Verenigi n RAADSELRUBRIEK Visserü-varia In vijftien jaar werd Velsense vereniging een der grootste in den lande Sportbond IJmuiden bracht een grootse gymnastiekdemonstratie Reinigingsdienst nam afscheid van „eerste chauffeur" „BABY SERVICE" uit de IJmond Atletiek-prestaties met prijzen beloond Heemskerk .7 Wim de Jong heeft de titel voor het grijpen Brussel tegen verhoging van Antwerpse tarieven Burgerlijke Stand Velsen „Het kerkelijk leven in Rusland" Ds. G. Wassenaar komt spreken voor de NCVB Wat de tuinders kregen Schaakclub „Weenink" kampioen Jaar vol activiteiten voor de K.A.B. „Geel-Zwart" won van „Vriendenkring" Amateurfotografen komen bijeen Umuider haven 10 jaar geleden „Suomi" aan vooravond van derde lustrum ITONDERDAG 1 MAART 1956 ONDER OORVERDOVEND TROMGEROFFEL, dat tien minuten aanhield, mar cheerden gisteravond de leden van de Sportbond IJmuiden de grote zaal van het Patronaatsgebouw binnen. Van heel klein tot groo£ werden zij op het toneel opge steld, waarbij de kleuters van om en de bij 4 jaar enthousiast met hun rood-witte vlaggetjes naar hun ouders in de stampvolle zaal zwaaiden. Voorzitter A. G. Lieshout vond het ver heugend, dat het ledental van de Neder landse Culturele Sportbond, waarvan de Sportbond IJmuiden een onderafdeling is, zo groeide; ook de samenwerking tussen de afdelingen volleybal, turnen en zwem men wordt gestadig beter, zoals hij kon vaststellen, aan de talrijke afgevaardigden die deze grote gymnastiekuitvoering be zochten. In een. lang programma, waarvoor door alle leden flink moet zijn geoefend, toonde de technische leider, de heer A. N. Kraak, de groei van de gymnastieklessen, zoals die bij de Sportbond wordt gevolgd: de kleuters met eenvoudige loop-, grond- en vrije oefeningen, vermakelijk om hun on schuldige snuitjes, dan de kleine meisjes en jongens in al iets moeilijker oefeningen, geheel aangepast aan de belangstelling, welke de kinderen op die leeftijd tonen. De jongens kregen een behendigheidsoefe ning over diverse toestellen te verrichten en de meisjes een ritmische klap-oefening. Naar mate de leeftijd opliep, werden de oefeningen én werd het gebruik van de toestellen moeilijker. Hierbij werd echter niet vergeten om ook de volksdans in de Om de nationale damtitel Zaterdag kan Haarlem zich er op beroepen na jaren weer eens een Nederlands dam- kampioen onder '■'aar inwoners te tellen. Wim de Jonig uit de Duvenvoordestraat moet in de laatste ronde slechts remise spe len met R. C. Keiler om zich kampioen van Nederland 1956 te kunnen noemen. En belangrijk is tevens dat Wim met het winnen van de titel ook het recht heeft ver overd in November uit te komen in het rond- toemooi om het wereldkampioenschap. De stand voor het ingaan van de laatste ronde is: De Jong, Haarlem 19 punten; Huis man, Leiden 17 punten; J. H. Bom, Rotter dam 17 prat.; Van Dijk, Wagendngen 15 pnt.; Terlouw, Bodegraven 15 pnt.; Roozenburg, Rotterdam 14 pnt.: Keiler, Amsterdam 14 pnt.; Gordijn, Den Haag 14 pnt. In de laatste ronde spelen tegen elkaar: R. C. KeilerWim de Jong; J. M. BomW. Huisman; TerlouwBeeke; W. C. Beeke Jurg; Gordijn'Roozenburg; Kinneginvan Dijk en EddinkVan Heerde. Sinke is vrij. Het is niet onmogelijk dat De Jong zijn laatste partij van Keiler verliest. Als de partij BomHuisman dan remise oplevert is de Haarlemmer toch nog kampioen. Als De Jong verliest en er een winnaar komt uit de ontmoeting BomHuisman, zal er een her kamp van drie partijen om de nationale dam titel plaats vinden. Merkwaardig speler De 62-jarige Wim de Jong is een merk waardige speler met een