„De Hoop" op bezoek in Noorwegen Visserij-varia Veertig jaar bij Van Gelder Zonen TIMSTM Agenda voor Velsen Havenber'jhten Een „Dreef" in nieuw Beverwijk „Duurder gas, redelijkheid zoek" Kampioenskans verkeken Vanmorgen in de vishal en op zee 7 Naar nauwere internationale samenwerking Nederland technisch aan de spits Zinvolle namen rond de Warande Hond met sjaal op schaatsen en een bosje kunstbloemen Ook Beverwijks college is het niet eens met Hoogovens Aanvulling onderwijzerskorps Contact-avond van „Watervliet" Velser tafeltennisclub Gelijkspel tegen CSV H Hart-kleuterschool wil gaan uitbreiden L. v. Zutphen jubileert na opvallende carrière Agenda voor Beverwijk Donderdag raad op „Scheybeeck" Opening Bethlehemschool op 8 maart Hond velde bejaarde bromfietser Agrarische belangen bij kernclub „Kennemerland" in goede handen "dOOCXDCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOQOOOOCCOOCOOOCXXXXXXXXDOCOOOOC Zwaan aan de zwerf t OOOOOOOOOOOOOOOOCJOOOOOOO OCOOOOOOOOOOOOOOOCOOCOOOCOOOI Optreden door leerlingen van vioollerares mm MAANDAG 5 MAART 1956 Ui't Bergen ontving het bestuur van de Nederlandse vereniging ten behoeve van zeelieden van elke nationaliteit het volgen de telegram: ,,Hoop visiting fishing fleet off Norway calling at Bergen stop director geral norwegian fisheries Klaus Sunnanaa and other authorities conference on board stop discussion pointing to closer interna tional cooperation coordination all efforts for help fishermen north- sea stop." („De Hoop, op bezoek bij de vissersvloot, voor de kust van •Noorwegen, heeft te brengen aan de visserij-centra Esbjerg (Denemarken) en te Ostende. Op 8 maart wordt het hospitaalkerkschip in Scheveningen terugverwacht. De directeur-ge neraal der Noorse visserijen Klaus Sunnanaa en andere auto riteiten hebben aan boord een conferentie gehouden. De discussie was er op gericht een nauwere internationale samenwerking te bewerkstelligen en alle krachten in te schakelen voor de hulp aan vissers op de Noorzee"). Dit bezoek aan Bergen moet gezien wor den als een „goodwilP'-reis. Het doel van de Nederlandse Vereniging ten behoeve van Zeelieden van elke Nationaliteit ligt im mers op internationaal terrein. De diensten, welke de nieuwe „De Hoop'' kan bieden, kunnen wedijveren met hetgeen het bui tenland op dit gebied geeft. In vergelijking met Noorwegen, Dene marken en België staat Nederland aan de spits. Het ligt in het voornemen ook bezoeken De te verwachten bebouwing op de ter reinen, waarop het partiële uitbreidings plan „Warande" in Beverwijk van toepas sing zal zijn, maakt het noodzakelijk, voor de hier ontworpen lanen en straten namen vast te stellen. Het college stelt de raad voor te noemen: 1. Dreef: de thans op grond van een vroe ger uitbreidingsplan Wijk aan Duinerweg genoemde laan, die ten dele reeds is ont staan evenwijdig aan en tussen Warande en Noorderwijkweg, en die nog in noorde lijke richting zal worden doorgetrokken tot voorbij de toekomstige uitmonding van de Kastanjelaan; 2. Warande: 't noordwaarts te verlengen gedeelte van de tegenwoor dige Warande tot de uitmonding van de onder 9 bedoelde laan; 3. Kastanjelaan: het verlengde van de tegenwoordige Kastanje laan tot de onderbedoelde laan; 4. Irislaan: van het zuiden gerekend de eerste laan, welke de onder 1 en 2 bedoelde lanen zal verbinden; 5. Rozenlaan: de 2de laan als- voor; 6. Anjelierenlaan: de laan, welke is ontworpen van de onder 5 bedoelde laan evenwijdig aan de Noorderwijkweg tot de onder 8 bedoelde laan; 7. Wijk aan Duiner weg: de weg, die de onder 2 bedoelde weg zal verbinden met de Alkmaarseweg; 