Overleg in Stichting van de Arbeid is opnieuw mislukt Critiek op Westelijke politiek tegenover de Sovjet-Unie Weerbericht Haarlems Dagblad Mollet Gil Pineau naar IVIoskou Autherine Lucy zet de De loonbesprekingen Tegenstellingen niet overbrugd daWWEieL uouL/ Scandinavische invitatie voor Sovjet-leiders Ontslag van kabinet- Harahap aanvaard Pineau kondigt vredesinitiatief aan juridische strijd voort Het woord is aan. „Grote verwachtingen", zegt de premier van Denemarken Eisenhower antwoordt op Boelganins tweede brief Vele doden bij watersnood in Brazilië Dr. Mitchell liet in 1945 discriminatie afzweren Wetsontwerp over Unie* opheffing nog niet getekend Kans op opklaringen Weerrapport 70e JAARGANG No 203 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 3 MAART 19 56 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-1JMU1DEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 300e JAARGANG No 48 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In een mededeling van de besturen der drie vakcentralen, het N.V.V., de K.A.B. en het C.N.V., wordt gezegd, dat het in de vrijdagmiddag gehouden vergade ring van het bestuur van de Stichting van de Arbeid onmogelijk is gebleken, met de werkgeversorganisaties overeenstemming te bereiken.: De besturen der vakcentralen achten de thans ontstane situatie dermate ernstig, dat zij zich daarover eerst in eigen kring wensen te beraden, alvorens nadere mededelingen te doen. Van de zijde der in de Stichting van de Arbeid samenwerkende gezamenlijke cen trale Werkgeversorganisaties is het volgen de meegedeeld: „In het bestuur van de Stichting van de Arbeid werd vrijdagmiddag de bespreking voortgezet omtrent de te nemen loonmaat regelen. Kennis werd genomen van een technisch rapport aangaande het cijfer matige uitgangspunt, dat bij de bespreking zou worden gevolgd. Vastgesteld kon worden dat in het be stuur van de stichting over dit uitgangs punt volledige overeenstemming bestond. Dit uitgangspunt bracht mede dat voor het verdere overleg met betrekking tot een ver hoging van de loonsom op jaarbasis de vol gende percentages zouden kunnen dienen: 1955: 2,5 percent; 1956: 2,2 percent en 1957 1 of 2 percent. Voor 1957 werd buitendien rekening ge houden met een compensatie voor de ko mende wettelijke ouderdomsverzekering en de huurverhoging. De werkgeversorganisaties vonden in dit uitgangspunt aanleiding hun standpunt als volgt te formuleren: 1. De werkgeversorganisaties zijn bereid medewerking te verlenen aan het openen van de mogelijkheid tot het verstrekken van extra-uitkeringen tot ten hoogste 3 percent van het jaarloon, indien en voor zover hierover in de bedrijfstakken, even tueel ondernemingen, overeenstemming wordt bereikt en met dien verstande, dat hiervan zullen zijn uitgezonderd gevallen, waarin reeds d'oor middel van uitkeringen, verband! houdende met de winst, de werk nemers geacht kunnen wbrden een aandeel in de toegenomen welvaart te hebben ont vangen. 2. De werkgeversorganisaties blijven in verband met de in 1956 en in begin 1957 te verwachten stijgingen van de loonkosten, onoverkomelijk bezwaar koesteren tegen een algemene loonmaatregel (het verleg gen van de richtlijn), omd'at aldus geen rekening zou kunnen worden gehouden met de economische situatie in de verschillende bedrijfstakken. 3. De werkgeversorganisaties zijn bereid mede te werken aan het invoeren van een meer gedifferentieerd loonibeleid, hetwelk in 1956 zal mogen leiden tot een verhoging van het gemiddelde Nederlandse loonpeil met maximum 3 percent. Een geleidelijke ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM TEL 717162 Dames - Heren Suède jasjes ƒ110. STOCKHOLM (United Press) De Zweedse premier Tage Erlander heeft te genover United Press verklaard, dat pre mier Boelganin en partijsecretaris Kroesjt- sjev uitgenodigd zullen worden een be zoek aan Scandinavië te brengen. Erlander zei, dat het besluit om de twee Sovjet-lei ders uit te nodigen, genomen was in over leg met de Deense premier Hansen