geheel eigen stijl. Een speler van diepe tempo berekening die ruimer het spel forceert doch met tempi en gecompliceerd spel zijn succes zoekt. Hij lokt de fout uit en weet er van te profiteren. Zijn laatste partij tegen Keiler zal met spanning worden tegemoet gezien. Keiler moet namelijk winnen om zich bij de zes eerst geplaatsten te kunnen scharen. Regering wenst andere middelen om havenexploitatie mogelijk te maken (Van onze correspondent in Brussel) In Antwerpen heerst een geprikkelde stemming omdat Brussel weigert in te gaan op een verzoek van de Antwerpse gemeenteraad om de haventarieven te verhogen. De kosten van de exploitatie van de haven, die de gemeente beheert, komen geheel ten laste van de relatief klei ne „stad" Antwerpen. Zoals ook in Brus sel, hebben alle Antwerpse gemeenten van de Antwerpse agglomeratie hun eigen burgemeester, college van wethouders, po litie enzovoorts. Een verhoging van de haventarieven met het doel de exploitatie sluitend te ma ken, zou een globale verhoging meebren gen van de tarieven met tweehonderd mil joen francs of vijftien miljoen gulden. De Belgische minister van Economische Zaken heeft de gemeenteraad telefonisch medegedeeld dat de regering niet met die verhoging akkoord gaat en dat andere middelen moeten worden gevonden. De vraag rijst of het Fonds der gemeen ten", dat werd opgericht om de vier grote steden Brussel, Antwerpen, Gent en Luik financieel te steunen, de tekorten van de haven voor zijn rekening moet nemen, of dat de subsidie op de begroting van ver keer moet worden uitgetrokken. De Scheldestad en de Signoren voelen zich gekrenkt omdat de minister, die een Luikenaar is, de Antwerpse plannen tot verhoging van de haventarieven, die reeds weken worden besproken, met een tele foontje wil dwarsbomen. ADVERTENTIE HET IS EEN PUBLIEK GEHEIM dat u voor een KINDERWAGEN bij de moet ziln. EDISONSTR. 9 - IJMUIDEN - TEL. 5283 D. Stiemsmade Goeij, d., Trompstraat 150, IJmuiden-O.; J. J. Spijkerman—den Dunnen, z„ Vechtstraat 27, IJmuiden; M. R. KuijperGoemers, d., Curacaostraat 62 ben., Santpoort; E. N. van der MijeGuijt, z., Lo- rentzstraat 42, IJmuiden-O.; H. A. C. van Son —Gerritsen, z., Kerkerinklaan 50, Santpoort; K. J. Zonneveld—Noom, d., Melklaan 47, Velsen-N.; G. Vuil—Broek, d., Scheldestraat 58, IJmuiden; J. Groen—Hoogendijk, z„ Bloemstraat 124, IJmuiden; H. Hooijberg— van de Glind, d., Trompstraat 9, IJmuiden-O. OVERLEDEN: W. Blaauw, 89 j„ weduw naar van G. Groot, Wijk aan Zeeërweg 31, IJmuiden-O.: J. de Beurs, 83 j„ echtgenoot van P. Hillenaus, Kanaalstraat 57, IJmuiden; J. Ph. Bonjoannij, 59 j., echtgenote van C. van der Sluis, van Leeuwenstraat 6, IJmuiden; J. E. Don, 68 j„ echtgenote van P. Hooger- werf, Wa-rmenihovenstraat 60, IJmuiden; M. M. Rijperman, 3 mnd., d. van D. Rijperman en G. van der Molen .Casembrootetraat 22, IJmuiden-O. schijnwerper te nemen, die bij de jonge meisjes nog steeds zeer wordt gewaar deerd. De ritmische vrije oefening oogstte veel succes en de koekoekswals zal bij menigeen de. gracieuze bewegingen van de jonge dames weer in gedachten brengen. Een door de dames op speciale gramofoon- muziek uitgevoerde knotsoefening oogstte wel het grootste succes. De verlichte witte jurken hielpen daar dan ook wel aan mee. De oefening werd uiterst vlot en sierlijk gedanst en bewees, dat men niet altijd over een atletisch gebouwde gestalte be hoeft te beschikken om aan dit soort gym nastiek mee te doen. De onontbeerlijke verloting, waarmee fraaie prijzen gewonnen werden, was ook hier het sluitstuk van deze groots opge zette en