Defensie-debat in het Lagerhuis Zwitsaletten Verrui'ing secundaire arbeids- ROXY ruiken is ROXY roken! ja graag Europese atoomenergie zal niet tot groter eenheid leiden Britse minister acht „kleine atoomoorlogen" mogelijk KOORTSIG, RILLERIG Gevluchte studenten studeren in ons land O.E.E.S. en „Euratom" komen niet tot een zelfde werkplan Vanmorgen de vishal en o zee ^Brieven aan de redactie AUTO-R DIO iCTns 5 Randgebieden en polders van IJselmeer: één provincie Dooi in Europa, vorst in de Verenigde Staten Goedgekeurde bouwwerken van 100.000,- en meer C.P.N.-Kamerleden niet in West-Duitsland toegelaten Zweeds schip aan de grond bij Terschelling Nieuwe spanning in de Westduitse coalitie 7jie van de zonde /en" in Thalia H. J. MAERTns n v Chauffeuse veroorzaakte botsing Propaganda-filmavond voor de TBC-bestrijding voorwtf"den in het bouwbedrijf Patroonbont1 vergaderden Lezing voor HKW-leden over Mallorca Scheepvaart I!'* Ir* WOENSDAG 2 9 FEBRUARI 1956 (Van onze correspondent in Londen) In geval van een atoomoorlog: zal een kwart van de Engelse bevolking uit de grote centra worden geëvacueerd. De re gering heeft een plan in voorbereiding om twaalf miljoen mensen, voornamelijk moe ders, kinderen, ouden van dagen, zieken en invaliden uit de grote steden weg te voeren. Dit deelde Sir Walter Monckton, de Engelse minister voor Bewapening, bij ie opening van het tweedaagse defensie debat in het Engelse Lagerhuis mede. Er komen meer categorieën voor eva cuatie in aanmerking dan in de vorige oor log. Evacuatiegebieden zullen uitgebreider zijn. De details zijn echter nog niet uitge werkt. Velen hebben er een hard hoofd in, dat evacuatie in geval van atoomaantasting over grote uitgestrektheden mogelijk zal zijn. De minister gaf toe dat er formidabele transportproblemen moeten worden opge lost. Eenvoudige voorzorgsmaatregelen kunnen volgens hem het gevaar van radio actieve besmetting verhinderen. Spreken de over de afschrikwekkende functie van de H-bom verklaarde Sir Walter Monck ton, dat hij geen aanhanger is van de theo rie dat plaatselijke aggressie onvermijde lijk tot een algehele oorlog zal leiden. Maar represailles kunnen het taktisch gebruik van atoomwapens met zich meebrengen, hoewel desondanks het conflict kan wor den gelocaliseerd. Sir Walter gaf toe dat de uitrusting van de strijdkrachten met modern materiaal nog veel te wensen overlaat, maar het zou verkeerd zijn te veel in eens te doen. Algemeen wordt geklaagd dat Engeland voor de kolossale sommen, die het be steedt (1500 miljoen per jaar) niet vol doende waar voor zijn geld krijgt en dat de legerreorganisatie te langzaam in zijn werk gaat. Een speciale grief van de op positie is dat men nog steeds geen begin gemaakt heeft met een verkorting van de 2-jarige dienstplicht om de zo hoog nodige arbeidskrachten voor de Britse industrie vrij te maken. De Britse regering streeft ernaar om in de toekomst de dienstplicht geheel af te schaffen. Dat kan alleen wan neer er voldoende vrijwilligers beschik baar zijn, die thans door betere betaling en condities worden aangetrokken. Geop perd werd nog de mogelijke samensmelting ADVERTENTIE verjaag dat lome griepgevoel met: 'n Z W/ TSAL preparaat/ Op een in Utrecht gehouden bijeenkomst hebben prof. dr. J. J. M. van der Ven en prof. dr. H. Th. Fischer, respectievelijk vice-voorzitter en voorzitter van het Uni versitair Asyl Fonds, mededelingen gedaan over de werkzaamheden van deze stichting. De totstandkoming in 1948 van het Univer sitair Asyl Fonds noemde prof. Van der Ven een bedroevend en gelijk verheugend verschijnsel. Bedroevend omdat het nodig bleek aan studenten die om gewetenswille het vaderland hadden verlaten, de