente Beverwijk uitgebrachte rapport over de wijze waarop het afval water van de gemeente nu en in de toe komst moet worden afgevoerd, blijkt, dat de beste oplossing is, gezien in het licht van het totale IJmond-plan, dit water door te pompen naar Beverwijk en daar te zui veren. Zuivering-technisch heeft deze oplossing vele voordelen, terwijl financieel geen noe menswaardige verschillen optreden met het maken van een zuiveringsinstallatie in Heemskerk. Hoewel deze laatste oplossing niet tot de onmogelijkheden behoort, zullen talrijke moeilijkheden moeten worden overwonnen, waardoor een spoedige verwezenlijking niet te verwachten is, terwijl uiteindelijk gezien in het totale plan een minder goede oplossing wordt verkregen. Het gemeentebestuur van Beverwijk is bereid afvalwater uit Heemskerk te ont vangen en te zuiveren. B. en W. menen dan ook na rijp beraad, de raad te moeten voorstellen in principe te besluiten tot uit voering van het eerstgenoemde plan. Daar men dit jaar nog tot de uitvoering hiervan wil overgaan is het noodzakelijk, nu reeds tot bestelling van de hiervoor be nodigde persleiding over te gaan. B. en W. verzoekt dan ook het hiervoor benodigde. krediet ad f 45.000,— beschik baar te willen stellen. Een voorstel tot aankoop van de noodza kelijke pompinstallatie zal spoedig wor den gedaan. Het ensemble „Die Rooiroks'!, een onder leiding van mejuffrouw Jeanne van Asselt 'staande onderafdeling van de Christelijke Jonge Mannen Vereniging te IJmuiden- West, heeft met een aantrekkelijk muzikaal programma in het Hervormd Jeugdhuis zaterdagavond een fleurige show voor het voetlicht gebracht. Het ensemble „Die Rooiroks" wordt gevormd door een twintig tal jongelui, dat zich in het bespelen van diverse tokkelinstrumenten bijzonder be dreven toont. De indeling van het pro gramma was niet onaardig gevonden, door hieraan het showkarakter te verbinden ir> de vorm van een muzikale reis, waarbij achtereenvolgens diverse landen met een thans heimwee verwekkend klimaat wer den bezocht. Deze melodieuze tocht sugge reerde men door een miniatuurcoaster op de voorgrond te plaatsen, die evenals de verschillende andere attributen door de leden zelf vervaardigd was. Dit gaf meest al alleraardigste effecten, zoals het palm bomen-décor voor Hawaii en de kleurige slingers en hoofddeksels, waarmee telkens de voor ieder land afzonderlijke karakte ristieke sfeer werd aangegeven. De beschaafd klinkende muziek vulde Adri de Pree aan met refreinzang, waarbij een trio van jongedames als vokale assis tenten fungeerden. Chris van Asselt nam als de jongste solist nog een amusant inter mezzo voor zijn rekening door het vrij moedig gezongen „Jantje zingt", een liedje van de onuitputtelijke Jan de Cler. De toe hoorders hebben zich de gehele avond enthousiaste reisgezellen getoond. J. v. .D Raad voor de Scheepvaart De Raad voor de Scheepvaart te Amster dam heeft schriftelijk uitspraak doende, de 56-jarige schipper C. den H. uit Scheve- ningen bestraft met een berisping, omdat hij naar oordeel van de raad door zijn na latigheid medeschuldig is aan de aanvaring van zijn motorlogger „mr. Joh. Last" Sch. 180 met de Franse trawler „Saint Adrien" B. 2402 in het Kanaal, op 22 december van het vorig jaar. De motorlogger, toebe horende aan de rederij