succesvolle avond. Prof. P. J. Jans spreekt in Hervormd jeugdgebouw Voor hen, die belangstelling hebben voor de wijze, waarop de kerk in de Sovjet- Unie thans leeft en werkt, doet zich mor gen, vrijdagavond 2 maart in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan, een goede gelegenheid voor om uit de mond van een ooggetuige een en ander over dit on derwerp te vernemen. Deze ooggetuige is prof. P. J. Jans, plaatsvervangend voorzitter van de Oecu menische Raad van Kerken in Nederland, president van het Oud-Katholieke semina rie te Amersfoort, die als één van de leden van de delegatie van de Oecumenische Raad enige tijd geleden de reis naar de Sovjet-Unie heeft meegemaakt. Hij zal spreken over: „Het kerkelijk leven in het huidige Rusland," omlijst met Russische kerkmuziek en zang. Pedagogiek M.O. Bij de dinsdag in Amsterdam gehouden examens voor de akte pedagogiek M.O. slaagde de heer P. G. Brouwer, onderwij zer aan de Da Costa-school voor Christe- Nationaal Onderwijs. Woensdagmiddag is in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan in IJmulden-Oost afscheid genomen van een zeer gewaardeerd personeelslid van de rei nigingsdienst Velsen: chaufeur A. Dam, die de pensioengerechtigde leeftüd heeft be reikt. Na bijna veertig jaar onafgebroken reinigen heeft deze IJmuidenaar, die de eerste sproeiauto van de reiniging in Velsen bestuurde, de gemeentedienst verlaten. Er waren in het jeugdgebouw heel wat collega's, oud-collega's en andere belang stellenden bijeengekomen om bij het offi ciële afscheid van Arie Dam tegenwoordig te zijn. Als eerste spreker trad daar wethouder J. C. Aschoff (Bedrijven) naar voren, die de hoop uitsprak dat voor de jubilaris de prettige ogenblikken in diens diensttijd steeds zullen hebben overheerst. Ook sprak hij de hoop uit, „dat het niet de laatste keer zal zijn, dat deze oudgediende uit het bedrijf in deze kring verkeert." Het is volgens spreker namelijk zeer belangrijk, dat er een zekere band blijft bestaan tus sen het bedrijf en hen, die er niet meer werken en hij was dan ook zeer verheugd enkele oud-personeelsleden aanwezig te zien. Namens het gemeentebestuur bood hij de heer Dam een lange doos sigaren aan. De directeur van de reinigingsdienst, de heer J. H. van der Burg, noemde zijn schei dende chaufeur een zeer gewaardeerde kracht. Hij schetste in het kort zijn loop baan en legde daarbij d'e nadruk op de niet gemakkelijke omschakeling van paarde- kracht op auto's, die de heer Dam heeft meegemaakt. „Een vrolijke snaak, die zijn werk altijd met plezier, deed," was het oordeel van wethouder C. P. J. Maas (Personeelszaken) over de jubilaris. De wethouder raadde hem aan, zijn vele vrije tijd niet in ledig heid door te brengen, „want rust roest." Daarna kwamen twee collega's van de heer Dam aan het woord: de heer P. de Jonig, die namens het personeel een lamp aanbood, en de heer J. Böhm. Tenslotte sprak de heer Dam een dank woord, waarin wel duidelijk bleek, dat de aanduiding „vrolijke snaak" op zijn plaats was, want minuten lang heeft het gezel schap zitten grinniken en schateren om de vrolijke voorvallen, die de 65-jarige uit zijn herinnering wist op te diepen. Voor de afdeling IJmuiden-Oost van de Nederlandse Christen Vrouwenbond komt ds. G. Wassenaar, thans te Harderwijk, vrijdagavond 2 maart spreken in het Her vormd Jeugdhuis. Onderwerp is: „Ons Ge bedsleven." Voor de door hen aangevoerde groente kregen de Kennemer tuinders woensdag in Castricum de volgende prijzen: spruiten 20-95; peen 15-20: boerenkool 15-22; prei 10- 70 en knollen 9-29 cent. Het