Nieuwe gladiolenteelt in het zuiden stelde teleur In Augustus wordt de dijk van Oostelijk Flevoland gedicht WINCO Schoonmaak artikelen Onderjurken D Nederlandse week in Sheffield Grote feestelijkheden in Kampen Zweedse schoolkinderen vermist na skitocht I f BBC-televisieuitzending over Deltaplan Twee jubilarissen bij het PEN Februari koudste maand sinds eeuwen Kantonrechtervonnissen aanzienlijk verzwaard Landaanwinst van 36.000 hektaren Ook nieuwe vakantie regeling bakkerijen Vanmorgen in de vishal en op zee Trouwfoto's 15 Slechts de volhouders hebben kans, de vele moeilijkheden te overwinnen Vier begeleiders en 22 kinderen zoek in midden-Noorwegen Amerikaanse proeven met H-bommen in april Witte neushoorns in de Antwerpse dierentuin Uitspraak in verkeersdelicten Kort nieuws Polder-ontwikkeling Volgens zelfde systeem als de melkhandel Fotobureau CHR. PIETERSE De Nieuwe Veio Super VEL0 WASCHMACHINE MIJ. N.V. V R IJ A G 2 MAART 1956 DE GLADIOLEN liggen, zoals men in het bloembollenvak zegt, in de goot, zelfs al schrijft een van de bloembollenvakbladen dat enige soorten en maten nog iets aantrokken. Uit de mededelingen blijkt echter, dat men daar zeer verwonderd over ls. Overigens zullen vele nieuwe gladiolenkwekers het ogenblik verwensen, dat zij hebben geluisterd naar zeer betrouwbaar schijnende lieden, die hen koeien met gouden horens hebben beloofd. Deze mensen wonen hoofdzakelijk in Brabant en Zeeland, het volgend jaar zullen anderen in Limburg hun voorbeeld volgen. Het is alles bij elkaar genomen een vrij droevige geschiedenis met de teelt van de gladiolen. „Handige" lieden kwamen ver leden jaar op een kwaad ogenblik tot de conclusie, dat er heel wat kleine boeren zijn, die graag geld wilden steken in cul tures die veel winst beloofden. Met de in de bollenvakbladen gepubliceerde prijzen in de hand kwamen zij door het ganse land en werden wel niet overal met gejuich ontvangen, maar toch zeker zeer welwil lend. Het gejuich kwam wel nadat zij hadden voorgerekend hoeveel zo'n boer wel zou kunnen verdienen als hij maar eenmaal gladiolen teelde en dan natuurlijk met het plantgoed dat deze vriendelijke mensen wel wilden leveren. Die paar handige lieden hadden de wind' In de zeilen, want in 1954 waren de gladio len schreeuwend duur. Eigenlijk te duur, omdat de Amerikanen ze goedkoper kon den leveren. Zelfs was het zo, dat Neder landers in Amerika gladiolen kochten en dan in Amerika lieten leveren bij hun klanten. Ook wel lieten ze deze naar Europa komen om ze hier door te leveren, hebben we ons laten vertellen. Acht cent per stuk voor gewone gladiolen was goed koop in die dagen en de produktieprijs zal alles bij elkaar ongeveer vier tot vijf cent zijn. De teelt was niet moeilijk ook. Je hoefde er niet zo veel aan te doen. Met een beetje goed weer groeiden ze vanzelf. Alleen moesten ze worden gedroogd na het rooien en daar zouden de heren dan ook nog wel voor zorgen. Kortom, er zat goud in de Brabantse en Zeeuwse grond. Je moest het er alleen maar uit weten te halen. Tarwe, gerst, rogge, bieten en wat niet al, was goed voor domme boeren. Een vooruitstrevend mens teelde gladiolen. Ook dat kleine boertje, dat met moeite rond kon komen en eigenlijk dat dure plantgoed niet kon betalen, schaarde zich onder de vooruitstrevende boeren. Hij kocht plantgoed en wat extra mest en gaf eigen lijk een beetje te veel geld uit. Maar alles zou goed komen. Veel uitval, magere prijzen Het is bij hem en bij velen niet goed ge komen. De prachtige zomer heeft alles nog een beetje verergerd. Alles groeide best. Ook de parasieten, zodat de zo enthou siast begonnen telers, allereerst