8. Zonnebloemlaan: de laan, die is ontworpen van de Populierenlaan (bij de uitmonding van de Noorderwijkweg) in westelijke rich ting tot de onder 11 bedoelde laan; 9. Plan tage: het in westelijke richting te ver lengen wegvak der Plantage; 10. Hornlaan: de bestaande laan van die naam alsmede de laan, welke thans Adelbertlaan is ge heten; 11. Laan van Blois: de laan, die is ontworpen tussen de onder 9 bedoelde weg in zuidwestelijke richting tot de Warande bij de uitmonding van de onder 19 bedoel de laan (naar de hoge heerlijkheid van de landen van Blois, een rechtsgebied dat van de 14e tot en met de 18e eeuw hier heeft bestaan en waarvan Beverwijk de hoofd plaats is geweest); 12. Varenhof: de laan met daaraan gelegen maisonettes, die is ont worpen tussen de Bankenlaan en de onder 11 bedoelde laan; 13. Vinkenbaan: de laan, die is ontworpen tussen de onder 12 bedoel de laan en de Hornlaan, evenwijdig aan de Bankenlaan; 14. Hyacintenlaan: de lanen, die zijn ontworpen op het terrein, omsloten door de onder 9, 11, 8 en 2 bedoelde lanen; 15. Baljuwslaan: de laan, die is ontworpen nabij en evenwijdig aan de Zeestraat, be ginnende bij de Warande, vervolgens recht naar het noorden ombuigt en uitmondt in de onder 11 bedoelde laan (als herinnering aan het ambt van baljuw van Beverwijk, hetwelk hier vijf eeuw.en lang is bekleed); 16. Tulpenlaan: de laan, die is ontworpen tussen de Warande en de onder 15 bedoelde laan en wel ten noorden van en evenwijdig aan het van oost naar west lopende ge deelte van de onder 15 bedoelde laan; 17. Hortensialaan: de laan, die is ontworpen tussen de onder 15 en 16 bedoelde lanen, evenwijdig aan de Warande; 18. Fresialaan: de laan, die is ontworpen tussen de onder 15 en 17 bedoelde lanen; 19. Anemonenlaan: de laan, die de Warande verbindt met de onder 15 bedoelde laan en wel ten noorden van en evenwijdig aan de onder 16 ge noemde laan; 20. Leliestraat: 't gedeelte van de tegenwoordige Populierenlaan, hetwelk na omlegging van die laan naar de Plan tage, komt te liggen tussen de Narcissen- straat en de onder 2 bedoelde laan. In verband met het hier aanbevolen stelsel van benamingen stelt het college voor de tegenwoordige Tulpenlaan, welke gelegen is in het verlengde van de Creutz- berglaan, eveneens te noemen Creutzberg- laan. De naam Tulpenlaan was destijds al daar gekozen in het licht van toenmalige, thans vervallen uitbreidingsplannen. De volgende gevonden voorwerpen zijn van 24 februari tot 2 maart 1956 bij het Velsense hoofdbureau van politie binnen gebracht. Inlichtingen te verkrijgen aan het hoofd bureau van politie, Tiberiusplein no. 1, ka mer 4, uitsluitend op iedere werkdag van 11 tot 12 en van 16 tot 17 uur, met uitzondering van zaterdagmiddag. (Telefonisch geen in lichtingen) Want, portemonnaie, handschoen,bosje kunstbloemen, armband, 4 girobiljetten, sjaal, paar schaatsen. 2 potloden, 15 gulden, paar herensokken, biljet van f2,50. hond, sleutel, gymschoen, biljet van een gulden, paar handschoenen, herenrijwiel, tas met ge reedschap, aansteker, tandwiel in doosje, schaatssleutel, kindertasje, passer met trek pen (in doos), fototoestel, ballponit, vulpen, enige leesbo"'-"n. Engles geldstuk, beitel en bikhamer 1 J?rringetje, waterpomptang, paar wanten, mand (venter), herenhoed, kinderrijwiel. Het voorstel tot verhoging van de gas- prijs, dat de directie van Hoogovens ook aan het gemeentebestuur van Beverwijk heeft gedaan, is het onderwerp van gesprek geworden in de contact-commissie gas- voorziening Kennemerland, waaraan ook Bergen aangedaan, i het Velsense gemeentebestuur heeft deel genomen. (De aanvankelijk