Frank Vrolijk te Scheveningen, was op die datum met vijf tig personen aan boord, aan het vissen in het Kanaal. De Franse trawler naderde vooruit aan stuurboord met zodanige koers, dat er gevaar bestond voor aanvaring. Op de Franse trawler lag overeenkomstig het voorschrift de plicht om voor de vissende Sch. 180 uit de weg te gaan. Dit schip heeft daarvoor geen maatregelen getroffen en moet aldus het oordeel van de raad, aller eerst schuldig aan de aanvaring worden geacht. De schipper van de Sch. 180 heeft echter te veel er op gerekend, dat het andere schip zijn verplichtingen na zou komen en heeft geen enkele maatregel ge nomen toen bleek dat het andere vaartuig nalatig was. Schipper C. den H. heeft toen de aan varing onvermijdelijk was de schroef ge stopt, maar dit had toen reeds geen effect meer. «f Bij de ongeveer 90 personen, die onder arrest werden gesteld in verband met het boycotten van de bussen door negers te Montgomery in de Amerikaanse staat Alabama, bevonden zich 26 negerdominees. Zij werden later tegen borgstorting wederom in vrijheid gesteld. Voor de inhechtenisneming was er een bijeenkomst geweest in Montgomery's eerste Baptistenkerk, die door ongeveer 5.000 leden werd bijgewoond. Op de foto ziet men dominee Ralph D. Abernathy de menigte tot rust manen. 4e klasse - 5e lijst Niet gecorrigeerd ƒ50.000: 13819 2.000: 5922 15388 20578 1.500: 2299 15046 1.000: 2663 2833 13051 15223 18233 400: 2416 4119 7554 8804 9286 9664 15127 18945 21917 200: 1173 2114 3654 4296 5012 5613 6282 6360 6386 6777 7378 8416 8884 9454 9515 10506 10657 10677 11323 12544 13189 13322 14653 15182 18642 19291 19319 19492 19691 19820 19885 20605 21383 <X)QOCOCOCOOOCCCOCOOOOOOOOCOOCOCCOC)CXXX)OCOGCOOOOOOOCOOOa O1 f-i -i »7£.*jp R .nojiiabUHoa oi tioib w' •Het- is ons gebleken .dat "door ons een R fout is gemaakt met het knipsel-drie- o hoekje no. 69. Na het clicheren van de ij driehoekjes is in de betreffende adver- 8 tentie een correctie aangebracht, waar- 8 door het geclicheerde driehoekje niet j meer past in de geplaatste advertentie.8 Teneinde onnodig zoeken te voorkomen 8 delen wij mede dat driehoekje no. 69 moet beschouwd worden als te zijn ge- 8 knipt uit de advertentie van Instituut g „Wico", Moerbergplantsoen 22, IJ muiden x>oooococoocx3oc<xx>oooocooooooocxx>ooooooooc)oooooooooooooo De burgemeester van Bergen op Zoom, ir. L. A. H. Peters heeft medegedeeld, welke pogingen door een combinatie van zes Westbrabantse gemeenten: Bergen op Zoom, Roosendaal, Etten, Rucphen, Oos terhout en Oudenbosch worden onderno men om te komen tot systeembouw. De burgemeesters van deze zes gemeenten hebben reeds een bespreking gehad op het departement van Volkshuisvesting, waarbij bij monde van de directeur-ge neraal ir. Buskens de volle medewerking is toegezegd. Het ministerie zou zeer sym pathiek staan tevenover dit plan van de zes gemeenten. Bij deze bouw komt men tot 25 percent meer woningen dan het toegekende bouwvolume. Aagtekerk, 25 Rotterdam. Abbekerk, 26 v. Antwerpen n. Hamburg. Aldabi, 26 Buenos Aires. Amerskerk, 25 v. Suez n. Djibouti. Amstelkroon, pass. 26 Ouessant n. Baltimore. Amstelland. 