met uitval te kampen kregen, ondanks alle voorlich ting door de Rijkstuinbouwvoorlichtings- dienst en zelfs de veilingen, maar later deze uitval niet vergoed zagen door hogere prijzen. Er waren en er zijn te veel gla diolen, de export kan het aanbod niet ver werken. Bovendien verhindert de winter de verzending. De veilingen hebben ook goud in Brabant LILLEHAMMER (United Press) On geveer tweeëntwintig Zweedise schoolkin deren en vier begeleiders worden vermist in het berggebied van Rond'ane, ten noor den van Lillehammer in midden-Noorwe gen. Zij vertrokken gisteren uit hun hotel om een skitocht te maken naar een hut, waar Peer Gynt eens geleefd moet hebben. De temperatuur is tien graden onder nul. Vol gens mensen die bekend; zijn in dit gebied is het lawinegevaar groot. Er ligt nog twee meter sneeuw. De mogelijkheid bestaat dat de groep onderdak heeft gevonden in een sneeuwhui, maar er zijn nog geen sporen van gevonden in de hutten die door reddingsploegen be zocht zijn. Het Rondane gebied is een der gezochts te ski-oorden van Noorwegen. Bergtoppen reiken tot 6500 voet. Men wordt algemeen aangeraden om niet van de nor male skiroutes af te wijken. Reddingsploe gen onderzoeken het gebied met sneeuw- wagens en speurhonden. Men vreest, dat de kinderen, waarvan het juiste aantal niet bekend is en hun bege leiders bedolven zijn door een lawine. De politie heeft nog hoop dat de kinderen on derdak hebben gezocht in een der vele hergfhutten, die het grootste deel van de winter onbewoond blijven. De weersom standigheden het sneeuwt en er staat een sterke wind hebben tot nu toe de reddingspogingen sterk belemmerd. In het grootste gedeelte van het berggebied zijn geen telefoonverbindingen. De afstandten tussen de berghutten zijn groot en het kan verscheidene dagen duren voor zij alle doorzocht zijn. en Zeeland gezien. Toen zij eenmaal wis ten, dat vele boeren daar gladiolen gingen telen probeerden zij hen als aanvoerders te winnen. Ze hebben alle mogelijke service verleend, gezorgd voor het drogen en schoonmaken, al dan niet in eigen beheer, kortom zij probeerden de beloften van die handige handelaars in te lossen, want die hadden niets meer van zich laten horen. Het is allemaal nogal avontuurlijk ver lopen. De vergadering van de Coöperatieve Veiling Westfriesland heeft zich uitgespro ken tegen iedere voortzetting van de acti viteit in de „zuidelijke gladiolen gebie den". De bloembollenkwekers in de „oude" bloembollenstreek slaan al dat gedoe met belangstelling gade. Zij zijn benieuwd naar de afloop van de teelt daar en ook naar de vraag, welke van de beide Lissese veilingen tenslotte het leeuwendeel van de kwekers als klant zal krijgen. Nu ook in Limburg De handige lieden zijn intussen nog niet uitgewerkt. Zij trekken nu langs andere boerderijen met hun mooie voorspiegelin gen en zijn al tot in Limburg gevorderd, waar zij ook aardig vat op de boeren begin nen te krijgen. Zo hier en daar trekt de Rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst vlak ach ter hen aan en waarschuwt voor de moei lijkheden van de teelt. Van preventieve waarschuwingen hebben wij nog niet ge hoord. Er zullen dus nog wel enkele slacht offers vallen. Men herinnert u in de bloembollenstreek aan lang geleden, toen andere handige lieden ook het gehele land afreisden om plantgoed van tulpen te verkopen. Ook toen meenden vele mensen dat er goud in hun grond zat, maar ze dolven na een of twee jaar, in begin 1930, waardeloos roest, zonder rust. Enkelen hebben echter desondanks volgehouden of kon den het volhouden. Zij zijn thans opgenomen in het bloembollenvak en genieten daarvan nog steeds