voorgestelde verhoging bedroeg 0,55 cent per m3 en de commissie stond hier afwijzend tegenover, omdat de door Hoogovens verstrekte cij fers niet konden leiden tot erkenning van de redelijkheid der prijsverhoging). Na opnieuw overleg met Hoogovens te hebben gepleegd, is er door de commissie een schrijven van Hoogovens ontvangen, waarin de directie zich bereid verklaart de gevraagde prijsverhoging met 0,25 cent per m3 te verminderen, onder voorwaar de, dat „de redelijkheid van de oorspron kelijk gevraagde verhoging wordt erkend". Het Beverwijkse college van burgemees ter en wethouders meende aanvankelijk dit aanbod van de hand te moeten wijzen, maar bij nadere overweging is het evenals het Velsense geneigd het voorstel van Hoogovens in gunstige overweging aan te bevelen, evenwel met uitzondering van de daaraan verbonden voorwaarde. De ge meenteraad zal zich in zijn volgende ver gadering hierover dienen te beraden (Vel- sens raad heeft vorige week het college in grote meerderheid gesteund in zijn opvat tingen). Wegens aan de heren J. H. v. d. Berg en J. J. van Roosmalen verleend eervol ont slag zijn vacatures voor onderwijzers ont staan aan de o.l. Vondelschool en aan de 0.1. Noorderschool in Beverwijk. Voor de vacature aan de Vondelschool draagt het Beverwijkse college de volgende heren voor: P. Göbel, onderwijzer bij het open baar l.o. te Groede, D. Duurkoop, idem te Rotterdam en J. W. Uiterdijk, idem te Alsmeer. Voor de Noorderschool stelt het college eveneens de de heren Duurkoop en Uiterdijk voor. Tengevolge van de toeneming van het aantal leerlingen aan de imbecielenafdeling van de Emmaschool, kan aan deze school een tweede leerkracht verbonden worden. Reeds enige tijd werd deze functie ver vuld door een in tijdelijke dienst aange stelde leerkracht, maar thans heeft het college twee kandidaten op het oog, waar van er een dus benoemd zal moeten wor den in vaste dienst. B. en W. stellen voor: 1. A. Pieterse, onderwijzer aan een r.k. school voor g.l.o. te Arnhem en 2. O. V. Gadella, idem te Delft. De leden van de korfbalvereniging „Wa tervliet" die wegens de gesteldheid van de terreinen wederom een verloren korfbal- competitiedag voorzagen, kwamen zater dagavond in het sportpaviljoen „Water vliet" aan de Koningsweg bijeen om dan maar op andere, meer gezellige wijze het onderlinge contact te bewaren. Men had meer leden verwacht, die de inspanningen van bestuuir en feestcommis sie wisten te waarderen. Desondanks hadden de aanwezigen een zeer prettige avond; verzorgd door de eigen leden. Men vermaakte zich met spel en dans en dit was hoofdzaak om te dienen voor het doel de leden op prettige wijze te binden. Prijzen van zaterdag. Gr. tong 3,002,82; grm. tong 2,542,32; kl. tong 2,362.20; kl. tong I 3,05—2,74; kl. tong II 2,58—2,00; tar bot I 2,702,30, per kg. Gr. schol 2717; grm. schol 3318; kim. schol 5833; kl. schol I 56—37; kl. schol II 42—20; schar 41—23; bot 108; wijting 6542: gr. gul 4432, per'50 kg. Gr. kabeljauw 10668, per 125 kg. Aanvoer van zaterdag. 317 kisten tong en tarbot, 700 kisten schol, 40 kisten schar, 180 kisten bot 20 kisten wijting, 75 kisten kabeljauw en gul, 13 kisten diversen. Totaal 1345 kisten. Besommingen van zaterdag. KW 155 f3440; KW 29 f4770; KW 70 f7010; KW 114 f2900; KW 108 f2950; KW 26 f2730; KW 78 f7770; KW 17 f2660; IJM 53 f1460; VL 83 f9780: KW 36 f2150: KW 12 f 2000; KW 68 f 700; KW 58 f 2670; KW 79 f 1060; UK 3 f 340; WR 34 f3470; WR 33 f 1730; WR 50 f2510; IJM 210 f 3240. Door met 55 gelijk te spelen tegen CSV 3 zag het tweede team van de Velser Tafel tennisclub zijn kampioenskans in rook