Agenda voor Velsen Weerstandsfondsje achter de hand voor toekomstige vogelnood NU STERK Havenberijhten BRIXON COSTUUMS Visserij-varia Kort en bondig Honden en katten keken vier weken tegen stapels voedsel aan m Geen gelukkige keuze van „Nieuw Leven f 114.- f 124.- Castricum WIJ vertoonde een vlotte klucht Vanmorgen in de vishal en op zee Garagehouder door springende velg gedood DONDERDAG 1 MAART 1956 10 Afwikkeling van een nooddienst KINDERSCHOENEN Toneel voor leerlingen der Mater Amabilisschool Hoofdprijzen Staatsloterij met 2 pantalons ƒ159.50 Costuums met vest ƒ108.—, ƒ118.—, ƒ148.— „Roodvinzalm" bestaat vijf jaar Hotel- en pensiongids van Castricumse VW nu al gereed Gelden beschikbaar uit tegenwaarderekening Ernstig ongeluk in garage aan de Palmenstraat Turks schip „Sapanca" in tweeën gebroken Professor P. J. Jans in Hervormd Jeugdgebouw Gratificatie voor gemeentereiniging Scheepvaart HET IS NU PRECIES VIER WEKEN geleden, dat er een telefoontje door een der bestuursleden van Velsens dierenbescherming werd afgevuurd naar de directeur van de gemeentelijke reinigingsdienst. Er was een auto nodig. Men ging de vogels voeren. Sindsdien is onafgebroken een bestelwagen van deze dienst in touw geweest met voedsel halen en strooisel „uitventen" en als de voortekenen niet bedriegen krijgt deze dienst ook nog het allerlaatste woord in de vogelvoedering. Want rond het Ker- bert-asyl strekken zich chaotische hopen afval uit, overgebleven van de tonnen voer, die uitzwermden over polders en Noordzeekanaal en er zal straks wel wéér een tele foontje gewisseld worden tussen bestuur en dienst, om ook deze laatste restanten van een sympathiek stuk werk voor zijn rekening te nemen. En daarmee is dan definitief een einde gekomen aan een nood-organisatie, die een groot aantal mensen bijeen en in touw heeft gebracht, van de auto-instructeur, die tot vaak diep in de nacht Aet zijn leswagen langs het kanaal snorde tot de gymna siaste, die laat in de avond nog gauw even het asyl op orde hielp van Jan Kruis wijk, die vrij kreeg van school omdat hij beslist niet gemist kon worden tot de hoog bejaarde mevrouw Bos. die vier volle weken achter de snijtafels heeft gestaan om de voederplaatsen zo mogelijk permanent „gedekt" te houden. Het einde is er echter nog niet geheel, want nog altijd rijden de auto's af en aan naar het asyl, want nog steeds wordt er honger geleden onder de vogels, die zo langzamerhand niet meer van de vaste strooiplaatsen af te jagen zijn, omdat zij weten, dat alleen daar het verlossende voedsel komt bij zakken en dozen vol. Waar ook de zwanen hun schuwheid had den afgelegd en de voerders bijkans het brood uit de hand snapten en waar de koe ten op hoge poten maar een paar meter op zij schuifelden, als er nieuwe voorraad werd aangebracht. Het einde zal deze week komen. Mevrouw Kruiswijk, die alle vier weken de dienst terzijde heeft gestaan tesamen met haar man de asylhouder, is er dan echter wel een beetje blij mee, want dan kan er tenminste eens grondig schoonge maakt worden in haar heiligdom, waar de honden en katten zó lang tegen de viscon- serven en het brood hebben opgekeken, dat zij al niet beter weten en waar in het kattenhuis de verkleumde vogels aparte hokken hadden gekregen, om langzaam op verhaal te komen. Of niet zoals de bei de reigers uit de polder, voor wie de hulp net even te laat kwam. Deze gevederde gasten zijn inmiddels alweer goeddeels teruggegeven aan de na tuur, waar zij zich bij het voortschrijden van de dooi en het week worden van de bovengrond hun kostje nu wel weer kun nen opscharrelen en daarbij toch nog een dag of wat worden geassisteerd door de voederdienst, die „bij" blijft staan, tot de nargiheid volledig van de baan is of lie ver van het water en de akkers. Enorm veel werk verzet In die vier weken is er, nu de balans zo ongeveer kan worden opgemaakt, enorm hard gewerkt. Een kern van getrouwen heeft het asyl beter leren kennen dan het eigen huis en was elke middag weer pre sent, om te helpen stuk voor stuk men sen, die écht ook nog wel wat anders te doen hebben. Degenen, die in de afgelopen