en de Noorse premier Gerhardsen. Erlander zal de uitnodiging overbrengen, wanneer hij tegen het einde van deze maand een be zoek aan Moskou brengt. „Indien de Rus sen onze uitnodiging aanvaarden, zullen de bezoeken aan de Scandinavische landen op elkaar afgestemd worden", aldus Erlan der. Of het bezoek van Boelganin en Kroesjtsjev een officieel karakter zal dra gen, is nog niet bekend. Premier Hansen, die tevens minister van Buitenlandse Zaken is, is gisteren met zijn minister van Onderwijs in Moskou aange komen voor een bezoek van twee weken aan de Sovjet-Unie. Hansen zal bespre kingen voeren over de oprichting van een burgerlijke reddingsdienst in de Oostzee en over handelsbetrekkingen tussen de So vjet-Unie en Denemarken, die enigszins in het gedrang zijn gekomen toen Denemar ken geen tankschepen aan de Sovjet-Unie mocht leveren met het oog op de NAVO- verplichtingen. Hansen is de tweede pre mier van een NAVO-land de eerste was premier Gerhardsen die een bezoek aan de Sovjet-Unie brengt. Ook Hansen heeft gezegd, dat hij het plan heeft Boelganin en Kroesjtsjev uit de nodigen voor een bezoek. Goed ingelichte bronnen verwachten, dat dit Sovjet-bezoek aan Denemarken in het voorjaar zou vallen en wel op de terug reis van de twee Sovjet-leiders na hun of ficiële bezoek aan Groot-Brittannië. Bij zijn aankomst op het vliegveld ver klaarde Hansen met „grote verwachtin gen" naar Moskou gekomen te zijn. Hij sprak de hoop uit, dat zijn bezoek „de goede, vriendschappelijke betrekkingen, die door de geschiedenis tussen ons bestaan hebben, zal helpen verstevigen". Hij ver tolkte de dankbaarheid van de Deense re gering en het volk voor „het roemrijke aandeel dat de Sovjet-Unie in de oorlog bij het verslaan van het fascisme heeft ge had". tenuitvoerlegging wordt hierbij veronder steld.. De vertegenwoordigers van de landbouw wensen hierbij te zien aangetekend', dat zij de voorgestelde differentiatiemogelijkheid te ruim achten. DJAKARTA (ANP) President Sukarno heeft heden het ontslag van het kabinet Harahap aanvaard. Premier Harahap over handigde het ontslagverzoek van het kabi net aan de president in het paleis te Bo- gor, in aansluiting op een officiële bekend making, dat het eerste gekozen parlement op het einde van de maand zal worden ge ïnstalleerd. Onder dankzegging voor de door hen ge durende het zeven maanden lange bestaan van het kabinet aan den lande bewezen diensten, verzocht president Sukarno de ministers in functie te willen blijven ter behandeling van de lopende zaken. Hij deelde mede met vice-president Hatta te zullen overleggen of het nodig is dat het démissionaire kabinet Harahap voor de in terim periode van ongeveer drie weken moet worden vervangen door een zaken kabinet. Voorts zal hij met drs. Hatta de aanwijzing van een formateur van een nieuw kabinet op basis van de uitslagen der eerste algemene verkiezingen bespre ken. Het laatste besluit van het kabinet was, dat het nieuwe parlement op 26 maart voor het eerst bijeen zal komen. Het kabinet besloot verder aan zijn op volger de benoeming van drie afgevaar digden van westelijk Nieuw-Guinea over te laten. Het nam geen besluit over het aantal vertegenwoordigers van de Chinese, Arabische en Europese minderheden in het het nieuwe parlement. President Sukarno heeft het wetsont werp inzake de opzegging van de Neder lands-Indonesische Unie dat woensdag door het voorlopig parlement is aanvaard, nog niet ondertekend. Burhanuddin Harahap (Masjumi) werd op 3 augustus 1955 aangewezen om een ka binet te vormen, nadat de drie gezamenlijke formateurs Sukiman (Masjumi), Wilopo (PNI) en Assaat (partijloos) een opdracht daartoe hadden teruggegeven. Zijn kabinet werd op 12 augustus 1955 geïnstalleerd. Het trad op na de kabinetscrisis van 24 juli 1955, die het gevolg was van de moeilijk heden rond de benoeming van chef-staf Utoyo. De voornaamste taken van deze re gering waren het regelen van de crisis tussen leger en regering en het voorberei den van de algemene verkiezing. Het