ver vliegen. Het was een enerverende strijd. Dijkhui zen verloor op het nippertje de eerste set (20/22 in laatste game), v. Weelderen won vervolgens, waarna door nederlagen van Snelders en v. Weelderen de stand 13 werd. Door overwinningen van Dijkhuizen, Snelders en v. Weelderen werd dit echter omgezet in een 43 voorsprong. De span ning steeg een tweede nederlaag van Snelders en een overwinning van Dijkhui zen bracht de stand op 54. Helaas werd het dubbel verloren. Het eerste team bracht het tegen VGZ 2 niet verder dan een 82 nederlaag, v. Hal en Voogt verloren al hun partijen. Invaller v. Schadewijk won twee maal en wist de uitslag nog enigszins dragelijk te maken. VTC 3 won van Ready 1. v. Weelderen en v. Schadewijk wonnen drie maal. Alleen De Waal verloor één maal. Uitslag 91. Ook VTC won met grote cijfers van To- gido 10. De Boer bleef ongeslagen, terwijl Vuist en Oort één maal hun tegenstander moesten feliciteren, 28. De dames speelden eerst tegen TYBB 3. Ook al een overwinning met 28. Mevrouw Goossens en mevrouw v. Keulen wonnerl al hun sets, Mevrouw Koster verloor twee maal. Vervolgens werd enige dagen later de strijd aangebonden tegen de aloude tegen standers Hotac 1. Het ging nu echter andersom. Mevrouw Goossens en mevrouw v. Keulen konden slechts één maal het zoet der overwinning smaken. Mevrouw Koster kon het niet zo ver brengen. Eindstand 2-8. Het bestuur van de H. Hartkleuterschool te Santpoort heeft ingevolge artikel 50 van de Kleuteronderwijswet de medewerking der gemeente Velsen verzocht voor de uit breiding van deze school met twee werk lokalen, een speel-werklokaal en dienst ruimten, alsrnede voorvejrbeterjng van de bestaande toiletgelegenheid voor de kleu ters en uitbreiding van de centrale verwar- mingsinstanatie. De bestaande kleuterschool biedt onvol doende ruimte voor de huisvesting van het grote aantal kleuters, zodat gewerkt wordt met een wisselklasse, terwijl één klas is ondergebracht in een lokaal van de Titus Brandsmaschool. Deze school moet wegens toeneming van het aantal leerlingen, zo spoedig mogelijk de beschikking over dit leslokaal hebben. FILMS IN THALIA In afwijking van hetgeen in onze film- rubriek van zaterdag werd gemeld, draait Thalia" de film „Nooriottige passie" maandagavond; dinsdagavond verschijnt „Duivelsvallei" op het witte doek, welke film ook woensdagavond wordt gedraaid. Morgen zal de heer L. van Zutphen, eer ste metselaar in de bouwafdeling van Van Gelder Zonen N.V. Koninklijke Papier fabrieken, veertig jaar aan het bedrijf ver bonden zijn. De heer Van Zutphen heeft in de afge lopen veertig jaar wel een bijzondere staat van dienst achter zich. Hij werd 25 mei 1900 te Beverwijk geboren en kwam als vijf tienjarige jongen al bij de papierfabriek, waar hij op 6 maart 1916 de eerste schre den zette in de papierfabrikagè. Aan de „oude kant" bij de toenmalige papier machines 3, 5, 6, 9 en 14 werd hij een vertrouwde figuur, die gaandeweg promo veerde en in 1938 droger werd bij papier machine 6. Toen. brachten de omstandig heden, dat de dagdienst het veld ruimde voor de continudienst en hierdoor kwam de heer Van Zutphen als opperman bij de bouwafdeling, die hem aan het eind van MAANDAG 5 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Dok ter op zee". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Terug uit de hel". W.B.-Theatcr, 20 uur: „Ivan, de witte dui vel". Meerensteinschool, 14 uur: Industrieles. 't Centrum, 20 uur: Bond van Vervoer personeel. „De Groentenbeurs", 20 uur: Bakkerspa troons. Openbare Leeszaal, geopend van 1517 en 1920 uur; jeugd 1920 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15 18 uur; lees- en studiezaal van 1518 en 1921.