ADVERTENTIE RUBBERLAARZEN waren in de afgelopen miniatuur ijstijd een noodzakelijk kwaad. echter kunnen uw kinderen weer DIE schoenen dragen, welke zij voor hun gezond heid en de instandhouding van hun voeten nodig hebben vlot, soepel, sterk en met een goede pasvorm. KINDERSCHOENEN van experts voor beter schoenwerk Kennemerlaan 95, Tel. 4037, IJmuiden Hoofdstraat 136, Tel. 8493, Santpoort Woensdag kwamen in IJmuiden binnen: Angolakust van Rotterdam. Skagern van Rot terdam. Kaap St. Vincent van Rotterdam. Meipuck van Rotterdam. Nantes van Mar seille. Philetas van Rotterdam. Spirit van Antwerpen. Danee van Caen. Borneo van Rotterdam. Julius Rutgers van Antwerpen. Castello la Mato van Hornilo. Bliden van Constance. Hompshire Coast van Londen. Tiberius van Trinidad. Scharhorn van Rot terdam. Teunika van Middlesborough. Chris tine van Rotterdam. Oda van Rotterdam. Nijco van Le Havre. Prosyon van Londen, Bernd Wisch van Port Tisme. Osirus van Brazilië. Eljo van Antwerpen. Twee Gebroe ders van Goole, Gazelle van Goole. Vertrokken zijn: Muphrid N naar Rotter dam. Heriot naar Leith. John M naar Rotter dam. Nijenburgh naar Rotterdam. Korunie M naar Rotterdam. Alsem naar Rotterdam. Niigerstroom naar Dakar. Afaros naar New Port News. Glangula naar Rotterdam. Hydra naar Carupano. Spaarnestroom naar Swansea. Henri Böge naar Moermansk. Mayfem naar Esbjerg. Trito naar Rotterdam. Labiosa naar Curagao. ijstijd uitgevroren waren prefereerden in middels de warme kachel slechts één bouwvakker meldde zich voor de voeder- dienst, maar toen hij brood en kool moest snijden, was hij rap verdwenen. De telefoon is een onmisbaar instrument gebleken in deze organisatie, want er is heel wat afgebeld gedurende de vier we ken, dat de dienst draaide. Niet alleen van het asyl uit om de fouragering op gang te houden en dat lukte de afgelo pen paar dagen beter nog dan in het be gin helaas, toen men een paar keer erg krap heeft gezeten maar ook naar het asyl toe. Gistermiddag belde Scheveningen Radio nog belangstellend naar het lot van een stern, die verkleumd en uitgehongerd in het antennepark was aangetroffen en di rect onder de hoede der dierenbescherming was gebracht. Gemeld kon worden, dat het dier opgeknapt en wel alweer de vrijheid terug had gekregen. Langs het forteiland, waar een van de drukst-bezochte voeder plaatsen was aangelegd, hebben de voer ders gistermiddag een zeehond opgemerkt, maar het diertje, dat kennelijk ook wel een bete had gelust, liet zich niet noden. Weerstandsfonds voor de toekomst De vele sneetjes in de handen van de schooljeugd, die duizenden blikjes heeft helpen openmaken, zullen helen het asyl zal weer schoongeboend worden en de koeten en eenden, dodaarsen en duikertjes gaan langzaam-aan weer op normaal dieet over. De reiniging zal nog één keer extra moeten rijden om het afval weg te halen en dan is de vogelvoederings- dienst historie geworden. Om echter in de gedachten van het dierenbeschermingsbe- stuur voort te leven tot de nood weer aan de vogel mocht komen. Want er is een klein weerstandsfonds gevormd, dat een volgende keer direct kan worden gebruikt voor de aanschaffing van voer, om de on vermijdelijke aanloopperiode direct, op volle toeren te kunnen gaan werken. De laatste opvoering door de geheelont houders-toneelvereniging „Nieuw Leven" uit Beverwijk van het navrante drama „Kom terug, kleine S'heba" had mij, zoals men zich misschien herinneren zal, met bij zonder veel enthousiasme vervuld, zodat ik het voor deze serieuze vereniging op recht betreur thans een volslagen misluk king te moeten signaleren. Dit betreft de opvoering van het charmante blijspel „George en Margaret", door Gerald Savory, welkè woensdag in het Kennemer theater heeft plaats gehad. Dit is één van die ty pisch Engelse komedies, die bijna geen han deling kennen, doch waarvan de bekoor lijkheid wordt gevormd door de amusante kijk op het alledaagse familieleven. Vooral de Britse toneelschrijvers zijn sterk in dit genre en het is in het bijzonder Cor Ruys geweest, die een groot gedeelte van zijn repertoire voor deze blijspelen openstelde. „George en