kabi- net-Harahap was de opvolger van het ka binet van mr. Ali Sastroamidjojo (PNI), die van 30 Juli 1953 af het premierschap had uitgeoefend. WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower heeft een nieuwe boodschap gereed aan de premier Boelganin, waarin er bij de Sovjet-Unie op wordt aange drongen samen met de Westelijke mogend heden de eerste stappen te nemen tot een ontwapeningsprogramma voor de gehele wereld. De boodschap is opgesteld door de president in samenwerking met minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, voordat deze naar Zuidoost Azië is vertrokken. Reuter verneemt dat de boodschap bin nen enkele dagen naar Moskou zal worden gezonden. De werkgeversorganisaties zijn van oor deel d:at deze voorstellen op ruime wijze beantwoorden aan d'e cijfermatige conclu sies waaromtrent in het stichtingsbestuur overeenstemming bestond. De werknemers vertegenwoordigers zagen in deze conclu sies geen aanleiding in hun aanvankelijke voorstellen wijziging te brengen. Bovenstaande gang van zaken leidde er toe dat geen overeenstemming werd ver kregen." RIO DE JANEIRO (Reuter) Men vreest dat in de Braziliaanse havenstad Santos bijna honderd mensen om het leven zijn gekomen door grondverschuivingen en overstromingen. Vijftig stoffelijke over schotten zijn reeds geborgen. De overstro mingen zijn een gevolg van een krachtige wind, die het vloedwater over het strand de stad in drijft. Vooral de wijk waar vee] havenarbeiders wonen, is zwaar getroffen. De temperatuur moge dan al weer boven het nulpunt zijn gekomen, de lasten van de strenge winter zijn we nog niet kwijt. Dat ondervond vrijdag de chauffeur van de bus naar Lelystad, die de dijk versperd zag door een enorme massa grote ijsschollen. Er moest een bulldozer aan te pas komen om een gaatje door de ijsmassa te „boren". PARIJS (Reuter) De Franse regering zal binnenkort het initiatief nemen om te trachten het ijs tussen de Sovjet-Unie en het Westen te breken. Dit wordt duidelijk door twee belangrijke verklaringen, die vrijdag in de Franse hoofdstad zijn afge legd. Ten eerste heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken meegedeeld, dat premier Guy Mollet en zijn minister van Buitenlandse Zaken, Christian Pineau, in mei op uitnodiging van de Sovjet-regering naar Moskou gaan, kort na het Russische bezoek aan Londen. Ten tweede heeft Pineau een paar uur later tijdens een lunch van de Brits-Amerikaanse persvereniging verklaard, dat hij het zeer oneens is met de politiek, die de westelijke mogendheden in de laatste jaren ten aanzien van de Sovjet-Unie hebben gevoerd. Pineau zei, dat de westelijke wereld „de geweldige fout" had begaan de problemen der veiligheid te beschouwen als de enige internationale problemen die het Westeiï moest aanpakken. „Tegenover twee alternatieven het een betrekking hebbend op het militaire vraag stuk en de veiligheid tegen iedere prijs, het ander, bestaande uit eindeloze vredes- aanbiedingen zal de openbare mening noodzakelijk de man volgen, die vredes- oplossingen aanbiedt, zelfs indien zij niet oprecht zijn, en niet de man, die altijd over de militaire oplossing spreekt." Deze uitlating werd door het Brits-Amerikaanse gehoor opgevat als kritiek op de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles. Pineau legde er de nadruk op, dat de westelijke wereld verder moet gaan dan een zuiver statische opvatting van het vreedzaam naast elkaar bestaan. De weste lijke landen zouden uiteindelijk door de communistische propaganda worden be- invloed, terwijl de westelijke propaganda onmogelijk blijft in de communistische staten. Aan de andere kant, aldus Pineau, zou den de communistische landen, indien het ijzeren gordijn zou worden opgehaald, niet ongevoelig blijven voor de propaganda van de vrije landen. Er staan geweldige moge lijkheden voor ons open. Ik zal de Franse politiek stelselmatig oriënteren op cultu rele uitwisselingen tussen Oost en West. Ik wil onze Brits-Amerikaanse vrienden er van overtuigen, dat