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, dage lijks van 1718 uur. DINSDAG 6 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De zevende sluier". Luxor Theater, als maandag. Kennemer Theater, 14.3020 uur: Stou- tenbeek, stoffenmodeshow. 't Centrum, 20 u.: Vara-televisiekijkavond. Zeewijkschool, 20 uur: Vrouwengroep P.v.d.A., lezing mevr. Schuttevaer-Velt- huis. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15 18 en 1921 uur; lees- en studiezaal van 10—13, 15—18 en 19—21.30 uur. 1943, tijdens de oorlog dus, uitleende aan de N.V. Chemica te Beverwijk, vanwaar hij een jaar later terugkeerde. De bijzonder heid werd, dat de jubilaris-van-morgen zich eind 1946 in de Rijkswerkplaats voor vakontwikkeling te IJmuiden ging omscho len en metselaar werd, een functie, die hem evengoed ligt als een „geboren" metselaar; een verandering in de loopbaan dus, die de heer Van Zutphen ongetwijfeld zelf vroeger niet heeft kunnen voorzien. „Gaskrediet" op de agenda De agenda van de openbare vergadering van de gemeenteraad op donderdag 8 maart 1956 vermeldt: Benoemingen: a. van personeel bij het nijverheidsonderwijs; b. van een onder wijzer aan de o.l. Vondelschool; c. van een onderwijzer aan de o.l. Noorderschool; d. van een onderwijzer aan de Emma school. Voorstel tot het verlenen van eervol ont slag op verzoek aan de heer G. L. M. de Mol, als hoofd van de o.l. Noorderschool, en tot overplaatsing op verzoek van de heer B. P. M. Wortman als hoofd van de o.l. Wilhelminaschool naar de o.l. Noor derschool. Voorstel tot vaststelling van het aantal uren vakonderwijs aan de openbare lagere scholen over 1956. Voorstel tot verhoging van het krediet voor de stichting van een gebouw voor de huisvesting van een af deling van de Emmaschool. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor aanschaffing hulp-schoollokalen. Prae-advies naar aanleiding van twee aanvragen ex artikel 50 van de Kleuter onderwijswet. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor een wijziging van het be- drijfscomplex van het gasbedrijf in ver band met de aanleg van Rijksweg no. 9. Voorstel inzake wijziging van de overeen komst met Hoogovens betreffende de leve ring van gas. Voorstel inzake wijziging van de Verordening op de heffing en in vordering van leges ter secretarie en van rechten wegens verrichtingen van de amb tenaren van de burgerlijke stand in deze gemeente. Voorstel inzake het geven van straatnamen. Voorstel tot vaststelling op nieuw van de verordening op de keuring van waren. Voorstel tot het verlenen van een aanvullend krediet in verband met de invoering van uniforme huisvuilemmers. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor het aanbrengen van beplantingen en het aanleggen van voetpaden te Wijk aan Zee. Voorstel tot het vaststellen van een nieuwe subsidie-regeling voor het gezins- zorgwerk. Mededelingen en ingekomen stukken. Donderdagmiddag 8 maart om half vier wordt de nieuwe Bethlehemschool aan de Radarstraat, onderdeel van het Hervorm de complex in de IJmuidense groenstrook, officieel geopend. De school is eigendom van de vereniging voor Christelijk onder wijs te IJmuiden. Zaterdag holde een bond achter de kin deren van de baas aan, de Meervlietstraat in Velsen op. Een bromfietsende landbou wer uit Haarlemmerliede, de 80-jarige K. kon het dier niet ontwijken; hij viel en verwondde hoofd en een been. De brom fiets werd niet beschadigd. Na doktershulp is de man per auto naar zijn woning over gebracht. De politie maakte proces-ver baal op. Voor