Eisenhower beschikbaar voor een tweede ambtstermijn Weerbericht Republikeinen kunnen hem kandidaat stellen Autherine Lucy weer naar de universiteit van Alabama üumws&LvouU Haarlems Dagblad Stevenson acht het gepast dat Eisenhower kandidaat wordt Golf van kooporders op New Yorkse beurs Truman: „Wij kunnen iedereen verslaan" Het woord is aan. Frans-Tunesische besprekingen Federaal hof beslist: Haar veiligheid kan niet worden gegarandeerd, aldus curator Algemene staking in Finland uitgebroken Wedloop Wie kandidaat voor vice-presidentschap Eisenhower trad rustig voor het voetlicht Schip met 20 opvarenden na 64 dagen terecht Arbeiders staken tegen boeren en omgekeerd Het beraad over het loon- beleid werd voortgezet Dagblad L'Express wordt weer weekblad Veel wind rSr\TTMI 1 H Weerrapport 70e JAARGANG No 201 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 1 MAART 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 300e JAARGANG No 46 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W, Peereboom en A. D. Huijsman OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Van onze correspondent te Washington) WASHINGTON President Eisenhower heeft woensdag op zijn wekelijkse persconferentie verklaard bereid te zijn een eventuele nieuwe kandidaatstelling door de republikeinse partij voor het presidentschap der Verenigde Staten te zullen aanvaarden. Hiermede is een einde gekomen aan een periode van onzekerheid, welke in september, na de hartaanval, die de president toen kreeg, was begonnen. Eisenhowers beslissing veroorzaakte een koortsachtige golf van kooporders op de effectenbeurs van New York. Slechts weinige Amerikanen twijfelen eraan dat Eisenhower, indien hij en dat staat thans vrijwel vast door de republikeinse partij kandidaat wordt gesteld, voor de tweede achter eenvolgende maal tot president der Verenigde Staten zal worden gekozen. De president zei dat zijn antwoord op de vraag, of hij bereid was zich voor een tweede ambtstermijn kandidaat te stellen, zoveel factoren in het geding bracht, dat het hem niet mogelijk was dit in beknopte bewoordingen op een persconferentie uit een te zetten. Hij heeft daarom woensdag avond voor radio- en televisiezenders een nadere verklaring afgelegd. „Het Amerikaanse volk heeft recht op een volledige uiteenzetting en ik zal niet opnieuw als presidentskandidaat voor de kiezers verschijnen, voordat ik er zeker van ben dat zij begrijpen, wat er met mijn beslissing samenhangt. Hetzelfde geldt voor de inaugustus bijeenkomende con ventie der republikeinse partij. De repu blikeinen moeten de man begrijpen, die zij eventueel kandidaat stellen", aldus Eisenhower, die besloot met de opmerking: „Ik weet niet of de conventie der Repu blikeinse partij en het Amerikaanse volk mij opnieuw tot president der Verenigde Staten wensen". Eisenhowers letterlijke antwoord op de vraag, of hij zich voor een tweede ambts termijn als president kandidaat zou laten stellen, luidde: „Mijn antwoord zal positief, dat is bevestigend zijn". In antwoord op de vraag, wanneer hij tot zijn beslissing was gekomen, antwoordde de president, dat hij er nog dinsdag met iemand over van ge dachten had gewisseld. Daarop werd Eisen hower gevraagd of hij, na eventuele kan didaatsstelling, de gebruikelijke verkie zingstournee dwars door de Verenigde Sta ten zou maken en of hij, als kandidaat, goede hoop op herkiezing had. Eisenhowers antwoord kwam hierop neer dat hij de re sultaten van zijn bewindsperiode in zijn verkiezingscampagne voor zich zou laten spreken. Eisenhower zal op 14 