is de Beverwijkse schaakclub „Wee nink" gelukt het kampioenschap te behalen van de eerste klasse A van de NHSB, door dat de Helderse vereniging „MSC" akkoord ging dat de afgebroken partijen remise wer den verklaard zodat de eindstand 55 werd. In de promotiewedstrijden speelt. „Wee- niimk" nu tegen „Kijk Uit" uit IJmuiden om een plaats in de overgangsklasse. „Pat-Mat" 2 schaakte tegen „Krommenie-W" Het tweede tiental van de Kennemer Schaakclub „Pat Mat" speelde een bonds wedstrijd tegen „Krommenie W". Bij afbre ken was een stand van 3Jt>214 in het voor deel van „Pat Mat" bereikt en zullen uit de afgebroken partijen vermoedelijk nog twee en halve punt voor „Pat Mat" worden be haald zodat de uitslag vermoedelijk 6—4 zal worden. De uitslag was: J. Blanken (K.) G. Paardekoper (P.) remise; M. Schenk— P. Hart 10; H. v. OnsenoordA. P. de Bruin afg.; P. de BoerB. Wulms remise; H. BooyA. Slings afg.; C. J. BesseA. J. Roodenberg afg.; G. Poel—E. Eekha.rt remise; J. W. PetersJ. Sonnevelt 01B. Schuite maker—P. H. Janssen afg.; C. Klein—S. Op- penheimer 01. In café „De Zon" heeft de Wijk aan Zeese afdeling van de Katholieke Arbeidersbewe ging haar jaarvergadering gehouden. De voorzitter de heer Th. v. d. Reep deelde in zijn openingswoord mede dat in het jaar 1955 vele activiteiten zijn. getoond, waarvan ver schillende met succes zijn bekroond. Het jaarverslag van de penningmeester toonde een batig saldo. Ook het fonds „Her wonnen Levenskracht" gaf een voordelig saldo. De heer J. van Bennekom werd als be stuurslid herkozen, in dit college werden be noemd de heren F. Steenman, A. Schellevis en S. Bol. Bridgeclub „De Oranjeboom" In café „De Oranjeboom" heeft de Heems- kerkse bridgeclub van deze naam een drive gehouden die in de volgende uitslag eindigde: Groep A: T. Koopmanv. d. Lee 38 pnt.; 2, 3. en 4. KoopmanDe Vries, dames Spij kerFlentge, heren SpijkerFlent.ge 36 'A pnt.; 5. de heer en mevrouw v. d. Jagt 28V> pnt.; 6. v. d. Wel jr.—Muyen jr. 28 pnt. Groep B: 1. dames Bleyendaal 41 pnt.; 2. de heer en mevrouw v. d. Capelle 3544 pnt.; 3. dames Modoov. d. Wel 35)4 pnt.; 4. en 5. v. d. Wel sr.—Meyen sr. en de heer en me vrouw Henneman 30U pnt.; 6. de heer en mevrouw Tabak 2944 pnt. Na denken komt zetten De resultaten van de deze week gespeelde partijen in de onderlinge competitie van de Wijk aan Zeese damclub „Denk en Zet" zijn: J. v. d. WelW. v. Klaveren 02: J. Faffijn M. Kleyn 2—0; N. de BoerB. Struwe 02; R. MahlbergC. Diepgrond 20; F. v. Son B. Zuiderduin 1—1. DONDERDAG, 1 maart 1956 Beste kinderen, ZIEZO, DIE WINTER hebben we weer gehad! We zullen nu maar rustig afwachten wanneer de zon ons eens lekker komt warmen op een mooie lentedag en ik hoop van harte dat het niet te lang zal duren. Natuurlijk hebben jullie allemaal hard meegeholpen om het vogelleed wat te verzachten en we zijn dan ook echt blij, dat die stakkerds verlost zijn van de kou en de honger. Ga. echter nog even door met brood strooien, want de bodem levert de vogels niet veel levend voer en dus zijn ze nog goeddeels op onze vrijgevigheid aangewezen. Op het ene plaatje geef ik jullie deze week een vogelvoedering te zien, die het hele jaar door gaat, weer of geen weer. De eenden uit de stadsgracht van Does burg hebben het tenminste zó goed bij hun „bazen" van het goederentrammetje naar Gendringen, dat ze het puffende locomo tiefje gewoon tegenhouden door met zijn allen op de rails te gaan staan om hun ochtendboterhammetje op die manier op te eisen. De machinisten stoppen graag even voor het kwakende koppel en de beesten kun nen dan ook