de leden van de tuinbouwstudie- club „Heemskerk Vooruit" heeft de heer P. Koopman tijdens een in café „De Oran jeboom" gehouden bijeenkomst gesproken over boekhouden in de ruimste zin des woords. Spreker heeft aan diverse onder delen uitvoerig aandacht besteed en gaf de aanwezigen menige goede raad. Aan het eind van zijn betoog werden vele vragen gesteld. In het openingswoord wees de voorzitter de heer O. de Ruyter op het gevaar dat het dooiwater aan de produkten schade kan doen, indien hiertegen niet tijdig maatregelen worden genomen. De heer De Ruyter bracht voorts verslag uit van de in Beverwijk gehouden vergadering van de Kernclub Kennemerland en hij deed de geruststellende mededeling dat de belan gen van de agrariërs bij deze organisatie op deskundige wijze zullen worden verde digd. 8 8 g De portier van de cementfabriek g n meldde gisteravond, dat er bij de fabriek r. g een half-wilde witte zwaan rondzwierf, 8 jj Via de altijd tot helpen bereid zijnde 8 heer Wisker is het dier met zijn bestel- g g autootje opgehaald en voorlopig opge- g g borgen in het Velsense asyl; vandaag 8 o is de zwaan naar de vijver van „Velser- g 8 beek" overgebracht. ADVERTENTIE Friese beschuit' De maandagmarkt De markt werd vanmorgen bezocht door 44 loggers en kotters met in totaal 140 kis ten schelvis, 65 kisten gul, kool en leng, 350 kisten wijting, 1350 kisten schol, 1500 stuks ijskabeljauw, 1000 stuks stijve ka beljauw en 44.000 kilo tong. Voor het buitenland De export kocht de grote schol voor f 19 tot f 24, middel voor f 28 tot f 33, zetschol voor f 52 tot f 60 en de enen voor f 50 tot f 56. De grote tongen deden f 2.70 tot f 2.90, grootmiddel bracht op f 2.35 tot f 2.40, kleinmiddel f 2.30 tot f 2.45, tongen 1 deden f 2.85 tot f 3, de slips f 2.25 tot f 2.30. rijen grote kabeljauw brachten f 60 tot f 92 op, de rijen kleine f 40 tot f 45, de kisten grote f 66 tot f 77. Voor het binnenland Het binnenland betaalde voor de wijting f 40 tot f 44, voor grote schelvis f 52 tot f 54, voor middelschelvis f 51 tot f 56. Klein middel bracht op f 51 tot f 60, pennen de den f 51 tot f 60. Braad ging weg voor f 53 tot f57, zwarte kolen noteerden f74 tot f82, schol 2 f37 tot f47, schol 3 f 24 tot f 33. De kisten kleine kabeljauw deden f 82 tot f 88, grote gullen f 39 tot f 45. Mid del bracht op f 35 tot f 40, de torren no- teêrden f 33 tot f 36. Dinsdag Voor morgen is nog niets bekend. Binnengekomen schepen KW114 Avontuur, 108 Gebroeders, 26 Concordia, 17 Arie Nico, 69 Saturnus, 175 Onderneming, 168 Eendracht, 28 Verwach ting, 75 Doggersbank, 23 Volharding, 91 Alida, 24 Cornells, 51 Prinses Margriet, 74 Hette Margaretha, 104 Vrouw Dirkje, 97 Ella Christina. 129 Bali, 37 Nederland 6. 38 Bertha, 6 Vertrouwen, 147 Wilhelmina 3, 5 Fierman Eduard, 138 Wilhelmina 2, 73 Maria Jacoba 165. Vertrokken schepen SCH201 Sugerda, SCH7 Willie, IJM129 Shamrock, GG469, 579 beide Denen. De Castricumse vioollerares mevrouw Wybenga-Hofmann heeft zondagmiddag met haar leerlingen in hotel De Rustende Jager een muziekmiddag gegeven, die door vele ouders en belangstellenden werd bij gewoond. Uiteraard stonden de geleverde prestaties naar gelang van aanleg en duur der opleiding op wisselende niveaus. Een negenjarig meisje gaf, na pas drie maan den les te hebben, een leuke uitvoering van „Pastre dei mountagno" van Crick- boom, waarna gevorderden met een sona te van Purcell en het Allegro uit het Viool concert van Vivaldi hun kunnen demon streerden. Een van de meisjes, een twaalf jarige, liet na een jaar les „Ballet" van Crickboom horen, maar bleek tevens over pianistische kwaliteiten