gele genheid te geven aan Nederlandse univer siteiten hun studie voort te zetten, en ver - heugend omdat dit inderdaad ook mogelijk is gebleken. De werkzaamheden voor het UAF wor den door studenten geheel belangeloos gedaan en zijn wat betreft opzet en uitwer king enig in de wereld, aldus prof. Ven. Sedert de oprichting is door het fonds aan circa honderd studenten-vluchtelingen hulp verleend. Ongeveer driekwart van hen zijn hier afgestudeerd en nog 32 studeren er op het ogenblik onder auspiciën van het UAF aan de universiteiten van ons land. Voor elke student is per studiejaar f 2.000 uit het fonds nodig. Om de thans aanwezige studenten te kunnen laten afstuderen is een bedrag van circa f 250.000 nodig. Vanaf hun komst in ons land genieten de vluch telingen-studenten een algehele academi sche vrijheid, hetgeen zeggen wil dat zij vrij zijn in de keuze van de universiteit, uiteraard aangepast aan de studierichting, en ook na het afstuderen geheel vrij zijn in hun verder leven. Slechts zeer weinigen hebben niet kunnen afstuderen, hetzij door taalmoeilijkheden of anderszins. Ook deze hebben intussen in Nederland een zeer re delijk bestaan gevonden. Rapport van ir. Meijn: Dezer dagen is van de hand van ir. S. .1. Meijn te Kampen een rapport verschenen over de problemen van de gebieden aan de rand van de voormalige Zuiderzee. In dit rapport komt hij op voor het randge bied van de nieuwe IJselmeerpolders. Ir. Meijn stelt voor het nieuwe en het oude land economisch, administratief en sociaal samen te trekken door het vormen van een twaalfde provincie, die ook stroken van de aangrenzende vijf gewesten omvat. Het rapport gewaagt verder van een plan inzake de nationale drinkwatervoor ziening, welke naar zijn mening ten nauw ste samenhangt met de IJselmeerpolders en de Veluwe. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Zwolle zal het plan van ir. Meijn bestuderen. De overheid heeft volgens het rapport tot nu toe te weinig rekening gehouden met de belangen van het randgebied. Ir. Meijn betreurt het dat de centrale over heid geen rekening houdt met de toestand, welke in de randgebieden kan ontstaan. De tegenstellingen tussen het oude en het nieuwe land zijn zijns inziens het gevolg van de tekortkomingen van hoger geplaat ste instanties, onder andere de provinciale besturen. Zo had de regering, aldus het rapport, bij de richtlijnen, die aan de Noordoostpolder-directie werden verstrekt ten aanzien van het bevolken van het nieuwe land, als eis moeten stellen ook plannen te maken voor de opheffing van de randgebieden. Men heeft geen neiging om de IJsel meerpolders bij de provincies in te delen. Wil men beiist een twaalfde provincie, dan moet dit randgebied daar een onder deel van uitmaken, aldus ir. Meijn. van marine en luchtmacht welke beide op de nieuwste wapens gebaseerd zijn. Een punt van critiek is, dat de marine, Enge- lands traditionele wapen, dat thans een beperkte rol speelt, teveel voor zich op eist. In het debat werd verder vooral aan gedrongen op een rationalisatie van de militaire vliegtuigindustrie. In de toekomst zal de Britse defensie steunen op strijdkrachten van beperkte omvang doch beter geoefend en uitgerust en mobieler. De burgerbescherming zal uiteindelijk een eigen minister krijgen. LONDEN/CHICAGO (Reuter/U.P.) De dooi breidt zich geleidelijk over Europa uit, hoewel er in de vroege ochtend nog vorsï heerste in het grootste deel van het vaste land. Men verwacht, dat de temperatuur verder zal stijgen. In Italië zijn op kleine schaal overstromingen voorgekomen in het midden en zuiden van het land. Een koudegolf schuift over de oostelijke helft der Verenigde Staten. Het noorden wordt door