25 v. Recife n. Las Palmas. Annekerk, 26 Amsterdam. Arkeldijk, pass. 25 Azoren n. New Orleans. Arnedijk, 26 Antwerpen. Averdijk, 25 Rotterdam. Alkaid, 24 v. Santos n. Paranagua. Andijk, pass. 24 Vlissingen n. Lissabon. Askepot, 20 v. Kaolak n. Nianimaru. Almkerk, 25 te Beira. Alblasserdijk, 25 te Brownsville. Bali, 27 Surabaja. Blommersdijk, 26 Antwerpen. Blijdendijk, 26 v. New York n. Antwerpen. Boissevain, 25 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Bonaire, 26 Barbados. Bontekoe, 25 te Korontalo. Bali, 25 Sepiarang. Billiton, 25 te Hamburg. Borneo, 25 te Port Said. Breda, 25 te Callao. Caltex Delft, 26 70 m. no. Ouessant n. Sidon. Caltex Nederland, pas. 26 Kp Vincent n. R'dam Ceronia, pass. 26 Muscat n. Ubadan. Camerounkust, 24 170 m. n. Dakar. Camphuys, 25 te Praepara. Celebes, 25 te Port Swettenham. Duivendijk, 25 v. Rotterdam n. Golf v. Mexico. Dorestad, 24 v. Piraeus n. Port Said. Eendracht, pass. 25 Dover n. Piraeus. Esso Rotterdam, 26 te Sidon verwacht. Etrema, 25 te Amsterdam. Esso Amsterdam, 26 rede Rastanura. Esso Nederland, 25 v. Rotterdam proeftocht. Grootekerk, 26 Antwerpen. Gooiland, 25 te Amsterdam. Helicon, 25 v. Pto Cabello n. Ciudad Trujillo. Hilversum, 25 te Oslo verwacht. Hera, 24 v. Trinidad n. Rotterdam. Helder, 26 San Jian. Iberia, 24 te IJmuiden. Imjak, 25 Balikpapan. Indrapoera, 25 v. Rotterdam n. Hamburg. Joh. v. Oldenbarnevelt, 27 Surabaja. Japara (KRL), 25 Tegal. Jupiter, 24 v. Patras n. Piraeus. Karimata, pass. 25 Perim n. Belawan. Kermia, 25 te Mena el Ahmadi. Kota Baroe, 25 780 m. o.t.z. Guardafui. Kryptos, 25 540 rh. nw. Str. Soenda. Kota Agoeng, 25 te Tj. Priok. Kalinga, 26 Singapore. Korenia, 25 v. Curagao n. Thameshaven. Kota Gede, 26 Belawan. Krebsia, 26 Thameshaven. Karsik, 25 Belawan. Kalabahi, 25 te Makassar. Lissekerk, 24 te Rotterdam. Loenerkerk, 25 v. Amsterdam n. Port Said. Linge, 26 v. Dakar te Port Gentill verw. Larenberg, 26 te Amsterdam verwacht. Lieve Vrouwekerk, 25 te Genua. Leersum, 25 v. Antwerpen n. Houston. Laurenskerk, 25 v. Bahrein n. Koewait. Laagkerk, 26 Colombo. Lekkerkerk, 27 Ummsaid. Lemsterkerk, 26 v. Antwerpen n. Hamburg. Loppersum, pass. 25 Kp. Vilano n. Port Talbot. Maasdam, 24 v. Rotterdam n. New York. Meerkerk, 25 te Karachi. Moordrecht, 25 v. Port Said n. Ceuta. Maashaven, pass. 26 Ouessant 28 Amsterdam verwacht. Modjokerto, 26 v. Barcelona n. Rotterdam. Molenkerk, 26 v. Genua n. Port Said. Murena, 25 Miri n. Singapore. Nestor, 25 te Rotterdam. Nigerstroom, 25 te Amsterdam. Nanusu, 26 New York. Notos, 24 70 m. w. Cyprus. Ouwerkerk, pass 25 Kp. St. Vincent n. Genua. Oldekerk, 27 Melbourne. Ondina, 27 Soerabaja. Otmarsum, pass. 25 Key West n. Savanna. Oranje, pass. 25 Gibraltar n. Port Said. Perna, 25 v. Calcutta n. Singapore. Phrontis, 26 v. Aden n. Penang. Prins Fred. Hendrik, 26 Rotterdam. Peperkust, 24 v. Accra n. Cape Coastcastle. Pieter S, 26 te Amsterdam verwacht. Ridderkerk, 26 v. Antwerpen n. Amsterdam. Rotula„ 25 Rio de Janeiro. Rijnkerk, 26 v. Las Palmas n. Antwerpen. Rijnland, 27 Santos. Radja, 25 te Port Swettenham. Raki, 24 770 m. w.t.z. Flores. Sirrah, 26 Antwerpen. Stad Haarlem, 26 Narvik. Stad Schiedam, 26 Emden. Schelpwijk, 25 Maracaibo. Schie, 25 Valencia Sigli, 25 Singapore. Stad Leiden, verm. 25 v. Hamburg n. Antw. Tamo, 26 Rotterdam. Tara, 26 Rio de Janeiro. Tankhaven I, 25 te Bangkok. Tibia, 25 Pulubukom. Tero, 27 verm. v. Buenos Aires n. Antwerpen. Willem