oktober 66 jaar worden. Op 12 februari hebben zijn ge neesheren verklaard hem in staat te ach ten zijn functie voor nog een vijf- tot tien tal jaren te bekleden. Uit daags daarop gehouden peiling der openbare mening bleek, dat de Amerikanen een overwinning van Eisenhower op Stevenson de even tuele democratische kandidaat - verwacht ten, indien hij zich herkiesbaar zou stel len. Kort nadat president Eisenhower zijn verklaring had afgelegd, is zijn naam op de lijst geplaatst voor de voorverkiezingen die op 17 april in de staat New Jersey ge houden zullen worden. Bij deze verkiezin gen worden afgevaardigden gekozen naar de partijconventies, waarop de partijkandi daat gekozen wordt. In antwoord op vragen verklaarde Eisen hower nog niet te kunnen zeggen of hij het op prijs zou stellen, indien Nixon weer kandidaat voor het vice-premierschap zou worden gesteld. Na afloop der persconferentie ontstond een wedloop naar de telefooncellen, wilder dan alles wat Washington had aanschouwd sedert de toenmalige president Truman in 1945 mededeelde, dat de oorlog met Japan was afgelopen. Meubilair werd omver ge lopen en één verslaggever kwam, aan de ingang van de telefooncel, die zijn ren gold, te vallen. Men neemt te Washington als vaststaand aan dat president Eisenhower op de ko mende conventie der Republikeinse partij zonder verzet kandidaat voor een tweede ambtstermijn zal worden gesteld. Hij is ge bleken de grootste „stemm'entrekker" der partij te zijn sedert Herbert Hoover in 1928 met een overweldigende meerderheid van stemmen tot president werd gekozen. De voornaamste strijd ter conventie zal gaan over de vraag, wie kandidaat voor het vice-presidentschap zal worden gesteld. Sommige politieke waarnemers achten het mogelijk en zelfs waarschijnlijk, dat Tho mas Dewey, de voormalige gouverneur van de staat New York, die zich in die functie een uitstekende naam verwierf, kandidaat voor het vice-presidentschap zal worden gesteld. Het aanwijzen van de vice-presi dent zal dit jaar van veel groter betekenis zijn dan normaal met het oog op de vrees, dat Eisenhower mogelijk, in de loop van zijn ambtsperiode, wegens zijn gezond heidstoestand zal moeten aftreden. Men verwacht niet dat Eisenhower zal pogen een nieuwe kandidatuur van de omstreden Nixon door te drijven, al heeft hij per soonlijk herhaaldelijk zijn waardering voor hem uitgesproken. Vele waarnemers zijn van mening, dat het Dewey weinig moeite zou kosten zich kandidaat voor het vice-presidentschap te doen stellen. Kandidaatstelling van De wey, van wie bekend is dat hij Eisenhowers liberale inzichten en diens mening over de internationale politiek deelt, zou het de republikeinen gemakkelijker maken het hoofd te bieden aan een bepaalde vorm van democratische aanval in de komende ver kiezingscampagne. Men acht het namelijk niet uitgesloten dat de democraten zullen aanvoeren dat herkiezing van Eisenhower ertoe zou kunnen leiden, dat midden in diens ambtsperiode de vice-president het presidentschap zou moeten waarnemen, hetgeen zou kunnen geschieden op een kri tiek punt in het wereldgebeuren. De de mocraten zouden dan kunnen wijzen op het gevaar, dat de zware presidentstaak op de schouders van een onervaren en onbe proefd politicus zou komen te rusten. Doch het democratische argument zou veel aan kracht verliezen, als een man als oud-gou verneur Dewey tot vice-president zou worden gekozen. Als president Eisenhower niet slechts voor zijn eigen verrichtingen, doch ook voor die van de leden zijner regering moe ten opkomen. Twee hiervan zijn