hevige sneeuwbuien geteisterd en in het zuiden woeden tornado's. In de zuidelijke vlakten van de Ohio- vallei daalde het kwik tot op 20 tot 25 gra den onder nul. Verder naar het oosten ver wachtte men nog lagere temperaturen. In Minnesota was het tien graden onder nul. In bijna alle Europese landen ligt de tem peratuur iets boven het vriespunt, laag genoeg om het ijs en de sneeuw te doen smelten maar niet hoog genoeg om met ijsschotten overladen rivieren in woedende stromen te veranderen. In Londen steeg het kwik tot twaalf graden boven nul. Ten minste duizend levens heeft de vorst geëist. De materiële schade wordt op mil jarden guldens geraamd. In Italië is aan de oogst, volgens officiële schattingen, een schade van meer dan tachtig miljoen gul den toegebracht. Aan de straten werd een schade aangericht van meer dan vijf mil joen gulden. Amerikaanse troepen, politie en burger lijke autoriteiten houden een waakzaam oog op de rivieren om waar nodig grote opeenhopingen van ijs te doorbreken. In de Donau, Main en Inn in Oost-Duitsland blazen Russische ingenieurs grote ijsdam- men op in de Saaie. In Oostenrijk Tirol zijn enkele sneeuwverschuivingen voorge komen. Van een groep Zwitserse skiërs is een persoon bij een aardverschuiving om het leven gekomen. De minister van Wederopbouw en Volks huisvesting heeft aan de Tweede Kamer doen toekomen een overzicht van het aan tal bouwwerken van 100.000 en meer, waarvoor in de periode van 1 juni 1954 tot en met 31 december 1955 rijksgoedkeuring werd verleend, en van het aantal van deze werken, waarvoor de rijksgoedkeuring op 1 januari 1956 nog niet was verleend. Hieruit blijkt, dat in genoemde periode 982 van deze werken werden goedgekeurd tot een totaal bedrag van 362 miljoen gul den. Hieroder waren 600 scholen 175 miljoen), 18 overige bijzondere gebouwen (ƒ5 miljoen), 38 overheidsgebouwen (ƒ13 miljoen), 73 gebouwen voor gezondheids zorg en hygiëne 37 miljoen) en 253 voor handel en verkeer 132 miljoen). Aange houden waren 565 werken tot een totaal bedrag van 377 miljoen, namelijk 201 scholen 64 miljoen), 79 overige bijzon dere gebouwen (ƒ57 miljoen), 70 over heidsgebouwen 78 miljoen), 70 gebou wen voor gezondheidszorg en hygiëne, (ƒ66 miljoen) en 145 voor handel en ver keer 112 miljoen). Het lid van de Tweede Kamer, de heer Gortzak (CPN) heeft onlangs aan de minister van Buitenlandse Zaken vragen gesteld over het feit, dat de Tweede Ka merleden P. de Groot en J. Haken in door beambten van de Duitse Bondsrepubliek zonder opgaaf van reden de toegang tot West-Duitsland is geweigerd. De heer Gortzak vroeg de minister bij de minister van Buitenlandse Zaken van de Duitse Bondsrepubliek hiertegen te protesteren en er bij deze op aan te dringen, dat Neder landse parlementsleden de toegang tot de Duitse Bondsrepubliek niet meer zal worden geweigerd. De minister van Buitenlandse Zaken heeft geantwoord uit de kranten te hebben vernomen, dat de heren De Groot en Ha ken de toegang tot West-Duitsland was geweigerd. De minister ziet geen aanlei ding met de regering van de Duitse Bondsrepubliek overleg te plegen omtrent haar beleid ten deze. Ook de Nederlandse regering behoudt zich ten aanzien van de toelating van vreemdelingen volledige vrij heid van handelen voor. Bij Terschelling is het Zweedse schip „Ecuador" aan de grond gelopen. De sleep boot .Holland" van de firma Doeksen op Terschelling is ter assitentie uitgevaren. PARIJS (A.N.P. en United Press) De ministerraad van de Organisatie voor Euro pese Economische Samenwerken (OEES) is dinsdag te Parijs bijeengekomen ter be spreking van het vraagstuk der samen werking bij de toepassing van atoomenergie en andere problemen. Nederland was ver tegenwoordigd door de ministers Beyen en' Zijlstra en een aantal hoge ambtenaren van hun departementen. De ministers hebben een begin gemaakt met de besprekingen van het rapport, dat de O.E.E.S. over het atoomvraagstuk heeft laten opstellen en waarin voorstellen voor samenwerking op regeringsbasis worden gedaan. Dit plan gaat dus minder ver dan het Euratomplan van de zes landen, waar- aan dezer dagen in Brussel de laatste hand zal worden gelegd. Engeland gaf zijn steun aan het O.E.E.S.