altijd rekenen op een lekker hapje. Op het tweede plaatje vandaag kun je een heel knappe collie bewonderen. Jane, zo heet zij, balanceert zonder moeite drie kopjes op haar kopje en pinkt daarbij geen oog. Hoe haar meester haar dit kunststukje geleerd heeft weet ik niet, maar ik denk, dat hij eens in een dromerige bui,- na een lekker kopje koffie in zijn luie stoel genoten te hebben, het lege exem plaar zonder nadenken naast zich wilde zetten en het toevallig op de kop van Jane liet belanden, die naast hem lag te suffen. Jane hield zich doodstil en zo zaten baas en hond een kwartiertje of langer, totdat het de eigneaar van Jane plotseling op viel, dat er geen geluid van brekend steen- werk te horen was geweest en dat „dus" het kopje nog op het kopje stond. De hond is natuurlijk onder veel lieve woorden verleid tot nóg een kopje op het kopje op haar kopje en daarna nóg een. Hoe hoog die stapel nog worden zal kan ik je niet vertellen, maar Jane zit al een beetje gebogen onder de last, dus veel zal het niet meer kunnen worden of ze legt het kopje erbij neer en dat zou de bazin aardige wat vaatwerk kosten! En nu gauw even een duik in de brie venbus. WIELRENNER is natuurlijk een tronwe klant. Fijn, dat .ie de vogels zo goed verzorgd hebt, jongen! Het is maar gelukkig dat de slechtste tijd voor die die ren nu voorbij is. Hoe is het afgelopen met de foto? Acht de dokter een ingreep nood zakelijk? Natuurlijk voel je er bij plaatse lijke verdoving niets van. Nu wordt het weer tijd om te fietsen hè, want de wegen zijn al bijna schoon! Van HARDLOPER ook een gezellige brief. Dus jij hebt een nat pak gehaald. Ja jog, er is tijdig gewaarschuwd voor het gevaarlijke ijs nu. Vooral daar waar de V sneeuw nog lag en het ijs dus bedekt was, konden zich heel gevaarlijke plekken voor doen; dat heb je wel gemerkt! Gelukkig dat je er geen verkoudheid of erger van over gehouden hebt. Jammer, dat je fiets zo stuk is. Nu maar je naam eer aandoen en „hard lopen" naar school. Tot slot is hier ANEMOON, die heel erg verlangt naar de lente. Ze ziet in gedach ten de bloeiende bollenvelden al en ze vraagt: heeft u ook al de knopjes aan de struiken en bornen gezien Tante Els? En of, Anemoontje, ondanks vorst en kou, zijn de nieuwe knoppen alweer tevoor schijn gekomen; ondanks ijzige tempera turen groeit het jonge leven gestadig; een wonder, werkelijk! Wanneer zou het eerste sneeuwklokje verschijnen? Wie van jullie heeft er al één gezien? Ik denk nog nie mand. want we zijn eigenlijk een beetje ongeduldig. Nog een weekje of drie dan zal er wel hier en daar een voorjaarsbloe metje te bewonderen zijn. Tot zolang nog geduld, Anemoon! Jullie brieven ontvang ik graag vóór dinsdag aan de Kennemerlaan 186. in de krant van donderdag vind je dan het ant woord. Schrijf maar onder schuilnaam aan TANTE ELS. Deze keer een letterraadsel. Het gezegde bestaat uit 25 letters. 7 12 24 16 lange tocht 19 2 15 kort ogenblik, moment 9 4 23 hooi-schelf 14 8 3 22 7 herfstbloem 1 21 11 18 13 vandaag 5 10 25 cijfer 17 6 23 lidwoord 20 14 uitroep. In het jubileumtoemooi georganiseerd door de Beverwijkse klaverjasclub „Vrienden kring" werd een wedstrijd gespeeld tussen Vriendenkring en Geel Zwart. De organi serende vereniging behaalde 23.198 pnt. en 8 marsen. De tegenpartij 26.474 pnt. en 9 marsen. Voor de leden van de Beverwijkse Ama- teurfotografen-verendging zal de heer J. J. Hens vrijdag 2 maart in het Ned. Herv. Ver enigingsgebouw spreken over fotofacetten. VEILIN GBERICHT 28 februari Spruiten 35104; witlof 4368; prei 37—99; rode kool 16—29; gele kool 