Bereid Koning Hoessein van Jordanië ontslaat Britse officieren Universiteit van Alabama stuurt miss Lucy weg Weerbericht HAZENBERG TIP,.TONIC Storm en ijs brengen tientallen schepen in de grootste moeilijkheden Haarlems Dagblad C^'MORRIS'^ youirni! Het aftreden van het Indonesisch kabinet Londen onaangenaam en verslagen verrast Glubb Pasja en kolonel Coqhill per vliegtuig op weg naar Engeland Nu heet het dat zij een inbreuk heeft gemaakt op de discipline Het woord is aan „Ecuador" op Terschellingerbank door alle opvarenden verlaten Anti-Bagdad 'n TIP VAN BOOTZ Af en toe wat regen Mollet en Pineau naar de Sovjet-Unie genodigd Rampzalige dagen voor de scheepvaart Dooi ontketent Europese rivieren 70e JAARGANG No 202 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm.5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295' Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur» Robert Peereboom VRIJDAG 2 MAART 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 300e JAARGANG No 47 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman TOT GROTE VREUGDE van alle func tionarissen, die in Amerika tot de Repu blikeinse partij behoren, heeft president Eisenhower zich bereid verklaard om op nieuw een candidatuur voor het president schap te aanvaarden. Hij heeft zichzelf daarmee candidaat gesteld. Of hij als can- didaat voor de Republikeinse partij zal optreden moet worden beslist door de Re publikeinse Conventie, die in juli bijeen zal komen. Maar in de huidige omstandig heden kan men dat moeilijk anders dan als een formaliteit beschouwen. Zijn partij genoten, niet alleen de partij-functionaris sen, maar ook een groot aantal kiezers, zijn zó blij met zijn ja-woord dat zeker geen aarzeling meer te verwachten is. Nog steeds blijkt hierbij dat persoonlijke popu lariteit een grote drijfveer is. De generaal, die als opperbevelhebber de Tweede We reldoorlog won en gedurende wiens drie jarig presidentschap nog steeds materiële hoogconjunctuur heeft geheerst, wordt door veel van zijn landgenoten ongetwijfeld als een man met een bijzonder gelukkige hand beschouwd. Men zou ook kunnen zeggen: als een nationale mascotte. Als hij er maar is gaat het wel goed, zeggen zij en de kans is groot dat zij in november een meerder heid in den lande zullen vormen. Steven son, die waarschijnlijk opnieuw de candi daat van de democratische partij zal zijn en de oud-president Truman kunnen nu stoere verklaringen afleggen in de trant van: kom maar op, wij kunnen iedereen verslaan, maar het bericht van Eisen howers bereidverklaring zal hun heus wel schrik bezorgd hebben. De bedoeling van him woorden is natuurlijk, de moed er bij de democraten in te houden en ten aan zien van de oude optimist Truman mogen wij niet vergeten dat hij in 1948 vrijwel de enige Amerikaan was, die geloofde dat hij herkozen zou worden, waarop hij inder daad herkozen werd. Voor een Hollander zal het altijd moei lijk te begrijpen zijn dat een verkiezing zo overwegend door persoonlijke motieven beheerst wordt Bij ons moeten de poli tieke partijen met hun programmapunten komen aandragen om vertrouwen en in stemming te verwerven. Of men vader Willem en prof. Romme aardige mensen vindt of niet zal straks niet de minste in vloed doen gelden op het aantal stemmen dat de PvdA en de KVP verwerven zullen. Tijdens de ziekte van de Amerikaanse president heeft men daarentegen in dit opzicht ook van de nood een deugd ge maakt, en met een reeks weifelende mede delingen de spanning gedurende vijf maan- den opgevoerd. Sinds zijn hartaanval in september is het zo gegaan. De medici, die president Eisenhower be handeld hebben, hebben het op hun ver antwoording genomen hem te verzekeren dat hij nog best een tweede ambtstermijn kan doorstaan. Eén hunner heeft zelfs ge zegd dat hij nog wel goed is voor vijf a tien jaar presidentschap, hetgeen een kras se verklaring is tegenover een man van bijna zesenzestig jaar, die een zware hart aanval heeft gehad, maar