de lusten als kweker. Men vermoedt dat dit met de nieuwe gladiolenkwekers ook zo zal gaan. De meest kapitaalkrachtigen zullen door zetten en beneden de rivieren een nieuwe bloembollenstreek opbouwen, waar de toeristen misschien 's zomers naar de velden bloeiende gladiolen gaan kijken. Zij zullen vermoedelijk ook dit jaar niet veel verliezen, want heel wat goed ingelichte kwekers hebben nog in de tijd verkocht, dat er wel geen winst aan de verkoop zat, maar de kosten er in ieder geval uitkwamen. Zij, die dit niet hebben gedaan krijgen nu een, twee, en soms vier centen voor hun illusie, die minstens vijf heeft gekost. Zo snelden de journalisten, die zo gelukkig waren geweest een plaatsje te vinden in de propvolle persconferentiekamer van het Witte Huis te Washington naar buiten, toen zij van president Eisenhower verna men, dat hij een nieuwe kandidatuur voor de presidentsverkiezingen in de V.S. aanvaarden zal. Meisje overreden. Op de Stationsstraat te Voorthuizen is het tienjarig meisje Berta B. bij het oversteken van de weg door een auto oven-eden en gedood. Negatief. In 1955 was de handelsbalans van Suriname negatief.-Er is voor f51.609.300 ingevoerd en voor f 48.767.400 uitgevoerd. Vergeleken met 1954 daalde de invoer enigs zins, maar bij de uitvoer was de daling groter, voornamelijk doordat voor f 5 mil joen minder aan bauxiet werd uitgevoerd. In januari 1956 werd 260.245 ton bauxiet uit gevoerd tegen 205.027 in januari 1955. In de Salon de l'Horloge van het ministerie van Buitenlandse Zaken aan de Quai d'Orsay in Parijs is een conferentie tussen Frankrijk en Tunesië geopend. Op deze foto op de voorgrond (op de rug gezien) de leden van de Tunesische delegatie onder leiding van premier Tahar Ben Amar, die juist omkijkt. Met het gezicht naar de camera achter de conferentie-tafel de Franse delegatie met o.a. Mollet en Pineau. Verschillende eenheden van het Zwitserse leger hebben in de alpen winteroefe- ningen gehouden. Speciaal aan het opereren door troepen in het hooggebergte werd bij deze manoeuvres grote aandacht besteed. Op deze foto ziet men hoe een „gewonde" een bloedtransfusie krijgt toegediend. Gratis reisjes naar Nederland zullen de prijzen zijn voor de winnaars van een prijs vraag gedurende de „Nederlandse Week" die van 3 tot 10 maart in Sheffield gehou den zal worden. Tijdens die week zullen 17de eeuwse schilderijen, hedendaagse aquarellen, industriële ontwerpen en boe ken tentoongesteld worden. Winkels in Sheffield zullen Nederlandse modeshows houden en kookdemonstraties geven en voorts zal een aantal lezingen over Ne derland gehouden worden. Andere zaken zullen modellen van de havens van Rotter dam en Amsterdam tonen. De Nederlandse ambassadeur in Londen, mr. D. U. Stikker, en zijn vrouw zullen op 3 maart het openingsbal bijwonen. Ook el ders in Engeland zal een „Nederlandse Week" georganiseerd worden: Het is nog niet bekend welke steden daarvoor zijn uit gekozen. De „Sheffield Telegraph" houdt een prijsvraag voor de jeugd. Wie de beste op stellen over Nederland schrijven krijgen een reis naar Nederland als prijs. Er zijn drie gratis reizen van een week uitgeloofd. In het Stedelijk Museum van Sheffield v/ordt een tentoonstelling van goede Neder landse industrieproducten ingericht. Te vens zal men er een overzicht kunnen krij gen van het Deltaplan en de Zuiderzee werken. De Engelse architect P. E. A. Johnson-Marshall, die in dienst is van Groot Londen, zal een lezing houden over de herbouw van Rotterdam. De televisie-afdeling van de BBC is voornemens de kijkers een indruk te geven van de omvang van het Nederlandse Delta plan. Verscheidene