1629; witte kool 1827; rapen 1214; boerenkool 522; uien 1768; rabarber 3779. Prijzen van dinsdag. Heilbot 2,802,60; gr. tong 2,78—2,68; grm. tong 2,34—2.20; kim. tong 2,32—2,20; kl. tong I 2.68—2,56; kl. tong II 2,02—1,92; tarbot I 2,10—1,70, per kg. Tar bot II 90—39; tarbot IV 63—24; gr. schol 15—10; grm. schol 19—12; kl.m. schol 37—31; kl. schol I 38—32; kl. schol II 34—18; schar 34—24; bot 14—8; v. haring 19,50—16; ma kreel 26—22; gr. schelvis 55—30; grm. schel vis 46—31; kim. schelvis 42—34; kl. schelvis I 41—36; kl. schelvis II 41—20; wijting 26—13; gr. gul 37—32; midd. gul 32—27; kl. gul 28—24; poontjes 23—15; kl. koolvis zw. 1815; kl. koolvis wit 23, per 50 kg. Gr. kabeljauw 132—66; gr. koolvis zw. 44—38; gr. koolvis wit 68, per 125 kg. Aanvoer van dinsdag. 210 kisten tonig en tarbot, 2 kisten heilbot, 224 kisten schol, 20 kisten sehar, 50 kisten bot, 485 kisten haring, 31 kisten makreel, 270 kisten schelvis, 680 kisten wijting, 140 kisten kabeljauw en gul, 20 kisten poon, 220 kisten koolvis, 38 kisten diversen. Totaal 2390 kisten. Besommingen van dinsdag. SCH 55 f18 550; IJM 283 f7300; IJM 204 f3660; IJM 211 f17 040; VL 85 f6210; KW 97 f 5400; KW 48 f 5350; KW 51 f 2790. Tien jaar geleden werd deze foto geno men, die door een be treurenswaardige ver gissing niet werd ge plaatst bij „Langs sluizen en havens" van woensdag. De trawler op de voor grond is de „Adelan te" IJM 19. Vlak er achter de logger „Eli zabeth" KW 64 en dan de stoomtrawler „Beatrice" IJM 118. Er waren op de dag, dat de foto werd ge maakt n.l. 4 juni 1946, 25 schepen aan de markt, waaronder 4 stoomtrawlers en 16 loggers. De Kennemerstaten Atletiekvereniging „Suomi", die woensdagavond in het sport- paviljoen „Watervliet" haar goed bezochte jaarlijkse ledenvergadering heeft gehouden, kan, zoals de voorzitter, de heer H. J. Klaver, in zijn openingstoespraak opmerkte, bogen op een uitstekende naam in de atletiekwereld, niet alleen in Kennemerland of in het district Noordholland, maar in het gehele land en tot ver over de grenzen. Dit laatste vooral dank zij de sportuitwisselingen. De grondslagen voor deze goede naam zijn de prettige clubgeest, de goede onderlinge verstandhouding en de sportiviteit, die altijd en overal door leiding en leden worden voorgestaan. Dit alles is gegroeid in de bijna vijftien jaren van het bestaan van „Suomi", dat zijn derde lustrum nu tegemoet gaat. De voorzitter herinnerde aan de jonge mensen, die destijds het initiatief tot de oprichting van de „neutrale" atletiekvereniging namen. „Zij zijn met hun ijve ren daarvoor uitnemend geslaagd zij legden de basis om door de atletiek een indi viduele mentaliteit aan te kweken". In vergelijking met tien jaar geleden vond de voorzitter de oude garde nogal ge dund en de gaten zijn nog niet opgevuld. Doch de jongeren, die ernstig oefenen en de juiste clubliefde bezitten zullen straks naar hij hoopte een goede nieuwe kern gaan vormen. De Velsense club is naar grootte de vijfdie in het district, doch geniet bovenal de eer te behoren tot de meest be voorrechte verenigingen: een eigen sintel - baan, dank zij de vereniging „Kenoemer- staten", die probeert aan alle wensen tege moet te komen en mede dank zij zelfwerk zaamheid van de leden. Weliswaar is voor dit jaar een tekort van 475.begroot, doch dit is met die zelf werkzaamheid opnieuw te „verdienen". Voorts vroeg de heer Klaver het tekort aan kader te helpen overwinnen door deel te nemen aan een jurycursus, In het keurig verzorgde jaarverslag van de heer G. v. d. Veer, secretaris, dat de leden bij wijze