Uitvoerige voorzieningen nodig voor enorme groei van het wegverkeer Whiston ZWITSAL Ir. M. Ie Cosquino de Bussy van Rijkswaterstaat: 'Let op de' kleintjes Agenda voor Haarlem Nieuwe verkeersvoorschriften in Westduitsland Z.B.B.H.H. schrale huid? Momenteel meer pk's in Nederlandse auto's dan in het bedrijfsleven Bromfietsenregeling gaat binnenkort in Winkelchef beboette stelende vrouwen b-c-i-e-r-c KING SIZE Schoenmakersbond eist een miljoen van Bata Voorrang voor voetgangers op speciale beveiligde oversteekplaatsen ip genéést Bloemenprijzen blijven stijgen We leven in het tijdperk der ongebondenheid Politie beschouwt dit als chantage Gunstig jaar voor de Rotterdamsche Lloyd Daar heb je 'm nou!" de Raad voor het technisch hoger onderwijs 'n Ware tractatie! ZAANHAGEL 68 cent Examens Do^DE^DAG 1 MAART 1956 In 1980 zal, naar verwachting van ir. M. Le Cosquino de Bussy, hoofdingenieur directeur van Rijkswaterstaat, meer dan twee miljard gulden aan rijkswegen, brug gen en wellicht ook tunnels verwerkt zijn. De investering in het wagenpark, thans tussen de 3 en 4 miljard gulden met 350.000 motorvoertuigen, zal in 1980 tot 1 miljoen auto's verdrievoudigd kunnen zijn. Dat miljoen motorvoertuigen zal zeven miljard kilometer per jaar rijden tegen kosten, die tussen de 1 en 2 miljard gulden 's jaars zullen liggen. Deze cijfers doen inzien dat nog veel geld in het rijkswegennet zal moeten worden gestoken. Op het ogenblik is het aantal paardekrachten in automotoren al aanzienlijk groter, dan in alle vaste motoren en machines in het bedrijfsleven. Het brandstofverbruik is reeds groter dan het nationale verbruik aan elektriciteit of gas. Ir. Le Cosquino de Bussy noemde het automobielpark van zeer grote en in de toekomst van enorme economische betekenis. Het is de „welstand op wielen" terwijl het bovendien van groot belang is voor de vrijetijdsbesteding. De kans op toeneming van het aantal verkeersongevallen is de grote schaduw zijde van deze economisch gunstige ont wikkeling. Thans wordt echter begrepen, dat dit euvel onder andere bestreden moet worden door maatregelen als voetgangers oversteekplaatsen, maximum-snelheden, beter toezicht, zwaardere straffen, enzo voorts. Men zal in een later stadium op de vrijheid, die het gemotoriseerde verkeer thans nog geniet, terugzien als ongebon denheid. Ook in dit opzicht komt het ver keer het kinderstadium te boven, aldus ir. Le Cosquino de Bussy. Men hoort wel eens critiek als zou de Nederlandse automobilist onbeschaafd, ruw en eigengereid zijn. Men kan dit ver klaren uit de opvatting, dat de gemiddel de Nederlandse rijder nog onervaren is en in druk verkeer nog provinciaals. In drie jaar tijds is het wagenpark met een derde vergroot en goeddeels bezet door bestuur ders van middelbare leeftijd, die niet zo gemakkelijk meer op de nieuwe omstan digheden reageren. Men kan rekenen op een geleidelijke verbetering doordat de jeugd zal opgroeien in een meer gemotori seerde wereld en op hogere meer ontvan kelijke leeftijd rijles zal krijgen volgens verbeterde methoden en vroeg aan druk verkeer gewend zal worden. Maximumsnelheid Ir. De Bussy verwacht niet, dat de auto als verkeerseenheid nog veel zal verande ren. Honderd kilometer per uur of iets meer is op de buitenwegen een praktische T JF.T is vooral in deze tijd belang- rijk dai U op de kleintjes let en U zult daarom een voordeeltje zeker niet versmaden. Neemt U voortaan de nieuwe gezinsverpakking Actifral 10" vitaminen van Philips- Koxane. 150 dragées f 3.75. Dat betekent een dubbel voordeel, n.l. een goed vitaminepreparaat en een voordelige prijs! DONDERDAG 1 MAART Palace: „De witte non", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Vrouw van Rome". 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „Hoffmann's vertellin gen", 14 jaar, 6.45 en 9.15 uur.