het nodig is, dat wij onze buitenlandse politiek herzien. De poli tiek van oorlog is van de hand gewezen. Wij moeten thans een vredespolitiek op stellen, teneinde ervoor te zorgen, dat ons Het schip, dat zich hier zo majestueus aan u presenteert is de 26.000 ton metende „Empress of Britain" van de „Canadian Picific Lines", het gestroomlijnde zeekasteel, dat verleden jaar door Koningin Elizabeth van Engeland te water werd gelaten. Het schip passeert Renfrew Ferry op de Schotse rivier de Clyde op weg naar een droogdok in Liverpool om daar nog een laatste grote beurt te ondergaan voor de eerste reis, welke op 19 april, met bestemming Canada, zal aanvangen. gemeenschappelijk ideaal van rechtvaar digheid, gelijkheid en vrijheid de overhand krijgt. Pineau klaagde er met ongewone open hartigheid over, dat. de VS, Engeland en Frankrijk geen gemeenschappelijke poli tiek hebben. Over het verdrag van Bagdad, dat moei lijkheden blijkt op te leveren, zei de Franse minister, dat Engeland stappen had kunnen vermijden waarvan het de gevolgen thans voelt, indien het Frankrijk had geraad pleegd. Hij verwees naar het ontslag van Glubb Pasja als hoofd van het Jordaanse leger. Hij voegde er echter aan toe: „De moeilijkheden, die Engeland thans in het Midden-Oosten ondervindt, zijn in geen enkel opzicht een bron van genoegen voor mij. De Franse belangen hebben niets te winnen van een Britse terugtocht." „De veiligheid", zo zeide Pineau letter lijk, „is zeker een belangrijk probleem, maar ten onrechte heeft het Westen daar van gemaakt het enige probleem. En hoe belangrijk de veiligheid ook is, de vraag is, of het wel nodig is er zoveel over te praten. Als er twee leuzen zijn militaire kracht en vrede dan zal de grote „men" ter wereld op den duur toch de leuze van de vrede volgen, zelfs als het een valse leuze is. Frankrijk heeft vijf miljoen kie zers, die communistisch stemmen. Daarbij worden zij meer aangetrokken door het vredesdenkbeeld dan door iets anders". „Waarom biedt het Westen geen vrede aan de mensen aan?" zo riep Pineau uit, „hebben wij niets te zeggen? Hebben wij inzake ontwapening niets te bieden?" Pineau vergeleek het psychologisch ef fect van de geallieerde vlootoefeningen in de Golf van Siam met de beloften van economische hulp, die Kroesjtsjev en Boel ganin in de Aziatische staten gedaan heb ben en merkte op dat, hoewel het begrip oorlog met het communisme nu wel van de baan was, het alternatief: vreedzame samenleving door het Westen zeer passief behandeld wordt. Het Westelijke vredes offensief moet tot achter het IJzeren Gor dijn doordringen, zo betoogde de minister, anders zal de Sovjetpropaganda het win nen, al is het een enorme leugen. „De Ver enigde Staten zullen misschien het laatst aen de beurt zijn, maar ik zeg tot mijn Amerikaanse vrienden, dat ook zij eens eronder bedolven zullen worden". „Rechtstreeks contact met het Westen culturele penetratie zal het communis tische volk meer raken dan de propagan da, die uit het oosten komt, ons kan scha den", aldus Pineau De onverbloemde toespraak van Pineau bracht in het grote gezelschap Engelse en Amerikaanse journalisten een ware op schudding teweeg, zegt United Press. Washington oneens In Amerikaanse kringen is men het niet eens met de verklaring van Pineau, dat de Westelijke politiek te veel op de veiligheid let ten koste van de economische hulp aan minder-ontwikkelde landen. Men wijst er op, dat Dulles onlangs heeft aangedrongen op verhoging van de hulp aan het buiten land met ongeveer honderd miljoen dollar. Naar aanleiding van Pjneau's kritiek op gebrek aan overleg, wordt door de Ameri kaanse functionarissen gezegd, dat Amerika getracht heeft Frankrijk volledig op de hoogte te houden van de plannen. Zij voeg den daaraan toe, dat Amerika ten volle achter de oproep van de Franse minister van Buitenlandse Zaken staat wat betreft ontwapening en ontwikkeling van de cul turele betrekkingen met de Sovjet-Unie. Zij herinneren er echter aan, dat de Westelijke grote