Margaret" werd voor de oorlog door „Het Masker" met groot succes in Ne derland vertoond, waarbij het zoveel op gang maakte, dat het „Rotterdams Toneel" onder Ko Arnold! de serie later heeft voort gezet. De kracht van „Nieuw Leven" ligt echter op een geheel ander terrein dan het reali seren van de gedistingeerde huiselijke sfeer, die de opvoering van „George en Margaret" verlangt. De amusante dialogen vragen om een lieht-badinerende toon en een allure van speelse vlotheid. En hiervan was nu juist bij „Nieuw Leven" geen sprake. De voorstelling werd volledig door de ernst beheerst, de fijne typeringen wer den daarentegen door een te opzettelijke kluchtigheid vervangen. Daarbij komt nog, dat ook de rolkenois over het algemeen verre van onberispelijk was, hetgeen even eens ten koste van het tempo ging. Het heeft geen zin om namen te. noemen. Geen enkele speler bleek aan de specifieke eisen van deze komedie te kunnen voldoen en men mag de regie hiervan nauwelijks een verwijt maken, tenzij dan dat hij de leiding aanvaardde van een voorstelling, waarbij reeds van tevoren kon worden aangenomen dat het genre de spelers niet ligt. „Nieuw Leven" is stellig tot voorbeeldige opvoe ringen in staat, mits bij de keuze der stuk ken met de capaciteiten der leden rekening gehouden wordt. En hiertoe behoort „Geor ge en Margaret" zeer zeker niet. JAN VAN DAM „Het Gezinstoneel" uit Nijmegen geeft op zondag 4 maart in ,,'t Centrum" een toneelvoorstelling voor leerlingen van de Mater Amabilisschool te Beverwijk. Op gevoerd wordt een spel getiteld „De Mees ter". 4e klasse 8e lijst ƒ2000: 19251 ƒ1000: 9956 16183 16516 400: 4111 4218 5164 9816 10491 10508 14608 16644 18328 200: 2350 3532 3653 4264 6118 6125 7483 8055 10722 10832 10980 11653 11755 12006 12290 13451 13736 13828 14548 14701 14894 15950 15953 16521 17930 18754 18848 19032 19497 19778 21664 ADVERTENTIE ZO JUIST ONTVANGEN: zuiver wollen kamgaren ZIE ONZE ETALAGES Ook leveren wij u reeds een zuiver wollen KAMGAREN COSTUUM voor 98.104.108. Brixon costuums Gen. Cronjéstraat 40-44 - Tel. 15438 Haarlem-Noord Volgende week donderdag zal het vijf jaar geleden zijn dat de Castricumse na tuurhistorische vereniging „Roodvinzalm" die zich vooral op aquariumgebied be weegt, werd opgericht. In verband hier mede komt men maandag in hotel „De Rustende Jager" bijeen voor een feestelijke vergadering en drie dagen later in dezelfde gelegenheid voor een feestavond, waar voor het programma wordt verzorgd door Van Meurs Cabaret Variété, te Haarlem. Vijf jaar geleden kwamen, op initiatief van de heren A. C. le Fébre, L. Eggers en T. Vet, in hotel „De Rustende Jager" vijf tien aquariumliefhebbers bijeen om te on derzoeken of er perspectief zat in een aquarium vereniging. Blijkbaar was dit wel het geval want op dezelfde bijeenkomst werd de oprichting van een aquariumver eniging een feit en als voorzitter fungeer de de heer A. C. le Fébre; secretaris-pen ningmeester werd de heer L. Eggers. Daar men ook liefhebbers van hetgeen er in bos en duin leeft een kans wilde geven zich bij de vereniging aan te sluiten, stapte men na enige maanden van een aquarium- op natuurhistorische vereniging over. Het aquarium bleef evenwel de bo ventoon voeren. Het ledenaantal nam gestadig toe en welhaast iedere week kwam men in „De Rus" bijeen voor een contactavond, waarop door vakmensen op aquariumgebied over de liefhebberij werd gesproken. Men maak te ook enige excursies naar de duinen en een en ander had tot gevolg dat het leden tal met rasse schreden vooruit ging. Tot dat moment had „Roodvinzalm" al leen maar „ups" gekend maar de „downs" kwamen in 1953. Eerst werd voorzitter le Fébre ziek en dat betekende een gevoelige klap, want hij was de steunpilaar van de vereniging. Het aantal bijeenkomsten liep terug, het ledental eveneens, maar begin 1954 kwam er weer een ommekeer. Voor zitter le Fébre werd met zijn goedvinden, vervangen door de heer S. de Boer, secre taris werd N. de Zeeuw, penningmeester L. Eggers en de heren N. Wouters en A. van Griethuysen completeerden het be stuur. Wegens drukke werkzaamheden trad de heer Eggers