#< Lido: „Het meisje van de rivier", 18 jaar, 7 en 9.15 uui. Roxy: „De zilveren beker", 14 jaar,8 uur. Rembrandt: „Onderbroken melodie", alle leeft., 7 uur. Frans Hals: „King of the Khy- ber rifles", 14 jaar. 7 en 9.15 uur. Stads schouwburg: 8 uur. Litteraire feestavond, ter gelegenheid van de Boekenweek. Gebouw van de Remonstrantse gemeente, Prins Hen drikstraat: 8 uur. Opvoering van „Judas" van Hubert Gignoux. Wijkgebouw, Gedempte Oude Gracht 104: 8 uur. ds. J. van den Berg spreekt over: „Protestants leven in het r.-k. zuiden". Noorderkapel: 8 ur, Spreekbeurt van de heer J. Klein Haneveld. VRIJDAG 2 MAART Minerva: „Mensen zoals jij en ik", 14 jaar, 8.15 uur. Palace: „De klokkenluider van de Notre Dame", 18 jaar, 1.45, 4,15, 6.45 en 9.15 uur. Luxor: „Vrouw van Rome", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Studio: „Angst", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Het meisje van de rivier", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Het spinneweb", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „To catch a thief', alle leeft., 2, .415, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het recht om geboren te worden", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: 8 uur, De Toneel vereniging geeft een opvoering van „Zee mansvrouwen" van Herman Bouber. met Aaf en Herman Bouber. Jeugdhuis, Donkere laan, Bloemendaal: 8 uur, Marijke van Raephorst spreekt over: „Feest rondom het boek". Wil- helminastraat 22: 8.15 uur, De Vereniging van Spiritisten „Het Licht" houdt een psycho metrische avond, die verzorgd wordt door mevrouw TimmermanKat. en veilige grens. Het is dan ook niet uitge sloten, dat terwille van de veiligheid te eniger tijd een maximumsnelheid van 100 km per uur zal worden ingesteld. Aandacht wijdende aan verkeersmoeilijkheden in steden zei de spreker onder meer, dat be tere automobilisten in de toekomst doelma tiger gebruik van straten zullen maken. Anderzijds zal door deskundige verkeers- indeling („traffic-engineering") nog veel tegen weinig kosten bereikt kunnen wor den. De „lange-tijd"-parkeerders zullen zich wandelingen moeten gaan getroosten en het invoeren van parkeermeters zal no dig zijn om de binnensteden van overbe laste parkeerplaasten te bevrijden. De moeilijkheden zullen moeten worden onderzocht opdat men vast kan stellen wat niet verholpen kan worden en om aan de Een voorstel tot wijziging van het wegen verkeersreglement. waarin als voornaamste punt een maximumsnelheid van 40 kilome ter per uur voor bromfietsen wordt voorge steld, heeft ter verdere administratieve af doening door andere departementen het mi nisterie van Verkeer en AVaterstaat verla ten, zo verneemt het A.N.P. Op betrekkelijk korte termijn kan dus deze wijziging bij Algemene Maatregel van Bestuur worden ingesteld. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera, en het R.A.I.-bestuur zijn overeengekomen, dat fabrikanten en importeurs op korte ter mijn over zouden gaan tot het afleveren van bromfietsen, die niet sneller dan 40 km per uur kunnen rijden. In Zaandam heeft de recherche de chef van een zelfbedieningswinkel aangehouden, die verdacht wordt van chantage. Van vrouwelijke klanten, die probeerden artike len zondter betaling mee te nemen, eiste hij een boete van 25, met het dreigement dat hij bij niet-betailing de politie zou waar schuwen. Vijf vrouwen hadden hem 25 betaald. Deze handelwijze van de winkel chef kwam aan het licht toen hij een vrouw ten onrechte van diefstal beschuldigde. Zij ging naar de politie, die bij haar onderzoek ontdekte dat de chef op deze manier eigen rechter speelde. De man verklaarde bij de politie, de 25 als schadevergoeding te be schouwen, omdat hij aannam d'at de vrou wen, die hij op diefstal betrapte, wel vaker iets gestolen zouden hebben. Bewijzen hiervan had hij echter niet. hand daarvan voldoende maatregelen te nemen. Ir. De Bussy noemde tenslotte het rij- wielverkeer in de steden snel en doelmatig, ondanks de dikwerf chaotische aanblik er van. Dit wordt bewezen door verkeerstel lingen op spitsuren, onder andere