theorie blijft. Want sinds het bewind van president Franklin Roosevelt, die driemaal herkozen werd en aan zijn vierde ambtstermijn be gonnen was toen hij stierf, heeft men be paald dat een president maar éénmaal herkozen mag worden. Meer dan vijf jaar zitten er voor Eisenhower dus niet meer op: er rest hem nog één jaar van de huidige termijn en er kunnen nog vier jaar van de tweede termijn op volgen. Ondanks alle uitbundige verklaringen van zijn me dici heeft hij het overigens wel raadzaam geoordeeld mee te delen, dat hij zijn ver kiezingscampagne aanmerkelijk beknotten zal. Ook heeft hij gezegd dat hij wel dege lijk zijn werkzaamheden zal moeten ver minderen, maar die vermindering zou in hoofdzaak representatie betreffen en dus niet het belangrijkste deel van zijn taak raken. De president is van mening dat hij zijn taak evengoed zal kunnen vervullen als hij tot dusver gedaan heeft. Zo heeft hij het uitgedrukt. Wij behoren tot degenen, die talrijk zijn in Europa, die zich zouden verheugen in de overwinning van een democratische candi daat als Stevenson: een zeer scherpzinnig man met grote bestuurservaring. Dat iemand die zijn hele leven beroepsmilitair geweest is en nooit enige burgerlijke be stuurservaring heeft opgedaan, plotseling een staatsman zou zijn, valt niet te ge loven. Het komt ons voor dat president Eisenhower tot dusver al in zeer belang rijke mate op zijn adviseurs heeft moeten steunen. De kans is groot dat dit in een tweede ambtstermijn, als hij zich moet sparen, in nog groter mate het geval zal zijn. Als men bedenkt, dat een der drie of vier naaste adviseurs de minister van Bui tenlandse Zaken Foster Dulles is, is dat een ontstellende gedachte. Er komt bij dat verandering in het Amerikaanse bewind de enige kans schijnt te openen, dat Amerika meer overleg met zijn bondgenoten zal gaan plegen en minder eigenmachtig te werk gaan. R- P. ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM - TEL. 13439 FERO. B0LSTR. 48 A'DAM - TEL 717162 DUFFEL MONTYCOATS in kleuren Het Indonesische kabinet heeft donder dagavond nog geen definitief besluit ge nomen inzake het teruggeven van zijn mandaat, doch het zal vandaag wederom vergaderen. De Masjumi heeft een verklaring uitge geven, waarin gezegd wordt, dat het kabi net tegen 2 maart moet aftreden. In poli tieke kringen verwacht men, dat premier Burhanuddin Harahap vrijdagavond in het voorlopige parlement het ontslag van het kabinet zal bekendmaken. AMMAN (Reuter) In een te Amman uitgevaardigd koninklijk besluit is medegedeeld dat de Britse generaal John Glubb, bijgenaamd „Glubb Pasja", is afgetreden als chef van de generale staf van het Jordaanse leger, het „Ara bisch Legioen". Generaal Glubb, die het Legioen sinds 1939 heeft aangevoerd, is vervangen door zijn naatste medewerker, brigade-generaal Radi Inab. De generaal is vanochtend per vliegtuig naar Londen vertrokken. Het dienstverband van kolonel Patrick Coghill, hoofd van de inlichtingendienst van het Legioen, is eveneens beëindigd. Voorts zijn kolonel Salim Karadsjeh en de majoors Elim Jumian en Abdoel Karim gepensioneerd. Het aftreden van generaal Glubb was voor Londense diplomatieke kringen een volslagen verrassing. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde te kunnen bevestigen dat koning Hoessein van Jordanië de generaal verzocht had af te treden en dat deze hieraan gevolg had gegeven. Hij wilde niets aan zijn verklaring toevoegen. Van diplomatieke zijde wordt vernomen, dat de Britse regering pas donderdag van het komende aftreden van Glubb „Pasja" op de hoogte werd gesteld en dat zij hierdoor zeer verrast was. In de laatste tijd was er een toenemende actie in Jordanië om het dienstverband met de Britse officieren in het Jordaanse leger te doen beëindigen. Men meende te Londen echter, dat deze beweging niet door de Jordaanse regering gesteund werd. Groot-Brittannië en Jordanië sloten in 1948 een vriendschapsverdrag, dat voor ziet in nauwe samenwerking