tussentijds af en hij werd opgevolgd door de heer Th. Hopman. Thans gaat het „Roodvinzalm" weer uit stekend. Het ledental bedraagt om en nabij de 50 en in januari 1955 werd een begin gemaakt met de uitgifte van een maand blad, dat op het ogenblik een uit drie per sonen bestaande redactie heeft. Hiervan maakt onder andere een van de oprichters de heer T. Vet deel uit en hij wordt ter zijde gestaan door de heren B. C. A. Louwe en H. Marx. Er is voor „Roodvinzalm" dus alle reden de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien en daarom is het te begrijpen dat men zich vol vreugde gaat overgeven aan de viering van het eerste lustrum. Het bestuur van de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer „Castricum Voor uit" heeft in de afgelopen winterperiode niet stilgezeten en amper twee dagen nadat de vorst vertrok haar traditionele hotel- en pensiongids uitgegeven, die in een oplaag van ongeveer 10.000 exemplaren is gedrukt. Het boekje, dat buiten de gele en be drukte omslag, 26 pagina's telt, geeft de aspirant „badplaatsbewoner voor enkele weken" een uitstekend overzicht op welk adres hij zijn tenten kan opslaan. Alle hotels, particuliere pensions, gemeubileerde zomerhuisjes en kampschuren die Castri cum rijk is dat zijn er heel wat staan er in vermeld en bovendien is het boekje verlucht met enige fraaie foto's, waardoor men tevens een uitstekende indruk krijgt van de mooie omgeving. Jammer is evenwel, dat het bestuur niet is afgeweken van de al even traditionele opsomming van feiten omtrent ligging, trein- en busverbindingen met grote steden en wat dies meer zij, doch uit welingelichte bron hebben wij vernomen dat er volgend jaar veranderingen zullen worden aange bracht, waardoor de gids in zijn geheel een modern cachet zal krijgen. DONDERDAG 1 MAART IJMUIDEN: Thalia, 8 uur: „Zij die van de zonde Te ven". Rex, 8 uur: „The Web". Cultureel Centrum, Volksuniversiteit, cursus „Allerlei over muziek", 8 uur. IJMUIDEN-OOST: Abeelenstraat 1, 20 uur, „De crematie- bepalingen in de begrafeniswet". St. Fidelis-gebouw, 20 uur, propaganda- filmavonfl voor de TBC-bestrijding. VELSEN: Raadhuis, spreekuur wethouder R. Ver beek, openbare werken, 9.3012 uur. VRIJDAG 2 MAART IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Noodlottige passie". Rex, 20 uur, „Sgengali". Cultureel Centrum, 20 uur, prof. Jans over „Kerkelijk leven in Rusland". VELSEN: Gymnasium, Volksuniversiteit, cursus Duits, 20-21 uur. Raadhuis, spreekuur wethouder J. C. Aschoff, financiën, 10.3011.30 uur. Woensdag heb ik in het Hervormd Jeugd huis aan de Rembrandtlaan mijn enigszins vervaagde herinneringen aan Gerard Nie- lens kluchtspel „Over twaalf dagen tegen middernacht" weer eens kunnen opfris sen, doordat de toneelclub van de voetbal vereniging „IJmuiden" dit stuk voor een van haar amusementsavonden had uitver koren. Publiek en spelers zullen deze keu ze allerminst hebben betreurd, want de intrige van de klucht is zeker niet onaar dig gevonden, al is deze dan ook technisch niet onberispelijk van bouw en telt het strikt genomen een te groot aantal cliché situaties. Het is het vrolijke verhaal over de logés van een zekere Floris Appelman, die op een bepaald moment in een ware paniek stemming geraken door de tijding, dat de aarde ten gevolge van een snel naderende komeet precies over twaalf dagen tegen middernacht zal vergaan. Met een ver meende dood voor ogen doen zij elkaar al lerlei confidenties en trachten daarbij hun laatste dagen zo aangenaam mogelijk door te brengen. Uiteraard laat bij dit alles ook de liefde zich niet onbetuigd. Tenslotte blijkt de gehele historie een geslaagde aprilgrap te zijn. Onder regie van de heer A. H. Holtslag is deze club er in geslaagd van het blijspel een plezierig-vlotte voorstelling te geven, die het publiek heel wat meer genoegen verschafte dan de laatste opvoering van het tamme stukje „Pechvogels". Het werd er nu bij „V.V.IJ" misschien wel eens te dik opgelegd, maar het is ten slotte een klucht en deze stijl kan wel enige over drijving verdragen. In dit opzicht hebben de heren G. Ebbinge en J. van der Zwan als