te Rot terdam waar bleek, dat zich 22.000 perso nen per fiets, 12.000 per tram en 2000 per auto naar hun werk begaven over één druk punt. Naar zijn mening moeten dan ook voor het rijwielverkeer behoorlijke uit gaven worden gedaan teneinde het ver bruik van fietsen in de steden niet al te onaanlokkelijk te maken. Hoewel ook in 1955 aan de stijging van het onkostenpeil geen einde is gekomen, komt dit in de bedrijfsresultaten slechts ten dele tot uitdrukking, zo schrijft de directie van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd in haar jaarverslag. De oorzaak hier van is dat de belangrijke conjunctuurver betering, die in het laatste kwartaal van 1954 intrad, gedurende geheel 1955 bleef doorwerken. De exploitatiekosten zijn ge stegen, waarbij vooral gedacht wordt aan de verhoging van de brandstoffenprijzen, de havenkosten, de laad- en loskosten en de grote verliezen ontstaan door langdurige congesties en ander oponthoud in buiten landse havens. Het gevolg van een en ander betekende uiteindelijk voor de hoofdlijn een achteruitgang van de financiële resultaten. Deze werd echter ruimschoots goedgemaakt door een verbetering van de resultaten der buitenlijnen. Als geheel constateert het verslag dat 1955 in belangrijke mate gun stiger is geweest dan het daaraan vooraf gaande jaar. Het totaal der baten bedroeg 32.903.330 (f 28.616.285). De afschrijvingen op de vloot vergde 21.408.153 20.808.328). Aan de re serve voor diverse, doeleinden wordt 5.747.032 toegevoegd 3.680,988). Na enkele andere voorzieningen wordt, een dividend voorgesteld van 11 percent (9 per cent). Over het vrachtvervoer zegt het verslag, dat het ladingaanbod in de uitgaande hoofdlijnen zeer overvloedig was. In de thuiskomende richting was het ladingaan bod bijna voortdurend bevredigend. Het passagiersvervoer van Europa naar het verre Oosten vértoonde een achteruit gang. In omgekeerde richting bleef de vraag naar passagiersruimte aanzienlijk. Midden 1956 wordt de oplevering ver wacht van het 9700 brt. metende s.s. „Ben galen". In 1956 en 1957 worden een viertal motorvrachtschepen van 11.000 ton opge leverd. Aan het einde van het verslagjaar waren 7 schepen in aanbouw tegen vorig jaar 6 schepen. De gemiddelde leeftijd per ton draagvermogen beliep 11,3 jaar tegen 10,7 per jaar ultimo 1954. De vloot van de maatschappij bestaat uit 2 passagiers schepen met een bruto tonnenmaat van 33.461 en 32 vrachtschepen met een bruto tonnenmaat van 268.618. De tonnenmaat van de in aanbouw zijnde schepen bedraagt 69.400. De directie vertrouwt, dat de nieuwe schepen een welkome aanvulling zullen zijn van de vloot. Het zal dan mogelijk zijn enkele der oude schepen af te schaffen. De afschrijvingen op de vloot geschiedden op basis van een waarde, die zo dicht mo gelijk de vervangingsprijzen voor een iden tieke vloot benadert. Deze afschrijvingen zijn noodzakelijk om het bezit aan schepen zoveel mogelijk intact te houden. ADVERTENTIE i t fookgenot door de Jfiltereode" Whistoo-kngte VAN KWALITE stukken l-a-n-g-e-f! stukken De Nederlandse Bond van Schoenrnakers- gtezellten te Amsterdam heeft bij de 'kanton rechter te Eindhoven een zaak aanhangig gemaakt tegen de n.v. Nederlandse Schoen en Lederfaibrteken te Best. Volgens de bond van schoenmakersgezellen heeft Bata, die in haar verschillende filialen volgens haar zeggen 450 leden van de bond ais schoen- hereteller in dienst heeft, niet of niet vol ledig de overuren uitbetaald1, zoals d'at in een sinds 1947 in het schoenmakersbedrijf geldende collectieve arbeidsovereenkomst of bindende loonregeling staat pmschreven, Deze neiging om niet volledig overuren extra te vergoeden valt volgens de bond te verklaren, uit een naast de wettelijke re geling staande particuliere regeling van de Bata om aan baar werknemers een pres tatie-toeslag te betalen. Deze regeling kan evenwel niet in de plaatst treden van de wettelijke regeling, aldus de mening va,n de bond. Voorts ils de bond