tussen de strijdkrachten dezer landen. Vele Jordaan se cadetten worden te Sandhurst tot offi cier opgeleid. De besluiten zijn gevallen na Jordaniës beslissing, om niet toe te treden tot het verdrag van Bagdad, dat voorziet in de organisatie van de verdediging van het Midden-Oosten. Nadat zich te Amman wanordelijkheden hadden voorgedaan naar aanleiding van het voornemen van de toen malige Jordaanse regering, om wel banden met de Bagdadse verdragsorganisatie waarbij Groot-Brittannië, Pakistan, Tur kije, Irak en Perzië zijn aangesloten en de Verenigde Staten door waarnemers ver tegenwoordigd aan te knopen, is van bepaalde anti-Westerse Jordaanse zijde de eis gesteld de Britse officieren in het Jor daanse leger dat met behulp van Britse financiële steun in stand wordt gehouden te doen vertrekken mede omdat het Arabische Legioen een einde aan de on geregeldheden heeft gemaakt. Ontevreden leiders der in Jordanië vertoevende Ara bische vluchtelingen uit Palestina hebben verklaard, dat de bevelhebbers van het Arabische Legioen „kogels tegen vreed zame betogers" hadden gebruikt. BEIROET (United Press). - Radio-Jeru zalem meldt dat koning Hoessein Glubb Pasja heeft ontslagen. Glubb Pasja, die veelal in Arabisch costuum gekleed ging is vrijwel Arabier geworden. Na beëindi ging van het Britse mandaat ging hij over in dienst van 't toenmalige Transjordanië en kreeg het commando over het Transjor- daanse Legioen, dat de Arabische gelede ren in de strijd om Palestina versterkt heeft. In Londen onderhandelde hij in 1948 namens de Transjordaanse regering met de Britse autoriteiten in Londen over de betaling van een Britse subsidie aan Transjordanië. De bijdrage, die des tijds werd vastgesteld op twee miljoen pond sterling per jaar, is sindsdien her haaldelijk verhoogd en aangevuld. Glubb Pasja heeft een zoon van vijftien jaar en een Arabisch pleegdochtertje van veertien. Glubb was eertijds Brits brigade-generaal. Generaal Glubb werd vergezeld door zijn gezin, toen hij vanochtend van het vliegveld van Amman vertrok, uitgeleide gedaan door Behajat Talhoeni, chef van het koninklijk kabinet, die koning Hoes sein vertegenwoordigde, de minister van landsverdediging Falah Madadha en en kele officieren van het Arabisch Legioen. Ook te Amman kwam de bekendmaking, dat generaal Glubb was afgetreden als be velhebber van het Arabische Legioen, als een volslagen verrassing. Vernomen wordt, dat het Jordaanse kabinet donder dag een spoedbijeenkomst van zeven uur heeft gehouden, welke gedeeltelijk door de minister van Defensie werd bijgewoond. De koning bezocht premier Samir Rifai donderdag, evenals de Britse ambassadeur (twee maal). Later werd' generaal Glubb uitgenodigd voor een bespreking met de regering. Het ontslag van John Glubb als opperbevelhebber van het Arabische le gioen, zijn schepping, en twee van Glubbs stafofficieren betekent een zware slag voor de invloed en het prestige van Groot-Brit tannië in de Arabische wereld. Het Ara bische legioen is onder Glubbs leiding in dertig jaar een geduchte strijdmacht ge worden. Groot-Brittannië heeft in de loop der jaren miljoenen aan het Arabische le gioen ten koste gelegd. In feite was het Hasjiemitische koninkrijk een Britse schepping. Glubb werd in de loop der jaren een le gendarische figuur in de Arabische wereld. Zijn invloed daar was volgens velen even groot als die van Lawrence of Arabia. De 59-jarige beroepsmilitair John Bagot Glubb, een zoon van generaal-majoor Sir F. M. Glubb, werd in de eerste wereld- oorlog drie maal gewond in Frankrijk. In 1920 ging hij als eerste luitenant naar Irak. In 1926 verliet hij de militaire dienst. Hij trad toen in dienst van de regering van Irak. In 1930 vestigde hij zich in Jordanië. In 1948 verscheen zijn boek „Story of the Arab Legion". Generaal Glubb, die bij decreet van de koning van Jordanië de titel „pasja" kreeg, diende reeds voor 1939 in het Arabische Legioen. Hij heeft in de loop der jar^i een bijna