te beschikken, ge tuige haar begeleiding van een medeleer linge, die zich met een kunstzustertje ook in een duet liet horen. Na de pauze verenigden lerares en leer lingen zich tot een sextet om „Een kleine nachtmuziek" van Mozart te vertolken, waarna mevrouw Wybenga-Hofmann met het Vioolconcert in D van Tartiani haar bijzonder talent bewees. Haar werd een fraai boeket aangeboden. MAANDAG 5 MAART IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Noodlottige passie". Rex, 20 uur: „Sgengali". Cultureel Centrum, 20 uur: Aquarium vereniging „Velsen". IJMUIDEN-OOST: Nutsbibliotheek, Heidestraat, uitlening van 1921.30 uur. VELSEN: Raadhuis, spreekuur burgemeester M. M. Kwint, algemene zaken, 1012 uur. Gymnasium, Volksuniversiteit, cursus Engels, 2021 en 2122 uur; cursus Frans 2021 uur. DINSDAG 6 MAART IJMUIDEN: Thalia: 20 uur: Duivelsvallei. Rex, 20 uur: Filmliga Velsen: Himlaspe- let. VELSEN-NOORD: St. Josefhuis, 20 uur, Voorlichtingsavond RK sociaal-charitatief centrum. ££G>AR'KET ONDER NORMALE OMSTANDIGHEDEN hadden we in deze dagen na de strenge vorst een hausse in de vishandel kunnen beleven: een toegenomen vraag en een grotere aanvoer, gemakkelijker werkom standigheden op zee en gladdere vervoers mogelijkheden zouden ongetwijfeld tot een nieuw evenwicht hebben geleid. Maar de staking houdt ook nu de aanvoeren klein, zodat er tegenover die toegenomen vraag in het binnenland geen grotere aanvoer ge steld kan worden en doordat de wijting en de schelvis in geringe hoeveelheden ter markt verschenen, moesten de prijzen wel weer oplopen. Typerend voor de situatie was de 50.die er voor een kistje wij ting aan de zaterdagmarkt werd betaald, waaruit de schaarste aan schelvis zonder meer bleek. Wat er aan schelvis kwam, was bovendien bijzonder klein. Tong is de hele week goed aan de koers gebleven en zaterdag was er zelfs nog een stijgende tendenz in de markt merkbaar de slips liepen op van de 2.tot een mooie f 2.40 en de enen brachten het weer eens tot 3.—, terwijl de grootmiddeltong het er met 2.50 eveneens goed afbracht. De Belgische handel was weer opvallend rustig als gevolg van grote eigen aanvoeren in Oostende en de importen uit Denemar ken deden daar nog het hunne bij, zodat de mooiste regels woensdag van de hand gin gen voor het zachte prijsje van even 40. en de kisten van 125 kilo haalden maar net iets meer dan 50.Het is wel eens anders geweest in het voorjaar. De vraag naar schol zette de afgelopen week erg mak in: de grote en grootmiddel- schollen brachten het met moeite maar tot een 15, maar tegen het eind van de week liepen alle soorten op, toen bleek, dat alle voorraden, die er ontstaan waren door de vorst en de geringe vraag aan de overkant, uitverkocht raakten. DE VERWACHTINGEN rond de haven, dat de staking tijdens de recente stakers vergadering in het Patronaat tot een einde zou komen, is geen waarheid geworden: de zaken zitten nog steeds muurvast, al is er in de toon, waarop aan weerskanten van het conflict het liedje wordt gezongen, een lichte verbetering bespeurbaar. De nasleep van de actie begint steeds wijder te worden de conservenfabrieken gaan het bijvoor beeld ook aan den lijve voelen, want om deze tijd van het jaar moeten de offertes worden gemaakt en men weet in de in dustriële sector zo langzamerhand niet» meer, waar men aan toe is. Vorig jaar om deze tijd stonden er al grote voorraden in de vriescellen. Helemaal zonder haring heeft de handel ook weer niet gezeten,want er verschenen twee Zweden in IJmuiden, die een kleine 1000 kisten prima verzorgde haring in de hal lieten zetten, die prompt 15.voor de 40-45 