van mening dat Bata, die niet aangesloten is bij een werk geversorganisatie die is gebonden door de collectieve arbeidsovereenkomst, onderwor pen is aan de bepaling der bindende loon regeling, uitgevaardigd door het College van Rijksbemiddelaars. De bond meent daarom gerechtigd te zijn voor zijn leden een schadevergoeding van een millioen gul den te vragen. (Van onze correspondent in Bonn) Automobilisten hebben er herhaaldelijk over geklaagd dat zij in West-Duitsland bij avond op buitenwegen opeens en vaak te laat voetgangers voor zich had den ontwaard, waardoor verscheidene ma len ernstige ongelukken zijn ontstaan. Op de meeste grote wegen in Duitsland zijn geen afzonderlijke paden voor voetgan gers. De Bondsraad in Bonn heeft nu ver ordend dat mensen, die te voet gaan, niet alleen bij duisternis, maar ook overdag buiten de bebouwde kom aan de linker kant van de weg moeten lopen. De Bondsraad heeft zijn goedkeuring ook aan andere verkeersvoorschriften gehecht. Op zon- en feestdagen mogen tot tien uur 's avonds over het algemeen geen vracht auto's met een gewicht van 7.5 ton of meer over de wegen rijden, tenzij hiervoor een bijzondere vergunning is verleend. Deze verbodsbepaling geldt niet voor de grote verbindingswegen naar Oost-Duitsland. Voor voetgangers worden oversteekplaat- ADVERTENTIE KtjodfiadAj ...i./y/'/////Zyv: W/////////Z Driemaal klopt de nieuwe bisschop van Londen, Henry Calville Montgomery Campbell, met zijn staf tegen de deur van de St. Paul's Kathedraal om toegang te verkrijgen. Dit traditionele gebaar was een onderdeel van de installatieplechtigheid van de nieuwe Londense bisschop. „Er is een tijd geweest, waarin de politici van kleine landen niet in tel waren," zegt een politicus van een klein land met een mengsel van spijt en voldoening. „Zij stonden buiten de grote inter nationale gebeurtenissen en moesten zich tevreden stellen met het' doorknippen van vaderlandse linten, het bren gen van werkbezoeken aan kleine gemeenten en het af nemen van défilé's. Het land lag in een dode hoek en de politici ervan stonden op dood spoor. Zij deden niet mee aan de wereldhistorie, doch be keken haar hoogstens door het venster van belangstellende neutraliteit. Dat is nu alle maal anders geworden. Zij zijn thans deelgenoot bij alle belangrijke diners waar ook ter wereld en zij reizen van de ene uithoek der aarde naai de andere, daarmee het be lang van hun kleine land in de voltrekking der grootse internationale ontwikkelingen demonstrerend. Neem mij, bij voorbeeld. Vandaag ben ik even in het land om de ver jaardag van tante Henriëtte te kunnen bijwonen, doch morgen zet ik weer bij het eerste ochtendgloren de voet op Schiphol om met een speciaal vliegtuig naar Parijs te gaan, waar de conferentie der Weu mij met ongeduld verwacht. U weet ongetwij feld, dat de Weu van plan is haast te maken met de vor ming van de V.S.E. Wij komen te Parijs bijeen onder het voorwendsel, het handvest voor de R.v.d.M. te onder tekenen, doch u begrijpt dat het in wezen gaat om directe beraadslagingen over de H.A. der gemeenschap van E.A.E. Er is één grote moeilijkheid, namelijk de houdingen der O.E.E.S.-landen, die zich niet kunnen verenigen met de vér gaande plannen van de lan den der Weu, doch ik voorzie dat de conferentie van de R.v.M. der K.S.G. hierom trent wel een oplossing zal brengen. De E.A.G. zal dan waarschijnlijk binnen enkele maanden een feit zijn, waar mede een belangrijke stap tot de vorming van de V.S.E. zal zijn gezet. In de komende herfstzitting van de R.v.E. te Straatsburg zullen trouwens ook ten aanzien van de deel neming van Engeland aan het project der K.S.G. zowel als dat der E.A.G. spijkers met koppen worden geslagen. De Engelsen kunnen zich bij een zo duidelijke ontwikkeling in de richting van een integratie der Weu tot een werkelijke V.S.E. niet meer afzijdig hou den. Zij zien wel degelijk in, dat zij eigenlijk al bij het be gin van dteze Europese evolu tie