magische invloed verworven bij zijn Arabische troepen. Hij spreekt vloeiend elk dialect van het Midden-Oosten en is vol komen vertrouwd met de Arabische ge woonten en levenswijze. In de tweede wereldoorlog bestreed ge neraal Glubb aan het hoofd van het leigioen Rasjid Ali en zijn pro-nazistische staat®- ADVERTENTIE EEN HEERLIJK SLAGROOM-ADVOCAAT-GEBAKJE Alleen zaterdag 20 ct. per stuk le KLAS BANKETBAKKERIJ CENTRUM GALERIJ - TEL. 6479 greep in Irak in 1941. Hij bond! ook de strijd aan tegen het Franse Vichy-bewind in Syrië, gesteund door Britse troepen en troepen van de vrije Fransen. Tijdens en na de tweede wereldoorlog werd het Ara bische Legioen gemoderniseerd. Generaal Glubb is drager van de hoogste Jordaanse onderscheiding, de Orde van El Nahda, die hem voor „waardevolle dien sten" werd toegekend. Daarnaast heeft-hij verscheidene hoge Britse onderscheidingen. ADVERTENTIE De nieuwste tip voor Uw long drink:-. De Bilt: De diepe depressie, die gisteren in het zeegebied tussen IJsland en Zuid- Groenland lag, trok met een snelheid van ongeveer 90 km. per uur naar het oosten. Zij passeerde vanmorgen vroeg al de ber gen van Zuid-Noorwegen en werd nog steeds voorafgegaan door grote luchtdruk dalingen. Het stormveld van de depressie, dat zeer omvangrijk was, breidde zich over de gehele Noordzee en onze omgeving uit. In ons land kwamen gemiddelde windsnel heden van ongeveer 70 en windstoten van ruim 100 km. per uur voor. Warme lucht drong met wat regen gisteravond ons land binnen. Het koufront van de depressie bereikte vanmorgen vergezeld van buien het noorden van het land. De lucht achter dit front is echter niet bijzonder koud. Koude lucht uit de Poolstreken wordt pas aangetroffen achter de trog van de depres sie, die vanmorgen over het noorden van de Noordzee trok. Deze lucht zal ons land niet kunnen bereiken. Het eerdergenoemde koufront blijft in onze omgeving heen en weer schommelen, zodat er tamelijk veel bewolking blijft en af en toe nog wat re gen verwacht moet worden. BIRMINGHAM, Alabama, (V.S.) (United Press) De universiteit van Alabama heeft officieel medegedeeld, dat zij miss Autherine Lucy voorgoed van de universi teit heeft gezonden wegens haar „schande lijke, valse en ongegronde" beschuldi gingen. Het bestuur baseert het besluit op de be schuldigingen van „samenzwering" om door relletjes de uitvoering van het rech terlijk bevel te verijdelen. Het verbod kwam af enkele uren nadat het federale hof te Birmingham de leiding der universi teit gelast had, het negermeisje toe te laten. Zij werd oorspronkelijk van de universiteit geweerd omdat zij kleurlinge was. Toen zij daartegen protesteerde en de hulp van het gerecht inriep, werd zij dus geweerd omdat zijgeprotesteerd had. Deze „handig heid" van het universiteitsbestuur wordt nu blijkbaar ook door de gerechtelijke in stanties geaccepteerd onder het motief, dat het verbod voor miss Lucy thans niets meer met rassenkwesties, doch met „schooldiscipline" te maken heeft Mej. Lucy heeft verklaard geschokt te zijn door de onverwachte keer die de ge beurtenissen genomen hebben. Het Huis van Afgevaardigden van de staat Alabama heeft donderdag een reso lutie aangenomen, waarbij een commissie wordt ingesteld die onderzoeken moet, of de vereniging ter bevordering van de maatschappelijke positie der negers onder „communistische leiding staat". De com missie zal getuigen oproepen. Als deze resolutie ook door de senaat van Alabama goedgekeurd wordt, zal mej. Lucy maandag voor de commissie moeten verschijnen. De procureur-generaal van de staat Louisiana, Leblanc, heeft donderdag stap pen ondernomen die kunnen leiden tot ver bod van de vereniging ter bevordering van de positie der negers in Louisiana. Dit zou geschieden op grond van een wet in 1924 van kracht geworden om een eind te maken aan de activiteit van geheime orga nisaties zoals de Ku Klux Klan die ver eist dat elk jaar volledige ledenlijsten aan de autoriteiten worden voorgelegd. Op 19 maart zal de kwestie voor het gerecht komen. PARIJS (AFP) De Sovjet-ambassa deur in Parijs, Sergei Winogradov heeft na woensdagavond uit Moskou te zijn te ruggekeerd een onderhoud met premier Guy Mollet gehad en zal vandaag minis ter van Buitenlandse Zaken, Pineau be zoeken. Men acht het vrijwel zeker, dat de ambassadeur een uitnodiging om de Sovjet- Unie te bezoeken, overbrengt. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S B ryh n Ik heb geen mensen nodig, die voor hun vaderland sterven; ik ik heb mensen nodig, die voor hun vaderland leven. Stormen van orkaankracht woedden gisteren en hedenochtend vroeg boven Europa, waardoor schepen op de rotsen geworpen werden of in hun havens van de meer touwen lossloegen. De ijsmassa's, die nog in de Noord- en Oostzee samenkoeken, heb ben ettelijke schepen daar in grote moeilijkheden gebracht. De toestand op het ruim 7000 ton grote op de Terschellinger gronden vastgelopen Zweedse schip „Ecuador" is kritiek geworden, nu er scheuren in de scheepswand zijn ontstaan. De machines waren onklaar geraakt, waardoor de stroom uitviel en derhalve geen gebruik meer kon worden gemaakt van de radio. De drie sleepboten, „Holland", „Zuidzee" en „Stortemelk" zijn nog in de nabijheid van het schip, doch kunnen niets uitrichten, doordat er geen voldoende water nabij het schip is en de zee bovendien te wild is: tegen twaalven brak het achterschip er af en verdween deels onder water. Met 20 graden slagzij over bakboord en zwaar aan bodem en huid beschadigd ligt de Zweedse „Ecuador" in de kolkende grondzeeën van de Terschellingerbank. Vanmorgen om 10 uur heeft de reddingboot „Brandaris" ook de laatste vier mensen van boord gehaald - men vreest het ergste voor het schip; het achterschip is er reeds afgebroken. De „Holland", die contact met het schip heeft gehad, moest gisteren al loslaten, om dat het risico voor de sleper zelf te groot werd. Aan boord bevonden zich tot van morgen tien uur nog de kapitein, de loods, de marconist en de heer F. Doeksen, chef van de bergingsdienst der firma Doeksen. Om tien uur hedenochtend heeft de „Brandaris" echter ook deze laatste vol houders van boord gehaald, zodat de „Ecuador" verloren lijkt; de vrees dat het schip zou breken, werd tegen de middag bewaarheid: het achterste gedeelte ver dween half onder de golven. Er zijn, na het breken van het schip, op de sleepboot „Holland" onderhandelingen begonnen over de verdere maatregelen met het wrak. De sleepboot „Stortemelk" is inmiddels naar Terschelling teruggevaren. De beide andere sleepboten, de „Holland" en de „Zuidzee", zullen trachten een deel van de lading van de „Ecuador" te lossen. Deze bestaat uit katoen, wol, koffie en huiden, alsmede stukgoed. Kustvaarder op Ierse rotsen In de Ierse zee voor de kust van Ierland liep het 488 ton metende m.s. Greenhaven aan de grond, waarna de motoren uitvielen en het scheepje steeds verder op de rots banken gedreven werd. De reddingboot van Arranmore en het Britse fregat hms. „Wi zard" trotseerden de opgezweepte golven en koersten op volle kracht naar het in nood verkerende Britse schip. De „Greenhaven" heeft zes opvarenden aan boord. Noors schip uitgebrand De 6.850 ton metende Noor „Tricolour" is ten gevolge van een hevige brand in de olietanks in de monding van de rivier bij Rangoon in drieën gebroken. Het vaartuig had een lading jute, hout en rijst aan boord. De bemanning van 20 koppen ging bij het uitbreken van de brand van boord en hielp uit de reddingboten bij het bestrijden van het vuur. De „Tricolour" zal naar men vreest kapseizen. Op drift De Britse sleepboot „Cruiser" heeft don derdagavond bjj Wolf Rock (Zuid-West- Engeland) zijn sleep, het 4091 ton metende Britse schip „Crete Avon" verloren. De „Crete Avon" drijft, met 13 mannen en een vrouw aan boord, snel af in oostelijke richting, tussen Wolf Rock en Lizard Point door, in de richting van de kust. Botsing en stranding op de Elbe In de monding van de