de pantoffelheld-ambtenaar en de zon derlinge Kneterman hoge troeven uitge speeld. Regisseur Holtslag had zelf de par venu Appelman voor zijn rekening geno men, eveneens een vermakelijke typering. Met hetzelfde genoegen konden de mallo tige huishoudster en de doortastende So phie van de dames A. Smit en G. Nat be keken worden. Daarnaast vormden de da mes J. Guyt en R. Ebbinge met R. de Boer en W. Meyer de gelukkige paartjes, die nu eenmaal in geen enkele klucht ontbreken mogen. En uit het dikwijls daverend ge lach kon worden geconcludeerd, dat ook deze voorstelling volledig aan haar bedoe lingen beantwoord heeft JAN VAN DAM De: minister van Financiën heeft de Tweede Kamer medegedeeld dat met de regering der Verenigde Staten overeen stemming is bereikt over de besteding van een bedirag van 506.300 van de zg. tegen waarderekening Een gedeelte van d'it bedrag is bestemd1 voor de financiering van een sociologisch onderzoek ten behoeve van de textiel industrie in Twente en de Achterhoek en een onderzoek naar de doeltreffendheid van de organisatie bij gemeentelijke diensten, in te stellen door h.et Nederlands Econo misch Instituut. De donderdagmarkt Twee Zweden brachten vanmorgen 940 kisten haring van veertig tot vijfenveertig ki-lio; drie loggers en zeven kotters zorgden voor 4000 kilo tong, 200 kisten schol, 40 stuks stijve kabeljauw en 180 stuks ijs- kabeljauw. Voor het buitenland De export nam de rijen grote kabeljauw voor 58, de grote schol voor 17 tot 18, middel voor 21 tot 23, zetschol voor 45 en de enen voor 50 tot 51. De grote tongen gingen weg voor 2.75 tot 3.05, grootmidldel deed 2.40 tot 2.26, klein- middel 2.50 tot 2.30, tongen noteerden 2.80 tot 3 en de slips 2.15 tot 2.25. Voor het binnenland Het binnenland nam de rijen kleine ka beljauw voor 41, de kisten -grote voor 61 tot 63 en de kisten kleine voor 70 tot 69. De -grote gullen gingen weg voor 35, de middel-gullen voor 40. Schol II no teerde 44 tot 48, schol III 33 tot 39 en haring 14 tot 16 per kistje. Vrijdag Voor vrijdag is nog niets bekend-. Vertrokken schepen IJM 75 Gorrediijb, KW 141 Willie. Binnengekomen schepen SCH 7 Wi-llie, 201 Sugerda. KW 35, 60. GG 469, 579. UK 126, TX 14. Dagvangsten van de loggers Marianne, 70 kg ton-g en 2 m. vis. Arie Ni-co, 25 kg en 2 m. vis. Elizabeth, 50 kg en 5 m. vi-s. Jan, 70 kg en 8 m. vis. Avontuur, 70 k,g en 8 m. vis. Petronella, 40 kg en 3 m. vis en 2 kabeljauwen. A-gath-a Arie, 40 kg en 2 m. vis. Arie, 80 kg en 16 m. vis. Vier Gezusters, 80 kg en 4 m. vis. Verwachting, 80 kg en 5 m. vis. Coen Bot, 80 kg en 15 m. vis. Dagvangsten kotters Arendje Jacoba 10 kg. tong en 4 m. vis; Rein 15 kg. en 5 m.;.Tiny 20 kg. en 4 m.; Victoria 5 kg. en 5 m.; Hermina 4 6 m. vis, geen tong; Cornelia Adriana 80 kg. en 10 m.; Alice 40 kg. en 2 m.; Albatros niets te melden; Gerda Marianne 20 kg. en 4 m.; Prinses Beatrix 40 kg. en 2 m.; Twee Ge zusters 2 kg. en 4 m.; Arendje 40 kg. en 6 m.; Jacoba 6 kg. en 10 m.; Kon. Juliana 25 kg en 2 m.; Alida Jacoba 40 kg. en lm.; Hendrikje 50 kg. en 12 m.; Twee Gebroe ders 30 kg. en 4 m.; Emisel 70 kg. en 3 m.; Hoop 1 70 kg. en 5 m.; Hoop 2 90 kg. en 7 m.; Vios 15 kg. en 3 m. vis, pech gehad; Klaas Jr. 50 kg. en 6 m.; Vier Gebroeders niets te melden; Jan Willem 30 kg. en 8 m.; Marianne 70 kg. en 2 m.; Flevo 80 kg. en 7 m. vis. Nachtvangsten kotters Rein thuisvarende; Tiny 80 kg. tong en 8 m. vis; Hermina 4 niet gevist, liggen ste ken; Cornelia Adriana 40 kg. en 6 m.; Wil ly Alida 2 kg. en 4 m.; Prinses Beatrix 30 kg. en 2 m.; Kon. Juliana 40 kg. en 4 m.; Hendrikje 40 kg. en 5 m.; Hoop 1 50 kg. en 3 m.; Heemstede 40 kg. en 2 m.; Corry 40 kg. en 2 m.; Marianne 60 kg. en 2 m.; Internos niets te melden. Nachtvangsten loggers Adrianus 40 kg. tong en 2 m. vis; Cor nells 40 kg. en 2 m.; Concordia 20 kg. en 3 m.; Verwachting niets te melden; Prin ses Margriet 70 kg. en 6 m.; Elizabeth 45 kg. en 2lh m.; Willempje 30 kg. en 4 m.; Alida 40 kg. en 2 m.; Vrouw Dirkje 40 kg. en 2 m.; Jacoba 30 kg. en 4 m.; Gebroeders 60 kg. en 7 m.; Avontuur 70 kg. en 5 m.; Petronella 15 kg. en 1 m.; Agatha Arie 50 kg. en 6 m.; Arie 