- plan en deed verstaan dat zijn bijdrage be perkt zou blijven tot de O.E.E.S.-groep. De Belg Paul Henri Spaak, leider van de Euratom-groep, zeide dat de Euratom-lan- den zich graag bij het O.E.E.S.-plan willen aansluiten, maar zij behouden zich het recht voor in hun eigen tempo te werken binnen het program der 17 landen, daar zij menen dat de doelstellingen van dit pro gram achterblijven bij de doelstellingen van henzelf. Hij voegde hier aan toe dat de zes menen dat zij onder elkaar verder en sneller kunnen gaan. De Fransman Pineau zeide dat naar zijn overtuiging de plannen van Euratom en de O.E.E.S. harmonisch samen kunnen gaan. Nu Engeland en de Euratom-landen het er over eens zijn dat het plan van de O.E.E.S. en Euratom hand in hand kunnen gaan, lijkt het waarschijnlijk dat de ministers morgen zullen besluiten het O.E.E.S.-plan, met het Euratom-blok daarin, te steunen. Tijdens de besprekingen van het jaar verslag der organisatie heeft minister Beyen het woord gevoerd. Hij noemde de O.E.E.S. een „belangrijk instrument voor de Europese samenwerking". Hij sloot zich aan bij wat de Zwitserse minister, Petit- Beierse Christen-democraten willen meer portefeuilles BONN/DUSSELDORP, (DPA/AFP) De Christelijk-sociale-unie, de Beierse zuster partij van Adenauers Christen-democra tische unie, heeft laten weten, dat zij met haar 54 afgevaardigden in de Bondsdag aanspraak maakt op meer vertegenwoor digers in de bondsregering. De Beierse partij, die op het ogenblik drie ministers heeft, wijst er op, dat de afgescheiden vrije democraten (liberalen) met een fractie van zestien afgevaardigden, door vier man in het kabinet wordt vertegenwoordigd. n ga vond vertoont Thalia in TT n „Zij die van de zonde leven". muicjse fj]m 4ekent met felle, niets eze, rbeelding overlatende directheid, aaa 5e bestaan van een groepje aan geraakte vrouwen, die het slacht- f§eJn geworden van een gewetenloze eur. De georganiseerde ontucht, zo- S°H die hier wordt vertoond, is in ons gelukkig hoge uitzondering en de ge- •lde Hollandse bioscoopbezoeker zal ^vellicht daarom moeilijk vallen, aan eze breed uitgesponnen liederlijkheden lof te hechten. Naar onze smaak lijdt geloofwaardigheid echter meer schade ordat de schurk van het verhaal niet ttnen de perken der levensechtheid wordt Deze eis van de CSU kan er toe leiden dat andere partijen in de coalitie met df èhóudenVhif is' net Tets* tTd^UraptTte gelijke aanspraken komen, zoals de en (e genadeloos geschilderd om partij, die ook zestien afgevaardigden in £;cbzeif waar te kunnen maken. Hij zweeft Bondsdag heeft. daardoor bijna voortdurend op de grens De CSU wijst ook op de ministers Ofc lander en Kraft, die oorspronkelijk als i tegenwoordigers van de Vluchteling partij werden benoemd. Sindsdien zijt echter met enkele leden van de fract^ deze partij getreden en lid gewo/de„ de CDU. Het merendeel van de fract de Vluchtelingenpartij is in de oppos ge gaan. Over laid De rooms-katholieke Centrum Noordrijnland-Westfalen heeft c' jand sociaal-democratische partij vai^ d Steinhoff, haar medewerking to/, jn' bct partij, die over negen zetels belegering parlement in Dusseldorp, zal it-ge® pg de portefeuille van