nogal om streden figuren, namelijk de minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, en de minis ter van Landbouw Benson. Dulles' buiten landse politiek is, vooral buiten de Ver enigde Staten, herhaaldelijk aangevochten. Benson heeft gedurende Eisenhowers be wind vergeefs gepoogd de gestadige daling van het inkomen der Amerikaanse boeren tegen te gaan, hetgeen hem ernstige cri- tiek heeft bezorgd van zowel republikeinse als democratische landbouwdeskundigen. Peilingen der Amerikaanse openbare mening hebben uitgewezen dat Eisenho wer populairder is dan ooit tevoren en dat hij een bijzonder goede kans maakt in no vember als president der Verenigde Sta ten herkozen te worden. Vijf kwartier voor de aanvang van Ei senhowers persconferentie in Washington, stonden er reeds 150 journalisten te wach ten voor het zaaltje, waar de president de pers te woord zou staan. Na drie kwartier werden de wachtenden binnengelaten. Er waren meer dan 300 correspondenten en verslaggevers, die tenslotte na veel moeite een zit- of staanplaats vonden. Het was doodstil in de zaal, toen de pre sident binnenkwam. Eisenhower was het niet aan te zien, dat hij op het punt stond een der belangrijkste beslissingen van zijn leven kenbaar te maken. Zelfs toen hij de langverbeide uitspraak deed, verrieden ge laat noch stem enige emotie. De president heeft nog steeds diepe kringen onder de ogen, doch in zijn manier van spreken komt geen vermoeidheid meer tot uiting. Hij antwoordde zeer beheerst op diverse vra gen en zijn opmerkingen werden nu en dan opgefleurd door zijn eenvoudige humor. Gisteravond heeft Eisenhower het Ame rikaanse volk toegesproken via radio en te levisie. Zijn rede was eenvoudig en oprecht. Hij zei zich in staat te achten de voornaam ste plichten van het presidentschap te ver vullen, hoewel hij zich op doktersvoor schrift in acht moet nemen. Hij gaf toe, dat aan de plichten van een president in feite geen einde komt. Zijn tegenstanders zullen niet nalaten er op te wijzen, dat een president die zich moet ontzien, minder tijd aan zijn taak kan besteden dan een kerngezonde president. Eisenhower zal geen afmattende verkie zingscampagne voeren. Dank zij de televisie zal hij de kiezers niettemin kunnen be reiken. (Reuter) Nog nooit is een persconfe rentie van Eisenhower zo druk bezocht ge weest. Vele journalisten slaagden er niet in een plaats in de conferentiezaal te be machtigen. De geheime dienst controleerde, of de persmensen geen radiozendertjes bij zich droegen, want het nieuws mocht pas we reldkundig worden na afloop van de pers conferentie. De man die in 1946 zei dat hij geen en kele politieke functie, „van hondenvanger af tot opperkoning van het universum toe", ambieerde, stelde zich in 1952 kandidaat voor hef Amerikaanse presidentschap en behaalde een klinkende overwinning. Hij vond dat zijn plicht hem ertoe riep. Thans heeft de 65-jarige soldaat-staatsman ver klaard, dat hij zich voor een nieuwe ambts termijn beschikbaar stelt. Onder de gene raals van zijn land heeft hij twee voor gangers, die tweemaal tot president zijn gekozen, namelijk generaal George Was hington (in 1789 en 1792) en generaal An drew Jackson (1828 en 1832). De presidentsverkiezing is op 6 november. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S C a r 1 y I e De originele mensen maken de rijkdom der wereld uit; door hen en hun werken is zij wereld en geen wildernis. HONIARAS De Barkas „Arakarimoa", die met twintig personen aan boord sinds 28 december werd vermist op een tocht van Tarawa naar Maiana in de Gilberteilanden, is terecht. Twaalf opvarenden zijn op de zuidkust van Guadalcanal in de Salomons eilanden aan land gebracht. Met kano's wordt getracht nog zes opvarenden van het vaartuig te halen. Het reddingswerk wordt bemoeilijkt door zware zeeën. De geredden lijden aan ondervoeding. De meesten heb- ben ernstig te lijden gehad van de felle zon. De „Arakarimoa" was op 28 december uit Tarawa vertrokken met een bemanning van twaalf koppen en acht passagiers en is 64 dagen zoek geweest. Het vaartuig heeft al die tijd rondgedreven in een gebied dat berucht staat om zijn gevaarlijke riffen en zeestromingen. President Eisenhower, opnieuw kandidaat voor het presidentschap der V.S., begroet hier de president van Italië Giovanni Gronchi, die een bezoek van zestien dagen aan de Verenigde Staten brengt. NEW YORK (Reuter) Adlai Steven son, die mogelijk de Democratische kandi daat zal zijn, verklaarde in commentaar op Eisenhowers bekendmaking, dat „het ge past is, dat president Eisenhower de kan didaat" van de republikeinen wordt. Bij de verkiezingscampagne zal het beleid van de regering-Eisenhower in de afgelopen jaren het voornaamste punt zijn, zo zei hjj. Oud president Truman zei, dat Eisenhowers be sluit geen wijziging in de plannen van de Democratische partij zal brengen. „Wij kunnen iedereen verslaan", zo zei hij. Deze mening verkondigde ook de democratische gouverneur van New York, Averell Harri- man, die zich ook beschikbaar heeft ge steld voor het kandidaatschap van de De mocratische part\j. De voorzitter van de Republikeinse par tij, Hall, noemde Eisenhowers besluit „het beste nieuws dat de Amerikanen konden krijgen". Butler, voorzitter der Democra tische partij, voorspelde, dat „het Ameri kaanse volk nooit een man tot president zal kiezen, die op 65-jarige leeftijd een ernstige hartaanval heeft gehad en die niet in staat is zijn functie volledig uit te oefenen". Britse functionarissen spraken er even wel hun voldoening over uit, dat Eisen hower kennelijk geheel hersteld is. In politieke en regeringskringen in Parijs juichte men Eisenhowers besluit toe. In Frankrijk wordt de Amerikaanse presi dent gezien als een man van de vrede en een vriend van Frankrijk. Een woord voerder van de Westduitse regering ver klaarde, dat zijn regering verheugd is over Eisenhowers besluit, waardoor „een ele ment van stabiliteit in de Westelijke we reld" wordt gebracht. In Rome is Eisen howers bekendmaking met gemengde ge voelens ontvangen. Politieke waarnemers legden de nadruk op het gevaar van een „halve ambtstermijn" en de onzekerheid die bestaat over de keuze van een vice- president. In UNO-kringen toonde men zich niet verbaasd over Eisenhowers besluit. Over het algemeen gelooft men, dat hij zeker van herverkiezing is. Waarnemers spraken van een jubelende stemming in Wall Street Het Sovjet-persbureau Tass maakte Eisenhowers besluit in een bericht van één regel bekend. Geen drijfjacht Eisenhower heeft in zijn radio- en tele visie-toespraak tot het Amerikaanse volk verklaard dat hij nooit als kandidaat aan de verkiezingen zou hebben willen deel nemen als hij er niet van overtuigd zou zijn geweest dat hij de daaraan verbonden plichten even goed zou kunnen vervullen als ooit tevoren. „In laatste instantie is het besluit van mijzelf. Zelfs de naaste leden van mijn familie hebben mij niet gedron gen tot een besluit in een bepaalde rich ting." H(j zei echter niet opnieuw te zullen meewerken aan een politieke „drijfjacht"- campagne zoals bij de vorige verkiezingen. Hij zei reeds lang voor