grote Engelse kranten hebben onlangs gedetailleerde berichten over dat plan gepubliceerd. De Delta- Gevaarlijk gebied afgebakend in de Stille Oceaan tot augustus WASHINGTON (Reuter) Met het oog op de Amerikaanse waterstofbomproeven die omstreeks 20 april zullen beginnen, zal in de Stille Oceaan een „gevaarlijk ge bied" van ruim .900.000 vierkante kilometer worden afgesloten, aldus heeft de Ameri kaanse commissie voor atoomenergie in Washington bekendgemaakt. Het gevaar lijke gebied zal tot eind augustus afgeslo ten blijven. De proeven, met zowel water stof- als atoomwapens, zullen op de proef- terreinen van Eniwetok en Bikini (Mar shall-eilanden) worden gehouden. De uitbreiding van het „gevaarsgebied" is geschied om tot elke prijs te voorkomen, dat Japanse vissersvaartuigen gevaar zou den lopen door de proefnemingen (bij de proefnemingen met atoom- en waterstof wapens in 1954 is radio-actieve as op een Japanse vissersboot terecht gekomen), al dus verneemt „Reuter" te Washington van gezaghebbende zijde. Aan de Japanse regering zijn. voordat officieel bekend werd gemaakt dat de proefnemingen zullen worden gehouden, verzekeringen aangaande afdoende be schermingsmaatregelen gegeven. Een her haling van het ongelukkige voorval van 1954 is uitgesloten, onvoorziene ontwikke lingen voorbehouden. Van Amerikaanse officiële zijde is nog verklaard dat het „gevaargebied" thans zo groot is en de getroffen veiligheidsmaat regelen van die aard zijn, dat een vissers boot, die zich onvoorziens bij de grens van dit gebied zou bevinden, geen gevaar loopt door radio-actieve as getroffen te worden. Japan heeft nu voldoende tijd om zijn vis sersschepen tevoren te waarschuwen. Woensdag herdachten de heren L. J. van der Tooien, hoofdingenieur, wonende te Santpoord-dorp en P. J. de Wit, wonende te Haarlem en technisch hoofdambtenaar in algemene dienst bij het Provinciaal Elek triciteitsbedrijf van Noordholland, de dag, waarop zij voor vijfentwintig jaar bij dit bedrijfin dienst traden. Des morgens werden beide heren apart door de directie van het PEN ontvangen, waar directeur ir. J. den Boesterd hen har telijk toesprak en hun een gratificatie aan bood. Namens het provinciaal bestuur wer den de beide heren bloemen overhandigd. De heer Van der Tooien werd hierna op de afdeling Voorlichting gehuldigd. Een groot aantal ambtenaren van de afdeling sprak de chef toe. Namens hen ontving de heer Van der Tooien een geschenk. Op een 's middags in „Velserend" gehouden, druk bezochte receptie werd de heer Van der Tooien namens het PEN-jubileumfonds gehuldigd door de heer F. C. Hage, die eveneens een geschenk aanbood. De heer De Wit, chef van de afdeling hoogspanningskabelnetten werd na de ont vangst door de directie door een groot aan tal ambtenaren van de afdeling gehuldigd en toegesproken. Hij ontving een fraai cadeau, 's Middags hield de heer De Wit een drukbezochte receptie in „Kraantje Lek" te Overveen, waar drs. J. Ober na mens het PEN-jubileumfonds sprak en de jubilaris ,een geschenk overhandigde. maquette in Sheffield zal een grote rol spe len in de televisie-uitzending. De BBC zal bovendien de radioluisteraars voorlichten over de Hollandse Week in het algemeen en het Deltaplan in het bijzonder in een uitzending over de „Northern Re- gional"-zender. De gemiddelde temperatuur van de maand februari bedroeg te De Bilt 6,7 graden Celsius; 2,3 graden is normaal. Een zo koude maand februari was sedert 1706, het eerste jaar waarvan waarnemin gen bekend zijn, niet voorgekomen. Tot nu toe was februari 1855 het koudst ge weest met een gemiddelde temperatuur die 5,7 graden bedroeg. De afgelopen