Justitie.' centrumpartij besloot zich a bij de regering van Steinfc rmd socialisten en Vrije democra, hi nadat het Christen-democr. van Arnold gevallen was, n' f. ontvangen te hebben op h d onderwijs. Zonder de stfQff over een trumpartij beschikte St'm de Landd meerderheid van twee ze van de deelstaat. pierre, eerder op de dag had gezegd over de wenselijkheid, dat de O.E.E.S. naast haar streven tot liberalisatie van de Europese handel ook zou werken voor verlaging van de douanetarieven. Minister Beyen zegde zijn steun toe aan een Zwitsers amende ment in deze zin. Ook zei hij, dat het nut tig zou zijn als de O.E.E.S. zich zou ver diepen in de anti-inflatiemaatregelen die in verschillende landen worden genomen en 31. Zwarte kolen brachten op f 39 tot zou streven naar de coördinatie van zulke46, alle soorten schelvis f 40 tot f 45; wij- maatregelen, om te voorkomen, dat dezfng deed f 30, haring f 17 tot f 18 en ma- tegen elkaar in zouden werken. Voorts becreel f 21 tot f 27. val de Nederlandse minister de Amerikaa se voorstellen inzake de landbouwovf De woensdagmarkt cr.Tr 10 anmorgen aan de tt 9s vTchelvis 15. kisten gul markt met 25 kiststen kol 40 kisten en kabeljauw 12 haringi '130 kisten makree1, 200 Utijve_ De IJM 129 had wijting en 800 st scehlyi 15 kisten aan boord 80 k.;akreel kisten radio en kool, 5 kisW15 kisten yaria en g50 30 kisten wijt, 3Q7 bracht 100 kisten stuks stijve. ks sUjve_ De HD 87 le_ I schelvis, 60 kisten gul en verde 300 k^sten va'ria en 225 stuks kabeljauw, Twee ]0ggers tenslotte stijve kabejord 3 Q()0 kilo tong en 120 hadden aa' kisten sch Voor het buitenland n nam de grote schol voor f 12 f*ddel voor f 17 tot f 19 en zet- tot i i 33 tot f 37 De enen bracbten sc f 41, de rijen grote kabeljauw ?p,c 50, de rijen kleine f 25 tot 32, .en f 51 tot f 60, de kisten kleine 5g 67. Grote tongen gingen weg voor f 2.f ^"rden f 2.75 tot f 2.80 en slips f 1.95 to?00' Voor het binnenland it binnenland betaalde voor de schol II tot f 43, voor schol III f 26 tot f 32. ite gullen noteerden f 32 tot f 33. mid- gullen f 34 tot f 37 en torren f 29 tot jt f 2.90, grootmiddel deel f 2.20 tot leinmiddel f 2.25 tot f 2.30, tongen (Verkort weergegeven) De N.S. in de kou. In tegenstelling met andere personen-vervoersondernemin gen, zoals de N.Z.H.V.M., heeft onze be faamde N.S. in de afgelopen barre winter maand wel een zeer pover figuur gesla gen. Is het vervoer voor de forensen op de lijn Haarlem—Amsterdam toch altijd ai een ergernis, wat de Ned. Spoorwegen in de afgelopen weken voor deze categorie heeft gepresteerd is wel zeer onbevredi gend geweest. Het heeft weinig zin om een beschrijving te geven van de dagelijks te rugkerende tonelen, die zich hebben afge speeld. Zij die er dagelijks mee te maken hadden en nog hebben kunnen hiervan meepraten en velen hebben dit dan ook niet onder de banken gestoken. Wat hier allemaal de oorzaak van is laat ik in het midden. Natuurlijk was het moeilijk met die temperaturen en besneeuwde banen. Maar dat het 's morgens tussen 7 en 8 uur zo'n volkomen chaos moest zijn, is voor velen nog een raadsel. Hier haperde toch nog wel wat anders dan alleen maar be vroren wissels en zo? 