in de eerste bijeenkomsten van de R.v.E. een positiever geluid hadden moeten laten horen. Maar u weet, de En gelsen zijn gehecht aan hun tradities en voelen meer voor het K.v.d.K.u.d.B. pardon, voor het kijken van de kat uit de boom. Ja, dan krijgen we daartus sen door natuurlijk het routine werk der U.N.O. en haar nevenorganisaties zoals de U.N.E.S.C.O., de F.A.O., de W.B. en het W.F. Dat kost een massa tijd, aangezien de con ferenties in verschillende we relddelen worden gehouden en wij politici door onze drukke internationale goodwill-werk- zaamheden weinig gelegenheid hebben om bilaterale bespre kingen te voeren, die voor het unilaterale overleg natuurlijk onmisbaar zijn. Over bi- Qf eigenlijk tri-laterale bespre kingen gesproken, het zou eindelijk toch tijd worden dat er eens schot kwam in de stichting van een E.D.XJ. in Europa. De B.L.E.U. zou met Nederland moeten worden uitgebreid tot een waarlijke B.L.N.E.U., doch ik vrees dat de onderhandelingen in die richting zullen worden door kruist en gehinderd door de moeilijkheden op het gebied van de E.A.G. Ja, de atoom energie is nu eenmaal plotse ling actueel geworden. Trou wens, waarom zouden we de E.A.G. niet kunnen laten op gaan in de B.L.N.E.U. en daar door de O.E.E.S. zowel als de Weu overbodig maken? Als we dan ook nog de K.S.G. in dit lichaam konden integreren, zouden we komen tot één grote E. U. zonder meer. Dat zou een boel schelen in het aantal conferenties, aangezien al deze lichamen tenslotte hetzelfde nastreven, namelijk de V.S.E., en in al die organi saties nagenoeg dezelfde men sen zitten. Alles bijeengenomen is het echter een voldoeningschen- kende overweging, dat de isolatie der politici van kleine landen is opgeheven, dat als het ware de grenzen verbro ken zijn en zij vrijelijk kun nen uitzwermen om hun land en volk deel te doen hebben in de ontzagwekkende gang der wereldgeschiedenis. Be denkt eens, dat wij, vertegen woordigers van zo'n klein land, thans gelijkberechtigd zitting hebben in lichamen als de R.v.M. der N.A.V.O., ook wel genaamd N.A.T.O., en dat wij onze stem kunnen doen horen bij alle problemen die de grondvesting der V.S. van E. betreffen. Ik moet toegeven, dat ons werk daardoor niet eenvou diger is geworden. Met enige weemoed moet ik denken aan de tijd, toen wij ons slechts behoefden te bekommeren om nationale gebeurtenissen en acte de présence gaven bij jubilea als dat van de N.V. v.E.H.B.O.! Ik wil niet be weren, dat dit geen belangrijk jubileum was, want ik herin ner mij dat ik bij die gelegen heid het genoegen mocht smaken, de O. v. O.N. in goud uit te reiken aan de scheiden de voorzitter. Doch onze hori zon is intussen met grote snelheid wijder geworden. Wij kunnen de wereldbol thans niet alleen geheel overzien, doch wij reizen er omheen! Wij confereren bijvoorbeeld over enige weken in Washing ton in de kring der landen, die lid zijn van de U.N.I.C.E.F. En een week daarna zitten we weer in Londen om de pro blemen van de S.H.A.P.E. onder ogen te zien. Maar ik wil toch niet betogen, dat ik als Europeaan niet steeds het meest wordt gegrepen döor de werkzaamheden, die ons eigen werelddeel betreffen. Mijn grootste interesse gaat on tegenzeggelijk nog altijd uit naar de veelbelovende gang van zaken in de O.E.E.S., de K.S.G., De Weu, de Benelux en de daarmee verwante B.L.E.U. en de op komst zijn de overbrugging in één E.A.G. van de landen van Klein- Europa met die van Groot- Europa, dat is Klein-Europa met Engeland ofwel de Schu- man-landen met Engeland of wel de landen van de E.G.K.S. met Engelse niet-geïntegreer- de en van supernationale be ginselen gespeende Engelse medewerking om het even in het kort samen te vatten. En dan moet me van het hart, als hartstochtelijk poli ticus zijnde, dat we leven in een gezegende tijd. In een tijd dat de internationale contac ten en relaties zoveel mense lijker en eenvoudiger zijn ge worden. De verbrokkeling van ons eigen werelddeel bijvoor