Elbe zijn gisteren het Nederlandse schip Lemsterkerk (7.244 ton) en de Braziliaan Loide Honduras (5.408 ton) met elkaar in botsing gekomen. Beide schepen, op weg van Hamburg naar Bremen, zetten hun reis na de botsing voort. (U.P.). Het 2.398 bruto ton metende Duitse motorschip „Coburg", dat op weg was van Hamburg naar Bremen, is in de monding van de Elbe aan de grond gelopen tussen Stade en Brunsbuettelkoog. De Duitse sleepboot „Danzig" is ter as sistentie van de „Coburg" uitgevaren. Drukte op de Tyne Een kwartier nadat ongeveer honderd scheepsbouwarbeiders de nieuwe 31.000 ton metende supertanker „Volvula", die in de rivier de Tyne in Engeland gemeerd lag, verlaten hadden, sloeg het schip van zijn trossen los, terwijl er zich, naar men aan nam, nog een waker aan boord bevond. De reusachtige romp werd door de fel striemende storm stroomafwaarts gestuwd en liep tenslotte op meer dan vier mijl van de scheepswerf op een dam. De tanker werd echter niet ernstig beschadigd. Sleep boten zijn langszij gekomen en trachten de tanker bij de dam te houden. Twee andere, onlangs te water gelaten schepen de 5000 ton metende Baluchi stan en hms. fregat Llandaff zijn eveneens op de Tyne losgeslagen. (United Press) Terwijl het in heel Europa dooit verkeren nog vele schepen in noodi, vastgeraakt als ze zijn in de met ijs- schotsen bezaaide wateren van de Noord en Oostzee. Twaalf Poolse schepen kunnen niet ver der en sommige schepen verkeren in ge vaar van door de drijvende ijiaschotsen tegen rotsachtige kusten te worden ge worpen. Die grote opeenhopingen van ijs in de grote rivieren als de Donau, de Rijn en andiere grote en kleine rivieren dreigen in tussen overstromingen te veroorzaken, als de dooi intenser wordt. In bergachtige gebieden zoals in het reeds zwaar door de recente koudegolf ge troffen Italië komen overstromingen, aard verschuivingen en lawines voor. In Joegoslavië maakte men van helicop ters en vliegtuigen gebruik om de ijs massa's te bombarderen nabij de „ijzeren poort", waar de Donau zich vernauwt. Eenheden van het leger gebruikten vlam menwerpers en granaten, maar de toestand! is nog steeds kritiek. Het ijs is op sommige plaatsen vijf voet dik. ADVERTENTIE DAGKOOPJE TUSSEN zie pag. 12 (van hedenmorgen 7 uur) tui weers- c c •n w H toestand u S 0, G S3 <D zB Helsinki geheel bew. z -2 0 Stockholm sneeuw zizo 0 2 Oslo mist windstil -1 1 Kopenhagen zwaar bew. wzw 5 6 Aberdeen regenbui wnw 4 0,1 Dublin motregen wzw 11 1 Londen geheel bew. w 11 0 Amsterdam regen wzw 8 2 Brussel geheel bew. wzw 9 0,5 Parijs motregen wzw 9 0,1 Bordeaux nevel zw 4 0,3 Grenoble geheel bew. windstil 1 0 Nice licht bew. nw 8 0 Berlijn regen wzw 7 10 Frankfort regen zw 7 1 München regen w 6 2 Zurich geheel bew. wzw 6 0,3 Genève zwaar bew. z 3 Locarno half bew. nno 1 0 Wenen regen zw 7 0 Innsbruck geheel bew. windstil 0 3 Rome nevel windstil 3 0 Den Helder Ypenburg Vlissdngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven lichte regen harde zw 6 2 lichte regen zw storm 7 1 geheel bew. harde zw 6 0,6 geheel bew. harde w 8 9 geheel bew. harde zw 10 2 lichte regen harde zw 9 9 geheel bew. w. storm 9 2 Vlv. Z.-Limb. geheel bew. vr. kr. zw 9 I Neerslag laatste 24 uur. COCOOOOOC<X>DOOOCOCCOOOOGOOCXXXXXX)OOOOOOOOOOOOCOOOOOOOCOC ONBESTENDIG Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van vrij dagavond tot zaterdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met enkele buien. Krachtig, tijdelijk stormach tige westelijke wind. Dezelfde of iets lagere temperaturen. 3 maart Zon op 7.24 uur, onder 18.25 uur. Maan op 1.30 uur, onder 9.49 uur. Maanstanden 4 maart 12.53 uur: laatste kwartier 12 maart 14.36 uur: nieuwe maan 19 maart 18.13 uur: eerste kwartier 26 maart 14.11 uur: volle maan Iloog en laag water in IJmuiden Zaterdag 3 maart Hoog water: 7.57 en 20.17 uur. Laag water: 3.23 en 15.51 uur. »«X100000(XO000000«XXlC00OO30OOOCiaQtW»YrvyvvvywwCl

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1