't Is voor de duizen den forensen te hopen dat de N.S. maat regelen treft om dergelijke noodtoestanden in het vervolg ook naar behoren te kunnen oplossen. FORENS schotten van de Verenigde Staten in aandacht van de O.E.E.S. aan. Deze org? satie zou die zeer ongewone voorste volgens mr. Beyen moeten bestudere'1 methodes moeten zoeken voor samen/ king met de V.S. in dit opzicht, ma'1' zou er daarbij ook op moeten letten f/e algemene doelstellingen van de orgai niet door de Amerikaanse plannen 1 doorkruist. De permanente afgevaardigde varn.a naar de OEES zorgde voor een v!ssl5g door aan te kondigen dat Canelnk.de toekomst splijtbare materialen te king van andere landen zal kunt 'stellen. Hij maakte geen nadere bijzond/ kend, maar liet doorschemeren.'" den be de lan den der OEES voor de materi' ln aan~ merking zullen komen. ADVERTENTI INBOUW- EN SERVIC''AT,ON Haa' - Tel 15220 Nassaustraat 5 Morgen Voor morgen is nog niets bekend. Dinsdagmiddag stak de bestuurster van een personenauto, komende uit de Sant- poortse Hoofdstraat via de Slaperdijk linksaf de Rijksweg over zonder zich aan het stopbord of de voorrangsplicht te sto ren. Van de pont naderde een personen auto en een botsing was onvermijdelijk; beide wagens liepen aanzienlijke schade op. Op donderdag 1 maart 1956 belegt de afdeling IJmuiden van de Vereniging tot behartiging der belangen van T.B.C.-pa tiënten in Nederland, een filmavond in het „St. Fidelis" Gebouw, hoek Zeeweg-Wil- lemsbeekweg te IJmuiden. Vertoond zal worden de geluidsfilm „Wit wint" met mu ziek van Max Tak. Medewerking zal ver lenen de show-krontjongband de „Wi-la- ja's" onder leiding van de heer Huffel. De toegang tot de zaal is geheel gratis. De Nederlandseannei?e"bond en Pa" troonsbond voor Bouwbedrijven in Ne derland heeft in a am een ^'"gade- ring gehouden. Proken w"d de moge- lijkheid om secundaire arbeidsvoor- waarden met dpercent te verhogen. Er werd een mo<aangenomen waarin de vergadering alaar meninS uitsprak dat de met goedklng der overheid tot stand gekomen rjc'egelingen een onmisbaar onderdeel zf'an de tot nu toe gebruike lijke prijsvling bij het aanbestedings- stelsel Hieruit dat verhoging der lonen in de collect5 contracten hetzij recht streeks oJor m'ddel van wijziging der secundarrbeidsvoorwaarden slechts kan worden 'Vaard, indien doorberekening in de pr'n hiogelijk is. Ondeerwi'zing naar de stelselmatige opwaa1 druk op de lonen in de afge lopen en tengevolge van de niet offi ciële "^verhogingen welke een voort- durei ongunstige invloed hebben ge- bad de bedrijfsresultaten, verzocht de verg'ring het hoofdbestuur niet mede te weri aan enige afwijking naar letter of „efran dit beginsel en hiertegen zo no viet alle jjeschikbare middelen ten ytigste stelling te nemen. ik de Nederlandse Katholieke Aanne- ,0- en Patroonsbond heeft een spoed- van het belachelijke. Dat de film deson danks niet geheel in melodramatische sfeer belandt is voornamelijk te danken aan het voortreffelijke spel van Frangoise Arnoul als de tussen doffe berusting en vrijheids drang heen en weer geslingerde publieke vrouw, die tenslotte in haar liefde voor een jongeman de moed vindt om te breken met haar duistere milieu. Dat milieu wordt zoals wij het van de Fransen gewend zijn uitgebeeld door een keurcollectie louche typen en door bijzonder suggestieve foto grafische effecten. De heer J. W. B. Beijk uit Haarlem, heeft maandag in hotel Mieijer te Castricum de leden van de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Katholieke Bond van Ad ministratief-, Verkopend- en Verzekerings- personeel een boeiend beeld gegeven van de wijze waarop het op het eiland Mal lorca reilt en zeilt. Dit Spaanse eiland is rijk aan prachtig natuurschoon en hiervan kregen de aanwezigen een buitengewoon goede indruk doordat de causeur zijn woorden met de vertoning van een serie kleurendiaJs luister bijzette. Bij de aanvang van de bijeenkomst, die als jaarvergadering was bedoeld, heeft de voorzitter, de heer G. Rademaker, zijn vreugde uitgesproken over het ledental dat nog steeds stijgende is en gepleit voor het voortzetten van de ledenwerfactie, daar er nog een zeer groot arbeidsterrein braak ligt. De jaarverslagen