van geslaagde proef was toegezonden, werd aan verschillende spor tieve gebeurtenissen gedurende het afge lopen jaar herinnerd. Weliswaar leed het ledental een verlies van 23, maar is er nu weer een toeneming vast te stellen, zodat „Suomi" hoopvol het nieuwe wedstrijdseizoen tegemoetgaat. Aan de leden is voorts de nieuwe trainer, de heer J. Bouman uit Amsterdam, voor gesteld. Hij zal reeds zondag zijn taak be ginnen en hij hoopte in samenwerking met de technische commissie te kunnen bijdra gen tot een gezonde ontwikkeling van „Suomi" en de prestaties van de leden. Het verslag van de heer J. J. Koster, wedstrijd-secretaris, was een heel stuk werk, dat bijzonder veel accuratesse heeft vereist alleen al om het cijfermateriaal bij een te brengen. Het jaarverslag van penningmeester E. v. d. Werf sloot met een batig saldo van 120,94 in inkom-ten en uitgaven met een bedrag van 2591,73; de begroting 1956 met een tekort van 475.sloot tot een bedrag van 2895,—. De penningmeester werd onder applaus décharge verleend. Prestatieprijzen Voor de voorzitter van de technische commissie, de heer J. A. Smit, werd het een aangename taak de prijzen voor de beste prestaties uit te reiken, die niet alleen waren beoordeeld naar de behaalde resul taten, doch waarbij bovenndien was gelet op mentaal gedrag en activiteit. Bij de dames verwierf E. v. Geytenbeek de Corrie van Essen-zuil; de „Oom Elie- beker" ging voor de meisjes naar Nel Ver sluis; J. F. Smit verdiende de LWB-beker bij de heren; van de jongens werd P. C. Dekker bezitter van de Meyran-beker; voor polshoog legde A. Koet (heren) opnieuw beslag op de beker; E. v. Geytenbeek werd winnares van de fraaie vijfkampbeker en A. Koet (heren) had de achtkampbeker veroverd. Evenzeer gingen bekers voor de vijfkamnp naar de winnaarsessen): C. v. d. Wel, meisjes A; E. v. d. Ploeg, meisjes B; F. Bus- scher, jongens A en P. C. Dekker, jon gens B. Ruim vijftig clubkampioenen kre gen een vaantje. Namens de sportraad van Kennemersta ten werd wegens zijn belangrijke activiteit in de zelfwerkzaamheid aan het sportpark aan J. F. Smit een prachtige lauwertak aangeboden. Zonder tegenkandidaten werden de heren H. J. Klaver, voorzitter en J. J. Koster, wedstrijdsecretaris, herkozen. Mej. M. Bakker zag zich benoemd als tweede secre taresse en wegens aftreden van de heer G. v. d. Veer werd de heer B. Berghuis als se cretaris gekozen. De technische-, feest- en materiaalcommissies werden in haar geheel herbenoemd en de redactie voor „De Sin- telbaan" samengesteld. Tijdens de genimeerde rondvraag kwam de propaganda onder de schooljeugd ter sprake. Binnenkort zal aan de leerlingen van de Velsense en Beverwijkse scholen een uitnodiging uitgaan om kennis te ko men maken met de atletiekbeoefening. Een tweekamp met DEM te Beverwijk staat op het programma, doch wacht op mogelijke uitvoering. Voor de jurycursus gaven enkele leden zich op. Ten slotte vroeg de heer Klaver mede werking van de led-en om ter gelegenheid van de GOTA (Gymnasiale Olympiade), die van 3 tot 6 april in Velsen komt, de behulpzaamheid te betrachten om een flink aantal deelnemers(sters) aan dit massaal gymnastiekgebeuren onder te brengen ge durende deze dagen. Boerenleenbank houdt jaarvergadering De leden van de Coöperatieve Boeren leenbank te Heemskerk komen dinsdag 6 maart in zaal Nijman bijeen voor het hou den van de jaarvergadering. Geslaagd voor diploma-boekhouden De heer J. Beentjes te Heemskerk is in Den Haag geslaagd voor het staats-prak- tijkdiploma boekhouden.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 11