zijn hartaanval tot de slotsom te zijn gekomen dat een presi dent niet aan zulk soort campagne behoort mee te werken. De republikeinse partij heeft „het recht en de plicht" een andere kandidaat te kie zen als men van mening is dat een actiever campagne moet worden gevoerd. In dat geval zou hij zulk een besluit „opgewekt" aanvaarden. Na de toespraak werd de pre sident gelukgewenst door zijn echtgenote. PARIJS (Reuter) Tahar Ben Ammar, de Tunesische premier, heeft woensdag avond, bij het begin van de Frans-Tune sische politieke besprekingen te Parijs, vol ledige soevereiniteit voor Tunesië ge vraagd. Hij deed dit verzoek in een ope ningstoespraak, welke werd aangehoord door de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Christian Pineau. Ben Ammar drong aan op opheffing van het verdrag van 1881, waardoor Tunesië onder Frans bestuur werd geplaatst. Op heffing, zo zei hij, zou geen invloed hebben op de banden van onderlinge afhanke lijkheid en vriendschap, die Frankrijk en Tunesië bijeen houden. Pinau zei, dat het Tunesische verzoek nieuw was en hij wenste „rijpe overwe ging". Opheffing van het verdrag zou, al dus de minister, volgens de Franse grond wet niet mogelijk zijn zonder goedkeuring van het parlement. Negen maanden geleden werd een Frans- Tunesisch verdrag gesloten, waarbij Tune sië (binnenlands) zelfbestuur werd ver leend. ADVF.PTF.NTIE BARTEÜORISSTR. HAARLEM - IEL 13439 FERO. B01STR. 48 ADAM TEL 717162 ANORAKS - SPORTTRU1EN De Milaanse priester en kindervriend Don Carlo Gnocchi, is, zoals gisteren werd be richt, op 53-jarige leeftijd in een Milaanse kliniek aan een ernstige ziekte gestorven. Zijn laatste goede daad was het hoornvlies van zijn ogen af te staan aan twee jeug dige oorlogsinvaliden. Op de foto, kort voor zijn dood gemaakt, ziet men hem met een van de vele bewonertjes van de inrichtin gen, gebouwd met fondsen van de door Don Carlo opgerichte „Pro Juventute"- stichting, waarin vele door de oorlog ge teisterde jongeren zijn geholpen. HELSINKI (U.P./Reuter) In Finland is een algemene staking begonnen waarbij een millioen Finse arbeiders betrokken zijn. Te zelfder tijd is de bond van agrarische producenten een afleveringsstaking begon nen uit protest tegen de actie van de ar beiders. De onderhandelingen tussen de vertegen woordigers van de werkgevers, de werk nemers en de agrarische producenten zijn om middernacht zonder resultaat beëin digd, nadat de sociaal-democratische pre mier Fagerholm tot de slotsom was geko men dat een accoord niet mogelijk was. Een onderhandelaar der werknemers verklaar de: „Het kan een lange staking worden, want we zijn ver weg van overeenstemming tussen de arbeiders en de werkgevers". Achtergrond van de staking is de alge mene prijsverhoging voor zuivelproducten die een maand geleden van kracht is ge worden. Uit protest hiertegen had het alge meen vakverbond een algemene staking aangekondigd als de prijsverhogingen niet ongedaan werden gemaakt. De staking werd uitgesteld om Fagerholm gelegenheid te geven een compromis tot stand te bren gen. Men kwam overeen dat de arbeiders compensatie zouden krijgen in de vorm van een algemene loonsverhoging. De onder handelingen strandden op het percentage van die verhoging. V erlatnd Alle fabrieken liggen stil, alsook het tram- en busverkeer en het binnenlandse luchtverkeer. De post wordt niet bezorgd. Winkels, banken en restaurants blijven open, maar de regering heeft bepaald, dat gedurende de staking geen wijn en sterke drank mag worden verkocht. Ook kranten verschijnen er niet. Het