Ruys, pass. 25 Perim n. Port Said. W. Alton Jones, 24 150 m. zo. Kreta. IJsel, 25 te Amsterdam. Zeeland (KRL), pass. 26 Azoren n. Port Said. Zuiderkruis, 25 520 m. o.t.z. Melbourne. Zuiderzee, 24 1000 m. o. Kp. Hatteras. KLEINE VAART Adm. Nelson, 25 v. Huil te Rotterdam. Aco, verm 28 v. Esbjerg n. Londen. Arctic, verm. 25 v. Rotterdam n. Londen. Arnoudspolder, 26 v. Oporto te Rotterdam verw. Alcetas, 25 v. Rotterdam n. Famagusta. Albergen, verm. 25 v. Genua n. Pomaron. Anda, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Att S, verm. 25 v. Sluiskil n. Rotterdam. Bergsingel, verm. 25 v. Ipswich n. Tyne. Beekbergen, 25 v. Requejada te Terneuzen. Bree Helle, 26 v. Londen te Rotterdam verw. Cooihaven, verm. 25 v. Rotterdam n. Casablanca. Crescendo, 26 v. Huil te Rotterdam verw. Domburg. 25 v. Londen te Rotterdam. Da Costa, 25 v. Duinkerken te Rotterdam. Duurt, 25 v. Hamburg te Waterford verwacht. Draco, 24 v. Le Havre n. Bordeaux. Diligentia. pass. 25 Vlissingen n. Thameshaven Driebergen, verm. 25 v. Teignmouth n. Genua. Eibergen, verm. 25 v. Shoreham n. Guernsey. Eljo, 25 v. Brake te Goole verw. Elsenburgh, pass. 25 Brulings n. Duinkerken. Erkalin, 26 v. Perterhead te Avonmouth verwacht Eyo S. 25 v. Rouaan te Rotterdam. Fiducia, verm. 25 v. Ouddorp n. Londen. Friso, 25 v. Liverpool te Rotteradm Flevo, 24 v. Oran n. Barcelona. Frans v Seumeren, verm. 25 v. Antwerpen n. Rotterdam. Goote, verm. 25 v. Amsterdam n. Manchester. Heemraadsingel, 28 Velsen verwacht. Hoe Vinces, 26 v. Grisby te Rotterdam verw. Hoogvliet, 25 v. Terneuzen n. Rotterdam. Hulst, 25 v. Oporto te Vlissingen verw. Haaksbergen, 25 v. Manchester te Port Talbot Henrica, 27 v Swansea te Rotterdam verw. Isis, 26 te Rotterdam verwacht. Jan Herman, 25 te Londen. Jan Kreumer, 25 v. Rotterdam n. Londen. Joost, 25 v Londen n. Rochefort Kaap Falga, 24 v. New Ross te Swansea. Kaap St. Vincent, 23 v. St. Malo n. Rotterdam Lies, 25 v Rotterdam te IJmuiden. Lijnbaan, verm. 25 v. Rotterdam n. Liverpool Larix. 24 v Goole te Gijon Mussel. Marianne, 22 v. Rouaan te Gothenburg Marjan. 25 te Hirsthals. Monica, pass. 25 Lands End n. Selzaete. Muphrid N, verm. 25 v. Hamburg n. Amsterdam Mvpuck, verm. 25 v. Londen n. Rotterdam. Nero, 25 te Rotterdam n. Amsterdam. Oranjepolder, 27 v. Dakar te Bordeaux verw Patria, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Procyon, verm. 25 v. Amsterdam n. Londen. Plato, 24 v. Lissabon n. Rotterdam Rijnhaven, 25 v. Bristol te Rotterdam. Ransel, verm. 26 v. Londen n. Amsterdam. Reliable, 25 v. Ipswich te Boness. Sandettie 25 v. Sluiskil te Rotterdam. Tme, 25 v. Londen n. Rotterdam. Tilly, 24 v. Tees te Nantes Westersingel 25 v. Casablanca te Londen verw. Westpolder, 27 v. Rotterdam te Lissabon verw. Wickenburgh, pass. 25 Kp. St. Vincent n. Casa blanca. Zeehaan. 25 v. Concarneau te Rouaan. Zwaantiena, 25 v. Amsterdam te Esbjerg. SLEEPVAART Blankenburg, 24 v. Vlissingen te Maassluis. Ebro, 24 v. Brombroro n. Le Havre. Hudson, 24 v. Hull te Liverpool. Humber, 25 te Djibouti n. Goa niet twee bakken Loire, 24 50 m. w.zw. Djeddah. Noordholland, 24 1440 m. w.zw. Azoren met hOD- perzuiger Thames, 24 te Newport News met Gannet. Zwarte Zee, 24 v. Hull n. Liverpool niet bagger molen.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3