drie het op die punten niet eens werden met de Sovjet-Unie op de tweede conferentie van Genève. NEW YORK (Reuter/UP) Autherine Lucy, die op het ogenblik in New York verblijft om „wat op verhaal te komen", heeft op een persconferentie meegedeeld, dat zij de juridische strijd om als eerste negerstudente toegelaten te worden tot de universiteit van Alabama, zal voortzetten. T egenstander Adlai Stevenson, die zich beschikbaar heeft gesteld als democratisch kandidaat voor het presidentschap der Verenigde Sta ten heeft op een bijeenkomst op de uni versiteit van Minnesota verklaard, dat de burgerrechten een kwestie van grote natio nale bezorgdheid worden, als „aan een meisje in Alabama door een gewelddadige menigte haar grondwettelijke rechten wor den ontzegd of een moord in Mississippi niet bestraft wordt". Hij voegde hier even wel aan toe, dat Amerikanen in sommige grote noordelijke steden zich eerst wellicht oprecht moeten afvragen, hoe het lot van de negerminderheden in deze gemeen schappen is, voor zij de eerste steen op Alabama werpen. Voorstander De Amerikaanse Senaat heeft ondanks bezwaren, senator Eastland, een uitge sproken voorstander van de rassenschei ding, gekozen tot voorzitter van de com missie, welke zich bezig houdt met de bur gerrechten. Senator Eastland, een demo craat, heeft de uitspraak van het opper- gerechtshof waarbij de rassenscheiding in de scholen onwettig werd verklaard, ver oordeeld. In Tuscaloosa in Alabama heeft een „grand jury" twee negerbroers in staat van beschuldiging gesteld wegens poging tot moord op een blanke student, toen de deining onder de studenten over de toe lating en uitsluiting van mej. Lucy een hoogtepunt had bereikt. Te Birmingham in Alabama hebben vier personen die genoemd zijn in de gerechte lijke actie van mej. Lucy om toelating tot de universiteit te krijgen, tegen de NAACP (National Association for the Advancement of Colored People) eisen tot schadevergoe ding ingediend tot een totaalbedrag van vier miljoen dollar. De eisers waren door mej. Lucy genoemd als personen die met functionarissen van de universiteit te Tuscaloosa hebben samengezworen om wanordelijkheden te veroorzaken die tot haar uitsluiting geleid hebben. Predikant In Washington heeft het neger-parle mentslid Powell, geëist dat president Eisenhower op zal treden om dreigend ras- sengeweld in het zuiden te voorkomen. Powell die tevens doopsgezind predikant is, zei dat daar de toekomst van de Ver enigde Staten als eerste-rangs mogendheid beslist wordt. Leiders van beide politieke partijen aanvallend, zei Powell dat Eisen hower in plaats van kwartels te schieten in Georgia, ziin tijd misschien beter had kunnen besteden met besprekingen met neger- en blanke leiders, om te verhin deren dat negers worden doodgeschoten. (Van onze correspondent in Bonn) Het 52-jarige socialistische lid van de bondsdag, dr. Adolf Arndt, een jurist, die onder het nazi-regiem veel te lijden heeft gehad omdat hij „niet helemaal arisch" is, heeft in 1945 contact gehad met dr Guy Mitchell, de president van de universiteit van Tuscaloosa. Dr. Mitchell trad toen als Amerikaanse rechter in processen tegen Duitse nationaal-socialisten op. Hij had bij dr. Arndt, die ook een functie bij de pro cessen vervulde, de rechterlijke eed afge nomen en Arndt laten zweren, dat hij nie mand vanwege diens ras of huidskleur ooit enige schade zou berokkenen. Arndt heeft Mitchell in een brief aan die eed herinnerd, een eed, die volgens hem ook verplich tingen in de Verenigde Staten met zich brengt. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ M a s s o n Komaan, nog een eeuw of wat, en men zal onze tijd de Middel eeuwen noemen. Men zal dan moeten erkennen dat wij de titel niet hebben gestolen. (In: Pensées d'un Yoghi) Sukarno vraagt advies van Hoog Gerechtshof te Djakarta President Sukarno heeft bevestigd, dat hij het wetsontwerp inzake de verbreking van de Nederlands-Indonesische Unie, dat het voorlopige parlement had aangenomen, nog niet heeft getekend. De president zei, dat volgens de oppositie het besluit van het parlement niet wettig was, aangezien de voorzitter van het parlement was afge treden, voordat de debatten over het wets ontwerp, dat door de regering was inge diend, waren begonnen. Volgens de oppo sitie zou het parlement eerst een nieuwe voorzitter hebben moeten benoemen. Presi dent Sukarno zei, dat hij in een brief aan het Hoog Gerechtshof het oordeel van dit college in deze kwestie had gevraagd. Hij voegde hier echter aan toe, dat de inzich ten van het hof niet bindend zouden zijn. De Indonesische ambassade in Moskou heeft voor zaterdag 3 maart een persconfe rentie belegd inzake de betrekkingen tus sen Indonesië en Nederland. Zij is bedoeld voor journalisten uit westerse landen en vertegenwoordigers van de belangrijkste Sovjet-bladen en het persagentschap Tass. Washington De Nederlandse ambassadeur dr. J. H. van Roijen heeft ter kennis van het State Departement in Washington gebracht dat Indonesië is overgegaan tot eenzijdige op zegging van de verdragen van de Ronde- Tafel-Conferentie tussen Indonesië en Nederland. De Bilt: Terwijl het tussen de Azoren en Portugal gelegen gebied van hogedruk nagenoeg niet van plaats veranderde, trok de gisteren boven zuid-Noorwegen gelegen depressie snel naar het oosten. Het cen trum bereikte kort na middernacht Lenin grad. Het bij deze depressie behorende occlusiefront drong tot diep in Rusland en Hongarije door. Het koufront liep van morgen door zuid-Duitsland, België en het zuiden van Engeland. Langs dit front kwamen enkele stabiele golven tot ont wikkeling die snel van west naar oost trokken. Ze waren oorzaak dat het front als geheel slechts langzaam naar het zui den trok. In verband hiermede hadden onder andere onze zuidelijke provinciën de afgelopen nacht en ook nog vanochtend vrijwel onafgebroken lichte regen. Over het Noordzeegebied zal zich tijdens het weekeinde een in hoofdzaak westelijke stroming weten te handhaven, waardoor geleidelijk iets drogere lucht wordt aan gevoerd. Verspreide buien zijn mogelijk, maar daarnaast bestaat er ook kans op opklaringen. (van hedenmorgen 7 uur) toestand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ziirich Genève Wenen Innsbruck Rome sneeuw onbewolkt onbewolkt geheel bew. licht bew. regen regen regenbui regen regen motregen zwaar bew. half bew. zwaar bew. regen regen regen regen regen regen nevel tuj .5 73 eerslag l mm. <D zs nw 3 7 nw 8 3 nno 10 0 w 2 0,2 w 2 2 wzw 6 2 w 9 0,1 w 6 0,5 wzw 8 3 wzw 10 1 w 9 1 nno 5 0 windstil 7 0 w 4 4 wnw 8 6 w 7 1 wzw 7 14 zzw 6 0,2 nw 7 13 nno 3 32 zzo 9 0 Den Helder zwaar bew. vrij kr. w 4 0,4 Ypenburg lichte regen vrij kr. w 6 0,1 Vlissingen regen kr. wzw 5 6 Eelde half bew. matige w 4 0,3 De Bilt lichte regen mat. wzw 6 4 Twente geheel bew. mat. wzw 6 11 Eindhoven geheel bew. mat. wzw 5 3 Vlv. Z.-Limb. lichte regen zw. wzw 6 14 Neerslag laatste 24 uur. jooooocoooooococoocooooooocoooooooooooooooooocoooooocococ 8 WEINIG VERANDERING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zater dagavond tot zondagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen, maar voornamelijk in de noor delijke helft van het land ook ver spreide opklaringen. Matige tot vrij krachtige westelijke wind. Weinig ver andering in temperatuur. 4 maart Zon op 7.21 uur, onder 18.27 uur. Maan op 2.29 uur, onder 10.32 uur. 5 maart Zon op 7.19 uur, onder 18.29 uur. Maan op 3.21 uur, onder 11.21 uur. Maanstanden 4 maart 12.53 uur: laatste kwartier 12 maart 14.36 uur: nieuwe maan 19 maart 18.13 uur: eerste kwartier 26 maart 14.11 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 3 maart Hoog water: 7.57 en 20.17 uur. Laag water: 3.23 en 15.51 uur. Zondag 4 maart Hoog water: 8.39 en 21.07 uur. Laag water: 4.02 en 16.31 uur. 8 Maandag 5 maart g Hoog water: 9.36 en 22.15 uur. g Laag water: 4.48 en 17.23 uur. >OOOOOCXXX)OOOOOOOOOOOOOC)OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOa

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1