maand heeft dit record dus niet minder dan een hele graad omlaag gebracht. De gemiddelde tempatuur van de drie wintermaanden december, januari en fe bruari tezamen genomen, bedraagt 0,0 gra den; 2,2 graden is normaal. Een zo kou de winter was sedert die van 1946-'47 niet meer voorgekomen. In De Bilt vroor het op 50 dagen; dat is 8 meer dan normaal. December was ruim twee graden zachter dan normaal, januari maar heel weinig zachter dan gemiddeld het geval is. Dit overschot aan warmte is door februari dus in een aanzienlijk tekort gewijzigd. In De Bilt scheen de zon gedurende 203 uren tegen 175 uren normaal; er viel 212 mm. regen, hetgeen eveneens meer is dan de normale hoeveelheid, die 174 mm. bedraagt. (Van onze correspondent in Brussel) De nieuwe onafhankelijke staat Soedan heeft als symbool van zijn vrijheid de witte neushoorn gekozen. Deze fraaie dieren worden ook „breedlipneushoorns" genoemd. Te Antwerpen is plotseling belangstelling ontstaan voor deze Soedanese neushoorns, die van de Siberische koude niet al te veel geleden hebben. Toen Paul en Chloë op 7 april 1950 te Antwerpen aan boord van een vliegtuig aankwamen wogen zij respec tievelijk 350 en 250 kilogram. Thans weegt het paar vijfduizend kilo. De witte neushoorns worden zeer zeldzaam. Zij zijn voor de Soedanezen een symbool van macht en vreedzame kracht. Zij worden in de Scheldestad vertroeteld. Men heeft een paar gehuisvest in een verwarmde ruimte, waar zij dromerig voor zich uit kijken of een beetje stoeien, in afwachting van de tijd dat zij weer in de volle zon en in de groene namaak-jungle mogen. Drie weken hechtenis en twee jaar ont zegging van de rijbevoegdheid luidde de uitspraak van de Haarlemse rechtbank hedenmorgen in de zaak tegen een 31-jarige Rotterdamse chauffeur, die in juli van het vorig jaar op de Amsterdamse Vaart ter hoogte van de Phoenixfabriek had getri pleerd en daardoor een aanrijding had ver oorzaakt. Hij werd namelijk vrij plotseling geconfronteerd met een tegenligger en had dus het zojuist door hem ingehaalde ver keer zo ernstig gesneden, dat er een aan rijding ontstaan was. De kantonrechter had hem 250 opgelegd en de officier van justitie had vernietiging van dat vonnis en oplegging van twee weken hechtenis en een jaar ontzegging geëist. Conform de eis van de officier van jus titie werd een hechtenis van twee weken en ontzegging van "de rijbevoegdheid voor een jaar opgelegd aan een automobilist uit Delft, die op de rijksweg Amsterdam Den Haag een botsing zou hebben veroor zaakt, door te laat voor'het zwenken in een zijweg zijn richtingaanwijzer te heb ben uitgestoken. Een met 120 kilometer achter hem aankomende auto was daardoor met de zijne in aanrijding gekomen. Het kantonrechtervonnis was een boete geweest. Een boete van 150 werd opgelegd aan een 18-jarige jongeman, die op een dag in juli van het vorig jaar, vervuld van het mulo-examen dat hij gedaan had, onvoor zichtig had gepasseerd in de Generaal Cronjéstraat, als gevolg waarvan een moe der met een kind op een bromfiets waren gevallen. Er was een gevangenisstraf van zes dagen geëist. Boerderjjbrand. De boerderij van de heer Van Dam te Gorredijk is door brand verwoest. Slechts het voorgedeelte is behou den gebleven. De brandweer van Gorredijk was snel ter plaatse. Acht stuks vee kwamen in de vlammen om. Bovendien zullen van de geredde dieren er zeven moeten worden afgemaakt. De materiële schade is groot. De ooi-zaak is nog onbekend. Vogelstand. De samenwerkende vogel- beschermingswachten en vogelwerkgroepen in Nederland zijn voornemens een speciaal nummer van hun tijdschrift voor vogel bescherming en vogelstudie