beeld is in ons decennium overspannen door een intense samenwerking op simpele, doorzichtige grQndslag. Wij zijn nu om het zo maar eens uit te drukken één. Dat wil zeggen op een paar kleinigheden na, die louter als formeel kunnen worden beschouwd en door een aantal conferenties zullen worden opgelost. Tenslotte was onder ons ge*zegd het doorknippen van linten in vergelijking daarmee slechts een grapje. Het was niet iets waar men zijn schouders onder kon zetten. Maar tochAls men zo'n lint doorknipt, wist men defi nitief dat het dóór was. Dat wel. J. L. sen ingevoerd, die zowel door witte „zebra" strepen, als ook door knipperlichten duide lijk te onderscheiden zullen zijn. Op zulke oversteekplaatsen hebben voetgangers steeds de voorrang, als zij zich tenminste al op het dek van de weg bevinden voor dat het aankomende voertuig deze over steekplaatsen heeft bereikt. Nummerborden Alle auto's moeten in het vervolg zowel binnen als buiten van een spiegel zijn voor zien. Alle motorvoertuigen krijgen binnen kort nieuwe nummerborden: zwarte letters en cijfers op een witte achtergrond in plaats van witte letters en cijfers op zwar te achtergrond. De namen van steden zul len door letters worden aangeduid. De oude Hanzesteden Hamburg en Bremen krijgen een H voor hun beginletter: HH zal Ham burg en HB Bremen zijn. Het ministerie voor Verkeer was van plan de nieuwe borden ook nog met drie strepen, zwart rood en geel de kleuren van de Duits vlag te „versieren". Er re zen echter van zoveel kanten bezwaren, ook van buitenlanders, dat men dat voornemen heeft laten varen. Op de Beverwjjkse bloemenveiling was woensdagmiddag op de koperstribune bij na geen plaats meer te bemachtigen. De vraag naar bloemen is nog toegenomen, zowel in het binnen- als het buitenland. Voor het buitenland werden bloemen aangekocht voor Zwitserland, België en sinds enige dagen ook voor Italië. De prij zen der tulpen liepen op tot f 1,80 per bos, terwijl voor de narcissen tot f 1,10 per bos werd betaald. De kleine blauwe druifjes draaiden rond de 40 cent per bosje. Commissie van voorbereiding ingesteld In het wetsontwerp tot wijziging van de hogeronderwijswet, voor zover deze het technisch hoger onderwijs betreft, wordt voorgesteld een raad voor het technisch hoger onderwijs op te richten. Minister Cals heeft nu een commissie ingesteld met de opdracht van advies te dienen bij de voorbereiding van de raad voor het tech nisch hoger onderwijs. Voorzitter van deze commissie is dr. C. H. van der Leeuw, president-curator van Technische Hoge school te Delft. Leden zijn prof. dr. O. Bot- tema, rector-magnificus van de Technische Hogeschool te Delft, prof. dr. H. B. Dorgelo, hoogleraar te Delft, prof. dr. G. Holst, cu rator van de Technische Hogeschool te Delft, prof dr. J. E. de Quay, commissaris der Koninging in de provincie Noord-Bra bant en mr. H. J. Woltjer, raadadviseur in algemene dienst bij het ministerie van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen. ADVERTENTIE De echte chocoladekorrel.'! van 'echte chocola! da! 150 gram in attractief strooipakje Vervaardigd van de donkere Cacao de Zaaa met het volle cacao-arotna! ^....-- Groningen. Doctoraal examen Scheikunde: E. A. Havinga. Leeuwarden; E. Kooi, Lutje- gast; H. J. T. Hos, Bellingwolde; H. K. Prins, Muntendam. Doctoraalexamen Biologie: T. S. Veninga, Leeuwarden; B. O. van Zanten, Groningen. Doctoraal examen Pharmacie: mej. J. J. Mating, Stedum; H. C. Kranen borg, Hoogezand. Kandidaatsexamen Wis- en Natuurkunde (f): W. A. Reinkingh, Olde- hove; F. van der Woude, Lekkum. Utrecht: Kandidaatsexamen Psychologie: D. H. D. Mac Gillavry, Utrecht. Doctoraal examen Tandheelkunde: F. G. Ebben, Utrecht; H. B. Russel, Weert; H. Zwaai, Ba- rendrecht. Doctoraal examen Veeartsenij kunde: C. W. J. M. va-n de Riet, Dinteloord; J. J. M. Tuerlings, Kaartsheuvel. Vee-arts examen: J. C. J. van Vliet, Benschop.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 5