40 kg. en 5 m.; Vier Ge zusters geen vangst; Gebroeders geen vangst; Verwachting 40 kg. en 3 m.; Dina Marie 25 kg. en 2 m. vis j Woensdagmiddag heeft een ongeval in de garage Schoone aan de Palmenstraat te IJmuiden naast het hoofdbureau van poli tie in IJmuiden-Oost de 60-jarige eigenaar van dit bedrijf, de heer S. Schoone, de vroegere eigenaar van de „Stormvogels"- busonderneming, het leven gekost. De heer Schoone, die gehuwd was en twee kinderen heeft, zou in de garage een gere pareerde band, gemonteerd op een dubbele velg van een vrachtauto, weer op span ning brengen, toen de bovenste helft van de velg zich als gevolg van de druk van de bouten losrukte en hem aan het hoofd trof. Het slachtoffer moet onmiddellijk dood geweest zijn. Een getuige was in de directe nabijheid, maar had zich net afgewend, zodat hij er het leven afbracht. De knal, waarmee de zware velg lossprong werd tot in het poli tiebureau gehoord. „Blommersdijk" in Rotterdam H-et Turkse vrachtschip „Sapaoca", dat dirusdiag na een aanvaring met het Neder landse ms „Blommers-dijk" in de W-ester - schel-de gezonken is, is woensdagmiddag in tweeën gebroken, waardoor berging van het vaartuig practisch onmogelijk is ge worden. In An-twerpse scheepvaartkringen verwacht men dat de twee wrakstukken opgeblazen moeten worden. Hoewel h-et wrak de scheepvaart niet belemmert, zo-u enig gevaar kunnen ontstaan als verschei dene schepen zouden proberen elkaar pre cies op die plaats te passeren. De „Blomim-ersdijk" is vanmorgen op weg na-ar d-e Rijn-haven in Rotterdam omstreeks 8 uur die Nieuwe Rotterdamse Waterweg opgevaren. Onder auspiciën van de oecumenische raad van kerken te Velsen zal professor P. J. Jans op vrijdagavond 2 maart1 in het Hervormd Jeugdgebouw in IJmuiden- Oost spreken over zijn ervaringen met het kerkelijk leven in het huidige Rusland. c Prijzen van woensdag. Heilbot 2,702,20; gr. ton-g 2,952,70; grm. to-n-g 2,342,20; kim. tong 2,34—2,22; kl. ton-g I 2,85—2,75; kl. tong II 2,061,96; tarbot I 2,10—1,70; steur 4,40, per k-g. Tarbot II 75; tarbot III 6128; tong schar 80; kl. tongschar 57; schartong 23; gr. schol 1912; grm. schol 1917; kim. schol 37—33; kl. scho-l I 41—34; kl. schol II 43—25; schar 4135; bo-t 14; v. harin-g 1917; ma kreel 2621; gr. schelvis 4839; grm. schel vis 4638; kim. schelvis 4640; kl. schelvis I 4640; kl. schelvis II 4540; wijting 3118; gr. gul 37—32; midid. gul 37—34; kl. gul 3129; kl. wolf 34; poontjes 2313; kl, kool- vis zw. 1817; kl. koolvis wit 2726, per 50 kg. Gr. kabeljauw 10851; gr. koolvis zw. 46—37; gr. koolvis wit 6765; gr. leng 7259; gra wolf 86, per 125 kg. Aanvoer van woensdag. 95 kistentong en tarbot, 3 kisten heilbot, 5 kisten tongschar en schartong, 252 kisten schol, 10 kisten schar, 20 kisten bot, 240 kis-ten harin-g, 38 kisten makreel, 450 kisten schelvis, 300 kisten wij ting, 628 kisten kabeljauw en gul, 5 kisten leng, 10 kisten wolf, 15 kiste-n poon, 212 kisten koolvis, 17 kisten diversen. Totaal 2300 kisten. Besommingen van woensdag. KW 178 f5490; HD 87 f 15.690; SCH 153 f16.000; SCH 135 f8740; IJM 129 f 8-240; E. 307 f9040' HD 125 f 2080; KW 56 f220. OOOOOOOOOOOOOOOOOÖOO< OOOOCOOCXXDCXXXXXXXICOOOCOOCOOOCICX i Tijdens de huldiging van chauffeur A. j Dam van de Reinigingsdienst heeft j wethouder J. C. Aschoff woensdagmid- dag in het openbaar de mannen van j de reiniging geprezen voor het vele in- l spannende werk, dat zij in de afgelopen vier weken op de Veiser wegen hebben j verricht en hun een gratificatie in het vooruitzicht gesteld. Wethouder Aschoff was van mening, dat de reinigingsdienst - van Velsen in deze koude tijden heeft aangetoond, dat hij het wat resultaten I betreft, stellig wint van soortgelijke 3 diensten in sommige andere gemeenten, j 8 De directeur van het geprezen bedrijf l 8> verklaarde zich erkentelijk voor deze 8 waardering en een collega van de jubi- laris, de heer J. Böhm, die er - gezien 8 de hoge sneeuwmassa's van de laatste 8 weken - veel voor voelde, het wapen van Zeeland met „Ik worstel en kom'( 8 boven" te adopteren, riep uit: „Al komt f 8 de sneeuw nog zo hoog, de reiniging is 