te wijden aan de gevolgen, die de barre winter van 1956 heeft gehad voor de vogelstand. DE DIJK VAN Oostelijk Flevoland zal in augustus van dit jaar gedicht worden. De burgemeester van Kampen, dr. W. P. Berghuis, heeft de „strategisch" sterke positie die Kampen inneemt zowel ten opzichte van de Noordoost-polder als van Oostelijk-Flevoland geschetst en de hoogtepunten van de manifestaties genoemd welke onder de naam „Operatie H2 O" zullen worden gehouden. De manifestaties zullen plaats vinden van -7 augustus tot 1 september. Een gedeelte van het stads- plantsoen te Kampen wordt gedurende de gehele feestperiode tot feestpark ingericht met verscheidene etablissementen en twee restaurant-paviljoens. Op het water komen podia, waarop 's avonds nationaal bekende beroepsgezelschappen zullen optreden. Gedurende de gehele periode wordt een tentoonstelling gehouden van zaken betrekking hebbende op de Zuiderzeewerken en de inpolderingen. De Zuider- zeemaquette en de Deltamaquette zullen worden geëxposeerd. Deze tentoonstelling wordt ingericht met medewerking van de ministeries van Verkeer en Waterstaat en van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. Op 9, 10 en 11 augustus zal een bijeen komst van de vroegere Hanzesteden uit binnen- en buitenland worden gehouden, in samenwerking met de Hansische Ge- schichtsverein te Lübeck. In de week van 1317 augustus zijn er militaire gebeur tenissen waarvoor de minister van Oorlog en van Marine de medewerking van land-, zee- en luchtmacht heeft toegezegd. De laatste week (27 augustus1 september) wordt een landbouwtentoonstelling gehou den die wordt voorafgegaan, op 25 augus tus, door een concours-hippique. Andere evenementen, als internationale schietwed strijden, wielerwedstrijden, schaaktoernooi van de Nederlandse Schaakbond, muziek concours enzovoorts zijn in voorbereiding. Zeer waarschijnlijk zal het laatste gat in de dijk rond Oostelijk Flevoland eind augustus worden gedicht, waarna onmid dellijk met het droogmalen van de nieuwe polder zal worden begonnen. Dit droog malen zal 8 a 9 maanden duren. Dit jaar moet nog negenduizend meter dijk worden aangelegd en zal er 6.300.000 kubieke meter zand, klei en keileem worden verwerkt. Nadat in 1957 eerst 4000 ha zal worden ontwaterd, denkt men in de daaropvolgen de jaren 6000 ha te begreppelen; het tempo kan na 1960 nog worden opgevoerd; in 1963 hoopt men met de werkzaamheden klaar te zijn en daarna met de ontwate ring van de Markerwaard. Na de ontwate ring kan vrijwel onmiddellijk met het in zaaien van gewassen worden begonnen, omdat de bodem dan in zijn bovenste lagen geen zout meer bevat. Het vierde jaar na de ontginning zal reeds tot ver pachting van gronden kunnen worden overgegaan. Verwacht wordt dat op Noord oost-Flevoland ongeveer 2000 boerderijen kunnen worden gebouwd. De lengte van een kavel is voor Oostelijk Flevoland be paald op 1000 meter bij een breedte van 300 meter. Een vruchtbare bodem die en kele jaren voor een groot deel braak moet liggen, wordt gemakkelijk met planten overwoekerd, waarbij voor de landbouw schadelijke onkruiden. Aangezien gebleken is dat riet de eigenschap heeft onkruiden als stekels, hoefblad enzovoorts te onder drukken, zal een groot deel van Oostelijk Flevoland (36.000 ha) met riet worden be zaaid. Dit riet opgroeiende tot 2 a 3 De Rayonale Bakkerijcommissie heeft ons medegedeeld, dat de Haarlemse Bak kerijen het voornemen hebben een vakan tieregeling in dezelfde geest als die van de melkhandel te organiseren ten einde de werknemers in het bakkerijbedrijf ook in de zomermaanden een aaneengesloten vakantie te kunnen garanderen. Er