telefoon- en tele- graafverkeer wordt door de staking niet beïnvloed. Er bestaat ook verschil van mening tus sen Fagerholms (sociaal-democratische) partij en de Agrarische partij, waarmee hij een nieuw kabinet tracht te vormen. Het bestuur van de Stichting van den Arbeid heeft zich in de woensdagmiddag gehouden vergadering diepgaand beraden over het loonbeleid. Het bestuur zal, nadat enkele technische vragen nader zullen zijn onderzocht, de bespreking vrijdagmiddag voortzetten. BIRMINGHAM, Alabama (V.S.), (United Press) De federale rechtbank heeft gis teravond gelast, dat de negerstudente Autherine Lucy, die enige tijd geleden naar aanleiding van relletjes tegen haar toela ting tot de universiteit van Alabama ge schorst werd als studente, op 5 maart aan staande weer tot de universiteit moet wor den toegelaten. Het curatorium van de universiteit werd echter vrijgesproken van „belediging van het hof", dat wil zeggen het negeren van een rechterlijke uitsnraak. „Dit betekent slechts één ding", zei de 26-jarige negerstudente, die zo hardnekkig voor de rechten van haar ras opkomt, „na melijk, dat ik maandagochtend naar col lege zal gaan". Rechter Hobart Grooms zeide een af zonderlijke eis van de studente om op ge lijke wijze als de blanke studenten op de terreinen van de universiteit gehuisvest te worden, in overweging te zuilen nemen. Voordat hij uitspraak deed zeide rechter Grooms nog, dat een aantal mensen van mening waren, dat de uitspraak van het hooggerechtshof der Verenigde Staten be treffende het opheffen van de rassenschei ding in onderwijsinstellingen genegeerd dient te worden. Hij voegde hieraan toe, dat miss Lucy eerder tot de universiteit was toegelaten ingevolge deze uitspraak van het hoogge rechtshof en dat magistraten in elke Ame rikaanse staat onder ede gehouden zijn de grondwet te eerbiedigen. Bij de motivering van de vrijspraak voor het universiteitsbestuur betreffende belediging van het hof, zeide rechter Grooms, dat het bestuur miss Lucy ge schorst had als studente omdat het „de kracht van de protestbeweging tegen haar toelating onderschat had" en „niet bij machte was geweest de roerige menigte tot rust te brengen". (Van onze correspondent in Parijs) Het ochtendblad van staatsminister Men dès-France maakt bekend, dat het ophoudt te verschijnen. L'Express zal weer als vroeger eenmaal per week uitkomen. De redenen van deze maatregel zullen door de redactie in het eerste nummer van het weekblad worden onthuld. L'Express, dat oorspronkelijk een week blad was, werd ongeveer acht maanden geleden, aan de vooravond van de verkie zingscampagne, een dagblad. Het blad had een miljard francs tot zijn beschikking om het de eerste maanden uit te zingen. De oplage ging geleidelijk omhoog. Met 150.000 exemplaren bezette L'Express de vierde plaats onder de Parijse dagbladen. Blijk baar is de groei echter toch te traag ge weest om het voortbestaan van L'Express te waarborgen. Daarmee voegt dit blad met zijn voortvarende redactie zich in de lange rij van slachtoffer die in de Parijse perswereld het in de strijd tegen de finan ciële moeilijkheden sedert de laatste oor log hebben moeten afleggen. De Bilt: Met stormachtige wind, regen, hagel en onweer passeerde gisteravond het front van een kleine maar actieve depressie ons land. De kern er van trok met grote snelheid van Schotland naar Denemarken. Bij de frontpassage kwamen op sommige plaatsen windstoten van meer dan 90 km per uur voor. Op de Oceaan werden de luchtdrukverschillen de afgelopen 24 uur nog groter. Een hogedrukgebied