3 8 paraat, op straat!" KOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Amerskerk, 29 v. Djibouti n. Penang. Amsteldiep, 29 te Khorramshar. Angolakust, 29 te Amsterdam. Almkerk, 29 te Lorenzo Marquez. Alpherat, 28 v. Victoria n. Santos. Amerskerk, 29 te Djibouti. Amstelstad, 29 te Rotterdam. Angolakyst, 28 v. Rotterdam n. Amsterdam. Axeldijk, 29 te Santos. Alkaid, 29 v. Paranagua n. Montevideo. Alphard, 29 v. Rotterdam n. Hamburg. Alpherat, 1 te Santos. Atje Ray S, 29 v. Norfolk n. Rotterdam. Argos, 29 op Schelde n. Antwerpen. Ariadne, 28 te Palermo. Akkrumdljk, 4 te Antwerpen verwacht. Albireo, pass. 29 Finisterre n. Antwerpen. Bennekom, 29 te Curagao. Breda, 29 te Buenaventura. Blommers, 1 te Rotterdam. Bonaire, 1 te Paramaribo. Bontekoe, 29 te Bitung. Bussum, 29 480 m. zo. Suez. Britsum, 28 v. Cristobal n. Londen. Cradle of Liberty, pass. 28 Aden n. Philadelphia Coryda, pass. 29 Gibraltar n. Vado. Cottica, 29 te Plymouth. Camerounkust, 28 280 m. zw. Kp. St. Vincent. Charis, 29 te Maracaïbo. Delft, 29 te Pta Cardon. Daphnis, 29 te Rotterdam. Drente, 29 v. Rotterdam n. Priok. Dorestad, pass. 28 Kp. Elba n. Bahrein. Eos, 28 v. Tunis n. Napels. Esso Amsterdam, 29 v. Rastanura n. Antwerpen. Eemland, 29 te Amsterdam. Eendracht, pass. 29 Burlings n. Piraeus. Esso Rotterdam, 29 240 m. o. Malta. Gabonkust, pass. 28 Las Palmas n. Dakar. Graveland,29 te Pto Alegre. Groote Kerk, 28 te Rotterdam. Gaasterkerk, 29 v. Penang n. Aden. Gaasterland, 29 v. Bahia n. Cabedelo. Groote Beer, pass. 29 Dakar n. Las Palmas. Hydra, 29 v. Amsterdam n. Carupano. Heemskerk, 29 v. Casablanca n. Antwerpen. Hathor, 29 te Iskenderun. Hecuba, 29 te Cumana. Hera, 28 570 m. no. Barbados. Helicon, 29 v. Ciudad Trujillo n. Philadelphia. Hermes, 29 v. Hamburg n. Bremen. Ivoorkust, 2 mrt te Matadi verwacht. BINNENLAND 100.000 op de R.A.I. De tentoonstelling van personemautomobielen in het R.A.I.- gebouw te Amsterdam blijft zeer grote be langstelling trekken. Woensdag tegen het middaguur passeerde de 1000.000ste bezoe ker de loketten. Bevorderd tot commodore. Met ingang van 1 maart zijn tijdelijk benoemd tot com modore, kolonel G. H. Gij bels, thans chef personeel luchtmachtstaf, en kolonel W. den Toom, commandant van het commando luchtvaartop leiding en. Prijs. De Vereniging Quellinus heeft aan prof. H. Campendonk, oud-hoogleraar aan de Rijksakademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam, de Quellinusprijs uitgereikt „als erkenning van zijn uitnemende verdiens ten voor de monumentale kunsten in Ne derland". HAARLEM EN OMGEVING Bazar. Dinsdag 6, woensdag 7 en don derdag 8 maart zal in het gebouw der Ver eniging van Vrijzinnige Hervormden in de Vestestraat een bazar worden gehouden. Op de sluitingsavond zal de trekking plaats vin- den van de loterij. De opbrengst van bazar en verloting is bestemd voor de dringende restauratie van het orgel in het kerkgebouw, waarvoor een bedrag van ruim f 7000 nodig is. „Feest rondom het boek" heet de boe kenweek-avond die de Bloemendaalse boek handel De Wit morgen, vrijdag, in hef jeugd huis aan de Donkere laan in Bloemendaal houdt. Maryke van Raephorst zal een inlei ding houden. Bouwkasavond. Woensdag 7 maart zal de Bouwkas Nederlandse Gemeenten in ge- boiiw St. Bavo te Haarlem een openbare voorlichtingsavond houden. „Protestants leven in het r.-k. zuiden" is het onderwerp waarover ds. J. v. d. Berg, Hervormd predikant in IJmuiden vanavond in het wijkgebouw aan de Ged. Oude Gracht te Haarlem een inleiding zal houden. ADVERTENTIE Ittersum, 1 te Lagos. Jason, 28 v. Port au Prinde n. Europa. Jupiter, 28 v. Saloniki n. Istanboel. Kertosono, 29 te Beira. Kopionella, 2 maart te Avonmouth verw. Kara, 1 te Kaapstad. Katelysia, 1 te Bandarmashur. Kryptos, 29 Balikpapan verwacht. Kasimbar, 29 te Saumlaki. Karimata, 28 475 m. o.zö. Socotra. Lieve Vrouwekerk, 28 v. Marseille n. Antwerpen. Lekkerkerk, 29 te Bahrein. Limburg, 28 v. Aden n. Suez. Langkoeas, 1 te Rastanura. Laurenskerk, 29 nog te Koewait. Maashaven, 28 te Amsterdam. Markelo, 28 v. Rotterdam n. Immingham. Malea, pass. 29 Balikpapan n. Pladju. Maureen, 