van de secretaresse, mejuffrouw A. Noordover en de penning meester, de heer H. A. v. d. Boogaard, wa ren optimistisch gestemd en werden een parig door de leden goedgekeurd. eisende algemene vergadering gehouden over de verruiming van de secundaire ar beidsvoorwaarden in het bouwbedrijf. Ten aanzien van de voorwaarde van de re gering dat deze verbetering niet zou mo gen leiden tot een prijsverhoging is het hoofdbestuur van de Nederlandse Katho lieke Aannemers- en Patroonsbond van oordeel, dat deze drie percent moet worden toegestaan en dat men zich achter de hui dige stabilisatiepolitiek van de regering, die geen uitzonderingspositie voor de bouwvakken wenst te scheppen, zou moe ten stellen. Met 272 stemmen voor en 128 tegen heb ben de katholieke aannemers en patroons zich uitsproken voor de toegestane ver betering van maximaal drie percent. Dat zou dan hierop neerkomen dat de resulta ten van het gezamenlijk overleg tussen vertegenwoordigers van werkgevers- en werknemerszijde in de bouwvakken, voor wat de katholieke patroons betreft, kunnen worden verwezenlijkt. Het resultaat van dit overleg was, dat aan het college van rijksbemiddelaars zal worden verzocht, een zodanige verhoging van de vakantiebonwaarde per 5 maart bindend vast te stellen, dat daardoor van 1 januari j.l. af een verlenging van de bouwvakvakantie met twee dagen zou worden verwezenlijkt en dat de vakantie toeslag met ongeveer 35 uur zou worden verhoogd. Alnati, pass. 28 Ouessant n. Antwerpen. Antonia, 28 v. Pladju n. Tjilatjap. Algenib, 28 te Beira. Ariadne, 28 60 m. z.zw. Napels n. Palermo. Baarn, 27 v. Antofagasta n. Valparaiso. Bali, 29 te Makassar. Blitar, 28 te Semarang. Borneo, 29 te Djeddah. Beninksut, 28 te Amsterdam. Camerounkust, 26 pass. Teneriffe n. Bordeaux. Ceronia, 29 te Abadan verwacht. Caltex Utrecht, 28 v. Rotterdam n. Sidon. Celebes, 29 te Belawan. Daphnis, pass. 28 Plymouth n. Dordrecht. Delfland, 27 te Montevideo. Diemerdijk, 28 te Cristobal. Eemland, 29 te IJmuiden verwacht. Esso Rotterdam, 28 dwars oostp. Kreta n. Antw. Eairsea, 25 v. Napels n. Sydney. Felipes, 29 te Telokanson. Hathor, 28 te Lattakia. Iberia, 27 v. IJmuiden n. Castrourdeale. Jason, 28 te Port au Prince. Japara (KRL), 28 v. Semarang n. Tj. Priok. Joh. v. Oldenbarnevelt, 28 v. Surabaja n. Sema rang, Katelysia, pass. 29 Muscat n. Bandarmashur. Kota Agoeng, 29 te Singapore. Kota Baroe, 29 te Aden. Karossa, 1 mrt. te Singapore verw. Laurenskerk, 28 te Koewait. Lemsterkerk, 28 te Hamburg. Lindekerk, 28 te Khorramshar. Leto, 28 rede Yokohama. Loosdrecht, 28 v. Port Said n. Livorno. Macoma, 28 v. Rotterdam n. Londen. Mariekerk, 28 v. Port Said n. Genua. Myonia, 28 v. Bangkok n. Pladju. Notos, pass. 27 Kp. St. Maria n. Durazzo. Nestor, 28 v. Rotterdam n. Paramaribo. Phrontis, pass. 28 Socotra n. Penang. Poelau Laut, 29 te Surabaja. Pygmalion, 28 v. Panamakanaal n. Buenaventura Rondo, 29 te Padang. Raki, 27 240 m. o.no. Fayal n. Europa. Stad Haarlem, 28 v. Narvik n. Emden. Stad Rotterdam, 29 te Rotterdam. Statue of Liberty, 28 te Carthagena. Straat Malakka, 27 v. Colombo n. Bombay. Straat Soenda, pass. 28 Mauritius n. Lorenzo Marquez. Sumatra, 27 v. New York n. Beyrouth. Schelpwijk, 28 te Maracaibo. Slieratan, pass. 28 Kp. de Goede Hoop n. Santos. Stad Breda, verm. 29 v. Monrovia n. Rotterdam. Tabinta, 29 te Marseille verwacht. Tiberius, 29 te Amsterdam. Taria, 29 te Wellington verwacht. Tomini, 27 te Hamburg. Tabian, 28 v. Abadan n. Kakinada. Tara, verm. 29 v. Rio de Janeiro n. Santos. Van Linschoten, pass. 28 Las Palmas n. Dakar. Van Spilbergen, 28 v. River Cess n. Grand Bassa Van Cloon, 28 180 m. z. Colombo. Van Spilbergen, 28 rede Grand Bassa. W. Alton