is inmiddels een commissie benoemd, die de plannen hiertoe zal uitwerken. meter hoogte zal bij een dichte stand de onkruidgroei jarenlang kunnen onderdruk ken. Er zijn ontginningsmethoden gevon den om het riet later weer geheel „de baas" te worden. De vrijdagmarkt Vier loggers en 21 kotters brachten van morgen 13.000 kilo tong, 400 kisten schol, 1500 stuks ijskabeljauw en 200 stuks stijve kabeljauw. Voor het buitenland De export kocht de grote schol voor ƒ15 tot 17, middel voor 19 tot 20, zetschol voor 30 tot 40 en de enen voor 30 tot 40. De rijen kabeljauw gingen weg voor 46 tot 58, de rijen kleine voor 28 tot 33. Grote tongen deden 2.75 tot 2.90, grootmiddel 2.30 tot 2.35, kleinrniddel 2.25 tot 2.30; de enen noteerden 2.65 tot 2.70, de slips 1.95 tot 2 en de kis ten grote kabeljauw 60 tot 58. Voor het binnenland Het binnenland nam de grote gullen voor 33 tot 34, middelgullen voor 30 tot 34, schol II voor 29 tot 37, de drietjes voor 20 tot 30 en de kisten kleine ka beljauw voor 64. Zaterdag Voor morgen is nog niets bekend. Binnengekomen schepen IJM. 7 Marianne, 45 De Hoop, 52, 240, 59, 27, 11, 31, 5, 8. KW 10 Adrianus, 169 Aleida, 65 Willy Alida, 71, 30, 77, 92, 21, 53, 94, 88, 62. UK 126, 222, 24. RO 29. WR 49, VL 97 Prinses Juliana. BU 33. AM 16. Vertrokken schepen IJM 211 Wiron 2. SCH 153 Onderne ming 4, 135 Cornelia Maria. UK 126, 222. Slecht weer Vikingfoank: wind neemt tijdelijk af, maar later weer toe, westerstorm kracht 8 tot 9 blijft. Vladengronden, Doggersbank, Vissers- bank en Duitse boch: waarschuwing voor westerstorm, aanvankelijk kracht 9 tot 10, later 8 tot 9. Humber: waarschuwing voor wester storm, kracht 8 tot 9. Theems en Dover; waarschuwing voor storm, kracht 8 tot 9 tussen zuidwest en west. Dangvangsten loggers Dolfijn, 70 kg tong en 4 m. vis. Arie Nico, 60 kg en 5 m. vis. Marianne, thuisvarende. Adrianus, thuisvarende. Comelis, 50 kg en 2 m. vis in een trek. Concordia, 40 kg en 3 m. vis in een trek. Prinses Margriet, 60 kig en 4 m. vis. Elizabeth, 50 kg en 1% m. vis en 1 kabeljauw. Saturnus, 20 kg en 2 y2 m. vis. Jan, thuisvarende. Alida Jacoba, 60 kg en 2 m. vis. Vrouw Dirkje, 25 kg en 2 m. vis. Jacpba, 70 kg en 5 m. vis. Gebroeders, 40 kg en 2 m. vis in een trek. Avontuur, 50 kg en 3 m. vis in een trek. Petronella, 35 kg en 1 m. vis. Agatha Arie, 100 kg en 6 m. vis. Arie, thuisvarende. Vier Gezusters, weinig vangst, pech gehad. Gebroeders, 50 kg en 2 m. vis in een trek. Verwachting, 20 kg en 1 y2 m. vis en 1 kabeljauw. Coen Bot, 70 kg en 3 m. vis. Wiron 3, stoomt zuid over. Dagvangsten kotters Stern, 40 kg en 4 m. vis. Cornelia Adria ns, 80 kg en 2 m. vis. Prinses Beatrix, 25 kg en 2 m. vis en thuisvarende, De rest van de kotters iis thuisvarende. KENNEMERLAAN alleen 14 5 Borstelwerk Dweilen Stofdoekjes Wafeldoek,jes Zemen lappen Sponsen Was Kopc Mattenklop Mottenballer. Wasknijpers Punaises Kastranden Kastpapier Tuitenragers Emmers Teilen Wasketels, enz. De grootste onderne mingen zijn geregelde adverteerders. Zij vragen voortdurend aandacht en krijgen die ook. Daardoor zijn zij groot geworden. -tr Raadhuis en kerk. ZIJLVTFG 5, HAARLEM. Tel. K 2500—13049 Katoen broderie Satijn Charmeuse en Nylon GROTE KEUS vindt u bij De wasmachine die U j werkelijk rust geeft De krachtige heen en weer gaande beweging van de was- vin veroorzaakt zelfs bij zeer langdurig wassen niet de min ste slijtage en de uitvoering s zo solide dat U met zeker heid kunt zeggen fijnste goed Dit ,a do wasmachine Ook leverbaar met voor m,Jn ,even gasverwarm/ng^ TROMPSTRAAT 68 IJMUIDEN (O.) TEL. S15S

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 11