29 te Norfolk. Nigerstroom, 29 v. Amsterdam n. W. Afrika. Nias, 29 te Tegal. Oranjestad, 29 te Trinidad. osiris, 29 te Amsterdam. Oranje, 29 Port Said verwacht. Orion, 29 v. Bremen n. Hamburg. Prins Fred. Hendrik, 28 v. Rotterdam n. St. John Pendrecht, 29 v. Port Said n. Le Havre. Pygmalion, 29 te Buenaventura. Prins Willem III, pass. 29 Vlissingen n. Antw. Pieter S, 1 mrt te Swansea verwacht. Rempang, 28 v. Aden n. Suez. Rotula, 29 te Santos. Rijnland, 29 v. Santos n. Rio de Janeiro. Rita, 29 te Telokanson. Salatiga, 3 mrt te Bombay verwacht. Schouten, 28 v. Dar es Salaam n. Beira. Sibajak, 29 te Rotterdam. Stad Dordrehct, 28 te Messina. Samarinda, 29 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Sarpedon, 1 te Guanta. Slamat, 1 te Marseille. Solon, 29 v. Amsterdam n. Antwerpen. Straat Mozambique, 2 te Buenos Aires verw. Stanvac Benakat, 29 te Surabaja. Swartenhondt, 29 te Tj. Priok. Stentor, 29 te Houston. Taria, 29 te Wellington. Tawaü, pass. 29 Kp. Finisterre n. Port Said. Tjipondok. 29 te Tj. Priok. Tjipanas, 29 te East London. Van Riemsdijk, 29 te Ti. Priok. - Van Riebeeck, 29 te Singapore. Van Noort, 27 te Port Swettenham. Wieldrecht, 28 te Balboa. Willem Ruys, 28 v. Port Said n. Napels. Witmarsum, 28 te Schiedam. Wonogiri, 29 te New York. Waterland, 29 v. Montevideo n. St. Vincent. Zeeland (KRL), pass. 28 Gibraltar n. Port Said. Zuiderkruis, 29 130 m. w.zw. Kangero eil. KLEINE VAART Avontuur, 29 te Vlissingen. Atlas, 28 v. Malaga n. Antwerpen. Appingedam, 29 v. Rotterdam n. Oporto. Arctic, 29 v. Londen te Rotterdam. Algarve, 1 v. Swansea te Rotterdam verw. Bab T, 27 v. Rouaan n. Aviles. Beekbergen, 29 v. Terneuzen te Goole. Bill S, 1 v. Swansea te Rotterdam verw. Catharina W, 29 v. Londen te Rotterdam. Condor, 29 v. Londen te Maassluis. Coolhaven, pass. 29 Kp. Vilano n. Casablanca. Dicky W. 29 te Vlissingen n. Antwerpen. Diligentia, 29 te Kingslynn verwacht. Draco, 27 v. Le Havre te Bourdeaux. Eljo, 29 te Amsterdam verwacht. Erkalin, 29 v. Bristol n. Lands End. Gerrie S, verm. 2 v. Leixoes n. Guernsey. Hast V, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Heemraadsingel, 29 v. Velzen te Antw. Hoe Vinces, verm. 29 v. Rotterdam n. Grimsby. Hulst, 29 v. Lissabon te Antwerpen. Hydra, 29 te Bu,itenbuizen n. Carupano. Henrica, 29 v. Rotterdam n. Plymouth. Ina L, 29 v. Rotterdam te Amsterdam. Ilias, 28 v. Castellon n. Oran. Jan Kreumer, 1 v. Londen te Rotterdam verw. Joost, 28 te Rochefort. John M, 29 v. Amsterdam te Rotterdam. Kaap Falga, 28 v. St. Malo n. Cardiff. Kaap St. Vincent, 28 te Rotterdam. Konny M, 29 v. Amsterdam te Rotterdam. Larix, 27 v Gyon Mussel n. Bayonne. Lijnbaansgracht, 29 v. Aberdeen n. Sarpsborg. Lucas Bols II, 29 v. Uto te Amsterdam verw. Liberte, 29 v. Esbjerg te Rotterdam. Marietje Bohmer, 29 v. Algiers n. Port de Bouc. Marcella, 1 v. Vlaardingen te Bergen. Merwehaven, pass. 29 Ouessant n. Casablanca. Mypuck, 29 v. Rotterdam te Amsterdam. Martha, 29 v. Port Talbot te Hamburg verw. Muphrid N, 29 v. Amsterdam te Rotterdam. Mutua Fides, 29 v. Amsterdam te Rotterdam. Nijenburgh, 29 v. Amsterdam n. Rotterdam. Neeltje B, verm. 29 v. Genua n. Lesquineau. Phidias, 28 v. Haifa n. Famagusta. Pavo, 27 te Bordeaux. Ria, 29 te Vlissingen n. Antwerpen. Rejo, 29 v. Londen te Rotterdam. Reliable, 29 v. Boness te Rotterdam. Sonsbeek, verm. 29 v. Rotterdam n. Londen Thaletas, 29 v. Rotterdam te Amsterdam. Vindicat Atque Polit, verm. 29 v. Antwerpen n. Sharpness. Violette Erica, 2 ve.9N wlsteteca naienOtoET Violetta Erica, 29 v. Newcastle te Rotterdam. Walenburgh, 29 v. Bordeaux te Rotterdam. Westersingel, 29 v. Londen te Colchester. Westerdok, verm. 28 v. Londen n. Amsterdam. Westpolder, verm. 29 v. Lissabon n. Antwerpen. Zwaantiena, verm. 29 v. Esbjerg n. Delfzijl. SLEEPVAART Ebro, 28 v. St. Yves te Le Havre. Hudson, 28 170 m. n.no. Finisterre met ponton. Humber, 28 90 m. w.nw. Guardafui met 2 bakken Noordholland, 28 1020 m. w.zw. Fayal met Geopotes 2. Poolzee, 28 50 m. no. Bona met 2 pontons. Tyne, 28 140 m. o.t.n. Bermuda met Sadikoglu.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 14