Jones, pass. 28 Gibraltar n. Philadel phia. Waterman, 29 te Fremantle. Weltevreden, 29 te Singapore. Wonorato, 28 v. Bombay n. Calcutta. Zijpenberg, 28 v. Dagenham n. Almeria. KLEINE VAART Advent, 28 v. Waterford te Rotterdam. Arnoudspolder, verm. 28 v. Rotterdam n. Lissa bon. Annie G, 28 v. Amsterdam n. Londen. Algarve, verm 28 v. Swansea n. Rotterdam. Ambiorix, 1 mrt v. Cadiz te Amsterdam. Arctic, 1 mrt. v. Londen te Rotterdam verw. Att S, 28 v. Rotterdam n. Portsmouth. Alis, pass. 27 Vlissineng n. Terneuzen. Anna Henny, pass. 28 Vlissingen n. Antw. Aurora, 27 te Vlissingen n. Antwerpen. Beekbergen, pass. 27 Vlissingen n. Goole. Bree Helle, verm. 28 v. Rotterdam n. Londen. Bernisse, 28 v. Vlaardingen n. IJmuiden. Castor, 24 v. Rotterdam te Grimsby. Cinderella, 28 v. Duinkerken te Rotterdam.. Claes Compaen, 28 nog te Blyth. DUigentia, 28 v. Kingslynn 'te Thameshaven. Draco, 27 te Bordeaux n. La Pallice. Eibergen, 28 v. Guernsey te Londen verwacht. Elda, 28 v. Londen te Rotterdam. Elsenburgh, 28 v. Casablanca te Duinkerken. Erkalin, 28 v. Avonmouth te Bristol. Erasmus, verm. 28 v. Rotterdam n. Boulogne. Fiducia, 28 v. Londen n. Ouddorp. Fram, verm. 29 v. Middlesbro. Gerrie S, verm. 29 v. Leixoes n. Guernsey. Helvetia, 28 v. Ipswich te Duinkerken verw. Hoc Vinces, verm. 28 v. Rotterdam n. Grimsby. Holland, pass. 27 Vlissingen n. Aberdeen. Henrica, 28 v. Rotterdam n. Plymouth. Hydra, 25 v. Dieppe te Goole. Hulst, 28 v. Lissabon te Antwerpen verw. Heemraadsingel, 28 v. Velsen n. Antwerpen. Inspecteur Mellema, pass. 28 Vlissingen n. Antw. Import, 28 v. Rotterdam n. Lissabon. John M, 28 v. Amsterdam te Rotterdam. Jan Kreumer, verm. 29 v. Londen n. Rotterdam Keizersgracht, 28 te Amsterdam. Kaap St. Vincent, 28 v. St. Malo te Rotterdam. Konny M, 28 v. Amsterdam te Rotterdam. Lindesingel, 28 v. Antw. n. Avonmouth of Cardiff Lucas Bols II, 29 te Amsterdam verwacht. Meidoornsingel, verm. 28 v. Amsterdam naar Rotterdam. Mies, 28 v. Newport te Rotterdam. Mypuck, 28 v. Londen te Rotterdam. Martini, 28 v. Huil te Amstredam. Marcella, pass, 28 Pitboei n. Narvik. Muphrid N, 28 v. Amesrtdam n. Rotterdam Margaretha, 27 v. Vlissingen n. Ouddorp. Mulan, 27 v. Vlaardingen te Amsterdam. Nester, 28 v. Rotterdam n. Paramaribo. ADVERTENTIE ^g|| '4jr - 'Ir. Maak zo'n pakje Roxy eens helemaal open en snuif die heerlijke geur van zon-doortrokken volrijpe tabakken op. Steek dan op en U wéét waarom steeds meer :"v :VÜ'. r mensen zeggen m V 3 Roxy Rook Redenen: Dubbel gefermenteerd -k Dubbel gezuiverd Standvastige melange Nijenburgh, 27 v. Rotterdam te Amsterdam. Oranje, 28 v. Amsterdam te Rotterdam. Procyon, 28 v. Londen n. Amsterdam. Phidias, 27 te Tel Aviv n. Haifa. Pavo, 27 v. Tees te Bordeaux. Pavonis, 27 v. Wormerveer n. Esbjerg. Pioniers, 28 te Vlissingen n. Breskens. Poortvliet, 27 v. Pomaron n. Berwick. Rejo, verm. 28 v Londen n. Rotterdam. Raket, 27 v. Newross n. Isle of Man. Spoorhaven, 28 v. Oran te Granton verwacht. Swift, 28 v. Rouen n. Rotterdam. Spora, 29 v. Bilbao te Rouen verw. Sagitta, 27 te Vlissingen n. Antw. Startpoint, 27 v. Maassluis te Vlissingen. Stella Maris, pass. 28 Vlissingen n. Selzaete. Swallow, 28 terug uit zee te Amsterdam. Tilly, 26 v. Nantes te Bayonne. Twee Gebroeders, 29 v. Manchester te Rotterdam Tme, verm. 29 v. Rotterdam n. Londen. Trito, 27 v. Dublin te Amsterdam. Zanzibar, 28 v. Wormerveer te Rotterdam. Zeehaan, 28 v. Rouen n. Casablanca. Ebro, 27 v. St. Yves n. Le Havre. SLEEPVAART Loire, 27 v. Port Said n. Rotterdam Witte zee. 27 v. Djibouti n. Priok met bagger molen. 6S Zwarte Zee pass. 27 Startpoint n. Liverpool met baggermolen.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7