kilo opbrachten. Over verzorging van de vis gesproken: als er buitenlanders in de Bedrijfschapswedstrijd mee mochten doen, zouden de Nederlanders er vaak een zware dobber aan hebben. EEN SYMPATHIEK en in de handel graag-geziene figuur ontviel deze week plotseling IJmuiden: de heer Abraham Kwak ging onverwacht heen op een leeftijd waarop de mens op het hoogtepunt van zijn kracht schijnt te zijn aangekomen. Een rustig man, wie een goed woord nimmer te veel was, een vriend voor velen en een warmdenkend mens bovenal, aan wiens groeve vrijdag wel is gebleken, hoevelen zijn vrienden waren in en buiten de visserij. Eén zwaluw brengt nog geen lente, maar om uit de wind in het zonnetje te zitten, alle kosmische stralen ten spijt is een aanae- legenheid, die men in Scheveningen de afgelopen zondag naar waarde wist te schatten. Men zat er in ieder aev'al in de letter lijke zin warmpjes bij Zaterdag kwamen in IJmuiden binnen: Willem Mennen van Rotterdam. Argentan van Le Havre. Marne van Rotterdam. Calvijn van Rotterdam. Cottica van Plymouth. Drie gebroeders van Siloth. Cnosse van Hampton Roads, Ada van Rotterdam. Giulia van Rot terdam. Nautic van Bristol. Klaus Leonhardt van Norfolk. Noorderlicht van Port Talbot. Africa Palm van Las Palmas. Konnie M. van Rotterdam. Annie G van Londen. Grootekerk van Rotterdam. Orion van Hamburg. Ar- chanda van Oniton. Colonia van Cyprus. Con tact van Parr. Op zondag kwamen binnen: Alfred van Antwerpen. Tyro van Swansea. Eemsborg van Bremen. Tita van Swansea. Albatros van Rotterdam. Bellerophon van Djakarta. Linge- stroom van Londen. Netherlands Coast van Newcastle. Alsem van Rotterdam. Fern van Arhus. Ilos van Gothenburg. Amstelstroom van Hull. Solon van Antwerpen. Philetas v. Gdynia. Margriet L van Londen. Peter Swenden van Swansea. Bomma van Dram- men. Pieter S van Swansea. Anna van Ant werpen. Heriot van Grangemouth. Rugen v. Antwerpen. Zaterdag zijn vertrokken: Deo Favente n. Rotterdam. Martini naar Rotterdam. Plato naar Esbjerg. Bernisse naar Cork. Swallow naar Rotterdam. Alsem naar Rotterdam. Lilo Friederich naar Rotterdam. Noordland naar Antwerpen. Julius Rutgers naar Rotterdam. Giudad de Cucuta naar Hamburg. Keizers gracht naar Gent, Rask naar Grangemouth. Bemd Wesch naar Terneuzen. Krautsand n. Rotterdam. Bismarckstein naar Gent. Gert naar Plymouth. Lamb Tonian naar Rotter dam. Gazelle naar Goole. Westerhorn naar Rotterdam. Hans naar Rome. Borneo naar Londen. Gisela Esberger n. Danger. Ciudad de Neiva naar Le Havre. Maaskerk naar Ma nilla. Diana naar Caen. Castillo la Mato naar Gyon. De Costa naar Hamburg. Anglokust naar Hamburg. Ambiorix naar Esbjerg, Gesche Rohden naar Esbjerg. Ameintas naar Hamburg. Tempo naar Vilvoorde. Bullfinch naar Londen. Westerdok naar Londen. Dido naar Hamburg. Schleswig Holstein naar Rot- terlam. Marne naar le Havre. Prosyon naar Londen. Alethas naar Kopenhagen. Theresias naar Port Said. Eemstroom naar Leith. Ber- kelstroom naar Londen. La Villa n. Sevilla. Eyre naar Rotterdam. Tern naar Londen, Rijnstroom naar Londen. Oda naar Rotter dam. Radbod naar Madeira Eemland naar Bremen. Elena Parodi naar Hampton Roads. Zaanstroom naar Huil. Zondag zijn vertrokken: Helga naar Oxelo- sund. Mulan naar Ouddorp. Vannessa naar Delfzijl. Konnie M naar Rotterdam. Novelist naar Liverpool. Bogliasko naar Gent. Eems borg naar Garfston. Klaverjasdrive K.A.J.-leden De Heemskerkse leden van de Katholieke Arbeidersjeugd houden vanavond in het KSA-gebouw een klaverjasdrive. Voor de winnaars zijn enige mooie prijzen beschik baar gesteld.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3