bij de Azoren nam nog in betekenis toe, terwijl een omvangrijke depressie in diepte toene mend van de omgeving van New Found- land naar het zeegebied ten zuidwesten van IJsland trok. Op een groot deei van de Oceaan veroorzaakt de depressie krachtige tot stormachtige winden. Grote hoeveelhe den warme lucht werden naar de Britse Eilanden getransporteerd. Zelfs op het weerschip ten zuiden van IJsland steeg het kwik tot 11 graden. De actieve depres sie trekt naar Noorwegen en het bijbeho rende stormgebied verplaatst zich naar de Noordzee. Er zal daarom de komende 24 uur ook in ons land veel wind zijn, terwijl de fronten van de depressie wat regen zui len brengen. Hij zeide niets te hebben kunnen vin den, dat erop wees, dat het bestuur in zijn plicht tekort geschoten was door miss Lucy de verdere toegang tot de universiteit te ontzeggen. Hij gelastte tenslotte, dat de studente weer tot de universiteit moest worden toegelaten hoewel een curator van de uni versiteit getuigde, dat zij wanneer ze in derdaad terugkeerde „waarschijnlijk ge dood zal worden". Deze zelfde getuige zei, „dat er op het ogenblik of in de nabije toekomst niets ge daan kan worden om de persoonlijke vei ligheid van Autherine Lucy op de univer siteit te verzekeren". De gouverneur van Alabama, James E. Folsom, heeft bekend gemaakt dat hij zal laten zorgen voor handhaving van rust en orde op het terrein van de universiteit van Alabama. Adlai Stevenson, de democratische ge gadigde voor het presidentschap, zei maan dag in een rede in New York dat hij voor stander is van geleidelijke gelijkstelling der rassen. Hij zei dat president Eisenho wer zijn invloed en prestige zou moeten gebruiken om samen met leidende figu ren onder de blanken en de negers in het zuiden van het land te streven naar een op lossing. ADVERTENTIE V i 4./ (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand i .- 13 •S O 'Z O) 01 25-S Helsinki zwaar bew. zw -3 4 Stockholm licht bew. wnw 1 2 Oslo licht bew. windstil -7 0 Kopenhagen geheel bew. nw 1 12 Aberdeen licht hew. w 4 1 Dublin half bew. wzw 7 1 Londen zwaar bew. w 4 0 Amsterdam zwaar bew. w 4 1 Brussel zwaar bew. w 4 1 Parijs zwaar bew. w 4 0,1 Bordeaux zwaar bew. wzw 4 0 Grenoble nevel O 1 0 Nice zwaar bew. nnw 6 0 Berlijn regen w 6 5 Frankfort zwaar bew. w 4 1 München regen w 5 1 Zürich regen wzw 5 4 Genève half bew. zw 3 0 Locarno mist w 0 0 Wenen zwaar bew. w 7 0 Innsbruck half bew. w 11 0 Rome nevel zzo 6 0 Den Helder licht bew. harde w 3 2 Ypenburg half bew. vr. kir. w 4 1 Vlissingen hal'f bew. kr. wzw 3 1 Eel de half bew. vr. kr. w 3 9 De Bilt zwaar bew. kr. wzw 4 2 Twente half bew. vir. kr. w 3 5 Eindhoven zwaar bew. kracht, w 4 3 Vlv. Z.-Limb. licht bew. matig w 3 2 Neerslag laatste 24 uur. OOOCOOOO(XXX>DOOOOOOOOOOC)OOOOOCXXXXDOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOC VEEL WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van don derdagavond tot vrijdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Over het algemeen veel bewolking met tijdelijk regen. Krachtige tot storm achtige wind tussen zuidwest en west. Weinig verandering in temperatuur. 2 maart Zon op 7.26 uur, onder 18.23 uur. Maan op 0.24 uur, onder 9.14 uur. Maanstanden 4 maart 12.53 uur: laatste kwartier 12 maart 14.36 uur: nieuwe maan 19 maart 18.13 uur: eerste kwartier 26 maart 14.11 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 2 maart Hoog water: 7.12 en 19.34 uur. Laag water: 2.46 en 15.11 uur. XO00COCOQ000O0000000Q00^^

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1